N.V. LEIDSCH DAGBLAD LE1DSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 3 Juli 1933 Haarlem wint den Prins Hendrik-Beker, ai ZEILEN. OEFENWEDSTRIJDEN VAN „DE KAAG". EEN WELGESLAAGDE DAG. (Van een bijzonderen medewerker). Niettegenstaande er gisteren in den morgen wel regen maar geen wind was zijn toch alle ingeschreven Jachten aan den start verschenen wat wederom bewijst dat de animo voor deze wedstrijden onder dc deelnemers zeer groot is. De zeilers werden 's middags, toen de zon doorkwam en het zeer veranderlijke windje aanwakkerde tot een flinke bries uit Noordelijke richting, beloond voor hun moed Om 1040 werd begonnen met de han dicapklasse der open scherpe Jachten, waarvan de uitslagen echter nog niet be kend zijn, daar de handicap daarvan nog niet berekend was. In de 45 M2 klasse wist de Violet, waar van het grootzeil pas veranderd was, in den ochtendwedstrijd te overwinnen. Bij den Hinken wind, die er 's middags heerschte, was de scherenkruiser Prikke- bcen echter weer de snelste, wat pleit voor deze boot, die slechts 30 M2 doek voert. De Regenboogklasse A gaf wederom zeer interessante races te zien In den lsten wedstrijd wist v. d. Steur zich snel vrij te maken, waarna hij steeds meer uitliep, om met een voorsprong van M minuut te winnen voor de nieuwe Holland II van Bos. In de middagrace lag de Steur II weer op de le plaats, maar ditmaal zou zij den len prijs niet in de wacht sleepen, want nadat de fokkeval gebroken was en de bemanning de fok bijzette aan de bal- lonval, die ook bezweek, was v. d. Steur genoodzaakt den strijd op te geven. Regenboog 44 met Nathan aan het roer werd nu eerste. Daar er in deze klasse nog een protest gaande is, zijn de overige uitslagen nog niet bekend. De 13 booten in de 12 M2 klasse gaven goede starts te zien. De booten van deze klasse zijn van ceder of mahoniehout ge bouwd, waarvan het eerste aanmerkelijk lichter is dan het tweede De slappe wind tijdens de eerste race bracht deze lichte bootjes dan ook alle naar voren, terwijl 's middags ook de zwaarste booten in de voorhoede lagen. Nauta en Wernink wisten hier leder een lsten prijs te veroveren. In de 12 voets Jollenklasse A startten ditmaal 5 jollen daar mej. de Visser zich bij deze klasse voegde. In den eersten wedstrijd won de Daphnia met een voor sprong van 2'/i minuut voor de Vagebond, die na een feilen strijd van het Dob bertje en It Sweltsje wist te winnen In de 2e race maakten Borgerhoff Mul der en mej. de Visser een verkeerden slag. Van Helvert werd hier eerste, gevolgd door het Dobbertje van mej. Oudshoorn Voor de overige klassen verwijzen wij naar de uitslagen. 45 M2. klasse: le wedstrijd: I. Violet, st. Blok, I. Prlkkebeen, st. Heins. 2e wedstrijd: I. Prlkkebeen. Regenboogklasse A: le wedstrijd: I. Steur II, st. L. v. d. Steur; II. Holland II, st F. P. Bos. 2e wedstrijd: I. Regenboog 44, st. H. Nathan; II. Nog niet bekend. Regenboogklasse B: le wedstrijd: I. Nymph, st. F .C. Duerr; II. Ariola, st. M. C. Heymans; in. Iris, st. P. B. Kreukniet. 2e wedstrijd: I. Iris; II. Nymph; III. Bruintje Beer. st. R. van Drecht. 12 M2. klasse: le wedstrijd: I. Dinges, st. W. Nauta; II. Jowie, st. Wernink; III. Twente, st. mej. E. Cohen. 2e wedstrijd: 1. Jowie: 2. Mamselle Ni- Touche, st T. Bakker; III. Dinges. 12 voets Jollenklasse A: le wedstrijd: I. Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder; II Vagebond, st. Th. van Helvert. 2e wedstrijd: I. Vagebond; II. Dobbertje, st. mej. G. Oudshoorn. 12 voets Jollenklasse B: I. Alvertje, st. P. Vermeer; II. Sater, st. J. J. Kippel; III Onrust III, st. L. v. Essen. 2e wedstrijd: I Onrust III; II Alvertje; III. Hans. st. A H. van Vliet. 12 voets Jollenklasse C: le wedstrijd: I. Waterhoen, st. A. de Vries; II. no 323; III. no. 249. st. Nel Scourt. 2e wedstrijd: I. no. 323: II. All Correct, st L Schuld Jr.; III. no. 249 ten we zeggen maniakken, fanatici?) om elf uur Vrijdagavond voor de gesloten hek ken kwamen en dat er bij het ochtend gloren een queue was van een halven kilo meter die geleidelijk aangroeide tot meer dan een kilometer En vijf op een rij. Met proviand, klapstoeltjes, lectuur en ver maakt door een aantal straat-artisten. Zij die zich na elf aansloten kregen geen plaats meer. Nimmer zijn er op Wimbledon zooveel menschen gewe86t, ook niet op een eindstrijddag. want dan wordt er maar op twee banen gespeeld en nu wist men dat men op vrijwel alle banen nog iets te zien kreeg en iets goeds ook! Maar zij die een plaatsje konden bemachtigen op het groote centrecourt of op het tweede, waren toch wel het beste af. De voornaamste uitslagen waren. Gemengd dubbelspel: mej. Rollin Cou- cerque en Timmer sl. mej. Slaney en Ser- torio 62, 63; mevr. Nenrotin en Ber nard sl. mej. Lyle en Wheatly 63 57, 64; mej. Sigart en Kirby sl. mej. Martin en Bella Porta 63. 63: mej. Ryan en Maler sl. mej. Brazier en Sherwell 61, 64; mej. Krahwinkel en von Cramm sl. mevr. Mathleu en Brugnon 61, 64; mej. Heely en Farguharson sl. mevr. Bouvernie en Ingram 63, 63. Heeren dubbelspel, tweede ronde: Hu- j ghan en Perry sl. Latchford en Powell 63 6—1, 86; van Cramm en Nourney sl. Del Bono en Sertorio 16, 63, 64, 64; Satoh en Nunol sl. Condon en Robbins 61 57, 61, 62; Stoeffen en Sutter sl. De I Borman en Lacroix 63, 64, 9—7; Forqu- j hason en Kirby sl. Aoki en Tuckett 6—3, 6—3, 6—4. Heeren-enkelspel, vierde ronde: Cochet sl. Jones (Amerika i 64, 68, 86, 60; i Crawford (Australië) sl. Stedman (Nieuw Zeeland) 61. 64. 62; Austin (Eng.) sl. Spence (Zuid-Afrika) 62, 62, 64; Vines sl. Prenn (Duitschland) 63, 62. 6—4. Dames-enkelspel, vierde ronde: mej. Scriven (Eng.) sl. mej. Nuthall (Eng.) I 36. 60, 64; mej. Krahwinkel (Duitsch 1 land) sl mevr. King (Engeland) 62, 75 Mej. Round (Engeland) sl. mej. Edwards (Engeland) 64. 62; mej. Jacobs (Ame rika) sl. mevr. Burke (Amerika) 64, 60 Damesdubbelspel, tweede ronde: mej. James en mej Yorke sl. mej. Rollin Cou- querque en mej. Valerio 63, 64. o ENGELAND—AUSTRALIË. De Engelsche Davisploeg voor den eind strijd Europeesche zone tegen Australië, welke ontmoeting op 13, 14 en 15 Juli a.s. wordt gehouden, is als volgt samengesteld: Austin, Hughes, Lee en Perry. VOETBAL. