N.V. LEIDSCH DAGBLAD beursoverzicht. marktberichten. IlilDSCH DAGBLAD Eerste Blad Vrijdag 23 Juni 1933 LAATSTE BERICHTEN. AHvertentïën. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 754. Hedenmiddag 3 uur: 752. telegrafisch weerbericht. I Medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste stand: 770.0 te Vardoe. Laagste stand: 749.6 te Hamburg. I Verwachting tot den avond van 24 Juni- I Zwakke tot matige Westelijke tot Zuide lijke wind. Half tot zwaar bewolkt. Aan- I unkelijk opklarend, later opnieuw kans |tp regen. Weinig verandering in tem- I («ratuur. buitenlandsch weerbericht. h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt De depressiekern in het Oosten, die langs zijn baan van Zuid naar Noord lover Centraal-Europa overal enorme regens licroorzaakt heeft ligt thans over de I Duitsche bocht. Aan de Noordoostzijde Iblijft het zeer warm; ile Westelijke win- 1 den aan de Zuidwestzijde brachten af- koeling tot in Oost-Pruisen en Silezië. Het I minimum bij IJsland verplaatst zich weer I naar het Zuiden en veroorzaakt opnieuw leen regenfront langs de Westkust van I Ierland, dat zich naar het Zuidwesten lombuigt. Bij IJsland steeg de luchtdruk, levenzoo ver in het Noordoosten en in Ibet Zuiden van Frankrijk. I Aan de onweersachtigen toestand in het Vesten komt thans tijdelijk een einde. I Het is echter te voorzien dat de pauze I in het regenachtige weer slechts kort van Iduur zal zijn en dat het weer nog niet I blijvend zal verbeteren en in de eerste I dagen nog geen warm zomerweer te I wachten is. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. (57 gr. f. 112 uur 'smidd.: 16 gr. C. (61 gr. f.' 3 uur nam.: löVs gr. C. (62 gr. f.' HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zaterdag. |V.m. te 4 u. 24 min.; n.m. te 4 u. 42 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk." 's Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl." 'sMiddags 12 uur: lB'/s gr. C. DE NIJENRODE-ZAAK. licht op voor fietsers fe.a. Vrijdag: 9.56 n.m. tot 4.03 v.m. maans- op- en ondergang. 23 Juni: op: 4 u. 14; onder: 22 u. 26. BINNENLAND. GIFTEN van h.M. de koningin. HM. de Koningin heeft een belangrijke bijdrage geschonken aan den Nederland- schen Militairen Bond, die zich de op richting van tehuizen ten doel stelt. Voorts deed H.M. de Koningin een be langrijke gift toekomen aan de Koloniale School voor Meisjes en Vrouwen, teneinde bet voortbestaan van deze nuttige instel- te helpen verzekeren. Dr. COLIJN NAAR NEDERLAND. Dr. Colijn zal hedenavond naar Neder land terug keeren en wordt Maandag weer t« Londen terugverwacht. DE HANDEL TUSSCHEN NEDERLAND EN DE SOVJET UNIE. In de eerste vijf maanden van 1933 werd 236.257 ton Nederlandsche scheepsruimte naar de Sovjet Unie bevracht, tegenover 234.000 ton in het geheele jaar 1932. Ook in dc eerste helft van Juni is dit doorgegaan «n zijn niet minder dan 16 Nederlandsche schepen naar Sovjet-Rusland bevracht. Terwijl de Nederlandsche uitvoer naar de Sovjet-Unie in 't jaar 1932 volgens de Nederlandsche statistieken 4.6 millioen gulden bereikte, bereikten de Russische orders in Nederland in de periode van Januari tot half Juni 1933 reeds een be drag van ongeveer 6.5 milhoen gulden, zoo dat hi de eerste 5Vs maand van 1932 de waarde der Russische bestellingen in Ne derland 43% grooter was dan het totaal bedrag van den geheelen Nederlandschen Uitvoer naar de Sovjet-Unie In 1932. De door Rusland gekochte waren zijn voornamelijk kinine en