N.V. LEIDSCH DAGBUI LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Woensdag 14 Juni 19; UIT DE RIJNSTREEK. FAILLISSEMENTEN. VISSCHERIJBERICHTEN. ALPHEN. DE LEVERING VAN ZONNESCHERMEN. Geen voorstel tot schorsing van raadslid. In de raadsvergadering onzer gemeente van 16 Maart j.l. werden door B. en W. vragen beantwoord van het raadslid den heer van Kleel omtrent uitlatingen van den heer den Ujjl bij de behandeling van de gemeentebegrooting voor 1933 in de vergadering van 23 Januari tevoren, welke uitlatingen er op doelden dat de houding van B. en W. t.o de raadsleden die deel namen aan levering aan de gemeente niet steeds was zooals die t.o. zijn partijgenoot den heer J. N. Engelsman inderdaad ge weest is. Uit een verklaring van den heer den Uljl, gedaan in den loop van de dis cussie in de eerstgenoemde vergadering, bleek dat deze doelde op een levering, waarin het lid van den raad, de heer J. L, H. Boeren, zou zijn betrokken. De voorzitter heelt toen een onderzoek toe gezegd. Uit Inlichtingen, welke B. en W. nader schriftelijk aan den heer den Uljl hebben gevraagd, bleek dat de levering waarbij de heer Boeren betrokken zou zijn, betreft die van zonneschermen door de fa. Maseland alhier. Op het verzoek aan de commissie van bijstand voor de water en jichtbedrljven om mede te deelen. welke invloed de heer Boeren geoefend heeft op deze levering, werd B. on W. geantwoord dat de invloed van het lid onzer commissie de heer Boeren, uitgegaan om de levering der zonneschermen te doen geschieden door genoemde firma, zich hiertoe heeft bepaald, dat in onze vergadering van 8 Augustus 1932 nadat door den directeur was meegedeeld dat slechts aan drie leve ranciers prijsopgaaf was gevraagd, door hem de volgende bemerking werd ge maakt: Ik kan mij niet indenken hoe het mogelijk ls dat, wanneer door den direc teur termen aanwezig geacht worden om verschillende prijsopgaven te vragen, daarbij firma's als b.v. de firma Maseland, die hier al bijna 100 jaar bestaat en een speciale stoffeerder aan de zaak verbon den heeft, worden gepasseerd tegenover menschen, die geen stuk goed in huis hebben. Daarop is door den voorzitter ge zegd, in overeenstemming met de meening van den heer Lam. dat er wel geen bezwaar tegen zou zijn, zulks alsnog te doen. aan den directeur overlatende aan welke eventueelc firma's de opgave zou gevraagd worden. Daaruit blijkt aldus B. en W dat de invloed van den heer Boeren zich be paald heeft tot 't initiatief om prijsopgave te vragen onder meer van de firma Mase land. Toen later de aanbieding van deze firma de laagste bleek te zijn heeft de commissie de leverantie haar opgedragen met zij het stilzwijgende instemming van den heer Boeren. Het onderzoek in hoever en op welke wijze de heer Boeren bij de firma Maseland financieel betrok ken is. heeft verder niet de Inlichtingen gebracht in dien omvang als B. en W. deze gaama zouden hebben gehad. Uit informa- tiën bij het handelsregister is komen vast te staan dat de firma Maseland is een vennootschap en commandite, waarvan beheerendc vennooten zijn twee heeren Breukel en dat bij de vennootschap be trokken zijn drie vennooten bij wijze van geldschieting. Wie die laatste drie ven nooten zijn en hoe hun financieele ver houding is tegenover de vennootschap, meer bepaald of zij belang hebben bij de winst, welke gemaakt wordt, bleek daaruit niet en kon door de Kamer van Koophan del ook niet worden opgegeven. Pogingen, eerst om van den heer Boeren zelf en daarna om van de firma Maseland inlich tingen te bekomen of en op welke wijze hij bij re zaak financieel geïnteresseerd was, slaagden slechts in zoover dat uit de ver kregen inlichtingen bleek: a. dat de heel Boeren geen besturend of beheerend ven noot in de zaak is, hetgeen ook uit de inlichtingen uit het handelsregister diu- delijk is en b. dat de echtgenoote van den heer Boeren absoluut niet bij de firma