LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 26 Juni 1933 UIT DE OMSTREKEN. AALSMEER. Te water en gered. Een zoontje van den heer Z. alhier ge raakte aan den Uiterweg met zijn rijwiel te water. De jongen was reeds gezonken, toen het aan een kweeker, die toevallig liet ongeval had gezien, mocht gelukken, hem nog juist bijtijds behouden op het droge te brengen. De alhier gehouden jaarlijksche Zonnestraal-collecte heeft een bedrag van f. 281.36 opgeleverd. Met Stcrt. no. 120 werden verzonden afdrukken, de akten van N V. Autogarage v.h A. Euler alhier. BENTHUIZEN. Op de gehouden vergadering van de afdeellng van den Chr. Land- en Tuln- bouwarbeidersbond alhier werd besloten zich bij het TBC. fonds aan te sluiten, zoodat alle steun kan worden verleend zoo noodig gratis opname in een inrich ting kan geschieden. HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Vertrokken: Alida C. Dol, van Dorpstr. 8 naar Aalsmeer, Zijdestraat 63 Gijs- bert van Essen, van Kruisweg 319 naar Büthoven, Leijenscheweg 53 Willem DIJkhof, van Hoofdweg 795, naar Amster dam, Herschelstraat 19 huis Alida M. Prosee, van Badhoevelaan 51 naar Am sterdam, Herschelstr. 19 huls Jan A. Reiz, van XJweg 82 naar Haarlemmerliede ca. Dubbele buurt 13 Geertrulda W. Kooijmans, van Hillegommerdijk 9 naar Heemstede. Koediefslaan 84 Bernar- dus W. Saelman, van Beukenlaan 4 naar Amsterdam, 2e Helmerstraat 101 Nico- laas E. A .Wortel, van Kerkhof laan 11 n. 's Gravenhage, Fahrenheitstraat 27 Trijntje Verdoes, van Aalsmeerderdijk 514 naar Ouder-Amstel, Kerkstraat 10 Leendert Pols, van Cruquiusdljk 20 naar Haarlem, Oranjestraat 90 zwart Fredrik Vervloed, van Raadhuislaan 15 naar 's Gravenhage, Loosduinen, Haagweg 463; Cornelia Zwijnenburg, van Llsserdijk 399 naar Wassenaar, Narcislaan 25 Arnol- dus J. Kruinig, van Venneperweg 454 n. Hillegom, Ambachtstraat 70 Willem van der Bos. van Kruisweg 606 naar Am sterdam, Mataramstr. 6 1 hoog Antje Lewis, wed. J. de Vries, van Manegelaan 6 naar Apeldoorn, Konmgstr. 39 Johannes J. Witteman, van Vijfhuizerdijk 184 naar Haarlem, Spaarnwouderstraat 94. Gevestigd: Hendrika C. Westerveld, van Vlaardingen. Binnensingel 88, n. Kastanje laan 44 Hendrik P Thomasse, van Amsterdam, Hoofdweg 359, 3 hg. naar Zwanenburgerdijk 440 Trijntje Stapert, van Het Bildt, St. Jacobi-parochie 585 n. Aalsmeerderdijk 51 Clementia P. G. Sluijs, van Andijk, Oosterdijk 137, naar Marktlaan 16 Woutera M. van der Wal wed. Jan Roos, van Heemstede, Craye- nestersingel 3. n. Hoofdweg 149 Jantje Post, van Bloemendaal, Zandvoorterweg 3 naar Concourslaan 47 Gijsbert v. Nor den, van Ermelo D 152 naar Friedalaan 12 Jacobus P. Nagel, v. Maarssen, Straat weg 39 naar Sloterweg 215 Wilhelmina F. c. Koch, van Heemstede, Fred, van Edenplein 40 naar Kruisweg 1270 Klaas Hansen, van Aalsmeer, Stommeerkade in een woonschip, naar Schinkeldijk 256 Mavgarethe Grundhoff, van Bloemendaal, Julianalaan 154 naar Beetslaan 39 Dirk Griffioen, van Koudekerk A 100 n. Marktplein 39 Willem H. van der Est, van Noord-Amerlka naar Vijfhuizerdijk 246 Jacobus Emmerzaal. van Amster dam. Langestraat 44 naar Iepenlaan 78 Cornells M. van Beek, van Heenvliet, Rijs- waartschendijk 348 naar Aalsmeerderdijk 883 Maria J. A. van de Walle, van Eibergen wijk B 56, naar Bennebroeker- dijk 105. Burgerlijke Stand. Geboren: Pietertje Cornelia Adriana, dochter van A. C. Duivenvoorden en A. van