748le Jaargang SPORT. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 30 Juni 1933 Derde Blad No. 22478 WATERPOLO. L. Z. C.—KIKVORSCHEN 4—4. UITSTEKEND SPEL ONZER STADGENOOTEN. RECLAME. 3275 ZATERDAGMIDDAG 6H UUR Niettemin: een mislukte oefenwedstrijd. De Nederlandsche Zwembond blijkt de zelfde allures te hebben als de Kon. Ned. Voetbalbond! Jaren achtereen is het ge woonte geweest in de voetballerij om voor een oefenwedstrijd der nationale ploeg reclame te maken met de volledige opstel ling, terwijl tenslotte het publiek altijd weer bedrogen uitkwam.... Die houding heeft de Technische Commissie van den Zwembond thans blijkbaar overgenomen. Men stemt toe in een propaganda-wed- strijd te Lelden, laat reclame maken door de aankondiging dat het Nederlandsche zevental (onder den naam „Kikvorschen") volledig zal uitkomenen verschijnt op den avond zelve met 2, zegge en schrijve: twee officieele spelers! Wij zullen er geen verder commentaar op leveren, constatee- ren alleen nog dat dit averechtsche pro paganda is en dat men het buitengewoon talrijke publiek op deze wijze een deceptie bereid heeft. Men kwam nu eenmaal om de nationale ploeg te zien en dat er niettemin een vrij spannende strijd gestreden is doet aan het feit niets af of toe! L.F.C. I.A.R.C. I. Terrein Zoeterwoudsche Singel Kampioen L. V B. Zaterdagmiddag Toegangsprijs 10 cent. Verplichte Rijwielstalling. A.Z.C. I—V.Z.C. I. Woensdagavond te 8 uur zal A.Z.C. I (Alphen) voor de comp. 3e klasse N.Z B. in het Alphensche zwembad spelen tegen V.Z.C, I (Vlaardingen)A.Z.C. II zal dan spelen tegen S.Z. en SC. II (Schoonhoveni voor de comp. Goudsche Zwembond. De opstelling der zeventallen was nu als volgt: Kikvorschen: doel: Mousset (DJ.KJ; achter: Van Aelst (H.Z. en P.C.), Hazen berg (Het IJ) en Hegi (Zian); voor Van den Bosch (Het IJ), Schrieder (H.Z. en P.C.) en Senff (D.J.K.). L.Z.C.: doel: Ydens; achter: van Helvert Elzinga en Van der Reyden; voor: Offers (H.Z. en P.C. II), de la Court en de Reede. Van de nationale ploeg waren dus al leen Van den Bosch en Schrieder pre sent, terwijl Offers van H.Z. en P.C. II thans moest trachten de taak van Buys (die uitstedig is) over te nemen. De Kikvorschen hadden het eerst den bal. maar Elzinga bedwong den aanval en in een snelle rush bedreigde De Reede daarop het vijandelijk doel. dat aanvanke lijk vrij weifelend door Mousset verdedigd werd. Het was Offers, die heel spoedig op handige wijze de score voor de thuisclub opende, (10), terwijl De Reede er even later 20 van maakte. Laatstgenoemde L.Z.C.'er speelde ook dezen avond weer een zeer goeden wedstrijd: tactisch, snel en bovenal schotvaardig! Hij is dit seizoen een klasse beter dan verleden jaar! De Kikvor schen bleken beweeglijker, maar al hun pogingen om vrij te zwemmen liepen voor- loopig tegen de goede Leidsche defensie op niets uit. Ydens keepte uitstekend en voor al Elzinga was zijn tegenstanders bij voort during volkomen de baas. Toen deze speler mooi door gaf aan de voorhoede joeg De la Court op fraaie wijze een omhaalbal langs den ver rasten Mousset, daarmede den stand op 30 brengende. Men dacht aaneen debacle voor de Kikvorschen, maar ineens keerde de kans. Hegi scoorde tegen (31), onmid dellijk erna zorgde Schrieder met een zeer ver schot voor een tweede doelpunt en toen Elzinga en Ydens elkaar even later niet begrepen kon Schrieder het leder gemak kelijk in het veriaten doel deponeeren. 