„HET LEIDSCHE WOLLEN DEKENHUIS Groote Zomer-Uitverkoop E. R. BEULINKj RECLAME-AANBIEDING (ÜlDSCH DAGBLAD - Tweede Blad UIT DE RIJNSTREEK. Vrijdag 30 Juni 1933 të Kocht U reeds Dekens van het Allerbeste Leidsche Fabrikaat voor onze weergaloos verlaagde prijzen? LOTISICO-Polissen p" RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. ijeboren: Pieter, z. van J. v. Egmond en j. M. Driebergen; Aafje, d. van A. D. den fiaan en C. A. v. d. Vijver. Overleden: H. A. Bouwman, j.m. 22 jaar. De 7-jarige S. alhier had gister- namiddag, zooals meer gebeurde, voor zijn vader een paard uit de weide gehaald. Bij het omslaan van de hoek Sandtlaan— Langevaart liep het dier tegen een ijzeren paai. De jongen werd op straat geworpen cn liep eenigc niet ernstige verwondingen jn het gelaat op. Het paard bekwam zulke ernstige ver wondingen, dat het afgemaakt moest worden. VEUR—LEIDSCHENDAM. Hooiberg uitgebrand. Door onbekende oorzaak ontstond brand in den hooiberg van de wed van leeuwen, aan den Veenweg. Dank zij het feit, dat de wind land waarts was, kon de brandweer de boerderij behouden. De berg brandde leeg VOORSCHOTEN. Prachtige auto-tocht Ouden van dagen. Droomkoninkje laat ons nazeggen „Ieder mensch heeft een lampje van binnen" en het is het lampje van binnen, dat warmte uitstraalt, óók voor onze medemensclien! Dat moet wel de drijfveer zijn van vele, niet alle autobezitters, die ieder jaar. voor zoover geen ernstige bezwaren hun dit be letten, met onze oudjes een tochtje gaan maken door een gedeelte van mooi Neder land en voor één dag deze menschen laten genieten, wat anders voor hun niet moge lijk is en waarvan zij zelf zoo dikwijls kun nen profiteeren! Omstreeks 1 uur gingen gistermiddag 37 auto's met inwoners dezer gemeente, via den Rijndijk, in de richting Haarlem en Zandvoort. Alle auto's weer voorzien met de gemeentelijke vlag, geel met drie halve fanen, en begeleid door 2 motorrijders, medevoerende politie, voor het eventueel regelen van het verkeer, het geen in de meeste plaatsen niet noodig was, omdat de medewerking bijna overal voorbeeldig was. Onderweg moesten onze ingezetenen een enkele maal ingrijpen, wanneer een onwillige meende het beter te weten. In Groenendaal werden enkele verver- schingen gebruikt en konden enkelen de genoegens van een speeltuin niet voorbij laten gaan. De wip, de rekstok, de zweef molen, de draaimolentotdat zich een klein ongeval voordeed, dat gelukkig buitengewoon goed afliep. De omgeving van Haarlem, Overveen, Bloemendaal werd doorkruist. Tenslotte belandde de stoet in Zandvoort in het „Groot Badhotel.". De oudjes werden met \roolijke muziek ontvangen en toen was het weer de beurt van de dames om allen te voorzien van broodjes. Een leger ken ners distribueerde koffie of thee en er werd van een prachtig zeegezicht ge noten- Omstreeks half zeven ging 't via Aerdenhout, Noordwijkerhout, Katwijk en Wassenaar huiswaarts. Voorafgegaan en begeleid door een muziekkorps kwam de stoet binnen, omstuwd en toegejuicht door hen die thuis waren gebleven. In hotel Deurloo kregen zij nog een af scheidsdronk en hier vertolkte Burge meester E. Vernède, die helaas de tocht niet mee had kunnen maken, door een vergadering elders, de gevoelens namens de geheele burgerij. Het verheugde spr. en stemde hem dankbaar dat weer alles had meegewerkt, het weer, de zon en dat de uittocht en intocht zoo opgewekt was ge weest en allen weer in de beste