LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 23 Juni I933 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. VERGADERING DER A. R.-K. A. De alg. R -K. Ambtenare-nvereeniglng afd. Bloembollenstreek hield een vergade ring te Noordwijk aan Zee. De voorzitter, de heer L. J. Droogh, heette de leden wel kom. Na mededeellng van de Ingekomen stukken en goedkeuring van de notulen der vorige vergadering werd overgegaan tot benoeming van een bestuurslid, daar de heer P. E. Oudejans wegens drukke werk zaamheden als zoodang bedankt had. Ge kozen werd de heer J P de Jong. gemeen te-ontvanger van Noordwljkerhout, die zijn benoeming aannam. Hierop hield de heer A G. Delen, ge meente-secretaris van Noordwijk. lid der aldeellng. een causerie over het bouwen aan wegen. Spr. zette uiteen, welke rege len de gemeentebesturen stellen voor het bouwen aan nleuw-aangelegde wegen en ibestaande wegen. Na afloop dankte de voorzitter den spreker voor zijn leerzame causerie en deelde mede, dat de heer De len zich bereid verklaard heeft om den o s. winter nog enkele onderwerpen m te lelden. Uit de Interessante discussies die hierop volgden bleek wel. dat het Inge leide onderwerp de volle belangstelling had van de leden. Het verslag over de Jaarvergadering te Tilburg werd uitgesteld tot de volgende vergadering. De voorzitter vestigde nogmaals de aan dacht van de leden op de mogelijkheid om tijdens de vergadering vragen te stellen uit de praktijk, die dan ln een volgende ver gadering beantwoord worden. Spr. richtte vervolgens eenige afscheidswoorden tot den heer J. P. Schreven, die wegens be noeming ter gemeentesecretarie van Hel mond de afdeeling gaat verlaten. Na deze vergadering volgde nog een korte vergadering van groep VI (gemeen teambtenaren) onder leiding van den voor zitter de heer H. J. Lycklama. De heer De Bekker bracht verslag uit van de Jaarver gadering te 's-Hertogenbosch. Tot be stuurslid van deze groep wegens bedanken van den heer A. J. Sanders, werd gekozen de heer J. M. J. G. Henkus te Lisse. Het nieuw gekozen bestuurslid van de A R.-K.Aafd. Bloembollensteek, de heer J P. de Jong, gemeen te-ontvanger van Noordwljkerhout, ls door het bestuur be noemd tot penningmeester der afdeeling. genheid tot opname, een strikt neutraal- karakter zal dragen dus: „allen voor allen" Het stichtingsbestuur zal ln onderling overleg met alle gepaste middelen moeten streven naar uitbreiding van het bijeen te brengen kapitaal en indien de tijd daar voor rijp ls. plannen moeten ontwerpen om het Ideaal: „de oprichting van het Te huis", in vervulling te doen gaan. HAARLEMMERMEER. HET A.S. ZILVEREN AMTSJUBILEUM VAN DEN BURGEMEESTER. Een „Burgemeester SIob"-Stichting. Op 27 October 1933 zal het 25 jaar ge leden zijn, dat mr- A. Slob weid geïnstal leerd als burgemeester der gemeente Haarlemmermeer. Dit feit heeft aan eenige personen aanleiding gegeven om het Initiatief te nemen tot het vormen van een comité uit dc burgerij, dat een huldi ging van den jubilaris zal voorbereiden. Na eenige voorbesprekingen ls een groot centraal comité samengesteld, bestaande uit een 40-tal personen uit alle deelen van dc gemeente en alle richtingen en maat schappelijke groepen omvattende. Als leden van het dagelljksch bestuur zijn aangewezen de heeren: ds. L. E. Smilde, voorzitter, P. Bakker, L. W. van Drlel, H. Koning. J. van Willigen, Mr. F. J. Jansonlus, secretaris, G J. Malssan, pen ningmeester. In verband met den ambtelijken aard van het Jubileum en den voor velen zoo moeilijken tijd, is gezocht naar een vorm van huldiging, die met deze omstandig heden ten volle rekening houdt door de ln ln te zamelen gelden te besteden voor een algemeen nuttig doel. Daarbij ls de keus gevallen op de op richting van een Tehuis voor Ouden van dagen, waaraan de naam van burgemees ter Slob zal worden verbonden, als hulde blijk van .de burgerij voor zijn noesten ar beid gedurende een