748tc Jaargang VuIJDAG 23 JUNI 1933 No. 22472 STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES I 30 Cts. per regel voor advertentlëB alt Lelden 'en blaatsen waar agentschappen vaD ons Blad gevestigd ziln vnnrIn. andere advertenilën 35 Cts per regel Kleine Ad uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags M Ct? tij een maximum aantal woorden van 30 <ueraaBs su ets. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzendlne van brieven 10 Cts porto te betalen - Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. Pit nummer bestaat uit VIER Bladea EERSTE BLAD. VERGADERING KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR RIJNLAND. Gistermiddag kwam de Kamer v. Koop- andel en Fabrieken voor Rijnland in ver kering bijeen in de vergaderzaal der iamer, Stationsweg 43 onder voorzitter- thap van den heer D. ten Cate Brou- ler. Na opening werden de notulen der Torige vergadering gearresteerd, j Vervolgens geschiedde voorlezing van (ïgekomen stukken, o. a. betreffende de :eeds sterkere contingenteering van kafis i Spanje door de Kamer van Koophandel i Gouda. Deze Kamer heeft de regeerlhg lerzocht bij de Spaansche regeering hier- Igen te protesteeren. Besloten werd hier- pn adhaesie te betuigen. Volgt mededee- dat het poststation aan de Wijpoort Zoeterwoude is opgeheven. Wordt voor lennisgeving aangenomen. IVan het gemeentebstuur is bericht in- lekomen, dat in het uitbreidingsplan van leiden een weg geprojecteerd is als zij lraat van den Stationsweg, loopend door Jet gebouw van den K. van Koophandel. (De Kamer meent zich hiertegen niet te neten verzetten. ■ingekomen is een schrijven van de ge- leente Alphen, dat de verbetering van Ten Ziendeweg is voltooid. (Afgewezen wordt het verzoek om een fbsidie te verleenen aan de International ludent Service, voor het instellen van *n onderzoek naar de overbevolking der joogescholen. (Volgt bericht van beëediging als make- |ar in onroerende goederen van W. van ■i Helm te Alphen a. d. Rijn. ■Van het Crisis-In- en Uitvoerbureau is antwoord binnengekomen betreffende ■vraagde inlichtingen omtrent het ^rstrekken van Bijzondere toewijzingen nor geeontingeerde artikelen aan nieuw- Bgerichte zaken. Voor kennisgeving aan- Inomen. Bij het punt mededeelingen doet de cretaris voorlezing van een schrijven ^ln het gemeentebestuur betreffende art. ■der Winkelsluitingswet, waarin de Kamer wzocht wordt een onderzoek in te stel len naar de mogelijkheid eener wijziging van dit artikel en zich daartoe van de ■eening der betrokkenen te vergewissen. ■Besloten wordt een zoodanig onderzoek in te stellen. Als afgevaardigde naar het Congres van 4en Kon. Ned. Middenstandsbond te Vlis- ngen wordt aangewezen mr. dr. Knibbe. Naar aanleiding van het nieuwe uit weidingsplan der gemeente Leiden heeft dé Kamer er bij het gemeentebestuur op ingedrongen de oplossing van het vraag- Juk van den spoorwegovergang aan den Ijnsburgerweg te zoeken in den vorm ,an een tunnel bij de Maredijk, aanslui- nd aan de Oegstgeesterlaan. De rekening en verantwoordiging over 'et jaar 1932 worden goedgekeurd. Volgt behandeling van het reeds door ns gepubliceerde adres ïinzake de omzet lasting, belasting Na uitvoerige discussie ordt besloten dit adres met enkele gerin- e wijzigingen te verzenden. Inzake het onderhoud van den Heeren- eg onder de gemeente Alphen, blijkt de nier, dat de diverse localiteiten (Wou- nigge. Lelmuiden, Rijnzaterwoude en Al ben) nog niet tot overeenstemming zijn ekomen inzake de kostenverdeeling. Een |en ander is afgestuit op bezwaren van de emeente Alphen. die f.1300 zou moeten ijdragen (Woubrugge f. 650, Rijnzater- oude. Leimui-den en Vieratnbachtspolder eder f. 1400). De Kamer kan op ditoogen lik niet