kinine-zouten, lubber, tin, sigalhennep, lompen, machi- hes enz. Naar verluidt zou in de Sovjet unie interesse bestaan voor den verderen aankoop van machines in Nederland en wei in het bijzonder van kranen, bagger machines, compressors, pneumatische in strumenten en verder Diesel-motoren en schepen. o de postvluchten. "RUstvogel" is heden uit Singapore wrokken en te Bandoeng aangekomen. een der verdachte in vrijheid gesteld. Betreffende de geruchtmakende Nijen- iodezaak kunnen wij melden, dat de ge arresteerde juffrouw M. N.. de secretaresse van Johanknecht, op zeer bepaalde voor waarden in vrijheid is gesteld. Zoo is haar b.v. een bepaalde verblijfplaats aange wezen, haar briefwisseling wordt gecon troleerd, met verschillende personen mag zij niet in contact komen, terwijl angst vallig wordt toegezien dat zij zich aan de bepalingen houdt. De overige verdachten bevinden zich nog steeds in de voorlooplge hechtenis. Langzamerhand is al het noo- dige materiaal verzameld tegen den be woner van het kasteel Nijenrode en hij heeft een gedeeltelijke bekentenis afge legd. Zooals men weet is er indertijd nadat ae „inbraak" was gepleegd, aan de assurantie opgegeven, dat er zeven schil derijen waren gestolen, benevens een groot aantal miniaturen. Er zijn nog slechts vijf schilderijen terecht. Betreffende de twee andere schilderijen tast men nog in het duister. Hieromtrent zijn twee theorieën gevormd n.l. dat men ze heeft verbrand, of dat zij zijn overgeschilderd en naar het buitenland zijn geexpedleerd. Zooals wij reeds eerder hebben gemeld, heeft de justitie met behulp van een accountant een uitvoerig onderzoek inge steld in de boeken van den heer O van N. Daarbij is wel met zekerheid komen vast te staan, dat zijn financleele positie in den tijd dat de inbraak werd gepleegd be neden nul waa. zoodat het begrijpelijk wordt dat de kasteel-bewoner dringend om geld verlegen was. Behalve het kasteel Nijenrode was hij ook bezitter van een groot landgoed in Mecklenburg, dat thans verkocht zou worden. Onlangs ging het gerucht, dat de agent van politie die gearresteerd is op vrije voeten zou zijn gesteld, dit is echter onjuist. Deze merkwaardige zaak wordt door kruist door werkzaamheden van verschil lende politie-ambtenaren, die, hoewel zij geen actieve rol hebben gespeeld in de zaak toch hun boekje min of meer te buiten zijn gegaan vooral, door tegenover oen detectieve Johanknecht te goed van vertrouwen te zijn geweest. Deze Johan knecht wiens vader een gezeten burger was, directeur van een Assurantiekantoor, is door tegenspoed in zaken achteruit ge gaan. Hij deed meermalen dienst als export in assurantiekwesties en hij genoot het vertrouwen van commissaris Harre- bomée, chef van het bureau Sinzel Toen de zaken met Johanknecht achteruit gin gen en J. bij dezen commissaris kwam en hem verzocht hem een aanbeveling te geven, heeft deze uit humane overwegin gen aan dit verzoek voldaan. Met die aan beveling van commissaris H. is Johan knecht naar andere commissarissen ge stapt en hij heeft daar op dezelfde wijze op het carnet handteekeningen gekregen. Het spreekt van zelf dat hierin op zich zelf nog niets misdadigs ligt, maar wel is het een feit dat de commissaris te goed van vertrouwen is geweest. J. kwam. zooals wij reeds zeiden, her haaldelijk op het bureau, waar hij ver schillende zaken met den commissaris besprak. Het is dus geen wonder dat de agent K. aanvankelijk geen achterdocht koesterde toen Johanknecht hem verzocht hem een dienst te bewijzen. Maar de