DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 6 Juli 1933 BINNENLAND. KUNST EN LETTEREN. RADIO-PROGRAMMA. DE VISSCHERIJ EN DE OMZET BELASTING. Adres van de Reedcrsvereeniging voor de Haring visscberij. Het hoofdbestuur der reedcrsvereeniging voor de Nederlandsche harlngvlsscherij heeft zich met een adres tot de Tweede Kamer gewend, waaraan het volgende ls ontleend: Een maatregel tot versterking van 's rijks middelen komt ons begrijpelijk voor, doch dat deze gepaard moet gaan met een belasting van het zoo zwaar ge troffen bedrijfsleven schijnt ons onver antwoordelijk toe en stellig ls de vraag gewettigd of hier niet meer schade aan de Industrie wordt toegebracht dan voor deel behaald voor de schatkist. Gelijk bekend, heeft het Nederlandsche harlngvlsscherljbedrUf een zwaren strijd te voeren om zijn bestaan. Hoewel het alle zeilen bijzet om niet al te veel ln te boeten van zijn positie op de internationale harlngmarkt, heeft het de laatste jaren pogingen in het werk ge steld, het bijzonder voedzame en goed- koope volksvoedsel haring onder de Neder landsche bevolking meer bekend te maken, hetgeen tot gevolg heeft gehad, dat reeds meer haring ln ons eigen land wordt ge geten dan vroeger het geval was Een omzetbelasting is voor 't visscherij. bedrijf bijzonder onbillijk, daar ze niet eenmaal, doch verscheidene keeren over dezelfde verkoopen wordt geheven. Voor de uitrusting van een haringschip zijn b.v. noodlg zout en tonnen, waarvoor omzetbelasting moet worden betaald; komt het schip met de vangst uit zee en brengt het de tonnen gezouten haring aan den wal, dan is opnieuw belasting verschul digd van de handelswaarde van een ton haring: het fust en het zout worden dus al voor de tweede maal belast. In verre weg de meeste gevallen wordt het fust leeggepakt en aan den reeder opnieuw verkocht, waarvoor alweer omzetbelasting is verschuldigd. Dit gaat zoo iedere reil en daar van vijf tot tien reizen per teelt worden gemaakt kunt u nagaan wat dit voor de recderlj beteekent. Bij verkoop van de haring door den tusschenhandel zal telkens over diezelfde haring omzet belasting moeten worden betaald, hetgeen ons evenmin juist lijkt. Bovendien komt het regelmatig voor, dat een handelaar om een bepaalde bui- tenlandsche order te kunnen uitvoeren, b.v. 10 tonnen groote haring, uitsluitend melkers, daarvoor 100 vaten haring uit de markt moet nemen en na sorteering van bedoelde tien ton groote melkers, negentig ton kuiters en kleine melkers overhoudt, waarvoor hij zelf geen buiten- landsche afnemers heeft. De omzetbelas ting op deze 90 ton drukt dan wel abnor maal zwaar op de tien ton benoodigde melkers, zoozeer, dat de handel ln de speciale sorteeringen tot een onmogelijk heid wordt gemaakt. Adressant is de meening toegedaan, dat het geheele Nederlandsche bedrijfsleven geen nieuwen belastingdruk meer kan dragen; absoluut overtuigd ls het dat in voering eener omzetbelasting voor het visscherllbedrijf noodlottig zou zijn. Voor het geval deze wet. ondanks de bezwaren van alle kanten geuit, toch moe ten worden ingevoerd, verzoeken adres santen dringend het artikel haring op te nemen onder, de vrijgestelde waren, in artikel 9 sub 1 der wet genoemd en het meent dat bij algemeenen maatregel van bestuur dan wellicht vrijstelling kan wor den verleend voor alle voor de uitoefening van het vlsscherljbedrljf onontbeerliike benoodigdheden. N.R.Crt. de