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. P. S. V—FEIJENOORD 3—8. Duynhouwer scoorde zeven doelpunten. De laatste wedstrijd om het kampioen schap van Nederland, waarin P.S.V. hoog stens de tweede plaats kon bereiken, is in een overwinning voor Feijenoord geëindigd. Feijenoord was over alle linies sterker dan P.S.V. en heeft de overwinning en daar mede de tweede plaats in de kampioens competitie in de wacht gesleept. De ster van het veld was Van Heel. die bergen werk verzet heeft. In tegenstelling met andere wedstrijden was Feijenoord's voor hoede ditmaal zeer productief, en vooral Duynhouwer, die zeven van de acht goals voor zijn rekening nam, was zeer gevaar lijk. De achterhoede was in de tweede helft meer safe dan in de eerste. Van Male be ging in de eerste minuut een blunder, wat hem een goal kostte. Feijenoord heeft haar j groote overwinning echter voornamelijk te danken aan haar krachtige middenlinie, j PB.V. was uit vorm. De Eindhovenaar lie pen goed van stapel met twee goals als j resultaat, doch daarna vlotte het niet meer. De invallers van P.S.V. waren niet opgewassen tegen het solide Feijenoord- j spel, terwijl de middenlinie dikwijls te veel achter bleef. Boumans kon niet veel i uitrichten tegen de goedgemikte kopballen en schoten van Duynhouwer. De tweede goal had hij echter kunnen voorkomen. De elftallen waren als volgt samenge steld: P.S.V Doel: Bouman; Achter: Van Run, Lanegger; Midden: v. d. Ley, Hermens, Paulissen: Voor: Vervest. Van Eerd. van Kooyk, HoeDpe en Visser Feijenoord: Doel: Van Male: Achter: Würsten .van Dijk: Midden: Vrauwdeunt, Bas Paauwe. van Heel: Voor: Hendriks, Duvnhouwer. Groenendijk. Linsen en Burg. P.S.V. had spoedig met 20 de leiding door Vervest en Van Kooyk. Rust kwam met 2—2. Daarna was Feyenoord veel ge vaarlijker. Gevolg: 38. Berger loopt de 100 Meter in nieuwen Ned. recordtijd. Chr. Berger. Dc eindstand dezer competitie luidt: Go Ahead Feijenoord Stormvogels P.S. V. Velocitas 11 10 8 6 5 23—13 21—14 16—18 18—25 17—25 PAARDENSPORT CONCOURS-HIPPIQUE TE DELFT. Te Delft is gistermiddag ter gelegenheid van het 17de lustrum van het Delftsch Studenten Corps een concours-hippique gehouden Voor deze wedstrijden bestond groote belangstelling. De uitslagen luiden: Springconcours: 1. Adda, eig. D. H. Pas- man, Scheveningen, ber. Diedrich: 2. Altschwede, eig. Haagsche Conc. en Han- delsstal, ber. Wijier; 3, Silver Piece, Lt. A. D. C. v. d. Voort v. Zijp, Den Haag; 4. Pacha, eig. tal Duinhoeve, Den Haag. ber. I Dauerzaht; 5 Sir Butt, dr. H. L. M. van Schaik, Wassenaar. Dressuurproef1 Intendant v. Hobken, Scheveningen. 2 Espoir, E. Kahn, Den Haag; 3. Miss Helyette, eig. Tattersall Manege, Den Haag, ber. mevr. Hense. Landbouweenspannen Luxe-paarden: 1 I Robert P. C. C. v d Touw, Den Haag: 2. Prinses Astrid (dezelfde): 3. Nellie. J. Th. Mater, Delft. Bedrijfspaarden 1, 2 en 3. J. Knijnen- burg. Den Haag Studenten-springconcours: 1. Nectar. J. B Hillen, Utrecht De overige deelnemers werden gedisqualificeerd. SERIEWEDSTRIJDEN R. S. E. Hedenavond te 7.30 speelt R.S.E. I een medaille-wedstrijd tegen het Schilders elftal 1. Morgen 7.15 L.V.V. tegen Slagers. De stand voor de seriewedstrijden welke in comp verband worden gespeeld is: gsp. gew. gel. vrl. pnt. v.t. 5 3 1 1 7 23—16 5 3 11 R. S. E. L. V V. S. V. W. Excelsior V. V. L. Slagers 6 3 12 7 2 3 2 5 0 3 2 4 10 3 >tV' Rijnlandia heeft zich teruggetrokken, zoodat de gespeelde wedstrijden van Rijn landia zijn komen te vervallen. 