zaak wordt anders wanneer we bedenken dat Johanknecht hem verzocht het pak zóó op te bergen, dat „het niet te erg in het oog viel". De agent heeft het pakket onder aan het tafelblad bevestigd. Hij zou dit hebben gedaan met gummi-handschoenen aan. Dit laatste was noodig om geen vin gerafdrukken na te laten, want de detec tive Johanknecht had de bedoeling om in Maartensdijk de comedie op te voeren met het opgraven van de schilderijen, en wan neer er dan vingerafdrukken van Wlee- zlng, Johanknecht en den agent op voor kwamen, zou dit achterdocht kunnen wekken. Het staat echter nog in geenen deele vast dat de agent uit winstbejag heeft gehandeld. Bij beoordeeling van eventueele te nemen disciplinaire maat regelen tegen dezen man zal natuurlijk wel degelijk rekening moeten worden ge houden met het feit, dat Johanknecht kind aan huis was op het bureau Singel. Commissaris H heeft aanvankelijk ziekteverlof gevraagd en daarop zijn ont slag ingediend. Dat het vertrouwen van de Arnster- damsche justitie in het Amsterdamsche politiecorps in geen enkel opzicht geschaad is, blijkt wel uit het feit dat het polltlo- neeie onderzoek dus het onderzoek naar de houding van de verschillende politie-beambten tegenover Johanknecht is opgedragen aan commissaris Haarman en inspecteur van Zoelen. Naar aanleiding van deze kwestie is bijv. ook een huiszoeking gehouden bij Blee- zfng en Mees Gerritsen, de laatste drijft een handel in fietsen, fietsenonderdeelen, enz Er bestond n.l. vermoeden dat enkele agenten van politie rabat kregen bij hun aankoopen. Het resultaat van dit onder zoek is nog niet bekend. De instructie in de zaak is nog bij lange na niet gesloten ,nog steeds worden de verdachten aan langdurige verhooren onderworpen. Bij een dezer verhooren zou Johanknecht zijn spijt te kennen hebben gegeven dat hij den agent m de zaak heeft betrokken. Het uitvoerig getuigen- materlaal heeft de justitie aanleiding ge- geven haar aandacht oonieuw te wijden aan verschillende zaken die tot nu toe niet waren opgelost of waarin donkere punten gebleven waren. Zoo is bijv. in de Berke- meyer-zaak de instructie opnieuw geopend. MOORDAANSLAG TE BREDA. Eeu vrouw gewond. Hedenmiddag omstreeks halfeen heeft de 70-jarige wafelbakker J. M. in een cafe in de Van Bergenstraat te Breda een moordaanslag gepleegd op een vrouw. De oude man bracht vermoedelijk uit wraak over een geschil van financieelen aard de vrouw onverwacht met een zwaren hamer een slag op het achterhoofd toe. Hevig bloedend is de vrouw de straat op- geloojjen. Door eenige voorbijgangers is de man gegrepen en aan de politie over geleverd. De vrouw werd door de GD. verbonden; haar toestand is niet levensgevaarlijk, de ned. mij. voor nijverheid en handel. Prinses Juliana woont het congres bij. Het hedenochtend aangevangen congres van de Mij. voor Nijverheid en Handel werd bijgewoond door den Minister van Sociale Zaken, prof. dr. Slotemaker de Bruine. Besloten werd een telegram van hulde te zenden aan de Koningin, waarin de hoop wordt uitgesproken dat Haar volk onder Haar regeering den huldigen nood zal overwinnen en gesterkt door innerlijke kracht te boven zal komen Eveneens wer den telegrammen van hulde gezonden aan de Koningin-Moeder, Prins Hendrik en aan den minister-president, dr. H. Colijn. In het laatste telegram wordt hem plech tige hulde gebracht voor zijn onvermoei- den arbeid in het belang van ons volk en in het belang van de geheele wereld. De Maatschappij spreekt de hoop uit dat