74sle Jaargang ZATERDAG 10 JUNI 1933 No. 22461 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BUITENLAND. VISSCHERIJBERICHTEN. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER AD VER TEN TIEN 30 Cts. Per '"egel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle 3ndere advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts tij een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van hrteven 10 Cts porto te betalen - Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindaplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTS Voor Lelden per 3 maanden f.2.35; per week f. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. nummer bestaat uit VIER Bladei EERSTE BLAD. hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. W. Th. den poliander om vergunning tot het oprich- van een zuivelfabriek en een bewaar plaats voor benzine in en op het perceel age Rijndijk No. 6, kad. bekend Gemeente te.Jen Sectie K. Nis. 740 en 1116; b. de «V. Fabriek van suikerwerken enz. voor- lïeen Gebrs Pel om vergunning tot het Eilbreiden van de fabriek van suikerwer- len in de perceelen Morschweg Nis. 50 kadastraal bekend Gemeente Leiden, beetle L. No. 866; c. W. G. Verlaan om jyergunning tot het oprichten van een in- ichting voor het bewerken en rooken van ftehwaren in het perceel Kraaierstraat No. .16, kadastraal bekend Gemeente Lei- |der. Sectie D. No. 252; Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hin- 'jeiwet; Geien kennis aan het publiek, dat ge leemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd alsmede dat op Zaterdag den 24 Juni |l933 des voormiddags te half elf uren in perceel Breestraat 125 iBureau van bexeentewerken) gelegenheid zal worden pejeven om bezwaren tegen deze verzoe ten in te brengen terwijl zij er de aan- icht op vestigen dat niet tot beroep ge- ichtigd zijn zü die niet overeenkomstig 7 der Hinderwet voor het gemeente- stuur of een zijner leden zijn versche ien ten einde hun bezwaren mondeling |oe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN Burgemeester VAN STRIJEN Secretaris. Leiden, 10 Juni 1933. 2307 DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Lei- brengen ter algemeene kennis, dat: G. Meerloo. te Leiden een verzoek heeft ingediend ter bekoming van een ver- tof B voor den verkoop uitsluitend van [alcoholvrijen drank voqr gebruik in een [koffieteut op het Stationsplein alhier; b de Leidsche Voetbalvers. .Sportman", alhiereen verzoek heeft ingediend ter be koming van een verlof B voor den ver koop uitsluitend van alcoholvrijen drank gebruik in haar clubgebouw staande op een terrein aan de Groenoordstraat alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden. 10 Juni 1933. 2308 INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE BEWAARSCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden krengen ter kennis van belanghebbenden, dat aan de Openbare Bewaarscholen in Let Elisabethshof. aan de Van der Werif- rtraat en in de Groenesteeg tot en met oen 30sten Juni a.s. gelegenheid bestaat tot het doen inschrijven van leerlingen en Jel des voormiddags van kwart vóór 9 tot halftien en uitgezonderd Woensdags en Zaterdags des namiddags van kwart T°ór 2 tot kwart na 2 uur. De kinderen moeten op 1 September a.s. oen leeftijd van 4 jaren hebben bereikt. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 10 Juni 1933. 