3—3. Direct na de hervatting bedwong Mousset met moeite een fel schot van de la Court. De bal kwam in de voorhoede der Kikvorschen en Senff joeg van dichtbij het leder in de Leidsche touwen. 34. Dat was echter tevens het laatste krachtdadige optreden van de gasten. Een oogenblik ging de strijd nog gelijk op, daarna nam L.Z.C. het spel meer en meer in handen, niettegenstaande Offers te veel achter bleef. Met Schrieder, c.s. had Elzinga geen moeite meer en zelfs durfde hij thans meer dan eens met de voorhoede ten aan val trekken. Twee schoten van hem wer den door Mousset bedwongen, doch toen vervolgens de Ia Court van grooten af stand met een hard en onverwachts schot het Kikvorschen-doel onder vuur nam was de lange Amsterdammer kansloos, 44. met welken stand het einde kwam van dezen wedstrijd, die als oefenmatch voor de nationale ploeg een mislukking is ge weest! L.Z.C. II heeft vooraf een vriendschap pen) ken wedstrijd gespeeld tegen A.Z.C I, Uit Alphen. De volgende ploegen kwamen te water: L.Z.C. II: doel: Van Driessum; achter: Lepelaar, Hofsteenge en C. Walenkamp; voor: W. van Leeuwen, H. A. K. Walen- kamo en Smink. A.Z.C.: doel: Weyers; achter: Dusoswa, Jongeleen en P. van Leeuwen; voor: Bonte, C van Leeuwen en Thim. De thuisclub was meestal sterker De Alphenaren poogden te weinig vrij te zwemmen en begingen ongewoon veel over tredingen. wat aan het spelpeil natuurlijk niet ten goede kwam Smink gaf L.Z.C. de leiding en met den stand 10 werd ge rust. Even na de hervatting maakte Thim van dichtbij gelijk met een houdbaar schot. 1—1. H.A. K. Walenkamp gaf LZ.C. weer de leiding (2—1). terwijl Lepelaar er met een boogbal 31 van maakte toen een Alnhenear uit het water was gezonden. H.A.K. Walenkamp zorgde er tenslotte voor dat de thuisclub met 4—1 triomfeerde ROE'EN. DRIE PLOEGEN VOOR DEN TELEGRAAF- BEKER. Voor den roeiwedstrijd om den Tele- graaf-beker hebben drie studenten-achten ingeschreven, t.w. Njord. Nereus en Aegir. De race wordt gehouden op het tradltio- Aieele 4'/: K M. lange traject op den Am- stel van het Kalfje naar het clubgebouw van De Hoop. Op 4 Juli wordt de voor wedstrijd gehouden, en op 5 Juli de finale. De loting vindt plaats Zondag 2 Juli des middags te 6 uur op het clubgebouw van De Hoop. te Amsterdam. „Tel." MAAS III—L.Z.C. IV 3—0. L.Z.C. IV kreeg bovengenoemden wed strijd gisteravond met 6 man Overde- vest was afwezig op een groot veld te spelen, zoodat van het uithoudingsvermo gen der jeugdige L.Z.C.'ers veel werd ge vergd. Tot de rust hield de Leidsche ach terhoede, met Grupe aan het hoofd, goed stand, terwijl twee mooie schoten van Tegelaar die in het veld niet voldeed door den „Maas"-keeper uit den bovenhoek weggewerkt werden. De rust trad dan ook m ipet den stand 00. Na de hervatting kwam „Maas" sterk in net offensief en drie voor Munting on houdbare schoten waaronder een schit terend achterwaartsch schot uit gedekte Positie van den rechts-achter bezorgden .C. IV haar vierde nederlaag. DE WEDSTRIJDEN VAN DE „KONINKLIJKE". Deze wedstrijden zijn gisteren begon nen op de Ringvaart te Sloten. Er stond een strafle wind recht over de baan. die zeer gunstig was voor de roeiers. Zij hadden dezen n.l vlak in den rug. Door terugtrekken van Njord kwam de eerste heat van het nummer Jonge Skiff B te vervallen. 2de heat: 1. S.R.H.A, (Société Royale Nautique An- versoise), 8 min. 5 3'5 sec. 2. De Hoop (Limperg) vier lengten achter. 