geïnteresseerd is. De vraag of dit met den heer Boeren ook niet het geval is, bleef onbeantwoord. Alle correspondentie te dezer zake hebben B en W. voor den raad ter Inzage gelegd. Thans komt de vraag, in hoever er sprake is van overtreding van art. 26 der gemeentewet. Uitvoerig halen B en W. dan aan de toelichting op de gemeentewet en hare toepassing door J W A. C. v. Loenen betreffende een der gelijke aangelegenheid en de gemeente stem nr. 4251 vraag 51. Deze stellen als noodzakelijke factor voor overtreding dat in het onderhavige geval de heer Boeren beheerend of besturend vennoot zou moe ten zijn. Hij is dat niet en beging dus volgens de vorenstaande zienswijze geen overtreding. Volgens prof Oppenheim in „Het Nederl. Gemeenterecht" 5e druk deel I pag. 274 acht deze kenner van ons ge meenterecht bij uitnemendheid, aldus B. en W.. het niet noodig dat het raadslid een besturende of beheerende positie inneemt om bij levering van een vennoot schap in conflict tc komen met art 26: maar hij oordeelt dat conflict reeds aan wezig wanneer het raadslid bij de goede en kwade kansen van de onderneming financieel is betrokken en op eenigerlel wijze, zij het van nog zoo verre, op de levering heeft geïnfluenceerd. Indien prof. Oppenheim in het onderhavige geval te beslissen had, zou de heer Boeren naar alle waarschijnlijkheid kennis maken met art 28 der gemeentewet, indien de profes sor waar kon maken dat dit raadslid bij de firma Maseland financieel zoodanig be trokken was dat de goede of kwade kan sen van deze onderneming hem ter dege treffen. Aan het bewijs echter zou het, evenals ons. aldus B en W. den professor mankeeren en zonder dat bewijs is geen vonnis mogelijk B. en W schrijven ten slotte aan den raad dat daarom reeds 'n roovstel tot schorsing door hen kan wor den gedaan. Klacht tegen dc gemeente Dr. Kater uit Boskoop heeft een adres aan den gemeenteraad onzer gemeente ingediend, waarin hij ernstige klachten uit over de verwaarloozing der volksgezond heid in de aan Boskoop grenzende Al- phensche gebieden. Het adres geeft hier omtrent verschillende feiten aan O a was eenige jaren geleden in een cezin op het Jaagpad een geval vaai typhus waarvoor hij aan het gemeentebestuur verzocht da gelijks dc faeces en urine te doen afhalen. Men zond in plaats daarvan een toilet emmer met de boodschap: „dezen maar weer terug te zenden als hij niet meer noodig was." Met een ander geval van meer recenten datum toont adressant tevens de ontduiking van de armenwet door de gemeente aan. Een paar maan den geleden had hij een op den Otweg wonende, in behoeftige omstandigheden verkeerende vrouw in behandeling. Deze vrouw was dermate doorgelegen, dat een der wervels bloot lag. Adressant oordeelde opneming In een ziekenhuis noodig. doch m het Academisch ziekenhuis te Leiden was geen plaats. Hij stelde daarop het ge meentebestuur onzer gemeente met het geval in kennis In plaats van een ge meentedokter, zond men een lid van het armbestuur op onderzoek uit, die geen termen aanwezig achtte om de vrouw in een ziekenhuis te doen opnemen Doordat een familielid iets wilde bijdra gen, is de vrouw in de wijkverpleging te Gouda toen opgenomen, waardoor het ge lukt ls haar te redden. Dit geval zal waar schijnlijk een procedure tegen de ge meente ten gevolge hebben. Dr. K. noemt het een schande voor een gemeente van 18.000 'inwoners om voor de geneeskundige behandeling der armlastigen in de buiten wijken te parasiteeren op de artsen van andere gemeenten. Hij zelf zal voortaan allen bijstand weigeren. Een afschrift van het adres ls mede aan den inspecteur der volksgezondheid gezonden. Raadsagcnda. De eerstvolgende vergadering van den raad onzer gemeente is bepaald op Maan dag 19 Juni a.s. des namiddags 7 uur. De agenda van de te behandelen punten luidt als volgt: 1. Voorstel van B en W. tot verhuur van het gymnastieklokaal der O.L. school Schoolste. aan de afd. Alphen a. d. Rijn van den Arbeidersportbond. 