kwarteeuw in het be lang van de gemeente, tevens als erken ning en waardeering van zijn toewijding jegens de minst bedeelden. Het zal niet mogelijk zijn direct tot oprichting van dit Tehuis over te gaan. Daarom ls het comité voornemens een Fonds te vormen onder een zelfstandig bestuur, dat de ln te za melen gelden zal beheeren en zooveel mo gelijk vermeerderen en zich zal beijveren om tot de definitieve uitvoering van de plannen over te gaan, zoodra de omstan digheden dit veroorloven. Dat in deze gemeente een groote be hoefte bestaat aan een inrichting, waarin ouden van dagen een onbezorgden levens avond kunnen doorbrengen, is niet voor wederspraak vatbaar. Op het oogenbllk zijn zeker wel een dertigtal oudjes in te huizen ln andere plaatsen ondergebracht, .veelal voor rekening van het burgerlijk armbestuur en van kerkelijke diaconieën. Er zijn nog meerderen, die zeer zeker voor een dergelijke huisvesting in aanmerking komen, maar er tegen opzien het milieu te verlaten, waar zij soms een groot deel van hun leven hebben gesleten, waar kinderen en andere familieleden wonen, enz. Het geld, dat hiervoor door de gemeente en de diaconale kassen moet worden opgebracht, zou beter ln de eigen gemeente kunnen worden besteed. Bij een ingesteld onder zoek is ook' duidelijk gebleken dat een groote gemeente als Haarlemmermeer, waar geen enkele Inrichting tot verpleging van bejaarde menschen bestaat, een uni cum ls. Nu zou men het kunnen zien als een taak van de overheid, d. w. z. de ge meente, om een dergelijk tehuis op te richten, zooals ook in tal van gemeenten is geschied. Het comité is echter van oor deel, dat hier voor het particulier initia tief, gesteund voor zooveel noodig door de overheid, een mooie taak is weggelegd. Het heeft zich den gang van zaken zoo voorgesteld, dat, nadat de inzameling zal zijn afgcloopen bij notarieele akte zal worden opgericht een „Burgemeester Slob- stichtlng, Tehuis voor ouden van dagen" en dat in deze stichtingsakte zal worden bepaald, dat het bestuur zal bestaan uit een nader vast te stellen aantal personen, waarin het vrouwelijk element ook ruim zal zijn vertegenwoordigd. De akte zal verder bepalen, dat het bestuur zal wor den benoemd door den gemeenteraad van Haarlemmermeer en dat dit moet zijn sa mengesteld zooveel mogelijk uit alle le vensrichtingen en maatschappelijke groe- peeringen. welke ln de gezamenlijke bo- volking voorkomen Daarmede is dus op den voorgrond gesteld, dat het Tehuis, zoowel wat zijn bestuursvorm als de gele- Voor een Muziektent. Door de muziekvereenigingen „Excelsior" „H.O.V." en „Opwaarts", wordt morgen avond weder een muzikale rondgang door Hoofddorp gehouden ter verwezenlijking van het plan tot het verkrijgen van een eigen muziektent. Over het resultaat van den vorigen rondgang was de bond te vreden. Inbraak. De heer H. aan den Hoofdweg alhier werd gisternacht door het aanhoudend geblaf van den hond wakker, ging naar beneden en merkte, dat er een raam was opgeschoven. De dieven hebben blijkbaar geen kans gezien om hun slag te slaan en op het hooren van onraad het hazen pad gekozen. Er werd niets vermist. HILLEGOM. HET VERBOUWDE POSTKANTOOR. Zondag openstelling voor het publiek. Behalve de gevel is alles aan het ver bouwde Postkantoor nieuw en ruim, wat mogelijk werd door aankoop van een ge meentelijke veldwachterswoning en van een strook grond van de firma Langeler De hoofdingang ls op dezelfde plaats van vroeger. Gaat men door het tourni quet, dan komt men ln de groote wacht kamer en vindt daar 2 loketten voor den pakketdienst en 4 voor andere postaange- legenheden. In de wachtkamer bevindt zich een schrijftafel en een bank. In de wachtkamer vindt men terzijde een groote en praktische brievenbus, waar men de postzaken zoowel binnen als bulten kwijt kan; het is dus slechts een bus, doch fei telijk een dubbele. Het publiek zal er aan moeten wennen, dat de bus straks niet meer