LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 29 Juni 1933 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. HAARLEMMERMEER. Arbeidsongeluk. De heer P. had bij het verrichten van timmerwerk aan den Sloterweg het ongeluk inet zijn linkerhand tusschen een zaag machine bekneld te geraken, zoodat twee vingers nagenoeg geheel werden afgesne den. Dc man werd in een ziekenhuis ver honden. Werkverschaffing. Te Hoofddorp is bij wijze van werk verschaffing een begin gemaakt met het afgraven van den berm van de verlengde Raadhuislaan hetgeen in verband met dc uitbreiding van den woningbouw en het doortrekken van het plantsoen, veel tot verfraaiing van het dorp zal bijdragen. Poging tot inbraak. Do manufacturier v. A. aan den Aals- tneerderdljk kwam gistermorgen tot de ontdekking, dat ongewenschte bezoekers 's nachts een raam van den winkel hadden geforceerd. Ze hebben echter geen kans gezien hun slag te slaan en zijn ver moedelijk in hun werk gestoord. Er werd niets vermist. o HILLEGOM. Ver. „Middenstand", De Vereeniging „Middenstand" heeit een ledenvergadering gehouden, die goed be zocht was. Het voornaamste punt der agenda betrof de plannen voor het houden van een bloemen- en nijverheidstentoonstel ling in het voorjaar van 1931. Uit een breedvoerige bespreking bleek, dat het plan met sympathie is ontvangen; de ver eeniging is niet voor eigen beheer, zij geeft de voorkeur aan een vollcgronds- tentoonstelling van bloemen. Voor een ten toonstelling van 4 4 5 dagen in den winter voelde men niet veel. Geklaagd werd over het luide roepen der venters. Een onderling boottochtje is in voorbereiding. liet Kweekersgenootschap en dc saneering De afdeeling Hillegom van het H.B.G. heeft een goed bezochte ledenvergadering sehouden onder leiding van den heer D. E. NIeuwenhuls. De afgevaardigde ter algemeene verga dering. bracht verslag uit over het infor matie-bureau van het H.B.G., daar voorge steld was daartoe het materiaal der veilin gen te gebruiken. Bij den bond van veilin gen schijnt hierover verschil van meening te bestaan. Van bestuurszijde zal op nadere regeling worden aangedrongen. Bij de bespreking van den stand van het gewas bleek, dat de leverbare Hyacinthen een goed gewas zullen opleveren, terwijl de bestrijding van het geelziek zeer doel treffend is geweest. De stand van hyacin then voor ultplanting wordt goed be schouwd. Van enkele vroege tulpen is het resul taat vrij uiteengeloopend en wordt de oogst vrij goed genoemd, terwijl de dubbele vroege tulpen slechts beneden middel matig worden geraamd. Late tulpen zijn goed; de darwintulpen middelmatig, de narcissen worden ais middelmatig beoor deeld; de crocussen evenzoo. gele bene den middelmatig, irissen beneden middel matig. Bij de behandeling van het saneerings- plan gaf de voorzitter een beknopte uit eenzetting van de vermoedelijke werking. Voor de verschillende groepen hebben, met een voorloopige commissie van advies, reeds vergaderingen plaats gevonden, doch waar de definitieve commissie nog door den Minister moet worden benoemd, kan nog niets met zekerheid gezegd wor- den.In die vergaderingen zijn de reeds ge publiceerde percentages van inlevering vrijwel onveranderd aangehouden. Van het plantgoed zal niet kunnen worden vol staan met inlevering van het allerkleinste, doch de samenstelling zal moeten zijn die van een afloopende partij. Door de directie van het H.B.G. wordt ernstig ge werkt om tot betaling te komen, van het In ie leveren gedeelte, doch zekerheid hier omtrent bestaat nog niet; plantgoed wordt zeer zeker niet vergoed. Door den heer J. van Til Rzn. werd voor gesteld de leverbare in te leveren bollen niet te doen vernietigen doch beschikbaar te stellen voor parkbeplanting als onper soonlijke reclame. De heer P. Goemans Azn. zeide, dat, indien het leverbaar niet wordt vergoed, dit de nekslag voor de kweekerij