LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 22 Juni 1933 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AALSMEER Lage groentenprijzen. Het moge met de bloemenprljzc-u tegen woordig in het algemeen zeker niet roos kleurig zijn gesteld, als men echter de opbrengst hoort van verschillende tuin bouwproducten op de groenten- en Iruit- vellingen alhier, dan kan wel worden aan genomen dat deze tak van tuinbouw nog flechter dan de bloemisterij er aan toe is. Uit de omliggende poldrgebieden worden nu veel vroege aardappelen aangevoerd, welke deze week geen hoogeren prijs dan .1 cent per kilo konden opbrengen. Wor telen gingen zelfs meermalen beneden een cent per bos. Voor dezen tak van tuinbouw ziet het er wel zeer somber uit. Wegverbetering. Het oude uitbreidingsplan dezer ge meente. achter en terzijde van het oor spronkelijke dorp, heeft een bodem, welke zeer slap is, met als gevolg, dat men steeds veel last heeft ondervonden van verzak ken van de wegen. Werden enkele jaren geleden de Schoolstraat. Marktstraat, Weteringstraat en Van Cleefkade flink op gehoogd, verhard "en geasfalteerd, zoodat de toestand daar nu ultstkend is, nog tceds bleven er belangrijke deelen van het oude uitbreidingsplan over, waar de toestand der wegen slecht was. Ook hier aan wordt nu een einde gemaakt. De dienst van Gemeentewerken is thans be gonnen ln Rozenstraat. Weteringplant soen en Seringenstraat met het leggen ener nieuwe rloleering, waarna de stra ten belangrijk omhoog zullen worden ge bracht en van een wegdek voorzien De Rozenstraat met haar oude huisjes, welke dan met hun ramen niet veel boven den weg zullen uitkomen, zal dan wel een minder fraai aanzien hebben, doch daar entkomt men nu eenmaal niet aan. De Werkloosheid. Bij de Arbeidsbemiddeling staan thans 139 werkzoekenden ingeschreven, waarvan 74 land-tuinbouwarbelders. Gedurende de laatste 14 dagen konden door bemiddeling van dezen dienst 11 arbeiders in verschil lende beroepen worden geplaatst. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana, d. van Cornelis van den Dool en Dina Laban. Het bestuur van de Zuid-Noord- met 'den Benthornerpolder, heeft de polder- lasten met f. 2.50 per H A. verlaagd en van f.18 op f. 15.50 gebracht. De langs de huizen gehouden collecte ten bato van liet fonds gewapenden dienst heeft f. 23.10'/;! opgebracht. HAARLEMMERMEER. Gouden huwelijksfeest. Op 22 Juni a.s. hoopt het echtpaar D. Middelkoop en A, Buis, wonende aan den Nleuwemeerdljk alhier, z'n 50-jarlge echt- vereeniglng te herdenken. Van een ladder gevallen De 60-jarige C. B. had, terwijl hij zich op een tegen een woning aan den Hoofd weg alhier staande ladder bevond, het on geluk z'n evenwicht te verliezen en op den grond te vallen. Met een gebroken arm en gekneusd been werd de man opgenomen en onder geneeskundige behandeling ge steld. KATWIJK AAN DEN RIJN. Rusthuis Callao. Na een voorspoedigen bouw nadert thans het Rusthuis Callao zijn voltooiing. Het zijn de schilders, die nu voor afwer king en verfraaiing van het geheel zorg dragen. Onder architectuur van den ge meente tuinman, den heer v. Zijst is rond het gebouw een entourage