ls voor het kantoor, doch opzij, in de zijstraat, omdat dan de lichting gemak kelijk ln de bestellerskamer kan geschie den. In de wachtkamer vindt men boven dien 2 telefooncellen en 665 postboxen. Voor den Zondag is een andere verdeeling der wachtkamer mogelijk gemaakt, door dat een schulfhek de wachtkamer in tweeén kan verdeelen. Vervolgens is er een zeer ruim kantoor. Het oude telefoonkan toor zal na de automatiseering ingericht worden voor garderobes en W.C.'s van de ambtenaren. Op zij vindt men vervolgens de ruimte voor de expeditie der pakket- post met een zeer ruime bestellerskamer. In de zijstraat vinden wij de los- en laad plaats. Een Ijzeren trapje in dc bestellers kamer voert naar de archiefkamer. Een ijzeren hek aan de zijstraat geeft toegang tot de binnenplaats, met een overdekte rijwiel- en karrenbergplaats. Vanuit de bergplaats op het terrein ls er ook een deur voor het personeel naar het kantoor. Daar op de binnenplaats is ook een speciale toegang voor den geséparreerden I technischen dienst en tevens tot den ka belkelder en de kelder voor de kleine en groote centrale verwarming (de kleine in verband met de automatische aelefoon). Boven is de instrumentmakerskamer, een W.C. en daarnaast de automatiseerings- zaal met annex de accukamer. Dit ge deelte is geverfd in zuurvaste verf, terwijl ook de vloeren tegen zuren bestand zi.iw gemaakt. Verder vinden we daar ook life machinekamer. Boven het kantoor bevindt zich de direc teurswoning, waar aan de noordzijde een kamer met badkamer bijgebouwd ls. Het is een zeer groot complex, waaraan ruim een Jaar is gearbeid. De aannemer de N V. Lamet te Den Haag, heeft onder toezicht van den Rijksgebouwendienst een mooi werk afgeleverd Wij vermelden nog, dat ook praktische nieuwe bureaux zijn aangeschaft. De Bloeinbollenbeurs. De beurs alhier was gisteren door 50 personen bezocht De handel was flauw. Mooie gladiolen-bloemen waren er van den heer K. Velthuys. De heer G. van den Bosch heeft een dubbel bord aangeboden voor vraag en aanbod, waarvoor de voorzitter der beurs- commissle zijn dank heeft betuigd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het bollenpellen. Eenige kweekers van bloembollen zijn reeds aan het bollenpellen. De gewassen vallen in het algemeen tegen. Het leverbaar zal klein van maat zijn. De weg ValkenburgKatwijk. De werkzaamheden aan den weg Val kenburg-Katwijk naderen haar voltooiing. Waarschijnlijk zal de weg op de gestelden datum, 1 Juli a.s. kunnen worden opge leverd. Het bestraten van het middenvak is thans gereed gekomen. Het gaat dus nog om de trottoirbestrating welke vanaf Valkenburg tot aan Katwijk aan Zee ge schiedt met bazaltinetegels. Thans 16al te zien welk een prachtige weg en welk een verbetering dit zijn zal. Vooral het gedeelte Katwijk a. d. Rijn-Valkenburg was in onhoudbaren toestand. De Tuinbouw. Hedenmiddag is het vellingseizoen inge zet; bedriegen de voorteekenen niet dan zal het begin al een teleurstelling zijn. Immers uit andere streken, waar men Iets vroeger kan beginnen, komen berichten die niet moedgevend zijn, lage. veel te lage prijzen voor de producten die hier als eerste oogst worden aangevoerd. En bovendien leest men bijna dagelijks van op meerdere vei lingen doorgedraaide, dus voor de mest vaalt bestemde producten. Een ding heb ben de tuinders mee. de oogst zal in lange na niet zoo goed zijn als in 1932. Met een best beschot zou waarschijnlijk het groot ste gedeelte aan de „vernietigingsprijzen" komen. Of echter de prijzen hoog of laag zijn, de tijd ls daar; men is dus genood zaakt door te gaan. De tijd voor het plan ten der volgende producten komt spoedig. De oefeningen der Katwijksche Bur gerwacht, die door bijzondere omstandig heden nog niet op de banen in het duin konden plaats hebben, zullen voortaan weer geregeld gehouden kunnen worden. KATWIJK AAN ZEE. Teraardebestelling van wijlen den heer Hoffmann. Onder