H. M. PIERROT MaarsmanssteegMen 21 HANDKOFFER EN REISNECESSAIHE LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 30 Juni 1933 RECHTZAKEN. Op Fiets- en Wandeltochten SCHEEPSTIJDINGEN. CHR. NATIONAAL VAKVERBOND. RECLAME 3279 Vervolg van de algcmeene vergadering. Op de te Woudschoten bij Zeist voort gezette algemeene vergadering van het Chr. Nat. Vakverbond heeft de heer C Smeenk, uit Arnhem, het woord gevoerd namens de antlrev Tweede Kamerclub. die hij met ds, C. v. d. Zaal vertegenwoor digde Voor de Chr. Werkgeversvereenlglng sprak de heer J. H v. Lonkhuizen, uit Zeist, en namens het Ned. Werkliedenver bond Patrimonium- de heer J. W Bossen broek, uit Amsterdam. De heer Jak Haas uit Zürlch bracht de gelukwenschen over van de Chr. vakbeweging ln Zwitserland en van de Hollanders ln Grand Rapids. Voor de Chr. Nat. Werkmansbond was aanwezig de heer A. Broen uit Enschede. De vergadering zond den heer P. J. Na- huUsen te Utrecht een telegram van ge- lukwensch ln verband met zijn zilveren Jubileum als voorzitter van den Chr Nat. Werkmansbond. Gelukwenschen waren ook Ingekomen van den Ned. Luth. Bond voor chr.-soclale actie. Minister Slotemaker de Bruine en de j chr.-hlst. Tweede Kamerfractie zonden bericht op het laatste moment verhinderd te zijn. Onder instemming der vergadering feli citeerde de voorzitter den heer J. Schip per, een der secretarissen van het C.N.V. ln verband met zijn 25-Jarig lidmaatschap van de Chr. vakbeweging en speldde hij hem het gouden CJLV.-lnslgne op de borst. Met een enkel woord zegde de heer Schipper dank voor deze attentie. Na ecnlge bespreking werden de finan- cleele verslagen van den penningmeester, den heer J. S. Ruppert uit Utrecht, onder I dankzegging voor zijn omvangrijken ar- I beid goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren i F. Eikerbout te Lelden en J. Nauta te Am sterdam, werden herkozen. Naar aanleiding van een voorstel van den Ned. Chr. Bouwarbeldersbond om een jeugdraad ln te stellen, welke tot taak heeft over het Jeugdwerk van advies te dienen, werd besloten deze zaak ter af doening ln handen te stellen van het da- gelljksch bestuur, dat t.z.t. hier handelend zal optreden. Een voorstel van denzelfden bond tot wijziging van de samenstelling van de grensregelingcommissie werd verworpen en eveneens een voorstel om een tijd schrift in het leven te roepen naast het orgaan van het C.N.V. tot voorlichting In zake vakverecniglngsvraagstukken en vra gen van soctaal-economischen aard. Naar aanleiding van een voorstel van den Ned. Bond van Chr. Fabrleks- en Transportarbeiders werd besloten, dat het dagelij ksch bestuur zal nagaan ln hoeverre het mogelijk ls voor de bonden en de Chr. besturenbonden gegevens op het arbeids terrein der vakbeweging betrekking heb bend te verzamelen. Aangenomen werd een voorstel van den Bond van Ned. Chr. houtbewerkers, meu belmakers, behangers enz. om op de con tributie van de organisaties, waarvan meer dan 10 pet. der leden werkloos ls. een kor ting toe te passen. Verworpen werd een voorstel van den Prot. Chr. Bond van spoor- en tramweg personeel om een eigen rusthuis te stich ten, terwijl de vergadering over een voor- I stel van dezelfden bond om zich uit te spreken over het huidig productiestelsel afwijzend beschikte omdat zU zich ver- eenlgde met het prae-advies van het alge meen bestuur dat er geen absolute tegen stelling ls tusschen productie om winst en productie naar behoefte. Naar aanleiding van het verzoek van den Chr. Bond van Marinepersoneel dat Ingevolge de beschikkingen van den mini- ter van Defensie zich los moet maken van het Chr. Nat. Vakverbond, om toch lid te mogen blijven van het T.B.C.