welstand waren thuisgekomen. Vóór alles deed het hem genoegen, dat dit JaarliJksche feest, ae saamhoorigheid bevorderde en men schen van alle richtingen, in politiek of godsdienstig oogpunt, vereenlgde. Spr. be sloot zijn rede met allen te verzoeken te zingen „Lang zullen zij leven" en dat werd gedaan. Tenslotte sprak Dr M. v. d Staal, als voorzitter van het comité, alle aanwe zigen toe. Spr. voelde aan dat dezen feest dag, de paardenmarkt gaat verdringen, dat de auto het paard verdringt, want het is als een geneesmiddel, 't maakt de patiën ten in het voorjaar gezonder, al treedt tegen den feestdag, slapeloosheid veel op. De gedachten van spr. gaan op dit oogen- blik naar Rozenburg, waar de vorige voor zitter, de heer Vernède Jr. thans woont. Hij is het geweest, die enkele jaren geleden de stoot gaf voor dit comité en thans nog meeleeft, getuige een telegram dat 's mid dags binnenkwam en waarin hij allen een prettigen tocht toewenschte. Spr. brengt Mr. N. Vernède, burgemeester van Rozen burg, nadat hij het telegram had voorge lezen alle hulde (applaus van de aanwe zigen). Ten slotte heeft de voorzitter alle medewerkenden, die maar iets voor deze tocht hebben gedaan en ln het bijzonder den ijverigen secretaris-penningmeester, den heer P. Kooyk, dankgezegd en alle aanwezigen toegewenscht tot weemens. Onnoodig te zeggen dat dr. M. van der Stoel en P. Kooyk een hoeratje in ont vangst hadden te nemen De St. Laurens Harmonie en Benvenuto hebben zeer waarschijnlijk nooit opge wekter optocht begeleid dan de stoet „Autotocht Ouden van dagen" maar het vormt telkens weer een onvergetelijk slot. Het comité peinst alweer over het volgend jaar VOORHOUT. Poging tot inbraak Bij den heer C. Jongeneel aan den 's Gravendamscheweg hebben ongenoode gasten geprobeerd zich toegang tc ver schaffen. Reeds *hadden zij een achttal gaten in het raamkozijn geboord om zoo de pen te verwijderen, toen de heeren blijkbaar in hun arbeid werden ge want zij zijn niet binnengeweest. De politie stelt een onderzoek in. WASSENAAR. Wassenaarsche Middenstandsvereeniging. In hotel Bellevue hield de Wassenaar sche Middenstandsvereeniging een leden vergadering. Door den voorzitter den heer van der Helm werden de leden hartelijk welkom geheeten waarna door den wnd. secretaris, den heer J van Reenen de notulen werden voorgelezen. Een aantal ingekomen stukken, allen betrekking heb bende op het te houden Middenstands congres, werd voor kennisgeving aan genomen. Hierop deelde de voorzitter mede, dat hem door den Burgemeester als Voor zitter van de onlangs opgerichtte ver- eeniging Concours Hip pique was verzocht tie medewerking te vragen van de leden van de middenstandsorganisatie, bestaande oain het werven van leden, donateurs, het zich aanmelden als lid enz. Na bespreking werd z.h.st. stemming besloten dat de vereeniging als lid zal toetreden en dat de voorzitter met de vereeniging Concours Hip pique zal be spreken op welke wijze de middenstands- belangen zullen kunnen worden bediend. Aan de orde was vervolgens de bespre king over de toepassing van de 21 dispen- satiedagen van de winkelsluitingswet. Aan het bestuur werd vrij mandaat ver strekt om met de zustervereeniging de Hanze deze kwestie af te wikkelen en aan het gemeentebestuur het betreffende verzoek met de gewenschte tijdperken in te dienen. Hierop werd door den voorzitter een overzicht gegeven van het voorstel „de pensionneering