De wedstrijden van de „Koninklijke' 74,le Jaareanp Maandag 3 Juli 1933 No. 26 Het voornaamste Nieuws van heden. tbl&d fVUJIUKlllUllflllllliin ïïllllllllHIIllllUIIHIIIIIIIIIIIUIIIUIIIIIIIIIIflIIl bureau: NOORDEINDSPLEIN LEIDEN TELEFOON DIR.en ADMIN.2500 QED.I507 SPANNENDE STRIJD DER OUDE ACHTEN. De vierdaagsche roeiwedstrijden van de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging werden Zaterdag op den Amstel voortgezet. Van des morgens 9 uur at tot des avonds ihalf 10 hebben de roeiliefhebbers van goede sport kunnen genieten. De resultaten van het dames stijlroeien iwaren: Stijlroeien voor dames juniores in over- naadsche vieren eerste heat: 1. de Hoop; 2. de Hunze. 2e heat: 1. Spaarne. Stijlpeien voor dames in overnaadsche skit le heat: 1. Watersportclub Maastricht, 2. Willem III. 2e heat: 1. Arsa, 2. de Maas. Stijlroeien voor dames in gladde skit: 1. De Hoop. Stijlroeien voor dames seniores in gladde Vieren: 1. de Laak. Stijlroeien voor dames juniores in over naadsche vierenBeslissing: 1. de Hoop; 2. de Hunze; 3. Spaane. Stijlroeien voor dames in overnaadsche skif, beslissing: 1. Arsa (mej. Fonteine), 2. de Maas, 3. Watersportclub Maastricht. Des middags ving het programma aan met het nummer Jonge vier A: 1. Triton in 7 min. 58 3/5 sec.; 2. Argo op twee leng ten. Daarna werd een nummer ingelascht, n.l. lichte vier, welk nummer oorspronke lijk op Zondag geroeid zou worden. Hier voor kwamen aan den start aan boei 1 de Hoop, aan boei 2 Njord. Laatstgenoemde ploeg sloeg bij het vertrek het hoogste tempo en liep bij de Berlagebrug één lengte uit. Wel liep de Hoop daarna weer iets in tot een halve lengte, maar toch was de strijd gestreden. Njord liep meer en meer uit. Uitslag: 1. Njord in 8 min. 21 3/5 sec.; 2. de Hoop (vele lengten). Overnaadsche Vier, eindstrijd: 1. de Laak in 8 min. 9 sec.; 2. Poseidon op 2 lengten; 3. Willem III (vér). Jonge Twee A, eindstrijd: 1. Viking in 8 min. 51 2/5 sec.; 2. Delftsche Sport op vele lengten. Oude Vier (2e klasse). Hierna vond het nummer Oude Vieren (tweede klasse) plaats tusschen Njord en Nereus. De boot van Nereus is het snelst weg, terwijl Njord in een zeer kalm tempo roeit. Nereus loopt zelfs twee lengten uit, doch bij het clubgebouw van Nereus komt Njord opzetten om bij de Amstelbrug nog slechts één lengte achterstand te hebben. Zienderoogen loopt de ploeg van Njord in en bij het clubhuis van de Hoop liggen de booten gelijk. Tot het laatste oogenblik is het onzeker wie winnen zal. 1. Njord in 8 min 18 sec.; 2. Nereus op neuslengte. De ploeg van Njord bestond uit: F. Popke, boeg, W. A. Visser, T. Kantebeen, P. Polle, slag, en L. S. Sie. stuurman. Jonge Acht B, eindstrijd. Aan den start komen Njord, Aegir en Nereus. Een mooie start van Njord, dat de leiding neemt. Bij de Berlagebrug is het onderling verschil reeds een lengte met Aegir op de laatste plaats. Zoo blijft het gerulmen tijd. Het onderling verschil wordt slechts lang zaam iets grooter. Met l'/j lengte voor sprong wint Njord in 6 min. 57 3/5 sec. Nereus is tweede. De ploeg van Njord bestond uit: H. Kampmeinert (boeg), J. Kolkman, D. P. Dirkzwager. M. W. Kampmeinert, J. de Pohn, H. Neeb. B. E. van Zanten, H. du Pon (slag) en L. D. Reeser (stuurman). Hierna volgden nog eenige voorwed strijden. Jonge Acht A, Ie heat: 1. Triton, 7 m. J2/5 sec.; 2. Argo. 2e heat: 1. Nereus. 