18—14 20—19 24—19 13—19 6—11 DE WATERSPORT. No. 9 van 30 Juni geeft blijk, dat we thans midden in het seizoen zitten. De talrijke illustraties, die een beeld geven van de geweldige activiteit, die zoowel op zeil- als roeigebied en watertoerisme, wordt gedemonstreerd, ze bewijzen ondub belzinnig, dat het aantal beoefenaars der watersporten met den dag toeneemt. Ook dragen deze illustraties er beduidend toe bij, dc schoonheid onzer vaderlandsche waterplassen en luchteffecten te leeren waardeeren, terwijl de eerste foto ook be wijst, dat de ranke zeilbooten ook wel met pech te kampen kunnen hebben. Het schitterende verloop der Argo- feesten, waarbij het Maas-Waalkanaal voor het eerst als wedstrijdbaan wordt ge bezigd, (hetgeen waarschijnlijk wel niet de laatste keer zal blijken) viel een uit voerige bespreking ten deel. De roeibaan te Budapest, waar in Augus tus a.s. de Europeesche kampioenschap pen zullen worden verwerkt, blijkt eveneens door de illustraties bele aan trekkelijkheden te bieden voor de riemen- hanteerders. Voor het watertoerisme vormt de in beeld gebrachte haven van Hoorn een attractie, die stellig op prijs zal wor den gesteld. RENNEN EN DRAVERIJEN OP DUINDIGT. De uitslagen van de gistermiddag op Duindigt gehouden draverijen en courses zijn als volgt: Fidelioprjjs i prijzendraverij der vierde klasse over 1750 M.): 1. Xuthus, eig. C. F. I Ockhorst; 2. Vorstin Maria, eig. A. P. I Kaiser. Faustprijs (ren op de vlakke baan over j 1200 M.)1. Fackeltraeger, eig. R. J. J. Hiemstra; 2. Maelstrom, eig. P. G. Riem. Fontaineprijs (prijzendraverij der 2e en 3e klasse over 2050 M.): 1. Robert E. Lee, i eig. W. H. Geersen; 2. Vauban, eig. K. de Boer. Zesde Heerrijdersprijs (prijzendraverij 3e en 4e klasse over 2050 M.): 1. T. Akista, eig. J. Vrijlandt; 2. Weidlooper. eig. R. F. Sormani. Flgaroprijs (ren op de vlakke baan over 1800 M.i: 1. Rieuse. eig. W. Jochems: 2 Kaboul. eig. K. v. d Pol. Groote Juliprijs (Heat-handicap der lste klasse over 1710 M.1. Quetteville- zoon. eig. J. in 't Veld; 2. Glockenblume, eig. J. F. de Boer. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „KATWIJK'' Het programma luidt: Morgen: Katwijk 3—Rijnsb. Boys 3. Woensdag: Katwijk (b) jun.Lugdunum jun. (b.) Donderdag: Katwijk 2Quick Boys 4. De uitslagen der gehouden wedstrij den zijn: Katwijk 1Rouwkoop 1 12 Katwijk 2Fides Pacta 3 24 Katwijk 3Fides Pacta 4 54 Katwijk (a)Fides Pacta jun16 Katwijk (b)Quick Boys (b) 3—0 o NEDERLAAGWEDSTKIJDEN „QUICK BOYS." Onder zeer gunstige weersomstandig heden en groote belangstelling vonden gistermiddag op „Houtrust" te Den Haag de wedstrijden om den „Prins Hendrik Beker" plaats. De organisatie was opge dragen aan de vereeniging „Vlug en Lenig" ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan Als wedstrijdleider fungeerde de heer W.Boer. Onder de aanwezigen bevond zich de K N.A.U.-voorzitter, de heer F. de Jager. Na een defile van de deelnemers werd met de verwerking van het pro gramma begonnen In de 2e serie van de 110 M. horden vestigde W. Kaan de aan dacht op zich door 01 sec. beneden het record te loopen. Hij had echter een der horden omgeworpen, zoodat dit record niet voor erkenning in aanmerking kon komen. Het nummer 1500 M. hardloopen leverde een overwinning op voor een Zuidelijk athleet, n.l. Paul (Heerlen) die eerste werd op den voet gevolgd door een Trekvogel man. De 100 Meter gaf een prachtige finale te zien. Na twee valsche starts gin- gen de 6 deelnemers de derde maal zeer snel weg. Berger was direct voor en won met grooten voorsprong. Hij bleek beneden i Ned. record geloopen te hebben, n.l- in 10.4 sec. Het oude record stond