zal zijn. Het H.B.G. in samenwerking met den bond van Klein-Kweekers. lieeft dan ook reeds in dezen geest aan den Minister geadres seerd; betreurd wordt, dat de Alg. Ver eeniging voor Bloembollencultuur daar aan nog geen adhaesie heeft betuigd. Van exporteurszijde wordt nu reeds getracht tegen de minimum-prijzen te koopen. om dan later met 70—80 °/o te betalen. Waar blijft dus de garantie voor den kweeker? Vergoeding van leverbaar is dus een essentieel punt. De voorzitter bestreed dit, daar zonder algemeene inlevering de kweeker zeer zeker niet aan den exporteur zal ver- koopen. Kritiek is uitgeoefend op het feit, dat de Minister de steun uit het sanee- ringspian heeft genomen. Waarschijnlijk zal op 8 Juli meerdere publiciteit aan den vorm van het plan worden gegeven. Medegedeeld is. dat het in te leveren gedeelte vroege tulpen naar keuze van den kweeker boven zift 10, van alle andere tulpen boven zift lO'/s zal moeten zijn, dit gedeelte zal door den kweeker moeter. worden gereserveerd, daar de mogelijkheid van vrijgave van een zeker percentage be- Vair bestuurszijde is er ernstig op aan gedrongen niet beneden de minimum prijzen te verkoopen. Op de klacht, dat oe organisaties zoo buiten de nnnisterieele mededei 1 ingen worden gehouden. die alleen bi de groote pers verschijnen, werd geantwoord dat de groote verdeedr.iid en oneenigheid onderling daaraan wel niet vreemd zal zijn. Bij de rondvraag kwam de informatie dienst. nog eens ter sprake, waarbij is megedeeld, dat bij den bond van veilingen een zwarte lijst van wanbetalers in bewer king Is, welke zeer waarschijnlijk zal worden gepubliceerd terwijl ook getracht wordt deze menschen van de beurs te weren om hen zoodoende uit het. vak te bannen. Zelfs met contante betaling zul len dergelijke menschen op de veilingen geen bollen meer kunnen koopen. KATWIJK AAN ZEE. Verbetering van den straatweg. Door het verbeteren van den nieuwen straatweg tusschen de beide Katwijken is in Duinoord de trambaan lager koinen te liggen, dan de verkeersweg. Tot aan de vroegere tol wordt de trambaan door een rij palen van den straatweg afgescheiden. Later zal hier een ligusterhaag worden aangebracht. Op het politiebureau is te bevragen een damesrijwiel, dat op straat was achtergelaten. Bij 't plantsoen hoek Voorstraat— Zuidstraat zijn twee boomen gerooid, die door de iepziekte waren aangetast. Door de gemeentewerken is daar de straatweg verbreed, hetgeen het verkeer ten goede is gekomen. LISSE. Dalende werkloosheid. Het aantal werkloozen verminderde met 50 en is thans gedaald tot 190, die op een 20-tal allen steuntrekkend zijn. Aanrijding. De kruidenier G. M. alhier kwam in botsing met een personenauto, waarbij eenige materieele schade werd veroor zaakt. De auto-bestuurder stopte onmiddel lijk en bood vriendelijk aan de onkosten te zijnen laste te doen komen! GEMEENTERAAD. Discussies inzake het Burgerlijk Arm bestuur De schoolartsendienst De Termacwegen Afkeuring betreffende huurverhooging De Raad dezer gemeente kwam ln open bare vergadering bijeen. De agenda be vatte weinig belangrijks en was dan ook spoedig afgehandeld. Allereerst kwam aan de orde goedkeu ring tot plaatsing van een publieke tele fooncel op het Vierkant. Deze telefoon cel zal van glas zijn en op ongeveer een meter afstand van de pomp geplaatst worden. De heer Segers wilde rekening houden met een mogelijk later te plaat sen reclame-zuil, welke dan tevens een bron van inkomsten kan vormen. De voor zitter hoopte, dat dit nog niet noodig zal zijn. Het plantsoentje zal er niet door verfraaien De gratificatie van den Rijksveld wachter H. Koers op f. 40 werd aange nomen. Hiermede is weer teruggekeerd tot het oorspronkelijke bedrag der gra tificatie. De heer Verduyn vond het eigenaardig om een gratificatie vooruit reeds vast te stellen. De voorzitter zeide echter, dat dit in vele