GEURIGE BAAITABAK LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 16 Juni 193 LAND- EN TUINBOUW. HAVEN 20 Fa. Wed. C. J. VISTER - LEIDEN FINANCIEN. Burgerlijke Stand v. Leiden UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. INVOER VAN PLANTEN, AARDAPPELEN EN GROENTEN IN ENGELAND. Nieuwe voorschriften uitgevaardigd. De directeur van den Landbouw deelt rr.ede, dat blijkens een bericht van den RIJkslandbouwconsulent te Londen de En- gelache minister van Landbouw nieuwe voorschriften heeft uitgevaardigd met be trekking tot den Invoer ln Engeland en Wales van planten, aardappelen en groen ten. Volgens de nieuwe voorschriften, welke 15 Juli a.s. ln werking treden, moeten levende planten en deelen daarvan, behal ve zaden, bestemd voor ultplantlng. als mede aardappelen bU Invoer vergezeld zijn van een certificaat van gezondheid, afge geven door den Plantenzlektenkundlgen Dienst van het land van herkomst, waarin verklaard wordt dat, wat de planten be treft zij grondig onderzocht zijn en gezond bevonden en dat er geen schadelijke In secten, schimmels of ziekten nadeellg voor den land- en tuinbouw. In voorkomen. BIJ zendingen aardappelen moet hieraan worden toegevoegd dat geen wratzlekten ooit ls geconstateerd op de boerderij, waar de aardappelen gegroeid zUn, noch binnen 2 KM daarvan. Voorts moeten tusschen 15 Maart en 14 October van elk Jaar versche groenten vergezeld zijn van het certificaat van oor sprong. aanduidende het land en de plaats waar die groenten geteeld z|Jn. Onder versche groenten verstaan deze voorschriften: uien, tomaten, aubergines en saladegroenten. DE STAND DER LANDBOUWGEWASSEN IN HAARLEMMERMEER. Over 't algemeen goede verwachtingen voor 1033. Omtrent den stand van de landbouwge wassen In den Haarlemmcrmeerpolder, werd ons van betrouwbare zijde het vol gende medegedeeld: Het bewerken der landerijen ging met weinig moeilijkheden gepaard en heeft vrijwel zonder stagnatie z'n beslag gekre gen, doordat er weinig vocht ln den grond rat. Ook het gunstige voorjaarsweder heeft op den groet der gewassen z'n gunstige In vloed merkbaar doen gelden. De verschillende gewassen staan er in Haarlemmermeer dan ook behoudens een enkele uitzondering hier en daar prachtig bi) en over 't algemeen worden omtrent de uitkomsten van den a s. oogst goede verwachtingen gekoesterd. Op som mige plaatsen laat de stand nog wel iets te wenschen over, doch hiervan zal met zonnewarmte nog veel terecht kunnen komen. Tarwe. (Ook dit Jaar weder het hoofd product; ongeveer 4500 hektaren). De veel uitgezaaide wintertarwe ls goed door den winter heengekomen 'en staat over 't al gemeen prachtig te yclde, Ook de zomer- tarwc staat er goed bU. Haver. Van dit gewas, waarmede ruim 900 hektaren werden bezaaid, laat de stand op sommige plaatsen door de droogte nog al to wenschen over. De haver kan veel water hebben, zoodat bil langdurig droog weder do groei, vooral ln het eerste sta dium, belemmerd. Gerst. Wordt weinig verbouwd; de stand ls vrij goed. Erwten. Staan vrij goed, op enkele plaat sen zelfs heel best te velde en beloven een ruime