gemaakt, die het geheel tot een sieraad der omgeving maakt. Binnenkort zal er gelegenheid zijn het gebouw ook van binnen te bezichtigen, zoodat ieder zich kan overtuigen van de sierlijkheid en het practische van dit gebouw waarop Katwijk a. d. Rijn trotsch (kan zijn en dat tot eere strekt van architect Hendriksen te Rotterdam en van 'den aannemer den heer de Vreede te Nnordwfjk. Op 15 Augustus zal de in wijding en plechtige ingebruikname plaats hebben door de Zusters van den H. Joseph, waarvan het Moederhuis is te Heerlen. KATWIJK AAN ZEE. PROVINCIALE JEUGDDAG VAN HET VERBOND VAN CHR. MEISJES- VEREENIGINGEN IN NEDERLAND. Een prachtig verloop. Groote drukte heerschte er gisteren in Duinoord. Daar werd de komst afgewacht van ongeveer 450 meisjes uit de verschil lende afdeelingen van Züid-Holland van bovengenoemden bond. De Katwijksche Driehoekmeisjes en de Katwijksche ver- eeniging „Wees een Zegen" met haar prachtig nieuw vaandel, dat voor 't eerst in het openbaar vertoond werd en de muziekvereen. „Wilhelmina" uit Rijns burg stonden daar opgesteld om de extra tram af te wachten, die de meisjes uit ver schillende streken van onze provincie van uit Leiden hier zouden brengen. Afgevaar digden van de plaatselijke vereenigingen hadden hen in Lelden opgewacht. Luide hoera's weerklonken toen de tram arri veerde en de muziek speelde. Hier werd de optocht geformeerd en onder veel belang stelling langs den weg. werd gemarcheerd door Duinoord, Voorsstraat en Zuid-Bou levard naar de Oude Kerk, waar een wij- dingsdienst zou gehouden worden Toen de eerste meisjes het kerkportaal binnentraden weden zij begroet door de tonen van het kerkorgel, bespeeld door den heer Nic. van Beelen Deze had eerst het Bondslied ingezet, gevolgd door een bewerking van Vaderlandsche liederen. Door mevr- J. dc BelParis uit Warmond die dezen landdag leidde, werd de- wij- dingsdienst gehouden. Vooraf ging een li- turgischen dienst, begeleid op het qrgcl door den heer van Beelen. Daarna sprak mevr. de Bel een stichtelijk woord naar aanleiding van 2 Koningen 5 its 3. De meisjes, die in de wereld geplaatst zijn moeten, waar ze zich ook bevinden mogen, voor haar God uitkomen, aldus spr. Onder orgelmuziek verlieten allen om 12 uur het kerkgebouw en men marcheerde door de Varkevisserstraat en Roest van Limburgstraat, onder de vroolijke Rljns- burgsche muziek, naar de Zaal voor Prot. Belangen in de Voorstraat. De regelingscommissie, onder leiding van mevr. Pras had uitstekend zorg ge dragen voor een voortreffelijke regeling. De zaal was met het driekleurig dundoek, rood. wit en blauw, kwistig versierd, met daarbij de bondskleuren blauw en geel. Met de reeks palmen maakte de ruime zaal en leestelijken indruk. Er waren aan wezig meisjes van de afdeelingen: Alphen a d. Rijn, Maassluis, Maasland, 's-Gra- venzande, Hillegom. Voorschoten. Zoeter- woude, Zuidland. Leiden, Gouda, Rijsoord, Woerden en de Driehoekmeisjes en „Wees een Zegen" uit Katwijk aan Zee Door kaartjes werden de plaatsen aangegeven der verschillende afdeelingen. Een ieder was vol bewondering, over de prestaties ven mevr. Pras en haar helpsters, wat de regeling van