Leidsche Voetbalbond. LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 26 Juni 193 Brunhilde demonstreert met het Rhönrad CRICKET. NED. CRICKETBOND. Uitslagen van gisteren. Ie Klasse R en W.H.C.C. I Door H. C C. I gewonnen met 164 runs op de eerste Innings. H.C.C. I le innings: 234 voor 7 wkts. (gesloten) jhr. J. v. d. Bosch 10; E. J A. Schill 16: jhr. W v. d. Bosch 36; mr. H. v. Manen 62; dr. M. Jansen 42; jhr. P. Feith 19; mr. J. J. Koeleman 27*» J. Schmeink 4 voor 72. A. v. d. Togt 3 voor 80, J. Kruijt 0 voor 28, S. Posthuma 0 voor 36 Rood en Wit: le innings: (jhr. B. Elias 11; W. Kramer 17: J. Schmeink 22; A v. d Togt 10) jhr. W.v. d. Bosch 1 voor 21; ir. A. Fokker 0 voor 15; dr. M. Jansen 4 voor 11, mr. J. J Koeleman 4 voor 21. Rood en Wit, 2de innings 80 voor 7 (tijd) (W. Kramer 52, P. Hagenaar 10) Jhr. W. v. d. Bosch 3 voor 13. dr. M. Jan sen 2 voor 23, v. Manen 0 voor 15, J Koe leman 2 voor 15, A. Fokker 0 voor 4, Bak ker 0 voor 3. HaarlemVJt.A. Gewonnen door V. R A met 50 runs op de le innings. V.R A. le innings 125 (W. Glerum 19; Th. Overing 23; R. de Waal 22V H. Klink 15: K. Lecser 17) A. Maas 346, P. de Ruig 5—48, J Allert 1—7. Haarlem le innings 75 <J. J. de la Mar 19*W. Misset 26; R. Ton 141 H. v. Boo- ven 517; W. Glerum 3—17; T. Inglis Arkell 18. H.C.C. IIV.O.G. Gewonnen door V. O.C. met 3 wickets. H.C.C. II le innings 94 (ir. E Neuer- burg 25; E, Jansen 51). Terwiel 324; East 641; C. Beyers 15 V.O.C le innings 99 voor 7 (G. de Bruyn 18; Th. Dubru 25; F. v. Herwaarden 16), L. Sodderland 227; K. Neuer- burg 4—22. Overgangsklasse. H.B.C.VJR.A. II Gewonnen door H.B.C. met innings en 90 runs. V R-A. le innings 58 (Smit 15), v. Weel 6—19. H.B.C. le innings 201 (P. Labouchère 39; Schorer 50). Smit 4—31. V.R.A. 2e innings 53. (Peters 10*), Cre- mers 425; C. Breuning 3—10, H B S.R, en W. II. Gewonnen door R. en W. n met 12 runs op de le innings. HBS. le innings 94. (Keylholtz 31), jhr. C. L. v. Lennep 423; Chabot 429. R. en W. le innings 106. (R. Cramer 22: Chabot 22). Wunder 351; Metz 424; v. Katwijk 2—14. H.C.C. IllH.D.V.S. Gewonnen door H D.V.S. met innings en 85 runs. H.C.C. le innings 55. (Asman 25). J. Engering 322: J. Oflerman 729. H.D.V.S. le innings 242 voor 7 (geslo ten). <W. Maas 18: G. Nolet 10: J. Offer man 54; A. Smit 27: P. Scheffer 35; mr. P v. Bochoven 45*; J. Engering 32). H.C.C. 2e innings 102. (J. Aarsen 20; H. Coebergh 23; B. Tresling 27), P. Schef fer 635: J. Offerman 232; J. Enge ring 212). 2e Klasse. SpartaV.O.C. II. Gewon nen door Sparta met 109 runs op de le innings. Sparta 178. V.O.C. 69 en 110 voor 8 (ge- V.U.C.H B S. H. Gewonnen door H. B S. II met 56 runs. V.U.C. 37 en 50, H.B.S. 90 en 53. C.V.H.Vleermuizen. Gewonnen door C.V.H met 87 runs op de le innings. Vleermuizen 92 en 76 voor 8 (tijd), C.V. H 179 voor 5 (gesloten). HerculesHaarlem II. Gewonnen door Hercules met 22 runs. Haarlem II 92. Hercules 114. Kampong II—H.V.V. Gewonnen door Kampong H met 37 runs. Kampong n 83 en 105 voor 7 (gesloten). H.V.V 109 en 42 3e Klasse. H.D.V.S. Ill—H.C.C. V. Ge wonnen door HX).V.S. III met 65 runs op de le innings. H.D.V.S. 138. H.CC. 73 en 75 voor 9 (ge sloten). Ajax (L.)Quick (H.) Gewonnen door Quick H.met innings en 28 runs. Quick 150. Ajax 61 en 61. H BS. IIIV.U.C. II. Gewonnen door H BS. met innings en 11 runs. HBS. 73 V.U.C 40 en 22. Quick nExcelsior II. Gewonnen door Excelsior II met 51 runs op de le innings. Quick 54. Excelsior 105. ExcelsiorH.D.V.S n. Gewonnen door Excelsior met innings en 27 runs. H D.V.S 49 en 38 Excelsior 114 (Crt.) AJAX II—QUICK. De Hagenaars winnen met innings. 