7 m. 11//5 sec.; 2. Aegir, gering verschil. De wedstrijden van gisteren. Gistermiddag vonden begunstigd door schitterend zomerweer, de eindstrijden plaats. De publieke belangstelling was zeer groot langs de beide oevers en vooral bij de beide bruggen en bij den bocht van de Stadhouderskade stond het zwart van de menschen. Oude Twee. Hiervoor verschenen aan de start Die Leythe, Willem III en De Laak. De start is vrij gelijk doch Leythe loopt direct iets uit en bij de Berlage-brug is het verschil met Willem III een lengte, terwijl daarachter met een halve lengte Laak volgt. Bij het Amstelkanaal komt Willem III opzetten en het verschil wordt 3/4 lengte. Zij zakken echter daarna weer iets af. Bij het bootenhuis van Poseidon komt De Laak wat opzetten en spurt aar dig bij. Bij de Nieuwe Amstelbrug is de situatie weer veranderd en liggen Leythe en Willem III gelijk. Als de brug gepas seerd is komt Willem III voor en Die Leythe-roeiers zijn zichtbaar vermoeid en geheel uitgeroeid. Bij De Hoop is Willem III 1/2 lengte voorgekomen, hetgeen opge voerd werd tot 3/4 lengte. 1. Willem III, in 9 min. 6 2/5 sec; 2. Die Leythe, 3/4 lengte; 3. Laak. Jonge Vier B. Triton en Argo aan den start. Njord, waarvan de roeiers ook in andere nummers deelnemen, verscheen niet op het appèl. 1. Triton. 7 min. 581/5 sec.; 2. Argo (3/1 lengte). Overnaadsche Twee: 1. Poseidon, 9 min. 33 sec.; 2. Nereus; 3. Triton, Oude Acht: Hierna wordt door Njord en Nereus gestart voor het nummer Oude Acht. Beide hebben een goeden en snel len start en in den beginne is het een boord aan boord-race. Bij de Berlagebrug zijn de Leidenaren echter uitgeloopen en liggen zij 1/4 lengte voor. Er wordt in hoog tempo geroeid. Bij hun clubhuis komen de Amsterdammers opzetten en het verschil bedraagt nu ongeveer 1 taflengte. De Leidenaren komen dan weer opzetten om later weer wat af te zakken. Bij de Nieuwe Brug bedraagt de voorsprong van Nereus 3/4 lengte, die zij op weet te voe ren tot 1 lengte. Er komt daarna licht tusschen de booten en met l'/s lengte wint zij in 6 min. 58 2/5 sec. 1. Nereus, 6.58 2/5 sec.; 2. Njord (l'/j lengte) Het nummer stijlsnelroeien voor dames bracht een overwinning aan De Hoop. De Vliet-dames werden tweede, die van Nau tilus derde. De Jonge Twee B bracht, doordat Die Leythe zich teruggetrokken had, in ver band met vermoeidheid van de roeiers, die ook reeds in het nummer Oude Twee waren uitgekomen, een row-over. De Delft sche Sport maakte een tijd van 9 m. 45 s. Jonge Acht A: Hierin binden Aegir Tri ton en Nereus den strijd met elkaar aan. 1. Triton, 7 min. 33 1/5 sec.; 2. Nereus (3/4 lengte); 3. Aegir (11/4 lengte). Oude Vier. Een strijd tusschen De Hoop en .Triton. 