DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY- LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 12 Juni 1933 GEMENGD NIEUWS. FINANCIEN. Burgerlijke Stand v. Leiden KUNST EN LETTEREN. EEN VREEMDE KNAL. Geboord te Leiden, Amsterdam, Den Haag en andere plaatsen. Omstreeks 9 uur gisteravond is, zoowel te Leiden, als te 's-Gravenhagc, Haarlem, Amsterdam, enz een hevige knal gehoord, waardoor de ruiten rinkelden en vele be woners werden opgeschrikt. De oorzaak ls onbekend. Sommigen denken aan een natuurverschijnsel 'een meteoorsteen bij voorbeeld). anderen meenen dat het een donderslag aou zijn geweest. Het instituut te De Blldt heeft niets geregistreerd, ter wijl ook de Leidsche Sterrewacht ons geen inlichtingen kon verschalfen. AUTO RIJDT OP GROEP KINDEREN IN. Elfjarig meisje ernstig gewond. Een ernstig ongeval, waarvan twee Jeug dige meisjes het slachtolfer zijn geworden, vond gisteravond omstreeks kwart vóór zes plaats op het Burg. Meineszplein te Rotterdam. Een personenauto, bestuurd door den heer D. M B., uit Rotterdam, reed daar met vrij groote snelheid op een troepje kinderen in, die blijkbaar de sig nalen niet hadden gehoord. De kinderen konden niet tijdig meer voor de auto weg komen en het gevolg was, dat het elljarlg dochtertje van de familie Jacquot uit de Henegouwerlaan, alsmede de vijf jarige Marletje Winkelman van den Ma- thenesserweg tegen den grond werd ge slingerd. Onmiddellijk stopte de auto. Van alle kanten schoten voorbijgangers te hulp en waarschuwde den G. G. P De belde meisjes werden naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht Daar bleek, dat het oudste meisje er het ergst aan toe was; zij had een groote wond aan het hoofd en een hersenschudding opge- loopen. De toestand van haar vriendinnetje was minder ernstig. Het meisje kon naar haar huis worden vervoerd. „Crt." DE STRANDING VAN HET DUITSCHE JACHT „STELLA MARIS". Nadere bijzonderheden. Men meldt ons uit Hollum (Ameland): Zooals wij hebben gemeld is Zaterdagmor gen op het Noordwesterstrand bij Ameland het Dultsche Jacht „Stella Maris" vast- geloopen. Omtrent dit ongeval vernemen wij nader dat dit jacht, aan boord waarvan zich vier personen bevonden, van Dussel- dorf was vertrokken voor een tocht door Nederland. Het heeft, na den Rijn tot Lo- blth te zijn afgevaren, de route langs den Use] en de Drentsche Hoofdvaart geno men, om vervolgens langs het Dampster- diep Delfzijl te bereiken Vandaar is de tocht verder gegaan naar Norderney. De opvarenden waren kapitein Mariannes, zijn echtgenoote mevr. MariannesGe- aauer, mevrouw Wolfgang Daute en de heer A. Dietiel. Zaterdagmorgen te acht uur heeft de Stella Maris" koers gezet in de richting Terschelling. Volgens de laatste mededeelingen is het Jacht op Bornrif ten anker gegaan, waarna bij het ophalen van het anker de ankerketting is gebroken en de kapitein en zijn vrouw overboord zijn geslagen Het jacht is na het breken van den ketting afgedreven en zooals ge meld op het Noordwesterstrand van Ameland vastgeloopen, waar men het heeft kunnen bergen. De beide overige op varenden, die diep onder den indruk van het gebeurde waren, hebben voorloopig te Hollum onderdak gevonden. Gisteren is bij Terschelling het lijk van mevr. Mariannes aangespoeld. EEN KERKDIEF EN INBREKER GEARRESTEERD. De gemeentepolitie te Weert blijkt Za terdag een goede vangst gedaan te heb ben door de hand tc leggen op een berucht Duitsch Inbreker. In het hotel „J" bood de man kleingeld aan tegen bankpapier. De hotelhouder vertrouwde de zaak niet en stelde de politie van een en ander in ken nis. Onmiddellijk trok deze er per auto op uit en kreeg het individu een