R.H.W.2Sl± FRUITSODA zegt niets euralgische pijnen LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 21 Juni 1933 Prov. Staten v. Zuid-Holland RECHTZAKEN. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. FINANCIEN. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. (Vervolg van gisteren), KRANKZINNIGEN- EN ZWAKZINNIGEN- VERPLEGING. BIJ de verslagen der krankzinnigen gestichten en zwakzinnigengestichten zegt mevr. De Vries Bruins is.d.l, dat het wen- chelljk is. dat deze verslagen meer ge gevens bevatten, o.a. ten aanzien van den leeftijd der patiënten. In sommige ge stichten. b.v. het St. Jorlsgestlcht, ls het aantal sterfgevallen opvallend hoog Dit moet een speciale oorzaak hebben. Over dergelijke bijzondere feiten dienen uitvoe riger mcdedeellngen gedaan te worden. In het gesticht te Bergen op Zoom ls her haaldelijk dyscntherie voorgekomen Dit bewijst, dat er een infectiehaard zit. Het lijkt spr. wenschelljk advies te vragen aan de inspectie van de Volksgezondheid. Spr. vraagt voorts waarom niet spontaan een verslag ls verschenen over het onderzoek, dat is ingesicld naar het voorkomen van tuberculose ln de gestichten en maakt ten slotte nog een aantal opmerkingen over de medische behandeling in deze ge stichten. De heer Werker (v.d.) wijst er op, dat het staatstoezicht op het krankzinnigen wezen niet atil zit. De taak der provincie ls beperkt tot de zorg voor voldoende plaats ln cle gestichten ln Zuid-Holland. Het Is de taak der regeering. te zorgen, dat het staatstoezicht zijn taak goed ver richt. Mr. Bolsiu», lid van Ged. Staten, is het eens met mr. Werker. Spr. geeft eenige inlichtingen over leeftijden der patiënten. Mevr. de Vries Bruins, repllceerend, acht het standpunt van Ged. Staten inconse quent omdat er zelfs een commissie voor deze aangelegenheid is benoemd. Ged. Staten zijn wel degelijk verantwoordelijk voor de wijze van verpeging. Voorkoming van bevuiling en ontsiering van wateren. Bij het punt vaststelling van een ver ordening. houdende maatregelen ter voor koming van ontsiering en onbrulkbaar- making van het watergebied in Zuid-Hol land, brengt de heer Sandifort (s.d.) hulde aan Ged. Staten voor het ten deze ge nomen initiatief Deze verordening is eenlg In het land .Spr. heeft vertrouwen in de toezeggingen van Ged. Staten, dat de lijst van wateren, waarop deze verorde ning betrekking heeft, zoo noodig zal worden aangevuld. Ten aanzien van art, 4 der verordening zag spr. graag vervallen de bepaling, dat ontneffing aan land bouwbedrijven kan worden verleend van het verbod van vullstortlng. De heer Beekenkamp (lib.) meent, dat deze voordracht onvolledig ls omdat daar in niet gesproken wordt van de hygiënl sche belangen. Vullstortlngen, die niet ontsieren en het water niet onbruikbaar maken dienen te worden toegelaten. Lie ver dan een lijst van wateren had spr. gezien een algemeens formule, van toe passing op alle wateren ln het gewest. Thans bestaat immers de kans, dat het kwaad zich verplaatst, in plaats dat het wordt uitgeroeid. Vele wateren ontbreken trouwens in de lijst. Hierna wordt gepauzeerd. Na de pauze sluit de he-er De Brauw (a r.) zich aan bi] de hulde, ten deze aan Gedeputeerde Staten gebracht. Zijdelings moge deze verordening de hygiëne dienen, dit ls niet het doel daarvan. Spr. dringt er op aan, dat deze eer, te stap voorzichtig gedaan wordt. Daarom juicht hij het toe, dat niet onmiddellijk alle watereu in de provincie onder de regeling zullen vallen. Spr. vertrouwt ook, dat de ontheffende bevoegdheid redelijk za'. worden gehan teerd. Hij heeft geen behoefte aan wijzi ging