op zijn naam met 10.5 sec. Het staat echter tc bezien of het record erkend wordt daar Berger den zeer sterken wind pal in den rug had. Niettemin zal erkenning worden aange- j vraagd. i De strijd in hetzelfde nummer tusschen den Haarlemmer v. d. Berge en Jansen (V. en L.) om de tweede plaats werd ten gunste van laatstgenoemde beslist Zeer spannend was de 4 x 100 M. esta fette waarin Vlug en Lenig een voorsprong nam en dezen tot het einde toe behield, daarmede de recordploeg van de A.V. 1923 kloppend. Het verschil was zeer gering. Berger die de laatste 100 Meter liep had bijna zijn tegenstander Hannes de Boer er uit geloopen. De winnende ploeg be stond uit: Colijn. Both. Jansen en De Boer. Op de 5000 Meter schudden de AVON- loopers Paul en Petit de andere loopers spoedig van zich af. Dit tweetal bleef tot op het laatste oogenblik aan den kop. Paul zette in de laatste ronde een fraaie eindspurt in en won met flinken voor sprong; voorwaar een aardig succes voor dezen jeugdigen Limburgenaar. De 4 x 400 Meter estafette was een zeer interessant nummer dat gewonnen werd door Vlug en Lenig. Bij de puntentelling bleek dat Haarlem zich wederom het sterkst had getoond en dus opniew beslag legde op den beker. De voornaamste uitslagen waren als volgt: 800 Meter hardloopen: 1. v. d. Booren (Haarlem) 2 min. 5.1 set.; 2. Sierhuis (A.V. 1923 2 min. 6.7 sec.; 3. Nieuw- land (Vlug en Lenig); 4. Mans (idem); 5. y. d. Ende (Feyenoord.) 3000 M. snelwandelen: 1. P. Engelman (Pro Patria) 13 min. 52 sec.; 2. Toscani (A.A.C)3. Lanting (idem); 4. Hendrikse (Haarlem.) Kogelstooten: 1. Eysker (Haarlem) 12.66 Meter; 2. „Ypsilon" (A.V. 1923), 12.45 M.? 3. Houtzager (Vlug en Lenig)4. v. Woer- kom (idem); 5. v. d. Wel (Haarlem). Verspringen: 1. Van Welsenes (Haarlem), 7.175 M.; 2. H. de Boer (Vlug en Lenig), 6.94 M.; 3. Klasema (Vlug en Lenig), 6.83 Meter: 4. Houtzager (A.V. 1923); 5. Blan kere (idem.) Polstokhoogspringen: 1. Mesman Schultz (A.V. 1923) 3.45 M.; 2. v. d. Zee (Haarlem); 3.35 M.; 3. v. d. Most (Pro Patria) 3.25 M.;1 4, 5, 6 en 7 resp. Ras (A.A.C.), Vourdides (Hellas), Verkes (Haarlem) en Karman. (Vlug en Lenig) allen met 3.15 M. 5000 Meter hardloopen: 1. Paul (AVON, Heerlen) 16 min. 29.7 sec.; 2. Petit (idem) 16.44.6; 3. Toorenburg (A.A.C. 4. Klaasse (Haarlem); 5. Goossens (A.A.C). 4 x 100 M. estafette: 1. Vlug en Lenig (Den Haag) 3 min. 34 sec.; 2. Haarlem in 3.40.4; 3. A.A.C.; 4. A.V. 1923; 5. Hellas;1 6. Pro Patria. Speerwerpen: 1. Brasser (AA..C.) 51.03 M.; 2. Collaris (A.V.O.N.) 49.54 M.; 3. Jagers (A.V.O.N.)4. Visser (Haarlem); 5. Van Woerkom (Vlug en Lenig). Hoogspringen: 1. Brasser (A.A.C) 1.83 M.; 2. Jansz (V. en L.) 1.78 M.; 3. en 4. Kuil (A.V. 1923) en Van Klinkenberg (Haar lem) beiden 1,68 M. Discuswerpen: 1. Eysker (Haarlem) 40.69. M.; 2. Ypsilon (A.V. 1923) 39.46 M.; 3. Coster (V. en L.) 38.36 M.; 4. Blankers (A.V. 1923); 5. Brasser (A.AC.). 400 Meter hardloopen: 1. „Jopie" (Vlug en Lenig) 52.5 sec.; 2. Klasema (V. en L.)J 52.6 sec.; 3. v. d. Booren (Haarlem); 4. Visser (Feyenoord); 5. Robert (A.V. 1923). 110 Meter horden: 1. W. Kaan (Haar lem) 15.6 sec.; 2. Mesman Schultz (A.V. J923.1 15.7 sec.; 3. Jansz (V. en L.); 4. Ras (A.A.C.); 5. Karman (V. en L.). 100 Meter hardloopen: 1. Berger (A.V. 1923) 10.4 sec. (nieuw Ned. record); 2. Jansen (V. en L.) 10.6 sec.; 3. v. d. Berge (Haarlem) 10.9 sec.; 4. Blik (Haarlem); 5. Colijn (V. en L.). 