DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY. T andaanslai is gevaarlijk! LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 15 Juni 193 BINNENLAND. KERK- EN SCH00LNIEUWS. RADIO-PROGRAMMA. TEGEN OPENBARE VERKOO- PINGEN MET VERKEERDE PRACTIJKEN. CIRCULAIRE VAN DEN MINISTER VAN JUSTITIE. Wanneer dc deurwaarder zijn medewerking moet onthouden. De minister van Justitie heelt een cir culaire uitgevaardigd betreffende open bare verkooplngen van roerend goed. Hierin wordt vooreerst aangehaald een circulaire van 's ministers ambtsvoorgan ger d.d. 8 Januari 1930, waarin erop werd gewezen dat het meermalen is voorgeko men, dat handelaren in het bijzonder in Perzische tapijten (openbare) verkoopin- gen hebben georganiseerd waarbij mede- deelingen aan het publiek werden gedaan, welker strekking het was, door het ves tigen van een onjulsten indruk de neiging lot koopen te prikkelen. Zoo werden verkooplngen aangekondigd „tot eiken prijs", hoewel de goederen, in dien niet genoeg werd geboden, werden opgehouden (al of niet met gebruikmaking van schljnverkoopen aan handlangers). Zoo ook werden goederen aangeboden als uit een faillissement afkomstig, terwijl zij een andere herkomst hadden. In de cir culaire van 's ministers ambtsvoorganger werd verklaard, dat, indien van een ver knoping de tusschcnkomst van een deur waarder wordt Ingeroepen, deze zich aller eerst zal hebben te overtuigen, dat de catalogus en de aankondigingen er niet op uit zijn een verkeerden indruk te vestigen. Aan een verkooplng welke zou plaats vin den met toepassing van verkeerde prac- tijken, moet de deurwaarder zijn mede werking onthouden. In geval van twijfel over een in con crete te volgen gedragslijn, zoo vervolgde de circulaire d d 8 Januari 1930. zal de deurwaarder zich kunnen wenden tot den officier van Justitie, ten einde zich naar diens zienswijze te gedragen. Van een wei gering van medewerking ware, met een uiteenzetting van het geval en overlegging van bewijsstukken kennis te geven aan den minister van Justitie, opdat kan wor den overwogen, of er termen zijn, tegen den handelaar verdere maatregelen te nemen. De minister, na aldus de circulaire van zijn ambtsvoorganger in herinnering te hebben gebracht, deelt mede, dat het hem wenschelijk is gebleken, hierop opnieuw de aandacht te vestigen en er één en ander aan toe te voegen. Hoewel in de vorige circulaire in liet bijzonder verkoopingen van Perzische ta pijten werden genoemd, gelden haar begin selen voor alle (openbare) verkooplngen van roerend goed. Het voorname beginsel is, dat de deur waarder zijn medewerking heeft te ont houden aan eenige verkooplng, welke zou plaats vinden met toepassing van ver keerde practijken. Van verkeerde practijken is niet alleen sprake, wanneer een strafbaar feit aan wezig zou zijn, doch telkens wanneer eenige onoirbare, af te keuren handeling wordt verricht Een voorbeeld van verkeerde practijk is het doen van een schijnbod door een handlanger van den verkooper b.v. om aldus den prijs op te jagen. De deurwaarder zelf kan dit voorbeeld ge makkelijk met andere vermeerderen. Steeds vrage hij zich af, of een bepaalde handeling den toets van fatsoen, eerlijk heid en realiteit kan doorstaan. Hij overtuige zich zooveel doenlijk van te voren, of een te houden verkooplng in alle opzichten een reëel karakter zal dra gen Hij schrome niet zijn opdrachtgever er op te wijzen, dat