1. Triton, 8 min 14 2/5 sec.; 2. De Hoop, I'/s lengte. In den tuin van het Amstelhotel vond de prijsuitreiking plaats. CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Uitslagen. le klasse, V.O.C.—H.C.C. I: V.O.C. wint met 60 runs op de eerste innings; R. en W.V.R.A.: R. en W. wint met 109 runs op de eerste innings; H.C.C. II—P. W.: P.W. wint met 66 runs op de eerste innings. Overgangsklasse Noord: V.R A. II V.V.V.: V.V.V. wint met 5 wickets; A.C.C.- Hilv. B. C.: Hilv. B. C. wint met 40 runs op de eerste innings. Overgangsklasse Zuid: H.C.C. III H.B.S.: HBS. wint met innings en 44 runs. 2e klasse: Sparta—L.C.C.: Sparta wint met innings en 108 runs. 3e klasse B: V.U.C. HAjax II: AjaxII wint met 4 wickets. Overzicht. ZWEMMEN. GYMNASIUM ZWEMWEDSTRIJDEN. De Leidsche Gymnasiastenbond „Uno Sumus Animo" hield Zaterdagavond J.l. in de zweminrichting „Poelmeer" haar jaar- lijksche onderlinge zwemwedstrijden. De deelname aan deze wedstrijden was altijd zeer groot, maar overtrof in dit opzicht dezen keer alle voorafgaande jaren. Wellicht is dit te danken aan de aantrekkelijkheid van de landelijk gelegen zweminrichting „Poelmeer", die voor dit doel werkelijk zeer geschikt bleek te zijn. Maar ongetwijfeld was het enthousiasme van de deelnemers niet gering. Met aan gename vlotheid werden de nummers af gewerkt onder leiding van de sportcom- missie, die aan het eind van den avond bij monde van haar praeses de prijsuitrei king verzorgde. De uitslagen luiden als volgt: Juniores (jongens), baanlegte 32 M.: Vrije slag: T. Bon, tijd 22 sec.; school slag: Prins, 28 sec. Eestafette 4 x 32 M.: Gerrevink( J. Vos, S. Furnée, J. de Jonge. Tijd: 114 sec. Seniores (jongens): Vrije slag: Holk, 19.5 sec.; rugslag: W. van Apeldoorn, 32 sec.; schoolslag: Holk, 25 sec.; estafette 4 x 32 M J. v. Klaveren, N. Moolenburgh, D. E. Bosselaar, A. Seret, tijd: 108 sec. Meisjes: vrije slag: Famke Idema. 27 sec.; school slag: Famke Idema, 30 :sec.; rugslag Jeanne Krieger, 35 sec.: estafette 3 X 32 M Willy Horst Danie Raphaël, Ada Wil mink; tijd 102 sec. Hinderniszwemmen (alleen voor junio res): 1 J. Vos (geen straf punten)2. J. van Rijnbach, S. Furnée, J. de Jong (straf- punt). De eerste klasse heeft gisteren verras singen te over opgeleverd. Om te beginnen zal wel niemand een verschil van 60 runs hebben verwacht tusschen V.O.C. (159) en H.C.C. I (59), maar nog minder heeft men gedacht aan een overwinning van P.W. (169) op H.C.C. II (103). Veel helpt die overwinning de menschen uit Enschedé wel niet, want ook Rood en Wit (177 voor 5) won en dat wel van V.R.A. (65), dat in den laatsten tijd goed werk deed. Voor de Haagsche is het gisteren al een heel slechte dag geweest. Behalve de nederlagen van H.C.C. I en H.C.C. II zag het derde zich met innings geklopt. Tee kenend is het, dat dit juist door de jong ste Haagsche cricketclub moest geschie den. H.B.S. maakte 206 runs, H.C.C. III 59 en 108. In de andere overgangsklasse won V.V.V. maar net van V.R.A. II en ver speelde A.C.C. (61) haar laatste kans op het