FLUKS II PROMOVEERT LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 12 Juni 19]; Een 3-0 overwinning op Quick I. zaterdagmiddagcompetitie. HaarlemLelden 53. De Zaterdagmlddagelftallen van L.V.B. en H.V.B. Haarlem i hebben op het mooie terrein van Heemstede hun jaarlljkschen wedstrijd gespeeld. Ditmaal was de uit slag 5—5, doch het moet gezegd: de Lci- denaars hadden meer verdiend voor hun mooie spel. Het Haarlemsche elftal speelde met 4 Invallers. De Leidenaars kwamen ln de volgende opstelling uit: Doel: G Buys 'Quick Boys); Achter: A van der Bijl en Th. Godt- help (belden (AR.C.1; Middch: A Bouwmeester <Teileede>, A. Bcigshoef iA.R.C.) en H. Barnhoorn (Quick Boys i Voor: W Bcrgshoef (A.R.C.i; E van Hensbergen (Fides Pacta), A. v. d. Plas (Quick Boys), H Scholten (S. C. O en Pluymgraaff (Quick Boys.) Het begin Is voor Leiden al zeer onge lukkig. Van den aftrap neemt de Haarl. voorhoede den bal mee. Een corner ont staat, waaruit Haarlem het eerste doel punt scoort. 1—0. Nog geen vijf minuten later kopt van der Plas, na goed veldspel van Scholten den gelijkmaker in het net 11 Even weifelen van de LV.B.-verde- diging geeft Haarlem opnieuw de leiding 21. Lelden wordt dan sterker. Bergshoef op de spilplaats verzet bergen werk, en goed gesteund door de kanthalfs wordt de voorhoede menige kans geboden, waar uit de linksbinnen opnieuw gelijk maakt. 22 Scholten wringt zich door de verde diging heen. raakt den bal kwijt, doch van der Plas neemt 't werk over en scoort onhoudbaar. Rust 32 Na de pauze maakt Haarlem gelijk 33, doch Hensbergen en Scholten zorgen voor een 53 voorsprong De Leidenaars wanen zich nu blijkbaar binnen, doch de Haar lemmers denken er anders over en weten kort voor het einde uit een penalty en een mooie goal van P. van Haven den stand op 55 te brengen. wedstrijden om den zuidwyckbeker U. V. S. en B. M. T. in den eindstrijd. Op het prachtig gelegen en voor de Lei denaars zeer gemakkelijk te bereiken Sportpark Zuidwyck werd gisteren de eer ste ronde der wedstrijden om den Zuid- wyekbeker gespeeld tusschen de eerste elftallen van L. F. C. en U. V. S. en B M. T. tegen Alphia. De wedstrijd L.F.C.U.V.S- heeft een groote 50 zege voor U.V.S. opgeleverd. De blauwwitten speelden een goede produc tieve partij en hielden het spel goed open, waartegenover L. F. C. een peuterig spel stelde waarin vooral de voorhoede der withemden uitblonk Na een weifelend be gin komt de U. V. S.-voorhoede in actie en reeds binnen 5 minuten maakt de rechts binnen het eerste doelpunt. De L. F. C.- aanvallen worden meest door den keurig spelenden Burgij tot staan gebracht, voor al door dat door de withemden voortdu rend het korte spel wordt toegepast. U.V.S neemt dan het spel bijna geheel in han den en geeft de L F- C.-verdediging han den vol werk. Toch duurt het nog vrij lang alvorens de rechtsbuiten der blauwwitten met een geweldigen knal de score tot 20 kan verhoogen. Het wordt L. F. C. wel wat te erg. wat haar tot meer actie aanzet, hetgeen tot enkele goed opgezette aanval- leji leidt. Het voorhoedespel blijft echter te kort om succes op te leveren. Ook na de rust weer een zelfde vertoo ning. Toch wordt Kramp in de tweede helft enkele malen aan den tand gevoeld, doch hij weet zijn doel schoon te houden. UV.S. blijft sterker engevaarlijker. en