hij slechts dan zijn medewerking zal kunnen verleenen. wan neer de verkooping zal worden gehouder. zonder toepassing van eenige verkeerde practijk (in ruimen zin) en dat hij zijn verdere medewerking, zelfs al is de ver kooplng reeds begonnen zal moeten wei geren. zoo eenige ongerechtigdheid in practijk wordt gebracht De minister verklaart voorts, dat het beginsel der circulaire niet beperkt is tot het terrein van de aankondiging der ver kooping in catalogus of advertentie. Wal dit speciale terrein betreft, merkt hij op, dat het niet voldoende is, dat een be paalde mededeellng, in haar geheel ge nomen,. niet in strijd met de waarheid is. De mededeellng, in haar geheel ge nomen, mag evenmin er op uit zijn een verkeerden indruk te wekken. Ook hier weer een voorbeeld: Het noemen van een persoon in de aan kondiging, van wien slechts een deel (en vaak slechts een klein deel) der goederen afkomstig is, met de bijvoeging „o.a.", is niet geoorloofd, waar er op wordt gespecu leerd, dat het publiek over het „o.a." heen leest, althans zich de restrictie, daarin ge legen, niet realiseert. Ook dit voorbeeld kan de deurwaarder gemakkelijk met andere aanvullen. Ook ten dezen moet een strenge maatstaf worden aangelegd. De minister besluit zijn circulaire met te kennen te geven, dat het zijn uitdruk kelijke wensch is, dat de deurwaarders stipteüjk handelen naar de aangegeven beginselen COMMISSIE VOOR ECONOMISCHE BELANGEN VAN NEDERLANDERS TE BERLIJN. Op initiatief van de Vereeniging ..Hol- landia" te Berlijn is aldaar een Commis sie voor Economische Belangen van Nederlanders gevormd, waarin de meeste branches vertegenwoordigd zijn. De Com missie hoopt o.a. voor talrijke in Berlijn gevestigde landgenooten, wier bestaan op het oogenblik tengevolge van de crisis bedreigd wordt, nieuwe bronnen van in komsten te ontdekken, en denkt hierbij aan de mogelijkheid, ter zake kundige landgenooten, die zekerheid kunnen stel len, met het beheer van huizen, die in Nederlandsch bezit zijn, te doen belasten. Ook voor de behartiging van andere Nederlandsche belangen, zooals b.v. den afzet van Nederlandsche artikelen, hoopt de Commissie nuttig werk te kunnen ver richten. Nadere inlichtingen verstrekt haar secretaris de heer B Lutkemeyer, Berlin S. 59. Sanderstrasse 24, terwijl het Consu laat-Generaal der Nederlanden Berlin W. 10. Rauchstrasse 10, eveneens tot nadere informatie bereid is. WERKLOOSHEID BLIJFT AFNEMEN. In twee maanden met 20 procent. De directeur van den Rijksdienst van de werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling deelt mede, dat de werkloosheid onder de 608 000 leden van ingevolge het Werkloosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde werkloozenkassen in de week van 22 tot en met 27 Mei heeft bedragen 25"/«, dat is een weinig minder dan in de week van 8 t/m 13 Mei. Bij 1060 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 27 Mei in totaal 319.937 werkzoekenden ingeschreven, waar onder 306.366 mannen. In totaal waren werkloos 292.718 personen, waaronder 283.724 mannen Op 13 Mei bedroeg het totale aantal ingeschrevenen bij een ge lijk aantal organen der openbare arbeids bemiddeling 331.777. Hiervan werkloos 300.747 personen, waaronder 291.551 man nen. Het aantal ingeschreven werkzoeken den is derhalve van 13 tot 27 Mei vermin derd met 11.840, het aantal werkloozen met 8029 Van de 319.937 personen, die op 27 Mei