anders doen dan de hoop uit te 'preken, dat men alsnog tot samenwerking zal komen. Besloten wordt deze zaak te laten rusten tot de eerstvolgende verga dering van Provinciale Staten. Gevreesd wordt, dat Ged. Staten deze belangrijke verkeersweg zullen sluiten. Volgt het punt: .Evenredige vrachtver- deelmg in de binnenscheepvaart." De wet lot beteugeling van oneerlijke concurren tie ls tot stand gekomen Ter bepaling der Wachten zal een commissie benoemd moe ten worden voor het District Leiden. Besloten wordt, dat de Kamer de benoe ming dezer commissie aan het Bureau zal overlaten. Tijdens de rondvraag vestigt de heer Meyers de aandacht op leemten in de pro paganda van de Ver. Nederlandsche Fabri kaat; de heer Molkenboer ondersteunt de opmerkingen van den heer Meyers. De voorzitter zegt onderzoek toe. Hierop gaat men in huishoudelijke vergadering over. R.K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Voor het theoretisch gedeelte van het examen voor de akte N VII (Leerares Huishoudkunde en Waschbehandeiing) ztin 6 candidaten geëxamineerd, welke allen slaagden, n.l de dames: F. M. H. van der Cammen. C. H. G. Greitemann, B. M. H. Majoie, M C A. Verberne. C. H. J Vendrik en J. M. Westermann. PRIJS DEZER COURANTS Voor Leiden per 3 maanden f.2.35; per week t.O.li Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zUn, per week ,.0.1» Franco per post f. 2.35 -f- portokosten. DE LEIDSCHE BURGERWACHT. De jaarvergadering. In de Burchtzaal van „Den Burcht" al hier werd gisteravond de jaarvergadering gehouden van de Leidsche Burgerwacht. Te halfnegen opent de voorzitter, mr. F. J. J. Trapman, de vergadering niet een woord van welkom tot de talrijk opgeko men aanwezigen, waarover hij zijn tevre denheid uitspreekt en waaruit blijkt, dat de Burgerwacht zich in een groote sym pathie mag verheugen. De notulen der vorige vergadéring wor den na lezing goedgekeurd. Nadat eenige ingekomen stukken wa ren behandeld, kreeg de secretaris, com mandant M. van Mens, de gelegenheid tot het voorlezen van zijn jaarverslag. De aanhef daarvan was zeer optimistisch en de vreugde wordt er in geuit, dat de Burgerwacht in ledental is vooruitgegaan. Op de medewerking der regeering kan ten volle worden gerekend en steun aan de Burgerwacht zal dan ook niet worden ont houden. omdat het nut daarvan door den Minister ten volle wordt onderstreept Er wordt door de Regeering prijs gesteld op den steön van Burgerwacht en Landstorm om in dezen tijd van depressie te kunnen rekenen op mannen, die achter het wettig gezag staan. Wat de oefeningsavonden be treft, werd voldoening uitgesproken over het goede bezoek en de beste verstandhou ding, welke daar steeds heerscht, dank zij de toewijding door luitenant P Steen- hauer steeds betoond. Na nog op de goede verstandhouding gewezen te hebben met de burgerwachten uit den omtrek, sluit de secretaris met een woord van dank tot allen, die hebben medegewerkt om den groei der Burgerwacht te bevorderen. (Ap plaus). De voorzitter dankte namens allen voor het goed verzorgde verslag. Bij monde van den heer Steenbergen werd namens de kascommissie verslag uitgebracht, hetwelk inhield een woord van dank voor het accurate beheer. De penningmeester, de heer W. G. Sil- levis, bracht hierna zijn financieel verslag uit over het afgeloopen jaar, dat. aanvan kelijk in pessimistischen geest gesteld, eindigde met een, sioord van vertrouwen, op de toekomst. Spr. besloot met een: „Leve de Leidsche Burgerwacht"! Na ampele opmerkingen werd dit verslag dooi de vergadering met applaus goedgekeurd. Als leden der commissie tot het nazien der kas, werden benoemd de heeren F. v. d. Mark Sr., J. F. X. Sanders en J. Noë. De bestuursverkiezing had een vlot verloop, daai' de