kampioenschap door van Hilv. B. C. (101) te verliezen. L.C.C. vond Sparta in battingvorm, 306 voor 3 klopten de Rotterdammers er bij elkaar, waarna de 131 en 67 van L.C.C. niet voldoende waren om een innings nederlaag te ontgaan. Bij V.U.C. IIAjax II waren er twee innings voor noodig om een beslissing te krijgen. Ajax II deed goed werk en won. Men zie het verslag. V. U. C. II—AJAX n. WATERPOLO. S. V. H. II—L. Z. C. III 5—0. Over het algemeen heerscht bij water polo een sportieve geest, maar bij sommige ploegen w. 0. S. V. H. II, blijkt daaraan wel eens iets te ontbreken. Door uitste- digheid en ziekte van eenige spelers kon L. Z. C. geen vollledig zevental samen stellen en trok zij Zaterdagavond met 5 man (w.o. nog 2 invallers) n. Rotterdam. S. V. H. stelde daar 6 spelers tegenover. Na de rust toen zij reeds een veiligen voor sprong hadden speelden de Rotterdam mers z.g. met 5 man (degeen, die voor de rust niet had meegespeeld, was hier na tuurlijk bij) maar de zesde lag op de doel lijn klaar, om zich, zoodra de bal op de S. V. H. helft kwam, in den strijd te mengen. Hoewel hierop reglementair niets valt aan te merken, lijkt „sportief" ons toch wel eenigszins anders. Door goed spel der Leidsche achter hoede Planjer en Grupe was het S. V. H. overwicht niet zoo groot als ver wacht kon worden, terwijl bovendien de Rotterdammers slecht schoten en Tege laar zijn doel op keurige wijze verdedigde. De L. Z. C. voorhoede (N. Ouwerkerk en Meijeraan) speelde uit den aard der zaak hoofdzakelijk verdedigend en bracht het niet verder dan een paar verre schoten die geen succes opleverden; bij de rust was de stand 3—0, Ajax wint met 4 wickets. Voor den aanvang van den cricketwed- stiijo der Ajax-reserves gisteren op het V U.C.-veld in Den Haag heeft de Haag sche aanvoerder in tegenwoordigheid van vele Hagenaars en natuurlijk van Ajax II, met enkele woorden het overleden Ajax- lid. Freek van der Mey, herdacht. De gastheeren gingen daarna batten en brachten het alleen dank zij een hardge- slagen 47 van Warburton tot 75 en die score van den Hagenaar was allerminst feilloos, want in het begin van zijn in nings werd hij niet uitgegeven, toen zijn bails van de stumps lagen, maar de um pire niet had kunnen zien, hoe dat was ge beurd. De rest van de V.U.C.'ers bracht er op 't goede bowlen van v. Ommen (829) niets van terecht. Westen 241. Ajax II begon daarni heel wat beter. Voor het eerste wicket zorgden Demenint (59) en H. de Vrind (15) voor een totaal van 60 Toen gingen de wickets sneller val len en het Leidsche totaal werd 105. waar onder 10 extra's, dank zij het slechte bowlen der Hagenaars. Warburton (7—50) bracht er alleen iets van terecht. De tweede V.U.C.-innings bracht 108 op, voornamelijk door een stand tusschen Mosheuvel (47) en Warburton (29). Westen 652, Van Ommen 437. Met 87 voor 6 was daarna de overwin ning voor de Ajax-reserves binnen. Deme nint nam nu 18 runs voor zijn rekening. Het leeuwenaandeel was echter voor Westen met 40 n. 0 die uitstekend werd gesteund door goed verdedigend batten van Freyser. Deze laatste had ook goed veldwerk laten zien. Warburton 3—33, Blokbergen 347. KORFBAL. VEREENIGING TE AARLANDERVEEN. Te Aarlanderveen is. met aanvankelijk 24 leden, een korfbalclub opgericht. SCHERMEN. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE ZANDVOORT. De resultaten van de te Zandvoort ge houden internationale schermwedstrijden, georganiseerd door het „Noorderbad" te Zandvoort luidden: Heeren sabel: 1. De Bourdignon (België) met 5 gewon nen partijen na barrage met Bremouwer (Nederland) eveneens met vijf gewonnen partijen. 3. Weber (Nederland) 4 gew. par tijen. Dames floret: 1. Jenny Adams (België) 8 gewonnen partijen; 2. Mej. de Jong (België) 6 gew. partijen. 3. Mej. Hollan der .(Nederland), 5 gewonnen partijen. GOLF. OM DE DHARMAJIVA-CUP. De golfwedstrijd om den Dharmajiva- beker. gisteren te Noordwijk gespeeld, had tot resultaat, dat de cup werd gewon nen door mevr. KesslerGleichmann (30) met een netto score van 66. Den tweeden prijs won de heer F. Noorduyn (15) met netto 67. Derde was A. van der Graaf (10) met netto 68. Er werd gespeeld over 18 holes met een handicap tot 30. MOTORBOOTSPORT. MOTORBOOTWEDSTRIJDEN OP DEN WESTEINDER. Onder begunstiging van uitstekend weer heeft de Kon. Nederl. Motorbootclub op den Westeinderplas gisteren motorboot wedstrijden, zoowel nationale als onder linge, georganiseerd. De uitslagen waren als volgt: Klasse I. Snelheidswedstrijd voor open motorbooten om het kampienschap van Nederland. 1. Hulsinga met „Little Mary" (ontwikkelde snelheid 62 K.M. per uur). Klasse II. Wedstrijd voor „Sea-eagles" en soortgelijke eenheidsklassen. 1. Niemer met „Gisela" (46.5 KM.). Klasse III. Free for all. Deelname voor iedere bouwwijze; geen amateurclausule. I. Ceurvorst met „Beatrix" (60 K.M.) Klasse IV. Als voren. 1. Mathlener met „Sea Horse" (40 K.M.). Klasse V. Outboards B Tevens kam pioenschap in die klasse. 1. Mathlenermet „Sea Horse" (40 K.M.). Klasse VI. Snelheidswedstrijd met voor gift voor kajuitjachten tot 12.50 M. lengte. 1. A. Bruins met „Metine". Klasse Vn. Snelheidswedstrijd m. voor gift voor open motorbooten met inge bouwde motoren. 1. Dr. Blomberg met „Djemna". De jury bestond uit de heeren: I.Broer, E. W. Beumer en A. C. Offenberg. Voor deze wedstrijden was veel belang stelling. Een talrijk publiek, van heinde en verre gekomen in allerhande vaartui gen, lag in de nabijheid van den thee tuin waar de start plaats had ge meerd of had een zitplaats gekozen in den tuin van die ontspanningsplaats om te genieten van den snelheidskamp. BOKSEN. PAOLINE—MAC CORKINDALE. Voor 25 000 toeschouwers won de Span jaard Paoline te Barcelona van den Zuid- Afrikaan Mac Corkindale op punten. WIET PF^NEN. SWIFT. Gistermorgen werd door bovengenoemde vereeniging de aangekondigde koppelrace gehouden over 20 ronden welke wedstrijd tevens de laatste der competitie was. Ondanks het min of meer regenachtige weer waren er vijftien deelnemers; dus zeven koppels; terwijl van Aart dezen wedstrijd alleen reed. Er werd