-fonds Draagt elkanders lasten, werd besloten dat het bestuur deze zaak nader met den minister zal bespreken opdat het verzoek kan worden Ingewilligd. Inzake den algemeenen raad van het ziekenfondswezen machtigde de vegade- rlng het algemeen bestuur om een samen- spreklng te houden met de afgevaardig den van de voornaamste besturenbonden, om daarna een beslissing te nemen. Nadat de heer J. Hofman den voorzitter voor zijn leiding had dankgezegd, werd de algemeene vergadering door den heer Smeenk met dankgebed gesloten. (N. R. Crt.) TELEFOON 1293 VOOR HET RETSSEIZOEN EEN Ook T. dameihandtatch is D bij ons uiteril billijk torockt Pierrot geeft Ledenvanrde Ook voor eon betrouwbaar Horloge op reit vindt 0 bij ons rnlmo kense ln allo prjjien OOSTENRIJK EN HET VREEMDELINGENVERKEER. Persconferentie bij Z. Ex. Georg Alcxich. De heer Georg Alexlch, zaakgelastigde van Oostenrijk had gistermiddag in 't Carlton- hotel te A'dam de vertegenwoordigers der Nederlandsche pers op een thee ultgenoo- digd. teneinde hun het een en ander over het huidige Oostenrijk mede te deelen In het bijzonder werd daarbij aandacht ge wijd aan Oostenrijk als toerlstenland. waarbtj de heer Tulp, vertegenwoordiger der Oostenrljksche Bondsspoorwegen. wiens kantoor is gevestigd aan het Sta tionsplein 22 te Utrecht, velerlei Inlichtin gen verstrekte. De heer Alexich wees er op. dat men helaas maar al te dikwijls een verkeerden indruk heelt van den Oostenrijksehen volksaard, tengevolge van de producten van operette-fabrikanten en geïdealiseer de Hollywoodfilms. De Jonge Oostenrijker stelt zich hiertegen te weer de wereld staat verbaasd over de energie, waarmee Oostenrijk zich ontwikkelt en de regeering vele moeilijke vraagstukken tot een goede oplossing tracht te brengen. De Oosten rijker van het heden, is niet slechts iemand, die van pleizier houdt Jiij is niet onserieus, lichtzinnig of zonder fut, zoo als men hem veelvuldig afschildert, maar voert een krachtigen strijd om de talrijke tegenslagen van na den oorlog te boven te komen. Het zijn Jonge, voortvarende menschen, die thans aan de regeering zijn. Onder hun leiding wordt veel arbeidsge legenheid geschapen: electrificatte van spoorlijnen, het bouwen van electriscbe centrales, bruggen en wegen staan op hel program. Speciaal trekt men groote som men uit ter bevordering van het groot- toerisme, het vreemdelingenverkeer dat wel een der voornaamste bronnen van in komsten voor het Oostenriiksche volk vormt Daartoe zijn vele werkloozen ln vrijwillige arbeiderskampen ondergebracht Tevens besprak de heer Alexlch de r'»u- we Internationale leenlne 1932 en de bin nenkort uit te geven groote btnnenland- sche leening, die voor het grootste deel voor werkverschafflgsdoeleinden bestemd zal zijn. Een frlssche wind waalt door Oostenrijk dat zeker waard ls, gesteund te wor den Het ligt niet ln onze bedoeling, aldus de heer Alexlch, u uit uw eigen land weg te lokken, doch wanneer het toch in uw bedoeling ligt dezen zomer naar het bui tenland te gaan, vergeet dan vooral ons mooie Oostenrijk niet! De heer Tulp ondersteunde deze woor den en besprak de schoonheden van dit prachtige toerlstenland. dat tegenwoordig volmaakt voor vreemdellngenbezoek is In gericht. De belangstelling ls sterk groeien de: reeds bereikten hem dit Jaar 1050 aan vragen om