alles betrof. Geen fout. geen aarzeling in de organisatie was te be speuren. Mevr. de Bel sprak een welkomstwoord tot allen en was verheugd, dat zoo velen opgekomen waren om den jeugddag hier te vieren, Zij sprak haar hartelijken dank uit. voor de buitengewone ontvangst; ver welkomde mej. J. J. Bruin uit Alkmaar deelde mede. dat deze tot secretaresse van het Verbond aangesteld was, hetgeen met gejuich werd begroet en mej. de Nie uit Lelden. De penningmeesteresse mevr. M. W. Bijl Viets uit Den Haag bracht namens Hoofdbestuur de groeten over- Na gebed, werd de Inwendige mensch versterkt. Wat werkte het weer mee! Men wan delde naar de duinen over de Watering. Om prijzen kampten afdeelingen tegen elkander. Er werden gehouden verkleede wedloopen. bruine boonen race, en vlag- estafette. Sommige afdeelingen waren ver schenen in de blauwe uniformen. Het was een mooi gezicht, deze jonge fleurigheid in de stralende zon. Na afloop der spelen ging het naar het strand, waar velen* in de zee gingen „pootje baden", maar nog meer verkozen het rondedansen maken om de muziek op het strand. Na den geheelen middag zich ln de heer lijke buitenlucht vermaakt te hebben, werd de terugtocht naar de zaal aanvaard. Ter afwisseling gaf de mondorgelclub van Katwijk aan den Rijn hier een uitvoering die zeer op prijs werd gesteld. Mej. Bruin gaf op aangename vertaaltrant een ver telling van „De Ridders van het Zilveren Schild". Zb wist de levenslustige meisjes buitengewoon te boelen. Mej. de Nie deelde de prijzen uit. lste prijs: Katwijk aan Zee. 2de prijs: 's-Gravenzande; 3de prijs: Gouda; 4de prijs; Katwijk aan Zee; 5de prijs: Maas sluis; 6de prijé: Alphen aan den Rijn en nog enkele andere prijzen. Mevr- de Bel bracht dank aan mej. de Nie, die zich zooveel moeite had getroost met de leiding der wedstrijden. Haar komt zeker de eereprijs toe. Onder daverend applaus werd haar een geschenk overhan digd. Mevr. de Bel vond, dat in de eerste plaats een woord van dank toekwam aan mevr. Pras, die alles voortreffelijk georga niseerd en aan wie te danken wa$, dat alles zoo goed slaagde. Zij stelde dan ook voor haar 'n driewerf „Lang zal ze leven" toe te jubelen. Mevr Pras dankte voor de haar gebrachte hulde. Mevr. de Bel dankte voorts de rege lingscommissie, de mondorgelclub, het Rijnsburgsche muziekgezelschap, mej. Bruin voor haar mooie vertelling, den heer Jac. Haasnoot voor de versiering der zaal en den heer W van Beelen voor alles wat hij deed voor de theeschenkerij. Bij voor baat dankte zij ds- Rutgers voor diens slotwoord. Ds. Rutgers bracht een woord van dank aan mevr. de Bel. maar bovenal aan God voor dezen dag. Er is dank, ook ten op zichte van het weer. Als we dan denken aan God, hoe komt de grootheid van de natuur dan treffend aan het licht, we be wonderen de majesteit van den Schepper. Wij hebben echter meer noodig. Wij zijn allen bij het Woord van God opgevoed, allen zijn leden van een Chr. vereeniging. Dat lid zijn brengt groote verantwoorde lijkheid mee. We heeten lid te zijn van een Chr. Vereen., maar toonen wij in alles, dat wij Christenen zijn? Toonen we dat thuis, kunnen onze ouders dat bemerken? Dan