't Was allerminst „bright cricket", dat gisteren aan de De Kempenaerstraat is vertoond Niet van den kant der Ajax- reserves, want anders zou een zoo smade lijke nederlaag niet hun deel zijn geweest; maar evenmin van de zijde der overwin naars. Wel begon Quick met 150 runs te maken, maar die heele Haagsche innings is niet veel meer dan een stumperig blok ken geweest op zeer slecht bowlen van Ajax II. dat daarenboven hoegenaamd geen steun vond in het veldwerk. Heel langzaam kwamen de runs in de Haagsche innings. Hoe langzaam blijkt voldoende uit het feit, dat Van Exel als topscorer der Hagenaars drie uren op de mat heeft ge staan voor36 runs. Hij was met Gou- driaan (28 n.o een wanhoop voor den Leidschen aanval envoor de toeschou wers, zoodat. het eigenlijk een opluchting was, toen Bartels (26) en Van der Sprong (15) even loskwamen. In het Haagsche totaal van 150 had voorts Haring met 16 nog een aandeel. Onverwacht hoog werd het totaal van Quick, want vijf wickets waren neer voor 53 runs. Dat was voorna melijk te danken aan vrij goed bowlen van Westen (447). Van Ommen had met 3-33 betere cijfers dan zijn bowler ver diende; Van der Smit met 1-49 werd te karig beloond en Boezeman (1-19) speelt met een air, alsof hij cricket door jaren lange ervaring volkomen onder de knie heeft, hoewel hij in werkelijkheid vrijwel nog alles heeft te leeren. maar het ook kan leeren. omdat hij aanleg heeft. Het veldwerk der Ajax-reserves was slecht ge weest. echter niet. alleen door gebrek aan fielding-capaciteiten, ook door de zeer on oordeelkundige wijze, waarop het veld was uitgezet. Een man .over het hoofd" van den bowler bleef b.v een tiental overs werkeloos, terwijl judst de slips versterking noodig hadden Quick heeft van die on juiste veldbezetting niet geprofiteerd en dat typeert ook al weer het Haagsche batten. Het was intusschen een paar klassen beter dan het batten van Ajax II. Er zijn in dit elftal genoeg spelers, die beschikken over een goede verdediging en over scoring strokes, maar zij gebruiken die capacitei ten te onpas. Ook in dit Ajax-elftal wordt wild en onbeheerscht gebat, hetgeen wij bij herhaling hebben toegeschreven aan een verkeerde oefeningswijze. Nu was het grondfielden der Hagenaars goed en scherp en was het bowlen van Van Exel gevaarlijk. Maar al-met-al waren de kwa liteiten van den Haagschen aanval toch niet zoodanig, dat de Ajax-reserves twee keer voor 61 runs aan den kant hadden moeten zitten. In de eerste Leidsche in nings kwamen Brouwer (12). Westen (11) en Eichhoirn (11) in de dubbele cijfers en nam Van Exel 6 wickets voor 36 runs, Hey- ligers 2 voor 23; in de tweede Ajax-inntngs waren het Westen (15) en Erchhorn op nieuw met 11 en ook nu werd gebowld door een langen bal van Van Exel, die een totaal van twee cijfers scoorden. Van Exel 7-27. Heyligers 3-13. GYMNASTIEK. OPENLUCHT-UITVOERING „BRUNHILDE." Demonstratie met het Rhönrad. Zaterdagmiddag heeft „Brunhilde" voor 'n vrij talrijk publiek op 't A.S.C.