regeeringsbijdrage aan de werkloozenkassen der bouwvakarbeiders. Opheffing der uitsluiting verwacht. Wij lezen ln de „Volkskrant": In de Dinsdag in Den Haag tusschen de Interdepartementale commissie en bestu ren der bouwvakarbeidersbonden gehouden bespreking, ls, naar wij vernemen, over eenstemming verkregen over de tariefre geling der stucadoors. Genoemde commis sie heeft zich accoord verklaard met de d.d. 29 Mei door de organisaties Inge diende voorstellen en zij zal de regeering adviseeren deze te aanvaarden. De R.-K. Bouwvakarbeldersbond zal op 35 Juli in een landelijke vakgroepsverga dering over deze voorstellen een defini tieve beslissing nemen. De leden van den R.-K. Bouwvakarbei- dersbohd hebben de in Den Haag aange boden tarieven voor metselaars en opper lieden vorige week reeds aanvaard, zoodat voor deze leden wel geen moeilijkheden ontstaan zullen. De maatregelen tegen de R.-K. steen zetters zullen wel worden opgeheven, hoe wel die tegen de straatmakers (waarover de regeering alleen gesproken had met den Alg. Nederl. Straatmakersbond en niet met de R.-K. vakvereenigingsbestuurders. deze werden uitgesloten zonder te zijn ge hoord), nog een punt van overleg uit maken o raden van beroep voor directe belastingen. Zes raden worden ontbonden. In 't Staatsblad ls opgenomen een Kon. Besluit, houdende nadere bepalingen om trent de rechtsgebieden en de stand plaatsen van de raden van beroep voor de directe belastingen. Hieruit blijkt, dat met ingang van 1 Sep tember a.s. de Raad van Beroep voor de directe belastingen I te Amsterdam wordt Raad van Beroep voor de directe belastin gen te Amsterdam, terwijl met ingang van denzelfden datum worden ontbonden de raden van beroep voor de directe belastin gen te Tilburg. Zutphen. Haarlem, Assen en Maastricht, benevens de Raad van Be roep voor de directe belastingen n te Am sterdam. KEURINGSDIENSTEN VOOR WAREN. Respijt met de aansluiting bü de rijkssalarisregeling. Gelijk bekend. Is aan de Colleges, waar onder de gemeentelijke- en provinciale keuringsdiensten ressorteeren, bericht, dat zij met Ingang van 1 Augustus as. zich ten aanzien van de salarleerlng van personeel bij de Rijksregeling moeten aansluiten en de bezetting van het personeel overeen komstig gegeven voorschriften moeten In krimpen. Daar deze termijn thans blijkt te kort te zijn genomen, heeft de Minister van Sociale Zaken bericht, dat hij aan dezen datum niet zal vasthouden. Boven dien heeft de Minister medegedeeld, dat hij omtrent het standpunt, dat hij ln deze geheele materie inneemt, nader zal be richten. o REFERENDARISSEN BIJ DE P. T. T. Het opdragen van commiezen-taak aan hooger personeel. Het antwoord van mr. De Wilde, Minis ter van Binnenlandsche Zaken, ten ver volge op de beantwoording van vragen van mevrouw BakkerNort, inzake plaatsing van referendarissen op de post-, telegraaf- en telefoonkantoren der le klasse in ver band met de overneming door hen van de thans door commiezen vervuld wordende functies, luidt: Voorop moge worden gesteld, dat het hier niet betreft een wijziging der perso neelsformatie van de genoemde kantoren, doch uitsluitend een tijdelijke wijziging van de personeelsbezetting dier kantoren, in afwijking van de formatie. Deze laatste bevatte vroeger inderdaad een ambtenaar van het hooger personeel (adjunct-referendaris of referendaris nde klasse) als eerstaanwezend ambtenaar