zullen wij alles doen, wat. zij vragen. Dan zullen we van verre blijven van dc we- reldsche verlokkingen. Voor het Chr. be ginsel moeten wij uitkomen. Uw leven, al dus spr., moet een leven zijn van gebed. Lees veel het Woord van God. Weer de schadelijke lectuur, maar laten we boven alles onzen Bijbei lezen; en verzuim de Chr. vereenigingen niet. Spr eindigde met den wensch. dat God en blijvenden zegen bereiden moge. Na dankzegging werd staande Gezang 96 gezongen. In optocht vertrok men nu, begeleid door de muziek, naar Duinoord. Hier heerschte nog een vroolijke drukte, totdat de extra tram kwam, waarna het afscheid kwam. Nog velen zullen lang denken aan dezen heerlijken dag! In drie auto's werden vandaag onder politiegeleide 9 werkwilligen naar Ymui- den overgebracht, waar nu reeds 30 stoomtrawlers in de vaart zijn gebracht. Hoogstens zullen er 35 vertrekken. - Tot directeur van de mondorgelclub ..Concordia" is benoemd de heer J. J. van der Reyden uit Leiden, die reeds directeur is van de mondorgelclubs „Bravo" en „Ex celsior" te Leiden en „Crescendo" te Kat wijk aan den Rijn. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria, d. v. N. J. Schoutende Groot; Johannes Gerardus, z. van J. van der SlotVrolijk; Marinus Cornelis Evert, z. v. P. Jansen—Jansen; Maria Petronella Wilhelmina. d. van J. Hoogkamervan den Berg: Cornelia Pe tronella Maria, d. van P. B. Heshof Backx; Johannes Marinus, z. v. L. Bon Veerman; Gerard Dirk, z. v. S. Brouwer Pothoven; Geertrulda Christina Maria, d. van A. F. de Grootvan der Putten; Maria Johanna, d. v. L. de JongMeijer; Petrus Johannes, z. v. Th. Smitvan den Berg: Maria Alida, d. v. J. Nederstlgt Hogenhout. Overleden: Cornelis Mijnen, 72 jr Alida v. d. Lans, 68 jr., echtge. van Aris Koomen; Arnoldus van Zwieten, 58 jr.; echtgenoot van M. C. Slemers; Pieter Zonderwijk, 65 jr.. echtgenoot van Geer trulda Ger. van den Boogaard Henrlcus Petrus de Groot, 43 jr., echtgenoot van P. H. Ruigrok Hendrik Jacob Henkes, 73 jaar, echtgenoot van J. J. van der Ree. Gehuwd: W. H Heemskerk, 26 jr. en M. van Velzen, 24 jr. W. Duijvenvoorde, 30 jr. en W. C. Edelaar, 27 jr. A. J. Koeleman, 24 jr., en C. M. J. van den Burg, 25 jr. J. Jaspers, 30 jr., en E. Duivenvoorden, 24 jr. H. P. Munster man, 33 jr. en M. C. Verdegaal, 23 jr. J. Welboren, 23 jr. en P. G. Spreeuw, 23 jr. J. A. van der Zwet, 27 jr. en C. M. Heemskerk J. S. BrandtsBuijs, 27 jr. en H. C. W. Troost, 26 jr. F. Vervaet, 24 jr. en H. J. Duijndam, Q jr. OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: A. J. v. d. Hoeven, 1,1. ver pleegster. Endegeest, van Voorschoten S. Kuizinga, 11. verpleegster, Endegeest, van den Haag Chr. J. Engels, dienst bode, Endegeest, van den Haag M. H. Kok. dienstbode Rhijngeest, van Haar lemmermeer M. E. de Putter, dienst bode, Julianalaan 4 a, van den Haag K. Oljj, zetkastelein. Geversstraat 47 a, van Rotterdam W. F. Snieder, kleermaker, de Kempenaerstraat 26, van Leiden Chr. van Wijk. dienstbode, Leidschestraat- weg 9, van Haarlemmermeer L. Biesel, dienstbode, Regentesselaan 18, van Leiden S Bartstra, Rhijngeesterstraatweg 153, van Leiden M. Carton en gezin, amu- nuensis, de Kempenaerstraat 37, v- Leiden A. v. d. Sleet, dienstbode, Julianalaan 7, van Warmond. Vertrokken; C. P. van de Meeberg, han delsvertegenwoordiger van Wijttenbach- weg 30 naar Valkenburg, Z.H., Valkenb- weg 155 c H. Rooseboom en gez., luit.