BERICHT. uJaargang MAANDAG 12 JUNI 1933 No. 22462 JFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. VISSCHERIJBERICHTFN. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIE^ Isj Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen liraar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle I andere advertenilëD 35 Cts per regel Kleine Advertentlën Iuitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts ■kil een maximum aantal woorden van 30 llncasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van Ihrleven 10 Cts porto te betalen - Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Lelden per 3 maanden t. 2.35; per week 1.0.18 Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. I nummer bestaat uit DRIE Blade* EERSTE BLAD. Heden ontvangen onze abonné's Leiden en Oegstgeest bij de be- brging van ons blad gratis een Lemplaar van onze Zomerdienst- legeling van spoor-, tramwegen en utobussen. Onze abonné's buiten Leiden ont- angen deze dienstregeling morgen. DE DIRECTIE, HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden jengel ter algemeene kennis, dat door fci vergunning is verleend aan a. de N.V. idsche Melkinrichting „De Toekomst" en ïtverkrijgenden tot het uitbreiden van t fabriek voor het vervaardigen van con- mptie-ijs in het perceel HooigTacht No. Sectie I. No. 2514; b. J. J. van Schie rechtverkrijgenden tot het oprichten |Bn een zuivelinriichting in het perceel Waaierstraat No. 34a, Sectie D. No. 1546: fj. A. Meyers en rechtverkrijgenden tot (et oprichten van een bewaarplaats voor stroieum in het perceel Heerengracht No. Sectie I. No. 1174; d. A. Crama en jchtverkrijgenden tot het oprichten van inrichting voor het bewerken, rooken i zouten van vleeschwaren in het perceel Groenesteeg No. 58 Sectie I. No. 2114; de N.V. Boekhandel en Drukkerij v/h. J Brill en rechtverkrijgenden tot het krichten van een zetterij en drukkerij in Iet perceel Oude Rijn No. 33a. Sectie I No. [153; f. W. F. de la Rie en rechtverkrij- fnden tot het oprichten van een inrich- Ing voor het bewerken van vleesch in het Jerceel Clarasteeg No. 18. Sectie H„ Nis. 1118, 1177 en 2126; g. de N.V. Leidsche Jtaikzandsteenfabriek en rechtverkrijgen den tot het oprichten van een kalkzand- Iteenfabriek op het perceel Rijnkade No. po Sectie N Nis 351 en 352; h. de N.V. iek- Courant- en Handelsdrukkerij voor een J. J. Groen en Zoon en rechtverkrij - leaden tot het oprichten van een druk kerij in het perceel Pieterskerkkoorsteeg Nj 18 en Langebrug No. 83. Sectie G. Nis (528 en 751; i. de N.V. Leidsche Duinwa ter Maatschappij en rechtverkrijgenden to: het oprichten van een werkplaats, voor separatie van watermeters met fitterij in pe: perceel Haverzaklaan No. 13a. Sectie A- No. 115; j. J. Choufour en rechtverkrij genden tot het oprichten van een brood-, [bek- en beschuitbakkerij in het perceel oigracht No. 72 Sectie I. No. 389; k. de N.V. Fabriek vain Suikerwerken enz., voor heen Gebrs. Pel en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een fabriek van suiker werken in het perceel Morscbweg Nis. 60-58 Sectie L. No. 866; 1. D. van Ton geren en rechtverkrijgenden tot het op richten van een koek- en banketbakkerij In het perceel Hoogcwoerd Nis. 47—49. Sectie D. No. 1555. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 12 Juni 1933. 