halfuur bul ten de stad op weg naar Roermond te pakken. HU gaf voor Th. Fiete te heeten. De man had pas noch andere papieren- Wel beschikte hij over inbrekerswerktul- gen en gummihandschoenen. Inmiddels vernam de politie, dat er te Stevensweert bij Roermond 'n kerkinbraak had plaats gehad op Vrijdag 9 Juni. De man is ter confrontatie naar Stevensweert gebracht en door den veerman aan de Maas per tinent herkend. Hij bleek over ongeveer f. 100 papiergeld bij zich te hebben. De man zal ter beschikking van den Officier van Justitie te Roermond worden gesteld. o GEEN FRIESCH IN DE RECHTZAAL. Volgens het „Hbld." heeft de politierech ter te Leeuwarden een drietal personen, die als getuigen in een bepaalde zaak zouden optreden, uit de rechtzaal laten verwijde ren omdat zij weigerden Nederlandsch te spreken. De rechter weigerde pertinent hun in 't Friesch af te leggen verklaringen aan te hoorenl ERNSTIG VERKEERSONGEVAL TE IIENGELO. Zaterdagmiddag sloegen bij het nemen van de bocht op den hoek van de Tuin dorpstraat en de Deldenerstraat te Hen gelo (O.) twee zware metalen bakken van een zeswlelige vrachtauto,beladen met rails voor het grondwerk van het aan te leggen Twente-Rijnkanaal. De bakken vielen op het rijwiel van den 13-jarigen Baddaart, die juist passeerde. De knaap kreeg daarbij een klap tegen het hoofd, met het ge volg, dat hij een ernstige schedelfractuur opliep. Twee doktoren verleenden de eerste geneeskundige hulp, waarna de jon gen in ernstigen toestand naar het Alge meen Ziekenhuis werd overgebracht. DE TROUWLUSTIGE WEDUWNAAR. Maar toen hij „neen" zei, bleef het neen. Een bedaagd persoon uit Hengelo (O.) hij was de zestig al eenigen tijd voorbij had genoeg van het weduwnaarsbestaan en wilde nogmaals in het huwelijkshuikje de baren van den echt klieven. Daar toe zocht hy een passende tweede levens gezellin en meende die gevonden te hebben in een juffrouw uit Almelo, die al aardig de zes kruisjes naderde, maar niettemin gaarne geneigd scheen in het huweiyks- leven te treden. In afwachting van de groote gebeurtenis had de man reeds zyn heele hebben en houden naar Almelo doen transporteeren en by kennissen ondergebracht Met onge duld verbeidde hy aldus den dag, waarop hy in den echt verbonden zou worden door den ambtenaar van den burgerhjken stand. Die dag zou echter niet komen, want zoo - als het vaker gaat: er kwam een donkere wolk opzetten, die Cupido's gezicht verbor gen hield. De vrouw gaf kort en goed te kennen, dat zy by nader inzien toch maar liever alleen het haar toekomende levens deel wilde doorbrengen. De weduwnaar kreeg zyn congé Daar hem toen niets meer aan Almelo bond dacht de man: „Ik zal myn spullen maar weer opladen.en naar myn oude woonplaats terugkeeren". Aldus geschiedde en er kwam een groote verhuiswagen, waarin de meubeltjes en het huisraad nog maals geborgen werden. Toen kwam echter het tragische slot. De liefde bleek in het hart der juffrouw toch dieper wortel te hebben geschoten dan zy zelve had ge dacht; in elk geval had er een wonderiyke ommekeer in haar plaats. Hoog stond de auto opgeladen, toen yiings een vrouwen gestalte naderde. Het was de gewezen ad- spirant-bruid. Zy vertelde hijgend, dat ze toch maar besloten had wel den grooten stap met den weduwnaar te wagen. Maar. nu had de bruigom zich bedacht en on danks de tranen van zyn geliefde was hy niet van zins op de trouwplannen terug te komen. Er stonden heel wat personen te wachten op den afloop, maar toen de twee naar bulten kwamen en er niet afgeladen werd. begreep men dat de tranen der vrouw het mannenhart niet vermurwd hadden. De weduwnaar klom op den auto en toerde naar Hengelo. Waarschyniyk