- kol. inf. van Emmalaan 40, naar Amers foort, Paulus Bulslaan 25 L- C. A. van der Harst, van Emmalaan 40, naar Amers foort, idem A. van den Biggelaar, van Rhijngeesterstraatweg 40, naar Roosen daal, Wouwschweg 3 M. A. v. d. Goor, van Rhijngeesterstraatweg 40, naar Roo sendaal, idem H. J. Doedens, van Wil- helminapark 22, naar den Haag, Wilhel- minastraat 91 R. E. C. Doth, kw. zende ling van Leidschestraatweg 11, naar Zeist, Breederpl. 41 B. A. van der Vlies, ver pleegster, Endegeest naar den Haag, Ot terloostr, 47 L. van der Meer, 1.1. ver pleegster. van Rhijngeest, naar Hoogezand Zuidlaarderweg 12. Burgerlijke Stand. Cornelis, zoon van Jan Vianen en van Neeltje Ouwersloot, Valkenburgerweg 23. Gehuwd: Hendrik Meijer, 29 jaa, metse laar. wonende te Leimuiden en Jansje M. de Ruiter, 25 Jaar, wonende alhier. RIJNSBURG. De nieuwe Kleuterschool. Van de geboden gelegenheid om de nieuwe Kleuterschool aan de Brouwer straat te bezichtigen, is een zeer druk ge bruik gemaakt; er werden plm. 900 be zoekers geteld. Het geheel van hout opgetrokken gebouw is gebouwd door den aannemer, den heer P. Kort alhier. Gelegen nabij de zaal voor Protestant- sche belangen is dit gedeelte van de Brouwerstraat een fraai gebouw rijker ge worden, dat door zijn vroolijke kleuren, zwart, groen, licht geel en lichtrood, een prettigen indruk maakt. Vóór het gebouw is een groote ruimte vrij gelaten, met de bedoeling dit, evenals een stuk opzij, als siertuin te benutten. Aan de Westzijde, waar de gangen, berg ruimten enz. gelegen zijn, is door 'n haag beplanting gezorgd, dat ook die zijde een prettig aanzien heeft. Verder zijn om het geheele gebouw bloembakken aangebracht, waarin reeds thans veelkleurige bloemen prijken. Het gebouw bevat drie leslokalen voor ongeveer 100 kinderen. Eén der lokalen doet bij slecht weer dienst ais sjjeellokaai, en kan door middel van schuifdeuren met het naastbijgelegen lokaal verbonden wor den, om eventueel bi) feestelijkheden als zaal dienst te doen. De op ruime schaal aangebrachte wand- versleringen. beslaande uit platen, etsen enz., de sierlijke gordijnen en bloemen overal, geven het geheel een vroolijk aan zien. Achter het gebouw is een ruime speel plaats met een overdekte warande, aan sluitende aan de speelruimte, terwijl er voor slecht weer een overdekte zandboxe is. In een nabijgelegen bergruimte kunnen de daarin benoodigde speel- en leermid delen geborgen worden Warande en bergruimte staan weer in verbinding met de gang, waarin de W.C.'s zijn, alsmede een keuken voor kleivorm- werk. Flinke ramen geven het daglicht over vloedig gelegenheid binnen te stroomen, terwijl voorts overal electrisch licht is aangebracht. Het geheel maakt een degeljjken indruk. De meubelen in de verschillende lokalen zijn per lokaal in één vroolijken tint ge houden. Aannemer en medewerkenden hebben eer van hun werk! Volgende week zal de nieuwe school in gebruik genomen worden, nadat Dinsdag as. het. personeel geïnstalleerd zal worden. Burgerlijke Stand. Geboren: Janna, d. v. C. Ravensbergen en W. v. Nieuwkoop. Pieter Dirk, z. v. A. Jungerius en G. C. Heemskerk Dirk, z v. L. Noort en J. Schipaanboord. Overleden: Elisabeth v. d. Eijkel, 8 j. Ondertrouwd: R. v. Delft 24 j. en M. Heemskerk 23 j. Getróuwd: J. van Beelen te Katwijk 24 j. en T. J. C. Snoek alhier, 24 jaar. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. M. Granneman geb. Lelie veld, D. J. M. Hendriks, geb. Storm, D. M. J. Langelaan, geb. Vis, Z. M. Cbr. Broere geb. v. d. Kriek, Z. .P C. de Vreede geb. Holtkamp, D. Getrouwd: N. J. de Groot en P. M. v. d. Togt; G. P. Th. de Heer en C. M. E. v. d. Meer. Overleden: J Hagen, m. 13 iaar; M. Wessing, vr. 81 jaar; Th. W. Blokland m. 7 jaar; C. Buijs, m. 76 jaar. VALKENBURG. Beroepen. In opdracht van het Kiescollege zal door den Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. een beroep uitgebracht worden op ds. J. Treffers te Marken. Tijdig gered. Gistermiddag speelde een dochtertje van den heer J. K. langs den Rijn. Plotseling tuimelde de kleine in het water, wat ge lukkig gezien werd door den veerman Vught, die het genoegen mocht smaken de kleine te redden. Drenkeling gered. Enkele jongelui wilden op het Veerpad hun fietskunsten vertoonen. Op een zeker oogenblik tuimelde er een, T. P. hals over kop met fiets en al den Rijn in, die om het eilandje buigt. Het is daar zeer mod derig en hoe de jongen ook worstelde, hij kon niet er uit komen. Toen sprong de heer Joh. I. gekleed te water en slaagde er met veel moeite in, den drenkeling te redden. De bloemendiefstal. Door het ijverig speuren van onzen po- litie-agent, den heer E. Rans, is het gelukt de bloemendieven op te sporen. Doordat de Katwijksche jjolitie hem een goede tip kon geven, heeft hij hen reeds spoedig met behulp van de Haarlemsche politie kunnen inrekenen. Het waren de R. en de N. die. na een volledige bekentenis te heb ben afgelegd, weer los gelaten zijn. De bloemen zijn in beslag genomen en van de ruim 1400 zijn er slechts 90 zoek. Zoo is de schadepost voor den eigenaar gelukkig nog niet al te groot! VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. M. v. Leeuwen -geb. Bee- rends, z. A. M. C. v. d. Helm geb. v. Koppen, D. C. Stolk geb. v. d, Broek, D. A. van Veen, geb. Borst, D. M. Berk, geb. v. d. Werff, D. P. Warmenhoven geb. Buitelaar, Z. Getrouwd: F. v. Leeuwen en M. Dobry, Overleden: A. M. Arkesteijn, vr. 69 jaar, WARMOND Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas Wilhelmus, z. van H. van Schie en C. G. Brugman; Theodorus Jacobus, z. van J. A. v. d. Mey en C. J. v. d. Geer. Overleden: L. P. J. van Seggelen, 11 jaar, Loop der Bevolking. Gevestigd: E. Hermann, van Duitsch- landd; E. G. Hellwig, van *s Gravenhage; S. Kovacs, van Leiden; C. M. v. d. Geest, van Alkemade, M. Wallenstein, van 's Gra venhage; A. H. Doornenbal, van Drief; A. van Itersen, van Leiden; J. A G. v, d. Hoogte, van Amsterdam. Vertrokken: W. Zekveld, naar Leiden; M. A. van Gooi, naar Roosendaal: Chr. van Rijn naar Sassenheim; A. G. Bakker, naar Wassenaar, P van