DE VLUCHT VAN HET ITALIAANSCHE ESKADER. DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 3 Juli 1933 FINANCIEN. LAND- EN TUINBOUW. RADIO-PROGRAMMA. De aankomst te Amsterdam, In de Marinevllegloods te Schelïing woude heerschte Zaterdagochtend tusschen 11 en 12 uur een groote drukte. Onder de aanwezigen merkten wij op: Kolonel van Rcede, commandant van de Marine te Amsterdam, Majoor Bosma. plaatselijk commandant, dr. Ir. Wolff, directeur van den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart, vergezeld Oa. door dr. Ir. van der Maas, lngenleur-vlleger van den Rijksstudledlcnst, professor Hulb Luns voorzitter van de Vereenlglng Nederland Italië, Kolonel Senzadenarl, luchtvaart attaché te Berlijn, kapitein Babbl en den Consul-Generaal van Italië, dr. de Luppis. In den vroegen middag arriveerde de Commandant van de Marine tp Willems oord, vlcc-generaal Brute] de la Rivière. Aan boord van zijn boot bevonden zich ZExc. de Minister van Defensie, dr. Deckers, en dr. W. de Vlugt, Burgemeester van Amsterdam. Even daarna arriveerde de Italiaanschc gezant, de heer Tallianl Verder merkten wij nog op den Hoofdcom missaris van Politic, den heer Versteeg, de wethouders Abraham en Kropman, den Waterschout van Amsterdam, oud vice- admiraal Quant, en den vliegtuigconstruc teur. Anthony Fokker. Zelfs de Jeugd van Italië was vertegen woordigd door de aanwezigheid van een groep kinderen van de Italiaansche kolo nie; elk van hen droeg een kleine vlag ln de Italiaansche kleuren. Tegen half een kwam er een merkbare spanning onder de aanwezigen toen be kend werd, dat het eskader reeds boven Duisburg was gesignaleerd. De „officials" berekenden vlug, dat Balbo en de zijnen in drie kwartier het eindpunt van de eerste etappe zouden kunnen be reiken. Ter gelegenheid van de aankomst van het eskader waren te Amsterdam gearri veerd dertig oud-offlciren en manschap pen van het vroegere regiment van Balbo, de Alpnjagers, om medewerking te verlee- nen bij de proviandeering der vliegtuigen. De drijvende motorspuit „Jan van der Heyden" was aanwezig met aan boord den commandant der brandweer Gordijn. Havenmeester W. N. v. d. Poll en rijks havenmeester Seyffert droegen zorg, dat het doorgaande verkeer op hot IJsselmeer geen belemmering ondervond. Verder zagen wij een boot van den Geneeskundigen Dienst, waarop zich o.a. bevond dé onder directeur. dr Brenkman Precies te 12 uur 54 kwamen, zooals ln ons blad van Zaterdag is gemeld, de vlieg tuigen in zicht en spoedig daalden de eerste toestellen voor het vliegkamp. Een der toestellen verongelukt. Het 17de toestel een onderdeel van het roode eskader kwam bij het dalen plat op het water neer, doch dook net het voorstuk iets onder en sloeg over den kop. De drijvers werden vernield en de splinters vlogen naar alle zijden. Oogen- blikkeHjk schoten van alle zijden motor booten en sloepen toe om de be manning de reddende hand te reiken. Een sloep van de Kweekschool voor de Zee vaart bereikte het wrak het eerst. Twee der kweekelingen, de 19-jarige G. Ophofl uit Amsterdam en de 20-jarige J. Witkamp uit Haarlem, ontdeden zich van hun klee- ren en sprongen te water, zy slaagden er ln een der inzittenden te grypen en aan boord van de sloep te brengen. Drie andere leden, der bemanning, o.a. de comman dant. waren Inmiddels uit de cabine ge kropen en op het toestel geklommen. Zij bleken slechts licht gewond te zijn; de in de sloep gebrachte vlieger had het bewust zijn verloren en bleek een hersenschudding te hebben bekomen en verder een ern stige hoofdwonde en een schouderfrac tuur. Onder leiding van dr. Brinkman zijn de gewonden, de kapitein