der verordening. De heer Kersten (stg acht het voor stel niet noodig. Schieten de plattelands gemeenten te vee) in haar taak te kort9 De heer van Boeyen antwoordt namens Ged Staten. Hij hoopt, dac de Staten zich unaniem me' deze voordracht zullen ver eenigen. Aan een groep gemeenten ls het oordeel over een dergelijke verordening gevraagd en geen enkele gemeente heef* prlnclpiëele bezwaren geopperd. De heer Kersten ziet voorbij dat men hier niet te maken heeft met lokale belangen. Het provinciaal belang van Zuid-Holland is hier praevaleerend Dit vraagstuk moest ook lnterloeaal geregeld worden om ver schillende belangen tegen elkaar af te kunnen wegen. Den heer Beekenkamp antwoordt spr. dat de doelstelling dezer verordening een geheel andere ls dan die spreker voor oogen staat. Ware de hygiënische verzor ging het uitgangspunt, dan zou een ge heel ander stel bepalingen noodig geweest zijn. Wat opsomming der wateren betreft, overwegen Ged. Staten of die opsomming aangevuld kan worden Deze verordening grijpt stringent in. Vandaar, dat de ontheffingsbevoegdheid noodig is. Dit punt wordt zonder stemming goed gekeurd. De vergadering wordt gesloten. RECLAME. LIMONADEFABRIEK TE LEIDEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De garagehouder ln de Nieuwstraat. te wiens huize op 14 Mei J.l. een partij on gekeurde margarine ln beslag werd geno men. heette niet C„ zooals gisteren abusie velijk ls gemeld, maar D NEDERLANDSCH INDISCHE HANDELSBANK. Winst f. 38.626 naar nieuwe rekening. De directie der Nederlandsch Indische Handelsbank te Amsterdam, deelt ln haar verslag over 1932 o.a. mee: Het gestorte kapitaal der bank bleef ongewijzigd gehandhaafd op f. 55.000 000. Ln portefeuille bevonden zich op 31 Decem ber 1932 330 aandeelen A f. 1000, ter om ruiling (3 tegen 20) tegen de zich nog in omloop bevindende 2200 aandeelen a f 150. Gedurende 1932 bleef het economische leven over de geheele wereld ontwricht, zonder eenig uitzicht op verbetering in de naaste toekomst. Talrijke maatregelen, schier overal ter wereld van overheidswege genomen, belemmerden een vrij interna tionaal betallngs- en goederenverkeer. Onder den Invloed daarvan kromp het internationale bedrijfsleven sterk in en kon het Internationale credietwezen niet be hoorlijk functioneeren. Onze bank. door haar overzeesche kan toren zeer internationaal georiënteerd, ondervond hiervan de gevolgen: de om vang van zaken nam geleidelijk af. Gedu rende het geheele jaar 1932 bleef de rente stand op een ongekend laag peil in alle landen, waar wij ons bedrjjf uitoefenen, hetgeen niet heeft nagelaten op de be- drijfsuitkomsten een ongunstigen invloed te oefenen. Onze clientèle heeft slechts een matig beroep gedaan op onze crediet- hulp. Onze tarieven voor de plaatsing van gelden a deposito op langen termijn wer den teruggebracht op een peil meer in overeenstemming met de plaatselijke geldmarkt, terwijl de terugtrekking van de gelden werd bevorderd. Onze vorderin gen op Centraal Europa verminderden met de In den loop van het jaar door Duitsehland krachtens het ..StiHhalte- Abkommen" betaalde bedragen. De cultures in Nederlandsch-Indië zijn door de heerschende crisis zwaar getrof fen; de vooruitzichten blijven somber. Onder auspiciën der regeering kwam da Nederlandsch-Indische Vereeniging voor den Afzet van Suiker (Nivas) tot stand, waardoor de verkoop van het product der Java-suikerindustrle tot en met 31 Maart 1936 in één hand werd vereenigd. De be volking in Nederlandsch-Indië geeft blijk van een groot aanpassingsvermogen, doch de overheid is er nog niet in geslaagd