naast den directeur Enkele jaren geleden evenwel is door de dienstleiding beslist.dat deze taak aan een ambtenaar van lageren rang (commies) kon worden toevertrouwd. Als gevolg daarvan werden de hoogere ambtenaren uit de formaties dezer kanto ren weggenomen en de bezetting geleidelijk daarmede ln overeenstemming gebracht. Echter moesten verleden jaar bezuini gingsmaatregelen genomen worden, die het mogelijk maakten tot vermindering ook van kantoorpersoneel over te gaan. Daarbij werd er naar gestreefd deze ver mindering zoo min mogelijk ten nadeele van het vaste personeel te doen komen, hetgeen bereikt werd door vrijwillige op- wachtsgeldstelllng ln alle rangen van het kantoorpersoneel te bevorderen en daar naast een belangrijk aantal ambte- nar(ess)en op arbeidscontract te ontslaan. Aangezien de laatsten voor het meeren- deel taken van kantoorbedienden vervul den, ontstond nu tijdelijk de toestand, dat het aantal van laatstbedoelde ambtenaren kleiner was dan de formatie aangeeft, ter wijl in de rangen der commiezen het reeds bestaande niet onbelangrijke overcompleet nog werd vergroot, terwijl dat zelfde, schoon in minder mate ook met Met hoo ger personeel het geval was. Dit leidde er toe om tijdelijk dus commiezen ln taken van kantoorbedienden werkzaam te stellen ln meerdere mate dan te voren reeds 't geval was en om ook in 't opdra gen van commiezentaken aan hooger per soneel iets verder te gaan Aangezien de taak van eerstaanwezend ambtenaar op de in de vragen bedoelde kantoren ongetwijfeld tot de belangrijkste commiezen-taken behoort was het voor een doelmatige personeelsbezetting nood zakelijk deze taken wederom, evenals vroe ger doch nu in afwijking van de forma tie, die ongewijzigd bleef aan hooger personeel toe te vertrouwen. Daar aan het vorengeschetst beleid zoo wel overwegingen van zuinigheid als van bescherming van alle groepen der vaste ambtenaren ten grondslag liggen, ls onder- geteekende niet bereid den besproken maatregel te doen Intrekken. o onze uitvoer van varkensvleesch Garantieregeling suikerbietenteelt. Bij de Tweede Kamer is een suppletoire begrooting van hoofdstuk X (Economische Zaken) der rijksbegrooting voor 1932 inge diend. Ter toelichting van de volgende arti kelen wordt gezegd: Art 144: De mogelijkheid van uitvoer van varkensvleesch hangt o.m. nauw sa men met de kwaliteit van het product. Onze op de Engelsche markt gebrachte bacon kan tot dusver niet concurreeren met het beste, wat daar van elders wordt aangevoerd. In het belang van onze po sitie op de buitenlandsche markt was het daarom noodzakelijk de kwaliteit van het Nederlandsche product tot een hooger peil op te voeren. De aangewezen weg om zoo spoedig mo gelijk daartoe te geraken bestaat hierin, dat overal ln den lande beeren met uit stekende eigenschappen ter dekking wor den gesteld Het is in de practijk mogelijk gebleken door een betrekkelijk geringe tegemoetkoming de beerhouders er toe te bewegen, slechts goedgekeurde stamboek- beeren ter dekking te stellen. Voor dit doel wordt een bedrag van f. 30.000 noodlg geacht. Door dezen maatregel zullen de werk zaamheden van de varkensstamboeken zich sterk uitbreiden. Om een krachtig» medewerking van de stamboeken en de selectiemesterijen mogelijk te maken, moe ten deze instellingen gezamenlijk ongeveer 20 000 meer ontvangen dan het geringe bedrag, dat tot dusver hiervoor beschik baar