inlichtingen meer dan in 1932. Zoo juist was hij uit Weenen terugge keerd: van onrust, onregelmatigheden op- stooties e.d. Is niets te merken. De Oos tenrljksche spoorwegen zijn buitengewoon goedkoop, alsook het leven. Verschillende reizen tegen extra billijke voorwaarden worden georganiseerd. Omtrent een en ander verleent het hier boven geroemde bureau gaarne alle moge lijke inlichtingen. Uit Jarenlange eigen er varing kunnen wij hieraan toevoegen, dat een reis naar Oostenrijk, waar iedereen den reiziger met de bekende gemoedelijke beminnelijkheid ontvangt, het grootst mo gelijke genot verschaffen zal. Een zoo juist verschenen welverzorgd en rijk geïllustreerd boekje „Oesterelch ladet ein". verspreid en gratis verstrekt door het Ministerie van Handel en Ver keer. werd ons ter hand gesteld. Het geeft een duidelijk beeld van al het schoone en Interessante, dat het kleine, maar zich ln moeilijke tijden zoo kranig werende Oos tenrijk. te bieden geeft. o KATH DEM. BOND EN R K. VOLKSPARTIJ. tie-toeslag ln December as. hebben inge trokken. Ook de duur van de regeling, voor de eindstemming door hen bij wijze van concessie voorgesteld op 1 Maart 1934, is nu verkort en wel tot 1 Januari 1934. De organisaties hadden dus méér verkregen, als zij in het georganiseerd overleg met B. en W. tot overeenstemming waren geko men. In hunne toelichting wijzen B. en W. nog eens op den slechten toestand der ge- meenteflnanciën en op de daling van de kosten van het levensonderhoud. De samensmeltingsplannen. Het .Limburgsch Dagblad" meldt, dat het hoofdbestuur van den Kath. Democra- tischen Bond een congres heeft bijeen geroepen, om te hesluiten tot samen smelting met de Rit. Volkspartij. Het congres wordt Zaterdag 15 Juli om 4 uur te 's Hertogenbosch gehouden. Prof. Ver aart zal de openingsrede uitspreken. Ver volgens zal 't hoofdbestuur de aanneming voorstellen van een resolutie ten aanzien van de samensmelting. Het hoofdbestuur der nieuwe partij zal bestaan uit 15 leden; 6 van hen vormen het dagelij ksch bestuur. Voorzitter zal prof. Veraart worden. In September zal het eerste congres ge houden worden van de nieuwe partij, waarvan de naam in ieder geval zal be ginnen met de woorden: Katholiek Demo cratisch. Het weekblad „Onze Vaan" wordt voor- loopig door de nieuwe partij overgenomen. De hoofdredactie wordt gevoerd door prof. Veraart, redacteuren zullen zijn de heer C D. Wesseling en mr. A. Peeters. De nieuwe partij zal het crisisprogram van den K.D.B. aanvaarden. Na het op richtingscongres begint het hoofdbestuur onmiddellijk met het opstellen van een volledig program. De partij zal zich bereid verklaren, ook met andere Kath. Dem. groepen tot een fusie te geraken. BEZUINIGING TE HAARLEM. Om het tekort op de begrooting te dekken. Om het tekort op de begrooting van 1933 te dekken heeft de gemeenteraad besloten, de Rijksregeling voor inrichtin gen van het middelbaar onderwijs te aan vaarden; het vervolgonderwijs af te schaf fen; het zevende leerjaar van de Open bare Lagere Scholen te centraliseeren en contributie te heffen bij het leenen van boeken uit de Stadsbibliotheek en -Lees zaal. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. het voorbereidend onderwijs ge heel af te schaffen, stelde mevr. Maar- schall (soc-dem.) een motie voor, waarin B. en W. uitgenoodigd werden zich met de organisaties in verbinding te stellen om een belangrijke bezuiniging bij het voor bereidend onderwijs voor te bereiden. Deze motie namen B. en W. over. Inzake het pensioenverhaal op de sa larissen van het gemeentepersoneel werd 'n voorstel van den heer Castricum i R.K.) aangenomen om de verleden jaar doorge voerde 7" o verlaging met Ingang van 1 Juli te beëindigen en B. en W. uit te noodigen een tijdelijke progressieve kor ting in te voeren van 4Vj tot 9%, met in gang van 1 Juli a.s. o DE SALARIS-KWESTIE TE AMSTERDAM Thans ls het salaris-voorstel gepubli ceerd van B. en W. van Amstedam. Rekening ermede houdende, dat bij alle organisaties zeer ernstige bezwaren be stonden tegen een herziening van de loon- en salarisregelingen, meenen B. en W. tenslotte niet bij den raad de voorstel len tot een herziening van de loon- en salarisregelingen te moeten Indienen, welke zij aanvankelijk aan de centrale commissiën hebben gedaan, doch voor stellen te moeten doen tot het verhoogen van de bestaande tijdelijke korting en het invoeren van een verhaal op het salaris of loon van 3 percent voor de premie van eigen pensioen. Wat de nieuwe tijdelijke korting op het loon betreft, meenen zij, dat thans ook voor hen, wier loon of sala ris f. 40.56 per week of f.2100 per jaar niet te boven gaat. deze zal moeten bedragen 3' percent van de eerste f. 1000. Ten slotte meenen zij, bij gebrek aan overeenstem ming in de centrale commissiën, te moe ten voorstellen, dat de vast te stellen regeling zal gelden tot 1 Januari 1934. Hieruit blijkt dus. dat B. en W. thans de concessies, welke zij vóór de eindstemming in het georganiseerd overleg gedaan had den, als: het korten van slechts 21/, pet. van de salarissen tot aan f 2100 en de be spreking van de quaestie van den vacan- BOND VAN MOBILISATIE-INVALIDEN. Onder voorzitterschap van den heer P. de Boer hield de Bond van Mob. Invaliden en van hun Nabestaanden zijn 8e alge meene Jaarvergadering in zaal Landman te Drachten. Wegens de slechte weersgesteldheid was de opkomst minder groot dan verwacht werd. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden onder dankzegging goedgekeurd. Uit het verslag van den se cretaris bleek, dat het ledental over 1932 met plm. 1000 leden was gestegen. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten over 1932 bedroegen plm. f. 9815.55 en de uitgaven f8944.27. De ba lans over 1932 sloot met een nadeelig saldo groot f. 20.073.14, waarvan de oor zaak ligt in het feit vkn een al te groote welwillendheid van 't bestuur ten aanzien van onvermogende leden. Namens de controle-commissie over 1932 bracht de heer Tj. v. d. Brug te De Wilp verslag uit. Alle boeken en bescheiden waren stipt ln orde bevonden, waarna den penningmeester décharge werd verleend. Naar aanleiding van meerdere stemmen die den laatsten tijd waren opgegaan om te komen tot het stichten van afdeelingen was door het bestuur in enkele steden als proef hiermede een begin gemaakt. De er varingen hiermede opgedaan zijn echter van dien aard. dat besloten werd voorloo- pig van het stichten van afdeelingen af te zien. maar in de hiervoor in aanmer king komende districten en steden ver- trouwensmenschen als secretaris-corres pondent aan te stellen. Het karakter van den Bond maakt een individueele behan deling van de diverse persoonlijke gevallen noodzakelijk en kan daarom niet aan af delingsbesturen worden overgelaten met het oog op de funeste gevolgen die hieruit voor belanghebbenden kunnen voortvloeien Verder werd uitvoerig de V.A.R.A.