Baldinl. de mar conist Jaria Demetrlo en de tweede com mandant Amelia Novelli. door den Genees kundigen Dienst naar het Binnen Cast huis vervoerd. Den vierden inzittende, den korporaal-monteur Luintavalle, heeft het ongeluk het leven gekost. Eerst toen het geheel vernielde toestel door een bok der Am.slerdamsche Droogdok Maatschappij gelicht was. kon zijn ïyk geborgen wor den. Naar wy vernamen, wordt het. over wogen zyn stoffelijk overschot via Rotter dam naar Genua te doen vervoeren. Een ooggetuige, die uit een der vele motorbooten het ongeluk van dichtby zag gebeuren, beschreef een redacteur van het persbureau Vaz Dias, hoe het toestel als het ware met een smak op het water viel en oogenblikkeUjk over den kop sloeg. De eens zoo fraaie vliegboot was terstond niet meer dan een wrak en hoewel het water ter plaatse ongeveer 2 M. diep is. waren de motoren diep ln de modder gedrongen. De begroeting. Geruimcn tijd, nadat de Italiaansche watervliegtuigen op het Buiten IJ waren neergestreken en aan de boeien waren ge meerd. arriveerde onder geweldig gejuich van de op het vliegkamp Schelïingwoude aanwezige Italianen en Nederlanders aan den steiger van het platform de leider van het eskader. Generaal Balbo. die met een boot van de Nederlandsche Marine van zyn vliegtuig was afgehaald. In een der vliegtuigloodsen begroette minister Deckers den commandant van het Eskader Züne Excellentie zeide daarby: „wy gevoelen ons gelukkig, dat gy met üw eskader Uw route hebt gekozen vla Amsterdam. Ik feliciteer U en Uw vliegers met Uw heldhaftige tocht over de Alpen en wensch U op den langen en moeiiyken weg. dien U nog wacht, een goede reis toe. Moge besloot spr. God U en de Uwen vergezellen en U behouden naar Amerika voeren en moge tenslotte een gelukkige en glorleryke terugkeer ln het vaderland Uw deel worden". Generaal Balbo heeft daarop den Minis ter met enkele woorden voor de begroeting gedankt Vervolgens kreeg prof Huib Luns gele genheid om namens de Vereenigtng Neder landItalië generaal Balbo een oorkonde 6an te bieden, op welke men de afbeeldin gen ziet van Christophorus, Columbus en van Heemskerk en Baréntsz, waaronder de wapens staan van Nederland, Italië en Amsterdam. Tenslotte bood de heer W. A. van Leer namens de Vereenlglng Dante-Allghiert een Delftschen tegel met het wapen van Amsterdam aan. Hiermede was het officleele gedeelte be ëindigd en begaven de autoriteiten zich naar de hoofdstad. Het verloop van de vlucht. Volgens een officleele mcdedeellng ls de vlucht van Italiaansche eskader en het reservevliegtuig van Orbetello naar Am sterdam vlot verloopen. De eerste twee uur van de vlucht had een regelmatige naviga tie. Het eerste deel van de vlucht tot boven de Alpen geschiedde met zeer mooi weer. Daarna had men bedekte lucht en moest op het compas worden gevlogen. Vooral van Coblenz naar Amsterdam wa ren zeer lage wolken. Over het ongeval met een der vliegtuigen dat onder commando stond van kapitein Baldini, wenschte de Italianen geen mede- deelingen te verstrekken Een interview met Balbo. Zaterdagavond hebben wy nog een kort onderhoud gehad met generaal Balbo, die ons eenige byzonderheden mededeelde over den tocht van Orbetello naar Am sterdam, die zoo schitterend verloopen is, doch die helaas op het laatste moment nog een slachtoffer eischte, hetgeen te meer bedroevend is, daar gebleken is, dat dit ongeluk absoluut niet had behoeven te geschieden. Op onze vraag of generaal Balbo na deze eerste etappe nog iets had op te merken omtrent de zoo langdurige voor bereiding, antwoordde hü dat gebleken was, dat deze volkomen aan de verwach ting hebben beantwoord. Alles