3de heat: 1. Viking iBrommeti 7 min 54 2/5 sec. 2. Willem III (Schoeder) 3 lengten achter. Overnaadsche skiff, 1ste heat: 1. Wil lem III iTen Houtenl. 8 m. 38 4/5 sec. De Amstel (Petersen) opgegeven wegens kramp. Vervolgens werd verroeid het nummer jonge skiff A: lste heat: 1 Njord (James), 8 m, 29 4/5 sec.; 2. Nereus (Overbecki. zeer groot ver schil. 2de heat: 1 Amstel (Blijenburgh), 3 m. 28 sec.; 2. Delftsche Sport (Oosterhuis) op 5 lengten. 3de heat: De Laak (Slotboom), 8 m. 16 4/5 sec.; 2. Arsa (Ooms), ver. 1 ZEI» FN. DE „KIELER WOCHE". F. A. F. Galle wint den Busley-erinnerungspreis. Gisteren was het de laatste dag van de ..Kleler Woche". In de 12 voetsjollenklasse werd de beslissende wedstrijd gehouden voor den Busley-erinnerungsprijs. Er stond een flauwe wind. Eerstaankomende werd „Ree", bestuurd door F A F. Gallé van de Watersportvereniging „Loosdrecht", die daarmede in het bezit kwam van den Busleyprijs. Tweede werd Jan Maas. water sportver. LoosdTecht met ..Windekind II". terwijl D. J Kagchelland (Rotterdamsche Zeilvereeniging) met „Glipper" als derde aankwam. o KORFBAL. JAARVERGADERING VAN FLUKS. De algemeene jaarlijksche ledenverga dering der L.K.C „Fluks" is gehouden in café-restaurant Royal", alhier. De voorzitter brengt enkele feiten uit het afgeloopen jaar naar voren, doch gaat hier niet diep op in, omdat hij de verschil lende jaarverslagen niet vooruit wil loopen Vervolgens leest de secretaris het jaarver slag voor, dat onder dankzegging door de vergadering wordt goedgekeurd Uit het verslag blijkt, dat het ledental weer voor uit gegaan is. doch dat het Bestuur wil trachten, zooals dit ook enkele jaren ge leden het geval was, weer te komen tot het oprichten van een adspiranten afdee- ling. In deze afdeeling worden jongens en meisjes van 12 tot 15 jaar opgenomen, die zich op deze wijze, onder leiding de be ginselen van het korfbalspel eigen kun- nen maken Een twaalftal is reeds bijna gevormd, zoodat het Bestuur thans over gaat tot vorming van een tweede twaalftal De penningmeester wordt na voorlezing van zijn verslag eveneens bedankt, terwijl zijn verslag de goedkeuring der leden wegdraagt. Waar hij de functie van pen ningmeester heeft neergelegd, bedankt de voorzitter den heer M. W Hoeks voor het vele dat hij voor Fluks gedaan heeft en spreekt den wensch uit, dat hij nog vele jaren in het belang der vereeniging werk zaam zal mogen zijn. Uit het verslag blijkt dat een groot voordeelig saldo overblijft, zoodat de financiën geen reden tot be zorgdheid behoeven te geven. De Kascommissie brengt verslag uit over het controleeren der boeken en be scheiden der vereeniging en stemt de ver gadering in met haar voorstel, den pen ningmeester decharge te verleenen. Na een debat over art, 5 der Statuten wordt besloten, dat het opzeggen van het lidmaatschap voortaan steeds schriftlijk zal moeten gebeuren en dat een monde ling bedankje niet geaccepteerd zal wor den. Het nieuwe Bestuur wordt vervolgens als volgt samengesteld: P. Ressenaar, voorzitter; G. W Horrée. secretaris (adres secretariaat: Hugo de Grootstraat 4); W. F. Nieuwland, penningmeester; mej. N. Nijkiel. Commissaresse; A. Rijnsburger, Commissaris. Na de aanwezigen opgewekt te hebben de trainingsoefeningen van den heer Bos- selaar op het korfbalterrein aan den Hoogen Rijndijk bij te wonen, sluit de voorzitter onder dankzegging om ongeveer 12 uur de vergadering. VOETBAL. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Uruguay wil alsnog deelnemen. Gemeld wordt dat het bestuurslid van de FIFA, Buero, tevens zaakgelastigde voor Uruguay in België, aan den voorzitter van de FIFA, den heer Rimet heelt medege deeld. dat Uruguay alsnog wenscht deel te nemen aan de wereldkampioenschappen voetbal 1934 Dit besluit van de wereldkampioenen komt wel wat laat immers de groepenindee- ling heeft juist dezer dagen plaats gehad. Naar men weet zijn 12 groepen gevormd. De winnaars der groepen komen met vier landen, die zich tweede plaatsten in den eindstrijd De vier „tweeden" komen uit de groep 8 Bulgarije. Oostenrijk en Hon garije, groep 10 Roemenië. Zwitserland en Joegoslavië, groep 11 België Nederland en Ierland en groep 12 Dultschland Frank rijk en Luxemburg. Indien Uruguay dus deelneemt, zou men twee landen uit groep 3 Argentinië, Chili en Uruguay naar Ita lië moeten zenden in plaats van twee deel nemers uit groep 10. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN KOUDEKERK. Het tweede elftal der Koudekerksche Voetbalvereeniglng speelt op 1 Juli des nam om 4 uur, haar eersten nederlaag wedstrijd tegen A.R.C. III van Alphen. K. N. G. I—RIJNSB. BOYS I. Maandag a s. te half acht speelt K.N.G- een vriendschappelijken wedstrijd tegen Rljnsb. Boys. De returnwedstrijd vindt binnenkort plaats. WEDSTRIJD TE BENTHUIZEN. Eergisteravond speelde N.A.S. van Hazers- woude te Benthuizen een vriendschappe lijken wedstrijd tegen B.V.V. II. Rust 10 voor NA.S. Eindstand 11. Hedenavond speelt Roda I van Bleiswijk en morgen avond de Roodehoek van Boskoop tegen B.V.V. I. O JAARVERGADERING A. S. C. nnrr', In de gisteravond gehouden jaarverga dering van A.SC.heeft de voorzitter .de heer J .J. Planjer het overleden lid, den heer F van der Mey herdacht. De jaarverslagen van den secretaris, den heer J G A. Janssen: den penningmees ter. den heer F A Wempe en den secreta ris der elftalcommissie den heer C. F. Schudel werden alle goedeekeurd De heeren Janssen en T. G Han wer den resD els secretaris en bestuurslid her kozen; in de vacature- De Ruiter, die zich niet herkiesbaar stelde, werd als bestuurs lid gekozen de heer N. van Ginkel. De aftredende leden der Elftalcommis sie voor AS.C I en II, de heeren F Boom, J Brouwer. S J. Koopmans. L. J van der Valk en H C. Vrceken werden allen her kozen: in die voor de lagere elftallen wer den benoemd de heeren A Alt N. van Ginkei. C H. Hulst, C F Schudel en W. P Sybranda, Dank werd gebracht aan den heer Kooomans voor de belangrijke diensten door hem In het afgelooDen jaar geheel belangeloos als leider der indoor-training aan de vereeniging bewezen FIDES-PACTA I—L. D. W. S. I. Morgenmiddag te half vier speelt Fides- Pacta I op het terrein van den N B L O. aan den Zoeterwoudschen Singel tegen L. D. W S. De opstelling van Fides-Pacta is van 1. n. r.: Doel: W. Jansen; achter: J Kooiman, Ph. Stlkvoort; midden: H. v. d. Steen, R. Bronsgeest, C. Vorst; voor: C. Rameau, E. v Hensbergen, P. Borgerding, Ch. v. Goor, Th. Wurzer. SPORTMAN-SERIEWEDSTRIJDEN. Morgenmiddag zullen worden gespeeld: Sleutels I—Katwijk 1, 5 uur. Sportman ATer Leede jun., 7 uur. Beide wedstrijden op het Sportman terrein. LAWN-TENNIS. HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. De voornaamste uitslagen van gisteren zijn: Heeren enkelspel, derde ronde: Vines sl. Miki 62, 64. 6—4; Prenn sl. Turnbull 75, 60 63; Menzel sl. Farquharson 63, 6—3. 62; Stoeffen sl- Powel 64, 62. 