na goed samenspel wordt Duffels voor de derde maal gepasseerd, om kort daarop voor de vierde maal te visschen. L.F.C. zet er nu alles op om de eer te redden. Segaar gaat in de voorhoede, doch de U. V. S ver dediging weet van geen wijken. Kort voor het einde krijgt U. V. S. een penalty we gens hands toegewezen, die door Burgy in een doelpunt wordt omgezet. Als scheids rechter van Deventer, die zeer goed leidde 't einde aankondigt heeft U.V.S. zich met een verdiende 5—0 overwinning in den eindstrijd geplaatst. De wedstrijd B. M. T.—Alphia eindigde in een 42 overwinning voor de Hage naars. welke overwinning vooral te dan ken is aan een zeer gelukkig begin. Direct van den aftrap loopt de linksbinnen door de verblufte verdediging der Alphenaren en binnen een halve minuut is het 10. Geen tv.ee minuten later loopt den mid denvoor alleen op het doel af en maakt er in zijn eentje 20 van. Vanaf dat oogen- blik echter is het een strijd geweest, waar in Alphia het beste van het spel had. De stoere verdediging der oranjehemden geeft aan de vijandelijke voorhoede vanaf dat moment geen kans. Uit een goeden aanval weet de Alphia spil op listige wijze den B.M.T.-keeper te verschalken. 21- Na de rust zit Alphia er direct flink op en vrij spoedig brengen zij de partijen op gelijken voet. 2—2. Alphia komt er steeds beter in al weet zij het doel niet te vinden. Een keurig schot ketst tegen de bovenlat in het veld terug. Aan den anderen kant komt dan het niet verwachte doelpunt uit een onverwacht ver schot 32. Als de rechtsbinnen van B. M. T. den stand dan nog op 4—2 brengt, heeft Alphia den strijd verloren en heeft B M- T. eigenlijk meer dan zij verdiende. De Hagenaars plaatsten zich dus tegen U.V.S in den eindstrijd, die Zondag a.s. op het Zuidwyck sportpark zal worden ge speeld. Scheidsrechter Arnoldus leidde den tweeden wedstrijd zeer goed. nederlaagwedstrijden quick boys. Voor deze wedstrijden speelde Quick Boys III Zaterdag tegen Rijnsb. Boys II. Hoewel de blauwwitten voor de rust tegen den straffen wind inspeelden, wisten zij toch door v. d. Booif tweemaal te doel punten. Rust 2-0- Na de rust komen de Rijnsburgers er wat beter in, maar toch komt succes aan de andere zijde, weder om door v. d. Boon Nadat Bedeker den stand op 40 heeft gebracht, weten de gasten eindelijk de eer te redden, wat zij allesziens verdiende. Einde 41. De heer Teske leidde goed. alphen ii—hoek van holland ii 3—0 Kans op promotie vrij zeker. Zooals te verwachten was bestond voor dezen wedstrijd zeer groote belangstelling. Beide elftallen waren volledig. Over het geheel was de wedstrijd meer spannend dan mooi. Beide ploegen brachten er den eersten tijd maar weinig van terecht, zoo dat aan weerszijden talrijke goede kansen om hals werden gebracht. De verdedigin gen wisten zich gedurende geruimen tijd te handhaven Eerst na een half uur nam de thuisclub de leiding. Onder leiding van scheidsrechter C. J. van der Spek wordt om 4 uur aangevan gen Alphen neemt het spel weldra in han den, doch voor doel gekomen, blijkt haar voorhoede meestal de kluts kwijt, zoodat doelpunten uitblijven. Ook aan de andere zijde laat het zuiver plaatsen der voor hoede nog wel iets te wenschen over, zoo dat ook voor de bezoekers succes uitblijft. Na ongeveer 30 minuten spelen onder neemt de