haar huishouding met de gewijzigde omstandig heden ln overeenstemming te brengen. Ook de Oostersche landen buiten Neder landsch-Indië. alwaar de bank vestigingen heeft, maken moeilijke tijden door zoowel op politiek als op oeconomisch gebied. Onze zaken ondervinden hiervan den terugslag, In de jaaruitkomsten van ons bedrijf komen de ongunstige tijdsomstandigheden tot uitdrukking. Uit deelnemingen in andere ondernemingen werden in verslag jaar geen baten verkregen. De netto-bedrijfswinst der bank over 1932 heeft f. 38.626 bedragen, nadat f. 1.500.000 is overgebracht naar de bui tengewone reserve, welke daardoor thans f, 5 500.000 groot is. Door verdere maat regelen van interne reorganisatie, ter aanpassing aan de verminderde bedrijfs- omzetten, toont de rekening kantooron- kosten wederom een vermindering aan (ca. f. 500.000). De uitkomsten uit hoofde van interest, commissie en agio ondervin den den invloed van de lage geldrente en de door lage prijzen sterk verminderde gelds waarde der goederen- en productenom- zetten onzer clientele Met het oog op de onzekerheid der tijdsomstandigheden bleef een ruime liquiditeit gehandhaafd. Krachtens de bestaande overeenkomst was over 1932 aan de stichting pensioen en ondersteuningsfonds der Nederlandsch Indische Handelsbank, N.V. door de bank verschuldigd f. 150 000 (als v. j.). Op 1 Januari 1933 bedroeg het kapitaal der ge noemde stichting f. 2 594540 Wij stellen voor het batig saldo der winst- en verliesrekening ad f. 38 626 over te boeken als onverdeeld winstsaldo 1932 naar de winst- en verliesrekening 1933. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Wat het regenwater dat in de laatste dagen overvloedig los kwam aan de liooi- bouwers aan ongenoegen bracht, werd aan de weilanden in ruime mate vergoed. Op de veemarkten was er reeds eenig spoor van te bespeuren. D.w.z. men kwam niet met zulke groote kwantiteiten slachtvee aan de markt Dit verschijnsel deed zich over het geheele land voor. Wel een bewijs dat men zoo eenigszins mogelijk voor de huidige lage prijzen het af ie zetten vee weer even vasthoudt, ver trouwende op betere prijzen. We hebben deze week ai direct kunnen constatceren, dat de wet van vraag en aanbod ook in dezen malaisetijd nog van kracht is want thans hing de balans in evenwicht en ontving de boer een iets beteren prijs voor zijn vette rund. Wij mogen gerust aan nemen van een hooger niveau van f. 10 tot f. 15 per stuk. Ook op de gebruiksvee-afdeelingen was het evenwicht eenigszins gunstiger en het waren speciaal de consumptiemelk boeren om de groote steden, die een melkbeestje bij kochten en wat meer sta biliteit in de waarde brachten. Oncourante soorten trokken echter nog weinig of geen belangstelling. Van de kalveren waren liet de vet gemeste soorten die overvloedig ruim werden aangevoerd. Dit artikel kan men dan ook niet ophouden en moest weer voor heel lage prijzen worden afgegeven. De nuchtere soorten gingen echter wel ruim prijshoudend van de hand. Voor het wolvee was absoluut nog geen verbetering te bespeuren. De prijzen waren over de geheele linie minstens even slecht als j.l. Vriidag hier ter plaatse. Prima zware zuiglamnieren konden slechts f.8, f. 9 f. 10 en een-jarige schapen hoogstens f.11, f.12. f.13 per stuk opbrengen. Varkens waren met moeite te plaatsen en inzettende op 15—15' enkele bij voor keur op de kwaliteit 16 cent, doch er werd ook bij sluiting van de meeste markten voor 14 en 14','s cent per pond verkocht. VAN DER S. AALSMEER. Jaarvergadering Centrale Aalsmeersche Veiling. Deze organisatie hield haar jaarverga' dering onder