Hal Geertruida, dochter van Th. B. Commissaris en M. J. E. v. d. Velden Nicolaas Cornelis, zoon van A. M. Haspels en M. Speelmans Leendert, zoon van A. de Keizer en M. Vermeer Jan, zoon van M. Fonteijn en M. F. Mentjox Mar- gretha Maria, dochter van P C. Beeren- donk en C. M. Vervaart Adriaan, zoon van M. Geluk en H. den Dekker Klaas, zoon van M. Huitema en Y. Schaper Maria Hendrika, dochter van J. van Hui zen en W Kamp Stijntje Cornelia Maartje, dochter van C. J. Ket en K. Koolhaas Johanna Hendrika, dochter van W. H. de Jong en T. Wesselius Nelis Bastiaan, zoon van E. Wesdorp en W de Vries Janny, dochter van A. Doeve en C. Konst Leendert Maarten, zoon van G. van Veen en K. L. Oosthoek Helena, dochter van E. J. Weststeljn en J. Burghout. Ondertrouwd: A Cuiper, 25 j. en C. M. Drooger, 20 j. G. Hobo. 23 j. en S. R. Kiep, 25 j. J. Vogels. 28 j. en J. Immink, 29 j. N. G. Knook, 23 j. en A. C. van den Berg. 24 j. P. Schrama, 24 j. en J. P. Braak, 27 J. C. Dekker, 26 j. en E. van der Pol, 22 j. Getrouwd: G. Reeuwijk, 25 j. en C. G. Schouten. 28 j. J. Korsman, 28 j. en Z- F. J. Banning. 31 j. R Hollander 24 j. en T. de Koker. 22 j. G. Eijken. 26 j. en J. Kort, 23 j. Overleden: Adriaantje van Splunter, 41 j- geh. met G. J. Geertsema Johannes Willem van Laar, 45 j.. ongehuwd Ber- nardus Spijker, 66 j., geh. met A. van Heijningen Jacobus Wouter_ Abraham Verdier, 71 j., geh. met C. P. Brinkman Femmetje Bosch, 26 j., geh. met C. van Beem. Raadsagenda. De raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Vr'10«jg 30 Juni a.s. des namiddags te 4 uur. De volgende punten zullen aan de orde worden gesteld: ingekomen stukken en mededee lingen: voorstel tot liet aanvragen van rijksvoorschotten krachtens de landarbei- terswet; verkoop van een perceel grond te Hoofddorp; wijziging van de gemeente- begrooting voor het dienstjaar 1932. Veilincavereenifing. nier meer nigmg „Haarlem- dorn^ L°P 4 Jul1 tc Hoofd- irehnnden aardappelveiling worden soorten jCr de. 0Phrengst der vroege kw-mt2i» Jni i vcrbouivcrs - zoowel w at tevreden kwantiteit betreft - zeer De oude brug bij Aalsmeer. 'n oorband mot de actie, die voor het behoud van de oude draaibrug over de Ringvaart bij Aalsmeer op touw werd go- 1 ïf,rJnemon w,i- bat het bestuur van de Middenstandsvereeniging aldaar, be sloten heeft zich per request te wonden tot Staten, met verzoek de door het comité van actie aangewende pogingen tc steunen, opdat de reeds meer dan 79 jaren bestaande brug als communicatiemiddel voor het locaal verkeer behouden kan blijven. D. J. G. Krijger t Te Leiden is in een ziekenhuis op 65- jangen leeftijd vrij plotseling overleden de heer D J. G. Krijger, wonende aan den Huigsioterdijk alhier, die de wordings geschiedenis van den Haarlemmermeer- polder van den beginne af heeft meege maakt en vele jaren lid is geweest van het burgerlijk armbestuur dezer gemeente. Zangconcours van „Hosanna in Exceisis". Ter gelegenheid van het twintigjarig be staan organiseert de Chr. Zangvereeniging „Hosanna in Exceisis" (directeur dc heer J. C. Hulshos) te Haarlemmermeer O.Z. een groot Nationaal Zang- en Muziek concours te Hoofddorp op 3, 4 cn 5 Juli 1934. Dc voorbereidingen zijn reeds in vollen gang. Een uitvoerend comité is gevormd, be- staando uit: ds. P. Van Strien, eere-voor- zitter, B. Biesheuvel Pzn., Molenweg 33, Rijk Haarlemmermeer, voorzitter, secretaris, Joh. Hoogstraten, Hoofddorp, penningmees