onder leiding van dr. Colijn. ons volk weerstand zal kunnen bieden aan den nood en tjan de ontbindende krachten die het bedreigen. Namens de Nederlandsche Kamer van Koophandel in het buitenland heeft de heer Wolf als blijk van waardeering den voorzitter mr. J. GuéDin, een voorzitters hamer aangeboden. Vervolgens werd het jaarverslag goedgekeurd Omstreeks 10 uur arriveerde H. K. H. Prinses Juliana van 't Loo. Aan den in gang van de Diergaarde werd zij ontvan gen door mr. Guépin en dr. K. O. F. James chef van het kabinet van den burge meester van Rotterdam. Nadat de be stuursleden aan Prinses Juliana waren voorgesteld heeft mr. Guépin namens de vergadering zijn bijzondere erkentelijk heid uitgesproken voor het feit dat de beschermvrouwe hier haar daadwerkelijke belangstelling voor het werk van de Maat schappij wilde toonen. Na de openings rede van den voorzitter te hebben aange hoord vertrok Prinses Juliana naar Soestdijk. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. In den afgeloopen nacht is, door de ergerlijke roekeloosheid van den chauf feur vaai een vrachtauto, op den Haarlem merstraatweg, tegen de grens der hoofd stad een zeer ernstig ongelijk geschied. Genoemde chauffeur heeft n.l.. toen hij gedwongen werd. zijn auto door banden- j>ech te doen stoppen, dezen vrachtwagen op den weg neergezet en is daarop, zonder voor- of achterlicht van de auto te heb ben ontstoken, naar huis gegaan. Het ob stakel op dezen drukken verkeersweg le verde te grooter gevaar op, daar het zwaar mistte. De bestuurders van verschillende auto's en motorrijwielen ontsnapten ter nauwernood aan een ernstige botsing Een automobilist, die bij de vrachtauto gestopt was en pogingen deed de lichten te ontsteken noorde plotseling hot was toen ruim één uur. een zware slag ach ter zich. onmiddellijk gevolgd door een hevig gegil. Hij stelde dadelijk een onder zoek in, waarbij hem bleek dat een motor rijder met een duo-rUdster met den vrachtwagen in botsing f-aren gekomen. De motor, die nog wérkte, lag op den grond en temidden van glasscherven lagen de twee slachtoffers, die inmiddels bul ten kennis waren geraakt. De automobilist waarschuwde eenige pasteerende automobilisten; spoedig was dan ook de eerste hulp verleend, waarna een auto van den Geneeskundigen Dienst verscheen, die beide gewonden naar het Wilhelminagasthuis vervoerde. De roekelooze chauffeur is gearresteerd. De motorrijder, een man van naar schat ting 20 of 21 jaar is er ernstig aan toe; de toestand van de duo-rijdster was he denmorgen redelijk. De vrachtauto is het eigendom van Verschure's Transjrort Maatschappij te Hilversum. crisis-botermerk. De Crisis Zuivel Centrale deelt mede, dat voor de week van 25 Juni tot en mei 1 Juli as. de prijs van het crlsis-botermerk op f 1.— en die van de vervoervergunnlng voor bultenlandsche boter op f. 1.10 per K G. is vastgesteld. o RIJKSCOMMISSIE WERK VER RU HM ING. Dezer dagen vergaderde de Rijkscom missie Werkverruiming De afgetreden voorzitter, mr. J. A de Wilde, minister var. Binneniandsche Zaken, heeft na opening van de vergadering den heer Ch. J I M. Welter, die tot zijn opvolger is benoemd, geïnstalleerd en vervolgens van de Com missie afscheid genomen Besproken werden de belangrijke op drachten, welke te vergeven zijn voor en- kfle turbo-installaties ten behoeve van provinciale centrales en enkele gevolgen, welke zich voordoen naar aanleiding van de overeenkomst tusschen importeurs van Duitsche kolen en de Nederlandsche mij