zal hy zyn levensavond niet door nieuwe avonturen laten verstorenTel. BRAND TE HIULEGERSBERG. Gisternacht, even na middernacht is te Hillegersberg aan de grens van de ge meente Rotterdam brand uitgebroken in een groote schuur, staande op het 3000 M2. groote emplacement van den zand- en grlndhandel van den heer A. H. H. de Man aan de Rechter Rottekade. Alle op stallen benevens de schuur zyn afgebrand. In een stal bevonden zich 14 paarden, waarvan er elf gered konden worden. Een daarvan had echter zulke brandwonden bekomen, dat men het dier moest afma ken, Een groote party turfmolm en hooi ls een prooi der vlammen geworden ter- wyi een aantal wagens grootendeels ver nield is. Op het terrein bevond zich een groote benzinetank waaraan de brand weer alle aandacht moest besteden ten einde een ontploffing te voorkomen. Van een voorraad vaten benzine zijn er echter twee ontploft. Aan het blusschingswerk werd deelge nomen door de brandweer uit Hillegers berg. geassisteerd door die uit Schiebroek en Rotterdam. BENAUWDE UREN. Te Den Helder is binnengeloopen het Fmsche houtschip „Alca", welks voorpiek geheel vol water stond. By Ameland had het schip een zware zee overgekregen, tengevolge waarvan het geheele voorschip volliep, zoodat de bemanning niet by het logies kon komen. Met zeer groote moeite is het schip er na 36 uur inspanning in geslaagd in den Helder binnen te loopen. Men was lieden bezig de voorpiek leeg te pompen. Het schip rees 4 cU. per uur. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Toen gistermiddag omstreeks halfvyf de omstreeks 35-jarige B. de kerk aan den Sloterweg by de Ringvaart te Sloten ver liet werd hy door een van hem links rydende auto aangereden. Met een zware hersenschudding is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Amsterdam vervoerd. Den chauffeur treft geen schuld. BUITENLANDSCH GEMENGD. 27 BOERENHOFSTEDEN' VERBRAND. In het plaatsje Mikolow by Kielce (Polen) zijn 27 boerenhofsteden door brand verwoest. TAUNUS-EXPRESS ONTSPOORD. Tengevolge van de overstroomingen van den laatsten tyd is de Taunus-express van Adana naar Angora naby Eskishehr (Klein-Azië) ontspoord, zoodat verschei dene wagens uit de rails liepen. Er zouden twaalf reizigers zyn gedood, terwyi er nog ongeveer vyftig worden vermist, van wie men vreest, dat zy ver dronken zyn. o DE GRAF ZEPPELIN. Het Dultsche luchtschip heeft uit Zuid- Amerika de thuisreis aanvaard Aan boord zijn 18 passagiers. KRUITMAGAZIJN IN DE LUCHT GEVLOGEN. In de Chineesche provincie Tsjatsjar is een Chineesch kruitmagazyn in de lucht gevlogen. De uit 22 man bestaande wacht is om het leven gekomen. PATTERN'S WERELDVLUCHT. De Amerikaansche vlieger Mattern is volgens een officieel radiobericht uit Chabarowsk gistermiddag om drie uur op het vliegveld aldaar geland. N.V. WERKSPOOR. Blykens de winst- en verliesrekening over 1932 worden de afschrijvingen ad f. 342.903 ten deele gedekt door dotatie uit de stille reserve. Op de aandeelen Serie A wordt geen dividend uitgekeerd, op de aandeelen Serie B 4(als vorig jaar). TARAKAN PETROLEUM-MAATSCHAPPIJ De totale productie dezer maatschappy is volgens het verslag gestegen van 728.238 K.G. tons ruwe olie in 1931 tot 829.006 K G. tons in 1932, de toeneming hield in de eerste vyf maanden van 1933 aan. De winst bedraagt f. 819.760 (v. J, f. 874.108), een totaal dividend van 23(v. J. 25%) en terugbetaling van f. 200 per aandeel wordt voorgesteld. NEDERL. HANDEL-MAATSCHAPPIJ N.V. Het jaarverslag der Nederlandsche Han- del-Maatschappy over het afgeloopen Jaar brengt een uitvoerige beschouwing over den internationalen economischen toestand in 1932, dat buitengewoon