DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY; STRAND- EN SPORTSOKJES LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 16 Juni 1933 UIT DE OMSTREKEN. HAARLEMMERMEER. Inbraak. Bij den heer M. aan den Ringdijk bij den Spieringweg alhier, is 's nachts inge broken ln een achter de woning staande schuur. Door verbreking van het slot heeft de dief zich toegang tot het gebouw ver schaft en tevreden gesteld met een nog in uitstekenden staat verkeerend heeren- rijwlel De politie stelt een onderzoek in Geslaagd voor het examen Da Costa Kweekschool te Haarlem de heer J. P. Spaans te Nieuw Vennep. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Johannes Cornells Qualm, (30 jaar en Adriana de Vrij; 26 jaar; Aric de Vrij, 29 jaar en Alida Sophia Verheul, 26 jaar. GEMEENTERAAD, Het verslag van „Algemeen Belang". De uitkeering aan de schalen. Diverse besluiten. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Afwezig de heeren W. C. Diep hout en M. Pos. Do voorzitter-secretaris de heer A. Verheul Az., opende met gebed, waarna do notulen werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Na verschillende ingekomen stukken die voor kennisgeving werden aangenomen, volgde een beredeneerd verslag van den toestand der bouwvereeniging „Algemeen Belang" en hare verrichtingen over 1932, met bijvoeging van een balans en een verlies en winstrekening over elk der plannen 1 en 2, waaruit bleek dat plan 1 een batig saldo had van f. 2S8.24 en plan 2 1.100.59. B. on W. stellen voor om de balansen goed te keuren. Aldus besloten. Werd besloten eenige personen onthefllng te verleenen van het betalen van school geld. Eveneens werd een verzoek van het bestuur der School met den Bijbel, om een bedrag van f. 102.10 van de school geldkohieren over de jaren 1928, 1929 en 1930 wegens oninbare schoolgelden te ver strekken ingewilligd. Volgde vaststelling vergoeding ingevolge art. 101 der L.O.- wet 1920 over 1930. Uit een ontwerp ter vaststelling bleek dat over genoemd jaar de kosten per leerling op de O. School hebben bedragen f.6.49 dat het gemiddeld aantal leerlingen op de bijzondere school 107 bedroeg, zoodat die school recht heeft op een uitkeering van f. 694.43. Aan school geld heeft het ontvangen f. 607.75, zoodat aoor de gemeente moet worden toebe- taald f. 86.68. Aldus vastgesteld. Op voorstel van B. en W. werd besloten: le zich aan te sluiten aan het centraal Archief en inlichtingenbureau inzake Maatschappe lijk Hulpbetoon voor Nederland: 2e in samenwerking met de gemeenten die gas of electridteit van Leiden betrekken, te trachten voordeeliger contracten te ver krijgen en daartoe een bijdrage te ver leenen van hoogstens f.10 'sjaars. 3e. Een raadsbesluit, tot wijziging der begrooting 1932 en een dito der begrooting 1933 vast te stellen. Na rondvraag volgde sluiting met dankgebed. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. De regen heeft de producten aardig doen zwellen en het staat vrijwel vast dat in het begin der volgende week de veilin gen van vroege aardappelen en groenten weer zullen aanvangen. De gewassen staan redelijk. De prijs zal echter den doorslag moeten geven en daar de producten van hier speciaal voor het binnenland bestemd zullen zijn, klopt veler hart van verwach ting! Verleden jaar was er in het alge meen genomen en vergeleken bij 1931 geen reden tot ernstige klachten. Katwijk a. d. Rijn was trouwens de eenigste veiling in Z.