ter D. Bakker, Alg. adj. A. de Lange, 2e secretaris, mej. Tr. Mulder, mej. C. Grosscurt, L. v. d. Berg, C. Hozce, C. Moolhuizen, J. Buis, P. Ouwerkcrk, P. v. d. Zwaard. Het concours zal plaats vinden op het Sportterrein te Hoofddorp, afgestaan door B. en W. Het Uitvoerend Comité denkt te orga- niseeren een concours voor Gemengde-, Mannen-, Dames-, en Kinderkoren, Dubbel Mannen- en Dameskwartetfen, alsmede voor Fanfare- en Harmoniegezelschappen De jury zal bestaan uit vooraanstaande toonkunstenaars. Een eere-comité is ge vormd met als eere-voorzitter, burgemees ter mr. A. Slob. Een paard van den landbouwer R. te Vijfhuizen was over een sloot gespron gen en had zich op den spoorbaan be geven. Het dier werd door een passeeren- den trein gegrepen en zoodanig getroffen, dat het spoedig is gestorven. Voor het eindexamen gymnasium te Haarlem is geslaagd W. Bos te Abbenes en voor de akte L.O. W. Spaans alhier. HILLEGOM Eerste processie buiten. Gistermiddag 6 uur is in de St. Joseph- Kerk voor het eerst een processie buiten gehouden. Er bestond hier voor zeer veel belangstelling. De processie verliet de kerk door den hoofdingang om door de poort den achter tuin in te gaan. Daar was een rustaltaar opgesteld Benevens het Allerheiligste werden in de processie vele vaandels en vanen meegevoerd. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. van H. van der Wolf en A. de Kooker Wilhelmus Petrus, z. van J. Hoogkamer en E. C. Boelé Alle, d. van H. Kardol en M. Wei) Hendrlkus, z. van T. Pas en E. M. T. Pabst Theo dora Bardina, d. van G. H. Jansen en R. M. Burger. Ondertrouwd: J. Schalkwijk en A. J. van den Berg D. Hill en M. Abbenhuis J, Vermeulen en A S. Fljma. Getrouwd: H. M. Zwaneveld en A. Weijer. Overleden: A. Borger echtgen. van M. Jonkers 67 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Bettin, Loosterweg II 11; j. M. Glas, Kerkstraat 25; L. J. Roeien, Vossedwarsstraat 22: R. Rogaar met gezin, Ambachtstraat 62; M. F. Thoma, Beeklaan 14: M. C. Wiering, Haven 2; C. J. van der Wiel met gezin, Haarlemmerstraat 34. Vertrokken: M. Leloux, Stichting Vogelen zang, Bennebroek: W. A. van Eijk, Acasialaan 62, Wijk a. Zee en Duin. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert Vrijdag a.s, voor de volgende agenda: 1. Notulen van de vorige twee ver gaderingen. 2. Ingekomen stukken. 3- Reclames Hondenbelasting. 4. Comptabiliteitsbesluiten. 5. Crediet voor het maken van een weg dek in de Ambachtstraat 6. Crediet voor het aansluiten van de Margrietenlaan aan het buizennet der waterleiding. 7. Aansluiting van de waterleiding van huizen, welke op meer dan 40 M. afstand van liet buizennet liggen. 8. Gemeenschappelijke regeling voor het toelaten van leerlingen uit Lisse op de U.L.O. school alhier. 9. Verzoek van de Harddraverij-verecm- ging van Hillegom en Omstreken om ver gunning tot het gebruik van gemeente- terrein voor harddraverij en volksfeesten. 10. Crediet voor het leggen van parallel gas- en waterleidingen in de straten van het bouwcomplex „Higo". 11. Voorloopige vaststelling gemeente- rekening 1933. 12. Medcdeelingen. De Werkloosheid. Bij de arbeidsbeurs staan ingeschreven 3 fabrieksarbeiders, 2 drukkers, 1 snel persdrukker. 