2. Voorstel van B. en W. tot weder-verhuring van de wo ningen Dorpstr. 103 en Hooftstraat 256. 3 Voorstel van B. en W. tot beschikbaar stelling van een crediet van f. 350 voor het maken van 3 grafkelders op de begraaf plaats aan den Zuideinderweg te Aarlan- derveen. 4. Voorstel van B. en W. tot het maken van een boordvoorziening aan den Kromme Ziende. 5. Voorstel van B. en W. om de gemeente garant te stellen voor een gedeelte van het aan boomkweekers in de gemeente door het Rijk te verleenen cre diet. 6. Voorstel van B en W. tot den ver koop van bouwgrond aan de Van Dijk- straat aan den heer S D. v. Hemsbergen, aannemer alhier q.q.; 7. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouw- giond gelegen aan de Conradstr. aan W. v. d. Helm alhier. 8. Voorstel van B. en W. tot het in eigendom overdragen van ver schillende perceelen openbaren weg ten behoeve van wegverbreeding. 9. Mededee- ling door B. en W. van het door hen inge stelde onderzoek naar de vermeende over treding van art, 26. Gemeentewet door het raadslid den heer J. L. H. Boeren. 10. Voorstel van B. en W. inzake het beheer overdragen aan het bestuur der speeltuin- vereeniging .Bloemhof' alhier van het speelterrein ..Bloemhof'. 11. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van een plan tot straataanleg aan de Aarkade en om deze onderhands te gunnen aan W. van Beijeren. aannemer alhier. 12. Voorstel van B. en W. tot afbraak van de perceelen Schoolstraat 24, 26. 28 en 30 en den bouw van een loods ter plaatse. 13. Benoeming van een lid voor de Commissie van plaat selijk toezicht op het lager onderwijs in de vacature De Jong. Aanbevolen worden de heeren: 1. B. Lam; 2. H. R. Overbeek. Te water gereden. Toen de wielrijdster mej. N. Laros per rijwiel van de z.g. Schevenjagersbrug af- reed kwam zij in aanrijding met het juist openslaande portier van den autobestuur der B. De juffrouw reed door de botsing in de Kromme-Aar. Gelukkig kon zij zich zelf redden. Door de aanrijding liep zij tevens een bloedneus op. De autobestuur- der vervoerde haar naar huis. I In de Raadhuisstraat nabij de beton- fabriek van de fa. v. D. geraakte een melk- j brik metttfaarvoor bespannen paard, door- dat. het paard voor een auto schrok in de aldaar langs dien weg gelegen sloot. De eigenaar, de landbouwer K. met twee knechts kwamen aan den overkant van de sloot op een mestvaalt terecht. Door toeschietende personen werd het paard los gesneden en weer op het droge gebracht. Behalve materieele schade en een hoeveelheid melk die verloren ging, liep het ongeval goed af. Door den ring Alphen en Omstreken van Herv. Geref. Jongelingsvereenigingen zal op 19 Juli a.s. op het terrein van de Martha-Stichting een Landdag worden gehouden waarbij een vijftal bekende sprekers zullen optreden. ALKEMADE. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen Voorzitter burgemeester L. H. M. J. Vosters. Tegenwoordig alle leden. Na opening werden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld De' voorzitter wijdde een woord van waardeering aan de nagedachtenis van den heer S B. E. Dekker, in leven 3e amb tenaar ter secretarie, die na een kortston dig lijden plotseling ls overleden. Spreker schetste den overledene als een sympa thiek mensch, die met groote toewijding de hem opgedragen taak verrichtte. Zijn nagedachtenis zal steeds in aangename herinnering blijven. Ten slotte richtte de voorzitter enkele woorden van deernis tot de zwaar getroffen familie, die dit jonge leven zoo onverwacht uit hun midden zien verdwijnen. Tijdens deze woorden ver hieven de raadsleden zich van hun zetels. Volgde voorstel van B. en W. tot over dracht en eigendom en beheer van een drietal in den weg Leiden—Nieuwe— Wetering gelegen bruggen aan de Pro vincie. De voorzitter deed voorlezing van het ingekomen schrijven van den Hoofdinge nieur van den