-Holland die een hoogeren omzet noteerde dan in 1931. Afwachten zal dus ook nu de boodschap zijn! KATWIJK AAN DEN RIJN. Gisteren maakten de Misdienaars en koorknapen met den Pastoor en de com missie hun jaarlljkschen uitgaanstocht. Het ging ditmaal over Utrecht naar het Gooi met zijn prachtige bossen en buitenplaatsen de Pyramide van Austerlitz, het Muider- strand met de bekende uitspanningsplaat sen aan het „strand" van net IJsehneer. Er werden verschillende spellen ten uit voer gebracht, waarvoor zeer mooie prij zen beschikbaar waren. En waargespeeld werd, waren ook versnaperingen aanwezig en tevens bluschmiddelcn om den inwen- digen dorstigen mensch te laven. Ten slotte werd in Amsterdam gedineerd, om vervolgens huiswaarts te keeren. Te bijna 11 uur waren allen in welgedane en op gewekte stemming weer thuis. Het was een prachtdag! LISSE. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. J. W. v. Heuven-Rotteveel, endc-Vonk. van Hillegom, Nieuwstraat 38; Mej. J. W. Brak, van Noordwijk, Roovers- van Almelo, Kanaalstraat 191; C. Balken- broek 9 Vertrokken: Mei. H. G. de Water, naar Haarlem; Mej. M. Th. Zoet, naar Voor hout; A. G. Wassenaar, naar Borneo (O): Mej. D. Geuke, naar Rbeden; Mej. T. Kloosterman, naar Haarlemmermeer. Burgerlijke Stand. Geboren; Clasina Agatha, d. van J. v. Beelen en E. J. v. Resteren; Anna Jacoba, d. van J. Ch. H. v. Resteren en J. A. v. d. Voort; Leonardus Cornells Johannes, z. van C. J. Lijten en A. A. v. Resteren; Hendrikje, d. van K. Kempe en R. .Borst Ondertrouwd: J. v. d. Zwet en M. A. Kortekaas: J. v. d. Pol en J. C. Booden. Getrouwd: A. v. d. Geer en C. A. Baars O. J. Jaarsveld en J. Rhijnsburger. De Gemeentelijke .Arbeidsbeurs. Daar de werkloosheid in deze gemeente de laatste jaren sterk toenam, was het noodzakelijk een apart bureau te stichten. Dit bureau was gevestigd in het kantoor van den dienst van Openbare Werken aan de achterzijde van het Raadhuis. De heer Peters is sinds 1 Mei 1932 belast met deze administratie en d.d. 1 November 1932 werd tot hulp-Administrateur benoemd de heer Steenwinkel alhier. Het bestaande kantoor was niet meer geschikt, zoodat werd besloten een nieuw gebouw te stich ten. Gisteren werd dit gebouw officieel geopend. Het bleek een ruim en doel matig dienstgebouw te zijn. Zoowel het kantoorlokaal als de vestibule met de noodige loketten zijn practisch ingericht. Het gebouw is dagelijks geopend van 9—12 en van 1.30—5 uur en blijft telefo nisch aangesloten onder no. 5. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. J. Oomens, van R'dam, Busken Huetstraat 144a, naar Stations plein 5 K. A. H. Jacobs, kappersbed., van Helden (L.) Pannlngen 439, naar Hoofdstraat 99 S. C. van Zonneveld, pensionhoudster, van Sassenheim, Hoofd eiraat 888, naar Koepelweg 14 W. Maas, landarbeider, van Leiden. Haarl.jtr. 235a, naar Boerenburgerweg 86. Vertrokken: F. Smit, dlenstb., van O. Zeeweg 54. naar Almelo. Rondhuisstraat 8 A. Nannings, 1.1. verpleegster, van Lan- geveld 29, naar Alkmaar, St. Elisabeths- Ziekenhuis Wed. M. J. Hoogenstraaten- W. v. d. Zalm, van Scheven.straat 23, n. Soest, Kerkpad 33a L. Wielsma, landb.- knecht van Schlestraat 6. naar Leeuwar den, Merelstraat 25. M. J. Turnhout, geb. Koelewljn, van Molensteeg 10, naar Voorhout, 's-Granvend.weg 169 I. van der Zwan, dienstb., van P. Heinstr 30 n. Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 17 M. van Rcoijen, dlenstb., van J. Kroonsweg 25, naar Rijnsburg, Oegstgeesterweg 48. Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsbertus Wilhelm, Z. van C. Houwaart en M. Hazenoot Johanna Gerardina Maria, D van E. Vink en J. de Haas Petrus Simon, Z. van J. Th. Rietmeljer en H. Steenvoorden Johan nes Marie, Z van J, M. Vos en D. M. G. van Eljk Theodorus Johannes Francls- cus, Z, van J F. Hoogeveen en A M.Sehoorl Lena Jacoba, D. van G. J. Kloekke en G. van den Berg. Ondertrouwd: J. J. A. E. Angevaren 28 j. en M. van den Berg 23 j. J. P. Koe lewljn 28 j. en B. M. Vink 27 j. P C. L. Zuidbroek 27 j. en M. L. Caspers 24 j. Getrouwd: N. W .Turnhout 27 j. en M. J. Koelewljn 26 J. Overleden: Hermina Maria Schoordijk 37 j. Maria Antonia Mulder 42 j., geh. met L. G. Rozenhart Maria Johanna de Witt 70 j. geh, met W. v. Beveren Helena Holter 55 j „wed. J. Warner Elisabeth Cornelia Vink 15 j., D. van P. Vink. overl. en P. C. Meljland Adrianus Weterings 70 j.. geh. met C. Koemans J Cornells Ruigrok 66 j.. geh. met M. de Bruin. Gevonden voorwerpen: een rozen krans, 2 knotten sajet, heerenrijwieL damestaschje met inh., ceintuur, bruine kindersandaal, gym schoentje, tennis- raket met bal, kinderschopje, onderdeel van een muziekfluit, kinderlakschoentje, RK medaille aan kettinkje, kist sinaas appelen, gouden ring met steentjes, bruin kinderschoentje, dames armb. horloge, lapje lnh. 2 bandafnemers en tube solutie, rozenkrans, radlateurdop, 1 pr. sport kousen, gebreldt geruit wollen jasje, sleutel. Eng. sleutel, portem. met inhoud, polshorloge met riem. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 121 uur ten Politlebureele. NOORDWIJKERHOUT. De Chr Gemengde Zangverecniging „Concordia" maakte per autobus een ple zierreis naar Apeldoorn, waar veel ge noten werd. Met prachtig weer gaven de Chr. Muziek- vereemging „Harpe Davids", en de R.K. Muziek-vereeniging „Jeanne d'Arc" een welgeslaagd concert. Daar voortaan de publieke verkeersweg niet meer belemmerd mag worden door de luisteraars, zullen de concerten niet meer in de tent gegeven worden. „Jeanne d'Arc" speelde op het terrein van het Bonds-hotel. NOORDWIJK AAN ZEE. VERG. C. H. KIESVEREENIGING. Oprichting van een Jongerengroep. De Chr. Hist. Kiesver. belegde een leden vergadering ln de Hervormde School al hier. Een oprichting van een Jongeren groep. met als streven, de jongeren, poli tiek te onênteeren. Want hoevelen zijn er niet, die. bij de verkiezingen, hun stem uitbrengen zonder de waarde daarvan te kunnen taxeeren. Om tot de oprichting van zulk een jon gerengroep te komen, was als spr. uitge- noodigd. de heer N. van Schouwenburg uit Amsterdam, om het doel en streven van het Chr, Jongercnbond uitéén te zetten. De voorzitter de heer de Witt, opende met gebed en een kort openingswoord. Het ls een noodzakelijkheid, aldus spr., om in zijn jeugd te leeren hoe men later behoort te leven; dit geldt evengoed voor het poli tieke als voor het maatschappelijke en godsdienstige leven. Vandaar dat de ver- eeniglng het plan heeft opgevat, ook hier een afdeeling op te richten van het Chr. Jongeren verbond. De heer van Schouwenburg behandelde hierop eerst de principieele zijde. Spr. voerde 5 punten aan, nl. het maatschap pelijke, zedelijke, economische en staat kundige