bij de organen der arbeidsbemiddeling als werkzoekend stonden ingeschreven, be- hooren er 45.750 tot de bouwvakken, nl. 3883 metselaars, 10.900 timmerlieden, 6372 opperlieden, 4014 schilders en 20.581 grond werkers. Op 25 Maart stonden in totaal 56 410 bouwvakarbeiders als werkzoekend ingeschreven. Het aantal werkzoekenden in de bouwvakken is derhalve van 25 Maart tot 27 Mei verminderd met 10.660, dit is met bijna 20 procent. ALGEMEENE VENTERSBOND IN NEDERLAND. De Alg. Ventersbond in Nederland hield in Delft zijn eerste congres. De voorzitter gaf een zeer uitvoerig over zicht van den toestand, waarin de ven ters in Nederland leven Daarbij werd vooral gewezen op de positie, die de ven ters innemen in het maatschappelijk leven en de achterstelling van de ven ters bij de steunverleening en de win kelsluitingswet, waardoor in het bij zonder de bloemenventers in Nederland worden gedupeerd. Jaarverslagen van se cretaris en penningmeester werden goed gekeurd. Statuten en reglementen werden aangenomen met algemeene stemmen. Het orgaan en de redactie werd daarna besproken Na een woord van dank aan de redactie en medewerkers werd op nieuw tot redacteur van de „Venter" be noemd de voorzitter, S. Presser. Ook werd besloten diverse acties te ontwikkelen en wel in het bijzonder ter verbetering van de steunverleening aan venters, en voor wijziging van de winkelssluitingswet, waarvoor de noodige vergaderingen zul len worden gehouden en adressen aan de betreffende instanties zullen worden ge stuurd. Het hoofdbestuur werd opnieuw gekozen met als eenigste wijziging, dat de secretaris, de heer B. Worms, die be dankte. vervangen werd door den heer G. Hoepelman te Amsterdam. Nadat eenige interne aangelegenheden waren behandeld, sloot de voorzitter het congres met een woord van dank aan de afgevaardigden en aan de afdeelingen. met de opwekking om zooveel mogelijk propaganda te maken, opdat het volgende congres met meer dan de thans bestaande afdeelingen: Amsterdam, Delft, Katwijk aan Zee en Rotterdam, gehouden kan worden. ER ZIJN TONNEN VOOR DE SCHATKIST TE BEZUINIGEN. Opheffing rijkstoezicht op de spoorwegen wenschelijk. De „Vrijz Democraat" meldt: Onder het departement van Waterstaat ressorteert momenteel nog het Rijkstoe zicht op de Spoorwegen, overgebleven uit den tijd, dat de laatste nog in particuliere handen waren. Thans ls dit Rijkstoezicht een doublure van de afdeeling Spoorwegen van het Departement van Waterstaat geworden. Op grond van de Spoorwegwetten en de daaruit voortvloeiende reglementen moet de minister van Waterstaat meermalen vergunningen en ontheffingen verleenen. Hoe gaat dat nu In zijn werk? Het verzoek bereikt het Departement. Daar zendt men het om advies aan het Rijkstoezicht. Dit zendt het weer op haar beurt aan de in het land gestationneerde Districts-Inspecteurs. Deze onderzoeken ter plaatse en zenden het verzoek met hun advies aan het Rijkstoezicht terug. Het advies wordt daar dan gecopieerd en gaat dan naar het Departement, dat dan de beschikking neemt. Eenvoudiger zou zijn, dat het Departe ment het rechtstreeks naar de Districts ingenieurs zond en een overbodige dienst uitschakelde. Dat zou tonnen aan salaris sen bezuiniging geven. Goedkeuring van tarieven, die blijken reeds lang door de Nederlandsche Spoor wegen te zijn ingevoerd, goedkeuringen van gewijzigde dienstregelingen, waarnaar al geruimen tijd wordt