zeer goed gereden, en reeds in de tweede ronde la gen v. Egmond en Rink Riethoven aan den kop. Het was jammer dat in de derde ron de Th. de Roode in de bocht kwam te val len, waardoor Paats als koppelgenoot van A. Riethoven een flinken achterstand kreeg. Jammer genoeg moest de Roode opgeven. In de verdere ronden was het meest het koppel van EgmondSchuller, dat de lei ding had. Er waren mooie momenten te zien. Het gelukte RiethovenPaats nog twee renners in te halen, wat nog een flinke prestatie was, gezien hun achter stand. Gelukkig is deze wedstrijd zonder verdere ongelukken verloopen. De uitslag werd: 1. v EgmondSchuller, 2. VinkKapaan; 3. StrijkRiebroek 4. SladekRiethoven Az,; 5. Riethoven Paats; 6. TuinStafleu; 7. C. de Roode, wegens opgeven van zijn kopplgenoot al leen gereden. Na afloop werden de prijzen der Hulst- recordrit uitgereikt. De uitslag der geheele competitie is als volgt: A-klasse: 1. C. Vink en v. Egmond 21 pnt.; 3. Sladek 24 pnt.; 4. Th. de Roode 29 pnt. B-klasse: 1. Rink en Riethoven 14 pnt.; 2. Kapaan 20 pnt.; 3. Tuin 22 pnt.; 4. Riet hoven Az. 24 pnt.; 5. Schuller 25 pnt.; 6. Stafleu 27 pnt.; 7. C. de Roode 29 pnt.; 8. Strijk 31 pnt.; 9. C. Paats 32 pnt.; 10. Groo 55 pnt.; 11. v. d. Poel 60 pnt. A.s. Zondag prijsuitreiking der compe titie. AMATEURSWEDSTRIJDEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Gisteren werden te Gouda de amateurs wedstrijden om het kampioenschap van Nederland gehouden. De resultaten zijn als volgt: Sprintwedstrijd over 1 K.M.: 1. v. d. Linde, 2. Kremer, 3. Ooms 4. Beukers. 5. Verheyen 6. Eindhoven. 50 K.M op eigen kracht: 1. Snoejers, 2. Govers Op 1 ronde. 3. Homa, 4, Pelser. Op 2 ronden 5 Toet, 6 Korlaar. Districten: Noord Holland 27 punten. Z.- Holland en Zeeland 17 punten. Noord- Brabant en Limburg 16 punten. Gelder land en Qverijsel 2 punten, De roeiwedstrijden van de Koninklijke; Njord won de Jonge Acht B. Haarlem winnaar van den Prins Hendrik- beker; Berger liep de 100 M. in 10.4 sec, wat een nieuw Nederlandsch record be- teckent. Om het voetbal-kampioenschap van Nederland; P.S.V. met 83 door Feyenoord geslagen. OM DEN GROOTEN PRIJS VAN PARIJS. De sprintwedstrijden te Vincennes voor den grooten prijs van Parijs werden gis teren voortgezet. De resultaten waren: Kwart finales: Richard sloeg Engel; Scherens sloeg Chapalaine; Gerardln sloeg Selck Hanson en Richter sloeg Faucheux. De halve finales hadden het volgende resultaat Eerst halve finale 1. Richter. 2. Michard 2'/» lengte voor. Tweede halve fi nale; 1. Scherens. 2. Gerardin halve lengte. De eindstrijd: 1ste rit; 1. Scherens, 2, Richter op halve lengte. 