-terrein te Oegstgeest een geslaagde openlucht-uit voering gegeven. Na een muzikalen rond gang door de stad werd het programma ingezet met den opmarsch en vaandelgroet gevolgd door vrije oefeningen voor leden en adspiranten. Eerstgenoemden lieten daarna goed werk zien aan de hoog-brug en springtafel. terwijl de prestaties culmi neerden in een prachtig nummer Niels Bukh-oefeningen, waarmede op het turn- leest te Rotterdam zulk schitterend succes werd verworven. De kleintjes kregen van mej. Willy Die ben een alleraardigste kleuterles. die de jeugdige deelneemsters even kostelijk amuseerden als de toeschouwers. Tusschen de turn-nummers door kregen wij nog boerendansen bonds- en knotsoefeningen te zien, terwijl een estafette en een bal spel de athletiek vertegenwoordigden. Het hoogtepunt van den middag vorm den de demonstraties met het Rhönrad, een toestel, dat heel wat meer behendig heid en vaardigheid vereischt dan men op het eersete gezicht zou vermoeden. Gezien den korten tijd van voorberei ding. mag Brunhilde alleszins trotsch zijn op de bereikte resultaten. Het publiek toonde met hartelijk applaus zijn instem ming. vooral het zoogenaamde „spiraal- rijden" oogstte veel bijval. Onder de aan wezigen bevonden zich de burgemeester van Oegstgeest, de heer Van Gerrevink en echtgenoote en dr. Reys. voorzitter van het K.N.G.V. De heer Han Zirkzee begeleidde de rhythmische nummers aan de piano. Al met al was het voor de dames-sport in het algemeen en voor „Brunhilde" in het bijzonder een goede middag. Een der toeschouwers schrijft ons: Het heeft mij heel erg verwonded, zoo niet geërgerd, dat, toen bovengenoemde vereeniging haar ..Vaandelgroet" bracht en hierbij het Bondslied" werd gespeeld, er maar enkele personen opstonden en de rest van het publiek heel rustig bleef zit ten. Het brengen van de „Vaandelgroet" van Brunhilde is te beschouwen als een „welkom", aan de toeschouwers, die dit dan toch kunnen beantwoorden door zich even van hun zitplaatsen te verheffen Bij de laatst gehouden Bondsfeesten in Rot terdam stond men telkenmale als 't Bonds lied gespeeld werd, spontaan op. hetgeen toch een veel aardiger indruk maakt voor de uitvoerenden. ATHI ETIEK. ROTTERDAMSCHE SINTELBAAN. Op de 1500 M. wist A. Visser, lid van „Zuidwijck" in een uitstekende race en op volkomen gedecideerde wijze als No. 1 aan te komen. J. Rijkelijkhuizen eindigde op ditzelfde nummer als achtste. Aan deze wedstrijden werd ook deelge nomen door Donar-leden. S. Borgerding werd tweede in het num mer 80 Meter juniores in een tijd van 10 sec. W. J. Schüss werd derde op de 400 M. voor Z.H.A.B.-leden in 56, lsec.; D. Rozendaal vierde op de 100 M. - voor nieuwelingen in 11.9 sec. en R. J B. van Leiden vierde op de 800 Meter Z.H.A.B.