HOLLANDSCH ZWITSERSCHE REEPEN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. Burgerlijke Stand v. Leiden AALSMEER. De verschillende collecten in de Ned. Herv. Kerk alhier hebben over de maand Juni de volgende bedragen opgeleverd: f. 232.50 voor de kerkvoogdij, f. 248.42'/2 voor de diaconie, f. 248.40'/! voor de zen ding en f. 75.35'/! voor het wijkgebouw „Irene". Aan de Ophelialaan alhier heeft de Nederl. Chr. Gemeenschapsbond, geves tigd te Driebergen, thans zijn evangelisa tietent opgetrokken, om tot en met Zon dag a.s. lederen avond samenkomsten te organiseeren. Bij den eersten dienst was ïlinke belangstelling. Gesproken werd o.m. door de predikanten Fokkema van Am stelveen en Salverda van Hoofddorp. Ver der zullen spreken de evangelisten Van Kempen (Haarlem), Kal en Sevensma (Amsterdam). Zaterdagmiddag wordt een kindersamenkomst gehouden. HILLEGOM. De Werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs staan ingeschreven: 3 fabrieksarbeiders; 2 drukkers; 1 snel persdrukker; 2 grondwerkers; 2 metselaars 10 opperlieden; 9 timmerlieden; 1 mach. houtbewerker; 1 loodgieter zinkwerker; 1 stoffeerder behanger; 1 mandenmaker; 1 kistenmaker; 1 vloerlegger; l waschknecht 2 electriciens; 1 scheepsmaker; 2 sneden; 2 wagenmakers; 1 horlogemaker; l smid bankwerker; 1 verw. monteur; 1 boekbin der; 1 broodbakker; 17 bloemistarbeiders; 217 landarbeiders; 4 boerenarbeiders; 6 tuinarbeiders; 1 plantsoenarbeider; 2 jeug dige landarbeiders; 2 m. winkelbedienden; 1 venter; 1 handelsreiziger; 2 schippers; 2 halfwas-schippers; 4 chauffeurs-monteurs 1 expeditie-knecht; 1 wegwerker; 1 tram beambte; 1 verzekeringsagent; 1 boekhou der; 4 kantoorbedienden; 1 jeugdige kan toorbediende; 1 vr. kantoorbediende; 33 losse arbeiders; 1 handlanger; 1 controleur totaal 355 werzoekend. Aanvragen werkgevers: 28 voldaan gem. 26: andere gem. 2. Teruggetrokken: 16. Vervallen: 30. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. Weinans, Stationsweg 142 J. Forster, Molenstraat 2 C. van der Hulst,-Meerdorpstraat 19 C. H. Iter- son, Hoofdstraat 93. Vertrokken: J. O. M. Broek met vr., Leliegracht 19 Amsterdam G. vari Beelen, Tramstraat 17, Katwijk aan Zee A. P. J. ter Woort met vr., Abrah. Kuyper- laan 88a, Rotterdam C. M. A. ter Woort, Voorduinstraat 28, Haarlem M. E. Stoker gehucht Overmeer C. 10, Nederhorst den Berg L. Oudshoorn met gezin, Iepenlaan 11, Sassenheim. KATWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. C. de Lugt, Haringstr. 9, van Den Haag P. J. de Jong, Duinoord 5 van Krimpen a .d. IJsel T. C J Snoek, Valkenb. weg 20a, van Rijnsburg S. Weltevrede. v. Wassen, kade 20 van Brielle M. v. Delft, Annastr. 23, van Rijnsburg G. v. Beelen, Tramstr. 17, van Hillegom J. M. Pronk. Weeshuis- str. 18, van Den Haag H. J. Boskamp, Kerkstr. 8, van Den Haag. Vertrokken: J. v. Hooven en èehtge. n. Leiden, Leeuwendaal 99 N. v. d. Plas, naar Oegstgeest, Oegstgeesterstraatweg M. A. v. Tol, naar Sassenheim, Menneweg 63 P. W. Steen. n. Oosterbeek. Schelm- scheweg 34 —F. Bultje, naar Hillegom, Steenfabriek Arnout. Burgerlijke Stand. Geboren Gijsbert, z. v. J. van Duijn en D van Duij venvoorde. Margaretha Krijna, d.. v. K. Dubbeldam en D. Barn- hoorn Teunisje d. v. T. de Jong en A. van Duiivenbode Leentie Jacoba d. v. C. de Vink en A. Schaap Arie Jacob, z. v. A. van der Plas en C. Barnhoorn Jacob Jan z., v. A. de Kort en C. J. van Beek. Overleden