verliep in de beste orde. Moeiiykheden onderweg kwamen niet voor. Wat het ongeluk betreft, dat hier in de vlieghaven plaats vond, zeide Balbo, dat dit natuuriyk een buitengemeen treurigen indruk had gemaakt en dat men inder daad eenigen tyd eenigszins was gedepri meerd geweest Gebleken was echter, dat de oorzaak niet te wyten was aan het toestel en evenmin aan de voorbereidin gen die hier in de vlieghaven getroffen waren, waarover generaal Balbo zyn by- zondere lof uitsprak. Volgens generaal Balbo betreft het hier een byzonder eigenaardig geval, temeer daar de piloot een ervaring had van zeventien jaren vllegdienst en een der zeer goede vliegers genoemd mag worden van het Italiaan sche vliegerscorps. Hy was o.a een der vliegers, die indertyd ln het Hooge Noor den nasporingen hebben verricht naar Amundsen en Guilbaud. toen dezen na de ramp van het luchtschip van Nobile ver dwenen waren. Generaal Balbo toonde zich byzonder dankbaar voor de vele bhjken van mede leven en belangstelling, die hy van de zyde der Nederlanders na het ongeval heeft mogen ondervinden. Het gebeurde echter heeft zyn vertrouwen in het wel slagen van den tocht in het minst niet geschokt; integendeel, zeide hy, zoo droe vig het ongeluk ook moge zyn, tegen psy chologische ongevallen helpt geen voor bereiding en we mogen wel verwachten, dat het noodlot hier den anderen piloten een zy het ook buitengewoon pyniyke les in bescheidenheid heeft gegeven. De meening van Von Gronau. Ook hadden wy een onderhoud met den bekenden Duitschen Oceaanvlieger Von Gronau, die even na de aankomst van de Italianen met zyn Dornier-Wal vliegtuig D 1967 op Schelïingwoude arriveerde en daar door den Duitschen gezant Von Zech werd begroet. Wy hebben den Oceaanvlleger naar zyn meening gevraagd, waarom generaal Balbo zoo lang gewacht heeft met de vlucht naar Amsterdam. Hij verklaarde ons, dat het voor een enkel vliegtuig niet zoo moei- ïyk is den tocht te maken; met een eska der is dit evenwel wel het geval. Wanneer het weer nevelig ls, moeten de vliegtui gen van een eskader ver van elkaar vliegen om niet met elkaar ln botsing te komen en dan bestaat er gevaar dat zy, vliegende over de Alpen, met een spits ln aanraking komen en verongelukken. Bo vendien kunnen watervliegtuigen niet zoo hoog vliegen als landvllegtuigen. Wat het ongeluk met het vliegtuig „Idini" betreft, was de vlieger van mee ning, dat er Iets op het water moet heb ben gedreven, waardoor het toestel over den kop is geslagen. Wat de verdere route van Generaal Balbo betreft, verheugde Von Gronau zich erover, dat het Italiaansche eskader de zelfde route vliegt, die hy reeds heeft afgelegd, de route die ook Lindbergh thans voornemens is in tegenovergestelde richting te volgen. Hy is ervan overtuigd, dat na den tocht over de Alpen het Ita liaansche eskader geen moeiiykheden meer zal ontmoeten. Het vertrek naar Londonderry. Het eskader ls gistermorgen gestart voor de tweede etappe van den reis naar Amerika, naar Londonderry, een 1000 K.M. lange etappe. Het eerste vliegtuig, dat van den leider Generaal Balbo, steeg te 7.28 Amsterdamsche tyd op, direct ge volgd door de twee vliegtuigen met zyn staf en te acht uur startten de laatste toestellen van de groene groep. InNoord- Westeiyke richting werd koers gezet. Het vertrek der vliegers per taxi en autobus uit het Amstelhotel gaf in den stillen Zondagochtend de hoofdstad veel drukte en ook te Schelïingwoude waren reeds vele belangstellenden aangekomen om van den start van het eskader ge tuige te zyn De onder-commandant van de marine, kolonel J. van Reede, ontving met zUn adjudant de Italianen. Tydens