2347 VOOR ZIJN MOED BELOOND. Vele lezers zullen zich herinneren, dat agent van politie J. Zwart alhier, in den nacht van 31 Maart j.l., met waren heldenmoed en gevaar voor eigen leven, drie menschen redde uit een brandend nuiö aan de Nieuwstraat. Commissie voor Maatschappelijk J'erk der Leidsche Old Fellow Club vond hiCiin aanleiding om genoemden agent voor te dragen voor een bijzondere onder- Scheiding. *- 2-- onderscheiding, die, op verlangen den betrokkene, bestond uit een zil- - --- polshorloge met inscriptie, is. ver- pzeld van een oorkonde. Zaterdagavond huize van den heer Zwart aan hem J gereikt, namens de Centrale Commissie joo- MaatschapDelijk Werk der Indepen dent Order of Old Fellows in Nederland. hwj uitreiken van deze onderscheiding geschiedde door een drietal leden der in riiïkaanvan? van dit bericht genoemde r HP en werd bijgewoond door den heer ujva Inspecteur van Politie alhier, die cl -^er Zwart, vooral namens den Com- «ussaris van Politie te dezer stede, fellci- £?JQe met de door hem welverdiende on ""eheiding. OEM. KWEEKSCHOOL. Groep 15 candidateni. Geslaagd de J P d p j m- Jagers Rijpweterlng: Oegstgeest; K. van der Sluys, en p M- K- van den Brink, Boskoop n F- H. Poot, alhier. ADRES AAN DE REGEERING EN STATEN-GENERAAL. Inzake de wijziging der Hooger Ondcrwijs-wet. Dezer dagen heeft hier ter stede onder leiding van het Nederlandsch Comité dei- International Student Service een verga dering plaats gehad van afgevaardigden van een groot aantal studentenorganisa ties. Op grond van de aldaar gehouden be sprekingen is het navolgende adres aan de Regeering en de leden der Staten-Gene- raal verzonden: Geven met verschuldigden eerbied te kennen de afgevaardigden der navolgende studentenorganisaties de Algemeene Senaten Vergadering, omvattende het Leidsche Studenten Corps, Utrechtsch Studenten Corps, Groningsc'n Studenten Corps „Vindicat Atque Pollt", Delftsch Studenten Corps, Amsterdamsch Studenten Corps, de Bond van Vrouwelijke Studenten Vereenigingen. omvattende de Groning- sche Vrouwelijke Studenten Club „Magna Pete", Utrechtsche Vrouwelijke Studenten Vereeniging, Vereeniging van Vrouwelijke Studenten te Leiden, Amsterdamsche Vrouwelijke Studenten Vereeniging. Deut sche Vrouwelijke Studenten Vereeniging, Rotterdamsche Vrouwelijke Studenten Vereeniging, Wageningsche Vrouwelijke Studenten Vereeniging, de Nationale Nederlandsche Studenten- Federatie, omvattende de Unitas Studio- sorum Rheno-Trajectina. Unitas Studloso- rum Amstelodamensium, Unitas Studioso- rum Lugduno-Batava, Delftsche Studenten Bond, Rotterdamsch Studenten Gezel schap, Indologen Vereeniging te Leiden. Wageningsch Studenten Corps, Rotter damsch Studenten Corps, Nijmeegsch Stu denten Corps „Carolus Magnus", Unie van R.-K. Studenten Vereenigingen in Neder land, Nederlandsche Christen Studenten- Vereeniging, Vrijzinnige Christelijke Stu denten Bond, Societas Studiosorum Re- formatorum. Vergadering van Leidsche Faculteiten, Vereenigde Faculteiten van het Utrechtsch Studenten Corps. Veree nigde Faculteiten van Unitas Studiosorum Rheno-Trajectina, Centrale Commissie ter behartiging van algemeene Groning- sche Studenten Belangen. Centrale Com missie voor Studiebelangen te Delft. Ver eeniging voor Studiebelangen aan de Ne derlandsche Handels Hoogeschooi, Juridi sche Faculteit van het Nijmeegsch Stu denten Corps, Tandheelkundige Studenten Vereeniging „John Tomes", Diergenees kundige Studentenkring te Utrecht, Utrechtsche Indologen Vereeniging, kennis genomen hebbende van het ont werp van wet tot wijziging en aanvulling van de Hoogeronderwijswet, ingediend bij Koninklijke Boodschap d.d. 27 Maart 1933, 1. dat zij bij de algemeene noodzakelijk heid, om door ingrijpende maatregelen het evenwicht in 's Lands financien te her stellen, zeer goed begrijpen, dat ook de