Petronella Wassenaar, 82 j., ongehuwd M Hendrlka Jacoba van der Vegt, 13 j., d. v. G J. van der Vegt en L. Bemers Jacob Imthorn 80 j.. echtge noot van M Krijgsman. Getrouwd A. Hoek en C. v. Duijven- voorde. Ondertrouwd: A. den Haks en J. den Heijer. o KATWIJK AAN DEN RIJN. De avondgodsdienstoefeningen in dc Geref. Kerk zullen voortaan in plaats van om 6 uur, om 5 uur aanvangen. KATWIJK AAN ZEE. Visscherij-Examens. By de in de Visscherijschool alhier afge nomen examens voor het certificaat in kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn ge slaagd: Jacob van Duyvenvoorde, Huig Remmelzwaal, Jacob v. d. Boon, Dirk Ros Huig van Duyn, Gerrit van Roon, allen van Katwijk a. Zee; Leendert van Rooyen Maarten Cornelis Hazenoot, belden van Noordwijk aan Zee. Allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevisser, directeur van de visscherijschool alhier. Rijksgedele geerde was kapitein J. H. Götz lid van de examencommissie voor stuurlieden. DE LOGGERS IN 'T KANAAL. Veel bedrijvigheid voor de inwoners. Wat bood het Prins Hendrikkanaal dezen winter en dit voorjaar een ander en inte ressanter gezicht dan voorgaande jaren! Voortdurend lag een groote rij Katwijk- scbe loggers aan de kade gemeerd. Met hun forsche rompen, hun zware masten en tuigage, soms de zeilen gebeschen, leverde het zóó gevulde Kanaal een ongewonen aanblik op. Er ligt nu nog de K.W 166, die waarschijnlijk van mechanische drijf kracht zal worden voorzien. In 't geheel RECLAME. 3419 hebben hier een 24-tal ligplaats gehad, terwijl nog een 25ste vaartuig, door T. de Haas Dzn. aangekocht, verwacht wordt. De verbetering van den vaartweg Umui- den—Katwijk en de verdieping van het Kanaal alhier, zoodat voor de doorvaart en de ligging te dezer plaatse geenerlei bezwaren meer zijn, heeft tot de komst en 't verblijf van zoovele schepen zeer veel bijgedragen. Daar komt bij, dat de vaar tuigen thans van een motor zijn voorzien en de sleepdienst overbodig is geworden. De ligging der vaartuigen alhier geeft in meer dan één opzicht haar voordeel. Het geeft den inwoners gelegenheid, ver schillende werkzaamheden aan de schepen te verrichten, 't Spaart reiskosten uit en de reparaties worden meer onder toe zicht, alhier zorgvuldiger en sneller uit gevoerd dan in een afgelegen haven. Waar de haringschepen tegenwoordig met heel hun toebehooren aan hooge eischen van rjjkswege moeten voldoen en in dezen crisistijd de sociale wetten (ziekte-, ongevallen- en invaliditeitswet) aan premiën voor de bemanning jaarlijks verschillende honderden guldens vorderen, is de komst der Katwijksche loggers, waar mede ih verschillend opzicht financieel voordeel geboekt kan worden, geenszins zonder belang. Gevonden een belastingmerk, een armband met steentjes. Inlichtingen aan het politiebureau. De heer J. Beider alhier slaagde voor het eindexamen der Middelbare Han delsschool te Amsterdam. Zaterdag herdacht dc heer L. van Wychen het feit dat hij 121/2 jaar als ie ambtenaar ter secretarie werkzaam is geweest. Eveneens herdacht de heer K. Tanis het feit dat hij door B. en W. dezer gemeente 121/2 jaar geleden als plaatselijk deurwaar der werd benoemd. W. K. uit de Zeesteeg deed bij de politie aangifte van 't feit, dat door 'n ezel van C. de H. van den Slulsweg een aard appelveld vernield van een hoeveelheid van 42 M2. oppervlakte. De politie stelt een onderzoek in Zaterdag is men