opbrengst. De knopworm zal mis schien hier en daar nog wel eenlge schade aanrichten, doch er is thans nog geen re den om zich daarover ongerust te maken. Boonen. Staan middelmatig; in enkele stukken is de luis waargenomen. Karwij. Dit gewas heeft 't door de rups reeds dermate moeten ontgelden, dat vele stukken weinig kans meer geven op bevre digende resultaten. Was de opbrengst van dit zoo speculatieve gewas verleden jaar ook al niet schitterend te noemen, de vrees bestaat dat het dtt Jaar nog meer tegen zal vallen en in vele gevallen niet meer dan 18 a 20 baaltjes van een bunder zullen kunnen worden geoogst. Bleten. (Het 2e hoofdproduct dit jaar, ruim 2000 hektaren). Hier en daar hebben de bleten zich reeds krachtig ontwikkeld, zoodat al mooie stukken te zien zijn. Som mige stukken staan er nog al achterlijk bij, doch warm weder kan ook hier de ge- wenschte verbetering nog ruimschoots brengen. Spinazie, Met uitzondering van enkele dunne stukken, Is de stand goed. Blauwmaanzaad. Staat goed te velde. Oliezaden, radijs en mosterdzaad. De stand ls over 't algemeen goed. Aardappelen. Hoewel minder dan verle den laar, zijn dit Jaar in dezen polder weer vrij veel aardappelen uitgeooot. De ..aard appelziekte" werd nog niet waargenomen en behoudens kleine uitzonderingen, staat dit gewas er prachtig bij. Oras. Nu de hooibouw reeds in vollen gang is een vroegertje dit jaar, kon worden geconstateerd dat de opbrengst van de le snede zoowel wat kwaliteit als kwantiteit betreft bevredigend is. Klavers. Ook hiervan werd reeds een ge deelte geoogst en gaf de le snede een goede ODbrengst. Vlas. De stand van dit gewas, waarmede ongeveer 50 Hektaren worden beteeld, ls vrij goed. Boomgaarden. In Haarlemmermeer heb ben de boomgaarden weinig van de nacht vorsten te lijden gehad, zoodat de vrucht zetting goed tot haar recht kon komen en er veel kans op is. dat er dit jaar veel ap pelen en peren zullen zijn. DE PREMIEKEURINGEN TE HOOFDDORP Een buitengewoon mooie paardendag. Gisteren hadden op de gemeentelijke keurlngsbanen by het concoursterrcln te Hoofddorp onder groote belangstelling en begunstiging van prachtig zomerweder, de Jaarlijksche premiekeuringen plaats van merries van 1 tot 7 Jaar en van veulens. Het aantal Inschrijvingen was zeer groot en leverde duidelijk het bewijs, dat de paardenfokkerij ook in Haarlemmermeer nog op een hoog peil staat en zich ln een flinke opleving mag verheugen. De keu ringen duurden van 's morgens 10 tot 's avonds ongeveer .7 uur, Het sas een bui- RECLAME. 4061 45 cent per pond - 18 cent per ons - SCHATKISTPAPIER. Uitgifte van ten hoogste f. 65 miUioen. Donderdag 22 Juni wordt ten kantore van den agent van het ministerie van Financiën te Amsterdam, de Bijbank van De Nederlandsche Bank te Rotterdam en hel Agentschap van De Nederlandsche Bank te 's-Gravenhage, de inschrijving opengesteld op Schatklstpromessen en 4 pC.t Schatkistbiljetten tot een totaal be drag van ten hoogste f. 65 mlllloen. De Schatkistpromessen, groot f. 10.000, f. 60.000 en f.100 000. onder dagteekening van 1 Juli 1933 uit te geven, worden