leven. Spr. toonde met voorbeelden aan, dat op elk dezer punten achteruitgang te consta- teeren valt. Feiten, vooral op zedelijk ge bied. waarvoor onze grootouders zich zou den schamen, vindt men thans heel ge woon. Waar ls nu de- plaats en wat ls de taak van het Chr. Jongeren verbond. Het behoort er toe mede te werken om door de kracht van Gods woord verbeteringen aan te brengen ln het godsdienstige, maat schappelijke en geestelijke leven. De Chr. Hist, Unie elscht, dat elke regeering haar taak op Chr. grondslag vervult. Er ls ove rigens geen enkel motief waarom een Christen zich niet met politiek zou mogen bemoeien. Hier ligt Juist een groot arbels- veld. Dat de S D A. P. zoo tot bloei kon komen, dankt zij aan de traagheid van het Christendom. Wij behooren steeds actief te zijn en handelen daarmee in na volging van Christus, want Jezus zonderde zich nooit af, maar trad naar voren. Wat de practische zijde betreft wees spr. er op dat ln het najaar van 1925 te Amsterdam de eerste Jongerengroep werd opgericht, nog vóór dat de Chr. Dem, Libe ralen en Anti-Rev. daartoe overgingen, In 1926 traden de jongerengroepen in fede ratief verband; thans zijn er 50 afdeelln- gen, die, hoewel federatief verbonden, haar zelfstandigheid behouden, Nadat spr. eenige elementaire punten van huishoudelljken aard had uiteengezet, eindigde hij zijn Interessant betoog. Na gedachtenwisseling werd de verga dering op verzoek van den voorzitter die den heer v. Schouwenburg dank bracht voor zijn leerrijke rede, door den spr. met dankgebed beëindigd. Na afloop werd, op op voorstel van den heer de Witt, tot onmiddellijke oprichting van een Jongerengroep overgegaan, waar toe alle aanwezige jongelieden toetraden. RIJNSBURG. De Tuinbouw. Al is op het oogenblik het meeste werk te vinden in de bloem- en bloembollen- kweekerij, ook de groenten- en aardappel teelt zal eerstdaags de aandacht gaan vragen. Het uitschrijven eener ledenver gadering der groentenveiling, waar over den aanvang van het veilen wordt ge sproken wijst hier reeds op. Verwacht wordt dat over eenige dagen een aanvang zal worden gemaakt met het aardappelen rooien. De prijs lokt nog niet uit bij het beschot dat op heden verwacht wordt. Al is de voorraad winteraardappelen niet zoo buitensporig groot, deze is toch nog vol doende om den prijs der vroege te drukken. Erge haast zal er, naar men verwacht, nog niet gemaakt worden! Burgerlijke Stand. Geboren: Andries, zoon van L. de Mooij en H Glasbergen Jacobus Gerardus, zoon van J. Paauw en C. E. Hus. Ondertrouwd: Jan Heemskerk, 26 jaar en Gerritje de Moolj, 24 Jaar. Alg. Verg. „Veiling Tuinbouwproducten." De Vereeniging „Veiling Tuinbouwpro ducten Rijnsburg en Omstr." hield een drukbezochte algemeene vergadering bij den heer J. J. Verbree. De voorzitter, de heer S. Schoneveld, sprak een hartelijk welkom. Spr. uitte den wensch, dat deze vergadering zou mogen staan in het toe ken van eensgezindheid en de te nemen besluiten in het belang van de leden zouden mogen strekken. Spr. hoopte, dat de nog steeds niet rooskleurige tijden een keer zouden mogen nemen, met een gun stige terugslag voor leden individueel en de vereeniging. De secretaris, de heer Jac- Kromhout, las de notulen der vorige vergadering, die ongewijzigd werden vastgesteld. Volgde het jaarverslag van den secre taris. Spr. begon zijn Jaarverslag, met de opmerking, dat