gereden, doorloo- pen denzelfden weg. Is het niet eenvoudig bespottelijk, dat kosten van dergelijk werk nog langer door de belastingbetalers moeten worden opge bracht? Voor het controleeren van dienst- en rusttijden van het spoor-, tramweg- en autobuspersoneel worden vele tienduizen den guldens uitgegeven, terwijl de con trole evengoed en beter zou kunnen ge schieden door de overal in het land ge vestigde controleurs der arbeidsinspectie. Als thans in Groningen iets moet worden onderzocht moet een apart mannetje uit Den Haag daarheen reizen met alle daar aan verbonden kosten. Nu alom wordt ge roepen en gewezen wordt op hoognoodige versobering is hier voor de regeering een taak weggelegd. Behalve dat men hier mede tonnen voor de schatkist kan bespa ren zou men tevens een vlugger en meer met den tijdgeest in overeenstemming zijnde wijze van werken verkrijgen. DE POSTVLUCHTEN. De .Pelikaan" op de thuisreis is gister avond te 19 03 uur op Schiphol geland. De Havik (uitreis) is te Calcutta aan gekomen. INGRIJPENDE MAATREGELEN TE HAARLEM. Drastische maatregelen voorgesteld. In een nota hebben B. en W. van Haar lem den Raad medegedeeld, dat in ver band met den financieelen toestand der gemeente, ingrijpende bezuinigingen noodzakelijk zijn. De uitgaven voor maat schappelijk hulpbetoon zullen in 1933 waarschijnlijk aan uitgaven vergen f. 1.650.000, waardoor rekening moet wor den gehouden met een vermoedelijk te kort van. een half millioen gulden voor dezen dienst. In verband met werkver ruiming zal bovendien f. 70.000 noodig zijn. Het totale tekort wordt op f. 601.500 geschat. Om dit tekort te dekken over wegen B. en W. den Stadsschouwburg te verhuren: het openbaar voorbereidend- en het openbaar vervolgonderwijs op te heffen, de geheele subsidie aan het bij zonder voorbereidend lager onderwijs in te trekken, het aanvaarden van de Rijks regeling voor het middelbaar onderwijs (inhouding van pensioensbijdragen en opvoering der klassesterkte en het aantal lesuren) en vergrooting van het aantal leerlingen per klasse bij het openbaar onderwijs. Voorts hebben B. en W. bij het georganiseerd overleg aanhangig gemaakt de heffing van 8'/t pet. pensioensbijdrage van het gemeentepersoneel. Ook wordt voorgesteld het filiaal der Stadsbibliotheek en Leeszaal op te heffen. Wanneer uit ter reservefonds f. 100.000 wordt geput en de post onvoorziene uit gaven tot f. 40.000 wordt verhoogd kan door genoemde maatregelen f. 376.000 be zuinigd worden waardoor het tekort voor iets meer dan de helft gedekt zou zijn. VEREENIGING „TOT STEUN". Te Apeldoorn vergaderde de Vereeniging „Tot Steun". In zijn openingswoord gewaagde de voorzitter, mr. C. H. van Zeggelen (Am sterdam). van den druk der tijden, waar onder ook de Vereeniging in hooge mate gebukt gaat. Dit komt vooral tot uitmg in het exploitatie-verlies over 1932 ten be drage van f. 20.000, hetwelk het verlies over de laatste drie jaren in totaal bracht op f. 56.000. Spr. achtte het funest, dat ook de Rijkssubsidie wederom was ver minderd. Vele aanvragen moesten worden afgewezen wegens geldgebrek. Blijkens het verslag van de secretaresse mevr. A. Lenderinkvan der Vliet, bedroe gen de ontvangsten aan giften en legaten f. 10.261. contributie f. 4885. rente effecten f. 7862, hypotheekrenten f. 4718. landhuur en verpachting f. 1040, ouderbijdragen f. 3625. De exploitatiekosten van de vijf tehuizen welke ten laste der