ge steld ten name van den nemer of order; zij hebben een looptijd van 3 of 6 maan den en zijn derhalve op 1 October 1933, respectievelijk 1 Januari 1934 betaalbaar. De Schatkistbiljetten, ten bedrage van f 1000, f. 5000 en f. 25.000, dragen 4 pCt. rente per Jaar en worden uitgegeven onder dagteekening van 1 Juli 1933; zij hebben een looptijd van 1 jaar en zullen op 1 Juli 1934 worden afgelost. De biljetten zijn voorzien van 2 half- Jaarlijksche coupons, elk ten bedrage van f. 20 per f 1000. De geboden prijs voor Schatkistpromes- sen moet per 10.000. die voor Schatkist biljetten per f. 1000 ln Nederlandsche munt kunnen betaald worden De uitgifte der Schatkistbiljetten kan krachtens de bepalingen der wet niet beneden pari geschieden. De storting moet geschieden 1 Juli BIJ de storting van het verschuldigde bedrag op 1 Juli 1933 kunnen ln betaling worden gegeven de per 2 Juli 1933 ver vallende Sc'natkistnromessen onder af trek van een disconto van f. —.05 per dui zend gulden. GEBOREN. Pleter Zacharias. z. van M. Sierat en M. Dubbelaar Marie Pauline, d. van H. Ktihler en M. C. P. Köhlen Maria, d. van P. J. Mink en J. H. Webbers. ONDERTROUWD. W. A. v. Dillen wedn. en A. Hoeflaak Jd. 46 J. J. Galjaard jm. 22 J. en J. Onder water Jd. 22 J. W. L. v. Dinten jm. 28 J. en E. M. Steenbergen Jd. 28 J. H. Rie- beek Jm. 22 j. en M. Nabér Jd. 22 J. OVERLEDEN. N. Molenaar m. 62 J. tengewoon mooie paardendag, waarmede Haarlemmermeer is geluk te wenschen en waarover vele paardenliefhebbers ln een enthousiaste stemming verkeerden. De uitslag ls als volgt: Veulens: R. Winter, Hoofddorp, f. 10; M. W. v d. Schans, Bovenkerk 2 x f.10, P. Noordam, Aalsmeer f.7; c. Bruijnis. n. Vennep, f. 10; A. Buurman, Heemstede, f. 10; A. c. Pruissen, N. Vennep, f. 10: A. v. d. Maarl, n. Vennep f. 7; Wed. c. Bruij nis, N. Vennep 2 x f. 10; P. K. Avis, alhier f.10; C. de Vlieger. Abbenes, f.7; P. K. Klstemaker, alhier, f. 10. 1-jarlge merries: J. M. Knoop, N. Vennep f.30; D. v. Wleringen, Abbenes. f.30; K. Knlbbc. te Rijk f.40; R. Winter f.40; Wed. C. BruUnls, f. 20; C. Bulk, N. Vennep, f. 20; P. Noordam, alhier, f.20 2-jarige: R. Winter, f. 30; P. Noordam, f.30; D. v. Wleringen, f.20; M. W. v. d. Schans, f.20; A. Buurman f.30; K Knlbbe f. 30; J. M. Knoop f. 40 en f. 20; A. C. Pruis sen, N. Vennep, f. 20; O. de Kok. N. Vennep f.20. 3-Jarlge: J. M. Knoop, f. 25; A. Buurman f.25 en f. 40;J. Parlevllet. N. Vennep, f.50 en f 25; G. Klaasse Bos, Bovenkerk, f.30; G C. v. Arendonk, f. 40 4-jarige: R. Winter, f.30; J. Parlevllet, f. 50; A. C. Pruissen, 3 x f. 40; D. v. Wierin- gen. 2 X f 40; M. W. v. d. Sthans, f.30 en f. 40; Wede. C. Bruijnis 2 x f. 30, f. 40 en f. 50: K Knibbe. f. 50: J. M Knoop, f 30: O. de Kok, f. 40 en f. 30; A de Groot. N. Vennep, f.50: G. Kofoed, N. Vennep, f.301 M Noordam, Heemstede, f.30; G Klaasse Bos. f.30; J. J. v. Haaster, alhier, f.30; A. Buurman, f 30 en f.50: A. v. d. Maarl, N Vennep, f.40: G. Kort, Hoofddorp, f.30: C. de Vlieger. Abbenes. f 40; B. de Breuk, N Vennep, f 40: C. Bulk. N. Vennep, f.40 en f 50. Veulens van trekpaarden: J. C. Gehrels, Vijfhuizen, f. 8: G. Coevert. Hoofddorp, f. 15: Wed W. Rip. alhier, f. 10; A. J. Kort, alhier, f. 10; A. J. Kofoed. N Vennep f 12.50 M. Immink. N. Vennep, f. 8. 