van den Middenstand" zoo- aLs dit door hem is uitgewerkt en op het a.s. Middenstandscongres door hem zal worden aangeboden en zoo noodig ook zal worden verdedigd. Naar aanleiding van dit gegeven schema, zooals de voorzitter pensionneering voor stelt, werden nog enkele vragen gesteld die op bevredigende wijze werden be antwoord.' Hierop was aan de orde de bespreking van een eventueel te organiseeren winkel week. Het bestuur heeft hierover reeds overleg gepleegd met de zustervereeniging De Hanze, waar men er ook sterk voor is een winkelweek te organiseeren. Daarbij is het bedoeling dat de winke lier^, die hun zaken buiten Öe eigenlijke kom van het dorp hebben, en dus practisch niet daadwerkelijk aan "een te organiseeren winkelweek kunnen medewerken, in de gelegenheid te stellen, tegen minimum-, kosten stands te bezetten in- een groot lokaal, zooals het Centraal-Theater, of dergelijk gebouw. In principe werd besloten de winkel week te houden, zoo mogelijk in de feest- week van de Kon. Wilhelmina Vereeniging. Een commissie werd hierop benoemd, bestaande uit de heeren de Loos, Bouma en Van den Burg die met een Commissie uit De Hanze de plannen verder zullen uitwerken. Hierop volgde sluiting door den voorzitter. ALPHEN. Het parkeerverbod In de raadsvergadering van 27 Oct jl. werd gewezen op de verkeerstagnatle, welke zich in verschillende nauwe straten telkens voordoet, in het bijzonder in het gedeelte tusschen ..De Sierkan" en de „Leerhoeve" en in de Bruggestraat. De in specteur van politie terzake gehoord en de commissie voor het ontwerpen van straf verordeningen is van oordeel, dat in het belang van het verkeer een parkeerverbod voor bedoelde straatgedeelten gewenscht is Bij aanneming van het voorstel aan den raad dienaangaande stelt men zich voor het verbod kenbaar te maken door plaatsing aan de einden van straten of straatgedeelten van een bord van rond model, met wit veld en rooden rand, in welk veld een P. van zwarte kleur met een roode streep er door. Genoemde com missie deelt verder nog aan den raad mede. dat zich, met betrekking tot het ligplaats nemen door woonschepen in de gemeente, den laatsten tijd moeilijkheden voordoen, daar dit meermalen gebeurt op plaatsen, waar zulks hinderlijk ls. Voorts wordt ook getracht om zich aan de door de Woningwet en Bouw- en Woningveror dening gestelde elschen ten aanzien van van bouw van woningen te onttrekken, door den bouw en het deponeeren van woonschepen op willekeurige plaatsen, hetgeen toch zeer zeker in strijd is met het algemeen belang en ln het bijzonder met de normale elschen der volkshuisves ting. Genoemde commissie stelt dan ook voor ln de alg. politieverordening voor komende regeling betrekking hebbende op het ligplaats nemen door woonschepen en de bestaande bepaling ten opzichte van woonwagens nog aan te vullen met de bepaling, dat het verboden ls woonwagens woonwagens nog aan bepaling, dat het verbc op particulier terrein te plaatsen. Door J. H de G. werd bij de politie aangifte gedaan van het feit dat hij mis handeld is door eenlge familieleden, ten gevolge waarvan hij bloedend werd ver wond. De politie heeft de zaak in onder zoek en zal proces-verbaal opmaken. In de Julianastraat werd gisteravond de wielrijder A. v E aangereden door de hem achterop komende P. v. d. L. Van E. kwam te vallen; zijn fiets werd zoo goed als geheel vernield, Door een voorbijganger werd de poli tie