2 grondwerkers, 7 metselaars, 13 opperlieden, 12 timmerlieden, 1 mach. houtbewerker, 2 loodgieters-zinkwerkers, 1 steenhouwer, 1 halfwas-metselaar, 1 stu- cadoor, 1 stoffeerder-behanger, 1 kisten maker, 1 vloerlegger, 1 waschknecht, 2 electriciens, 1 scheepsmaker, 2 smeden, 2 wagenmakers, 1 horlogemaker, 1 smid- bankwerker. 1 boekbinder, 3 broodbakkers, 10 bloemistarbeiders, 236 landarbeiders, 4 boerenarbeiders, 6 tuinarheiders, 1 planl- soenarbeider. 5 jeugdige landarbeiders, I venter, 2 m. winkelbedienden. 1 handels reiziger, 3 schippers, 2 haliwas-schippers, 4 chauffeurs-monteurs, 1 expeditie-knecht, 1 wegwerker, 1 poetser (tram), 1 boek houder, 4 m. kantoorbedienden, 2 jeugdige kantoorbedienden, 1 vr. kantoorbediende, 32 losse arbeiders. 1 handlanger, 1 contro leur. Totaal 392. Aanvragen werkgevers 12. Voldaan 12. Teruggetrokken 6. Ver vallen 46. Door het bestuur van V.V.V. is allo sympathie cn medewerking toegezegd voor de tentoonstelling van bloemen en nijver heid in het voorjaar van 1934. V.V.V. meende, dat het gewcnscht is, de organi satie aan deskundigen over te laten. Een bloemencorso oordeelde het bestuur met het oog op dc tentoonstelling nu niet gewenscht. Aanwezig en te bevragen ean het bureau van politieceintuur; kerkboekje iProt.l; paar zwarte schoenen en rozen krans in etui. o KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk Cornells z. v. W. A. vijn Leeuwen en P. M. Mourlk Wilhelmina d. v. W. Ouwehand en C. van Duljn Jan z. v. J. van Duijn en J. van der Plas. Overleden: Jacobus Joannes Hoffman, oud 80 jaren, ongehuwd Alida v. Rijn, oud 56 jaren, echtgenoote van R. Varke- visser: Jan Nijeboer, oud 65 jaren, weduw naar van B. J. van der Lelie. Getrouwd. L. van Schie en B. v. Duijn C. Pronk en E. Rijnsent J. Imthorn en A. Kuijt. Ondertrouwd: A. Nijgh en K. Plokker D. Ouwehand en E. C. J. Steijns G. Slnon en H. Zwaan W. Hoek en M. van der LuIJt M. van Duijn en L. van den Oever. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. C. SIJpcstein, Stengelin- straat 14, van Alphen a. d. Rijn; A. Wempe en gezin, Duinoord 29, van NO. Indiö M de Vreugd, Hoogstraat 6, van Noord- wijk: C. v. d. Spek, Stationstraat 11, van Haarlemmermeer: L. Hus, P. Krugerstraat 39, van Bennebroek; L. Verdoes, Waaigaat 5, van Arnhem; C. P. I. Dommisse en gezin, Meerburgstraat 4, van Maassluis. Vertrokken: C. v. d. Plas, van Adrlana- straat 71, naar Loosdrecht, politiekazerne: E. Darl, van Grootestceg 6, naar Rijns burg, Smidssteeg 7; M. Heemskerk, van Overrijn 7, naar Wassenaar, Rijksstraatweg 189; L. G. Bruijn, van Kerkstraat 32, naar den Haag, Abrikozenstraat 213. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vreemde wereldreizigers. Een drietal personen, naar beweren uit de Wieringermeer komend, waren met een vreemdsoortig moc^l.jjwagentje waarvoor een drietal rijwielen was bevestigd, bulten onzp gemeente gekomen en werd blijkbaar bekoord door bospeen, vroege aardappelen en tuinboonen. Zeker geen onderscheid kennend tusschen het mijn en dijn. eigen den zij zich van leder dezer producten een flinke portie toe. Na een opmerking door den heer L. N. kon deze hiervoor een pak slaag krijgen. N. waarschuwde denpoBtie- agtnt J. die spoedig ter plaatse was, en hoewel niet zonder tegenstribbelen de mannen meenam naar het bureau. Dc tuin rond het Raadhuis. De tuin rond het gemeentehuis, alge meen bekend om de prachtige aanleg, ls door den gemeentetulnman den heer v. Ztjst weer van een nieuwe collectie bloe men en planten voorzien. Het is er nu waarlijk een lusthof