-kwes- tie besproken. Ingevolge het besluit van de vorige jaarvergadering had het bestuur zich opnieuw tot de V A R A. gewend met verzoek den voorzitter van den Bond. den heer P. de Boer. alsnog een spreekbeurt voor de microfoon toe te staan en op deze voorwaarde het gerezen conflict te doen eindigen. Het V.A.R A.-bestuur heeft dit verzoek afgewezen, tenzij het Bondsbestuur haar verontschuldiging aanbiedt. Unaniem sprak de vergadering haar afkeuring uit over deze houding van het V.A.R.A.-be- stuur en haar blijkbare onwil om het con flict uit den weg te ruimen. Met algemeene stemmen werd daarna een motie aangenomen, waarin de verga dering uitsprak, dat het V. A. R. A.-be stuur met haar karakter en principe ln strijd heeft gehandeld door den Bonds voorzitter een spreekbeurt voor de micro foon ten gunste van de zaak van de mob. slachtoffers te weigeren oo grond van diens royement als lid van de SD.AP. UIT NED. OOST-INDIE. MILITAIRE MUTATIES. BUITENZORG, 29 Juni. (Aneta). Be vorderd tot luitenant-kolonel der infante rie de majoors bij dat wapen P. C. J. Scheffelaar, S. W. Reeman, A. C. de Bruyn, G. P. Cherlex, J. J. Akkersdijk, J. P. Wis- sema, C. E. Boode, W. F. L. Latour. Bevorderd tot kapitein der infanterie de eerste luitenants J. A. Scheffelaar, H. J. Veenendaal, G. F. van Duin, C. Wiersma. Bevorderd tot eerste luitenant der In fanterie de tweede luitenants F. W. Schulze, H. C. Bajetto, W. H. van Harre- veld, W. J. E. Künzel, A. G. M. Schouten. DE GEHEIME ZENDER TE ALMELO. De kantonrechter te Almelo heeft uit- spraak gedaan ln de zaak tegen den der- tlgjarlgen dakdekker H.. die zich te ver antwoorden had wegens overtreding van het radioreglement, t.w. het monteeren van onderdeden op een radio-installatie, bestemd voor het uitzenden zonder ver gunning van den Minister van Waterstaat. H. was onder verdachte omstandigheden aangehouden in een perceel te Lonneker, toen de burgemeester van deze gemeente en een veldwachter, daar waren binnen gedrongen. H. werd vrijgesproken, daar de kanton rechter de aanwijzingen tegen H. niet zoo sterk achtte dat zij een bewijs konden op leveren. Het O. M. had zes weken hechtenis ge- elscht. o L. DE VISSER VOOR HET ARNnEMSCHE HOF. Wegens beleedlging van den Duitschen president Von Hindenburg stond gisteren het communistische Kamerlid L. de Visser terecht. Hij was te dezer zake door de rechtbank te Tiel vrijgesproken. Thans is 14 dagen gevangenisstraf geeischt. Uitspraak 12 Juli. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. Besluit is met ingang van 12 Juni 1933 aan den heer prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine te Wassenaar op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van den Hoogen Raad van Arbeid. Bij Kon. besluit van 28 Juni 1933 is benoemd tot advocaat-generaal bij het Gerechtshof te 's-Gravenhage mr. E. I. M. H Baron Speyart van Woerden, thans sub stituut-officier bij de arr.-rechtbank te Breda. Tot directeur van het bekende hotel „Wittebrug" te Den Haag is benoemd de heer J. G. Meyer, thans onder-directeur. De „Tel." geeft gisteravond een be richt over plannen der regeering inzake huurverlaging. De ,.Msb." meldt nu dat dit bericht als uit de lucht gegrepen moet worden beschouwd. OFFICIEELE MUTATIES. BANDOENG, 29 Juni (Aneta). Benoemd tot Afdeelingshoofd bij den PT.T.-dienst F. E. T. ter Bruggen Hügenholtz. Tijdelijk belast met de functie van af deelingshoofd bij den P.T.T.