gemeenten een vaste gewoonte is. Bij de vaststelling van de rekening van het Burg. Armbestuur over 1932 vroeg de heer Pijnacker het woord, welke in scherpe bewoordingen protesteerde tegen het bij de begrooting door den heer Segers namens de Protestantsche raads leden gesprokene ten opzichte van het niet voldoende nakomen van de verplich tingen van het R.K. Armbestuur tegen over de armen dier kerk. Dat noemde spr. een grove onwaarheid. Het speet hem dat de R.K. fractie is gekwetst. De heer Verduyn is er zeer over ver wonderd, dat de heer Pijnacker na de afspraak over deze zaak het woord voert. Hij vond dat onbehoorlijk, tenzij dat de afspraak ingetrokken is, hetgeen hem echter niet bekend is. Wethouder Warmerdam zeide dat een en ander wel opgehelderd kan worden. Hij wilde echter de zaak in geen geval toespitsen en zou het zeer betreuren als er in een tijd als deze verwijdering ont staat. Wij allen belijden eenzelfde Chris tus en bidden Hem om afwending van de oordeelen, die de wereld treffen. Gaarne zag hij overeenstemming bereikt; laten wij ons kerels toonen die schouder aan schouder staan en laat aan deze onver kwikkelijke zaak een einde komen. De heer Verduyn wil de gemaakte af spraak handhaven, zoolang deze niet is ingetrokken. De heer J. D. Segers onderstreepte de woorden van den heer Verduyn. Hij stelde voor om over deze zaak in openbare ver gadering niet meer te spreken, waarna de discussie gesloten werd. De rekening 1932 van de Gezondheids commissie, zetelende te Katwijk, werd goedgekeurd. Eveneens werd goedgekeurd de reke ning van den Schoolartsendienst. Naar aanleiding vam het verslag van dezen dienst vroeg de heer Kingma of er Iets ge- daap kan worden dat het hoog opgroeien de hout in den tuin van den heer Eenhuis naast de R.-K. school het licht in deze lokalen niet belemmert. De voorzitter zal een onderzoek instellen. Bij de post Comptabiliteit wees de heer Segers op de hoogere kosten voor den Vleeschkeuringsdienst. Hij vroeg of in deze hoogere kosten ook eenige salarisver- hooging besloten ligt Overigens was hij zeer tevreden over den arbeid van den keuringsarts, den heer Kraak, die enorm veel arbeid in korten tijd kan verzetten, waarbij andere sprekers zich aansloten Moet een tweede ambtenaar aangesteld worden, dan zal dit veel meer kosten mee brengen. Betreffende de salariswijzigingen van ambtenaren en arbeiders bij de gemeente, werd medegedeeld, dat B. en W. een nieu we loonschaal hebben ontworpen. Deze zal in een vergadering met georganiseerd over leg worden besproken, waarna B en W. met een voorstel in den Raad zullen komen. De Termac-wegen behoeven hier en daar reparatie, waarom voorgesteld werd voor deze post f. 600 te besteden, voor het hoogst noodlge gedeelte en het res- teerenae te laten liggen tot het volgend jaar. Deze werkzaamheden zullen met eigen krachten worden uitgevoerd, hetgeen veel voordeeliger is dan wanneer dit geschiedt door de aannemers van de Termac-wegen. Echter zal eerst een aanvang worden ge maakt als de drukte in de bollencam- paigne over ls. Den heer v. Kesteren vallen de Termac- wegen erg tegen; hij voerde voor de toe komst het pleit voor klinkerwegen. De heer Noorlandt vroeg of de Raad stappen kan doen om bij de Regeering aan te dringen op Instelling van een Huurcom- missie. Hij wees op de ongemotiveerde hooge huren vooral bij nieuwbouw en te vens op het feit. dat een huiseigenaar een geheele wijk arbeiderswoningen met f. 1 per week verhoogd heeft. De voorz. achtte dit niet de juiste weg en vond het beter indien bij het Depar tement of de Kamerleden er op aange drongen wordt om deze zaak in de Tweede Kamer aanhangig te maken. Hij was van de noodzakelijkheid van een huur commis sie overtuigd. De heer Schram a zeide dat er al door den Centr. Raad van den R.