ongun stig wordt genoemd, hoewel het iets beter eindigde dan het begon. In de laatste maanden schenen er eenige aanwyzingen te zyn die hoop gaven, dat het dieptepunt der crisis voorby zou zyn Betreffende Nederlandsch-Indië zegt het verslag, dat de achteruitgang op elk ge bied, die reeds in de laatste maanden van 1929 was ingetreden, zich in 1932 verder voortzette. De prijsdaling kwam echter vrywel tot stilstand en op het bereikte niveau voltrok zich een aanpassingsproces aan nieuwe waarden en verhoudingen, be- langryk achterstaand by die, welke vóór de crisisjaren als normaal golden. De cri sistoestand leidde tot het inkrimpen dan wel sluiten van vele ondernemingen. De toestand van 's lands financiën kon niet anders dan zorgwekkend worden ge noemd. De geconsolideerde schuld ver meerderde m. f93.232 830 tot f 1.219.731.080 terwyl de vlottende schuld met f 51 326.361 tot f. 239.616.000 opliep. Na de oprichting van de Nivas te heb ben gememoreerd, meldt het verslag, dat de Javasuikerproductie in 1932 2.609.000 ton beliep, verkregen van een beplante opper vlakte van 171.291 H.A., 236.000 ton minder dan in 1931, toen de beplante oppervlakte 199.809 H.A. bedroeg Het gemiddelde ren- dament was 1523 quintalen suiker per H.A. Van de oogsten 1931 en 1932 waren ulti mo December door de Vereenigde Javasul- ker Producenten afgeleverd: 1931: 1.736.246 ton; 1932: 265.240 ton. De gemiddelde prijs van de verkoopen in het exporttijdvak 1932/33 bedroeg ultimo December f. 5.13 per quintaal kristal. Voor 1933 is een oppervlakte beplant van 85.099 H.A. Hoewel de weersomstandigheden voor den thee-cultuur over het algemeen gun stig waren, werkte schier elke onderneming met verlies. De verschepelingen van Java beliepen 73.079.000 K.G., tegen 75.254,000 K.G. in 1931. De cyfers voor Sumatra zyn respectievelijk 13.276.000 K.G. en 12.061.000 K.G. De rubbercultuur had gedurende het ge heele jaar met groote moeilykheden te kampen. Vele ondernemingen zetten den tap stop. Ultimo November was 23% van het tapbare oppervlak bulten productie. De uitvoeren waren uit Java 66.559.000 K.G. (82.160.000) en van Sumatra 90.732.000 K.G. (99.689.000). De resultaten van den koffie-cultuur waren niet onbevredigend als gevolg van de situatie in Brazilië. De Java-oogst leverde 750.000 picols uit, de vooruitzich ten voor oogst 1933 zijn gunstig. De export uit Java bedroeg 41 160 000 K.G. (18.946.000) en van Sumatra's Oostkust en Palembang 27.720 000 (19.185.000 KG). De weersgesteldheid voor de Deli-tabak was over het algemeen gunstig en de kwa liteit goed In 1932 werden 185 025 pakken uitgevoerd 216 7501. De by de Kina-over eenkomst van 1928 aangesloten onderne mingen leverden by schatting 409.000 K.G. zwavelzure-kinine in bast (430.000). De oppervlakte, waarvan de voornaamste voedingsgewassen op Java en Madoera in 1932 werden geoogst, was 584 000 bouws grooter dan in 1931 en 1.182.000 bouws grooter dan gemiddeld in de jaren 1922'31. De prijzen van Javaryst bewogen zich op een laag niveau, de export naar Europa liep met meer dan 70% terug. De rijstuit- voer van Java bedroeg 3.25900Ö K.G. (10.523.0001waarvan respectievel. 