gewaarschuwd, dat ln Den Hoorn het verkeer was gestremd Bij onderzoek door de politie, deed een bestuurder van een personenauto, afkomstig uit Den Haag, aangifte dat de weg voor hem werd afge sneden door den bestuurder van een vrachtauto. Toen de aangever er echter op attent werd gemaakt, dat hij de schul dige der stremming was, maakte hij zich terstond uit de voeten. Door de politie werd evenwel proces-verbaal opgemaakt. Onze plaatsgenoot J Vegelin, sinds tal van jaren bruggekneeht aan de Gouw- sluische brug H Z in dienst van den Rijks waterstaat. is in gelijke functie overge plaatst naar Gorinchem. BODEGRAVEN. Weggedreven. Een jongetje van R raakte aan den Overtocht te water ln den Rijn Voordat men te hulp kon schieten was het knaapje verdwenen. Door den vrij sterken stroom was hij meegenomen haar de diepte en weggedreven. Na oogenbllkken van ang stige spanning gelukte het eerst ongeveer 100 M verder den knaap op te halen en op het droge te brengen. Aanrijding. De knaap R. hield zich op zijn fiets vast aan een rijdenden wagen. Toen deze plot seling moest stoppen, kon de jongen zijn vaart niet verminderen; hij reed tegen een ijzeren pen van den wagen op, waardoor hij een hevig bloedende wonde aan het hoofd opliep. Arbeidsbemiddeling. Als werkloos staan ingeschreven: 2 land arbeiders, 15 pakhuisknechts, 8 schippers, 37 fabrieksarbeiders (waarvan 19 gedeel telijk werkloos), 6 opperlieden, 27 losse werklieden, 1 electricien, 1 wagenmaker, 2 heiers, 10 timmerlieden, 5 grondwerkers, 2 schilders. 2 chauffeurs. 2 smeden, 2 mo lenaars. 7 metselaars, 1 bakkersknecht, 1 hulsknecht en 1 meubelmaker. Mej. C. Kelfkens en mej. A. C. Vce- lenturf slaagden te Utrecht voor het diploma coupeuse-leerares, afgenomen door de Ver. v. Leeraressen aan mode vakscholen. De heer J. Batelaan slaagde te Utrecht voor het propadeutisch examen in de theologie. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde de heer L. v. d. Glesen. alhier, voor het cand, examen geneeskunde. Door B. en W. is aan W. Mulchuijse vergunning verleend tot den verbouw van een schuur voor rekening van A. H. van Oosterom en aan M. H. v. d. Poll tot ver bouw van een boerderij voor rekening van het R.K. Armbestuur. Gevonden; 1 zwartblauwe dameshoed, 1 paar gummi beenpij pen, 1 rfjwlelbelas- tlngmerk. Op het voorloopig programma staan I een wltd' BOSKOOP. 75-jarig schooljubUeuin Naar wij vernemen, zal het 6 September e.k. 75 jaren geleden zijn, dat bier ter plaatse de eerste Chr. School gesticht werd. ttet ligt in de bedoeling van bet school bestuur dit feit niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Op het reeds vermeld een wljdingssamenkomst in een der kerken en voorfs een samenzijn van alle schoolkinderen ten getale van 400, van de beide aan de vereeniging behoo- rende scholen. Het ligt verder in de bedoeling de uit gave van een gedenkboek te overwegen. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding van ten landhuisje aan de Valkenburgcrlaan tc Boskoop, architect de heer J. H. van Os- nabrugge was hoogste inschrijver. Joh van do Vliet, voor f.7611, cn laagste inschrijver Jb. Loef voor f.6350. Voor schilderwerk was hoogste inschrij ver, gel). Kalkman voor f. 730 en laagste inschrijver J. D. Wiisman van f.565. Aan de laagste inschrijvers werd liet werk gegund. Aanhouding. Verdacht van verschillende diefstallen van boomkweekerlj-gereedschappen cn van hout ten nadeele van enkele