6—2: Stefani sl. Merlin 64, 64, 61; Spence sl. Kirby 79, 64, 46 6—4, 6—2; Austin sl. Gledhill 6—3. 10—8, 6—1; Sutter sl. von Cramm 63, 64, 75. Dames enkelspel, derde ronde: mevr. Moody sl mej. Heely 62, 61; mevr. Henrotin sl. mej. von Ende Pflugner 75, 61 mevr Whittingstall sl. mej. Bear- man 62, 46, 62: mej. Scriven sl. mej. Lyle 4—6, 6—1, 9—7; Netty Nuthall sl. mej. Ridley 6—1, 63; mevr. Burke sl. mevr Michell 63. 64: mej. Jacobs sl. mej. Trentham 62, 61; mej Stammers sl. mej. Harry 61, 86; mevr. Mathleu sl. mej. Feitham 46. 8—6. 62. Heeren dubbelspel, eerste ronde: Boro- tra en Brugnon sl. Lester en Lee 75, 62 6—4. RECLAME. NA BABY'S KOMST werd zij steeds zwaarder. Hoe zij haar slankheid herkreeg. „Voordat baby kwam", schrijft een jonge moeder, „woog ik 127 pond. Na de geboorte woog ik lot mijn grooten schrik 159 en langzamerhand steeg dit nog tot 166 pond. Zes weken geleden las ik van kruschen Salts en lk besloot dit eens te probeeren. Tegelijkertijd ontzegde ik mij het gebruik van suiker, aardappelen en wittebrood. Toen lk mij den vorlgen Woensdag woog. was mijn gewicht tot mijn groote blijdschap tot 153 gedaald. Ik voel me zoo gelukkig bij het Idee dat lk als ik hiermee doorga mijn normale ge wicht weer zal terugkrijgen en lk weer in staat zal zijn mee te doen aan sport en andere pretjes, die ik eerst moest laten staan, omdat lk me geneerde voor mijn dikte. Ik weet. dat ik nu weer een massa pleizier en geluk ln petto heb." Mevr. L. B. Kruschen bevat zes levenskrachtige minerale zouten Deze zouten bestrijden de oorzaak van Uw dikte, omdat ze de Inwendige organen helpen om hun func ties naar behooren te verrichten: om eiken dag alle afvalproducten te verwij deren, welke, indien zij zich gaan ophoo- pen, door de natuurlijke werking van het lichaam ln vetweefsels zullen worden omgezet. In tegenstelling met gewone middelen, blijft de werking van Kruschen niet be perkt tot een enkel deel van het orga nisme. Zijn aansporende invloed strekt zich uit tot elk orgaan, klier, zenuw en vezel. Kruschen Salts maakt U niet ineens slank, zooals van zoovele middelen be weerd wordt. Maar wanneer men het ge durende eenigen tijd regelmatig blijft nemen met een beetje dieet en wat lichte beweging zal een halve theelepel in een glas warm water eiken morgen voor het ontbijt alle ongezonde dikte wegnemen en Uw figuur tot normalen omvang terugbrengen. 3272 Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f. 1.60 per flacon, en wordt gefabri ceerd in Engeland door de fa. E. Grif fiths Hughes Ltd., sinds 1756 te Manches ter gevestigd. Stralende gezondheid voor één cent per dag. WIE» DE „TOUR DE FRANCE". Schepers (België) wint de derde étappe De derde étappe van de „Tour de France", het wegvak Charleville—Metz, een afstand van 166 K.MIs gewonnen door den Belg Schepers ln den tijd van 4 uur 37 min. 24 sec.; 2. Ronsse Belgiëw 4 uur 37 min. 34 sec.; 3 Buse (Duitschl.) 4 uur 39 min. 8 sec 4 Rinaldl (indivi dueel. Frankrijki zelfde tijd; 5 Camusse (Italiëidem: 6 Hardlquest (lnd. Belglei idem; 7. Lapebie (Frankrijk); 8 Cornez 'Frankrijk) idem; 9. Bulla (Dultschland) idem; 10 Rebry (België) Idem; 11. Le Greves (Frankrijk) idem Het totale klassement luidt nu 1. Archambaud 17 uur 56 min 45 sec. 2. Jean Aerts 18 uur 4 min. 17 sec 3. Rebry. idem. 4. Hardlquest 18 uur 4 min 32 sec. 5. Guerra 18 uur 5 min. 9 sec 6. Buse 18 uur 5 min 25 sec. Het landenklassement luidt thans: 1 Belgic. 