studeerenden bij het Hooger Onderwijs een deel der lasten zullen moeten dragen; 2, dat zij, door het vooralsnog ontbreken van betrouwbare gegevens, niet wenschen te treden in een beoordeeling van de vraag, in hoeverre de voorgestelde wijzi ging in de wet een duurzame verandering in het karakter van de geheele Academi sche opleiding met zich kan brengen, doch dat zij vreezen, dat uit de thans voorge stelde maatregelen voor de Universitaire studie eenige gevaren zullen voortvloeien: a) een der hoofdprincipes van het Universitaire leven is tot nog toe de ge legenheid, die aan de studenten geboden wordt, om hun vakstudie zooveel mogelijk te verbreeden en te verdiepen en ook overigens hun wetenschappelijk en per soonlijk leven op ruimere basis te plaat sen; voor vele studenten zal dit onder pressie van de nieuwe financïeele maat regelen in te geringe mate mogelijk zijn, daar zij zich bijna uitsluitend een snel af- studeeren zullen ten doel stellen; b) de verzwaarde lasten gedurende de latere studiejaren zullen hoogstwaar schijnlijk velen ertoe nopen zich van de langere studierichtingen af te wenden, hetgeen de kansen op overlading van de kortere studierichtingen kan verhoogen; c) in bijzondere mate biedt- de nieuwe regeling gevaren voor de studie van hen, die reeds eenigen tijd gestudeerd hebben; terwijl degenen, die thans hun studie be ginnen, rekening kunnen houden met de eventueele wetswijziging, bestaat die mo gelijkheid niet voor hen, die eenige jaren geleden een bepaalde studie hebben aan gevangen; voor sommigen zou het onmo gelijk zijn hun studie te voltooien. Drin gend noodig lijkt het adressanten dan ook, dat voor de thans studeerenden in over gangsmaatregelen wordt voorzien; redenen waarom zij u verzoeken, bij het tot stand brengen der Wetswijziging, voornoemde gevaren alsnog ernstig onder de oocen te zien. HONDENTENTOONSTELLING. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het Postkantoor Leiden werd, tn den loop der maand Mei, op spaarbank boekjes ingelegd f 158 060 79 en terugbe taald f.193.402.25. Derhalve minder inge legd dar. terugbetaald f. 35.341.46. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 94. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes afge schreven f.600.— Bekroningen te Leiden en omgeving. Zaterdag en gisteren heeft de Kynolo- genclub ,De Hofstad" in den Haagschen Dierentuin een internationale honden- tentoonstelling gehouden, waarop ook tal van honden uit Leiden en omgeving waren ingezonden. Bekroningen werden toegekend aan: de St. Bernard „James v. d. Oldehoven" (eig. G. J. Jonk alhier) reserve-prijs open klasse, zeer goed; de Barsol „Lord" (eig. G. J. ten Raa), eerste prijs Nieuwelingenklasse, zeer goed; de Chien de Bendiers „Argon" (eig. P. Horreei eerste prijs jeugdklasse, goed; de Samojeed „Ikos van Duynhoven" (eig. mevr. C. H. Zaaijeri derde prijs nieuwellngenklasse zeer goed; de Samojeed „Strolch van Duynhoven (eig. mevr. A. van DuynImhorni eerste prijs jeugdklasse; reserve kampioensprijs en vier speciale prijzen, uitmuntend; de Samojeed „Tacha von Reckleben" (eig. A. van Duijn), eerste prijs open klasse, kampioens- en twee speciale prij zen; uitmuntend: het Schipperke „Dyak de Veeweyde) (eig. A. Kouwenberg) eerste prijs kam pioensklasse en twee speciale prijzen, uit muntend: de Pekingees „Loe Ke Toe" (eig. J. Seis) eerste prijs nieuwelingenklasse en vierde prijs in de kinderklasse, zeer goed; de Samojeed „Iwan" (eig me], P. H. v. d. Tas) eerste prijs open klasse, idem nieuwelingenklasse, kampioensprijs en vier speciale