-K. Volks bond bjj Kamerleden op aangedrongen is. Weth Warmerdam keurde de door den heer Noorlandt gememoreerde huurver hooging ten sterkste af. Ook hij achtte een poging tot instelling van een huurcommis- sie niet de taak van den Raad. Verder vroeg de heer Noorlandt of de Minister in deze tijden de eischen voor nieuwbouw niet kan laten vervallen of moeten deze ten allen tijde onverzwakt gehandhaafd blijven: deze punten zullen in overweging worde.i genomen. Na nog enkele besprekingen volgde slui ting. Na de rondvraag ging de Raad over in geheime zitting. NOORDWIJK. Verkeersongelukken. Op den hoek Beeklaan—Vinkenlaan heeft een botsing plaats gehad tusschen een personen-auto, bestuurd door den heer P. alhier en een vrachtauto, bestuurd door den heer v. d. P. alhier. Beide motor rijtuigen werden beschadigd. De oorzaak is vermoedelijk te wijten aan het struik gewas, dat het uitzicht belemmerde. Toen op het kruispunt Beeklaan—Heeren- weg de vrachtauto van den heer D. al hier nog voor de uit de richting Leiden komende tram wilde oversteken kon een aanrijding niet meer worden voorkomen. De auto werd geheel vernield, terwijl de tram ook belangrijke materieele schade bekwam. Een 5 tal ruiten der tram werden verbrijzeld. Wonder boven wonder is dit alles zon der persoonlijke ongelukken afgeloopen. o NOORDWIJKERHOUT. Het Bollenpellen. Ook hier zijn vele werkloozen aan den arbeid gezet, voor het rooien en pellen van bollen enz. Hierdoor verminderde in één week het aantal werkloozen van 162 tot 134. Hoewel niet de laagste inschrijver, werd de bouw van een villa voor dr. Wösten toch gegund aan den aannemer W. v. d. Klugt alhier, waardoor eenige bouwvakarbeiders weer werk vinden. Benoemd tot onderwijzeres aan de R.K. School „De Voorzienigheid" mej. C. J. de Wit van Haarlem. o OEGSTGEEST. Concert op den Hoogen Morsch. In daartoe welwillend beschikbaar ge stelde auto's is gisteravond de R.K. Har monie ..Triumph" naar den Hoogen Morsch gebracht om aldaar op het plein voor de O.L. school een concert te geven. Dat zulk een concert door de bewoners op hoogen prijs wordt gesteld, bewees al direct de hartelijke ontvangst. Onder leiding van den directeur, den heer Kroon werd een keurig programma afgewerkt, waarvoor het corps met een daverend applaus werd beloond en waar bij mede uit dankbaarheid ververschin- gen werden aangeboden. De vreugde was groot en steeg zoo danig dat tijdens het spelen van eenige marschen flink „gehost" kon worden. Aan het einde bracht de heer T. van Egmond namens alle aanwezigen direc teur en muzikanten In welgekozen woor den hartelijk dank voor het gebodene en riep ..Triumph" een tot weerziens toe. De gisteren gehouden collecte voor de vereeniging ..Het Hoogeland" heeft opgebracht f. 56,34. o RIJNSBURG. FEESTELIJKE OPENING CHRISTELIJKE KLEUTERSCHOOL. Installatie van het personeel Diverse toespraken. In een feestelijke bijeenkomst in de Zaal voor Christelijke Belangen in de Brouwer straat alhier, is de Christelijke Kleuter school officieel geopend en het benoemde onderwijs'personeel geïnstalleerd Ds. P. Peter, eere-voorzitter van het co mité dat zijn onvermoeide ijver bekroond zag met het tot stand komen van de school, heette de talrijke genoodigden har telijk welkom, inzonderheid den burge meester, dr. H. G. Jonker, autoriteiten op onderwijsgebied, afgevaardigden van ver schillende Christelijke vereenigingen, den aannemer den heer P. Kort en zijn werklieden, alsmede allen, die door finan- tiëele bijdragen of anderszins, tot de op richting van de school hadden mede gewerkt. Hierop werd door de aanwezigen gezon gen Psalm 105: 1 en 5, waarna ds. Peter voorging in gebed. Vervolgens hield ds. Peter een feestrede, waarin spr. er op wees, dat deze bijeen komst voor Rijnsburg eenig is in zijn soort, omdat dit wel eens een bewaarschool heeft bezeten, met het doel daarin kleine kin deren op te bergen en te vermaken en de moeders in haar werk te verlichten, maar