thuisclub een goed opgezetten aanval, Tuinenburg krijgt het leder te pakken, passeert de verdediging der be zoekers en schiet hard in 10. Met dezen stand komt de rust. Aanvankelijk oefenen de bezoekers na de rust eenig overwicht uit, waardoor de verdediging van Alphen meermalen han delend moet optreden. Van 't Wout weet in deze periode eenige schoten op zijn doel op zeer goede wijze te verwerken. Als Alphen dan plotseling een tegenaanval forceert ontstaat een penalty, die door van Leeuwen wordt benut 20 Hoek van Hol land geeft zich echter nog niet gewonnen en valt enkele malen heftig aan. De ver dediging der thuisclub laat zich thans niet passeeren Succes komt dan weer aan de andere zijde, waar het Tuinenburg weer is, die bij een scrimage nogmaals het net vindt. 3—0 Alphen speelt thans een ge wonnen strijd. De bezoekers trachten nog wel door een tegenpunt de eer te redden, maar slagen daarin niet, zoodat het einde aanbreekt met een alleszins verdiende overwinning voor Alphen. Met uitzonde ring van de 2 nog hangende protesten, in gediend door Scheveningen waarvan de beslissing nog niet is bekend, is dus ove rigens het pleit van promotie naar de re serve 2e klas voor deze kranige ploeg hier mede een feit geworden. serie-wedstrijden r.s.e. De uitslagen van de gespeelde wedstrij den zijn: R.S.E.Excelsior 53; S.V.W. L.V.W, 32 onder protest van LVV.: RijnlandiaV.V.L. 26 Hedenavond 7 uur: S.V.W.V.V.L. Morgenavond 7 uur 15: SlagersL.V.V. beker-wedstrijden 2c afd. c. g. w. Morgenavond te 7.30 uur speelt op het L.F.C.-terrein C.G.W II tegen R.B.F. (van Oord) voor den beker. l.v.c.—d.t.s. Gisteren speelde L.V.C. een medaille wedstrijd tegen D.T.S. De ontmoeting werd gewonnen door D.T.S. met 51, ruststand 41. wedstrijden te boskoop. Voorafgaande aan den bekerwedstrijd, had te Boskoop Zaterdag een ontmoeting plaats tusschen de Boys Juniores en de Bodegraven Juniores, waarvan de uitslag was 40 voor de Boys. Daarna had de aangekondigde beker wedstrijd plaats tusschen het 1ste elftal van de Boys en het 1ste elftal van de Rij kstuinbouwschool. De „Arbori-cultura beker", die het vorig jaar gewonnen is door de Boys, was we derom het doel van den strijd. De partijen stonden dan ook scherp tegenover elkaar, temeer daar de tuinbouwschool op 26 Mei jj. voor de eerste maal beslag op den beker had weten te leggen door een 31 overwinning. De Boys waren ditmaal in een sterkere opstelling uitgekomen en bleken ze al spoedig de meerderen te zijn. Het resul taat was dan ook een Boys-overwinning met 3—2. De rust was 20 voor de Boys. zoodat in een volgenden wedstrijd waar schijnlijk de beslissing zal vallen. internationale wedstrijden. Nadat Zaterdag te Praag Tsjecho- Slowakije met 40 van Frankrijk had ge wonnen, hebben gisteren drie landenwed- strijden plaats gehad. Te Weenen kwam België voor 50.000 toeschouwers tegen Oostenrijk uit en ver loor met 4—1. Te Kopenhagen won Denemarken van Noorwegen met 20. terwijl voor den Balkanbeker te Boekarest, Griekenland van Bulgarije met 20 verloor. Nader meldt men ons nog: Te Stockholm speelde het Zweedsche elftal voor 8000 toeschouwers een ianden- wedstrijd tegen Esthland en won met 6-2. Ruststand 4—0 voor Zweden. BILJARTEN. 