Vereeniging komen, bedroegen f 27.307,50, algemeene onkosten f. 3875, terwijl voor propaganda werd uit gegeven f. 3127. In Beekzicht werden verpleegd 28 kin deren met 7000 verpleegdagen. in Bosch- zicht 20 kinderen met 6154 verpleegdagen, in Nieuw-Veldzicht 27 kinderen (6113), in Oud-Veldzicht 38 kinderen (7334) en in „De Brug" 26 kinderen (5711). Het jaar sloot met 255 voogdijkinderen. De vergadering koos tot bestuursleden mevr. Nautavan der Hoeven (Rotter dam). ds. B, van der Wal (Tilburg) en B Nieuwenhuis Nijmegen) OEFENINGEN VAN HET ROODE KRUIS. Het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis is voornemens leder jaar groote Roode Kruis Oefeningen te houden, waarbij verschillende transport-colonnes in onderling verband gelegenheid verkrij gen de diensten uit te voeren, welke bij een onverhoopte groote ramp van hen zouden worden gevorderd. Voor dit jaar is de keuze gevallen op een onderdeel van het groote plan, dat op initiatief van den Commissaris der Konin gin in Overijsel met medewerking van het Roode Kruis is ontworpen en dat betrek king heeft op een ontruiming van den rechteroever van den IJssel, waarin een dijkdoorbraak wordt verondersteld. Het groote plan omvat het gedeelte van dien oever van Deventer tot Kampen, terwijl de eigenlijke oefening zal worden gehouden op het gedeelte tusschen Olst en Wijhe. De bedoeling is om die voorbereidingen te treffen en diensten uit te voeren, welke bij een overstroomingsramp in elk geval zullen moeten worden verricht, om de in het gebied wonende bevolking en het vee in veiligheid te brengen, gewonden te ver zorgen en verder zooveel mogelijk datgene te verrichten, wat in zulke gevallen noodig zal zijn. Hierbij is ook inbegrepen de in richting van een bewakingsdienst in het achtergelaten gebied en van een waar schuwingsdienst in elke bij de streek be trokken gemeente. De personen die aan dezen waarschuwingsdienst zullen deel nemen, worden zooveel mogelijk tevoren daartoe aangewezen, terwijl voorts een ver deeling van de bewoners in groepen dient te geschieden om de organisatie van de Roode Kruishulp op de beste wijze te rege len. Aan de oefeningen die worden gehouden op 17 Juni nemen deel de transport-colon nes van Deventer, Zwolle, Apeldoorn, Amersfoort, Zutphen, Meppel, Lonneker, Hengelo en Enschede, in totaal 120 man plus 14 helpsters en 15 doctoren. HET CONTRACT IN HET STUCADOORSBEDRIJF. In een gisteren te Den Haag gehouden buitengewone algemeene vergadering, be legd in verband met de slechte toestan den in het stueadoorsbedrijf is na veel be raadslagingen een motie aangenomen, waarin de Ned. Stucadoorspatroonsbond zegt het te betreuren dat de gezellenorga- nisaties niet hebben willen meewerken tot nietigverklaring van de eerste en tweede alinea van art. 20 van het L. C. C. en zich bereid verklaart om, overeenkomstig het advies van het hoofdbestuur door middel van de arbitragecommissie te laten uit maken in hoeverre voor iedere plaats alinea 1 en 2 van art. 20 van toepassing moet zijn. Beide alineas behelzen, dat in woning en scholenbouw als regel in tarief zal wor den gewerkt en dat de werkgever voor andere werkzaamheden vrij zal zijn in daggeld of in tarief te laten arbeiden. Msb. PREDIKBEURT. BODEGRATEN. Geref. Gem.: Vrijdagnam. 