was Art 145 bis: Ingevolge het plan van uit voering van de garantieregeling ten be hoeve van verbouwers van suikerbieten, oogst 1932. werden ln November en Decem ber 1932 onder het stellen van een bank garantie aan de suikerfabrieken voor schotten verleend op de uit te keeren ga rantiegelden. De abnormaal lage suikerprijs gaf de regeering aanleiding het maximum van de in uitzicht gestelde garantie ten be drage van f 8,25 per 1000 K.G. suiker bieten geheel in voorschot uit te keeren, zii het op een basis van een door deskun digen berekende schatting van de hoe veelheid verwerkte bieten. Op grond hier van werd over een hoeveelheid van 1.604 000 ton ln totaal als voorschot uit betaald f 13.233 000. Intusschen zal, wanneer de eiudbereke- nlng der campagne 1932'33 officieel vaststaat, nog een slotultkeering worden gedaan. De daarvoor benoodigde som zal ongeveer f. 250.000 bedragen Art. 177: Ten laste van dit artikel is op 9 Januari jl. f. 545.747,98 uitbetaald aan de Ned. Middenstandsbank als saldo op dien datum van hetgeen door die bank is voorgeschoten ter betaling van de uit de markt genomen haring aan de reeders. Het laat zich aanzien, dat evengenoemd bedrag vóór 1 Juli a.s. zal zijn afgelost. NEDERL .MIDDENSTANDSBOND. De vergadering te Vlissingen. In de te Vlissingen gehouden algemeene vergadering zijn de jaarverslagen en de begrooting goedgekeurd. Vervolgens werd aan de orde gesteld het voorstel van het Bondsbestuur om met intrekking van het desbetreffend besluit van het Congres 1930 te Groningen uit te spreken, dat de K.NMB. ln een even- tueele wettelijke regeling van het auto- matenwezen, het bijvullen van automaten op uren, gedurende welke de winkels voor het publiek gesloten moeten zijn, wenscht vrijgelaten te zien. De heer J. J Korff (bondsbestuur) deelde mede. als kleinst mogelijke minder heid in het bondsbestuur tegen dit voor stel te zijn Na breedvoerige discussie nam 't bonds bestuur z'n voorstel terug. Het zal echter een enquête houden onder de aangeslo ten organisaties van den bond, zoodat iedere vereeniging de zaak in haar leden vergadering kan behandelen en haar mee ning kan doen kennen Het voorstel van den Nederlandschen Grossiersbond inzake het stelling-nemen tegen de voorstellen, vervat in het rap port der commissie van advies inzake ver strekking van steun in natura. leidde tol eenige bespreking. Op voorstel van den voorzitter werd besloten, de vaststelling van een program van actie uit te stellen tot een volgende vergadering, aangezien het bondsbestuur het gewenscht acht, een nader praeadvies uit te brengen. Vervolgens werd het bondsbestuur mach tiging verleend, met de middenstandsver- eenigingen In Ned. Indië een speciale con tributie-regeling te treffen. De behandeling van de rapporten der reorganisatiecommissie werd uitgesteld tot een dit jaar te houden buitengewone al gemeene vergadering. Het na de vergadering aangevangen con gres heeft, gelijk reeds ls gemeld, aller eerst het prae-advies van den heer Lub- berlnk behandeld. Daarna sprak mr. dr. H. J. D. v. Lier, uit Rotterdam, over Han delsregister en Middenstand", waarbij hij er op aandrong dat de verplichting tot in schrijving tot alle zaken behoort te wor den uitgebreid. Tenslotte werd overgegaan tot de be spreking van het prae-advies van den heer S. Roselaar. lid der Algemeene Winkeliers- Vereeniging te Amsterdam over ..De ver zorging van den ouden dag van den mid denstander". De conclusies van dezen prae-adviseur luiden o.m als volgt: 1. De verzorging van de ouden dag van den middenstander is een sociaal-econo mische noodzakelijkheid De bestaande Vrijwillige Ouderdoms- verzekerlng (z.g. V O.V.) is niet in staat gebleken om in de leemte in onze wet geving op afdoende wijze te voorzien. 