54 uur 11 min. 51 sec. 2. Frankrijk. 54 uur 18 min. 18 sec. 3. Dultschland, 54 uur 28 min. 34 sec. 4 Italië 54 uur 44 min 57 sec 5. Zwitserland. 54 uur 46 min. 40 sec. F. VAN DER MEY t RIETHOVEN—VERSCHOOR WINNEN DEN 50 K.M. KOPPELWEDSTRIJD. Op de wielerbaan te Gouda. Gisteravond werden er te Gouda natio nale wielerwedstrijden gehouden voor amateurs en onafhankelijken Allereerst werd begonnen met een koppelachtervol ging. De uitslag was: D. v Dijkvan Rossum winnen van MatenaHesllnga met 60 M RiethovenVerschoor winnen van v. Til burg—v Herpen, ingeloopen na 8 ronden. Finale: 1. v. Dijkv. Rossum: 2. Rietho venVerschoor. 40 M ingeloopen Na de pauze vond de 50 K.M plaats. Al spoedig lagen er 3 koppels aan den kop nl. van Dijk. Heslinga en Riethoven met een ronde voorsprong. Het is na dien tijd een geweldig gejaag geworden van alle kop pels om nog eenigen voorsprong te krijgen. Na het vierde klassement toen Riethoven had gespurt, gaf deze over aan Verschoor die meteen geweldig demarreerde, en toen gebeurde er iets, dat maar zelden voor komt: 80 ronden bleven de beide Leide- naars vechten en nog eens vechten tegen 6 ploegen. Vijf ronden voor het einde lapten ze echter het heele veld en won nen daarmee den wedstrijd, hetgeen hun een geweldige ovatie bezorgde. Het was een verdiende overwinning van deze 2 Leidsche renners. Tweede werden op een ronde HesllngaPeek die ook heel goed reden; 3. v. Dijkv. Vlret, de win naars van verleden week op 2 ronden. WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM De uitsUgen van de gisteravond gehou den wedstrijden op de Stadlonbaan zijn: Tandemwedstrijd voor amateurs over 1500 M.: 1. v. Dijkv. d Linden, 4 pnt.: 2. Pelser—Ooms 7 pnt.; 3. HommaKor- laar. 9 pnt.; 4 WiehemeyerKroese, 10 pnt. Sprintwedstrijd voor profs over 1 K.M.: le rit: 1. Faucheux (laatste 200 M. 12 4/5 sec,); 2. Martinetti. 2c rit: 1. Richter (laatste 200 M. 12 2/5 sec.; 2. Moeskops; 3e rit: 1 Richter (laatste 200 M. 121/5 sec.); 2. Martinetti. 4e rit: 1. Faucheui. (laatste 200 M. 12 1/5 sec.); 2. Moeskops. 5e rit: 1 Faucheux (laatste 200 M 12 1/5 sec 2. Richter 6e rit: 1. Moeskops (laat ste 200 M 13 4/5 sec 2. Martinetti Totaaluitslag: 1. Faucheux, 3 pnt.; 2 Richter, 4 pnt.; 3. Moeskops, 5 pnt,; 4. Martinetti, 6 pnt. Na een ongesteldheid van slechts enkele dagen is ln het Dlaconcssenhuls alhier ln den ouderdom van 49 jaar overleden de heer F- van der Mey Menigeen zal met pijnlijke ontsteltenis van dit bericht kennis nemen, want van der Mey was een ln brecde klingen der sportwereld zeer bekende en zeer geziene figuur, die op verschillend gebied lauwe ren heeft geoogst. Hij begon zijn sport loopbaan al op Jeug digen leeftijd als lid van de voetbalclub Sportman, ging later over naar AJax en vervolgens naar „Haarlem" waar hij eenige seizoenen achtereen ln de eerste klasse van den N.V.B uitkwam Een „voetbalknietje" maakte aan zijn voetbalcarrière een on tijdig einde. Hij keerde terug tot het Leid sche sportleven en wijdde zich voorname lijk aan de zeil- en cricketsport. In wedstrijden op de Kaag en elders toonde hij zich een uiterst bekwaam zeiler, doch tevens een om zijn groote sportivi teit hoogelijk gewaardeerd tegenstander. In de laatste jaren had hij het wedstrijd zeilen eraan gegeven, maar wie wel eens de Kaagwcek heeft bezocht, weet uit eigen waarneming hoc van der Mey dc rechterhand van het bestuur en de vraag baak van leden en bezoekers was Maar het grootste verlies