Prov. Waterstaat en het door B. en W. uitgebrachte prae-advies. De heer Verwey zou gaarne vernemen, welke beteekems moet worden gehecht aan de bepaling, dat de gemeente Alkemade zal bevorderen, dat bij eventueele vernieu wing de beweegbare bruggen door vaste zullen worden vervangen. Hij achtte het niet geheel billijk, dat wanneer de beweeg bare bruggen door vaste zullen worden vervangen in het gekapitaliseerde afkoop bedrag ten volle rekening wordt gehouden met de kosten van bediening ad f90. zulks geldt ook voor het onderhoudsbedrag ad .f150. De voorzitter antwoordde dat deze be paling niet anders beteekent. dan dat de gemeente Alkemade zich verplicht aan die vervanging geen enkele hinderpaal in den weg te leggen en alle medewerking te ver leenen Voorts wees hij er op. dat de kapi talisatie van het afkoopbedrag heeft plaats gevonden naar den toestand van het oogenblik. Zulks heeft indertijd ook plaats gevonden bij de bepaling van het bedrag, dat bijgedragen moet worden in het onderhoud van den overgedragen weg LeidenNleuwe-Wetering. Later zal er wellicht aanleiding zijn pogingen in het werk te stellen deze bijdrage verminderd te krijgen Thans echtte de voorzitter het zeer gewenscht het voorstel te aanvaarden. De heer Verwey zegt. dat zijn bedenkin gen niet van dien aard zijn. dat hij tegen aanvaarding van het voorstel is, doch hij acht het toch wel van belang, dat bij in zending van het Raadsbesluit de aandacht van Ged. Staten op deze onbillijkheid wordt gevestigd, daar er anders weinig kans is om succes te hebben bij de herzie- nings-aanvrage. De heer Heemskerk wees er op, dat er 60 boomen buiten de overname waren ge bleven. Nu worden er weer 20 bijgenomen. Blijven de 40 andere aan de gemeente? De i voorzitter antwoordde bevestigend. De heer Pennings vroeg hoe lang de ge- meente verplicht is om de bruggen te blij- ven onderhouden De voorzitter antwoordt, I dat de onderteekening van het contract of j het onderhoud voor rekening van de Pro vincie is. De heer Rotteveel vroeg of B. en W. nu er toch bruggen worden overgenomen, ook de overdracht van de brug over de Ring vaart te Nieuwe-Wetering ter sprake heb ben gebracht. Deze zaak dient afzonderlijk bezien te worden. Hierna werd het voorstel van B. en W. aangenomen, met de bepaling, dat bij de inzending de bedieningskosten ter sprake zullen worden gebracht. Volgde voorstel van B. en W. tot het op dragen van de driemaandelijksche con trole van kas en boeken van oen ge meente-ontvanger aan het verificatie- bureau der vereeniging van Ned. Gemeen ten te Den Haag. De voorzitter doet voorlezing van het door B. en W. uitgebrachte prae-advies. De heer Bontje stelt zich de vraag of de door dit bureau gehouden controle af doende is, daar hij van betrouwbare zijde heeft vernomen, dat de controle tevoren wordt aangekondigd. Is dit het geval, dan acht hij de controle niet afdoende en oor deelt hij het in verband met den zorge- lijken tijd niet gemotiveerd een bedrag van f. 150 te voteeren. De voorzitter antwoordde, dat de con- trole van het verificatie-bureau afdoende is. De bepaling kan worden gemaakt, dat tevoren geen bericht zal worden gezonden. De heer Verwey heeft enkele bezwaren. Wanneer het voorstel van B. en W. ge boren is naar aanleiding van enkele plaats gehad hebbende gebeurtenissen, dan acht hij de omstandigheden niet ver gelijkbaar. Spr. is van meening. dat bij de meest afdoende controle, blijkens de ervaring fraude toch nog mogelijk blijft. Hier moet het zwaartepunt dan ook niet worden gelegd. Het zwaartepunt moet lig gen in de volkomen betrouwbaarheid van den man. die het financieel beheer voert. Spr. deelde het standpunt van den heer Bontje, dat het in dezen tijd zeer bezwaar lijk is de gemeente-financiën extra te be zwaren, temeer, daar B. en W. steeds accu raat hebben gecontroleerd. Spr. voelde dan ook niet veel voor aanneming van het voorstel en bepleitte uitstel. De