nen. Mededeeling werd gedaan van het overleg, dat plaats heeft gehad over een regeling van het gebruik van in Nederland bezaagd bestekhout. Besloten werd de aandacht gevestigd te houden op de ontwikkeling van de crediet- verstrekklng voor den bouw van schepen voor de kust- en binnenvaart. De commissie heeft met leedwezen ken nis genomen, dat een bestelling van een apparaat voor radio-dlstrlbutlo door de gemeente Arnhem niet aan de Nederland sche nijverheid ten goede is gekomen Eveneens vernam de commis6le tot haar spijt, dat een aantal stroocartonfabrleken machines uit het buitenland heeft betrok ken. welke evengoed door de Nederland sche industrie geleverd hadden kunnen worden. De Commissie besloot de aandacht er op te vestigen, dat, nu men meer voorkeur begint te geven aan den aankoop van Nederlandsche producten, het wel voor komt dat bultenlandsche producten slechts in Nederlandsche verpakking worden ver kocht zonder eenige verdere bewerking te ondergaan, om den indruk te wekken, als of de aldus verpakte producten in Neder land vervaardigd of bewerkt zijn. Door het bureau werd een 170-tal geval len ter kennis van de commissie gebracht, waarin bemiddeling was verleend In een plechtige zitting heeft het Hoog Militair Gerechtshof hedenochtend afscheid genomen van Jhr. Mr. v. d. Bran- deler, die met 1 Juli wegens het bereiken van de in de wet gestelde leeftijdsgrens zijn hoog ambt van procureur-generaal bij het Haagsche Gerechtshof moet neerleg gen. waarmede tevens een einde komt aan zijn ambt van Advocaat-fiscaal voor de zee- en landmacht. Het woord Werd gevoerd door dei pre sident mr. Schepel, den auditeur-militair mr. A. Brants, mr. J. H. Telders namens de balie. UIT NED. COST-INDIE. HET OMSLAAN VAN DE „KRAKATAU." BATAVIA, 23 Juni (Aneta' Met de „Baloeran" welke 19 Juli vertrekt repa- trleeren de kapitein-luitenant ter zee C. C. F Jager, ex-commandant van den mij- nenlegger „Krakatau", en de luitenant ter zee der tweede klasse B. Poortman, die met den oud-Marinecommandant van Soera- baya, J. van Reede, voor het Hoog Mili tair Gerechtshof zullen verschijnen, een en ander in verband met het omslaan van de „Krakatau." DREIGEND CONFLICT IN HET BAKKERSBEDRIJF. De besturen der patroons-organisaties in het bakkersbedrijf te Amsterdam heb ben den sec etarl". van het bureau der sa menwerkende Gezellen-organisaties in kennis gesteld, dat met Ingang van 24 Juni het loon op f.34 zal worden gebracht, en het in de bedoeling ligt begin October op nieuw een loonsverlaging toe te passen van 2 gulden per week Het Bureau heeft in een vergadering met de Hoofd-Afdeelings-besturen van den Algemeene Bond, en de Roomsch- Katholieke en Christelijke organisaties, den toestand besproken. Den patroons is kennis gegeven dat zeer overwegend en ernstig bezwaar bestaat bij de arbeiders, zich zonder meer neer te leggen bij een regeling door de patroons organisaties getroffen, zonder dat de ar beiders-organisaties nopens deze zaak ge raadpleegd zijn. Den patroons is om een conferentie verzocht en in ernstige over weging gegeven de door hen meegedeelde loonwijzicingen op 24 Juni niet toe te pas sen, voor en aleer met de arbeiders-orga nisaties geconfereerd is. De arbeiders-organisaties staan vast tn hun besluit geen genoegen te zullen ne men met regelingen buiten hen om tot stand gekomen. Overeenstemming is best te verkrijgen, indien de patroons-organisaties het over leg spoedig mogelijk zullen maken. MOORDAANSLAG TE DEN HAAG. Hedenmiddag omstreeks half