dat het thans een inrichting rijk is geworden, die in Christelijken zin zich vooral mei, de toekomst der kinderen in laat. opdat zij, straks groot geworden, be kwaamd zullen zijn tot mannen en vrou wen die waarlijk God liefhebben. Een wijziging van de Lager Onderwijs wet, tot gevolg hebbende dat voortaan de kinderen eerst op bijna 7-jarigen leeftijd op de Lagere School zullen komen, deed eenige gemeenteleden bijeenkomen, om te trachten, door stichting van een Kleuter school, aan het daaraan verbonden be zwaar tegemoet te komen. Het onderwijs aan de Kleuterschool zal aanpassen, aan het geen in de laagste klas van de Lagere School wordt geleerd. Was spr. door het bestuur ook verzocht géén namen te noemen, hij meende met dit verzoek geen rekening te moeten hou den. waar het betreft de beide pioniers van het plan: mevr. d. d. Vijverv. d. Voet en de heer D. de Jong, hoofd der Koningin Wilhelminaschool. Ondanks ondervonden tegenstand en moeite, vormden deze een comité, waarin laatstgenoemde met het hoofd van de school Vliet N.Z., de heer J. Vooijs, als ad viseur optrad. Spr., die als eere-voorzitter de beraadslagingen bijwoonde, heeft allen lof voor de wijze, waarop allen hun gaven en krachten in dienst van het comité stelden. Ook de 7 bestuursleden, waarvan mevr. PeterScheer als presidente, mevr. v. d. Vijverv. d. Voet als secretaresse en mevr. Kromhoutde Mooij als penning- meesteresse het dagelijksch bestuur vorm den, bracht spr. dank, voor hetgeen zij als zoodanig verrichtten. Den aannemer, den heer Kort, bracht spr. dank voor de nauwgezetheid, waar mede hij en zijn werklieden het werk ver richtten. Wél betreft het hier geen stee- nen kathedraal, maar integendeel een eenvoudig houten gebouw, doch als voor beeld voor moderne en gezellige bouwstijl mag dit er zijn. Een keurig afgewerkt ge heel is verkregen, waardoor de heer Kort getoond heeft, met zijn collega's uit de steden te kunnen wedijveren. De heer M. v. Egmond. die zich in het bijzonder met den bouw van de meubelen heeft beziggehouden, kan eveneens te vreden zijn met zijn werk. Het doel, dat de beide schilders W. L. v. d. Gugten en P. Langeveld zich voor oogen hadden gesteld; volkomen kleur- overeenstemming te verkrijgen, was schit terend gelukt. Allen bracht spr. dank. Betrof dit alles het uitwendige van de school, thans kwam spr. tot het inwendige. Tusschen huis en school, ook een zeer jonge fröbelschool, moet contact zijn. In menging in den gang van het onderwijs door de ouders kan niet geduld worden, maar wel moet er belangstelling zijn voor het onderwijs. Eventueele karakterfouten van het kind, die zoo noode toegegeven worden, moeten met de onderwijzers be sproken worden, en alleen bij zulk weder zijds vertrouwen tusschen school en huis kan het onderwijs zegenrijke vruchten af werpen. De ouders moeten inzien, dat de school in de moeilijke taak van de op voeding wil steunen, en al zijn de kinderen jong, ook het zaad daar in den geeste lijken akker gezaaid kan vruchten voort brengen. De ondervonden belangstelling, niet al leen van Hervormde maar ook van Gere formeerde en Chr. Gereformeerde zijde ondervonden geeft goeden moed voor het onderwijs. Spr. hoopte, dat dit een middel mag zjjn om uit vaak ongezeggelijke maar lieve kinderen winst te krijgen voor het Koninkrijk der Hemelen. Hierna werd overgegaan tot de instal latie van het personeel, het hoofd mej. Pleizier, de onderwijzeres mej. van Ingen Schenau en de drie helpsters, de jonge dames v. d. Plas, Jungerius en den Heijer. Spr. wees, wat twee eerstgenoemden be treft, op de reeds elders opgedane ervaring en wenschte het bestuur geluk met zijn keus. Ten slotte deelde spr. mede, dat het voor hem en zijn echtgenoote een vraag is ge weest, wat zij de nieuwe kleuterschool als geschenk zouden aanbieden. De keus viel tenslotte op een schilderij, voorstellend Jezus als de