voorzitterschap van den heer W. Maarse Jbzn., die in zijn ope ningswoord wees op de slechte economi sche omstandigheden Menig kweeker is reeds in groote moeilijkheid, en ondanks het feit, dat met den regeeringssteun nog wel wat ten goede te bereiken zal zijn, waren de verwachtingen in dezen door spreker niet zoo groot. Wat het door de veiling aan haar leden verstrekt crediet, het z.g.n. tuinbouwbenoodigdhedencrediet betreft, kan de voorzitter wel verzekeren, dat ondanks de door het bestuur bij het verstrekken betrachte ernst en voorzich tigheid. gerekend moest worden op verlies. De notulen der vorige vergadering wer den onder dank aan den secretaris, den heer K. Hansen Jbzn., vastgesteld. Tot leden tot het nazien van de notulen dezer vergadering werden benoemd de heeren D. Eveleens, A. Keessen en C. Bol. Het den elden in druk toegezonden jaarverslag werd geen punt van bespre king. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn arbeid. De heer J. v. Zijverden bracht als lid der Financiëele Commissie rapport uit betref fende de rekening en verantwoording over 1932 Alles was in volkomen orde bevon den. Over de post zelfexport door de vei ling. waarvoor indertijd een crediet was toegestaan van f. 10.000.en waarvan f. 1600.was verbruikt, ontspon zich eenige discussie. In 't algemeen war men van oordeel, dat het zoeken van nieuwen afzet aan de exporteurs zelf toevertrouwd kan blijven, terwijl bovendien niet de vei ling, doch de plaatselijke tuinbouwbond, als vertegenwoordiger van het geheele centrum het aangewezen lichaam zou zijn, indien zulks inderdaad noodig ware. Nadat de voorzitter den leden had toe gezegd, dat het bestuur een zeer voorzich tige tactiek in het belang van zijn leden zal blijven voeren, werd van de zaak af gestapt. Over enkele posten werd nog van ge dachten gewisseld. De A T. Bond. die een subsidie van f. 3000 ontvangt, behoorde, volgens de meening van sommige leden, op meer moderne leest geschoeid te zijn: de tuinbouworganisaties dienden meer medezeggingschap in dien bond te heb ben. De heer Mensing zette zijn stand punt uiteen en wilde de gegeven wenken ter harte nemen. De begrooting 1933 werd vastgesteld overeenkomstig de raming: pl.m. f56.000 batig saldo, waarbij gerekend is op een minderen omzet van f. 500.000. In dit ver band sprak de voorzitter van de tegemoet komende houding der Coöp. Raiffeissen- bank te Utrecht. Een bestuursvoorstel tot wijziging van de statuten en het huishoudelijk regle ment kan niet in behandeling komen, daar het vereischte 2/3 deel der leden niet present was. Over 14 dagen moet hiervoor een algemeene vergadering bijeengeroepen worden. Als bestuursleden werden herkozen de heeren D. v. Leeuwen Wzn. en G. Harting Azn en gekozen werd de heer J. v. Zij verden. In de plaats van de aftredende en niet herkiesbare commissarissen wer den gekozen de heeren J. Buis Jzn. en N. Hofman. Aan den Proeftuin werd een subsidie van f. 300, Nos Jungunt Rosae f. 15 en aan de Tentoonstellingscommissie 1933 f. 650 verleend. Tot leden der financieele commissie 1933 werden benoemd de heeren P. v. d. Meer Jzn, G. Buskermolen en P Jore Gzn. Geslaagd voor het examen Rijks kweekschool te Haarlem de heer H. J. de Jong alhier. HAARLEMMERMEER. Geslaagde Tentzending. De van wege de Zending „de Blijde Boodschap" in de op het gemeentelijk concoursterrein geplaatste tent gehouden evangelisatiesamenkomsten mochten zich steeds in 'n groote belangstelling verheugen. Nadat ds. Salverda de laatste bijeenkomst met dankgebed had geëindigd, sloot de lei der de lieer Kruithof de samenkomst met n hartelijk