voorzitter zegt, dat de uitbreiding van de werkzaamheden der gemeentebe sturen van dien aard is, dat bij de toch al sobere bezetting van de gemeente-secre tarie het vrijwel ondoenlijk is om de con trole te blijven verrichten, zoodanig, dat men ten volle verantwoord is. Voorts zijn een groot aantal gemeenten bij het verifi catiebureau aangesloten, zooals ook vrij wel alle omliggende gemeenten. De heer Los informeert of de controle ook voor één jaar, als proef kan worden j opgedragen. Voorzitter antwoordt beves tigend. De heer Verwey vreest, dat de kosten nog hooger zullen oploopen. Het aantal aangesloten gemeenten bedraagt slechts 252. De heer Clemens acht een bedrag ad f. 150 niet verantwoord. De heer De Koning verklaart zich voor stander van aansluiting bij het Bureau. Na discussie werd het voorstel aange nomen met 10 tegen 3 st. (de heeren Ver wey, Bontje en Clemens). Wijziging begrooting. dienstjaar 1932 en 1933 werd z. h. s. vastgesteld. Na behan deling van diverse reclames werd besloten toe te treden tot het Inlichtingen-Bureau, in verband gezamenlijke actie van de ge meentebesturen, welke in eenigen vorm electriciteit of gas van de Stedelijke Lic'ni- fabrieken te Leiden betrekken. Op het verzoek van G. Zekveld. pachter van de landerijen te Huigsloot, om den pachtprijs voor het eerste halfjaar 1933 te bepalen op f. 65 per H.A., werd gunstig stig beschikt.. Inzake een verzoek van M. Turk, huurder van een perceel tuinland te Roelofarendsveen omtrent huurverla- ging, betoogde de heer Verwey na discus sie, dat waar het hier betreft landhuur over 1932, waarop de Raad reeds eerder een verlaging heeft toegepast, thans niet anders te doen staat, dan het verzoek af te wijzen. Hiertoe werd z.h.st. besloten. De heer Verwey bracht rapport uit na mens de commissie, welke belast was met het controleeren van rekening van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur over 1932. De indruk is. dat de zaken conscen- tieus zijn behandeld. Na dank aan de be trokkenen werd décharge verleend. Tijdens de rondvraag bleek, dat de steunnormen niet zullen worden verlaagd; de heer Los vroeg of voor de vacature ter gemeente-secrearie een prot. ambtenaar in aanmerking kan komen en de weg kanten langs de Oude-Wetering door een werklooze te laten maaien. Hierna volgde sluiting. BOSKOOP. Zondag 18 Juni zal de Zondags dienst worden waargenomen door dr. J. Hamburger. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Breedvoerige discussie inzake de winkel sluiting Verordening wordt ter Kon. Goedkeuring ingezonden. De roti kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter dc burgemeester. Tegen woordig alle leden. Na opening door den voorzitter met gebed, werden de notulen der vorige ver gadering voorgelezen en onveranderd vast gesteld. Hierna deed de voorzitter mededeeling van eenige ingekomen stukken w.o. een Kon. Besluit tot vernietiging van het be sluit van den raad dd. 9 Februari 1933, waarbij aan J. G. Groen tc Rotterdam vergunning is verleend tot het verbouwen van een schuur tot 3 woonhuizen. Op voorstel van den voorzitter werd besloten het punt „Aangaan rekening-cou rant-overeenkomst met Alphensche Bank en intrekking idem met Bank Nederland- sche Gemeenten" van de agenda af te voeren in afwachting van nog nader te houden besprekingen met eerstgenoemde Bank. Het rente-percentage in rekening-courant met hetwaterleidingbedrijf voor debet- saldi en credit-saldi werd hierna bepaald op gelijken voet als door de gemeente verschuldigd of te vorderen is voor gelden in rekening-courant bij eenige bankinstel ling. Na toelichting door den voorzitter werd de vergoeding art. 101 der L.O.