de voorbereidingen voor den RECLAME. Exceptioneel lage prijzen in dames- en kinderkleeding. JCautjac/i DEN HAAG; Groote Marktstraat h/Spui 3407 massa-start vertrok Von Gronau ln zijn vliegboot ln Noord-OosteUjke richting, na met zyn Dornier enkele cirkels boven de Italiaansche collega's te hebben beschre ven. Spoedig na het vertrek der Italianen die tusschen 8 uur 10 en 15 over IJmui- den de Noordzee bereikten had het Buiten-IJ zyn gewone aanzien hernomen; de vaart door de Oranjesluizen was weer vrijgegeven. Op den terugweg kwamen wy langs het wrak van de Idini waarvoor thans het reserve-toestel van het eskader is ingevallen de dryvers zyn versplin terd. de cockpit met den motor afgebro ken, de vleugels geknakt, ln een vreemd land onder de nationale vlag een doode, in het Binnengasthuis 3 gewonden Te Londonderry aangekomen. Te half een is het eskader te London derry aangekomen en heeft de tweede etappe dus in 4 uur en 50 minuten afge legd Ook hier was de belangstelling groot. Begeleid door 5 groote Engelsche ma rinevliegtuigen arriveerde de kop van het eskader te 12 uur 25 boven Londonderry; te kwart over een waren alle vliegtuigen gedaald. Balbo gelastte zyn mannen onmiddel- lyk een aanvang te maken met het by- vullen van benzine om zoo mogelyk nog te starten voor de etappe naar IJsland. De start moest echter uitgesteld worden. De „Tel." meldt in een eigen telegram, dat het even leek of een der vliegbooten op het water zou neerplompen; doch door snel weer op te stygen en een grooteren cirkel te beschryven, kon ook dit toestel vlot op het water neerstryken. Over de vlucht van Amsterdam naar Londonderry heeft generaal Balbo het volgende bekend gemaakt: „Kort na de start kregen de vliegers reeds slecht weer en nevel, zy raakten ln een wolkbank. die bijna tot op de oppervlakte van de zee hing, zoodat de machines vlak boven het water moesten vliegen. Boven de Noordzee veranderde het weer volkomen en gedurende het tweede uur van de vlucht heerscht fraai zonnig weer Boven Schotland geraakten de vlie gers in een lichten mist. die boven de Iersche Zee en Ierland dichter werd." Bovenstaand kaartje geeft een over zicht van de vlucht van het eskader van Orbetello naar Amsterdam en vandaar via Londonderry naar Reikjavik Van Reik- javik uit zal naar Chicago het doel der reis worden gevlogen. NEDERLANDSCHE VORDERINGEN OP DUITSCHLAND. Het resultaat der enquête van de Nederlandsche Bank. De Nederlandsche Bank N.V. deelt het volgende mede: De enquête naar de Nederlandsche vor deringen op Dultschland kan thans als afgesloten worden beschouwd. In totaal hebben ruim 47.500-hier te lande gevestigde personen, firma's en instellingen hun vor deringen op en belangen in Duitschland aan De Nederlandsche Bank opgegeven. Volgens deze opgaven bedroeg op 1 Juni 1933 de totale nominale waarde der Duit- sche obligaties in Nederlandsch bezit f. 430,6 millioen (vreemde valuta omgere kend naar de koersen op 1 Juni J.I.). Hier onder was begrepen f. 12,1 millioen aan obligaties Dawesleening en f. 30,4 millioen aan obligaties Youngleening. Het totaal der niet in obligaties beli chaamde vorderingen beliep f. 613,4 mil lioen. Obligaties en niet in obligaties be lichaamde vorderingen te zamen bereikten dus een totaal van f. 1.044.000.000. Daarnevens wezen de by de Bank Inge komen opgaven nog een totaalbezit van Duitsche aandeelen aan ten bedrage van nominaal f. 263,8 millioen. Aan andere deelnemingen en aan eigendommen in Duitschland werd ln totaal respectievelyk f. 101 millioen en f. 35,1 millioen opge geven. iHEDEDEELING VEREENIGING VOOR DEN EFFECTENHANDEL. De Vereeniging voor den