zeer veel belangstelling werd gisteren ten grave besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. J. Hoff mann. In den rouwstoet werden opgemerkt, behalve eenige familieleden de heeren dr. J. Eikeienboom, voorzitter v. V.V.V.: J. H. v. d. Wljngaart, secretaris en het bestuurslid Joh. Pronk alsmede vele be langstellenden. Toen de kist in de groeve neergelaten was, bracht dr. Eikelenboom namens V.V.V den overledene dank voor al het geen hij in het belang van het vreemde lingenverkeer voor de Gemeente had ge daan. Gedurende 20 jaar had de nu over ledene het secretariaat steeds met vollen ijver belangeloos waargenomen. Dr. H. E. de Ruiter Zijlker bracht de vriendschap in herinnering, die hij van den overledene ondervonden had. Ook besprak hij zijn verdiensten als onder wijzer in de moderne talen, waarvan velen in de maatschappij voordeel hadden ge trokken. De heer van der Plas wijdde eveneens eenige waardeerende woorden aan de nagedachtenis van den overledene. De heer Vis dankte allen, namens de familie, voor de betoonde belangstelling. BIJEENKOMST DER NATIONAAL SOCIALISTISCHE BEWEGING. Een veelbewogen avond. Gisteren werd een propaganda-vergade- ring der N.S.B. in de Gemeentezaal gehou den onder groote belangstelling. Veel fas cisten waren met een paar groote autobus sen en auto's uit Haarlem en IJmuiden overgekomen Bulten de zaal had een sa menscholing plaats van communisten van elders. Door de politie werd met de blanke sabel een charge uitgevoerd en de Voor straat schoon geveegd, waarbij eenige harde klappen werden uitgedeeld. Ook lostte de politie enkele schoten in de lucht tevens werd een persoon uit de zaal gezet. Overigens had de vergadering een rustig verloop. De eerste spreker was de heer H. A. Smit Kleine, kringleider der N.S.B. te Haarlem, na het gemeenschappelijk zin gen van het eerste couplet van het Wil helmus, stelde spr. de vraag: wat is dan die tirannie, die mijn hart doorwondt? Spr. was op een vergadering van de O.S.P. te Haarlem. Daar werd met felheid gezegd, dat het fascisme moest uitgeroeid worden. Er was maar een cultuur, die van den klassestrijd. Slechts één beschaving, die der revolutie. Dat is tirannie, aldus spr. Hieraan willen de fascisten een einde ma ken. In tegenstelling daarmee willen zij de verschillende klassen tot elkander brengen. Er moet een gemeenschap van klassen zijn. Voortdurend wordt het Nederlandsche volk in meer partijen gesplitst. Daar kan onmogelijk kracht van uitgaan. De toe stand is nu zóó. dat niemand tevreden is. Spr. gaf verschillende voorbeelden, om de losbandige vrijheid in ons land en de on dermijning van het gezag aan te toonen. De nat.-soc. beweging wil terugkeeren tot een sterk en goed gpzag, waarbij de per soon van de Koningin geheiligd is en het geheele volk in Haar zich één voelt. Er moet verdraagzaamheid heerschen tus- schen de verscheidene godsdiensten. Wij willen terugkeeren tot orde in de samen leving, die thans bandeloos en ordeloos is. Het nationale belang moet boven het groepsbelang gaan. Wij zijn geen partij, maar een volksbeweging, waarin de arbeid weer de eereplaats kan innemen. Tweede spreker was de heer K. H. Inse- nius, groepleider der N.S.B. te Umuiden. Wanneer wij hier gekomen zijn om rustig onze meening te verkondigen en er man nen zijn in roode hemden, die ons voor „zwarte moordenaars" uitschelden en er een is die op verzoek de vergadering niet wil verlaten, dan zetten wij hem eruit, aldus spr. Spr. onderscheidt tweeërlei fas- misme. n.l. het gewelddadige en het niet- gewslddadlge. Duitschland geeft een voor beeld van het eerste, hoewel spr. dat niet geheel veroordeelt. In Italië is het fas cisme niet gewelddadig. Iedere aan randing beschouwen wij als een mis daad en die veroorderien wij. Slechts den ken wij aan zelfverdediging als wil aange vallen worden. Tucht, orde en discipline vragen wij voor het Nederlandsche volk. Onze strijd gaat niet