betcekent zijn heengaan voor A.S.C.. waarvan hij oud- bestuurslld en voor de crlcket-afdcellng Ajax. waarvan hij Jarenlang captain was. Hier nam hij een zoo belangrijke plaats in, dat het moeite kost zich AJax ln te denken, zonder Freek van der Mey. Zijn groote liefde voor dc sport en voor de club. welker kleuren hij gedurende een lange reeks van jaren op de meest eer volle wijze verdedigde, moge aan jongeren ten voorbeeld worden gesteld. Alleen Ingewijden weten met welk een nauwlettende zorg hij zich gedurende het geheel Jaar wijdde aan het. terrein aan de Kempenaerstraat, en hoe geen moeite hem te veel was om het speelveld ln prima conditie te houden Dat het A.S.C.-vcld momenteel Leiden's beste sportterrein mag heeten. Is te danken aan van der Mey Zijn rondborstig open karakter en zijn onkreukbare eerlijkheid maakten, dat hij niet altijd en door Iedereen werd begrepen en gewaardeerd. Hij streefde trouwens al lerminst naar populariteit Maar wie hem beter leerde kennen, bemerkte, dat achter een mom van onverschilligheid 'n zeer ge voelig hart klopte HIJ was Iemand, die zich gaf zooals hij was, wars van alles wal naar Intriges zweemde, maar die veel kon geven, omdat het kwam uit het hart. Zij, die het vooiTccht hadden zich tot zijn vrienden te mogen rekenen, verliezen ln hem een vriend ln de allerbeste betekenis van het woord Met van der Mey is een all round sportsman heengegaan; Iemand met zóó hooge sportieve opvattingen als men slechts zelden aantreft Moge zijn geest ln de club. waarvoor hij zooveel gedaan heeft, blijven voortleven Dan zullen ook zij, die na hem komen, zijn nagedachtenis ln dankbare en eerbiedige herinnering blijven eeren Hij ruste ln vrede. Wedstrijd voor amateurs over 10 K.M. met 4 klassementen: 1. v, Egmond, 19 pnt 14 min. 1 1/5 sec.; 2 Leeger, 8 pnt.; 3, Socurt, 7 pnt.; 4. Brizée, 6 pnt. Wedstrijd achter motoren over 25 K.M.: 1. Korf (Wlersma) ln 19 min. 40 2/5 sec.; 2. Grassin (Ville), op 40 M.; 3 Paillard (Querlni op 50 M 4. Krewer iHesslich). op 300 M 5 v d Wulp (v. d. Bosch), op 430 M.; 6. Schlebaum (Pasquler), op 480 M 7. v. d. Valk (Bustraan), op 530 M.; 8. De Graaf (Kaser), op 1250 M Wedstrijd achter motoren over 75 K M.r 1. Paillard (Querln) in 1 uur 6 min 2/5 sec.; 2 Schlebaum (Pasquieri. op 150 M.; 3. v d. Wulp (v. d Bosch), op 175 M 4 De Graaf (Kaser), op 250 M.; 5 Gras sin (Ville), op 750 M.; 6. Korf (Wlersma), op 780 M.; 7. Krewer (Hesslich), op 1050 M.; 8. v d. Valk (Bustraan), op 1660 M. GYMNASTIEK. SPORTEVEREEN. „KLIMOP". Door den grooten toeloop van nieuwe leden voor de gymnastlck-afdecllng. heelt het bestuur besloten een nieuwe leerares voor de afd. adspirant-meisjes en dames leden aan de vereeniging toe te voegen. Mej. W. Dieben, ged. leerares gymn. alhier zal voortaan de verzorging dezer beide afdeelingen op zich nemen, en onder haar leiding zal met bekwamen spoed een program worden ingestudeerd voor de a.s. uitvoering. De lesuren zijn iets gewijzigd voor meisjes-adsp. en dames. De lesuren voor de kleuters en jongens- afdeeling zijn niet gewijzigd en blijven onder leiding van den heer J. Bekkering BILJARTEN. le KLASSE KAMPIOENSCHAP L B B. De uitslagen van gisteravond luiden: Pnl" brt- h.s. gem. A. Verstraaten 213 51 27 4.17 I- M. 250 51 23 4.90 J. Bruinnincks 250 24 34 lo 41 G M. Teegelaar 117 23 21 508 B. Teegelaar 250 24 24 10 41 A. Verstraaten 161 23 38 7]

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9