begonnen met het plaatsen van de betonnen lantaarnpalen n Duinoord voor de nieuwe natriumverlich- ting. Over veertien dagen hoopt men met de werkzaamheden klaar te zullen zijn. De ontvangsten der diaconie van de Herv, Gemeente alhier hebben in de af- geloopen week bedragen f. 260.73, terwijl de uitgaven beliepen f. 224.15. De extra-collecte in de Herv. Kerken voor de Oude Kerk gehouden heeft opge bracht de som van f. 277.61'/,. B. en W. hebben besloten aan het da- gelijksch bestuur van de steunactie ten bate van het plaatselijk crisls-eomité-ont- heffing te verleenen van de verbodsbe palingen der winkelsluitingswet, in dier voege, dat ten behoeve van een op 26 tot en met 29 Juli a.s. te houden theeschenkerij, annex speeltuin in de Gemeentezaal alhier het sluitingsuur op die dagen wordt be paald op 11 uur des avonds. Gedurende de maanden Juli en Augus tus mogen de winkels op werkdagen open zijn tot 9 uur en des Zaterdags tot 10 uur des avonds. 0 LISSE Ter waarschuwing! Door de politie alhier is tegen eenige jongens van de 3e Poellaan proces ver baal opgemaakt wegens het plukken van bessen in den tuin van den heer H. waartoe zij geen verlof hadden gekregen. Beroepen. Beroepen bij de Ger, Gem. alhier ds. M. Heikoop te Utrecht. NOORDWIJK. Lathyrus-Tentoonstelling Door de Kon. Nederl. Maatpij voor Tuinbouw- en Plantkunde afd. Noordwijk en Omstreken zal op 13 en 14 Juli a.s. een Lathyrus-tentoonstelling worden gehou den. Onze plaatsgenooten, de dames G. Piug en A. Reekers slaagden voor het diploma machineschrijven en de dames J. Passchier, A. Engelsman, N. Barnhoorn, J. van Asten en G. v. Eeden voor het diploma Handelscorrespondentie. Alhier is opgericht een Begrafenis- vereeniging. De vereeniging draagt de naam de Noordwijksche Begrafenisver- eeniging „Machpela" Genisis 23 19. Het bestuur is als volgt samengesteldE. C. Verschoor. Voorzatter; C. v. d. Niet, Secretaris; B. M. Waai penningmeester. NOORDWIJK BINNEN. Uit. een 43 tal sollicitanten, werd tot kweekeling met acte aan de Wilhelmina- school alhier benoemd de heer C. Mieog, te Koudekerk. 0 NOORDWIJKERHOUT. Felle brand. Gisteravond te 11 uur brak een felle brand uit op de boerderij „Erfvoort", eigenaar de heer M. van Eeden. De kapi tale bouwmanswoning brandde totaal af. Ook de geheele inboedel, behalve een bed, ging verloren. Gelukkig werd 'n schuurtje behouden, dat dienst deed voor bivak van padvinders. Oorzaak was het stoken der kachel, voor het broeien van bloembollen. De woning is verzekerd de bollen evenwel niet. RIJNSBURG. Loop der Bevolking. Gevestigd: Adriana van Egmond, Smid straat 52, van Oegstgeest, Rijnsb.weg lil; Adriana Zwaan, Langevaart 54, van Heer len, Spoorstraat 53: A. A. H. Dijksman Langevaart 27, van Katwijk, Sluissteeg 25 rijwielhersteller, Maria van Rooijen, Oegst- geesterweg -18, van Noordwijk, J. Kroons- weg 25; Hendrika Adriana van den Broek Langevaart 28, van Haarlemmermeer, Lis- serdijk 32; Jannetje Ravensbergen, Kerk straat 4, van Noordwijk, Zwarteweg 2d, verpleegster; Joh. Chr. Exel, Dubbele Buurt 26, van Lexmond, hooldonderwijzer; H. Hogewoning, Kerkstraat 15, van Cegst- geest, Dorpsstraat 28, bloemist; Erna van larl, Smidsteeg 7, van Katwijk, Groote Steeg 6, dienstbode, Joh. H. M. Groenen Vliet, p.a. Mathot, van Schoonhoven Lopikerstraat 53, kruideniersknecht. Vertrokken: B. Lubach met gezin, van Vliet Z.Z. 2, naar Oegstgeest, Rijnhofweg 