prijzen, uitmuntend; tevens eere- prijs voor den besten hond der middel rassen; de Groenendaeler „Nero" (eig. mej. M. Smit, Oegstgeest) tweede prijs open klasse, bevredigend; de Bobtail ,3jörn" (eig. L. v, d. Mark, Noordwijki eerste prijs open klasse, kam pioensprijs en twee speciale prijzen, uit muntend de Samojeed „Vagabond" (eig. L. v. d. Mark, Noordwijk) 3de prijs open klasse, zeer goed. Er waren 387 inschrijvingen, waaronder vele buitenlandsche. VOETBALVER. „A. Z. L.". Een feestavond. Ter gelegenheid van het 1-jarig bestaan der Voetbalver. „Academisch Ziekenhuis" alhier, is Zaterdagavond in „Zomerlust" een feestavond gehouden, welke o.m. werd bijgewoond door den directeur, den heer H. H. Maas en de adjunct-directrice, mej. Roldanus. Tal van zustervereenigingen hadden bloemstukken gezonder.. Na de openingsrede van den voorzitter, den heer C. Beij, waarin hij allen harte lijk welkom heette en mededeelde, dat de vereen thans 32 leden en ruim 100 do nateurs telt, terwijl zij binnenkort ook de beschikking hoopt te krijgen over een eigen terrein, werd het programma verzorgd door het Leidsche Klucht- en Revue gezelschap, dat overweldigend succes oogstte evenals de liedjes van mej. Groe nendijk en den heer Van Heuzen. Na afloop dankte de voorzitter allen, die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt. Een zilveren lauwer krans voor het E. L. K. en R. G. en mooie bouquetten voor de dames waren de tast bare bewijzen v'-n zijn waardeering. The Roto Colour Players verleenden zeer op prijs gestelde muzikale medewerking. Een gezellig dansje onder leiding van den heer J Guldemond besloot den avond. PARKCONCERT. Donderdag 15 Juni a.s. zal de Harmonie kapel „T en D directeur de heer J. Noordanus Sr. het vijfde concert verzorgen van den Bond van Leidsche Harmonie en Fanfare Vereenigingen. Het concert zal gegeven worden in het Plantsoen (Musis Sacrum) 's avonds 8 uur precies. Stoelen zijn weer te huur voor den geringen prijs van vijf cent Het publiek wordt beleefd verzocht gedurende het concert niet te wandelen. Mocht het concert onverhoopt door slecht weer uitgesteld moeten worden dan zal dit na zes uur bekend gemaakt worden aan de brugwachtersposthuizen, het Politiebureau aan de Zonneveldstraat, het Pohtieposthuis aan de Steenstraat en het Postkantoor. Het programma luidt: 1 Florentiner marsch. J. Fuqik 2. Ouverture „Tancred". G. Rossmi 3 Grande Valse de Concert „Toujours ou Jamais, E. Waldteufel. 4 Ballet Muziek a. d. Drama „Rosa- munde" F. Schubert arr. W. van Erp. 5. „Freia" Suite d'Orchestre, J. Noorda nus Sr. a. Praeludium en Allegra b Andante, clarinetsolo door den heer W Spree c Menuette Nimfedans d. Fmale Allegro Con Spirito. Pauze. 6. Saint Cyrienne, marsch, A. Kawalski. 7. Sur un marché persan (intermezzo), A Ketelbey. 8. Suite Oriëntale, F. Popy. a. Les Bayadères. b. Au Bord,du Gange. c. Les Almees. d. Patrouille. 9. Marsch Finale. HET OMVEER VAN GISTERAVOND. Een waarnemer van het Meteorologisch Instituut vraagt ons plaats voor den vol genden oproep: Gisteravond omstreeks tien minuten voor negen weerklonk een zware donder slag. Nadere gegevens over dit onweer kunnen voor het wetenschappelijk onder zoek wellicht van groot belang zijn. Dege nen. die over de volgende punten inlich tingen kunnen verstrekken, worden daar om verzocht deze aan het Bureau dezer Courant in te zenden. Op de enveloppe te vermelden „onweer". Vooral berichten uit de omliggende gemeenten worden tege moet gezien. Onvolledige beantwoordingen en van slechts één vraag zijn ook welkom. 1. Hebt u één of meerdere malen donder gehoord? 