boomkweekers in deze gemeente, is door de politic* aan gehouden zekere s an U. uit deze gemeente. De diefstallen door van U. geploegd, loopen reeds zeer geruimen tijd cn teekenden voor de benadeelden een groot verlies. De politie heeft verschillende voorwer pen in beslag genomen. Proces-verbaal is opgemaakt. Zondagsdienst doktoren. Niet dr. P. du Bulj, zooals is gemeld doch dr. J, Hamburger zal a.s. Zondag 2 Juli den Zor '-gscuenst waarnemen. Vergadering kleine kweekers. In liet vereenigingsgebouw „Ons Huis" heeft een algemeene vergadering plaats gehad van .Kleine Kweekers". Namens den plaatselijkcn raad werd liet woord gevoerd door de heeren L. 't Hart en C. Ooosen. Na een geanimeerde bespreking, er waren circa 70 personen aanwezig, werd besloten aan den raad een adres tc zenden, waarin voor de kleine kweekers een steunregeling zal worden gevraagd, opdat ook zij hun kwcekerljen in stand kunnen houden. Tooneelclub „Amicitia." Gisteravond gal de tooneelclub „Amicitia" in de toonoclzaal van hotel „Klaassen" een tooneelavond, die uitstekend geslaagd kan worden genoemd. Opgevoerd werd het blijspel in 3 be drijven „Willy's Trouwdag". Een gezellig bal besloot het geheel. De alhier gehouden blocmpjcsdag ten bate der tuberculose bestrijding, afd. van „Het Groene Kruis" heeft I 225 opgebracht. BANKETBAKKERIJ K. RAPENBURG 2. TEL, 342 MARE 40 en 44. TEL. 1133 j ZOUTE PALMIERS, KAAS KOEKJES, 24 ets. per ons. SLAGROOMGEBAKJES 8 ets. per stuk. CONGOLAISES, GE MB ER- GEBAKJES, AMANDEL BROODJES, ZWITSERS, 8 ets. per stuk. Uitsluitend gebruik van Natuurboter. 3307 De Curator ln het faillis sement van G. v. WELZENIS, koopman, wonende te Leiden deelt mede, dat hij heden ter Griffie der Arrondisse- ments-Rechtbank te 's-Gra- venhage en in afschrift ter Griffie van het Kanton gerecht te Leiden, heeft ge deponeerd de eerste uitdee- llngslljst in dit faillissement, om gedurende 10 dagen ter kostelooze inzage van credi teuren te liggen. De Curator: Mr. H. R. GOUDSMIT. Leiden, 30 Juni 1933. Papenstraat 7c. 3299 De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland maakt bekend, dat de Kiezerslijsten voor afdee- ling Groot- en Kleinbedrijf, vanaf 1 Juli—14 Juli 1933 ter visie liggen op de Secretarie der Kamer en van elk der Gemeenten in het district Rijnland. 3313 Tot en met 14 Juli is een leder bevoegd bij de Kamer verbetering van de Kiezers lijsten te vragen op grond, dat hijzelf of een ander in strijd met de Wet daarop voorkomt, niet voorkomt, of verkeerd geplaatst ls. Haarlemmerstr. hoek Donkersteeg 2-4-6 H OPGERICHT 1875 3289 Doe het nog heden, voor het te laat is. De wolmarkt stijgt met den dag. Vanaf morgen, ZATERDAG, brengen wij een groote partij Gewatteerde Satinet en Prachtvolle ZIJDEN DEKENS in den verkoop. PRIJZEN ZONDER WEERGA Molton Dekens vanaf 26 ct., enz. Alleen (•durende deien Uitverkoop Meuiel 2 Pere. Eiken V°0R SLECHTS ledikant, 2 dig. Gezond- n a a> hcidsmatras, compleet /I Uk 6 dig. Wol Metrasitel JH".Q J ra. prima kapokkussens Terstond gevraagd een nette LOOPJON GEN Diet ouder dan 16 jaar- ORM, PriiiHcsHekadc 5. AanmeldenZaterdagmorgen tus6chen 9—10 uur, 2308a volgestort of receplssen te koop gevraagd. Aanbiedingen na 2 Jult kunnen niet meer worden behandeld. Brieven Bur. v. d. Blad No. 3089. SCHEERKWAST waarvan het haar niet uit valt 30 cent bij GEBRS. SUSAN Haarlemmerstraat 39-41 3308 3—2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7