aftredende heeren H. W. Tieleman en J. H van Staveren, op voorstel uit de vergadering bij acclamatie werden herbenoemd. De heer J. van Leeuwen Sr. werd hier na voor de bestuurstafel uitgenoodigd, waar de voorzitter hem in een hartelijke toespraak, voor de vele diensten den Bur gerwacht bewezen, dank bracht. Een groote eer vond spr. het aan hem het kruis van verdienste te mogen uitreiken, beschikbaar gesteld door den Ned. Bond van Burgerwachten. Ook sergeant D Blot- kamp viel dezelfde eer te beurt. Door een hartelijk applaus betuigde da vergadering haar instemming met de groote eer aan genoemde heeren te beurt gevallen. Beide gehuldigden dankten voor de onderscheiding in eenige welgekozen woorden, waarin zij verklaarden een en ander op zeer hoogen prijs te stellen. Van de rondvraag werd door eenige heeren gebruik gemaakt. O. a. werd ge vraagd om in de toekomst weer een cursus te organiseeren voor Hulp bij Ongelukken, aan welk verzoek zoo mogelijk zal worden voldaan. De herdenking van het 3e Lustrum der Burgerwacht kwam eveneens ter sprake, doch tot een viering zal het wel niet komen, gezien de tijdsomstandig heden. Na eenige interne aangelegenheden werd de rondvraag gesloten, nadat nog een woord van dank was gebracht aan de lei ders der resp. af deelingen: schieten en schermen, hetwelk door applaus uit de vergadering ten volle werd onderstreept. Vervolgens werden de prijzen uitgereikt aan de winnaars, die deze hebben be haald bij de schietwedstrijden met buks, gehouden in de Morschpoortkazeme in het afgeloopen seizoen, en de schermwedstrij- den. De voorzitter sprak daarbij eenige toepasselijke woorden. De uitslag van de wedstrijden is als V°Kampioen 1932—1933: O. F. Kooreman met 286 punten (max. 300 p.). Afd. A: le prijs Jaspers 191 punten; 2e prijs i> Bergman 190 punten. Afd. B: le prijs J Kapaan 175 punten; 2e prijs L. van Es, 163 punten. Afd. C: le prijs D. Oudshoorn 172 pun ten; 2e prijs Laven 170 punten. Afd. DD: le prijs Beurze 193 punten; 2e prijs v. Vliet 184 punten; 3e prijs H. Boot 179 punten. Schermen: le prijs Brussee en 2e pnjs Segaar. Na de prijsuitreiking sprak de voorat ter nog eenige opwekkende woorden, dankte allen voor hun opkomst en sloot deze goed geslaagde en geanimeerde ver gadering. LOGGER AAN DEN GROND. Hedenmorgen te ruim elf uur ls de Kat- wijksche logger KW 50 bij de doorvaart der Spanjaardsbrug aan den grond ge raakt. Het duurde "uim een uur voordat twee sleepbooten h =chip weer vlot had den getrokken- Het verkeer te land en te water werd door dit ongeval danig in de war gestuurd. N. V. LEIDSCHE DUINWATER MAATSCHAPPIJ. Jaarlijkschc vergadering van aandeelhouders. In de hedenmorgen onder voorzitter schap van den heer N. C. F. van Ginkel gehouden algemeene vergadering van aan deelhouders der N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij, waren vertegenwoordigd 15 aandeelen, uitbrengende 15 stemmen. Aan het door den wnd. directeur, den heer C. J. van Spall, uitgebrachte verslag over 1932, is het volgende ontleend: In het afgeloopen jaar werden te Kat wijk aan den Rijn uit het duinreservoir opgepompt 2.756.708. M3. duinwater, tegen 2 552.816 M3. over 1931. of 203 892 M3. meer. Gemiddeld werden per etmaal opge pompt 7532 M3. tegen 6994 M3. over 1931. Uitvoerig worden de vernieuwingen en uitbreidingen in den loop Van 1932 ver meid. In het voorgaande jaarverslag werd mel ding gemaakt van den bouw van een nieu wen zandfilter. Dit werk werd den 23sten Januari door de aanneemster de firma Gebrs. J. en P. Slingerland te Katwijk aan den Rijn voor de eerste maal geheel ge reed opgeleverd en 25 eMi d.a.v., na afloop van den onder houdster mijn, voor de laat ste maal. Reeds geruimen tijd waren onderhande