- leden in 2 min. 14.8 sec. ZWEMMEN. NED. RECORD 200 M. SCHOOLSLAG VERBETERD. Bij de gistermiddag gehouden inter nationale zwemwedstrijden te ?andvoort is L. Korpershoek van R.Z.C. er in ge slaagd het Ned. record dat op zijn eigen naam stond met 11/5 sec. te verbeteren en fe brengen op 2 min. 541/5 sec. WATERPOLO. POELMEER I—L.Z.C. IV. Deze wedstrijd wordt hedenavond te pl.m. 8 uur in de zweminrichting Poel meer gespeeld. BOKSEN. HET WERELDKAMPIOENSCHAP MIDDENGEWICHT. De wereldkampioen middengewicht T. Canzoneri bokste te Chicago voor 14.000 toeschouwers een wedstrijd van tien ron den tegen Barney Ross. een bokser van slechts plaatselijke reputatie. Tot veler verrassing wist Ross Canzoneri op punten te slaan, en veroverde hij tevens den titel. WIELRENNEN. OMNIUMWEDSTRIJD NEDERLAND—DUITSCHLAND. Nederland wint met gering puntenverschil Onder zeer groote belangstelling vond gisteravond op de Tilburgsche wielerbaan een omniumwedstrijd Nederland-Duitsch- land plaats, welke door onze landgenooten met gering puntenverschil werd gewon nen. Voor Nederland kwamen uit de ren ners: Pijnenburg. Braspenninx, Slaats, Hoevens, Jan Maas en Rossot. Voor Duitschland: Schoen, Buschenha- gen, Oszmella, Schorn, Kilian en Vopel. De resultaten waren als volgt: Sprintwedstrijden over 5 baanronden: Pijnenburg wint van Kilian. Tijd over de laatste ronde van ong. 150 Meter 112/5 s. Osmella wint van Hoevens (tijd laatste ronde 10 1/5 sec). Buschenhagen wint van Rossot (tijd laatste ronde 10 1/5 sec.). Pijnenburg wint van Buschenhagen (tijd laatste ronde 10 sec.). Kilian wint van Hoevens (tijd laatste ronde 10 4/5 sec.). Oszmella wint van Rossot (tijd laatste ronde 10 sec.). Hoevens wint van Busschenhagen (tijd laatste ronde 101/5 sec.). Kilian wint van Rossot (tijd laatste ronde 101/5 sec.). Pijnenburg wint van Oszmella (tijd laatste ronde 10 sec.). Duitschland behaalde hier 15 pnt. te gen Nederland 12 pnt. Achtervolging over maximum 20 ron den: Schoen haalt Slaats in na 20 ronden in 4 min. 2 sec. Braspenninx haalt Schorn in na 16 ron den in 2.52 4/5. Vopel haalt Maas in na 12 ronden in 2.25 3/5. Duitschland 10 pnt. Nederland 5 pnt. De koppelwedstrijd over 80 K.M. in vijf klassementen werd gewonnen door het Nederlandsche koppel Pijnenburg—Slaats met 5 pnt. in 1 uur 54 minuten. 2. KilianVopel met 1 ronde achter stand. 18 pnt. 3. BraspenninxMaas (idem) 3 pnt. 4. OszmellaSchorm met 2 ronden ach terstand, 20 pnt. 5. Schoen (alleen) op ronden met 10 p. Zijn koppelgenoot Busschenhagen was na eenige ronden komen te vallen en moest opgeven. 6. RossotHoevens met 5 ronden ach terstand en 6 pnt. Nederland 80 pnt. Duitschland 70 pnt. Het eindresultaat was dus een overwin ning voor Nederland met 97 pnt. tegen Duitschland 95 pnt. o LEIDSCHE REN- EN TOERVER. „SWIFT". De 50 K.M.-wedstrijden. Gistermorgen hebben zich bij de wed strijden over 50 K.M. bij de A-klassers, zoo wel als bij de B-klassers eenige aardige verrassingen voorgedaan. Bij de A-klassers was zooals meestal in de clubwedstrijden Jan Verschoor sterk favoriet, maar in dezen rit heeft hij zich niet alleen van de le plaats laten terug dringen maar zelfs naar de laatste plaats. Dit zal zeker wel een aansporing voor hem zijn om beter te gaan trainen. Bij de B-klassers was het D. J. Tuin. die voor de verrassing zorgde. M. v. Aart had zich nog maar eenmaal als le te plaatsen in den wedstrijd om den „Swift"-wissel- beker, om deze in z'n bezit te krijgen maar het pechduiveltje gunde hem deze eere- palm niet, waardoor hij zich nu niet meer zal meten met de B-klassers, maar met de A-klassers. Als