tegen personen, maar tegen beginselen. Wij hechten groote waar de aan het godsdienstige leven. Een Pro testant, een Katholiek, iedere gezindheid moet ongestoord zijn godsdienstplichten kunnen waarnemen. Maar spr. komt er tegen op, dat de geestelijken ons volk in verschillende groepen verdeelen, wat spr. met bewijzen staafde. Hij waarschuwt tegen sectarisme en verdeeldheid. Wij wil len brengen de eenheidsgedachte. Het fas cisme is het brengen van een offer, het is iets van ons zelf geven. Het is geen won der. dat menschen van allerlei godsdien sten tot ons toetreden; men vindt er on der van links en rechts, oud en jong. arm en rijk. Het volk vraagt om op fascistische wijze voorgelicht te worden: onze leiders zijn geen misleiders. Het economische leven in IJmuiden is droevig. Uit de daar aan gerichte puinhoopen staan nieuwe men schen op. Onze beweging toont, dat het ideaal niet. bereikt kan worden door het verspreiden van haat en nijd. Niet met geweld willen wij ons doel bereiken, maar nooit- verzaken wij ons heilig ideaal. Derde spreker was de heer Tj. O. van der Weide, plaatsvervangend kxingleider te Haarlem. Zeer velen denken nog, dat wij met duizenden zwarthemden naar Den Haag willen trekken, teneinde naar de macht te grijpen Wil willen alleen dat doel bereiken als de grootste massa van ons volk achter ons staat. Wij zijn tegen het- parlement, maar wij wenschen toch met een parlement ons doel te bereiken, en dan het. parlement naar huis sturen. Velen weten niet. wat ons parlement is; men wordt verontwaardigd over hetgeen daar gebeurd Onze minister-president is naar de economische conferentie te Lon den. Deze wordt weer een mislukking. Men zal moeten -vernemen, dat wij het recht aan onze zijde hebben. Spr. bracht het optreden van de communisten ln her innering bil de opening der Staten door de Koningin, toen het Wilhelmus werd aangeheven. In een fascistische staat zou den we hen eerst de zaal uitgegooid en dan eerst het Wilhelmus gezongen hebben. Sommigen zien in onze beweeing een Oranje-vereeniging met de Hollandsche vlag in top; maar wij halen eerst de roode vlag naar beneden. Er wordt gezegd, dat wij tegen de vakbonden ztjn. Wij gaan de leden bewerken, totdat ze nat.-socialisten worden. Er werd in ons land een godde- looze tentoonstelling gehouden. Lang is daarover gedebatteerd, maar de tentoon stelling bleef, totdat enkele nat.-socialis ten er heen gingen, de boel kort en klein sloegen en het was uit. Men is door de Marxistische gifstoffen vergiftigd. Daaraan hebben roode hoog leeraren en onderwijzers meegewerkt. Pre dikanten verkondigen van den kansel het socialisme. Wti zullen dat alles aan de kaak stellen. Wij zullen den strijd voort zetten en ons alleen houden aan de Wet en ons geweten. En als we iemand ont moeten die hard is. dan zullen wij nog harder zijn. Onze leer moet invreten in de maatschappij. Op elke fabriek, kantoor, schip, scholen zijn mannen, die onze leer verspreiden. Dat alles ls dringend noodig. De laatste spreker was de heer Plekker uit Aerdenhout, die een pleidooi voor va derlandsliefde hield. Na de pauze volgde gedachtenwisseling, waarna de heer Smit Kleine 'n slotwoord sprak, en staande het Wilhelmus werd ge zongen. Naar aanleiding van het voorgevallene in het begin van den avo-nd. stond het bui ten zwart van de menschen. die den af loop der vergadering afwachten. Toen de autobussen en auto's voorkwamen, werden zij door de politie op een afstand gehou den. Ongestoord konden de fascisten, die uit Haarlem en Umuiden aangekomen waren, vertrekken. Nog lang werd nagesproken over dezen veelbewogen avond, die een uitzondering was voor- de anders zoo rustige gemeente. LISSE. Tweetal. Op het tweetal der Ger. Gem. alhier zijn geplaatst ds. J. D. Barth te Borsselen en ds. M. Heikoop te Utrecht. Tot onderwijzer aan de Eben Haêzerschool van de Geref. Gemeente te Scheveningen is benoemd de heer J. Valk hof