lingen gaande over de vergrooting van de ontijzeringsinstaJlatie. Van het oorspron kelijke voornemen, om het voorfilterge bouw uit te breiden en het aantal grlnd- voorfilterbakken van vier op zes stuks, ieder groot 84 M2te brengen werd na grondige studie afgezien Als gevolg van de verkregen resultaten met een kleine proefsnelfilterinstallatie, werd besloten, drie van de vier bestaande grindvoorfilterbakken om te "touwen tot z.g. „snelfilters" en wel volgens het sy steem .JPaterson." Met de voorbereidende werkzaamheden voor de uitvoering werd aan het einde van dit verslagjaar een aanvang gemaakt. Hierdoor kon het bestaande gebouw in tact blijven. Met inachtneming der bepaling van art. 5 der concessie werd uitbreiding aan het buizennet gegeten tot een totaal van 6309 M. Hiervan overgenomen door de gemeen te Oegstgeest 3377 M. Uitbreiding van het net der maatschappij 2932 M. Lengte van het buizennet op 1 Januari 1932 106143 M. zoodat de geheele lengte van het buizen net der Maatschappij op 31 December 1932 bedroeg 109075 M. Het buizennet in de omliggende gemeen ten. eigendom dier gemeenten bedraagt- te Katwijk 24700 M. te Valkenburg (Z.-H.) 517 M.. te Rijns'oua-g 5419'/* M.. te Oegst geest 18133 M.. totaal 48769'/* M. Totaal van het verzorgingsgebied: 157844'/* M. Van 30 Mei31 December werden met de hydrophonetoestellen de leidingen van 17.036 perceelen onderzocht. In deze 17.036 perceelen werden aangetroffen 1434 lekke voorwerpen, 8.42"/o. Er werden 104 over tredlngen geconstateerd. Gesloten werden 421 abennements- en 174 metercontrac ten. Vervallen zijn 21 abonnements- en 9 metercontracten Het water werd het geheele jaar gere geld aangevoerd en onderzocht door ir. A. M van Deventer. Zijn oordeel was. zeer gced drinkwater voorzoover dit langs scheikundigen weg is uit te maken. Bacteriologisch werd het water geregeld onderzocht aan het Chemisch en Bacterio logisch Laboratorium van dr. W. G. N van der Sleen, te Haarlem. Volgens het verslag van dit laboratorium was het kiemgehalte van het water gere geld zeer laag, ook kwalitatief bacteriolo gisch was de hoedanigheid van het watet zeer gunstig. De 3635 geplaatste waterme ters hebben een verbruik aangewezen van 1.198.152 M3 zoodat gerekend naar het totaal verbruik van 2.756.708 M3.. door de abonnementen moet gebruikt zijn 1 558.556 M3waaronder echter het water voor spuien, brandblussching en lekkage be grepen is. Van de geplaatste watermeters werd 1/3 gedeelte vervangen door nieuwe of gere pareerde en opnieuw juist gecontroleerde meters. Over de naar het oordeel van con tractanten „te hooge aanwijzing" kwam dit jaar één klacht in, doch de meter bleek bij onderzoek nauwkeurig aan te wijzen Het waterverbruik der eenige nog in ge bruik zijnde standpijp bedroeg 32 M3., of een vermindering van 16 M3.. tegen het vorige jaar. Het saldo der exploitatierekening in 1932 bedraagt f. 391.537.96'/*. Na afschrijving op de rekening „Eigendommen" en reservee ring voor extra afschrijving, blijft 'n be drag van f. 219.652 63'/* ter verdeeling over waardoor aan aandeelhouders een dividend van 15% (evenals het vorige jaar) en aan de gemeente Leiden f 89.242.60 kan wor den uitgekeerd. De balans reeds goedgekeurd door B en W van Leiden, werd aangenomen. De voorgestelde Statutenwijziging werd eveneens met algemeene stemmen aange- ARBEIDS BEURS. Op den 22en Juni 1933. waren 2710 (v.j. 26051 werkzoekenden ingeschreven. ADRES AAN DEN RAAD. Over bespoediging bouwvergunningen. Aan den Raad is volgend adres gezon den: Geeft beleefd te kennen het Bestuur van den Leidschen Bcstuurdersbond, Hceren- gracht 34: dat het heeft kennis genomen van de stopzetting van eenige bouwwerken in deze gemeente, waardoor een 40-tal