1-Jarlge merries: L Kranenburg, Abbe nes, f. 25, f. 50 en f. 40: J. T. Haartsen, Halfweg, f. 30; M. Immink. N. Vennep, f. 60 A. J. Kofoed. f 25: H. Granneman. te Rijk f 40. 2-jarige: J. de Jong. A'damsche polder, f. 30; F. Haartsen. f. 35; L. Kranenburg, f.20; J. Gehrels, f.55: G. Coevert, f.25: H. de Graaf, N. Vennep, f. 45: C. A. de Wita, Hoofddorp, f. 60: P de Vos, Gr. IJpolder, f.40. 3-Jarlge: M. Immink. Hoofddorp, f.40 en f. 35: A J. Kort f 65; G. Coevert. f. 55: J. T. Haartsen. f.45. 4-7-jarige: L. Kranenburg f.65 en f.55: A. C. Schaap. Beverwijk, f.35; J. de Jong, f.75: J. T Haartsen. f.70; L. van Reeu- wljk. Hoofddorp. 1.60: J. C. Gehrels. f 40: P. van Reeuwljk, Vijfhuizen, f. 50. LEEUWARDER BOTERNOTEER1NG. De Leeuwarder Cömmlssléhótéering vöor boter is gisteren vastgesteld op 52 cents per kilo, Hbld, AALSMEER. Verkooping. Door notaris H, Bax werd in „De Oude Veiling" publiek verkocht dc hofstede „Steenwijk", bestaande uit diverse per- ceelen weiland, arbeiderswoning enz. ge legen aan den Legmeerdljk in deze ge meente, groot 21.75.39 hectaren, oigenaar de heer Corn. Zandvliet. De perceelen werden als volgt gekocht: 1 door J. F. van Leeuwen te Amsterdam voor f. 550; II door J, Biemond te Uithoorn voor f. 2700; III door J. F. van Leeuwen te Amsterdam voor f. 7500; IV door J. Bic- mond te Uithoorn voor f.0600; V door J. F. van Leeuwen te Amsterdam voor f. 7500. Zoowel bij de perceelen afzonderlijk als verschillende combinaties werd niet afgemijnd. Een en ander werd aan de hoogste bieders voornoemd gegund. Verkoop Rozcnkweekcrij. Door notaris H Bax werd Donderdag avond in „De Oude Veiling", krachtens art- 1223 B. W., publick verkocht een woonhuis met kweekerij, bestaande uit bloemenschuur, kassen, ketelhuis enz., groot 97.75 aren. gelegen aan den Aalsmeerder- weg alhier, eigenaar de lieer L. Swart. Gekocht door den heer H. Busscher te Hoofddorp voor f. 19003, «den het perceel gegund werd. De 6e lathyrus-tentoonstelling. H.M. de Koningin heeft aan de hier op 7, 8 en 9 Juli a.s. te houden Lathyrus tentoonstelling een zilveren medaille ge schonken. Uit de veie schenkingen, welke de organiseerende commissie reeds mocht ontvangen, blijkt dat er veel belangstelling in den lande voor deze tentoonstelling bestaat. Ook de deelname is verre boven de verwachting. Dacht men aanvankelijk, dat alle inzendingen in één zaal konden ondergebracht worden, thans staat reeds vast, dat alle zalen van „De Oude Veiling" bezet zullen worden. De weg naar Uithoorn. Aangezien het wegdek van den weg van deze gemeente naar Uithoorn in een zoodanigen toestand verkeert, dat het ge vaar kan opleveren voor de veiligheid van liet daarover gaande verkeer verzochten en A.N.W.B. en de K.N.A.C. aan den Minister van Defensie, om een spoedige afdoende verbetering. Hierop werd thans het bericht ontvangen, dat opdracht is gegeven de allernoodzakelijkste voorzie ningen aan dezcr.vweg/ te doen uitvoeren. De aardbciencultuur. Er zijn tijden geweest, vóór de opkomst der smjbloemcncultuur, dat de Junimaand cn ook gedeeltelijk dè Julimaand hier ge heel gewild waren aan den pluk der aardbeien. Behalve met boonen, planten en potbloemen, waren groote uitgestrektheden der vruchtbare akkers, bezet met aardbeien, bessen, frambozen, augurken en boonen, welke producten wel het hoofdbestaan der dorpelingen vormden. De tijd ligt nog niet zoo heel ver weg, dat in den „aard- beitijd", zooals deze hier algemeen be kend was, het geheele gezin van den tuinman in de weer was! Thans kent men hier dien ouderwetschen „aardbeitijd" niet meer. Geheel losgelaten heeft men echter de cultuur van aardbeien toch ook niet; nog altijd worden in dit centrum vele kweekers aangetroffen, die deze vruchten nu dagelijks plukken en ter veiling bren gen om verhandeld te worden. Het oude systeem van de commissionnairs heeft nu afgedaan en dc kweeker zou het niet graag meer willen omruilen. Geconsta teerd kan rilt jaar wel worden, dat de cultuur van aardbeien, alsmede van boonen enz., eenige uitbreiding heeft gekregen, hetgeen waarschijnlijk zijn oorzaak vindt in de minder gunstige uitkomsten van verschillende snljbloemenculturen. HAARLEMMERMEER Burgerlijke Stand. Geboren: Alle, zn. van M. Smit en R. C. Barendregt Tjitske Wiepkjen, d. van C. Hésselins en A. Buis Maarten Coenraad, zn. van H. Groenenbërg en M. Verkuijl Theodorus Gerardus Maria. d. van G. J. Kiebert en E. S. Hoenderdos Willem Lambertus. zn. van G. C. Albers en M. C. v. d. Kroon Nicolaas Wilhelmus Anto- nius. zn. van W. H. 8p!erlngs en A. M. Stoop Johannes, zn. van C. van der Kamp en A. v. d Breggen Leendert, zn. van H. Scholte en J. van Dam Janna. d. van J. Pierik en K, Keur Wlllemljntje, d. van J. Móhlmann en A. de Kooker Bastiaan zn. van J. v. Stam en M. M. Cardol Jacob, zn. van J. Overbeek en C. J. van Rijswijk. Ondertrouwd: S. Stieva, 30 J. en J. Smit 23 J. J. Fleman, 30 j. en M. A. Burghout, 24 jaar. Gehuwd: A. J. Rooker, 29 j. en C. Blan- kert, 24 J. C. Bol, 22 j. en C. P. Offerman 19 j. N. Weber, 67 en M. J. Visser, 53 j. E. van Dalen, 30 j. en A. Geuze, 23 j. Overleden: Geertje van Dam, 62 j„ on gehuwd Wilhelmina Maria. 10 d., doch ter van F. B. Meijer en E. J. W. Paauwe. Loop der Bevolking. Gevestigd: Antonia J. W. Niemeijer, van Apeldoorn. Sprengenweg 68. naar Sloter- weg 3 Lena W. van den Over, van Haarlem. Schotersingel 123. naar Spie ringweg 535 Pieternella M. den Hartog, wed. De Vries, van Rotterdam, De Man- straat 46 A. naar Venneperweg 1161 Adrlanus R. Bennlk, van Amsterdam, Baarsjesweg 291. n. naar NleuwemeerdlJk 177 Wiebe R Berg, van Amsterdam, Pieter Nleuwlandstraat 81, naar IJweg 143 Dirk Bouman. van Hemelumer Olde- phaert en Noordwolde. Molkmerum 104, naar Venneperweg 477 Gelfke Troel- stra. idem. idem Gerritje DirkeS, van Amsterdam, J. Evertsenstraat 104, I naar Burgemeester Amersfoordtlaan 42 Helnrich Chr. Holthaus, van Amsterdam, Jan Evertsenstraat 104, I, naar Burge meester Amersfoordtlaan 42 Jentje Dekker, van Kampen, Burgwalstraat 13, naar Hillegommerdijk 355 Dirk G. Jongeneel, van Noordwijk, van Speijkstr. 