Doorn, naar Vlaar- dingen; P. van Schie, naar Leiden; M. Kniewasser, naar Oostenrijk; M. J. v. d. Geest, naar Alkemade; J Burgmeyer, naar Sassenheim. De maximumsnelheid in de Leede. Naar wij vernemen, is door het ge meentebestuur aan den A.N.W.Bafdee- ling watersporttoerisme, verzocht in de Leede borden te plaatsen met de maximum snelheid, waarmede met een motorboot mag worden gevaren. Reeds vroeger wer den door deze vereeniging borden ge plaatst, doch deze zijn van lieverlede verdwenen. De vrijwillige brandweer. Tot leden der vrijwillige brandweer al hier zijn door B. en W. benoemd J. Weijers, A. Beugelsdijk en J. Elzink resp. als slangenleiders en tromleider. De Oranjefeesten. De Oranjefeesten beloven dit jaar weder om te worden, zooals wij dit voorheen gewoon waren. Kinderspelen voor kleinen en grooten staan op het programma. Ver makelijkheden zullen er ook weder zijn, terwijl met de besturen der beide muziek korpsen wordt onderhandeld over een concert en een rondgang door het dorp. WASSENAAR. Het Chr. Nationaal Zendingsfeest. Op het Chr. Nationaal Zendingsfeest. dat Woensdag 5 Juli op Raaphorst ge houden wordt, zal te halfdrie op spreek plaats III een jeugddienst plaats hebben. De middenruimte wordt gereserveerd voor jonge menschen tusschen 12 en 25 jaar. Als spiekers zullen optreden Ds. M. J. Pun- selie, Herv. Pred. te Leiden en Zendeling P. J. Grondel van Nieuw-Guinee. Hel fan farecorps van de leerlingen der Ned. Zend. School zal er den zang begeleiden en tevens eenige koralen en marschen ten gehoore brengen. Loop der Bevolking. Gevestigd; G. Ruhnau, Duitsche d.b., uit Amsterdam, Kerkeboschlaan 4 P. Nadoiski, Duitsche d.b. uit Den Haag, Rijksstraatweg 731 M. M. F. Köb, Duitsche d.b. uit Den Haag, Oranjelaan 5 G. Dletz, Duitsche d.b. uit Den Haag, Buurtweg 93 G. Wimper, DuitSChè d.b. uit Den Haag, Gr. Haesebr.weg 62 W. HEDEN: Breestraat 19: Alg. ledenverg. Ver. bev. v. d. bouw van Werkmanswoning? 4'/« uur nam. Hooglandsche Kerk: Concert „Surs Corda". 8 uur nam. Den Burcht: Tuinfeest ten bate d R.K. Stille Armen. 8 uur nam. Vrijdag. Academisch Ziekenhuis (Kinderklintek) Jaarverge. Ver. Herstellingsoord „De Leid sche Buitenschool". 5 uur nam. Stationsweg 12. Algemeene Vergadert. Aandeelhouders Leidsche Duinwater Mi 10'/; uur v.m. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. nam „Onder Tucht". Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam „Wat mannen weten moesten". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur Trlanon-Theater Breestraat, 8 u. nam „Der verliebte Blasekopp". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur, Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. inën ting tegen diphterie 45 uur nam- Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco hollsten. 7—10 uur nam. Dagelijks; Museum De Lakenhal: Ten toonstelling van werken van leden N.S.8 Dagelijks Den Haag (Scala)Bouwmeei ter's revue, 8 uur nam. 's Zondags 2 matinee. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot met Zondag 25 Juni a.s. waargenomen door apotheek W. Felle, Kort-Rapenbur 12, telef. 