12, meubelmaker; W. van Egmond-Hreins- kerk, van Buitenweg 13, naar 's Graven- hage, Gesticht Bioemendaal, Herm. Joh. Ger. Coster, van Oegstg.weg 2a, naar Haarlem, Rozenprieeistraat 39 zwart, chauffeur; E. Ravenbergen, van Molen eind 6, naar den Haag, Javastraat 3, dienstbode; H. Uithol, van Vliet N.Z 52, naar 's Gravcnhage, Laan van Poot, 20-1; Tr. Cl. J. Snoek, van Hofstraat 2, naar Katwijk Binnen, Valkenburgerweg 2Ua. N. Joh. Ouwersloot, van Vliet N.Z, 44 naar Oegstgeest, Javastraat 14.: M. van Delit, van Kerkstraat 16, naar Katwijk, Anna- straat 23; H. Stil, met gezin, van Dubb. Buurt 15, naar Oegstgeest, Oegstg.weg 150, schoenmaker. SASSENHEIM. Jaarverslag van het Gasbedrijf. Aan het jaarverslag van het Gemeente lijk Gasbedrijf over 1932 ontleenen wij het volgende: Het buizennet bedroeg aan het eind van 1932 12.758 M., een vermeerdering van 12 Meter wegens, uitbreiding in de Molenstraat. De grootste aflevering uit den gashouder, inhoudende 700 M3. had plaats op Zaterdag 10 September met 1993 M3., de kleinste aflevering op Zondag 15 Mei met 1200 M3. In het nileuwe gebouw dat op 15 April in gebruik werd genomen, werden een re gulateur en een stationsmeter van groo- tere capaciteit in gebrgik gesteld en de oude regulateur werd aan de Gemeente lijke Gasfabriek te Workum verkocht. De prijs van het gas bedroeg 10 ct, per M3. over een gewonen Meter en 11 ct, over den z.g. penningmeter, yoor verbruik bo ven 500 M3. werd een ,-reductie verleend van 5 ct. per M3. Dezereductie bedroeg over 161.274 M3. f.8063 70. tegen in 1931 178.485 M3. is f. 8924.25. De inkoop van deze 161.274 M3. van de gasfabriek te Lei den a 3 ct. is f 4838.22, zoodat de winst op het verbruik boven 500 M3. was f. 3225.48, daar dit meerder verbruik het vast recht aan de Gemeente Lelden en de exploitatiekosten niet beïnvloed. De totale netto-winst van het bedrijf bedroeg 3752.55 gulden. In totaal werd afgenomen 567.085 M3. met een opbrengst van f. 50.798 47 Inge kocht werd in totaal 589.339 M3 a 3 ct. plus het vastrecht is f. 28 380.17. gasverlies 3.78% is 22.000 M3., bruto winst f. 22.418.30. Ten laste hiervan komen op de exploita tierekening o.m,: afschrijvingen f. 5680.67, intrest leeningen f. 3384.60, administratie kosten f. 2540, algemeene loonen f3200, geldophalen en meteropnemen f 944.18, onderhoud instrumenten, leidingen enz. plm. f. 1900. Van de vorderingen werd f. 26.64 als oninbaar afgeschreven. Ten bate komt o.m de opbrengst van de me- terhuur ad f 1938.83. De exploitatiekosten bedroegen in 1932 in totaal f. 49.974.96 d.i. een vermindering van plm. f.1500. verge leken met 1931 De netto-winst ad f 3752 55 wordt niet toegevoegd aan de resene, doch aan de gemeente uitgekeerd, daar het minimumbedrag ad f. 25.000 voor de reserve in 1931 reeds werd overschreden en toevoeging van -25% van de winst oan de reserve niet meer verplichtend is. Hoe een costuum werd afgeleverd. Een onzer ingezetenen had een costuum gekocht, dat door den leverancier zou wor den afgeleverd. Deze laatste trof het slecht, hij hiad zich wat verlaat en zoo doende was het reeds 11 uur geworden. Op zijn bellen werd niet gereageerd. Het costuum weer mee naar huis nemen en later nog eens de reis maken, daar had hij geen zin in' Dus peinsde hij, wat bent te doen stond. Hij zou dan maar probeeren een raam open te schuiven; ai moesten daarvoor eenige bloemen en plan ten vertrapt worden, dat