2.477.000 en 8.880.000 K.G. naar Nederland werd ver scheept. De uitvoer van mais van Java be droeg 108.684.000 KG. (113 252.000), die byna geheel naar Japan werden ver scheept. De export van copra was aan- zienlyk grooter dan in 1931 als gevolg van den lagen olie-prijs, waardoor de oliefa- brieken vrijwel geen copra opkochten. Na verschillende fluctuaties sloot het jaar 1932 met een copraprys van slechts f. 4.70 per picol. ■m RECLAME. Dc tand heeft een gat en moet gevuld worden. Dagelijks grondig poetsen met de sterk reinigende tandpasta Chloro- dont had het euvel kunnen voorkomen, I Chlorodont maakt de tanden niet alleen sneeuwwit, paar houdt ze ook gezond. Overal verkrijgbaar. Probeert U eens een tube. Jiet succes zal U 'verrassen, Nederlandsdi fabrikaat. Tube 35 cent, groote tube 60i cent, De oogst van zwarte peper wordt ge raamd op 14.000 ton. Evenals witte peper liep de prijs sterk terug. Ook met dien van kapok was dit het geval; uitvoer 17.328 ton (19.429). Naar taplocaproducten bestond vraag en de uitvoer was grooter dan in 1931. De oogst van grondnoten nam in 1932 toe. De meerdere opbrengst vond grooten deels haar weg naar Engeland en in min dere mate naar Nederland. De'prijzen wa ren onbevredigend. De Indische lmporthandel zag zyn omzet in 1932 verder terugloopen. De toestand van het scheepvaartbedryf was zeer onbevredigend. Alleen het ver voer tusschen Japan en Java was zeer levendig; de resultaten waren echter niet in overeenstemming met de groote hoe veelheid goederen, welke verscheept werd. De productie van de voornaamste goud en zilvermynen bedroeg 72.953 oz. goud en 836.037 oz, zilver met een opbrengst van f. 4.171.000 (f. 4.604.000). Het rechtstreeksche belang der Neder landsche Handel-Maatschappij in suiker ondernemingen strekt zich uit tot 16 fa brieken (onveranderd). Door alle onder- nemin werd in 1932 geproduceerd 6.911.000 quintalen hoofdsuiker, 51.000 quintalen melasse-suiker en 21.535.000 quintalen ver harde en vloeibare melasse. De totale in breng in de V.I.S.P. beliep 6.493.000, waar van 2.405.000 van de maatschappy geheel of ten deele toebehoorende ondernemin gen. De suikerproductie 1933 dezer onder nemingen wordt geraamd op 880.000 quin talen. De Handel-Maatschappij stond in verbinding met vier tabak-maatschappijen voor wie 3.210.000 K.G. tabak werden ver kocht. De suikerproductie van de suikerfabriek „Mariënburg" in Suriname bedroeg 17.356 ton, waarvan 16.259 ton naar Europa wer den verscheept. Het Agentschap Suriname leed een verlies van 303.969 bulden (411.156 gulden). Ook de vestigingen in het Oosten gaven een nadeelig saldo te zien, n.l. f. 3.976.089 (f. 5.966.047). De gecombineerde winst- en verliesre kening van alle kantoren geeft aan inkom sten uit provisie .interest, wissels en na aftrek van afschryving en reserve op dubieuze debiteuren van 1,964.686 gulden een bedrag aan van f. 12.864.351 en uit winst effectenbezit f. 2.073.156. De cultuur ondernemingen in Nederlandsch-Indië lieten een verlies van f. 6.649.718, afge schreven en gereserveerd op cultuurbelan- gen werd f. 566.819 en op vaste eigendom men f. 592.553. Kantoor-onkosten vereisch- ten f. 6.663.443. De rekening sluit zonder saldo Uit de toelichting tot de balans ontlee- nen wij tenslotte, dat de rechtstreeksche vorderingen voor eigen rekening op Duitschland zy'n gedaald van f. 21.759.900 in 1931 tot f. 15.207.400 op 31 December 1932 De vorderingen op landen, waar transfermoeilijkheden bestaan, beloopen in totaal f 2.330.000. GEBOREN. Paulien, D. van A. la Lau en P. Siere Gerardina Helena Cornelia, D. van J. Kan bier en G. H. C. de Keuning. ONDERTROUWD. F. C. A. Florijn Jm, 26 j. en E. Ossevoort jd. 19 j. J. Petiet jm. 25 j. en J. M. v. d. Blom jd. 25 W. A. v. Bronkhorst jm. 24 j. en W F. Huurman jd. 24 J. G. A. J. van Daalen jm. 28 j. en A. C.v. Olst jd. 23 j. H. Hensen jm. 23 j. en S J. Prins Wede. 28 j. D. Sloos jm. 26 j. en E. B. J. de Jong jd. 23 j. H. Rol jm. 27 j. en J. J. Koornhof jd. 27 j. OVERLEDEN. S. C. de Romyn—Haarland, Vr. 33 j. J. den Hoed. M. 82 j. G. J. van Kempen wedn. 68 j. S. B E. Dekker. Zn. 26 j. NEDERLANDSCH TOONEELVERBOND Algcmeene vergadering. In