uitslag der 50 K.M. tijdrace der A- klassers kunnen we vermelden als le: Th. de Roode .tijd 1 u. 24 m. 26 s.; 2. Chr. Vink 1 u. 25 m. 6 s.; 3. A. v. Egmond 1 u. 26 m. 27 s.; 4. J. Verschoor, 1 u. 27 m. 10 s. E. Sladek heeft door pech moeten opgeven. Bij de B-klassers is de uitslag van den 50 K.M. wedstrijd met gelijke start ge worden: 1. D. J. Tuin: 2. J. Riethoven Adrz.; 3. C. Stafleu; 4. J. Strijk; 5. W. Kapaan; 6. J. Rietbroek: 7. J. Schuller. De tijd van Tuin was 1 u 29 m. 16 s. M v. Aart, R. Riethoven en Chr. de Roode hebben door pech moeten opgeven. Woensdagavond zal er een recordrit ge reden worden over bijna 9 K.M. Samenkomst 7 uur aan de Zijlpoort. Bij den koppelwedstrijd te Gouda heb ben J. Riethoven en H. Zims de 3e plaats weten veroveren achter P. v. Kempen en KI. v Nek Jr., en Cor WalsP. v. d. Horst. Een schitterend succes voor het „Swift"lid. KORFBAL. „KLIMOP" BIJ „DIE HAGHE. Successen der beide twaalftallen. Beide twaalftallen van „Klimop" heb ben zich in deze wedstrijden uitstekend geweerd. Klimop I behaalde in de 2de afdeeling den eersten prijs, terwijl Klimop II het tot de tusschenronde bracht. Over de wedstrijden die 2 x 15 min. duurden, het volgende: Klimop IAnimo II 10 Direct na het begin heeft Klimop met een uitstekend schot succes. Ondanks de meerderheid der Leidenaars, bleven doel punten verder uit. Klimop IO.S.C.A. 2 30 In dezen wedstrijd was Klimop verre in de meerderheid en won dan ook op vol komen regelmatige wijze. Klimop IPhoenix 2 01. In dezen wedstrijd was het Phoenix die kort na het begin doelpuntte. Hoewel Klimop na rust sterk kwam opzetten, en de Hagenaars geheel teruggedrongen werden, zat het hun met schieten niet mee en verloren zij onverdiend. Echter door beter doelgemiddelde kwamen zij in de demie-finale. Klimop IRohda 3 11. Dit was een gelijk opgaande strijd waar in beide partijen om beurten domineerden Het gelijke spel gaf de verhouding goed weer. De beslissing moest nu worden ge bracht door het nemen van strafschoten, waarin Klimop de gelukkigste was. Zaterdagmiddag heeft Brunhilde op het A.S.C.-terrein te Oegstgeest welgeslaagde demonstraties met het Rhönrad gegeven. Hierboven de fraaie stand, waarmede dit nummer werd besloten. Klimop ISellicha 3 11. Onder groote belangstelling werd deze wedstrijd op het hoofdterrein gespeeld. Het was een uiterst snelle wedstrijd waarin Klimop een Ucht overwicht uit oefende. Doordat de Klimop-man iets meer slag had van strafschoten nemen kwam Klimop in dezen wedstrijd even eens zegevierend uit het strijdperk en legde zij beslag op den eersten prijs. Klimop 2Phoenix 4 00 Ondanks het feit dat Klimop 2 beter spel vertoonde bleven door pech doel punten uit. Klimop 2Ons Eibernest 5 11 De uitslag van dezen wedstrijd geeft de verhouding uitstekend weer. Doordat in deze sub-afdeeling alle twaalftallen gelijke spelen gebracht had den. moest de beslissing voor de tusschen ronde gebracht worden door het nemen van strafworpen De Klimop-man toonde zich hierin volkomen thuis te zijn en had van de 5 keer 4 maal succes. Klimop 2Roodwit 5 02 Fortuna bleek met Rood-Wit te zijn, want ondanks uitstekend spel van Klim op doelpuntten de Hagenaars 2 maal, waartegen Klimop niets kan stellen. Ge lijk spel had de verhouding beter weer gegeven. RECLAME. Vereenigingen in Leiden en omstreken, welke in het a.s. seizoen voor het eerst wenschen deel te nemen aan de Zaterdag- of Zondag'competities van den L. V. B., worden verzocht dit te melden aan het Bondsbureau, Kastanjekade 4, waar ook inlichtingen te verkrijgen zijn. 3058 VOETBAL. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. FeyenoordVelocitas 20. Hoewel de wedstrijd FeyenoordVelo citas voor den stand der kampioenscom petitie weinig belang meer heeft, was er Zaterdagavond op het Feyenoord-terrein toch heel wat belangstelling. Er ontwikkelt zich dadelijk een felle strijd. De eerste aanvallen zijn van Feyenoord, doch zij stranden een paar maal op buitenspel. Spoedig echter kwam Velocitas opzetten en de groen-witte voor hoede komt gevaarlijk dicht in de buurt van het Rotterdamsche doel. Feyenoord is over het algemeen toch gevaarlijker en een paar maal moet Kolt- hof de situatie redden. Toch zijn de uit vallen van Velocitas niet zonder gevaar. Mooi is het spel niet. maar wel spannend. De spanning heerscht ook onder de spelers. Scheidsrechter v. d. Dungen houdt echter zooveel mogelijk de teugels strak en zoo vergaat de eerste helft zonder dat een doelpunt gemaakt wordt. De tweede helft toont in het begin weer hetzelfde spel. Beide voorhoeden komen niet tot behoorlijk schieten. Na 10 minuten breekt Duynhouwer echter door. De Gro- ningsche achterhoede appeleert wegens buitenspel. Duijnhouwer laat zich echter niet van de wijs brengen en geeft Kolthof met een fraai schot het nakijken (01). Het spel wordt nu wat interessanter. Velocitas speelt om den gelijkmaker, doch het is Feyenoord, dat het gevaarlijkst is. Velocitas zwoegt geweldig, maar hun wei nig talrijke aanvallen stranden op de hechte verdediging van Bril en Dijke. Even voor tijd wordt Duynhouwer vervangen door Linssen Even later maakt Baren- drecht het tweede doelpunt (20). Feyenoord behoudt het beste van het spel, doch er werd niet meer gedoelpunt. ALPHEN n PROMOVEERT NAAR DE RESERVE 2de KLASSE. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „QUICK BOYS". De uitslagen van Zaterdag luiden: Quick Boys IITerleede I 34. Quick Boys HIL.F.C. HI 16. Quick Boys IVTerleede III 13. Een stukje geschiedenis. De beide protesten, ingediend door Sche ningen, betreffende den wedstrijd Sche- veningen IIAlphen II zijn door de pro test-commissie te 's-Gravenhage wezen en daardoor is de promotie van Alphen II thans een voldongen feit. Da; dit doel niet zonder zware strijd werd be reikt, blijkt uit onderstaand stukje ge-1 schiedenis. Na tal van jaren gespeeld te hebben in den Goudschen Voetbalbond werd Alphen II in 1923 dus juist tien jaar ge leden kampioen in dezen bond. De be-1 slissingswedstrijden tegen Gouderak brachten een gelijk spel en een overwin ning zoodat Alphen haar intrede kon doen in den N. V. B. Deze entree was buiten gewoon succesvol; het eerste jaar lil. in dezen bond uitkomend gelukte het Alphen II bovenaan te eindigen, met een j gelijk aantal punten als Lugdunum Twee beslissingswedstrijden waren noodig, I toen eerst werd het tweede uitgescha keld voor promotie. De volgende jaren werd in de Res. 3e I klasse met afwisselend geluk gestreden, de opvallende