dat Ieders aandacht trekt en bovendien een aantrekkingspunt voor vele wandelaars. KATWIJK AAN ZEE. De inkomsten van de diaconie der Herv. Gemeente hebben bedragen in de afgeloopen week f. 220.34, terwijl uitgegeven werd f. 228.45. Door de politie is aangehouden j. v. D. uit de Varkevisserstraat, die nog 14 dagen te goed had. Hij is naar Den Haag op transport gesteld en voor den Officier van Justitie aldaar geleid. Door de politie werd aangehouden C. de J., die met een geopend mes in den Bestevaersweg liep cn daarmee kin deren bedreigde. Het mes werd in beslag genomen. Op het politiebureau is tc bevragen een zwart verlakt damesrijwiel, dat on beheerd is aangetroffen M. v. d. P. uit de Tarbotstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat door D v. R. uit de Waal Malefijtstraat opzettelijk een ruit is vernield van de nieuwe school voor het Centraal 7de leerjaar. H. v. B. uit de Varkevisserstraat deed aangifte van vernieling van een ruit zijner woning door D. uit die straat. H. B. van de Binnensluizen deed bij de politie aangifte van diefstal van een raskonijn en van eenige kuikens. Mej. L. v. V. uit dc Louwestraat deed bij de politie aangifte van mis handeling door D. uit de Remisestraat. LISSE. Chr. Bewaarschool Schoolstraat. Naar wij vernemen is de Chr. Fröbel school aan de Schoolstraat thans gereed gekomen. Zij zal a.s. Woensdag voor be langstellenden te bezichtigen zijn. Gemeenteraad. De raad der gemeente komt Woensdag avond in openbare vergadering bijeen. Publieke telefooncel. B. en W. hebben vergunning verleend tot het plaatsen van een publieke telefoon- oei op net Vierkant. RECLAME. 3072 Mooie tanden met een afchittereuden ivoorglans, wekken onwillekeurig een gevoel van sympathie op. {let 1» 300 gemakkelijk, mooie wTtteitonden te hebben, indien men ze dagelijks, met de onovertrefbare, lieerlijk-friscb smakende 'nederIands'ch'fab'rik" Chlorodont- tandpasta, poetst.Óveral, vet' knjgbaar. Tube 35cent, groote tube 60 cent. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mel. Wed. G. v. Tongeren, van Sassenhelm, Narcissen straat 25: Th. H. v. d. Burg, van Roermond, Hcereweg 387; Mej. P. M. Winter, van Haarlem, Wilhcl- mlnastraat 4; S. J. v. Blittcrswljk-dc Vries, van Vclsen, Kanaalstraat 197: M. C. Wllde- man-den Butter, van Haarlemmermeer, Narcisscnstraat (n.B.)K Koers cn gezin, van Gameren Julianastraat 56; Mej. M. W Bljlcveld, van N. Amstcl, Heerewcg 447. Vertrokken: Mej. C. v. Rooljcn, naar Haarlem; Mej. C. A. Baars, naar Voorhout; N. Hermans cn gezin, naar Noordwljk; Mei. M. H. Bömcrs, naar Bergen (L C. Langeveld, naar Alkmaar; P. Langeveld naar Alkmaar; Met. P. v. Egmond. naar Haarlemmermeer; J. S, A. v. Zeist, naar Noordwljkcrhout; N. dc Haan, naar Vclscn; Mej. J. Rhljnsburger, naar N. Amstcl. Burgerlijke Stand. Oeboren: Hendrlkus, z van J. H. Dau- deij cn D. M. Stolkcr; Johannes Petrus, z. van C. van Leeuwen en M. Th. v. Steijn; Willem Jacobus, z. van W. J. Schippers en A. v. d. Reijden; Martha Maria Johanna d. van M. O. v. d. Linden en A. M. Kopnert; Willy Catharina, d. van H. Moerkerken en C. v. Blitterswljk; Engelmundus, z van K Warmerdam en D. Giesbergen; Helena Maria Adriana, d. van P. A. dc Haas en C. v. d. Burg; Johannes Adrianus Anthonius, z. van J. Langeveld en C. W- v. d. Poel. Ondertrouwd; A. Janse en J. v. d. Wetering. Getrouwd: G. Boon en A. M. Scholte. Gevonden zijn een vilten heerenhocd en een portemonnaio met inhoud. Inlich tingen verstrekt do politie. Tot rijksveldwachter alhier is be noemd en in functie getreden de heer K. Koers, voorheen in gelijke functie tc Gameren. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: N Barnhoor. db. v Leiden Rijnsb.-Singel la. n. Julianaweg li H. KastelUn, kleermakersbed., v. Soest, Kon.- laan, n. Hoofdstr. 129a G. C. Bakker, i.d.h.. v. Haarlem Jelgersmastr. 28. n. Rem- brandtweg 9 C M van der Ham. echtg. C. A. Vink, v. Utrecht Hoogt 3, n. Voorstr. 58a J. Oranje, dbv. Den Haag Oleaai- derlaan 39, n. Sehoolstr, 82 G v. Beek huizen. Krulden.bed., v. Harderwijk, Boer- haavei. 2, n. Boerenb weg 1 E. A. A. v. Bakkum echtg. G. H. Zuidhoek, v. Sassen helm v. Heemstrastr. 32. n. Schiestr. 19a C. J. van dre Kamp, db v Katwijk Nw. Commandeurslaan 10, n. Hoofdstraat 48 B J. v. Wely. hofmeester, v A'dam Am- stellaan 88. n. Golfweg 6 W. Schuring, IJ verpl., v. R'dam Nozemanstr. 24a, n. Zwarteweg 20. Vertrokken: G. Vcrlaan, db. v Kerkstr. 28. n. Haarlem Plein 23rd P Rijnsbur ger. melkventer, v. Voorstr. 100. n. Lei derdorp. Munnlkerweg 3 G. Schmal, v. Nagtegaalslaan 6. n. Den Haag, Jan de Baanstr. 74 J. M. Wijsman, db. v. Sluis- pad 5, n. Lelden Nachtegaallaan 10 A. G. A. Slaman, leerl.verp!.. v. Langeveld 29 n. Beverwijk, Baanstraat 98 L M van de Griendt, rector, v. Langeveld 29 n. Dor drecht, Grootekerkbuurt 13 A. M. Kor- tekaas, d.b. v. IJmuMerstr 47. n. Lelden Hoogewoerd 30 M. Smit, leerl.verp]. v. Zwarteweg 20. n R'dam Bergweg 323 I. J Stierman, verpl. v. Zwarteweg 20, n. Lei den Acad Ziekenhuis Rljnsb weg R. P. A Koopmans, leerl.verp!. v. Zwarteweg 20, n. Leiden, Rünsb.weg Acad. Ziekenhuis J. Ravens bergen, verpl,. v. Zwarteweg 20, n Rijnsburg Kerkstraat 4 A. Posplech, db. v Kerkstr. 11. n. Haarlem, Anegang 38—40. Burgerlijke Stand. Geboren: Oornelis Leonardus Petrus, z. v. F. C. Lassooij en M van der Put Christina Maria Petronella, d. v. J. G. Wijs man en G. A M. Versluljs. Ondertrouwd: H B, Visser 29 J. en L. Dijkstra 23 J. A J. de Haas 23 j. en J. J. Noordermeer 26 j Overleden: Jan Kroes 77 j. Hendrik Leenheer 82 j. wedr. van D. Jongeneel Jantje Clazlna van der Horst 26 J. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter Gerardus, z. van J. KOhn en B. v. Bostelen. Overleden: Margaretha Brouwer, 77 jaar. Ondertrouwd: A. J. de Haas, 23 jaar en J. J. Noordermeer, 26 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. K Koning, Rusthof Haan 9, van Leens; E. Koek, Klinkenberg 15, van Borbeck (Duitschland); G. A. Kem|jff cn gezin, Menneweg 81, van Arnhem: H v. Luinen, Teijlingerlaan 3, van Den Haag. Vertrokken: H. P. Weljers, Charbonlaan 4, naar Alkemade; H. Lohmann, Klinken berg 15, naar Oegstgeest. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert a.s. Woens dag 28 Juni, des avonds te half acht, ter behandeling van: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorloopige vaststelling rekeningen bedrijven 1932. 4. Voorloopige vaststelling rekening schoolartsendienst 1932. 5. Reclames hondenbelasting. 6. Wijziging begrooting 1933. 7. Straatnamen. 8. Verzoek om vermindorlng schatting huurwaarde van W. v. Hagc. 9. Verordening ex. art, 122 Oemoentewet. Financiering steun kleine kweekers door Boerenleenbank. 10. Afsluiten gas- en water voor aan geslotenen inct grooten achterstand. 