woord van dank aan de ver schillende predikanten die in de tent het woord gevoerd hebben, aar den burge meester mr. A. Slob, voor z'n mooie in leiding bij de opening en verder voor de van verschillende zijden, in 't bijzonder ook uit Aalsmeer, ondervonden belang stelling en medewerking. Beroep aangenomen. Ds. R. Oosterhoff te Wanswerd (Fr.) beeft bet beroep naar de Geref. Kerk te Hoofddorp aangenomen. Aanrijding. Gistermiddag werden op den Kruisweg twee wielrijders, de heer T. en de heer v. d. O., aangereden door een auto, be stuurd door den heer v. d. B. uit Aalsmeer. T. bekwam eenige kwetsuren en werd door dr. N. verbonden. De rijwielen werden nagenoeg geheel vernield. De politie stelde een onderzoek in. Een nachtelijk incident. De landbouwer U aan den Sloterwcg werd 's nachts gewekt door gerammel aan de deur. Even later werd er een ruit ingeslagen. U ging hierop gewapend met een stuk ijzer naar beneden. Buiten kwam er een man zekere d. J. uit Amstelveen, die vermoedelijk onder den indruk van sterken drank verkeerde en met hem wilde afrekenen op hem af. U diende den lastigen bezoeker eenige klappen met het ijzer toe, waardoor de J. zoodanig werd gewond, dat de hulp van dr. F. moest worden ingeroepen. U. deed van het gebeurde aangifte bij de politie. De landbouwer d. R. aan den IJweg alhier, miste 's morgens een jonge koe uit de weide. Daar vermoedt wordt, dat het dier gestolen is, is van de vermissing aangifte gedaan. Met de Stscrt. No. 118 zijn verzonden de afdrukken der statuten van de Buurt- yereeniging Badhoeve, gevestigd alhier. RECLAME. worden gestild door ASPIRIN/ TABLETTEN Uilsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbuisjes van 30 tabl. 70 cb» en oranjezakjes van 2 fabl. a 10 ets, 2809 HILLEGOM. Verplaatsing post- en telegraafkantoor. Het P.T.T.-kantoor wordt deze week overgebracht van het tijdelijke kantoor in de Sixlaan weer terug naar het oude kan toor in de Hoofdstraat, dat verbouwd is. De telefoondienst is steeds in het oude gebouw gebleven, de nieuwe automatische installatie aldaar is nog niet gereed. Be gin volgende week zal het publiek weer in de Hoofdstraat moeten zijn. KATWIJK AAN DEN RIJN. De R.K. Volksbond. De R.K. .Volksbond afd. Katwijk ver gaderde in liet parochiehuis. De opkomst was heel klein en dat was jammer, daar dit voor den Bond toch een belangrijke vergadering was. De voorzitter de heer J. Warmenhoven opende met den Chr. groet en heette den geestelijken adviseur en de leden harte lijk welkom, waarna de secretaris memo reerde het overlijden van onzen trouwen penningmeester den heer J. v. Mil z.g. die vana fde oprichting van den Bond steeds zoo'n grooten steun en kracht is geweest, een trouw lid, een die altijd bereid was zijn tijd en werk te geven voor de afdeeling. Een voorbeeld was hij steeds voor allen om zich geheel te geven voor de Katholieke zaak. Nadat de voor zitter voor den overledene had gebeden werd de vergadering voortgezet. Besloten werd a.s. Zondag 25 Juni, ais er genoeg deelname is, met een bus naar de meeting te gaan, welke dit jaar wordt gehouden in Warmond. Het bestuur vertrouwt dat alle leden zullen meegaan. Als penningmeester werd gekozen de heer Joh. Seijsener, die deze benoeming aannam. Daar de rond vraag niets belangrijks opleverde, sloot de voorzitter de vergadering met gebed. KATWIJK AAN ZEE. In de Geref. Kerk werd voor de diaconie een gift gecollecteerd van f. 100. Door het scheuren van een klink nagel liep de motorboot „Cornelia" in het Prins Hendrikkanaal gedeeltelijk vol water. De eigenaar waarschuwde bijtijds de brandweer; met behulp van