Effectenhandel deelt naar aanleiding vap thans gepubli ceerde transfer-bepalingen betreffende de Duitsche schulden, mede, dat deze maat regelen niet krachtens een overeenkomst tusschen de Ryksbank en de vertegen woordigers der houders zyn genomen, doch dat deze bepalingen eerst na de bespre kingen door de Rijksbank zyn vastgesteld. De vertegenwoordigers der houders heb ben zich by de besprekingen met dr. Schacht met verschillende door hem voor genomen punten geenszins vereenigd. Zooals reeds door de Vereeniging voor den Effectenhandel werd medegedeeld, is onder meer ten sterkste geprotesteerd tegen de bepaling, dat de debiteuren, voor zoover zij aan de Konversionskasse beta len, van hun verplichtingen zyn bevrijd en dat de crediteuren daardoor gedurende den tyd, dat deze bedragen by de Kon- versionsklasse zijn geblokkeerd, het volle risico van de in Marken gestorte gelden zouden dragen en het recht op betaling in de contractueele valuta zouden ver liezen. Ook met de voorgenomen behandeling der aflossingen kunnen zy zich geenszins vereenigen. Van eenige bereidwilligheid om aan de Nederlandsche houders aanbevelingen ten opzichte van de gedeeltelyke betaling der Duitsche schulden te doen, kan dan ook van de zyde der Vereeniging voor den Effectenhandel geen sprake zyn, zoolang het resultaat van de verdere besprekingen welke Dinsdag a.s. te Berlyn zullen wor den voortgezet nog niet bekend is. De Nederlandsche Regeering volgt bij voortduring den loop der onderhandelin gen en den gang van zaken betreffende het Duitsche transfermoratorium en be sprekingen zyn daaromtrent tusschen den Voorzitter van den Ministerraad, dr. Co- lijn, en den Minister van Financiën, mr. Oud, met de vertegenwoordigers voor de Nederlandsche belanghebbenden gehou den. STEUN AAN DEN EIERHANDEL. Namens den Minister voor Economische Zaken maakt de regeeringscommissaris voor de uitvoering van de garantieregeling 1933 ten behoeve van de kippen- en een- denhoudery bekend, dat besloten is voor de week van 3 tot en met 8 Juli a.s. de verliezen voor de pluimveehouders op de kleinere kippeneieren tot een gewicht van ten hoogste 55 K.G. per 1000 stuks ge- deelteiyk over te nemen ten bedrage van 40 cent per 100 stuks uitgevoerde kleinere eieren. Ten bate voor den eendenhouder is voor eendeneieren het over te nemen ge deelte in het verlies in bovengenoemd tijdvak vastgesteld op 30 cent per 100 stuks uitgevoerde eendeneieren. VOOR DINSDAG 4 JULI. Hilversum, 1875 M. AVRO.-Uitzending 6.30—7.00: RVU. 8.00: Gramof.pl. 10.00: Morgenwydlng 10.15: Gramofoon- platen 10.30: Kamermuziek d. h. Arn- hemsch Strijkkwartet 11.00: Mevr. R. Lotgerlng-Hlllebrand: Een AVRO.-hors d'oeuvre 11.30: Vervolg Kamermuziek 12.00: Gramofoonpl. 12.302.15: En semble Rentmeester m. m. v. Van Dyk's Origineele Volendammers (accordeon) 2.30: Gramof.pl. 3.00: Knipcursus 4.00 Pianorecital door Th. Potjes 4.30: Radio- Kinderkoorzang o. 1. v. J. Hamel 5.00: Voor de kinderen 5.30: Orgelconcert Pierre Palla m. m. v. Poris Lensky (viool) 6.30: RVU. H. Vos: MaatschappeHjke ge schiedenis van Vlaanderen ln de 19de eeuw 7.00: Gramofoonpl. 7.30: H. G. Tulp: Oostenryk 8.00: Vaz Dias 8.05: Uitzending ten bate van de J. I. m. m. v. het Omroeporkest o. 1. v. Albert van Raal- te, Fr. Koene (viool), J. Musch (voordracht en Obercantor G. Slrato met koor. O.a. Toespraak door Dr. W. de Vlugt 10.00: Kovacs Lajos en zyn orkest. Refreinzang: Bob Scholte 11.00: Vaz Dias. Gramof.- platen 11.1512.00: Vervolg Kovacs Lajos. Huizen, 296 M. KRO.-Uitzending 8.009.15 en 10.00: Gramof.pl. 11.30 12.00: Godsd. halfuurtje 12.151.45: Sextet-concert en Gramof.pl. 2.00: Vrouwenuur 3.00: Zangvoordracht en gramofoonpl. 