2. Hoe laat en uit welke richting? 3. Hebt u het lichten waargenomen en in welke richting? 4. Hoeveel secunden verliepen er tus- schen bliksem en donder? 5 Hebt u den bliksem zelf waargeno men? Was hij naar de aarde gericht (naar beneden of naar boven vertakt) of tus- sclien de wolken? Ingeslagen? 6 Kunt u een beschrijving geven van de wolken in de omgeving van de ontlading? Algemeene indruk over de bewolking? 7. Is er regen gevallen? (Enkele drup pels. matige sterke of slagregen, hagel) Voor of na den slag en hoe laat. In de omgeving? 8 Opmerkingen 9 Nauwkeurige aanduiding van de plaats waar de Inzender zich bevond, benevens naam en adres. EINDEXAMENS GYMNASIUM. Geslaagd voor het eindexamen van het Gymnasium diploma A 2de groep, mej. N. Keiler, alhier, mej. M. Loth, Woubrugge en de heeren J. F. A Modderman, alhier, J. van Nieuwkoop, Rijnsburg en D. Lekker- kerker, Bennebroek. Afgewezen geen. INBRAKEN. Tijdens de afwezigheid der bewoners is gistermiddag ingebroken in het perceel Cobetstraat 47. bewoond door de familie M. K. De dieven zijn vermoedelijk door de keukendeur binnengekomen en hebben het geheele huis doorsnuffeld. Er wordt een bedrag aan geld van plm. f. 50 en een aantal gouden en zilveren sieraden vermist. De politie stelt een onderzoek in. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in een consumptietent. staande op het N.B.L.O.-sportterrein, aan den Kanaalbrug. Er worden verschillende lekkernijen tot een waarde van f 10 vermist. BINNENLAND. Dc officieelc heropening der Lakenhal. (2e Blad). C.rootc brand te Oegstgeest; drie win kelhuizen gedeeltelijk uitgebrand. (3e Bi.) Maatregelen inzake belasting-verorde ning. (Binnenland 3e Blad). Verlaagde subsidie aan de Indische luchtvaart-maatschapoij goedgekeurd. (Uit Ned. Oost-Indië 3e Blad). De stranding van het Duitschc jacht „Stella Maris" bij llollum (Gemengd, 3e Blad). BUITENLAND. Hedenmiddag aanvang der Economische Wereldconferentie. (Buitenl., Ie Blad). De Duitsche Gezellendag te Munchen ontijdig beëindigd. Twee lezingen over de oorzaak. (Buitenl. Ie Blad). Aanslagen in Oostenrijk op twee politici. (Buitenl., Ie Blad). Moeilijkheden bij dc oplossing der Spaansche crisis. (Buitenl le Blad). Ernstig spoorwegongeval in Turkije. (Buitenl. Gemengd, 3e Blad). HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen; Ingenieursbureau INVI, van Oldenbarne- veltstraat 44, Leiden. Nieuwbouw en om bouw van machines, enz. Zaak is ver plaatst naar: Fred. Hendriklaan 16, Oegst geest. Radio Jesse, Rijnsburgerweg 88, Oegst geest. Vestiging filiaal: Rijnsburgerweg 35, Leiden, dd. 1 Mrt. 1933. WONING BOUW VER. „ONS DOEL". Jaarverslag over 1932. Aan het ln druk verschenen jaarverslag over 1932 van bovengenoemde vereeniging ls het volgende ontleend: Het aanvankelijk ingediende zesde bouw- j plan werd door B. en W. afgekeurd op grond van een te grootschen opzet; op het gewijzigde plan is nog geen toestemming verkregen. Het omvat 27 woningen. De huren voor de woningen van het derde en vierde bouwplan konden ongeveer met f. 0.25 per week worden verlaagd. De totale exploitatie omvatte 312 woningen: de bewoning was in het algemeen goed te noemen Het aantal bezoeken der leden aan het spreekuur bedroeg ongeveer 600 Voor den tuintjes- en kweekwedstrijd. zoomede voor de excursies bestond groote belangstelling. Het ledental bedroeg op 31 December J.l. 583 tegen 594 in 1931 Bouwtilan I leverde een nadeelig saldo op van f 6 447 68: II. Ill IV en V voordeelige saldi van respectie velijk f 358 44, f, 154 41. f 192 15 en f. 12.183.45 