de brandspuit werd het vaartuig van het binnenge drongen water bevrijd. De begrafenis van wijlen den heer J. J. Hoffmann zal plaats vinden Donder dagmorgen, vertrek om 11 uur van het sterfhuis in de Burgersdijkstraat alhier. De N.C.R.V. zal den 27sten Juli op „Berg en Bosch" te Apeldoor een land dag houden. Voor de radio zullen uit elke provincie twee muziekvereenigingen optreden. De Harmonie U.N.I., directeur de heer P. C. Langmuur, behoort ook daartoe. Bij gunstig weder zal U.N.I. Donder dagavond een uitvoering geven in de muziektent op den Boulevard. LISSE. Met de Stscrt. No. 118 zijn verzonden de afdrukken der statuten van het Pen sioenfonds van het personeel der Lissesche Protestantsche Coöperatieve Broodbakke rij en Verbruiksvereeniging „Ons Belang" U.A., gevestigd alhier. NOORDWIJK. Auto contra tram. 'Op het kruispunt BeeklaanHeerenweg heeft een botsing plaats gehad tusschen een personen auto. bestuurd door den heer W. te Bloemendaal en een tram, komende uit de richting Leiden. De auto werd over den weg geslingerd en is met den achter kant in een sloot terecht gekomen. De bestuurder van de auto heeft eenige schaafwonden aan het hoofd bekomen. Dr, Visser verleende geneeskundigen hulp. Gevonden voorwerpen: Een jong her dershondje, lorgnet, armband, rijwielbe- lastingmerk, doublé bril, rijwielbelasting- merk, paar zwarte gymschoentjes. Inlichtingen voor bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 121 uur n.m. ten Politiebureele te Noordwijk Binnen. o NOORDWIJK AAN ZEE. Auto-botsing. In den Nic. Bernhoornweg, ter hoogte van de Noordzeesteeg te Noordwijk aan Zee heelt een aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto, bestuurd door den heer W. te 's-Gravenhage en een per sonen auto bestuurd door den heer Sch. te Aken. De personen auto werd ernstig, de vrachtauto licht beschadigd Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. NOORDWIJKERHOUT Missionaris G. Vermin t. Zooeven ontving de familie bericht, dat op ruim 56-jarigen leeftijd is overleden onze vroegere plaatgenoot de eerwaarde heer G. Vermin, sinds 31 jaar werkzaam als missionaris van Madras in de Missie van Britsch-Indië. Enkele jaren geleden bracht de nu overledene zijn verlof in zijn geboorteplaats alhier door. HEDEN: Den Burcht: Tuinfeest ten bate dtr R.K. Stille Armen. 212 uur nam. Donderdag. Breestraat 19: Alg. ledenverg. Ver tol bev. v. d. bouw van Werkmanswoning.,, 4'/» uur nam. Hooglandsche Kerk: Concert „Sursum Corda". 8 uur nam. Den Burcht: Tuinfeest ten bate der R.K. Stille Armen. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. nam „Onder Tucht". Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam „Wat mannen weten moesten". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur- Trlanon-Theater Breestraat, 8 u. nam.: „Der verliebte Blasekopp". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur, Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Juni a.s. waargenomen door apotheek W. Pelle, Kort-Rapenbur» 12, telef. 594. RIJNSBURG. Uitstekende sportdemonstraties. Gymnastiek en voetbal. Hadden twee dagen van regen het ergste doen vreezen voor de jaarlijksche Rijns- burgsche paardenmarkt, juist gisteren was het weer geheel veranderd. Reeds vroeg in den morgen kwam de kramen, en niet te vergeten, de ijscowagens hun plaatsen innemen. De aanvoer van paarden, honderdvijfiig stuks, viel niet tegen, terwijl de handel ook nog wel ging. Zooals ieder jaar waren er ook nu weer veel menschen op de been, onder wie vele oud-Rijnsburgers en vreemden. Het onverwacht mooie weer bracht de stemming erin. Tegen half twee