de wensch op betere tij den, in het vorige jaarverslag geuit, niet ln vervulling ls gegaan. Ook 1932 bracht niet de gewenschte verbetering. Door de invoerbeperkingen van Duitschland en andere landen, kan de Nederlandsche markt de aangevoerde producten niet ver werken en brachten de artikelen soms prijzen op. beneden de productiekosten; aardappelen b.v. f. 0.50 per baal, kroten vaak onverkoopbaar, uien, waarvan de verwachting zoo hoog was, f 0.400.50 per baal. Bloemkool was het eenige product dat nog een behoorlijken prijs opbracht, mits het artikel dan ook le kwaliteit, zon der de minste afwijking was. Kool was eveneens slecht. De regeering trachtte wel verbetering te brengen, oa. door een toeslag op vroege aardappelen, waarvan echter slechts 2 telers profiteerden. Zij ontvingen een toe slag van f. 0.65 per 1000 K.G. Meerderen daarentegen profiteerden van den toeslag op roode en gele kooi a f. 0.30 per 100 stuks, tot een totaal bedrag van pl.m. f. 6000.Alhoewel dit het verlies niet kan dekken, werd dezen bijslag zeer op prijs gesteld. Velen meenden, dat de Re geering scherpere maatregelen, met name tegen Duitschland, moest treffen, maar spr. wees op de daaraan verbonden na- deelen- De aandacht werd er op gevestigd dat de steun alleen verleend werd op de ter veiling aangebrachte artikelen, wat ln de toekomst eveneens voor de geveilde goederen zal geschieden. RECLAME. NIEUWE ZENDINGEN Wit en gekleurd, met mooie randen 2530 27, 22, 18 ct Extra aanbieding prima wollen kwaliteiten 42, 39 ct. POLO-SHIRTS, BADARTIKELEN ENZ. alles in bekende lage prijzen. HAARL. SiK.-ixh. Jonkersteeg 2 4-6 Morgen Zaterdag den geheelen dag reeds bij aankoop vanaf 1.50 een aardige verrassing voor uw kinderen 1 Het aantal gehouden veilingen bedroeg 95, het geveilde bedrag f. 103.312.92. De vereeniging telt thans 165 leden. Spr. ein digde zijn verslag met den wensch, dat 1933 de gewenschte verbetering mag bren gen en leder in staat gesteld mocht wor den zijn werkzaamheden in gezondheid en kracht te vervullen. Nadat de voorzitter den secretaris had dank gebracht, was aan de orde het ac countantsrapport omtrent boeken van penning- en veilingmeester. Gaarne werd voorgesteld beiden algeheele decharge te /erleenen, waartoe op voorstel van den voorzitter z. h. st. werd besloten. Volgde verkiezing van het bestuur. Aan de beurt van aftreding was de heer Jac- Kromhout. Op voorstel van den heer C. Kromhout werd de aftredende bij accla matie herbenoemd. Hierna volgde Inning der contributie bij de aanwezige leden. De voorzitter deelde mede, dat van het Centraal Bureau van Veilingen bericht is ingekomen, dat voor verschillende arti kelen minimumprijzen zijn vastgesteld. (Deze zijn reeds door ons vermeld. - Red.) Mochten de artikelen op de veilingen die prijzen niet opbrengen, dan werden zij daarvoor door den Regeeringscommissaris aangekocht. Omtrent de in acht te nemen voorschriften zal den leden nader mede- deeling worden gedaan; van de inacht neming hiervan hangt het al of niet ver leenen van den toeslag af, zoodat de voor zitter aller medewerking inriep. Kwam in behandeling een schrijven van een aantal leden, die in de eerste plaats vroegen, invoering van het verplicht veilen. De voorz. merkte op, dat dit voor schrift reeds bestaat, behalve voor hen, die hun producten elders aan den man bren gen, en voor artikelen,, als