hinderde hem niet' De man had geluk; het eerste raam het beste ging omhoog. Om in huis te komen en het costuum kwijt te raken was nu het werk van een oogenblik. Tevreden als iemand die zijn doel be reikt heeft, trok hij huiswaarts Intusschen was zijn bellen wél gehoord n.l. door het dienstmeisje. Daar de familie echter niet thuis was, durfde zij niet open te doen. Men kan zich haar angst voorstellen, toen zij hoorde, dat men door een raam binnen kwam. Dat de leveran cier later harde noten te kraken kreeg, laat zich begrijpen! Aan het postkantoor alhier werd gedurende dc maand Juni ingelegd f 10293.17 en terugbetaald f. 17.752.59. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3597. De muziekvereniging St. Ambrosius zal a.s. Zaterdag een concert geven in de tent aan de Charbonlaan. Het voormalige kantoorgebouw der Twentsche Bank is verkocht aan de heeren Hendriks en Lascaris, die er hun manu facturen- en ijzerhandel in zuilen vestigen. VEURLEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD, Afbreken van een brug Dc buur- toeslagen Het Rijkscrcdiet voor boomkweekers De loonen bij uit voering van gemeentewerken. Onder leiding van burgemeester Keijzer kwam de raad dezer gemeente in open bare zitting bijeen. De notulen der vorige zitting werden 11a een opmerking van den beer Schrader goedgekeurd. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelde daarna nog mede dat overleg is gepleegd met den architect v. d. Kloots-Meijburg inzake het afbreken van een brug aan den Achterweg liggende in het uitbreidingsplan, waartegen deze bezwaar heeft. Na een langdurige discussie waaraan deelnamen de heeren Koerts, v. Veen en .Zuidwijk, werd besloten deze brug af te breken. De heer Koerts stemde tegen. Voorstel tot vaststelling regeling, be treffende toekenning van subsidie aan de Chr. Nijverheidsschool te Delft (cursus opleiding voor huishoudkundige). De heer Koerts vraagt of er reeds inte resse uit deze gemeente is voor deze school, wat door den voorzitter ontkennend werd beantwoord. Hierna werd het voorstel z.h.st. aangenomen. Voorstel tot afwijzende beschikking op verzoek tot toekenning van huurtoeslagen aan steuntrekkende werkloozen. De heer Raaphorst zou wel voor huur toeslagen zijn mits dit weer niet van den, steun werd afgetrokken; in dat geval geeftl 't niets. De .voorzitter: B. en W. zeggen niet, dat de steunnormen zullen worden ver laagd bij invoering van deze toeslag, docll de Minister waarschuwt in die richting. Het voorstel werd hierna z.h.st. aap- genomen, evenals het afwijzend prac-advies op het verzoek om liet Burgerlijk Arm bestuur te machtigen o.m. de achter stallige contribuües aan ziekenfondsen van werkloozen, voor rekening van genoemd bestuur te nemen. Voorstel in principe toe te treden tot de rijkscredietregeling ten behoeve van boomkweekers. De heer Raaphorst vraagt naar do kosten van dit voorstel. De voorzitter: het betreit evt. slechts 1 boomkweeker, waarvan niet eens vast staat dat deze steun zal vragen, het is slechts een in principe uitspreken. Aangenomen z.h.st. Voorstel tot bepaling van uit te betalen loonen bij uitvoering van werken door de gemeente (aangehouden in do vergadering van 1 Maart 1933). De heer Raaphorst: dc bonden hebben een onderhoud gehad met B. en W. inzake loon voor opgezocht werk, de bestuurders waren bereid van de comract-loonen in die gevallen af te wijken. Beloofd