3.45: Schlagermuziek 4.30: Gramofoonpl. 5.00: Balalaika-mu- ziek 6.00: Lezing 6.20: Balalaika-mu- ziek 7.15: Lezing 7.35: Gramofoonpl. 7.45: Causerie 8.00: Orkestconcert m. m. v. zangsolist, c.a. 8.30 en 10.30: Vaz Dias 10.3511.15: Schlagermuziek 11.1512.00: Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwy- ding 10.50: Tijdsein, Berichten 11.05 —11.20: Kookpraatje 12.20: Orgelspel R. Foort 1.05: Paramount Astoria-orkest o. 1. v. Anton 1.50: Midland Studio orkest o. 1. v. F. Cantell 2.35: Concert d. h. Britsche Strijkkwartet m. m. v. L. Sey mour (alt) 3.20: Gramofoonpl. 4.35: R. Tapponnier en zyn orkest 7.20: Cal ender's Band o. 1. v. T. Morgan, T, Farrell (piano) 9.20: Berichten 9.30: Uit Amerika: Lezing door John Erskine 9.40: BBC-orkest O. 1. V. W. Braithwaite m. m. v. W. Walker (fluit) en J. Cockerill (harp) 10.55: Voordracht11.0012.20 Dansmuziek door Lew Stone en de Mon seigneur Band. Parijs „Radio Paris" 1724 M. 8.05: Gramofoonpl. 12.20, 7.30: dito 8.20: Cabaretprogramma o. 1. v. P. Weill 9.05: „La Tosca', opera van Puccini. (Gr.pl.). Kalundborg, 1153 M. 12.202.20: Con cert u. h. Bellevue-Strandhotel 3.50 5.50: Omroeporkest o. 1. v. L. Gröndahl 8.50: Concert uit Parys o. 1. v. Walter Stra- ram m. m. v. Mevr. RitterCiampi (zang) 9.40: Concert d. h. Wiggers Vocaal kwartet 10.2511.25: Johannes Nielsen Concert d. h. Omroeporkest m. m. v. solis ten. Langenbcrg. 473 M 6.25, 7.23 en 11.50: Gramofoonpl. 12.20: Concert o. 1. v. Wolf 1.20: Concert m. m. v. orkest, koor en solisten o. 1. v. Kneip 4.50: Concert door Kurorkest o. 1. v. Eschrich 8.35: Kwin tetconcert 9.20: Radiotooneel. Rome, 441 M. 8.35: Gramofoonpl. 9.05: Concert m. m. v. kwartet, tenor en cello 9.50: Radiotooneel 10.20: Ver volg concert 10.4011.50: Dansmuziek. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20: Gramofoonpl. 1.30: Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 5.20: Omroeporkest o. 1. v. Walpot 6.50: Gramofoonpl. 8.20: „Voorwaarts en niet vergeten", radiorevue m. m. v. het Omroeporkest o. 1. v. Walpot en solisten 10.30: Gramofoonpl. 508 M.: 12.20: Omroepkleinorkest o. 1. v. Lee mans 1.30: Gramofoonpl. 5.20: Gra- mofoonplaten 5.30: Zang door Julia Schols 5.45: Gramofoonpl. 6.50: Con cert door J. Meer (plano) en V. Santi (vi ool) 8.20: Gramofoonpl. 9.20: Concert uit Ostende 11.00: Gramof.pl. Zeesen. 1635 M. 8.20: Variété-Pro gramma (Gr.pl.) 8.50: Kurconcert uit Swinemünde o. 1. v. Paul Scheinpflug m. m. v. H. Hoppe (piano) 10.20 en 11.05: Berichten 11.2012.20: Dansmuziek. GEMEENTELIJK RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie programma; lederen dag van 824 uur; Hilversum. 2e programma: lederen dag van 824 uur: Huizen. 3e programma: Dinsdag 4 Juli: 8.0013.30: Langen- berg 13.30—17,20: North Reg. 17,20— 19,20: Brussel (VI.) 19,20afloop: Lu xemburg. Wijzigingen voorbehouden. 67. Hé, kok. me pappie, kwam de matroos weer. Wo- Wang gaf hem de pan. Zeg 's ben je niet goed snik, de kapitein eet niet uit een pan, 't moet op een schaal. Neem nou maar mee, overreedde Wo-Wang. en laat de deksel er vooral goed op. Zeg maar tegen je kap, dat het vandaag extra lekker ls. 'k Zal 't maar gelooven, en de matroos trok af. 68. Toen hy met de pappan by den kapitein belandde, vroeg deze hem verbaasd wat dat beteekenen moest, om zyn ontbyt zoo op te dienen. Ja kyk 's kaptein, ik kreeg uit de keuken de boodschap mee, dat het vreeselyk lekker moet zijn, maar dat de fyne smaak er af gaat als ik de pap op een schaal doe. En met veel omhaal plantte hy de pan op tafel. j Z-3

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10