peen, die hier niet geveild kunnen wórden. Of het voor schrift trouw nageleefd wordt, is Iets an ders, maar daaraan kunnen de leden zeer medewerken. De heer v- d. Sleet merkte op, dat van het bestuur weinig kracht in dezen kan uitgaan, omdat door een der bestuursleden, die zich hieromtrent na der uitsprak, vrijwel alles elders geveild wordt. De voorz. antwoordde, dat nage gaan zal worden, wat het bestuur hierin verder te doen staat, maar dat het voor schrift nog steeds geldt. De tweede vraag was een verzoek om ter beschikbaarstelling van veilingfust door de veiling. De voorz. zegt, dat dit de instemming heeft van het bestuur, al ont veinst zich dit niet, dat daaraan vele be zwaren en waarschijnlijk ook wel groote kosten verbonden zijn. De kas laat het echter thans toe, waarom voorgesteld wordt 4000 kisten te bestellen. De prijs is f. 0.29 per stuk. De door principalen afge- 1 haalde kisten moeten dezelfde week te ruggebracht worden, bij gebreke waarvan f. 0,30 per stuk in rekening gebracht wordt, terwijl per week f. 0 02 huur wordt berekend. Bij inlevering met producten ter veiling gaat de verantwoording op den kooper over. Na discussie werd conform bestuursvoorstel besloten. Aangenomen werd een bestuursvoorstel om voor de per kist geveilde artikelen 5% veilingkosten in rekening te brengen. Wellicht dat de veiling per kist ook de mogelijkheid schept andere artikelen, b.v. peen te vellen. Derde vraag was, verplicht te stellen, dat de monsters onder de loods uitge stald werden, en dat deze eerst na de veiling verkocht zouden mogen worden. Dit laatste meende de voorzitter te moe ten ontraden, daar dit voor leder wel eens schadelijke gevolgen zou kunnen hebben. De heeren v. d. Sleet en Kromhout waren er echter zeer voor, deze zaak thans g~ te regelen. Eerstgenoemden deden eu voorstel ln dien geest, dat met op jjj alg. st werd aangenomen. Een laatste vraag, een verzoek aas Rijnland te richten tot uitdieping van m water van het veillngsterreln, zei de vo< zitter, had geen reden, daar Rljnlav hiertoe geen verplichting heeft. Het be. stuur zou echter het noodige overwegen Bij de rondvraag wees de heer C. Krom hout op de wenschelijkheid vanwege tl Vereeniging pootaardappelen te laten komen ten behoeve van de leden. Na dis cussie verklaarde het bestuur zich te. reid, trots vroeger opgedane ondervlndln. gen, daartoe zijn medewerking te ver leenen. De heer Kromhout vroeg of de hum voor het terrein door Rijnland niet ver- laagd was. De voorz. meende, dat die een maal contractueel overeengekomen was, en dat het onwenschelijk zou zijn, daarop vermindering te vragen. Tenslotte vroeg de heer Kromhout e, het niet mogelijk was, op de convoeatle- blljetten, als meer en meer gebruikelijk is, de winst- en verliesrekening te doen drukken, en voorts hoe de finantleele toe- stand der vereeniging thans ls. Omtrent deze beide punten werd vrager naar den secretaris-veilingmeester verwezen, die gaarne inzage van boeken zou geven. De heer Vos wees op het groote be- zwaar, dat schepen nabij het veillngty rein vaak de tuinders beletten hun waren per schip aan te voeren. De vooratter wees op de moeilijkheden, om dit te belet ten, maar zei toe, dat het bestuur doen zal wat mogelijk is, om hierin verbete ring te brengen. De voorzitter deelde nog mede, dat de veiling te Katwijk voortaan om 1 uur ral aanvangen. Gaarne zou men