de Zaterdag gehouden algemeens vergadering van het Nederlandsch Too- neelverbond is na de openingsrede van den voorzitter de behandeling van de ontwerp-statuten aan de orde gekomen. Een lange discussie ontspon zich naar aanleiding van het voorgestelde artikel krachtens hetwelk de Tooneelschool uit naam van het hoofdbestuur wordt beheerd door een commissie van drie leden, onder wie een lid van het hoofdbestuur. Voorts bepaalt dit artikel, dat de door de regec- ring aangestelde vertegenwoordiger als regeeringscommissaris lid is van de com missie van beheer en toezicht, doch in haar vergaderingen een adviseerende stem heeft. Tenslotte werd besloten de commissie te doen bestaan uit 5 leden. De nieuwe statuten werden goedgekeurd. Vervolgens kwam het huishoudelijk re, glement in behandeling. Het H3. stelde o.a. voor, dat de helft van de contributie der leden van de af- deeling zou worden afgedragen aan het Hoofdbestuur, De afdeellngen Rotterdam en Leiden stelden voor deze afdracht te reduceert» tot 1 gulden. Het gaat om het bestaan der afdeeling. De secretaris stelde daartegenover, dai het om het Verbond gaat. Zoowel de heer Evers als mevrouw Van Itallie pleitten voor 10 pCl. salariskorting voor de leera ren. Ook Zutphen schaarde zich achter Rotterdam. Amsterdam bepleitte den tusschenrreg en de secretaris stelde toen de oude pro gressieve rege'.ing voor, waarmede de ver gadering accoord ging. De secretani vroeg den steun der rijke afdeelingen, die een „potje" hebben. Na nog enkele détails te hebben gere geld keurde de vergadering het huishot- delyk reglement goed. De secretaris deelde mede, dat het B. diligent is inzake verlaging van salarka onkosten en vermeerdering van into sten. Mr. v. Bolhuis stelde een speldjescolletu voor. Voor het volgend jaar heeft men e" uitnoodiglng om te Leiden te vergaderei Het hoofdbestuur werd in zyn geheel hei-kozen. De vergadering benoemde in de commis sie van Beheer en Toezicht op de Too neelschool: prof. Brug mans, mevr. Top Naeff en mevrouw Betty Holtrop, Voor het I H.B. den heer v. d. Lugt Melsert, den heet 1 v. d. Berg en den heer Zubli. Na rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. De bijeenkomst is besloten met een diner. ETIENNE BOSCH t Op 70-jarigen leeftyd ls in .Maris Stella" te Schevenlngen overleden de bekende kunstschilder en etser Etienne Bosch. Jarenlang heeft de thans ontslapen kunstenaar zich aan zyn kunst gevrijd. Musea in binnen- en buitenland bevatten kunstwerken door hem vervaardigd. waren voornamelijk stadsgezichten, ont leend aan Venetië en andere ItaliaanscM steden, welke door hem zyn vervaardigd- Men treft ze o.a. aan in collecties te Dres den en München en ook bevatten het prentenkabinet te Amsterdam en het Mu seum Mesdag te 's-Gravenhage werken van zyn hand. Bosch behoorde tot een van de oudste leden van „Fulchri Stuaro welk genootschap hem eenige weken Sk ieden bij gelegenheid van zyn 70steni ver jaardag nog met bloemen heeft gehuldigd- 31. Ze doken allebei kopje onder en kwamen proes tend en snuivend weer aan de oppervlakte. Wat een geluk, dat we een beetje kunnen zwemmen, steunde Wo-Wang benauwd blazend vooruit Sim, hou je taai, en zie naar die reuze boot te komen. 32. Het tweetal spande hun uiterste krachten in terwyi ze zwommen en bereikten hygend de boot. Maar die was zoo hoog, dat ze geen kans zagen om op her dek te komen en een of andere pyp of leiding om lang te klimmen zagen ze ook niet. Maar Wo-Wang wist raao We kruipen in een van die ronde gaten, besloot hy zoo verschaften de twee drenkelingen zich toegang l0 de boot, door een patrijspoort.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10