12 a, naar Spaarnwouderweg 897 Adri- aan Koning, van Haarlem, Plataanstr. 54, naar Bplerlngweg 545 Cornelia Kuijpcr van Amsterdam, Adm. de Ruljterweg 335, I naar Hermina Maria Dijklaan 26 Cornells J de Regt, van Haarlem. Hee rensingel 71, I, naar IJweg 121 Chris- toffel Schipper, van Numansdorp, Korte- boomweg A. 347, naar Zwanenburger- dijk 118 Adrian E. Timmers, van Haar lem, Wagenmakerslaan 7, naar Kruisweg 1278 - Gljsbertus J. de With, van Nlj- kerk, E. 51, naar Uweg 895. Vertrokken: Gijsbertus van Meeteren, van Sloterweg 192, naar Amsterdam, Hud- sonstraat 144, III Maartjc G. P. Dijks man, van Lijnderdljk 201, naar Amster dam, Barendszestraat 66, I Johannes van Rijswijk, van Hoofdweg 1579, naar Amersfoort, Emmalaan 18 Margaretha E van der Zalm, van Kruisweg 1619, naar Velsen, Bloemendaalsche straatweg 43 Anna Rlnzema, van Aalsmeerderweg 511, naar Leeuwarderadeel. Honthorststr. 36 Gerrit Stork, van Badhoevelaan 28 naar Weesp, Nieuwstraat 81 Aaltje Mannes, van Spieringweg 1018. naar Lisse, Heeren- weg 545 Johan F. Nleuwenhuijs, van Kastanjelaan 39, naar Amsterdam, Tuijl van Serooskerkenweg 9, II Jacob Groe- neweg, van Friedalaan 19, naar Amster dam, Ortellusstraat 225, III Leentje Burghout, van Venneperweg 711. naar Oudenrijn (Utr.) Galecoperdijk 30 Franke Hosper, van Vljfhulzerdijk 22?, naar Velsen, Santpoort, Hofgeest 14 Marretje Wilner, van Iepenlaan 56, naar Amsterdam, Arubastraat 6. II Philip- pina van Maasdam, echtge. K. Wegman, van Huigsloterditk 85, naar Nieuwer- Amgtel, Oudekerkerlaan 58 Elisabeth Haas, van Kruisweg 664. naar Anna- Paulowna, R.K. Pastorie Neeltje Bou man, van Nleuwerkerkerweg 121. naar Bloemendaal, Iepenlaan 41. NOORDWIJK. Onder architectuur van den heer F. Nleuwerkerk, is door het bestuur van het R.K. Ziekenhuis van den H. Joannes de Deo, Westeinde te 's-Gravenhage bij on- derhandsche aanbesteding, opgedragen den bouw van een Paviljoen, Zusterhuis en Kapel aan de N.V. Mij. „Erica" Aanne mersbedrijf v.h. W. P. de Vreede alhier. Aan het postkantoor en de daaronder ressorteerende wijkpostkantoren werd ge durende de maand Mei 1933 ingelegd een bedrag van f. 12.230.06 en terugbetaald een bedrag van f. 11.582.33. NOORDWIJK AAN ZEE. De collecte voor de classicale zending in de Ned. Herv. Kerk heeft ruim f. 196 op gebracht. Namens den Geneeskundigen Dienst van 0egstgee8t wordt medegedeeld, ter tegenspraak van valsche ge ruchten, dat hier geen gevallen van de ziekte van Weil zijn voorgekomen 2526 SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Cornelia Elizabeth, d. van A. van der Voort en J. M. Rotteveel. Overleden: Pieter Vis, 2 jaar, z. van J. P. Vis en M. M. Schalk; Marijtje Verploegh, 73 jaar. Gotrouwd; H. J. Plomp' 29 jaar en M. A. Kroes, 33 jaar; P. Ammerlaan, 23 jaar en J. Onderwater, 27 jaar; G. H. Zuidhoek 25 jaar en E. A. A. van Bakkum, 23 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. v. Vliet, Zandslootkade 27, van Bodegraven; N. Roos, Hoofdstraat 240, van Lelden: J. Knoppert, N. Kerklaan 1, van Leiden. Vertrokken: J. Onderwater, Hoofdstraat 335, naar Voorschoten; W. C. Simonis, van Heemstrastraat 23, naar Leiden; A. C. Hoogkamer, Hooidstraat 33, naar Haarlem: E. A. A van Bakkum, v. Heemstrastraat 32, naar Noordwijk; Ida Etsa Mietzke, Hoek- straat 17, naar Wassenaar; J. Kuipers, Hortuslaan 7, naar Zandvoort; C. van der Hoeven en gezin, Hoofdstraat 148. naar Katwijk. Ned. Chr. Vrouwenbond. De afdeeling Sassenheim van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield haar 12e jaar vergadering. Mevr. Westerbeek-Klijn werd gehuldigd in verband met het feit, dat zij 10 jaar onafgebroken presidente van de afdeeling was. Bij monde van mevr. le Grand werd haar dank gebracht voor haar onvermoeiden arbeid in bet belang van den Vrouwenbond. Een clubje dames zong baar eenige liederen toe. Mevr. Wiep- kema als secretaresse en mevr. Moolenaar als penningmeesteresse brachten verslag uit van de 'propaganda-afdeeling. De opbrengst van de busjes, die wekelijks bij de leden rondgaan, bedroeg f. 113, en werd besteed om verschillende leden te steunen in ver band met ziekten enz. en andere omstan digheden die extra-uitgaven vorderen. Al gemeen werd gevoeld hoezeer deze in stelling den ouderlingen band der leden versterkt. Van mevr. Eelderink, die wegens haar vertrek naar Terneuzon als secreta resse moet bedanken, nam de vereeniging afscheid. Door mevr. Pera werd nog een mooie bijdrage geleverd, waarna deze op verzoek van de presidente de vergadering met dankgebed sloot. A.s: Zondag wordt ten bate van de vereeniging „Hulp in Nood" een bloempjes dag gehouden, Zaterdag. In den Vergulden Turk: Verg. van h- ders van Duitsche Obligaties, 3 uur Oude Rijn 33 a Algemeene Ver^ ring aandeelhouders N.V. Boekhandel Drukkerij v.h. E. J. Brill. 11 uur v.m. Zondag. Oud-Hortuszicht Tuinconcert .De P«t 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. „Onder Tucht". Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater StatlonsweR 8 uur n- „Wat mannen weten moesten". Woensdag en Zaterdag nam. 2 D Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur Trianon-Theater Breestraat, 8 u. nam.: „Der verliebte Blasekopp", Woensdag en Zaterdag nam. 2 uiu Zondag nam. 2 uur 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst d apotheken wordt van Maandag 12 tot met Zondag 18 Juni a.s- waargenom door de apotheken: C. F. Reyst, stee straat 35, Telefoon 136 en A. J. Don Doezastraat 31, Telefoon 1313. VALKENBURG. De Pinkstercollecte voor de Zcndin heeft in de Herv. Kerk f.67.521/» opg- bracht. o WARMOND. De Schippersdam. Het besluit tot demping van de sl op den Schippersdam is thans door Ged Staten goedgekeurd, terwijl het werk Ij opgedragen aan de heeren Gebr. Beugel dijk alhier. Steunverleening. Door het Nationaal Crisis-Comité ls aan het plaatselijk steuncomité B. als exi? bijdrage voor hulp aan werkloozen voo het eerste half jaar 1933 toegekend een bedrag van f.70. Hoewel de zuinigheid zal moeten worden betracht, kan to- eenigen steun worden verleend. De volgende week zal van gemeente wege worden begonnen met de collects voor den gewapenden dienst. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. Grothe, d.b. uit Latlr Dl„ Deijlerweg 121 K. Klein, d.b. uit Kempen, v. Z. v. Nijeveltstr. 42 A. Eci- stein, d.b. uit Frankfurt. Rijksstraatw; 795 E. J. Haase, d.b. uit Wanne-Ectó, Wittenb.weg 132 H. J. Bemsmann, li, uit Buer, Schouwweg 27 E. Klode li uit Ratingen, v. Calcarlaan 25 M.B- zur, d.b. uit Oberhausen, Wittenb.wegU- E. Brucker. uit Den Haag. Teljltagerhc:?.- laan 19 E. Friellnghaus uit Heme, Pri Oud Wassenaar 1 H. A. van Doornail uit Davos, Backerhaegenlaan 30 J. 1, Slot, verpleegster, uit Voorburg, Gravea 1 L. T. Jansen, stafmuzikant uit Asot, kamp Waalsdorp M. Lemmen. d.b. uit sterkrade, Meijendelscheweg 14 H. A, H. Rauch, d.b. uit Lütgendortmund. Rijks straatweg 793 A. Fringe, d.b. uit Sech- ten. Van Calcarlaan 20 F. H. van Wal, boerenknecht, uit Voorschoten, Raap horstlaan 11 Th. H. Haake. klnderjulfr.j uit Niedersidlitz. Waalsd.laan 29 - 0. Tonn, d.b. uit Essen. Iepenlaan J Dingemanse, spoelknecht uit Vrouwenpo- der. Wassen.Slag 12 A. Steinmetz, zul- veltechnlcus. uit Gouda, Laan van Koot 43 J. Roest en vr„ uit Den Haag. Schouw weg 30 A. T. Smit en gez.. chauffeur uit Den Haag. Rijksstraatweg 78 P R"11 man, uit Amsterdam, Santhorstlaan 87 Wed. A. Blankespoor geb. M. van der Doe' en gez.. uit Apeldoorn, Eikenhorst 4. Vertrokken: G. Knetsch. n Den Haag, Pahudstraat 95 A. B, Rouwenhorst, n. Rh en en, Rijksstr.weg 170 J. T. M. Nells, n. Arnhem, O. Velperweg 90 P- J, Groot en gez., n. Den Haag, TheresiasW" 400 C. van Straten, n. Amsterdam. Hee rengracht 476 A. van Dijk. n. Voorburg, Van Heurnstraat 60 Wed. Kleljsen geb. Tellekamp, n. A'dam. Ger. Brantstra»1 14hs M. Vis, n. Wijk aan Zee. Sanhu; gersmarum M. Ptrkl. n. Den Haag, Chassésstr. 21-2 - Mevr. J. H. Wlerenga, n. Hilversum, Steijnlaan 13 J. oe ko- ning. n. Den Haag. Mariottstraat 79 v. d. Berg n. Lelden, Bosch en Gasthuian- 6 M Frelthofer n. Den Haag. Gev. Deu- nootweg 140 G Nell n Barneveld, op;" huisstr. 5 M. H. J. I. Rutten geb Koe nen, n. Mont St. Odlle (Fr.) Burgerlijke Stand. f Geboren: Cornelia Emerentiana. d. van Wissen en A. A. Vis Albert Harraea. z. v. H. Veldhuisen en C. A. M. Kuiper Rlmelia Wilhelmina, d. v. J. CallenKL M. P. Carsten Lein. z v. P. Oostrum en S. Provoost Willem, z. v. J. A. van «i en C. de Kluyver. Overleden: Lambertus Peek. 69 j neu v. C. Schermer Johannes Phillppu^ der Lubbe. 71 j.. geh. met H. J. Riep Hendrikus Johannes v. Minster 69 met N. A. de Vries. a. Ondertrouwd M. van der Veen H. de Vries T. van Donkelaar A. Hardtke W. A. N. Burgers en l- M. Leyen. Rffie, Gehuwd: C. J. L. M. Smits en B, A De minister van O. K. en W. heeft_^ de commissie in 1933 belast met he mineeren van hen, die een akte v .fls- kwaamheid voor onderwijs in n*" 1B terminologie en handelscorrespondent vreemde talen wenschen te ver benoemd tot lid dr. N. Jansonius a o ZEVENHOVEN. Been gebrand Het zoontje van wed. A. kreeg kokjJJ. water over den voet, waardoor is kundige hulp moest worden lnger Voor de Zending werd door de O-- Kerk opgezonden de som van t.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6