-dienst F. F. J. M. K. R. Brulez. Tijdelijk belast met de functie van In genieur der eerste klasse bij den dienst der P.T.T. Ir. C. J. Warners. DE HEER ROESTAM EFFENDI STAAT TERECHT. Eisch tot onmiddellijke inhechtenisneming afgewezen. Voor het Gerechtshof te Arnhem heeft terecht gestaan de propagandist der Com munistische Partij Roestam Effendi, die voor de Tielsche Rechtbank had terecht gestaan wegens opruiing. Hij had de aan wezigen opgewekt, om geweld te plegen met de wapenen in de hand. Tegen hem werd drie maanden gevan- gisstraf geeischt, met zijn onmiddellijke inhechtenisneming, met het oog op een eventueele ontvluchting. Door den verdediger, mr. Simon de Jong uit Amsterdam ,werd er op gewezen dat Effendi Dinsdag a.s. in de Tweede Kamer als lid beëedigd zal worden. Na raadkamer wees het Hof het verzoek van den procureur-generaal tot onmiddel lijke inhechtenisneming af. De uitspraak volgt op 12 Juli as. DE MOORD AAN DEN SCHIEDAMSCHEN DIJK TE ROTTERDAM. Verdachte veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar. De Rotterdamsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak van den 21- jarigen Duitschen zeeman H. van B., af komstig uit Mecklenburg-Schwerin. thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Rotterdam, die er van verdacht wordt in den nacht van Zaterdag 17 op Zondag 18 September van het vorige jaar de 32- jarige Wilhelmina Ehrisman („Blonde Mien") ln haar woning aan den Schie- damschedijk van het leven te hebben be roofd. Van B. is door de rechtbank veroor deeld lot een gevangenisstraf van 5 jaar, met aftrek der preventieve hechtenis, wegens doodslag en diefstal. Naar men zich zal herinneren had het O. M„ mr. J. C. V. Meischke, Donderdag j.l. twee jaar gevangenisstraf geeischt wegens mishan deling den dood ten gevolge hebbende. RECLAME. is de origineele KING Peper munt onmisbaar. Als het in den wind op gaat, o( als ge moe en loom zijt van de hitte, dan zorgl KING voor nieuwe energie en geeft U een krachtig, levens lustig gevoel. Dat komt, omdat KING meer is dan een heerlijke lekkernij; KING bezit dank zij de bereiding uil een edel natuurproduct de opwek kende en verkwikkende kracht, waaraan iedereen behoefte heeft. KING Pepermunt 3258 DE AARDBEVING IN ZUID-SUMATRA. BANDOENG, 29 Juni (Aneta). Het Hoofd van den Opsporingsdienst van den Mijn- bouwkundigen Dienst seinde aan den Resident te Paiembang, dat de aardbeving blijkbaar een gevolg is geweest van na- zakking van de bekende lengtebreuk, die van Seinangkodal naar de Mekakau-streek loopt. De Dienst acht verder gevaar groo- ter naarmate men zich dichter bij deze lijn bevindt. Spoedige herhaling wordt overigens niet waarschijnlijk geacht, of schoon uiteraard geen berekening daar omtrent is te maken. BATAVIA, 29 Juni. (Aneta). Het Kon. Magnetisch en Meteorologisch Ob ervato- rium registreert op 28 dezer vier schokken, waarvan de zwaarste plaats had te 6 uur 30 n.m. MENADO, 29 Juni. (Aneta). Heden is opnieuw bijeengeroepen het onlangs ont bonden Comité voor de aardbevingsramp in de Minahassa, voor steunverleening aan de slachtoffers van den aardbevingsramp in Zuid-Sumatra. KON. PAKETV. MIJ. ROGGEVEEN. 28 Juni van Bangkok te Lorenzo Marques. VAN SPILBERGEN. 28 Juni van Batavia te Beira. 1 SIGLI, arr. 28 Juni te Belawan. TASMAN, 27 Juni v. Kaapstad te Batavia NIEUW HOLLAND, pass. 28 Juni Thursday Island. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. TJISADANE, 27 Juni van Hongkong naar Manilla. TJISAROEA, 27 Juni v. Dalren te Batavia. SILVER-JAVA-PACIFIC LUN. KOTA INTEN, 28 Juni van Pacific Kust te Calcutta. JAVA—NEW-YORK LUN. SEMBILAN. 26 Juni van Philadelphia n. New-York. BLITAR, 28 Juni van Java te Boston. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. OLDEKERK, thuisr., 26 Juni te Kobe. MIJ NEDERLAND. POELAU LAUT, thuisr., 28 Juni van Singapore. JOHAN DE WITT, thuisr., 25 Juni van Sabang (verb.). CHR. HUYGENS, uitr., 29 Juni te Genua. POELAU TELT.O, 29 Juni van Hamburg te Bremen. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, 29 Juni van Amst. te Batavia. TABIAN, uitreis, 29 Juni te Port Said. MIJ. OCEAAN. POLYDORUS, 28 Juni van Padang naar Amst. MYRMIDON, Java n. Amst., 29 Juni van Port Said. POLYPHEMUS, Liverpool n. Java, 28 Juni van Suez. HALCYON LIJN. FLENSBURG, naar Emden, pass. 28 Juni Bishop Rock. MAASBURG, naar Porto Ferrajo, pass. 28 Juni Dungeness. STAD AMSTERDAM, 28 Juni van Vlaar- dingen n. Lulea. STAD ZAANDAM, 29 Juni van Gent te Vlaaxdingen. ROZENBURG, 28 Juni van Rochefort te Bilbao. KON. NEDERL. STOOMB. MU. ORANJE NASSAU, uitr., pass. 29 Juni Ouessant. GANYMEDES. uitr. 27 Juni te Kingston (J) ACHILLES, 28 Juni v. Lissabon n. Amst.. AG/-MEMNON, 28 Juni van Ceuta n, Genua. CLIO, Middl. Zee n. Amst., pass. 28 Juni n.m. 10 u. 30 Dungeness. CRYNSSEN, 28 Juni van Baricados naar Amst. FAUNA, 28 Juni van Hamburg n. 'Amst. HERMES, 27 Juni van Cephalonia naar Patras. OBERON, Middl. Zee n. Amst., pass. 39 Juni v.m. 1 u. 45 Dungeness. ORPHEUS, 28 Juni van Passages n. Bilbao. PERSEUS, 29 Juni van Danzig n. Stettin. HERCULES, 28 Juni van Piraeus n. Volo. ORESTES, 29 Juni van Amst. n. Hamburg- ULYSSES, 28 Juni nam. 5 uur v. Progreso naar Lakecharles. HERMES. 29 Juni v. Cephalonia te Patras EERENICE, 29 Juni v. Messina n. Catania VESTA, 29 Juni van Napels te Savona. RHEA, 29 Juni van R.dam te Lissabon- HOLLAND—AMERIKA LIJN. DRECHTDIJK, 26 Juni van R'dam te Vancouver. STATENDAM, 28 Juni n.m .van R'dam te New York. KON. HOLL. LLOYD. GAASTERLAND, uitr., 23 Juni van Rio Janeiro. ORANIA, uitreis, 29 Juni v.m. 10 uur van Pemambuco. ROTT. LLOYD. KOTA BAROE, uitr., 28 Juni van Belawan. INDRAPOERA, uitreis, 29 Juni te Southampton. KOTA GEDE, uitreis, pass. 28 Juni n.m. 5 u. Dover. GAROET, uitreis, pass. 29 Juni Ouessant. HOLLAND-AFRIKA LIJN. SPRINGFONTEIN, vertrekt 29 Juni n.m. 1 van R'dam via Antwerpen n. O. Afrika, i NIEUWKERK, 29 Juni v.m. 3 u. van R'dam n. Hamburg, i RIETFONTEIN, 29 Juni van O. Afrika te R'dam. I REGGESTROOM, 29 Juni van Amst. via Bordeaux naar W. Afrika. ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN. ALCYONE, 29 Juni van Hamburg te Rot terdam. ALPHERAT, 28 Juni n.m. van B. Aires te R'dam. ALCHIBA, thuisreis, 28 Juni v. Montevideo HOLLAND-BRITSCH INDIE LIJN. HOOGKERK, uitreis, pass. 28 Juni Gi- braltar. o DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. MEGARA, naar Shellhaven, pass. 28 Juni Dover. LINGESTROOM, 28 Juni van Amst. te Londen. HENNIE, pass. 28 Juni Prawlepoint. MAASSTROOM, 28 Juni van Newport naar Swansta t TEXELSTROOM, 27 Juni van Liverpool te Manchester. RIJNSTROOM, 28 Juni van Amst. te Hun SLIEDRECHT, naar Stockholm, was-' Juni 8 uur 25 nam. 26 mijlen Z. v. Nlton AMSTERDAM, tank, naar Costanza was 28 Juni 9 uur 35 v.m. 90 mijlen Z.O. van Lands End. ZWARTEWATER, 24 Juni van Archangel naar Velsen. MANVANTARA, 27 Juni van Hamburg n- St. Kitts v.o. o t„ BATAVIER V, 29 Juni van R.dam Gravesend. WILLEMSPLEIN, 28 Juni van Wabana n. Rotterdam- TRITO, 29 Juni van Belfast _te Fowey. TARA, Montevideo n. Antwerpen, pass Juni Las Palmas. „incrad St. PHILIPSLAND, 28 Juni van Lening"» 3—4 naar Zaandam.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14