3e klasse kampioenschap l.b.b. Daar de vereeniging 't Groene Laken voor de organisatie dezer wedstrijden had bedankt, heeft het bestuur van den L.B.B. de leiding opgedragen aan de B.V. „DOS" Het programma luidt: Dinsdag 13 Juni: 7 uur H. de Roo—Th. de Roo; 8.15 A. L. ItersonR. Kantebeen; 9.30 H. RietbergenPh. Verstraaten; 10.45 A L. ItersonTh. de Roo. Woensdag 14 Juni: Th. de Roo—R. Kan tebeen; H. de RooA. L. Iterson; Ph. Verstraaten—R. Kantebeen; H. Rietbergen A. L. Iterson. Donderdag 15 Juni: 7 uur H de Roo R. Kantebeen; 8.15 A. L. ItersonPh. Ver straaten; 9.30 Th de RooH. Rietbergen; 10.45 H. de RooPh. Verstraaten. Vrijdag 16 Juni: 7.30 H. RietbergenR. Kantebeen; 8.45 Th. de RooPh. Ver straaten; 10 uur H. de Roo—H. Rietbergen. ATHLETIEK. stedenwedstrijd voor dames. Leiden op de tweede plaats. Door den Zuid-Holl. Athletiekbond zijn gisteren op het D.H.C.-terrein te Delft de dames-weasrijden gehouden voor de krin gen: Rotterdam, Den Haag en Leiden. De uitslagen luiden: 100 M. hardloopen: 1. R. Briejer, Leiden, 13.1 sec.; 2. B. Kuster, Leiden, 13.6 sec.; 3. B. Hoornweg, Rotterdam, 13.8 sec.; 4. T. Wijnmalen. Rotterdam, 14 1 sec.; 5. H. Kips. Den Haag. 14.2 sec.; 6. D de Bruyne, Den Haag Speerwerpen: 1 P. Dieben, Leiden, 27.90 M.: 2. H. Leeksma, Den Haag. 25.94 M. 3. L Bakker, Leiden, 21.50 M.; 4. R. Witte, Rotterdam, 19.55 M; 5. G. Aarnoutse, Rotterdam. 17.40 M.; 6. B. Barreveld, Den Haag, 16.29 M. Vèrspringen met aanloop: 1. R. Briejer, Lelden. 5.13 M.; 2. D. de Bruyn, Den Haag, 4.49 M.; 3 H. Kips, Den Haag. 4.34 M.; 4. J. v. Zanten. R'dam. 4.24 M.; 5. Scral- lenberg, R'dam 4.10 M.; 6. B. Kuster, Lei den, 3.15 M. Kogelstooten: 1. H. Leeksma, Den Haag, 8 66 M.; 2. T. Wijnmalen, R'dam, 8.58 M 3. R. Witte, R'dam. 8.07 M.; 4. b. Barre veld. Den Haag. 8.01 M.; 5. P. Dieben, Lei den, 7.71 M.; 6. Hoogendoorn. Leiden, 7.60 M. Discuswerpen: 1. Masseus, Den Haag, 25 60 M.; 2 B. Barreveld, Den Haag. 23.72 M.; 3. P. Dieben, Lelden. 23.50 M.; 4. G. Aarnoutse, R'dam. 22.20 M.: 5. R. Witte, R'dam. 20.70. M.; 6. L. Bakker, Leiden, 19.12 M. Hoogspringen met aanloop: 1. D. de Bruyne, Den Haag. 1.45 M.; 2. H. Leeksma, Den Haag, 1.40 M.; 3. P. Dieben. Leiden, 1.40 M.; 4. I Minkema, R'dam, 1.25 M.; 5. L. Bakker. Leiden, 1.25 M.; 6. R. Witte, R'dam. 1.10 M. 200 M. hardloopen: 1. R. Briejer, Leiden, 30.3 sec.; 2. H. Leeksma, Den Haag, 30.3 s.; 3. Hoogendoorn, Leiden. 31.8 sec.; 4. T. Duym, Den Haag, 33.2 sec.; 5. L. Mulder, R'dam, 33.6 sec 6. G. Aarnoutse. R'dam, 34 8 sec. 4 x 100 M estafette: 1. Leiden (B. Kuster, L. Bakker. P. Dieben. R. Briejer) 55.8 sec.; 2. Den Haag, 56.4 sec.; 3. Rotterdam, 57.3 s. Totaal-uitslag: Den Haag, 61 punten; Leiden, 58'/- p.; Rotterdam, 39'/s p. De uitslagen van de wedstrijden voor meisjes tot en met 15 jaar luiden: 4 x 60 M estafette: 1. Brunhilde, Leiden, 35 6 sec.; 2. Nieuw Brunhilde, Leiden, 36.2 s. Verspringen met aanloop: 1. G. Kante been. Leiden. 4.37 M.: 2. A. de Bruin, Lei den, 4.08 M.: 3. D. Ridderhof. Leiden, 3.80 M 60 M. hardloopen: 1. G. Kantebeen Lei den. 8.6 sec 2. A. de Bruin, Leiden, 9 sec.; 3. R. Kantebeen. Leiden. 