is, dat de bonden antwoord zouden krijgen; dit is nooit geschied. De voorzitter: het toegezegde antwoord zuLen zij na deze vergadering krijgen. Nooit is getornd aan de contractloonen, doch ais t betreft opgezocht werk, dan willen B. en W. dit betalen inet 52 cent per uur. De reiniging is een gemeenschappelijk bedrijf met Stompwijk. Plaats men 1111 een Stoompwljksche werklooze in dezen dienst, dan krijgt deze 52 ct., terwijl een Veursche 64 cent krijgt; dit is dus niet juist. De heer Raaphorst stelt hierna voor Veur in de 2e loonklasse te brengen en 56 ct. te betalen. De vakbonden gaan hiermede accoord. De voorzitter: de vraag is, heeft de raad recht 0111 de loonklasse te bepalen S Dit is een taak voor de vakbonden. Daar H 't voorstel Raaphorst niet werd ondersteund j werd 't voorstel van B. en W. aange- j nomen, evenals liet voorstel der gemeente- j begrooting dienstjaar 1932. Nadat de voorzitter nog had medege deeld, dat hij is aangeweven als voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur, werd de zitting gesloten. De huur opgezegd. Sedert eenige jaren had de S.D.A.P. aan den Broekweg een garage in huur als vergaderzaal. Door omwonenden is geklaagd over de last welke zij hadden van dergelijke bij eenkomsten, met het gevolg dat de eigenaar de S.D.A.P. de huur heeft opgezegd. Het aantal ingeschreven werkloozen bedroeg dezer dagen voor Stompwijk 26 en voor Veur 19. AARLANDERVEEN. Dezer dagen had de landbouwer K. alhier het ongeval dat bij een overgang over de spoorrails een beladen wagen met hooi kantelde. De lading kwam daardoor op den grond terecht, terwijl de wagen belangrijke materleele schade bekwam. Hij zelf kwam er gelukkig goed af. ALPHEN. Mej. de Ridder. Na 42 Jaar deze functie te hebben be kleed, zal onze alom bekende plaatsge- noote mej. A C. dc Ridder, Vrijdag 21 Juli a.s. haar taalt als hhofd der Ju- lianabewaai school neerleggen. Op dien dag za gelegenheid gegeven worden tijdens een receptie in dc school aan allen, die daarin belangstellen hun waardeering uit te spreken. Ongetwijfeld zullen velen hier van gaarne gebruik maken. Het ligt in de bedoeling van mej. de Ridder in onze ge meente te blijven wonen. Nogmaals de Hecrenweg. In verband met den slechten toestand van den Heerenweg is wederom een adres bij B. en W. ingediend. Thans door de daartoe onlangs te Rljnzaterwoude in het leven geroepen commissie, om tot verbe tering van dezen weg te komen. Dit adres is ingediend met adhaeslo van den A N.W. B. K N.A.C. en Bond van bedrijfsautohou- ders. Hierin wordt er bij B. en W. onzer gemeente op aan gedrongen tot het ver leenen van medewerking aan het voorstel van den burgemeester der gemeente Lei- muiden en Rijnzaterwoude, de heer J. A. Bakhuizen, door ons reeds eerder gepu bliceerd. Verkeersongeval- Een vrij ernstig verkeersongeval vond hier Zaterdagavond plaats. De motorrijder M. H. H. uit Utrecht, met zijn echtgenoote als duopassagier, moest uitwijken voor een vrachtauto, die plotseling een erf opreed. Hij reed daardoor tegen een boom op, waardoor de duo-zitster van den motor werd geslingerd en in het water viel. Door- omstanders werd zij op het droge ge bracht, Na onderzoek van dr. H. bleek, dat) zij verschillende kneuzingen had bekomen aan armen, heup en beenen. Per auto werd zij naar Utrecht vervoerd. Het motorrij wiel werd zwaar beschadigd. Tot onderwijzeres aan do Muloschool met den bijbel