arbeiders is werkloos geworden; dat, naar adressant vernam, de betrok ken aannemers tot deze stopzetting zijn overgegaan uit protest tegen het lange uitblijven van de door hun aangevraagde bouwvergunningen voor een complex wo ningen: dat adressant ten zeerste betreurt, dat het stopzetten dezer bouwwerken en het werkloos worden der betrokken arbeiders niet is voorkomen geworden; dat immers thans de werkloosheid on- noodig wordt vergroot, terwijl juist spoe dige verleening van aangevraagde bouw vergunningen de werkloosheid zou kunnen do-n verminderen; dat het adressant niet bekend is aan welke oorzaken de vertraging in det ver- leen'ng van bouwvergunningen is te wij ten; dat het echter een algemeen belang is te achten dat klachten van dezen aard. wel ke vry veelvuldig worden gehoord, en laat stelijk in Mei j.l. door de verschillende bouwarbeidersbonden bij B en W. zijn in- gehracht. uit den weg worden geruimd: Redenen waarom adressant Uw college beleefd verzoekt de noodlge maatregelen te willen nempn, waardoor de werkloos ge worden arbeiders ten spoedigste weer te werk worden gesteld en in het algemeen de bouwvergunningen voortaan spoediger worden verleend. OPENB. OPL.-SCHOOL VOOR U. L. O. AAN DE DRIFTSTRAAT. Ouderavond. In bovengenoemde school is een ouder avond gehouden, welke zeer goed bezocht was. Omstreeks 8 uur opent het hoold der school de heer Krop deze bijeenkomst, heet allen hartelijk welkom en prijst de goede opkomst der ouders, hetgeen een be wijs is van medeleven der school. In 't bijzonder heet hij welkom den heer dr. Horst, directeur van den gem. Geneeskun digen dienst, die nu al voor de tweede keer bereid was gevonden om een lezing te houden voor de ouders. Nadat de notulen van de vorige ouderavond waren voorge lezen en goedgekeurd; de kascommissie van het schoolfonds verslag had uitge bracht over het beheer der gelden; de voorzitter een opwekking had gedaan om het Leidsch Vacantie Kinderfeest te steu nen, alsook nog er aan had herinnerd, dat de inschrijving voor nieuwe leerlingen was opengesteld, werd het woord verleend aan dr. Horst voor het houden van zijn lezing over Baden en Zwemmen. Een onderwerp, dat zeer populair ls. maai- waaraan ook verschillende gevaren zijn verbonden. Op een zeer onderhoudende wijze toonde de inleider zijn gehoor hoe op zeer verschil lende wijze de huid en zenuwen reageer den bij het gebruik van baden en dat ook de verschillende soorten baden zooals stortbaden, kuipbaden en medicinale ba den ook weer verschillende uitwerkingen hebben op de huid en zenuwen en nog andere deelen van het lichaam. Ook be handelde spreker het gebruik van zonne baden en waarschuwde tegen het te veel en snel laten verbranden der huid. Eveneens behandelde spreker het zwem men en gaf verschillende raadgevingen voor het zwemmen van kinderen, ouderen en menschen. die last hebben van rheu- matiek of andere kwalen. Vanzelf spre kend kwam spreker toen ook op het ge vaar bij zwemmen en behandelde in 't kort de ziekte van Weil, buiktyphus enz. Spr. gaf verschillende adviezen hoe of deze gevaren ontstaan en ook wat wij kunnen doen om die gevaren te bestrijden. In het algemeen zijn afgesloten bad- en zwem inrichtingen het ongevaarlijkst. Hiermede eindigde soreker zijn lezing; een dankbaar applaus viel hem ten deel. De voorz. bedankte met eenige woorden dT. Horst voor zijn betoog en hoopte dat de ouders veel vrucht van zijn adviezen zouden plukken. Nadat nog eenige huishoudelijke zaken waren afgehandeld, sloot de voorz dezen mooien ouderavond, daarbii de ouders een hartelük tot weerziens toeroepend. Na deze sluiting was er gelegenheid voor de ouders om zich met het onderwijzend personeel te onderhouden, waarvan door velen gebruik is gemaakt. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL Nieuwe Inschrijving: Haarlemsch Kleedingmagazijn, Haarlem merstraat 149, Lelden. Heerencontectie. Eigenaar: I. S. van Emmen, Leiden. Wijzigen: Naamlooze Vennootschap Scheepsbouw- werven en Motorenlabrlek de Vooruitgang en de Industrie, voorheen de Firma's D. en Joh. Boot, Wilhelminastr. 50, Alphen a. d. Rijn. De statuten zijn gewijzigd. Wijziging handelsnaam in: D. en Joh. Boot N.V. Fabriek van Brouwer's Aardewerk, Hooge Rijndijk F 25. Zoeterwoude Overleden Directeur: W C. Brouwer, Zoeterwoude dd. 23 Mei 1933. BINNENLAND. Jaarvergadering der Neder! Maatschap pij van Nijverheid en Handel te Rotter dam. (Binnenland,, 3c Blad en Laatste Berichten, le Blad). Een circulaire van den minister van binnetilandschc zaken aan de gemeentebe sturen over bestellingen in het buitenland met handelspolitieke overwegingen. (Bin nenland. 3e Blad). De eisch inzake den moord op den Schle- damschen dijk te Rotterdam. (Rechtzaken, 4e Blad). De jaarvergadering van het Nederl. Bijbelgenootschap. (Kerk en School. 4e Blad). Een der verdachten in de Nyenrode- zaak op voorwaarde in vrijheid. (Laatste Berichten, le Blad). Groeiende uitvoer naar sovjet-Rusland. (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. Amerika tegen een tijdelijke stabilisatie. (Buitenland, le Blad). De soc.-dem. partij in Duitschland (hans ook verboden. (Buitenland, le Blad). Alle Duitsche vakvereenigingon buiten het nat. socialisme om worden opgeheven. (Buitenland, le Blad) De strijd tegen de kerk in Duitschland in eerste stadium. (Buitenland, le Blad). Groote protestvcrgadcring in Engeland tegen de Jodenvervolging in Duitschland op komst. (Buitenland le Blad). ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het Doctoraal examen rechten de heeren P I. Stoop (Dordrecht) cn C. J. M. van Panhuys (Zutphen); Can- didaatsexamen Indisch Recht de heer G. J. ter Poorten (Kampen); Doctoraal exa men Geneeskunde mej. J. II. Posthuma (Den Haag) en de heeren L. G. Boet (Den Haag) en F. W. A. van Asbeck (Den Haag) Artsexamen le deel de heeren J. v- Baaien (Schiedam), W. E. de Ruiter (Oegst geest), I. van Hoogedam (Schiedam), L. Provo Kluit (Wassenaar) en A. Pleron (Voorschoten): Candidaatsexamen Theo logie de heer H. J. van Heerden (Haarlem) Bevorderd is tot doctor In de genees kunde, op proefschrift getiteld „Zwakzin nigheid bij kinderen" de heer J. K. M. Koenen (geb. te Eindhoven.) SLUITZEGELS 3 OCTOBER. Het bestuur van de 3 October-vercenl- ging stelt wederom gratis sluitzegels be schikbaar, dragende een silhouet van het standbeeld van burgemeester van der Werff en waarop wordt opgewekt om den dag van Leiden's ontzet ln de Sleutelstad te komen vieren. Mogen velen aan die roepstem gehoor geven Aan de Leidsche Mode-Vakschool zijn na gehouden examen geslaagd voor Costumiére de dames: A. v. Hensbergen, M. v. d. Linden, N. Ramp en M. Smit. Mej. Carla Coebergh, alhier, slaagde voor het examen Boekhouden en aan verwante vakken, afgenomen door de Ver. van Leeraren te 's-Gravenhage. (Leer linge van Instituut Pont). Op Vrijdag 30 Juni as. zal het vijftig jaar geleden zijn. dat de heer W, van Bie- men als letterzetter-jongmaatje tn dtenst trad bij A, W, Sijthoff's Uitgevers Maat schappij alhier. Gistermiddag omstreeks halfzes is de motorrijder J F. uit Den Haag op het kruispunt van Lage-Rijndijk en Heeren singel in botsing gekomen met een auto bestuurd door J J. G. alhier. De motcr- rijder viel en bekwam een bloeduitstorting m zijn linkerenkel, waarna de Eerste Hulpdienst hem naar het Academisch Zie kenhuis overbracht. De politie heeft D. K. gearresteerd ter zake van verzet.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1