alhier. NOORDWIJKERHOUT. GEMEENTERAAD. Diverse verordeningen vastgesteld. De voorzitter opende met gebed de vol tallige vergadering, en deed mededeeling van eenige ingekomen stukken, waarvan de voornaamste zijn: Ontslag aanvraag, als Gemeente-genees heer voor vaccinatie en doodenschouw, door dr. K. Wösten. Dit ontslag werd verleend op eervolle wijze. De voorzitter wijdde waardeerende woorden aan den aftredenden geneesheer, die in de ge meente blijft wonen. Met alg. st. werd als opvolger, zijn zoon benoemd, dr. B. C. Wösten, met ingang van 1 Juli a.s. Een adres van den bond van café houders tot verlenging -der sluitings-uren. Besloten werd het sluitingsuur gedurende den zomertijd voor allen te bepalen op 11 uur 's avonds. Een afschrift van „Den Hoogen Raad", bevattende afwijzing, van vrijstelling in de bedrijfsbelasting, waarop twee der grootste bollenfirma's alhier, recht meenden te hebben. Hierop hadden verschillende wijzigingen plaats, in de be grooting, dienst 1932 en dienst 1933, vooral in verband met het grondbedrijf der ge meente. Op voorstel van B. en W. werd ge wijzigd de gesloten overeenkomst ter zake van den aanleg van straten, met C. Wil- lemse en E. Hogervorst. Een stukje grond nabij het postkantoor, en behoorende aan het Rijk, dient stofvrij en goed in orde gemaakt te worden, hoewel dit niet in de bovenstaande overeenkomst vermeld is. De verdere vergadering werd in be slag genomen, door: De verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters, eveneens, regelende de bezoldiging van den gemeente-opzichter, van den havenmeester, van den gemeente bode, tevens buitengewoon veldwachter en plaatselijk deurwaarder. De verordening, regelende de bezoldiging van de ambte naren ter gemeente-secretarie. Het ambte naren-reglement voor de gemeente Noord wljkerhout. Reglement op den rechtstoestand van de ambtenaren van den Burgerl. Stand en op dien van den secretaris en van den ontvanger. Al deze stukken waren door de leden van den raad nauwkeurig bestudeerd en sommige verordeningen leverden einde- looze discussies op. De v.n. bezwaren waren: Het vacantie geven met behoud van salaris, aan den secretaris, als hij wordt afgevaardigd naar den Bond van Gem. Ambtenaren. Dit zal echter slechts ééns Der jaar mogelijk zijn. De heer L. M. van Noort maakte aan merking op de uitkeering bij ziekte. De voorzitter deelde mede, dat deze bepaling verband houdt met de Rijks inzichten, en wel ambtenaren, met tien dienstjaren krijgen bij ziekte 18 maanden vol salaris en daarna 18 maanden twee derden van het salaris met minder dan 10 dienstjaren ontvangen zij 9 maanden vol en 9 maanden twee derden van het salaris. Ook was een ernstig punt van behan deling om de verhooging van salaris, waarop de ambtenaren recht hebben, te doen ingaan, vanaf 1 Jan. '33. De voor zitter is hier sterk voor, evenals de heer C. v. d. Klauw. Toch gaat dit punt er niet door. Ter voorkoming van algeheele teleurstelling deed de heer C. v. d. Klauw het voorstel de verhoogingen te doen in gaan op 1 Juli a.s. en niet zooals de Raad verkiest op 1 Jan. 1934. Na dis cussie wordt het voorstel v. d. Klauw aangenomen. Hooggaande woorden werden gebruikt over het volgende artikel. Het is den ambtenaar verboden, zonder schriftelijke vergunning van B. en W-, eenige andere betrekking te vervullen, enz. Dé heer J. van Pareeren, wilde beslist geschrapt zien, de vergunning van B. en W. het moet beslist verboden worden, dat een ambtenaar, andere inkomsten geniet. Ambtenaren, die bijverdiensten genieten, zijn alleen,- de secretaris, de- burgemeester en de gemeente-opzichter. Deze eerste Zaterdag. Concordia: Tooneelvereeniging o d K."; 8 1/4 uur nam. Zondag. Oud-Hortuszicht: Concert Werkman-. Wilskracht; 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. nam „Bergen in vlammen". Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nam .Mummy". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uut Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur 1 Trlanon-Theater Breestraat, 8 u. nam- „Baby". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Juni a.s. waargenomen door apotheek W. Pelle, Kort-Rapcnbure 12, telef. 594. twee vallen er van zelf buiten; dus gaat het alleen om den gemeente-opzichter. Volgens den heer Pareeren moet het worden verboden, dat deze, die f. 2000 salaris geniet, bovendien een flinke éigen zaak heeft, als aannemer, enz. De voorzitter zette een en ander uit een. Het voorstel in stemming gebracht werd verworjjen en dus werd het niet verboden, dat de gemeente-opzichter, eicen zaken blijft doen. Sinds tal van jaren wijdt deze zijn beste krachten aan de gemeente, waardoor hij zich onmisbaar heeft weten te maken; al leen van f. 2000 kan deze functionaris niet bestaan, terwijl de gemeente niet meer betaalt, waardoor hij buiten eigen bedrijf zou kunnen leven. De heer J. Pareeren bleef met zijn voorstel alleen. Ook het voorstel Langeveld werd ver worpen. De kindertoeslag blijft ingaan bij het eerste kind en niet bij het derde. De heer Langeveld zou gaarne zien, dat het kleedinggeld der veldwachters werd gereduceerd van f100 op f. 75 daar er nu voor f.75 evenveel te koop is, als vroeger voor f. 100. Werd verworpen. Ook de heeren Jhr. Oevers en N. de Klerk hadden enkele op- en aanmerkingen. De voorzitter diende allen van repliek en al de aangeboden verordeningen, als mede het ambtenaren-reglement, werden conform vastgesteld. Hierna volgde geheime zitting. Plechtige Requiem-Mis. Dinsdag a.s. zal in de parochie-kerk van St. Victor alhier, een plechtige Requiem-Mis worden opgedragen, ter na gedachtenis van wijlen pater G. Vermin, die op 20 Sept. 1902 in die zelfde kerk zijn eerste H. Mis opdroeg, en waarfcj de autoriteiten en vrienden aanwezig ral len zijn. De Groentenveilingcn. Maandag a.s. zullen in het veilings gebouw te Piet-Gijzenbrug, de veilingen beginnen, van groenten en fruit. De collecte voor den Gewapenden Dienst bracht slechts f,11.35 op. OEGSTGEEST. Aanrijdingen. Op den hoek van den Terweeweg en de Nassaulaan reden de wielrijders W. en R. tegen elkander, waardoor beide rijwielen zoodanig werden beschadigd, dat deze niet meer bereidbaar waren. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Op den hoek Wyttenbachweg en Rijks straatweg stak de wielrijder H. J. R. uit Voorhout onvoorzichtig de straat over en werd aangereden door een auto, bestuurd door H. S. uit Amsterdam. De wielrijder F. werd door dr. H. alhier verbonden, waarna hij huiswaarts kon gaan. Het rijwiel werd zwaar beschadigd. Geslaagd te Den Haag voor het examen R.K. Kweekschool voor onder wijzeressen, mej. P. J. M. Timmers, alhier. RIJNSBURG. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert heden avond te 7 uur 30 ter behandeling van onderstaande punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming onderwijzeres aan de O.L. School. 3. Adressen inzake schoolgeld. 4. Wijzigingen gemeentebegrootingen 1932 en 1933. 5. Belooning administratie werkverschaf fing en steunverleening over de maanden Mei en Juni. 6. Regeling wachtgeld onderwijzeres handwerken O.L. school. 7. Belooning geneeskundige belast met de vaccinatie. 8. Machtiging B. en W. opruiming vuil nisbelt. STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. Geen huurtoeslag voor werkloozen Geen vergoeding voor zie kenfondscon tribunes- In de onder leiding van burgemeester Keyzer gehouden gemeenteraadszitrms werden na een opmerking van den nt Bloemheuvel de notulen goedgekeurd de ingekomen stukken o.a. enkele mi»" van Ged. Staten, voor kennisgeving af genomen. Goedgekeurd werd het voois inzake vergoeding volgens art. 131 der n. wet. Na eenige bespreking door de nee Willemsen. Vink en Bloemheuvel wera voorstel van B. en W„ betreffende su die aan het RIK. Bewaarschoolonden v 2-3

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6