ëen heeft een tot dusverre onbekend persoon een moordaanslag gepleegd op de vrouw van den caféhouder Jonker, aan de Mient 53 te Den Haag. De dader had een uur in het café doorgebracht en het oogenblik afge wacht tot de vrouw alleen was. Toen trok hij een mes en bracht hij haar vrij ernstige verwondingen toe aan het hoofd. Een be zoeker. die even tevoren het café verlaten had en tegen wien de vrouw gezegd had, dat zij het zaakje niet vertrouwde, zag den dader uit het café komen en waarschuwde toen hij de vrouw binnen hoorde gillen, een toevallig passeerende brigade van de motorpolitie. Deze slaagde erin den dader te arresteeren. De vrouw is naar het zie kenhuis overgebracht Vermoedelijk be treft het hier een wraakneming. DIENSTWEIGERAARS IN HOOGER BEROEP. BATAVIA, 23 Juni. (Aneta). Het Hoog Militair Gerechtshof van Ned.-Indië deed uitspraak inzake de in hooger beroep voor dit Hof terechtstaande Inheetnsche dienst weigeraars. De vonnissen van den Zeekrijgsraad te Soerabaja ten aanzien van Socmarsono, Soetoro en Haroen werden bevestigd. Deze vonnissen luidden resp. acht maanden, twaalf maanden, tien maanden, allen met ontslag uit den dienst doch met aftrek van den tijd doorgebracht in preventieve hechtenis. De vonnissen van den Zeekrijgsraad te Soerabaja waarbij Soeparto en Soetadi ieder tot tien maanden gevangenisstraf werden veroordeeld, werden vernietigd. Het Hof veroordeelde beide beklaagden tot ieder acht maanden gevangenisstraf, met ontslag uit den dienst onder aftrek van den tijd doorgebracht in preventieve hechtenis, aangezien het Hof van oordeel was dat niet is gebleken dat beide be klaagden het delict in vereenlging pleeg den. Hierna behandelde het Hoog Militair Gerechtshof van Ned -Indië in hooger be roep zeven nieuwe zaken tegen Inheem- sche dienstweigeraars De advocaat-fiscaal eischte vernietiging van het vonnis, geveld over twee der be klaagden waarbij deze leder tot tien maan den gevangenisstraf, met ontslag uit den dienst werden veroordeeld en eischte ver- oordee'.mg van lederen beklaagde tot acht maanden gevangenisstraf, met ontslag uit den dienst. Ten aanzien van vijf andere beklaagden die leder tot acht maanden gevangenis straf met ontslag uit den dienst werden veroordeeld, werd bevestiging van het vonnis gerequireerd. De uitspraak in ai deze zaken werd bepaald op 30 Junl as. DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. AMSTERDAM. 23 Juni Va-..' markt. Kou Olies wilUg. Cultuur- fondsen hooger. Industr. fondsen vaster. Scheepvaarten en Mijnen kalm. Am enk. fondsen verdeeld. Duitsche obligaties weinig veranderd. Ned. obligaties flauw. De Amsterdamsche markt stond heden geheel onder invloed van omvangrijke aankoopen van aandeelen. Kon. Olies voor Fransche rekening. Dat is een uitvloeisel van uit New York stam- mende geruchten, dat Frankrijk besloten zou hebben den gouden standaard los te laten. De noteering was bij inzet reeds 2 pet. hooger waarna nog 2 punten volgden. De Amertk. soorten bleven vrij goed op peil. De overige afdeelingen werden door deze koersbeweging gestimuleerd. Van de In- dustrieele fondsen avanceerden Unilevers een tweetal punten, terwijl ook Philips enkele percenten hooger noteerden. Aku's nauwelijks veranderd Rubbers ontmoet ten eenige vraag, speciaal A'dam Rubber die 2 hooger waren Tabakken prijs houdend. Oude Deli's 5Vo hooger na 2«/« lager inzet. Suikerwaarden goed van toon 3 'li hooger voor H.V.A.'s. Scheepvaarten goed gedisponeerd Ned. Scheepvaart Unies lie pen l'/o op. Amerik. fondsen verdeeld doch boven New Yorksche pariteit als gevolg van de daling van den dollar beneden f. 2.00. Duitsche obligaties weinig veranderd. Do Ned en Ned.