2. De middenstand dringe bij regeering en volksvertegenwoordiging onverwijld aan op invoering van „Verplichte ouderdoms- verzekering van middenstanders" zooveel mogelijk analoog aan de te wijzigen be palingen van de Pensioenwet-1922. 3. Staatspensioen worde niet aanvaard, omdat men bij het nemen van welke maatregelen ook verband behoort te leg gen tusschen inkomsten en uitgaven. 4. Indien naar de meening der regee ring het huidige tijdsgewricht onverhoopt als een financieel beletsel, om tot prac- tische uitvoering over te gaan, zou worden aangemerkt, dan worde ten minste op een zoo kort mogelijken termijn het principe wettelijk vastgelegd, doch worde tevens uit billijkheidsoverwegingen tegenover de andere bevolkingsgroepen het ambtena ren-pensioen verminderd tot die pen- sioenuitkeeringen, waarop hun premie- bijdragen hun het recht heeft gegeven. In ieder geval behoort het euvel der „cumu latie van pensioenen" onafhankelijk van den stand der Rijksfinanciën binnen den kortst mogelijken tijd geheel te verdwij nen. Evenals bij de Ziektewet en Ongevallen wet behooren de dlrect-belanghebbenden in de gelegenheid te worden gesteld bij de uitvoering der verzekering zooveel mogelijk te worden ingeschakeld. TWEE REMBRANDTS VOOR HET RIJKSMUSEUM. In de gisteren te Amsterdam gehouden jaarvergadering van de vereeniging „Rem brandt" heeft de voorzitter, de heer dr. E. Heldring, de volgende mededeeling ge daan: Over eenige dagen, op 10 Juli a.s zal de vereeniging den dag herdenken, waarop voor 50 jaren haar oprichtingsvergadering gehouden werd Die herdenking zal op plechtige wijze in het Rijksmuseum plaats vinden en samenvallen met de onthulling voor de leden der vereeniging van een aanwinst van buitengewone beteekenis, n.l „de verloochening van Petrus" een der schoonste werken van Rembrandt uit de hermitage te Leningrad en een zeer aantrekkelijke afbeelding door den mees ter van zijn zoon Titus in monnikdracht, ook uit Rusland afkomstig. Het bestuur acht zich gelukkig aan de verwerving van deze meesterwerken voor den staat der Nederlanden een krachtig aandeel te hebben kunnen nemen en daarmee een schoon besluit aan de werk zaamheid der vereeniging gedurende de eerste halve eeuw van haar bestaan te hebben mogen geven. RECLAME. Een Jubileum sigaret met bon en plaatje. In April, Mei en Juni hebben de bons dubbele waarde 660 ALBERT VAN WATERLAND. Uit de Nederlandsche nat.-soc. partij gezet. Naar de „Msb." uit Amsterdam ver neemt, is op een Maandagavond gehouden vergadering van de Nederlandsche natio naal socialistische partij Albert de Joode, zich noemende Albert van Waterland, van zijn bestuursfunctie ontheven en uit le partij gezet, terwijl hij ook in Duitschland niet meer als officieel leider van de Hol- landsche afdeeling wordt erkend. Een van de redenen hiervan is. dat hij verklaard had. dat de Hollandsche nazis in dienst van Hitier zouden staan, wat niet in de lijn van de partij ligt, die ver klaart, dat de Hollandsche nazis een aparte partij vormen, geheel losstaand van Duitschland, doch