Goede Herder, welk geschenk door het bestuur onder applaus dankbaar werd aanvaard. Ter afwisseling van het plechtige van dezen avond, volgden hierna voordracht, zang en muziek. In de allereerste plaats werd door de jeugdige Wiesje v. d. Vijver op zeer ver dienstelijke wijze een toepasselijk gedicht voorgedragen, vervaardigd door onze plaatsgenoote mej. v. Klaveren, die op dit gebied haar sporen reeds verdiend heeft. Mevr. Groen, met pianobegeleiding van mej. E. Schipull, zong vervolgens van Guido Gezelle „Mijn hart is boos en schul dig", „Mij spreekt de bloem een tale", „Gij badt op eenen berg alleen", „Als de ziele luistert" en „Zacht is Uw hand, o win- deke". Mevr. Groen zong voortreffelijk en mocht dan ook een welverdiend applaus in ontvangst nemen, waarin mej. Schipuil, die uitstekend begeleidde, deelde. Hierop volgde de Egmont-ouverture van Beethoven, door mej. Schipuil op de piano schitterend uitgevoerd. Het hoofd der Koningin Wilhelmina school deelde mede, dat de leerlingen zijner school ernstig overwogen hadden, welk geschenk zij de zusterinrichting kon den aanbieden, waarbij de keus tenslotte was gevallen op een oranje-blanje-bleu- vlag, die voor de school geplaatst kan wor den. Een jongen dier school bood hierna de vlag aan. terwijl een der meisjes een hiertoe betrekking hebbende oorkonde voorlas, waarvoor de heer de Jong een goede plaats in het archief verzocht. Op verzoek van den vaandrig zongen hierna de aanwezigen staande twee cou pletten van het „Wilhelmus" De heer Vooijs deelde mede, dat de leer lingen van zijn school niet achter waren gebleven, maar hun gave in een collecte bus van het comité stortten. Spr. ver zocht voor die gelden een blijvend aanden ken te koopen en gaf daartoe in over weging een klok. Hierop volgde een alleraardigste samen zang tusschen mej. v. Ingen Schenau en (veder Wiesje v. de Vijver, waarbij beiden gecostumeerd waren. Het ondenvep van dezen samenzang ..Grootmoeder wat zult gij mij geven" van Manna de Wijs Mouton viel zeer in den smaak, terwij] het absolute gemis van verlegenheid bij de jongste zangeres algemeene bewondering wekte. Het was werkelijk een alleraardigst nummer. Een Mannenkoor, onder leiding van den heer S. S. Leppink, zong hierna een drie tal liederen, als gewoonlijk af en uitste kend, waarnaar met groot genoegen werd geluisterd. Vervolgens verkreeg de burgemeester het woord, die als lid van het gemeentebestuur verklaarde elke maatregel tot behartiging van de belangen der jeugd toe te juichen, mits tevoren de bezwaren goed onder de oogen gezien zijn en de gevolgen overwo gen. Dan kan spr. het bestuur met de tot standkoming van deze keurige school ge- lukwenschen. Spr. hoopt dat zij een heil zame uitwerking voor de jeugd mag heb ben. Hoofd, onderwijzeres en helpsters wenscht spr. toe, dat zij met veel liefde hun arbeid zullen mogen verrichten en de ouders hun werkzaamheden op prijs zul len stellen. De heer S. S. Leppink, als hoofd der Zaterdag. N.V. Electr. en Gasmij. v/h. De Vries en Stevens: Verg. v .Obligatiehouders, 2 uur namiddag BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. nam „Bergen ln vlammen". Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nam.: „Mummy". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur- Trlanon-Theater Breestraat, 8 u. nam.: „Baby". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag lnst. v. Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. Inën- ting tegen dlphterte 45 uur nam- Donderdags: lnst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 710 uur nam. Dagelijks: Museum De Lakenhal: Ten toonstelling van werken van leden N.S.B. Dagelijks Den Haag (Scala)Bouwmees ters revue, 8 uur nam. 's Zondags 2 uur matinee. De avond-., nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Juni tot en met Zondag 2 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge woerd 171, telef. 