4 x 100 Meter estafette - 1. Vlug en Lenig (Den Haag) 43.1 sec.; 2. A.V. 1923 (A'dam) 43.4 sec.; 3. Haarlem 44.8 sec 4. Hellas. 1500 Meter hardloopen: 1. Scherpen- huyzen (Haarlem) 4 min. 21.3 sec.; 2. Paul (A.V.O.N.) 4.21.7; 3. Buis (Haarlem) 4.23.3; 4. Balder (V. en L.); 5. Hoogeweg (Hellas) Totaaltelling: 1. Haarlem 84 pnt.; 2. Vlug en Lenig 75 pnt.; 3. A.V. 1923, 55'/- pnt.: 4. A.C.C., 38'/i pnt.; 5. A.V.O.N. 27 punten. ALPHIA NAAR WADDINXVEEN. Voor de serie's van Waddinxveen be-, stond zooals gewoonlijk weer veel belang stelling. Doordat Alphia vorige week van G.S.V. I met 42 verloren had kwam zij nu tegen de geelzwarten. Onmiddellijk wordt er van beide kanten flink aange- LAWN-TENNIS. ENORME BELANGSTELLING TE WIMBLEDON. Vrijdagavond stond men al voor de hekken. Wij lezen in het Hbld.: Kent men in sport, in tennis geen cri sistijd? we zouden de vraag kunnen her halen aan de hand van dezen eersten van de twee Zaterdagen van Wimbledon. Vroe ger, d. w. z. jaren geleden, kende men maar één Zaterdag en dat was de eindstrijddag maar sinds de Amerikanen en de Fran- schen en zoovele andere tennisnaties ook relief geven aan de derde en vierde ronden, is de belangstelling voor den eersten Zater dag vrijwel even groot. En zoo gebeurde het dan dat de eerste enthousiasten (of moe- Zaterdag zijn de laatste wedstrijden voor Pukt, Het is Alphia dat het eerste scoort. - - - - 1 Waddinxveen maakt direct hierop gelijk, waarna weer Alphia de leiding neemt. Ook nu zorgt de midvoor der gastheeren voor den gelijkmaker. Hoewel Oranje iets ster ker is, duurt het geruimen tijd eer zij doelpunten kan, wat echter toch gelukt. De linkshalf der gasten maakt dan in het beruchte gebied hands en de toegestane penalty brengt, hoewel eerst overgescho ten, toch wederom den stand gelijk, door dat de Oranjekeeper reeds liep voor er geschoten werd, waarvoor de strafschop overgenomen werd Na de thee voert Oranje den stand op tot 53, waarna Waddinxveen nog een maal scoort, zoodat het einde komt met 4—5. Olympia 4Alphia 4 dit tournooi gespeeld Quick Boys III speelde tegen Terleede uit Sassenheim. Met de rust was de stand nog dubbel blank maar na de rust neemt Terleede al spoedig de leiding, welke vreugde echter van kor ten duur is en spoedig is het 11. Het einde kwam met 31 in het voordeel van Quick Boys. Quick Boys IV speelde tegen L.F.C. V De withemden wonnen dezen strijd, na geduchten tegenstand, met 10. MOTORSPORT. MOTORCLUB LEIDEN EN OMSTREKEN. Gisteren heeft de M. C. L. O. een toer tocht gehouden naar Bergen en Schoorl. Deze rit is niettegenstaande het er in de ochtenduren niet mooi uitzag, gereden onder zeer gunstige weersomstandigheden. Van uit Leiden werd gereden naar Haarlem, vervolgens naar Alkmaar langs het Noord Hollands Kanaal naar Burger- brug en vandaar naar Camperduin. Nadat de deelnemers aan dezen tocht aldaar wat hadden vertoefd werd er door gereden naar Schoorl en Bergen. Wat natuurschoon betreft is er aldaar zeer veel genoten. Er kwam weer eens dui delijk naar voren welk een genoegen het toeren per motorrijwiel kan bieden. Vanaf Bergen werd gestart voor den te rugtocht naar Leiden. Gezamenlijk werd huiswaarts gereden. De stemming was, zooals gewoonlijk bij de M. C. L. O. weer zeer