met het Hitlerprogram. NEDERLANDSCHE BAKKERSBOND. De Nederlandsche Bakkersbond hield te Apeldoorn zijn 52ste algemeene jaarverga dering onder voorzitterschap van den heer Fr. C. Staele. Het gemeentebestuur ontving de afge vaardigde der ongeveer 70 afdeelingen 's morgens ten gemeentehuize. De heeren J. de Jonge (Ellewoutsdijk), M ten Kate (Almelo) en H. C. Kloet (Haarlem) werden als leden van het cen traal bestuur herkozen, welke benoeming zij aanvaardden. De heer F. C. Staele werd wederom voor een jaar als voorzitter van den bond ge kozen. welke benoeming hij aannam. „Msb." VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon Besluit is aan ir. E. P. Wel- lenstein op zijn verzoek met ingang van 30 Juli 1933 eervol ontslag verleend als voorzitter van de Algemeene Rekenkamer van Nederlandsch-Indië, onder dankbetui ging voor de goede diensten, door hem in die betrekking bewezen. De Rotterdamsche Lloyd Rapidi in aansluiting op het mailschip „Slamat" wordt Zondag 9 Juli a.s. te 8.28 in Den Haag verwacht. UIT NED. OOST-INDIE. SECRETARIS P.I. GEARRESTEERD. SEMARANG. 5 Juli (Aneta) De secretaris van de P.I., Soeromo, is terzake van overtreding van artikel 153bis van het Wetboek van Strafrecht gearresteerd. VOOR VRIJDAG 7 JULI. Hilversum, 1875 M. 8.00: VARA. 12.00: AVRO. 4.00: VARA. 8 00: VPRO. en AVRO. 11.00: VARA. 800: Gramo- foonplaten 10.00: Morgenwijding VPRO. 10.15: Declamatie J. v. Oogen 10.30: Orgelspel C. Steyn 11.00: Keukenpraatje P. J. Kers 11.30: Gramofoonmuzlek 12.00: dito 12.30: Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang: Bob Scholte 2.00: Causere door P. J. Schenk 2.20: Gramo- foonplaten 3.00: Voordracht door R. Flink 3.30: Gramofoonpl. 4.00: VARA. Kleln-orkest o. 1. v. H. de Groot 4.30: Voor de kinderen 5.00: Vervolg concert 5.30: De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins 5.50: Orgelspel J. Jong 6.10: Vervolg orkestconcert 6.30: Zang door Yvonne Fabré m. m. v. R. Schoute (piano) 7.15: De Flierefluiters o. 1. v. J. v. d. Horst 8.00: Causerie M. Beversluis 8.30: Uit de pauzes: Causerie door Dr. N. A. Bruining Vrijz. Godsd. Persbureau en Vaz Dias 10.15: Declamatie L. Saalborn 10.45: GramofoonpL 11.0012.00! Gramofoon- muziek. Huizen, 296 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00: Schriftle zing en meditatie 8.159.30: Gramo- foonplaten 10.30: Morgendienst o. 1. v. Dr. W. Lodder 11.00: Friesche liederen door Jans Bierma. M. m. v. Baartscheer (piano) 12.15: Gramofoonpl. 12.30: Trio v. d. Horst m. m. v. J. H. v. Ginkel (klarinet) 2.30: Chr. Lectuur 3.00: Huish. Raadgevingen 3.30: Concert. P. Berghout (harp) en T. Berghout (viool) 4.30: Voor amateurfotografen 5.00: Rinke Tolman: Vogelleven 5.30: Concert C. Dekker en T. Verwey (accordeon), J. Smit (drum-xylofoon) en Gramofoonpl. 6.30: Causerie A. J. Herwig 7.15: Ned. Chr. Persbureau 7.30: Literaire causerie 8.00: Dameskoor „Cantemus" o. 1. v. A. de VinkVerschoor. M. m. v. A. Schellevis i piano) 9.00: Causerie door J. Keessen Dzn. 9.30: Harmonie „Meyerbeer" o. 1. v. A. Bielen, c.a. 10.00: Vaz Dias 11.00 11.30: Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 10.50: Tijdsein, Berichten 11.05 11.20: Lezing 12.20: Orgelspel H. Wes- terby 1.05: Shepherd's Bush Paviljoen- orkest o. 1. v. Fryer 2.05: Western Stu dio-orkest o. 1. v. F. Thomas 2.35: Gra- mofoonplaten 3.20: Schotsch Studio orkest o. 1. v. G. Daines