11. Verlenging sluitingsuur café's. De ontsnapte herten. Een der herten uit het park Rusthof!" is gevangen en thans ondergebracht in een afgesloten ruimte bij „Casu Reale". Het dier had een aardigen afstand afgelegd on is behalve do noodigo kleinere slootcn -- de Locdo en dc Zijl overgezwommen ort in een polder achter do Zijl opgovangan. Het tweede hert is gistermorgen gezien in dc nabijheid van do Kool, onder deze gemeente. O STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: C v. Veon geh. Nierop, Z. A. P. v. d. Drift geb. den Hollander, D. K. Koole geb. Schwab, Z. Overleden: J. Verhoeff, vr. 86 jaar. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: O. M. B. Westgeest geb. d. Burg, D, Getrouwd: H. M. Lelieveld en A, C. Nieuwlands. Overleden: T. Pauw, vr, 79 jaar; C- M. v, B recht, tn. 10 m. VEUR—LEIDSCHENDAM. Raadsagenda. Do rsad van Vcur komt Vrijdagavond 7.15 uur in openbare zitting bijeen. Agenda: 1. Notulen der vergadering van 0 Juni 1933. 2. Ingekomen stukken, 3. Voorstel tot vaststelling regeling, betreffende toekenning van subsidie aan de Chr. Nijverheidssonool to Delft (cur sus opleiding voor huishoudkundige). 4. Voorstel tot afwijzende besohlkking op verzoek tot toekenning van huurtoeslagen aan steunlrekkendo werkloozen. 5. alsvoor, het Burgerlijk Armbestuur io machtigen o.m. do achterstallige contri buties aan ziekenfondsen van werkloozen, voor rekening van genoemd bestuur te nemen. 6. Voorstel in principe toe te treden tot do rljkscredietregeling ten behoeve van boomkweekers. 7. Voorstel lot bepaling van uit te beialen looncn bij uitvoering van werken door de gemeente (aangehouden in de vergadering van 1 Maart 1933). 8. Voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting dienstjaar 1932. 9. Verder voorkomende zaken. 10. Mededeelingen. Over Mei is ten bate van de kerk voogdij in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd f. 202.68. o VOORHOUT. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Woensdag 28 Juni in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt: 1 Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen, 3. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van verordeningen tot heffing en invorde ring van besmettelijke ziekte gelden. 4 Verzoek met afwijzend prae-advies inzake heffing van wegenbelasting 5. Wijziging gemeente begrooting dienst 1932. WARMOND. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Dinsdag 27 Juni a.s. des nam. acht uur in open bare vergadering bijeen ter behandeling van de navolgende agenda; 1. Ingekomen stukken. 2. Rekening en verantwoording R.K. Zlekenhuisverpleging. 3. Vaststelling instructie voor den Gemeente-bouwkun dige. 4. Benoeming Gemeente-bouwkun dige. 5. Wijziging steunregeling. 6. Over neming grond op den schlppersdam in verband met de demping van de aldaar liggende sloot. 7. Pensioensbijdrage onder wijzers nuttige handwerken en kweeke-, linge met akte. 8. Extra aflossing geld- leening drinkwatervoorziening. 9 Aan vaarden legaat. 19. Comptabiliteit. 11 Overeenkomst met de aannemers van den aan te leggen rijksstraatweg met betrek king tot te betalen havengeld voor lossing materialen op het haventerrein 12. Ont heffing voor dit jaar van te betalen an- 131 Reclame^6! ^.abelle8SlnS electricltelt. 13. Reclame belastingen. 14. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 15 Rondvraag. W

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 11