7 1/4 uur, ds. M. Heikoop van Utrecht. o NED. HERV. KERK. Beroepen: Te 't Waal en Honsdijk P. Six Dijkstra, cand. te De Bilt. Aangenomen: Naar Dorkwerd (toez.), A. Blink Kramer te Saaksum. Naar Oud- Schoonebeek (toez.) H. J. F. Wesseldijk, cand. te Willemsoord. Bedankt: Voor Midwolda, H. B. Spijker boer te Gaast. GER. KERKEN. Beroepen: Te Middelburg (vac. D. Ring- nalda Jr.), A. Dondorp te Heemstede. EVANG. LUTH. KERK. Aangenomen: Naar Edam, C. H. Brandt, prop. te Amsterdam. Bedankt: Voor Harlingen. C. H. Brandt, prop. te Amsterdam. CONFESSIONEELE VEREENIGING. Gisteren heeft de Confessioneele Ver eeniging te Utrecht haar jaarlijksche ver gadering gehouden. De heer ds. H. Haseleger te Baam- brugge, ds. C. A. Lingbeek te 'sGravenbage en A. Sneep te Numansdorp werden als bestuursleden herkozen. Dr. J. Ch. Kromsigt te Rinsumageest sprak over „Hedendaagsch anti-confessio neel spiritualisme". De heer P. A. van Aggelen, directeur der Gemeentelijke Hulpbank (Bank van Leening en Geldscbietbank) te Leiden en secretaris van het Leidsch Crisis-comité, sprak over: „Kerk en Werkloosheid". 37. Zeg, hoe lang duurt dat grapje, dat ik als knechie moet dienen? vroeg Sim ten laatste ongeduldig. Wo-Wang keek hem vernietigend aan. Ben ik koning of jij? Nou houd je mond dan en doe je plicht! Juist wilde Sim hem met zijn vuist antwoord geven, toen hooren en zien hun opeens verging.... 38. Het oorverdoovend geloei der sirene drong tot hen door en onder zich voelden ze regelmatig gestamp, dat het schip deed trillen. O, Wo-Wang, ik ben zoo bang, klap pertandde Simmy, die zijn vechtaanval al weer vergeten was. Ik niet, zei Wo-Wang. doch zijn knieën sloegen tegen elkaar van angst. I-i-k bb-e-n h-e-l-l-dhaf-haftig, en bibberend klom hij op een koffer om door de patrijspoort te zien wat er aan de hand was. RECLAME. Tandaanslag houdt bacteriën voortJ| durend in contact met de tanden Wanneer tandaanslag 1000 maal vergroot wordt] zult U verschillende soorten levende bactenër aantreffen, o.a. dc lacto-bacillen. Dit zijn de bacteriën die bederf veroorzaken. Zij voedet zich met de atoompjes van voedsel, die 2idi op de tanden bevinden en scheiden een lactLsch zuur af. waardoor het glazuur wordt opgelost]] Lacto-bacillen komen in onnoemelijk groote aan-] tallen voor. Tandaanslag, van één enkele tand geschraapt, kan reeds millioenen levende orga.l nismen bevatten De eenige manier om deze bacteriën te verwi).l deren is eerst den tandaanslag, waarin zij leven f cn zich vermenigvuldigen, te verwijderen. Tand-] aanslag hecht zich aan de tanden vast cn blijft ondanks gewoon borstelen zitten, Daarom heb ben de Pepsodent Laboratoria steeds hun aan-] dacht geconcentreerd op die eigenschappen i hun tandpasta, die speciaal het verwijderen van 1 den tandaanslag bewerken. Thans hebben zij een I nieuw en ommekeer teweegbrengend materiaal I vervaardigd om dezen tandaanslag te verwijde-1 ren. Het is tweemaal zoo zacht als de materialen,! die men gewoonlijk in tandpasta's aantreft, to< heeft het een uiterst goede uitwerking, terwijl] de tanden blinkend wit worden. Neemt eenj proef met Pepsodent-tandpasta en let eens op, ho< geheel anders Uw tanden eruit zullen gaan zien li Groote tube ƒ0.75, dubbele tube 1.25< 2444 VOOR VRIJDAG 16 JUNI. Hilversum, 296 M. 8.00: VARA. 12.0 AVRO. 4.00: VARA. 8.00: VPRO. 11.0 VARA. 8.00: Gram.pl. 10.00: Morgen, wijding VPRO 10.15 Declamatie Bouwmeester 10.30: Concert door Bleekrode (viool) en J. Jong (piano). Gram.pl. 11.00: Kookpraatje door P. Kers Jr. 11.30: Orgelspel C. Steyn 12.00: Gram.pl. 