9 5 sec.; 4 A. Pas sier, Leiden, 9.6 sec.; 5. G. de Vries, Leiden, 10 sec. Het zegevierende twaalftal van Fluks II. afstandsmarsch DER L.p.S.V. 190 Deelnemers volbrengen den tocht. Zaterdagmiddag heeft de Leidsche Politie Sport Vereeniging een wandeltocht over 40 K.M. gehouden volgens het reglement der K..N.A.U. Van de 212 ingeschrevenen lieten er 18 verstek gaan zoodat in totaal 194 deelnemers startten te ongeveer half drie nadat de voorzitter der LP.S.V., de heer Van der Ham met enkele woorden aan voorafgaande tochten had herinnerd en gewezen had op het doel der wandelsport. Het niet te warme weer was bij uitstek ge schikt voor de wandelsport en door de fraaie omgeving van Leiden, met als rust punt in afwijking met andere marschen niet verplicht het fraai gelegen Meyen- dell, was het dan ook voor velen een aan gename wandeling. Anderen meenden goed te doen de 40 K.M. in den kortst mogelijken tijd te verslinden en de eerste aankomende had dan ook kans gezien het geheele parcours in precies 5 uur af te leggen. De eerse dame verscheen reeds een half uur later. Terecht stelt de KN.A.U. deze wandelsportontaarding niet op prijs! De L.WB.V. welke met 17 leden de grootste groep vormde legde beslag op den uitgeloofden beker; geen der leden viel uit. Ook Pro-Patria legde met 13 deelnemers den afstand zonder uitvallers en ontving evenals de L.S.G. en O.G.A.V. beide met 12 deelnemers een vereenigings- prijs. Van de 194 deelnemers vielen er slechts 4 uit. Evenals bij vorige tochten verleenden de padvinders van groep 2 en 3 thans weder goede diensten. In de voor malige kweekschool voor de zeevaart start en finish is een regenjas blijven liggen, welke bij den secretaris der LP.S.V. Lombokstr. 63 is terug te bekomen. Door deze overwinning heeft Fluks II haar einddoel bereikt, n.l. de tweede klasse N.K.B., de hoogste afdeeling waarin een reserveploeg kan uitkomen. De wensch der Leidsche rood witten is dus in vervulling gegaan en we twijfelen er niet aan of met hen zullen zich velen verheugen in dit fraaie succes. 't Was zeer te betreuren dat de wed strijd Fluks IIQuick I gisteren zulk een onaangenaam verloop had. De menschen uit Dordrecht hebben zich helaas van een niet-sportieve zijde laten kennen en hun optreden tegen den scheidsrechter, de heer Ledeboer. was meer dan ergerlijk, 't Be hoeft dan ook geen verwondering te wek ken, dat deze een klacht bij het' Bondsbe- stuur zal indienen en er is tevens geen twijfel aan dat een en ander voor Quick niet bepaald prettige gevolgen zal hebben. De Straf-Commissie weet buitensporighe den als gisteren voorkwamen naar waarde te schatten! Verder moeten we er op wijzen, niet voor den eersten keer, dat een deel van het publiek beter doet opmerkin- I gen en wat dies meer zij, voor zich t« houden. Laten we direct zeggen, dat Fluks een verdiende overwinning heeft behaald. Weliswaar was met de rust de stand nog gelijk, doch het Fluksoverwicht dat be- i stond, moest ten slotte wel tot doelpunten leiden. Het eersta half uur speelde de Fluki aanval, goed gevoed door het middeiua] een tamelijk slap spel. Vooral een di Quickdames wist telkenmale den bal onderscheppen. Echter nog voor de ra kwam er meer activiteit, doch toen onibra het schot. Gelukkig voor de Leidenaai kwam dit laatste vlak na de pauze aanval ontwikkelde toen ineens heel k meer energie en in deze periode nam Flu! door goede schoten van de dames Nijti en Arnold een 20 voorsprong. De Quicl aanval was voordien door de Fluks verde diging goed in bedwang gehouden bovendien ook niet tot groote dingen staat gebleken. Die 20 