-Indische Staatsobligaties hadden van aanbod te lijden en stelden zich op lager niveau. WISSELKOERSEN. Engeland 8 45 (8.44 3/4); Dultschland 59.12'/. 159.10); Frankrijk 9.79'/» (9.79'/»>: België 34.79 (34.79); Zwitserland 48.03 (48.05 1/8); Denemarken 37.60 (37,60); Zweden 43.45 (43.70); Noorwegen 42.50 (42 70); New-York 1.99'/, (2.01.) Prolongatie 1.3/4 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 23 Juni. Veemarkt. Aangevoerd 477 runderen, 276 kalveren, 327 schaj>en. 34 stieren 90—220, geen handel, 109 kalf- <?n melkkoeien 85—190 stug, 58 vare koeien 65—120, stug, 274 vette ossen 95— 230, per stuk, 32—58 ct. per K G. schoon a. d. haak, stug, 2 pinken, 82 vette kal veren 25—47, ner stuk, 34—64 ct. per K.G. schoon a. d. naak, 194 nuchtere kalveren 4—7, matig, 327 vette schapen, 10—13, traag, 1856 lammeren 2.25—6.50, 342 mestvarkens 11—12, zeer matig, 655 biggen 5—8 50, zeer matig, 7 paarden, 90—200, 1 veulen, 1 bok of geit. Kaasmarkt, 23 Juni. Aanvoerd 140 partijen. Goudsche kaas 110, Leidsche kaas 30 partijen. Ie soort Goudsche kaas f24 26.50, idem 2e soort f. 20—23, le soort Leidsche kaas f. 24—28, idem 2e soort f. 20—23 per 50 K.G. Handel matig. AARLANDERVEEN, 22 Juni. Eierenvci- ling. Kipeieren f. 1 90—2.70, Eendeieren f. 1.80 per 100 stuks. Boter 62—65 t.. kaas 20—21 ct. per pond. BODEGRAVEN, 22 Juni. Eierenveiling B P.K.V. Aanvoer 16282 stuks. Kipeieren f. 2.20—2.60 voor witte, f. 2.40-2.50 voor bruine eieren, eendeieren f. 1.50—1.80 per 100 stuks. HOOFDDORP. 22 Juni. Graanbeurs. Rogge, Gerst (chevalier) en Haver f. 4.50, Duiveboonen f,8—9, Groene erwten f.10 —14, Kanariezaad f. 5.50, Karwijzaad f.30 —32, Blauwmaanzaad f.60 per 100 K.G. KOUDEKERK, 22 Juni. Eierenveiling Aanvoer 7210 eieren. Kipeieren f. 2.20—2.70, eendeieren f. 1.70—2 per 100 stuks. Boter 66—70 ct., kaas 18—25 ct. per pond. Ko nijnen 90 ct., eenden 65 ct. per stuk. NlEUWVEEN, 22 Juni. 2443 kipeloren f. 2.40-2.75, 266 eendeieren f. 1.85-2.05 per 10 Ostuks. Kaas 28 ct. per pond. Bloemen 7 ct per bos. Bloemkool 4—5 ct per stuk. Peen 6 ct. per bos. Aardappelen 4—7 ct. per K.G. RIJNZATERWOUDE, 22 Juni Eierenvei ling Aangevoerd 5335 kipeieren. Prijs f.2 —2.50, partijtje eendeieren f,1.50 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 22 Juni. Bloem kool 2—5 ct., per stuk. Aardbeien 20—26 ct. per K.G.. Peulen 25—2.40, doperwten 60—65 ct., Capucijners 55—70 ct., Tuinboo- nen 25—30 ct., Snijboonen f.3—4.30, idem stek f. 1.40-2.60 per 10 K.G. UITHOORN, 22 Juni. Kaasmarkt. Aange voerd 675 stuks. Goudsche kaas le soort R.M. f.22—25, idem 2e soort f. 18—21. Han del matig. WESTLAND, middelpriis v. d. Westland- sche veilingen op 22 Juni Tomaten A f. 3.20-4.20, B f. 3-3 70. C f. 3-4.10, CC f.2—2.90 per bak; bloemkool f.2—4 per 100; meloenen 34—46 ct. per stuk. peen f. 1.50-2 per 100 bo«. ZEVENHOVEN, 22 Juni, Eierenveiling. Aangevoerd 4516 stuks. Kipeieren f.2—2.60, eendeieren f. 1.60—1.80 per 100 stuks. Kaas 14—20 ct. per pond. Bananen 3—4 ct. per stuk. Sinaasappelen 2—3 ct. per stuk. Aardbeien 74 ct. per slof. Heden bereikte ons de treurige tijding van het overlijden van onze lieve Dochter, Zuster en Be huwdzuster TONI EPSKAMP, geb. O WEL. Flint - Mich. (U.8.A.) Uit aller naam: J. OWEL, Maredijk 36. Lelden. 8-1

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 3