594. Kaizer, huisnaaister uit Den Haag. Ha2e laan 13 M. E. J. Goeman, d.b. uit Den Haag, Hoogeweg 17 P. Benschop, d.b. uit Rotterdam, Bloemcamplaan 10 J. Westgeest, landbouwer uit Stompwijk Raaphorstlaan 1 J. v. d. Merwe, boeren knecht, uit Stompwijk, Maaldrift 5 Jongejan, d.b. uit Smilde, Papeweg 1 M. W. A. Drabbe, uit Den Haag, Zijdewee 22a Th. H. R. L. Voorstad en gez. con troleur B.B. uit Buitenzorg, v. Bornme. laan 6 F. K. Erdtsieck en vr., uit Der Haag, v. Z. v. Nijeveltstr. 29 H. en gez., fabrikaht uit Den Haak, Zijden; gerhorstlaan 35 A. P. Cramer geb m Deventer en gezin, uit Zwitserland, Viil deck Pyrmontlaan 12 H. W. van Bove en gez., bouwkundige uit Den Meijendell lb E. A. M. Meijnen, hui houdster uit Amsterdam, Wilhelminalaan 2 H. A. van der Hoeven en gez Molenaarsgraaf, v. Z. v. Nijeveltstr. 17 J. Roest en vr.. uit Den Haag, Schouw weg 30 S. J. L. Hora Siccama geb Ver hagen, uit Montreux. L. Kerkdam 71 F. C. Knotter, uit Den Haag, Beuken horstlaan 14 G. C. Werleman, kinder juffrouw, uit Den Haag, Papegaaienlaan 8 S. C. Verstrepen, Belgische, uit Den Haag, Schouwweg 8134 Th. Hollnsteiner, Oostenr. d.b. uit Den Haag, Wittenb.- weg 70. Vertrokken: J. Schmidt naar Den Haag, L. Vijverberg 20 J. F. E. de Lange geb. jkvr. von Weiier, naar Amsterdam, Leid sche Dwarsstr. 71 A. J. Ruys naar Lon den, Bedford Place 36 G. J. F. Sluijters, naar de Bilt, Julianaweg W. Bakker naar gchoteriand, Nieuwstraat A. A de Boer naar Amsterdam, Brunsestraat 25 E. Fried naar Den Haag, Piet Heinstraat 86b M. M. Verhoog naar Den Haag, Oudemanstraat 106 M. Eder naar Den Haag, Duinroosweg 2 H. Wiezekopsieker naar Den Haag, Benoordenh. weg 106 A. J. Sjouke naar Haarlem, 2de Hooge- woerdsdwarsstr. 52 J. P. Hoogerheide— Groen naar Delft, Botaniestraat 8. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Emerentiana, d. van C. van Wissen en A. A. Vis Overleden: Jaapje van Straalen. 49 jr., echtgenoote van W. Nell Gerardus Tel- kamp, 75 jr. Ondertouwd: M. A. A. van Ruitenburg en M. P. Strijdonck F. J. M. Goslings en H. Teilander J. van Wilpe en E. Giebner W. A. M. Burgers en C. A. M. Leijen J. Nell en J. Poot A. van der Meer en W. A. M. van der Meer C. do Boer en W. A. L. Rademann. Getrouwd: J. C. Hoogerheide en J- r. Groen H. B. Wildt Meijboom en M. L. Romeneij A. J. Hilhorst en E. M. Janssen. Vergadering „Wassenaarsche Burgerwacht". In het Dorpshuis hield de Wassenaarsche Burgerwacht onder voorzitterschap van Jhr. W. K. von Weiier, haar algemeene ledenvergadering. Na een woord van welkom hield deze een inleiding, waarin hij in het bijzonder nog eens wees op het onzekere in deze tijd6"- Niemand weet wat de komende mr.. ons brengen zal; daarom is het ook noocug. dat de Burgerwachters belangstelen,, blijven toonèn. Vervolgens werden de notulen door ac secretaris gelezen en qnveranderd vasi gesteld. Ook de mededeelingen omtrent dc werk zaamheden van het bestuur gaven gcy aanleiding tot het maken van op- aanmerkingen. p De boekenen bescheiden van den re ningmeester waren reeds voor dc gadering nagezien en het rapport lui onverdeeld gunstig. De verkiezing van twee óestuursie wegens periodieke aftreding nde nee 2-2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6