502 en D. J. v. Drlesum Mare 110, telef. 406. Chr. School te Voorschoten, prees de in richting der nieuwe school, die hij ter ge- legenertijd gaarne als voorbeeld voor oogen zal stellen. Velen zullen zich afge vraagd hebben, of de kinderen niet te klein zijn om iets uit God's woord te hoo- ren of te begrijpen, maar iet een voor beeld uit het werkelijke leven toonde spr. aan, dat ook dit onderwijs zijn heilzame gevolgen kan hebben. Ook de heer de Haan, hoofd eener school te Sassenheim sprak woorden van waar deering en bood eveneens zijn gelukwen- schen aan. Tijdens een pauze werd den aanwezi gen koffie geboden, terwijl den aanwezi gen die de school nog niet hadden bezich tigd gelegenheid werd geboden, dit alsnog te doen. Voor de achterblijvenden liet de jongeheer v. d. Vijver zich op de piano hooren. Er volgde thans verloting van een 16 tal prijzen, wat nogal eens aanleiding to; vroolijkheid gaf. Eenige dezer prijzen wer den direct weer ten gunste van de schot/, afgestaan. Na afloop van de verloting bracht de heer G. de Mooij de gelukwenschen over van de Jóngelingsvereeniging „Onze hulp is in den naam des Heeren". Voorts werd het woord gevoerd door den heer Vooijs, hoofd der school Vliet N.Z., die, na nogmaals gewezen te hebben op de noodzakelijkheid van de oprichting ge waagde van de moeiten en zorgen, daar aan verbonden. Spr. wenschte bestuur en personeel kracht en wijsheid toe. Daarna sprak de heer D. de Jong, hoofd der Koningin Wilhelminaschool, als uit gangspunt nemend: „Handelingen 3: 6 „Zilver en goud heb ik niet, maar wat it heb, geve ik u". Spr. wekte op tot kracli- .tig volhouden, als ware kinderen uit een geslacht, dat na 80-jarigen strijd en groo- ten zorg, ons volk de „vrije school" gaf. Spr. wenscht „een gelukkigen vaart" en geeft den raad „Houd uw roer recht". Namens den Kerkeraad sprak de heer D. v. Biezen, van harte de nieuwe school welkom heetende in de rij der Hervormde vereenigingen. Ten slotte werden nog eenige fraaie liederen gezongen, waarna ds. Peter nog een slot- en dankwoord sprak en met ge bed eindigde. Het bestuur mag op een zeer geslaagden feestavond terugzien. o SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Een korte vergadering - De werkloozen en het bollenpellen - Slechte verwachtin gen voor toekomst - Later sluitingsuur. De Raad kwam in vergadering bijeen. Alle leden zijn aanwezig. De notulen wer den goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van Ged. Staten, waarin wordt medegedeeld, dat Sassenheim buiten de vermindering van de Fondsuitkeering valt, daar hier een salariskorting is toegepast. De voorzitter deelde mede, dat evenals vorig jaar de werkloozen weder op het bol lenpellen zijn aangewezen. 2/3 van hun loon komt in mindering van de steunuit- keering. Een 30-tal werkloozen wenschte niet aan het werk te gaan. Van den Min. van Sociale Zaken is be richt gekomen, dat werkloozen, op straffe van uitsluiting van steun, verplicht zijn de werkzaamheden van het bollenpellen te verachten. De heer v. Breda zeide, dat er nu reeds zijn, die er spijt over hebben en gaarne aan het bollenpellen willen gaan. Zij hebben niet geweten, wat hun boven het hoofd hing. De voorziter: „laten zij zich alsnog aan melden". De heer Warnaar merkte op dat. al m°* gen wij verheugd zijn over de dwalingen huns weegs, het toch niet aangaat deze zaak zoo maar te laten passeeren, al wilde hij een milde straf toepassen. De zaak Is in overleg met de organisaties geregeld en deze hebben dan ook geadviseerd om aan het werk te gaan. De heer Hoogervorst zeide dat er gespro ken wordt over staking, maar dit ls nier zoo. Hij gaf een resumé van wat er go* schied is; spr. achtte de straf van uitslui ting te zwaar. De heer Warnaar: Er wordt nu voorgo* steld, alsof het een nieuwe zaak is en <M» 2—2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6