de veiling aldaar ter wille zijn, en vroeger vellen, maar veilen om 12 of 12'/» uur Is on- mogelijk. Desgewenscht kan o.a. ln den kooltijd hiervan worden afgeweken, door wat vroeger te veilen. Na sluiting volgde nog een verloting om vele fraaie prijzen. Openluchtconcert. Onder groote belangstelling gaf het muziekkorps van Katwijk aan den Rijn op het plein voor het Raadhuis een open luchtuitvoering. De uitvoering van <M verschillende nummers, waaraan de noo dige zorg werd besteed, werd met een welverdiende aandacht aangehoord, zoo dat met dankbaarheid op dezen avond wordt teruggezien; de muzikanten zullen ook een volgend maal als welkome gasten worden begroet! WASSENAAR. Pluimvee-vereeniging „Wassenaar", In het Wapen van Wassenaar hield de Pluimvee-vereeniging Wassenaar een leden vergadering. Door den voorzitter, den heer A. II Visser werden allen hartelijk welkom ge heeten. Na voorlezing der notulen faf den secretaris de heer Pont, werd hierop door den heer H. van den IJssel dl Den Haag een tafelkeuring gehoudens de ter vergadering door de leden mede gebrachte konijnen. 'Aanwezig waren in diverse grootte e» leeftijden de Hollandsche konijnen, Rus sische brandneuzen, Chinchilla en divers witte Vlaamsche Reuzen. Stuk voor stuk werden de dieren ten aanschouwe der leden aan een keuring onderworpen, ver gezeld van de noodige wenken, opmerkin gen, eventueele gebreken en fouten. Deze keuring werd met aandacht gevolgd en de konijnenfokkers hebben hiervan veel I leering kunnen trekken. De heer van den IJssel werd een warm applaus gebracht Tot bestuurslid werd hierop na gehouden stemming met algemeene stemmen gekozen de heer D. J. Kool. Aan de orde was vervolgens de be spreking eener te houden excursie naar het Hoenderpark Wulpenveer en voorts daaraan verbonden het bezichtigen van Arnhem en Omstreken. Hiertoe werd zon der hoofdelijke stemming besloten, even eens werden de kosten per deelnemer be paald op f. 2.50 en voor de leden een reductie van f. 1.50 toegewezen. Deze excursie zal plaats vinden op Donderdag 13 Juli a.s. Als datum van de in 1934 fe houden pluimveetentoonstelling werden voorts vast gesteld Vrijdag 12 en Zaterdag 13 Jan- Na de rondvraag die geen nieuws bracht volgde hierop sluiting dezer geanimeerde vergadering door den voorzitter. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente zal op Woens dag 21 Juni des voormiddags te kwart voor 10 uur in openbare vergadering Bij eenkomen. 39. Sim 't is niks hoor; kom eens kijken wat een drukte, en terwijl ze samen uit de patrijspoort keken zagen ze den wal langzaam voorbij trekken. Ze dachten in hun onnoo- zelheid dat al die menschen op de kade, die hun vertrek kende familieleden vaarwel wulfden, speciaal naar hun zwaaiden. Wat een vrceselijk aardige lui, dat zs ons alle maal goedendag zeggen, we zijn toch blijkbaar erg inte ressant, vond Sim trotsch. 40, Nadat de boot langzaam de haven was uitgeval kwamen ze op zee en de beide wereldreizigers hingen steeds uit de patrijspoort. Ze zouden ons wel eens n IJsland kunnen brengen met die boot, zuchtte 61® y> terwijl ze op een koffer plaats namen. Niet kniezen v je tijd man, wijsgeerde Wo-Wang, 't voornaamste ls we varen en later zulien we wel zien waar we vereen komen. Maar eerst ga ik eens fijn maffen, want ik val o van de slaap. jj

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14