achterstand bevi Quick geenszins en naast mondelinge onli vredenheid probeerde haar aanval het oo in aaden te uiten door het spel te gaa forceeren, echter zonder eenig succes va de verdediging wist stand te houden, tweede Leidsche aanval werkte ketui doch wist het vooreerst niet tot doelpui ten te brengen. Kort voor het einde bracl Weesel Fluks echter definitief in veil:; haven door er handig 30 van te ma'sc-a. Hierbij bleef het. Rest nog te vermelden, dat aan Fluks strafworpen werden toegekend en Qa.; één. Geen enkel leidde tot een doelpu De heer Ledeboer had een verre van g makkelijke taak. doch kweet zich bicna goed. KRANIGE WANDEL AAR S Onze 61-jarige stadgenoot S. van Nooten die deelgenomen heeft aan den Zaterdag namiddag gehouden 40 K.M. wandeltocht, uitgeschreven door de Leidsche Politie Sport-Vereeniging alhier, nam daarop gis termorgen te 's-Gravenhage deel aan den eendaagschen marsch wederom 40 KM., uitgeschreven door de Haagsche Wandel- sportvereeniging .de Vierc'aagsche", en legde zoodoende binnen een tijdsverloop van 26 uur ruim 80 K.M. af. Ook mej. Steffelaar te 's-Gravenhage, leidster van de gymnastiekvereendging Brunhilde alhier, heeft beide marschen met succes volbracht. donar naar dordrecht. Op de wedstrijden te Dordrecht voor Z.H. A.B.-leden op Zaterdag behaalden de leden van de vereeniging Donar de vol gende successen: D. Rozendaal 4e op 100 M. hardloopen tijd 11.9 sec. Gewonnen werd de Zweedsche estafette: 400 M. J. W. Schuss, 300 M. B. Bronsgeest, 200 M. M Hoexum, 100 M. D. Rozendaal in 2 min. 14.2 sec. voor Olympia (Den Haag) en Sparta (Dordrecht). NIEUW WERELDRECORD VAN JAERVINNEN. Mattix Jaervinnen verbeterde te Wasa (Finland) zijn eigen wereldrecord speer werpen. Hij wierp de speer 74.61 Meter ver, eijn vorig wereldrecord stond op, J4.28 M. de selectiewedstrijden te haarlem. Gistermiddag vonden op het Haarlem terrein de jaarlijksche wedstrijden plaats, welke georganiseerd worden door de Athl.-Ver. „Haarlem" en welke tevens, al thans wat de hoofdnummers betreft gel den als selectie voor de afvaardiging naar de Engelsche kampioenschappen. De be langstelling was zeer gering. Er stond een flinke wind, die zeer gunstig was voor de sprinters, hetgeen tot uiting kwam in de gemaakte tijden. De uitslagen waren: 110 M. horden (finale): 1. W. Kaan (Haarlem) 15.5 sec.; 2. A. Kaan (Haar lem) 16.2 sec.: 3. W. Spanjerdt (Bl.-Wit) 16.4 sec. 4. Stakman (T.O.V.). 200 Meter hardloopen klasse C (finale) 1. Tackema (Zeemacht) 55,1 sec.: 2. A. Kraan (Bl.-Wit) 57.1 sec. 3. R. Erlings (Haarlem) 57.2 sec. 4. Musquetier (A.A.C.) 100 Meter hardloopen klasse A: 1. Chr. Berger (A.V. 1923) 10.6 sec. 2. B. Jansen (V. en L.) 10 9 sec. 3. Blik (Haarlem) 11.1 sec. 4 van Beeveren (A.V. 1923). 800 Meter hardloopen klasse A: 1. J. v. d. Booren (Haarlem) 2 min. 3 sec. 2. Ha ver (Pro Patria) 2 min. 3.1 sec. 3. Heij- mans (A.A.C.) 2 min. 3.1 sec. 4. Scherpen- huyzen (Haarlem). 