-wet 1920 over 1930 aan het bestuur der Ned. Herv. school vastgesteld op f. 1705.74. De kosten per leerling hebben bedragen f. 14.673. Alsnu kwam aan de orde een adres van de Fa. H. Batelaan e.a. inzake win kelsluiting om 9 uur. De voorzitter lichtte dit adres nader toe. Bij een onderhoud met een tweetal onderteekenaars van het adres heeft spr. er zijn bevreemding over uitgesproken, dat men destijds bij een gehouden conferentie met de winkeÜers bijna algemeen voor acht uur sluiting was; nu in den zomer komt men met een adres om de winkels tot 9 uur te mogen open houden. Spr. heeft bij de winkeliers doen nagaan hoeveel voor 8 uur en hoeveel er voor 9 uur sluiten waren, waarbij bleek, dat zich 23 voor 9 uur en 19 voor 8 uur hadden uit gesproken. B. en W. hebben deze zaak ernstig overwogen en mondeling mede gedeeld, dat zij niet bereid waren een voorstel bij den Raad aanhangig te maken. De voorzitter noemde verschillende rede nen, waarom B. en W. afwijzend tegen over dit adres staan o.m, dat het adres hun zeer overdreven voorkomt, dat hier reeds een tweetal verordeningen zijn en dat de zomertijd bijna verstreken zal zijn eer de Koninklijke goedkeuring op een dergelijke verordening tegemoet kan wor den gezien. Bovendien is het niet nood zakelijk, omdat in een naburige gemeente om 9 uur sluiting is, wij dit hier ook maar moeten doen, temeer daar in Hazers- woude een groot deel ouden tijd gaat. De heer de Jong wilde dit adres wel toestaan, omdat de" winkeliers bijna geen personeel in dienst hebben, die hierdoor zouden worden getroffen en men de klan ten na sluitingstijd toch nog wel helpt. De heer van der Lee was ook voor het verzoek, daar de strijd om het be staan toch al zwaar genoeg is. De lieer Lieverse sprak zich ook voor het adres uit, omdat in Hazerswoude de winkels tot 9 uur open zijn en er velen zijn die na 8 uur aldaar nog inkoopen gaan doen. Wethouders van Egmond en Slegtenhorst verdedigden het voorstel van B. en W. op gronden, dat ook vele winkeliers den tegenwoordigen toestand wenschen tc hand haven, vooral waar men er nu reeds aan gewend is en overtredingen toch ten allen tijde zullen blijven bestaan. De heer Sleg tenhorst bestreed de meening van den heer Lieverse en merkte nog op, dat het maar een klein kunstje is om op een adres handteekeningen te verzamelen. Spr. raadde aanneming daarom ook af. De heer Kok was van oordeel, dat, waar de Wet dispensatie toestaat, men de menschen zooveel mogelijk ter wille moet zijn. Een groot deel uit de gemeente gaat niet met den Zomertijd mee. Spr. is dan ook voor inwilliging van het verzoek. De voorzitter verdedigde nog eens uit voerig het voorstel van B. en W. en merkte daarbij nog op, dat een 7 tal winkeliers, wélke zich eerst voor "den be- staanden toestand verklaard hadden, thans hun handteekening op het adres geplaatst hebben. Als men de handteekeningen gaat ontleden, blijven er slechts een 15 tal ernstige adressanten over. Het gaat nu niet aan daardoor de overige winkeliers te noodzaken, dat zij hun winkels ook tot 9 uur open zouden moeten houden. Spr. adviseerde daarom dan ook met klem het adres voor kennisgeving aan te nemen. Overtredingen zullen er blijven, evenals de strijd om het bestaan. Na bespreking bracht de voorzitter het voorstel van B. en W. om het adres voor kennisgeving aan te nemen in stemming, hetwelk ver worpen wordt met 3 tegen 4 stemmen, die van de heeren Lieverse, dc Jong, Kok en van der Lee, zoodat alsnog een ver verordening ter Koninklijke goedkeuring zal worden ingezonden. Eenige comptabele besluiten werden hierna na toelichting door den voorzitter vastgesteld. Eveneens lichtte de voorzitter toe een voorstel van*B. en W. om over te gaan tot uitbreiding van het laagspanningsnet den Hoogenwaard tot de grens van Alphen aan den Rijn. Het betreft hier de laatste 500 M. in de gemeente, waar nog geen kabel is gelegd. De stedelijke lichtfabrieken zijn bereid het werk kosteloos uit te voeren. Evenwel moet de gemeente een stroomafname garandeeren van 850 K.W.U. Z.h.st. werd overeenkomstig het voorstel besloten. Hierna deed de voorzitter voorlezing van verschillende concept-besluiten