ONGEVALLEN. Zaterdagavond omstreeks 6 u. Is de 3'/- jarige Th. van D„ toen hij de ouderlijke woning aan den Oude Singel kwam uit- loopen en plotseling den weg overstak, aangereden door den motorrijder J. M al hier. De knaap bekwam een oogenschijn- lijk niet ernstige hoofdwonde, doch toen hij in het Academisch Ziekenhuis werd verbonden bleek dat het hersenvlies door den schedel was gedrongen en operatief ingrijpen noodzakelijk was Zijn toestand is zorgelijk. Den motorrijder treft geen schuld Gistermiddag te ongeveer halfeen ls de 58-Jarlge mej. L. E. W bij het oversteken van de Hoogewoerd aangereden door den motorrijder M. C.-L R uit Oegstgeest Nadat zij voorloopig bij omwonenden was binnengebracht, werd zij vervoerd naar het Elizabeth-ziekenhuis, waar bleek, dat zij een ernstige hersenschudding had beko men. Hedenmorgen was het bewustzijn nog niet teruggekeerd. Vanmorgen om kwart voor acht is de 35- jarige los werkman J. S„ die op het terrein van de Stadhuis-ruine werkzaamheden verrichtte, in een twee meter diepe kelder gevallen. De Eerste Hulpdienst constateer de een ernstige ribfractuur en vervoerde den man naar het Diaconessenhuls. Voor het examen akte L.O. ls geslaagd mej. M. L. Opdam, alhier. Met ingang van 16 Juni as. wordt de heer A. Dijkstra, rijksklerk van Hee renveen, hypotheekkantoor, overgeplaatst naar Lelden, hypotheekantoor. Geslaagd is voor het examen Neder landsche stenografie systeem „Groote", alsmede voor Machineschrijven", Mej. Tinie Speel, leerlinge van Mej. Gré Petit, alhier. Wegens de nog steeds voortdurende belangstelling heeft de Vereeniging „De Kunst om de Kunst" haar tentoonstelling van werken harer leden, Pieterskerkgracht 9 verlengd tot 19 Juni as. (Zie advertentie in dit Blad). Bij de politie is een heerenrijwiel te bevragen, merk „Eradus", dat gedeeltelijk gedemonteerd uit een sloot nabij den Lammenschansweg is opgehaadl. Zaterdag zijn geslaagd voor den R.K. Bond ,,St. Geneslus", voor het examen stenografie „Groote", de dames: J. Aal- bersberg, Rie Jansen, M. Jansen, Tr. de Kroon. Hilda van der Mey en J. Wiggers. Eveneens slaagden voor 't examen van denzelfden Bond voor Machineschrijven: Joke de Keunlng en Leny Velberg, allen leerlingen der Eerw. Zusters van de Mariaschool aan de Haarlemmerstraat In de Stedelijke Werkinrichting wa ren opgenomen Dinsdag 6 Juni 38 perso nen; Woensdag 7 Juni 44 p.; Donderdag 8 Juni 40 p Vrijdag 9 Juni 43 p.; en Zaterdag 10 Juni 46 personen. IJMUIDEN, 12 Juni. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f.0.750.60, Griet per kist van 50 K.G. f. 30-15, Tongen per K.G. f. 1.30—0.55, Zetscliol per kist va 50 K.G. f. 22—16, Kleine Schol I. z2—3, Bot f.3, Schar f.5.50 1.4J, Vleeten per s.uk f. 2.30, Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 4.30—1.40, Middel Scholviscli f. 23—19, Kleinmiddal Schclvisch 1.20— 12.50, Kleine Schelvisch f.8—2.20, Kabel jauw per kist van 125 K.G. f.50—19, Gullen per kist van 50 K.G. f. 12.50—11.60, Lengen per stuk f.0.85, Wijting per kist van 50 K.G. f 4-2.50. Aangekomen i!e KW 159 inet lil k nt es maatjeshoring, f. 13.25 -11.2-. ,,er kantje, en 8 last pekelharing. 4 trawlers: IJM. 55 met f.833, IJM 4 met f. 1305, IJM. 46 met f. 1805, IJM 432 14 loggers: K.W. 96 met 1.485, l0,5 met f"739' K W- 34 met M172, 'ne4 '-853, K.W. 41 met 1.698, K.W. 20 met f.599, K.W 19 met f.750, K W 44 met f.993, KAV 104 met 1.842, 'J?4 294 met f.672, IJM 283 „iet f.547, IrH no mee *«7.' SCH 4 met f-598, y°> met f-518; de kotter: E. 436 met f.668.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1