successen tegen zeer sterke tegenstanders (V.U.C. 2, H.B.S. 3, S.V.V. 2), echter wezen er op dat Alphen een tegen stander was, waarmede steeds terdege re kening moest worden gehouden. De laat ste jaren echter deed Alphen 2 zich steai i meer en meer als een ernstige gega digde voor de eerste plaats kennen. Sa in. 1929 met 17 punten uit de 14 wedstrii-.n een zeer eervolle plaats op de ranglijst ingenomen te hebben bereikten de Alpien reserves in 1931 de derde plaats- Het vol gende seizoen, dus in '32, werd vurig op een dubbel kampioenschap gehoopt, doch thans moest men zich met de tweede plaats tevreden stellen. Het jaar 1933 heeft Alphen 2 eindelijk de lang begeerde titel gebracht. Een ge weldige strijd om het kampioenschap is gevoerd met O.N.A. 2. Reeds dacht Alphen de beslissing in eigen handen te hebben, toen O.N.A. na een gelijk spel van Alphen tegen Bodegraven weer een kansje zag en protesteerde tegen de leiding bij den wed strijd O.N.A. 2Alphia 2, welke Alphia ge wonnen had- Het protest werd door de Gouwenaars gewonnen, daar niet aan een formaliteit was voldaan, en de wedstrijd moest worden overgespeeld, waardoor het kampioenschap van Alphen weer ernstig in gevaar kwam; bij een overwinning van O.N.A. zouden beide ploegen zoo goed als zeker met een gelijk aantal punten ein digen. Alphia voldeed op meer dan lof waardige wijze aan haar sportieve plicu' en na feilen strijd wist Alphia een gelijk spel af te dwingen. Alphen behoefde nu den wedstrijd tegen Bodegraven nog 'e winnen en werd daardoor kampioen. De promotie-wedstrijden stonden voor de deur, V.I.O.S. 2, Scheveningen 2 en Hoek van Holland 2 waren de medegri gadigden. Alphen won de twee eerste wed strijden op fraaie wijze, doch toen volgde een inzinking, de twee volgende wed strijden werden n.l verloren, doordat he» tweede geheel uit vorm was. Gelukkig vonden de Alphenaren spoedig hun vorm terug en Scheveningen werd hiervan -e Pinksterdag de dupe. Hierna volgde ae wedstrijd tegen Hoek van Holland; won Alphen dan promoveerde zij naar de Ree- 2e klasse, een gelijk spel was echter voor Hoek van Holland reeds voldoende om ie promoveeren. Zooals bekend won Alpnen dezen wedstrijd met overtuigende J0lei: en zal dus het volgende seizoen In J Res. 2e klasse uitkomen. Dit succes mag naast het enthousiast strijden van ae spelers in hoofdzaak worden geweten aai de onvermoeide trainingscampagne, a het bestuur van „Alphen" sinds de laa ste jaren voert. Na den heer C. A. PU1-vr het dit jaar de bekende trainer. nir_ «o lington. die Alphen op voortreffen! wijze trainde. Ook hij droeg bij mn succes van het tweede elftal OnSf;wu_.i zal dit zijn weg in de Res. 2e klas vinden. Enthousiasme en technisch voe bal zijn de hechte grondslagen voor mend succes. o NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „KATWIJK Hedenavond: Katwijk 3Fides Pacta 7'/: uur- ml. u 27 Juni: Katwijk 1—Rouwkoop L - 28 Juni: Katwijk Jun. (b)—Quick uw (b) 7V-uur. ,-a. 29 Juni: Katwijk 2Fides Pact3 3. - 30 Juni: Katwijk (a)Fides Pact3 De uitslagen der gehouden wedstrijd zijn: (b)- Katwijk 1—SCO. 1. 1—3: Katwijk Rouwkoop 3, 81; Katwijk -Jun. S. C. O Jun, 1-6; Katwijk 2-W* koop 2, 12. j

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14