begon de drukte aan de Vliet toe te nemen, toen de marsch begon der vereenigingen, die aan het Sportfeest medewerking verleenden, n.l. de Muziekvereeniging „Wilhelmina", de Gym- nastiekvereeniging „D.W.S." en de Voet- balvereeniging „Rijnsburgsche Boijs", naar het terrein van laatstgenoemde vereeniging aan den Voorhouterweg. Te 2 uur kwam men daar aan.. Hef eerst was de beurt aan „D.W.S.", dat onder leiding van den heer P. v. Dam uil den Haag begon met algemeene vrije oefeningen, die keurig afgewerkt werfe De dames lieten vervolgens goed brugrm zien, terwijl de meisjes en jongens mi- ijverden in 't hoogspringen. De staal- oefeningen voor heeren werden in keur:::: stijl uitgevoerd. Een aardig nummer «as de Estafetteloop voor jongens, alsook Evenwichtsladder voor meisjes. Heel mooi waren de knotsoefeninge: voor dames, die opvielen door stijl ca gelijkheid. Aan brug en rek toonden de heeren, welke belangrijke krachten „D.W.S." telt. De perfecte leiding kwam hier wèl tol uiting! Na het paardspringen voor dames, dat «ok goed uitgevoerd werd, volgde een heel aardig nummer, n.l. Hinderrisbaan voor jongens. De wijze waarop sommige hindernissen genomen werden, wekte vaak de lachlust op van het publiek. De gymnastiekdemonstraties werden be sloten met eenige schitterende acrobatiek- nummers, die vooral door de heeren van Dam en C. C. v. d. Gugten perfect werden uitgevoerd en waarvoor zij een hartelijk applaus ontvingen. Na deze uitstekend geslaagde demon straties was de beurt aan „Rijnsburgsche Boys", dat een keurige prestatie leverde, door tegen het sterke „R.C.L." uit Leiden, met 5—5 gelijk te spelen. Beide ploegen hebben eenige invallers. De rechtsbinnen geeft den geel-zwarten de leiding. Bij een aanval der thuisclub bemachtigt J. Zwaan den bal. Als leder denkt, dat hij voor zal zetten, scoort hl] zelf, met een laag, hard schot, dat den keeper vêrrast. 2—0. Dit is te veel voor R.C.L.. Onstuimig valt zij aan en bij een corner is het de rechtsbinnen, die ineens schitterend inschiet. Kort daarop een blunder in de achterhoede en de stand is gelijk 2—2. Bij een Rijnsburgschen aanval helpt de linksback van R.C.L. een handje, door den bal in eigen doel te plaatsen. Om bet weer goed te maken, miste ook de Rijnsburg sche achterhoede en weer was de stand gelijk. De Boys verslapten nu en nog vóór de rust nemen de Leidenaars de leiding. Na de thee pakten beide ploegen weer flink aan. Toch duurt het nog geruime" tijd, alvorens R B. door A. Heemskerk, met een keurig schot in den hoek, ge- lijk maakte. 5 minuten voor 't einde keert de Lem- sche achterhoede een schot, maar de rechts buiten der Boys komt toeloopen en met een hard schot geeft hij geelzwart weder om de leiding. Nog is het niet genoeg, want bij een doelworsteling weet een der withemden zoowaar weer gelijk te makeu, zoodat het einde van dezen wedstrijd komt niet 5—5. R.C.L. had wel een kleine overwinning verdiend. Het was een prettige wedstrijd, wente door den lieer J. Hillebrand als altija keurig geleid werd. De prijs, een zilveren lauwertak, «era aan R.C.L. uitgereikt, hetgeen zeer oi prijs gesteld werd. nH Ook dit Sportfeest is weer schitteren geslaagd. „Wilhelmina" weerde zich S?" ducht en hield de vroolljke stemming goed in! 's Avonds speelde Rijnsburgsche Boy» tegen het personeel van de Ridder e Co. uit Leiden. De Boys waren stukke sterker en klopten de gasten helst n* 7—1, waardoor zij een mooie meaaii wonnen, uitgeloofd door de eerste kijd burgsche IJsco Onderneming. ,.„j De heer Hoogenduijn leidde uitsteken 2-2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6