m. m. v. A. Dewar (tenor) 4.35: Emilio Colombo orkest 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: John Johnson's orkest 7.35: Het Victor Olof sextet 8.20: Lehar-Concert door orkest o. 1. v. S. Robinson m. m. v. J. Fea- ron (sopraan) en R. Naylor (tenor) 9.20 Berichten. Reportage Open Golf Kampioen schap 9.40: „Flags on the Matterhorn", hoorspel van Benzie en Buinham 10.55: Voordracht 11.0512.20: Geraldo's Tan go-orkest en de Savoy Hotel Orpheans. Parijs „Radio-Paris", 1724 M. 8 05, 12.50, 7.40 en 8.20: Gramofoonpl. 9.05: Piano-recital M. de Mayo 9.50: Gramo- foonplaten. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2 20: Concert u. h. Bellevue-Strandhotel 3.50 O. Lington en zijn Band 8.20: Zangsoel 0. 1. v. I. Gröndahl 9.20: Assmanns Ha- waii-kwartet 10.35: Moderne Deensrhe muziek d. h. Omroeporkest en strijkkwar tet 11.3512.50: Dansmuziek uit Rest. „Wivex". Langenberg, 473 M. 6.25, 7.23 en 11.20 Gramofoonpl. 12.20: Concert o. 1. v. Wolf 1.20: Concert O. 1. v. Dr. H. Paulig 4.50: Werag-koor en -orkest o. 1. v. Breuer 8.25: Gevarieerd programma o. 1. v. Baumgarten 9.50: Werag-orkest o. 1. v. Buschkötter. 11.0012.20: Popu lair avondconcert. Rome, 441 M. 8.35: Gramofoonpl. 9.35: Gevarieerd concert 10.20: Dans muziek. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20: Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 1.30: Gramofoonpl. 5.20: Omroeporkest o. 1. v. André 6.50: Omroepkleinorkest o. 1. V. Leemans 8.20: Herdenking Gulden-Spo renslag m. m. v. solisten en Omroeporkest. In de pauzes: Lezing en Berichten 508 M.: 12.20: Gramofoonpl. 1.30: Omroep kleinorkest o. 1. v. Leemans 5.20: Radio- Symphonie-orkest o. 1. v. Meulemans 6.35' Gramofoonpl. 7.05: Piano-recital 8.20: Omroeporkest o. 1. v. André m. m. v. zangsolist 9.20: Concert uit Ostende 11 00: Dansmuziek uit Ostende. GEMEENTELIJK RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF, le programma: lederen dag van 824 uur: Hilversum. 2e programma: lederen dag van 824 uur: Huizen. 3e programma: Vrijdag 7 Juli: 8,00—13,35: Langenberg 13,35—19,30: North Reg. 19,30—afl.jj Luxemburg. 73. Ziek, loog Wo-Wang weer, en nu ben ik voor hem in de plaats. Maar ik begrijp niet, dat U zoo'n opschud ding maakt over die pap; dat komt beslist omdat U zoo iets nog nooit eerder gegeten hebt. Ik verzeker U dat het overheerlijk ls, maar U zult er eerst aan moeten wennen Wat een verregaande brutaliteit, siste de kapitein, maar nu ik Je goed aankijk, zie ik dat je dezelfde bedrieger van gisteravond bent. Zooiets ongehoords heb ik mijn heele leven nog niet meegemaakt en nadat hij den matroos ge last had het tweetal de boeien aan te doen, gaf hij de anderen het bevel het schip af te zoeken naar den dikken kok. 74. Al heel gauw hadden ze den kok gevonden en nu vertoonde zich geen erg vroolijke scène in de keuken. De kok wilde zijn twee belagers te lijf gaan, doch de kapi tein hield hem in bedwang en deed de twee booswichten in het bijzijn van de diverse getuigen en scherp verhoor ondergaan Het voorloonige vonnis luidde, dat ze zwaar geb-eid in een apart bootje raar land zouden worden ge bracht waar men ze zou uitleveren aan een specialen rechter. Eerst voor koning te willen doorgaan en daarna voor kok, terwijl ze niet eens van passagebiljetten voor zien waren, waren feiten, die zwaar gestraft moesten wc "-J, 23

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10