alhier werd benoemd mej. J. M. Donkers van Lelden- Het kinderkoor van de Chr. Zangver- eenlglng „Hosanna" zal 28 Juli a.s. deel nemen aan het alsdan te Woerden te hou den zangconcours. Onze plaalsgenoote mej. M. C. Blij- leven werd benoemd tot onderwijzeres aan de Ned. Herv. School te Hazerswoude. VOORSCHOTEN Verkeer belemmerd. Hedenmorgen moest een vrachtauto van de N.V. Nationaal Veem, geladen met balen, waarin verpakt diverse pakken wol, een auto passeeren, die geparkeerd stond nabij het bestelhuis van Van Gend en Loos, in de Schoolstraat. Een touw bleef aan een haak zitten van den gepas- seerden vrachtwagen en de last viel op de straat, zoodat het doorgaande verkeer belemmerd werd. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. 0 ZOETERWOUDE. Arbeidsbemiddeling, Gedurende de maand Juni werden bij het agentschap der arbeidsbemiddeling in deze gemeente 91 aanvragen van werkne mers. w.o. 1 vrouwelijke en 5 aanvragen van werknemers ingeschreven. Op 't einde der maand stonden nog 36 aanvragen van mannelijke en van vr. werknemer inge schreven. Door bemiddeling van den agent werden geplaatst 2 landarbeiders, 2 grond werkers. en 1 timmerman. Met Ingang van 1 Juli 1933 is voor den tijd van 5 jaren benoemd tot lid der Gezondheidscommissie te Alphen a. d. Rijn, de heer Ph. Boot, scheepsbouwer, wonen, alhier. Voor de vacante betrekking van twee den ambtenaar ter secretarie alhier heb ben zich 94 gegadigden aangemeld- BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Elizabeth Maria, d. van C. J, Bosman en W. Fase; Margaretha, d. van C. J. Barendsen en M. H. Jongen; Dick, z. van D. W. v. d. Vis en N. A. v. Wilgen, Ondertrouwd: A. Q. Cloosterman eu M. M. van Schie. Getrouwd. N. G. Bon, 26 jaar en J. Rodenburg, 26 jaar; G. E. do Groot, 25 jaar en D. Wensveen, 21 jaar. Overleden: E. Loef, cchtgenooto van P. W. Blauw, 48 jaar. Kosteloozc inenting. Woensdag, 12 Juli, 11.111. 3 uur, bestaat er in het gymnastieklokaal der openbare school gelegenheid tot kosteloozc inenting. Gevonden voorwerpen. Een dames- rijwiel, broche, ceintuur, gummipljpen, por- temonnaie, sleutel en tandenborstel in etui. Inlichtingen worden aan het politiebureau verstrekt. Gedurende de afgeloopen week wer den in de bad- en zweminrichting, 71 heeren, 122 dames en 41 volksbaden ge nomen. NOORDEN. Vanwege dc Geref. Kerk werd opge zonden voor de Zending de som van f. 14.50. 0 TER AAR. Beroep aangenomen. Jhr. E. L. W. M. Hoeufft van Velsen, cand. tot de H. Dienst te Schcveningen, heeft het beroep naar deze gemeente aan genomen- Inbraak. Ongenoode gasten hebben opnieuw een bezoek gebracht aan het kantoor van de Coop. Groentenvelllng Ter Aar cn Omstr. Echter is de moeite tevergeefs geweest;! er is niets ontvreemd. WADDINXVEEN. De hengelaars-vereenlglng „De Edel- karper" alhier hield een bekerwedstrijd in de Gouwe. Door den heer T. van Hofwegen werd de beker gewonnen. GEBOREN. Alida Elisabeth dr. v. P. v. d. Blom en E. C. de Feij Abraham zn v. J. Arbouw en J. A. v. d. Vos. ONDERTROUWD A. v. Weeren jm. en M. v. Ark jd I. G. Sinke Jm 26 jaar en M. Zirkzee jd 23 jaar G. v. Leeuwen jm 26 jaar en M. W. Kramp Jd 25 jaar W. Boot jm 23 jaar en M. v. d. Werf jd 23 jaar Z. Bink jm 25 jaar en A. Duijverman jd 24 jaar J. Nleuwenburg jm 31 jaar en M. W. Poeliejoe jd 25 jaar. OVERLEDEN '1 J. V, Tuyl M. 67. jaar. 3—3 J

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7