T.-races te Assen - De Olympische dag te Amsterdam 74ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad De FEUILLETON. In het Paleis van den Koning J* De T. T.-races te Assen. Linksde start van de öOO c.c.-klasse. Rechts: G. Timmer (Holl.) op New Imperial valt Jac. Al (Holl.) DE TRADITIONEELE TOCHT met de oude mailcoateh van de Place 'de la Concorde te Parijs naar het Bois Boulogne. MEJ. SCHUURMAN wint de 100 meter voor damea op den Olympischen dag te Amsterdam. DE OLYMPISCHE DAG TE AMSTERDVM. Spelmoment uit den voet balwedstrijd NederlandHongarije, welke door de Hollanders met 65 gewonnen werd. in de eerste ronde in de bocht nabij Assen. Achter hem LUSTRUMFEESTEN WAGEMNGSOH STl DIM EN- CORPS. De intocht der reünisten o.w. oud-minister Postuma (met jas over 'den arm). rv DE OLYMPISCHE DAG TE AMSTERDAM. Luitenant Pahud de Mortagne op „Modeste" tijdens het springconcours. Een liefdesgeschiedenis uit 't oude Madrid door P. MARION CRAWFORD. Naar het Engelsch door W. H. C. B. 19) „En dat er zulke vrouwen bestaan hier in het paleis! Wat weet ik toch nog weinig!" „En hoe minder je omtrent de wereld te weten komt, des te beter voor jou," antwoordde de jonge krijgsman kortaf. „Maar je hebt toch nooit één dier brie ven beantwoord, nietwaar?" vroeg Doto- res, met een minachting, waaruit bieeK, hoe zij op zijn antwoord vertrouwde. „Neen," antwoordde hij na eemg na denken. „Éénmaal dacht ik het wel te doen, met de bedoeling de schrijfster te vragen of ze wel goed bij het boofd was, maar tenslotte deed ik het niet. Dat is al lang geleden, voordat ik jou kende ik was toen achttien." ..Dus al toen je nog een jongen was! De blik van verbazing was nog niet ge heel uit haar oogen geweken, maar ae zaak werd haar iets zy het ook niet veel duidelijker. Het was nooit by haar opgekomen dat zulke duigen evenveel verzoekingen voor den roemrijken, jongen veldheer, die door iedere vrouw bewonderd en door iederen man gevleid werd, konden beteekenen, en dat zij alleen zijn toege wijde liefde voor haar hem sinds hij den mannelijken leeftijd had bereikt, ver ge houden had van minderwaardige avon turen. Had zij dat begrepen, dan zou zij indien dat mogelijk ware geweest hem nog meer hebben lief gehad. Zij vond alles, zooals zij reeds had gezegd, schaam teloos en afschuwelijk. „Zal ik de bloemen ook maar verbran den?" vroeg Don Jan, ze reeds in zijn hand nemende ,De bloemen? Wel neen! Ze zyn zoo frisch en onschuldig! Wat hebben die met haar te maken? Geef ze mij." Hij drukte er zijn lippen op, terwijl hij haar aankeek, en gaf ze haar toen. Ook zij kuste de bloemen en stak ze toen met een gelukkige glimlach in haar haar. Niemand dan jij ziet mij toch van avond." zei ze. ..Ik mag dus wel als een boerinnetje bloemen in mijn kapsel dragen." ,,'t Is of ze de goudblonde kleur van je haar nog meer doen schitteren," riep hij uit Maar het wordt bijna tijd dat mijn bedienden terugkomen," zei hij droevig. Zoodra ik naar het feest ga, zal ik hen wegzenden. Na het souper van den koning zal ik trachten hier weer bij je terug te komen. Tegen dien tijd zal alles geregeld zijn; ik heb aan bijna alles al gedacht. Mijn moeder zal je van alles voorzien wat te noodig hebt. Morgenavond kan ik zelf hier vandaan om haar op te zoeken, zoo als ik altijd doe." Hij sprak van Dona Quixada altijd als van zijn moeder zijn eigen moeder had hij nooit gekend. Dolores stond van haar stoel op, want hij maakte zich gereed om weg te gaan. „Ik vertrouw je in alles," zei ze eenvou dig. „Ik hoef niet te weten hoe je alles zult doen 't is mij voldoende te weten dat je het wilt doen. Vertel, als je kunt, Inez alles neem haar in je bescherming als mijn vader boos op haar is." Hij stak zijn beide handen naar de hare uit, maar zij vond dit wel wat weinig. Voordat hij het wist, had zij haar armen om zijn