2e rit: l. Richter, 2. Scherens op kwart wiel. Beslissing: 1. Scherens, 2. Richter halve lengte. Scherens won dus de Grand Prix. DE TOUR DE FRANCE. De 4c etappe gewonnen door Louyct. De vierde en langste etappe van dS Tour de France leidde Zaterdag van Bel fort naar Evian, een afstand van 293 KM.; 67 renners verschenen aan den start- Tijdens de geheele etappe werd een span nende strijd gestreden. Zoo was te Maiche- berg de Spanjaard Trueba, een renner door en door getraind op het klimmen ln de bergen, er tusschen uit gekomen en had eenige minuten voorsprong verkregen op de anderen. Rebry en Camusso zetten de achtervolging in en spoedig was de vluch teling weer ingehaald. Toen trokken A. Magne, Jean Aerts en Archambaud er tusschen uit. Weldra hadden zij een voor sprong van 6 minuten. Een wilde jacht werd Ingezet en het duurde niet lang of de wegloopers waren weer Ingehaald. In vrij langzaam tempo werd het laatste stuk af gelegd. Vijftig renners lagen toen nog bij elkaar. Winnaar dezer etappe werd Loupet (België) voor Paleble (Frankrijk) Jean Aerts, Stöpel. In het persoonlijk klasse ment leidt Archambaud nog steeds. De gedetailleerde resultaten waren. 4e etappe BelfortEvian 293 K.M.; 1. Louyct tijd 9 uur 59 min. 59 sec.; 2. Lapebie; 3. Jean Aerts; 4. Stöpel; 5. Di Paco; 6. Cor- nez; 7. Lemaire; 8. Achepers, Rebry, Guer- ra, Camusso, Thierbach, Geyer, Byse, Bulla, Thalllnger enz. Algemeen klassement: 1. Archambaud 35 uur 10 min. 58 sec.; 2. Jean Aers 35 uur 15 min. 30 sec.; 3. Lemaire 35 uur 18 min. 30 sec.; 4. Hardiquest 35 uur 18 min. 45 sec.; 5. Guerre 35 uur 19 min. 22 sec.; 6. Rebry 35 uur 21 min. 39 sec.; 7. Buse 35 uur 22 min. 47 sec.; 8. Schepers 35 uur 23 min. 10 sec.; 9. Lecroix 35 uur 25 min. 39 sec.; 10. Martano 35 uur 27 min. 5 sec.; 11. Spelcher 35 uur 27 min. 11 sec.; 12. Ri- naldi; 13. Louyet; 14. Geyer; 15. Le Greves. Landenklassement: 1. België 105 uur 55 min. 39 sec.; 2. Frankrijk 106 uur 7 min. 15 sec.; 3. Djltschland 106 uur 22 min. 59 sec.; 4. Italië 106 uur 32 min. 58 sec.; 5. Zwitserland 107 uur 36 min. 11 sec. ATHLETIEK. NIEUW WERELDRECORD 4 X 100 METER DAMES. Bij de Amerlkaansche athletiekkam- ploenschappen te Chicago won de dames- ploeg van Illinois A. C. de 4 x 100 Meter estafette in den nieuwen wereldrecordtijd van 48 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van Munchen 1860 met een tijd van 48.8 sec. De belangrijkste resultaten waren; 100 Meter Metcalf 10.5 sec. 20 OMeter: 1. Metcalf 21.1 sec. 400 Meter: I. Foucqa 47.4 sec. 800 Meter: 1. Clnningham 1 min. 50.8 s, 1500 M.: 1. Cunningham 3 m. 52,3 s. 5000 M.: 1. Mac Cluskey 15 m. 27.3 s. 110 M. horden: 1. Morris 14.6 sec 200 M horden: 1 Lambertson 23.4 sec. 400 M,: 1. Harding 52.2 sec. 3000 M. steeple chase: Mac Cluskey 9 min, 38.5 sec. Hoogspringen: 1. Johanson 2 Meter. Verspringen: 1. Owers 7.46 Meter. Polstokhoogspringen; 1. Gordy en Brown beiden 4.265 M. Hamerwerpen; 1. O'Callaghan (Ierland) 48 45 M. Discuswerpen: 1. Andersen 48.88 Meter. Kogelstooten1. Torrance 15.78 M. Dames: 100 M.: 1. Rogers 12.2 sec. 200 Meter: 1. Hazenfoot 262 sec. 4x100 Meter estafette: 1. Illinois A. C, 48 sec. Nieuw wereldrecord.. 80 Meter horden: Shaller 12.1 sec. Hoogspringen: Arden 1.60 Meter. Verspringen: Valveda 5.25 Meter. Discuswerpen: 1. Osborne 37.48 Meter. Speerwerpen: Doele 39.68 Meter. Kogelstooten; Rutherford 11.68 Meter.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 11