goed te noemen, wat tot het slagen van een dergelijke toer tocht zeer medewerkt. De M. C. L. O. kan dan ook met genoe gen op dezen tocht terugzien en hoopt dan ook voor dit seizoen nog vele soortgelijke ritten te organiseeren. WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. De aangekondigde bekerwedstrijd tus schen het eerste elftal van De Boys en de Rijkstulnbouwschool. is wegens onvoltal ligheid, in verband met de examens dei- school, niet doorgegaan. In plaats daarvan speelden De Boys tegen „Haastrecht I" een vriendschappe- lijken wedstrijd. Voor de rust wisten De Boys een 10 voorsprong te nemen doch kort voor het einde maakten de bezoekers gelijk 1—1, zoodat deze wedstrijd onbeslist bleef. K. N. G.—RIJNSB. BOYS. De wedstrijd K.N.G— Rijnsb. Boys wordt hedenavond op het Sportmanterrein (Groenoordstraat) gespeeld, aanvang 7.30 uur. ——o WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Zaterdagavond is voor de competitie te Boskoop een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen Boys juniores en G. S. V. junio ren van Gouda, met als resultaat 3—0 voor G. S. V. Zondagmiddag speelde eveneens te Bos koop het 2de elftal van De Boys tegen het lste elftal van Ammerstol, dat een der sterkste clubs uit de 2de klasse A van den G V. B. is. Na een vinnigen strijd moest Ammerstol verliezen met 30. Ook Alphia 4 neemt aan de seriewed strijden in Waddinxveen deel. Won zij vorige week met 2—1 van Alphia 3, dezen keer kreeg Olympia geducht slaag. Met niet minder dan 8—1 verzekerde zij zich vast van den 2den prijs. Volgende week nog Waddinxveen 3 verslaan om den lsten prijs in de wacht te sleepen. Nieuwvecn 2Alphia 3 Tegen het tweede elftal van Nieuwveen trad Alphia 3 in het strijdperk voor de serie wedstrijden, uitgeschreven door eerst genoemde vereeniging. Ook hier werd succes geboekt. Met 62 moesten de gastheeren de meerderheid hunner gasten erkennen. Zoo al met al een succesvolle Alphiadag. „U.D." WEDSTRIJDEN ROUWKOOP. Op het terrein van Rouwkoop te Voor schoten speelde L.S.V. I uit Leiden gisteren- een vriendschappelijken wedstrijd tegen Rouwkoop III. Er werd in een vlug tempo gespeeld. Even voor het einde wist Rouw koop III den stand te brengen op 2—1, om hiermede te winnen. Voorts worden deze week de volgends- wedstrijden gespeeld op het terrein aan de Wijngaardenlaan. Hedenavond half acht L.F.C.-vetera» nen (Leiden)Rouwkoop Veteranen. Woensdag 5 Juli 's avonds half 8: D.O.S. (Leiden)Rouwkoop I. Vrijdag 7 Juli: 's avonds half 8: RijnsJ», Boys II—Rouwkoop II. ZWEDEN—HONGARIJE. Te Stockholm vond de landenwedstrijd ZwedenHongarije plaats. De Zweden wonnen met 52. (Rust 10). In de eerste helft waren de Hongaren in de meerder heid, doch zij hadden zeer met pech te kampen. o OM DEN ARVA-BEKER. Woensdagavond te 7.15 speelt „De Alge- meene, Leiden" haar tweeden wedstrijd om den Arva-Beker in het Sportpark Zuyd- Sffjck. DUIVENSPORT. NATIONALE WEDSTRIJD- Vrijdag is een nationaal concours ga» houden van, postduiven uit geheel Neder» land vanaf San Sebastiaan (Spanje). Af stand ruim 1100 K.M.Hieraan namen on» geveer 2100 vogels deel. De vogels werden Vrijdag om 1 uur in vrijheid gesteld en de eerste ypjjel arriveerde te Voorschoten Za terdagavond om 6 uur en 8 min. bij den heer K. I. Waasdorp. DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 12