hals geslagen en kuste hem onder het spreken van korte woorden van liefde. Toen trok zij zich plotseling terug. „Ik kon het heusch niet helpen," zei ze. „Sluit me nu maar op. Neen, neen niet vaarwel zeggen zelfs niet voor een paar uur." „Zoodra ik kan, kom ik terug," ant woordde hij en na haar lang in de oogen te hebben gezien, verliet hij de kamer, deed de deur dicht en op slot. Een paar oogenblikken zag zij er naar, alsof zij er doorheen kon kijken om hem aan de andere zijde er van nog te zien. Na enkele minuten hoorde zij stemmen en voetstappen in de slaapkamer. Don Jan sprak nu en dan in korte zinnen tot zijn bedienden, op bevelenden en toch vrien delijken toon. Het was haar zoo vreemd te moede, hier zoo dicht in zijn nabijheid te zijn. En blozend vroeg zij zich af of er eens een dag zou komen, dat dit voorgoed het geval zou zijn? Er \vas zooveel gebeurd en zij hadden elkaar zoo heel veel te vertellen gehad, dat er nog met geen woord gerept was over hetgeen moest worden gedaan na haar vlucht naar Villagareia. Vóór het aanbreken van den dag moest zij al op weg zijn naar Quixada's woning, maar noch Quixada, noch zijn vrouw kon haar beschermen tegen haar vader, indien deze ontdekte waar zij was tenzij zij ge trouwd was. Daarna zou niemand, noch Mendoza, noch iemand anders behalve de koning zelf zich inbeelden het recht te hebben zich te bemoeien met de vrijheid van de vrouw van Don Jan van Oosten rijk. Heel Spanje zou zich tegen zoo'n in menging verzetten daarvan was zij zeker. Zoo ln zich zelf redeneerende, dacht zij dat naar alle waarschijnlijkheid de hu welijksplechtigheid zou plaats hebben zoo- dra Don Jan te Villagareia zou zijn aan gekomen. Op dit oogenblik hoorde zij onwillekeu rig hem praten. Hij zei tot een bediende om witte schoenen te brengen, wat haar aandacht trok, omdat zij hem nooit anders dan zwart of geel schoeisel had zien dragen. Wat zou zij graag zelf hem die witte schoenen hebben willen brengen en hem zijn ordeteeken van het Gulden Vlies om den hals hebben gehangen! En dan het gepolijste gevest met een stuk zeemleer wat opwrijven, zooals zij reeds als kind gezien had dat Eudaldo haar va- der's wapens oppoetste. Met een-elleboog op de tafel steunende, beschutte zij met een hand haar oogen voor het kaarslicht, en overdacht hoe ten slotte alles in de laatste uren snel op elkaar was gevolgd Wat zou er gebeurd zijn indien de onbekende stem onder de hovelingen niet gelachen had, en haar vader's toorn niet had gaande gemaakt? Dan zou Don Jan naar de vertrekken van Mendoza zijn gegaan en Eudaldo zou hem binnengelaten hebben, want niemand kon hem Iets weigeren en hij was 'sKonings broeder. Hij zou dan een half uurtje met haar ln de kleine kamer hebben doorge bracht en het zou een stijve ontmoeting geweest zijn, door de tegenwoordigheid van Inez, zij het dan ook dat deze wel spoedig zou zijn weggegaan. Daarna zou zij Dolores met de hertogin Alvarez tegelijk met de overige eerejonkvrouwen naar beneden zijn gegaan en ln het gevolg aer koningin zijn geweest, terwijl deze met den koning de troonzaal binnentrad. Met Don Jan zou zij ln een dag of twee geen woord meer hebben kunnen wisselen En nu nu scheen het zoo goed als zeker dat zij in de komende week zijn vrouw zou worden. Hij was in de aangrenzende kamer. „Berg mijn degen niet weg," hoorde zij Don Jan zeggen. „Laat hem maar hier op tafel liggen." Natuurlijk; wat zou hij in hofkleedij met een degen doen? Maar als hij na het souper naar haar terugkeerde en haar vader ln den corridor ontmoette, dan zou hij ongewapend zijn, terwijl haar vader aie dienst had, evenals alle op wacht zijn de officieren, de aan zijn rang verbonden degen droeg en de koning zijn rapier als onderdeel van zijn statiegewaad. .(Wordt vervolgd),

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 5