100 M. hardloopen Juniores: 1. G. Oukes (Trekvogels) 11.7 sec. 2. B. Veijn (A.V. 1923) 11.7 sec. 3. Snikkers (A.A.C.) 11.9 sec. 4. Harskamp (Haarlem). Verspringen A klasse: 1. H. de Boer (Vlug en Lenig) 6.86 M. 2. Klazema (Vlug en Lenig) 6.79'/- M. 3. Peters (P.E.C.) 6.74 M. Discuswerpen: 1. G. Eijsker (Haarlem) 40.38 M. (A klasse), 2. A. de Bruijn (Olym pia) 39.54 M (A klasse): 3. Coster (Vlug en Lenig) 37.21 M. (A kl.) 4. J. Harms (A. V. 1923), 34.89 M. (C kl). Polsstokhoogspringen: 1. L v. Oorschot (Brederode) 3.70 M., 2. Verkes 'Haarlem) 3.50 M. 3. Byron Vourdides (Hellas) 3.10 M. 800 M. hardloopen (Juniores): 1. Mans (Haarlem) 2 min. 8.5 sec. 2. Herfst (Haar lem) 2 min. 9.3 sec. 3. Bouman (A.A.C.) 2 min. 14.2 sec. 400 M. horden (A. B. en C. klasse (fi nale): 1. W. Kaan (Haarlem) 60.9 sec.; 2. v. d. Heuvel (BI. Wit) 62.2 sec. 3. Bein- tema (Hellas) 62.3 sec. 4. Bolten (de Zwervers). 4 x 100 M estafette (finale): 1. A. V. 1923 I in 43.5 sec.; 2. A. V. 1923 II in 44.4 sec. 3. Haarlem, 4. Vlug en Lenig (Den Haag). 1500 Meter hardloopen A klasse: 1. Brandenburg (Haarlem) 4.25. 2. Hoogeweg (Hellas) 4.27. 3. Mulder (A.V.A.C.) 4.28. Speerwerpen 1 Coster (Vlug en Lenig) 50 81 M. 2. Verhagen (A.T.B.) 49.43 M 3. B. Jengh (Hellas) 47.90 M. 3000 M hardloopen C klasse: 1. P. Ber kelaar (D.O.S9.59.5. 2. P. Balder (Vlug en Lenig) 10 min. 3. Bunschoten (W.F.C.) 10.00.01. Hink-stap-sprong: 1. W. Peters (P.E.C.) 14.08 M. 2. S. Musscher (Haarlem) 13.79 M. 3. Brasser (A.A.C.) 13.38 M. T x 100 M. estafette: 1. A.V. 1923 i in 1 min. 50.8 sec 2. Haarlem in 1 min. 54.8 sec. 3. Vlug en Lenig gedisqualificeerd. 4. Blauwwit eveneens gedisqualificeerd. LAWN-TENNIS. COMPETITIE TWEEDE KLAS Bonzo ILeiden I 16. Leiden I heeft op fraaie wijze het kan pioenschap van afdeeling 13 van c« N.L.T.B. behaald. Reeds vóór drie uur n de beslissing gevallen. Leiden had imn" nog slechts vier punten noodig. De tee enkelspelen en gemengd dubbelspel werden vlot door de Sleutelstadbevener gewonnen. Deze partijen zijn wel te sterkst van het Leidsche team. De twfl gemengde combinaties hebben in de ge' heele competitie slechts één partij ver loren. Het heeren-dubbelspel was de eeni! verloren partij. De eindstand luidt nu: Leiden I 33 S. O. S. I 30 Bonzo I 17 Delft II 4 De uitslagen van de partijen waren: Heeren-enkelspel B. van Haaften—Der- mout 6—2. 9—7. H. J. de Koster-Kou^ straal 86, 60. Dames-enkelspel: mej. A. Moolenburgt" mej. van Valkenburgh 60. 6—1. Gemengd dubbelspel: mej. A. Mooi®' burgh en B. van Haaftenmej. van val kenburg en d'Arnaud Gerkens 6—0- """v mej. H. Boekwijt en H. J. de Koster—mei van Meerten en Koutstraal 68. 5-3 H Heeren-dubbelspel: ing. P. Coebergh H. Coeberghd'Arnaud Gerkens en Der- mout 1—6, 64, 36. aj,j Dames-dubbelspel: mej. A. Moolenburg en mej. H. Boekwijtmej. van Meerten e mej. van Valkenburgh 64, 36, 6—J- Leiden III verloor met 4—3 van Marlot n. het tournooi te rotterdam- Bij het nationale tournooi zijn op den laatsten dag de volgende u slagen verkregen: r«tcn- Heeren-enkelspel. eindstrijd: G. l»4' dijk slaat G. Scheurleer 26. 6^-4. TT -. Dames-enkelspel, halve eindstnj mej. N. van Lindonk slaat mevr. bou 7—5, 7—5; mej. Rollin Couquerque si« mej. C. Vriessendorp 6—2, 6—:2- Eindstrijd: mej. Rollin Couquerque. mej. N. van Lindonk 60, 60. I. Gemengd dubbelspel, eir^strijd- ri Rollin Couquerque en Castendia mevr. Boutmy en Teschmacher o— - - Heerendubbelspel, eindstrijd: ,-a en Schreurleer slaan Teschmacne' Leyenaar 6—2, 60. OM DEN DAVIS-CUP Te Berlijn heeft Duitschland niet van Japan verloren. Verdere uitslagen zijn: EngelandItalië 41. Austr.i- Afrika 2—0.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 12