inzake vaststelling pensioensgrondslagen Ge meente-ambtenaren, welke besluiten onver anderd werden vastgesteld. Voorts vroegen B. en W. (ren crediet van f.300 voor dakherstelling van het woon huis bij het slachtlokaal. Algemeen was men van oordeel, dat verbetering dringend noodzakelijk is en dienovereenkomstig werd besloten. Tenslotte vond na toelichting door den voorzitter vaststelling plaats van een algemeene wedden-verordening, hetwelk nog een uitvloeisel is van het Ambtenaren reglement. Rondvraag. De heer van der Lee bracht ter sprake een opmerking welke door een der leden in de raadsvergadering van RECLAME. versterkt ZENUWEN en BLOED Krachtvoedsel bil lusteloos- neld en vermoeliftielis Slechts 10 cents per bus Vraagt Uw apotheker of drogist Nutrtcla - zoetermeer Uitgesproken: W. Breedrode, groentehandelaar. te Was senaar, Tuinpad 7. R.-c. mr. J. C. van dej Burcht van Lichtenbergh. Cur. mr. P, Noordhoff. Den Haag. Opgeheven H. J. Konings. te Wassenaar; P. H. L Groot, te Sassenheim; H. J. Buschman, Noordwijkerhout. llllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllillilllllllllllllllillllllllllilllllS DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag geslotci IJMUIDEN, 14 Juni VISCHPRUZEN. Tarbot per K.G. f. 0.75—0.55, Griet A kist van 50 K.G. f.29—5, Tongen per E' f. 1.35—0.75, Zetscbol per kist van 501 f.27—24, Kleine Schol f.25—7.50, \si f. 8.50—4.50, Kleine roode Poon f. 37, tel man en Poontjes f. 6.50—3.80, Groote S4èl visch f32, Middel Schelvisch f. 26, Kfeal middel Schelvisch f. 21.50—12.50, Kies ScheMsch f. 13—1.70, Kabeljauw per 1' van 125 K.G. f.72—31, Gullen per i van 50 K.G. f. 20—1.35, Lengen per stal f. 1.10, Wijting per kist van 50 K.G. f.2J| —2, Koolvisch per stuk f. 1—0.60. 1 Aangekomen 2 Stoomtrawlers: IJM 21 met f.1213, IJM. 123 met f.2208; 1 harirgT logger: IJM. 68 met f.4531 voor haring; 9 loggers: K.W. 7 met teyd K.W. 5 met f.860, K.W. 38 met f.'ll K.W. 130 met f.834, K.W. 43 met ïM K.W. 108 met f.801, K.W. 114 met lf4 K.W. 28 met f.681, SCH. 341 met Ltff Praairapport Hr. Ms. „Vulcanus". 12 Juni. Op 58 gr. 55' tot 59 gr. ijl Nbr. en 0 gr. 27' 01. tot 0 gr. 24 W VL. 208, 4 kantjes; MA. 5, 40 kantjes» SCH. 106, niet geschoten. Hazerswoude is gemaakt over het aar nemen van fooien door de brugwachter De voorzitter zegt, dat deze veronderstel ling op onwaarheid berust. Intusschen «cri deze zaak recht gezet. Voorts klaagde" de heer van der over den slechten toestand van het _w| onbestraatte gedeelte in den Lagen Kijn* dijk. De voorzitter zeide, dat reeds op* dracht tot verbetering is gegeven. De heer Lieverse zag gaarne meer n*I zuiniging op de straatverlichting. Z.i- vv0 den de lantaarns te vroeg ontstoken De voorzitter zeide, dat dit een heell moeilijke zaak is, daar het tijdstip v ontsteking reeds een maand van te yor bepaald moet worden en men yeej I hankelijk is van de weersgcsteldnc Tusschéntijdsche verandering brengt extra kosten voor de gemeente met zi meC' birfll De heer de Jong maakte een opniorKi-^ over de herstelling van het hek bij Dokterswoning, waarop de voorzitter na onderzoek toezegde. Hierna volgde sluiting. WADDINXVEEN. Intrekking steunregeling. De rijkssteunregeling van de L t tuinbouwarbeiders alhier is tijdelijk u. .1 trokken, in verband met de daling van aantal werkloozen onder deze groep. Werk aan den winkel! Het bestuur van de wssssi eemging „Waddtnxveen" heeft aanre t het van buiten verven van 30 won r i aan den Kerkweg. Het werk moet „.I uitgevoerd door Waddinxveenscne I krachten en is opgedragen aan aen - der W. Buitelaar alhier voor de sou f. 980. Ter Secretarie te bevragen 3 den rijwielbelastingplaatjes. LaWj' storm-commissieën zijn benoe®!.. en Tot leden van de plaatselijk®. otorm-commissieën zijn p0u- en I heeren Buis. directeur van het r BroeIt Telegraafkantoor alhier en fabrikant alhier.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14