12.30: Kovacs Lajos ei| zjj.n orkest, mm.v. B. Scholte (zang) 2.10: P. J. Schenk: „Hoe houden wij om snijbloemen lang goed? 2.30: Gram.pl. 3.00: Declamatie door M. Meunier—Nacbl tegaal 3.30: Gram.pl. 5.00 Ktnderuu: tje 530: Orgelspel J. Jong 6.0 A'damsch Salonorkest o.l.v. Kiekens 6.4j Causerie over Troelstra door dr. H. Wiardi Beekman 7.00: Vervolg orkei concert 8.00: Cursus door Prof. B. r mans 8.30: Concert door M. Orobio i Castro (cello) en G. Bruyn Koch (pia 9.00: Cursus door Ds. J. R. Imminï - 9.30 Vervolg concert 10.00: Vrijz. Persbureau 10.05: Vaz Dias 10JJ Causerie door P. Hendrix 10.45Gr: 11.00: Gram.pl. Huizen, 1875 M. Algemeen Progra verzorgd door de KRO 8.009.15 i 10.00: Gram.pl. 1130: Voor zieken i ouden van dagen 12.15: Trioconcert Gram.pl. 2.00: Orgelconcert 320^ Zamgvoordracbt 3.45: Declamatie 4.00: Zangvoordracht 4.15: Gram.pl 420: Declamatie 4.35: Gram.pl. 4.46a Lezing 5.15: Orkestconcert 6.00: Cau-| 6erie 6.15: Concert 7.15: Lezinfl 7.35: Gramofoonplaten 7.45: Cau serie 8.00: Radiotooneel Ca. 9.15: Vazl Dias 9.40: Declamatie 10.00: Orkest-| concert 11.00—12.00: Gram.pl. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 1030: Tijdsein en berichten I 11.05—11.20: Lezing 1220 Orgelconcert! E. Mason 12.50: Ooggetuige-verslag van! de Senior T. .T. wedstrijden 220: Voor! de scholen 3.20: Gram.pl. 350: Con-1 cert. A. Read (bariton) en Ch. Woodhou- se's Strijkkwartet 425: Kinderuur I 620: Berichten 6.50: Bachliedereu I door G. Parker (bariton) 7.10, 725 enl 7.50: Lezingen. 8.20: Inwijding van het nieuwe orgel in de Concert-Hall van Brow casting House door Sir W. G. Alcock, Thai-1 ben-Ball en G. D. Cunningham mm.v. net I BBC-orkest oJ.v. M. ODonnell 920: Be richten en lezing. 9.55: The Watched I Pot" van Munro en Ch. Maude. Regre. Creswell 11.30—12.20: Dansmuziek door de Savoy Hotel Orpheans. Parijs .Radio-Paris". 1724 M. 8.1», 12.50 en 7.20: Gram.pl. 9.05: Radiotoo neel 10.00: Gram.pl. Kalundborg, 1153 M. 1220—220: Con cert door Strijkorkest o.l.v.. Andersen 3.20: Concert door het Omroeporkest oir. Gröndahl, mm.v. zangsoliste 820: u- Preii's instrumentaal ensemble 8t>u. Declamatie 9.00: Vervolg concert 'Jv Zangreciital 1030: Dansmuziek doorn. Preil's dansorkest 11.0511.50: Verro... dansmuziek. Langenberg. 473 M. 7.30: Gram.pl. -• 12.20: Populair concert 130: Concert l.v. Wolf 2.50: Gram.pl. 4.50: Con cert (piano, viool- mezzo-sopraan, 8.25: Gram.pl. 850: ,Der Strom, spel vam Halbe Regie: Kandiner li"3 1150: Concert o-l.v. Wolf. n(K. Rome. 441 M. 9 05: Gram.pl. l"-"3' Radiotooneel 10 35: Variété-programn/'; Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: Gram.pl. 130: Omroepkleinorkwdo.i- Wolf 5.20: Omroeporkest o.l.v. Andre 6.50: Omroepklelnorkest o.l.v. Leemans 820: Omroeporkest o.l.v. Andre Dito 10.30: Gram.pl. 508 M Omroepklelnorkest o.Lv. Leemans Gram.pl. 520: Dito 6.35: Dito-- Pianorecital door O. Delvigne 8-u. dio-Symp'nonieorkest o.l.v. Kumps. m zangsoliste 9.05: Lezing en vervo.- cert 10.30' Gram pl. GEMEENTELIJK RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJt 8-M le programma: lederen dag van uur: Hilversum. 24 2e programma: lederen dag van uur: Huizen. 3e programma: roreen- Vrijdag 16 Juni: 8,00—14,05: ""gr. berg 14,05—15,20: North Reg. - ",^1 17,20: Daventry 1720—1930: Bn^ (VI.) 1930—afloop: Luxemburg. Wijzigingen voorbehouden,

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10