2305 beroepen. De Geref. Gemeente alhier heeft een beroep uitgebracht op ds. M. Heikoop te Utrecht. handelsregister kamer van koophandel. Wijziging. Van Deuren en Co., Ridderbuurt 9—11, Alphen a. d Rijn. Kweeken van en den handel in planten en bloemen. Door uittreding van den vennoot: H. i Neustadtel, is de vennootschap onder i firma ontbonden. Het bedrijf wordt voort gezet door den overblijvenden vennoot J. van Deuren, als eenige eigenaar, onder den ouden naam. inschrijving van leerlingen voor de openbare scholen. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis: 1b dat tot en met 30 Juni a.s. gelegeu- ne'd tot inschrijving van nieuwe leerlin- Mn bestaat, gedurende een halfuur vóór 1 aanvang van eiken schooltijd, aan: a- de Jongensschool voor u.I.o. aan de Pieterskerkstraat; de Meisjesschool voor u.I.o. aan de Breestraat; c- de onleidingsscholen voor Gymnasium en h b S aan: de Aalmarkt de Boommarkt: de opleidingsscholen voor u.I.o. aan: de Langebrug. de Drie Octoberstraat, de Vrouwenkerksteeg, den Maresineel, de Driftstraat; de o.l.scholen aan: de Paul Krugerstraat, den Zuidsingel, de Medusastraat: de Centrale school voor het 7e en Sc 'aar 'Ingang Oude-Vest); Wu ^'e inschrijving een geboorte- ."ibet worden vertoond: van in kinderen met uitzondering schoij5 waarvoor toelating tot de u. 1. o.- SS? tot de Centrale school wordt 'd vf? .T °P 1 SeDtember a.s den leef- ar) R iarpn mopf-en bebben bereikt. A VAN DE SANDF BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. ^"*en, 10 Junl i933- 2306 eindexamens e.h.b.o. Bij het gehouden eindexamen der Eerste Leidsche E.H.B.O.-brigade (docent dr. E. Renaud) afgenomen door dr. H. J. M. Boonacker, slaagden de volgende dames: N. Duprie, W. v. Eyken, R. Liszt. T. van Maastricht, S. Nicolai, C. Jamin, M. v. Remundt, W, v. Vliet, J. Wolters, M. Wol- ters, A. Adolfs, A. Anes, C. Bink, E. G Bos, J. Carlier, C. M. Donker, P. B. v. d. Drift, E. Eykman, H Kesselring, J. Oostendorp. A. W. Smink, W. Taverne, J. Verheul, M. de Wekker, S R. H, Wijzenbeek. Voorts de heeren P. M. Pilanen en H. M. Padberg. o bloedtransfusiedienst. Het bestuur van de afd. Leiden van de Ned. Ver. voor E.H.B.O. schrijft ons: Naar aanleiding van het artikel in uw blad van 7 Juni jl. betreffende de oprich ting van een bloedtransfusiedienst door de afdeeling Leiden van het Nederlandsen Roode Kruis hebben wij de eer u mede te deelen. dat reeds op onze ledenvergade ring van 24 April 1933 door de afdeeling Leiden van de Nederlandsche Vereeniging voor E.H.B.O. een dergelijken dienst werd opgericht en van dien datum of onder handelingen dienaangaande worden ge voerd met de afdeeling Leiden van het Roode Kruis en de hoogleeraren van het Academisch Ziekenhuis, alhier. eindexamens gymnasium. Geslaagd voor diploma A 1ste groep: mej. G. de Bel. Warmond; de heer G. D. L. Brederveld, Leiden; L. Doekes, Voor schoten; M. A. Hooykaas. Wassenaar; mej. A. Thierry, Leiden en mej. M Veldkamp. Katwijk aan Zee. Afgewezen geen. DE BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Het sprookje van den rijken prins en het arme meisje, die ver liefd op elkaar worden heeft door de jaren heen niets van zijn bekoring verlo ren. In .Ich und die Kaiserin" is er wel- -is-waar slechts sprake van een markies, in plaats van een prins, maar dat doet aan de waarde der idylle niets af! Het is een film vol charme en actie een verhaal van bruisende en juichende levensvreug de, waarin de populaire Lilian Harvey den toon aangeeft. Zii doet dat op een wijze die moeilijk te overtreffen zal zijn daar bij prachtig gesteund door Conrad Veidt, Mady Christians Heinz Rühmann en vele anderen. Voor de regie van Friedrich Hol lander daarnevens allen lof. Welk een fleurige tooneeltjes wist hij te scheppen bij de opwindende jacht achter de meute ep hoe juist trof hij de goede sfeer in de ziekenkamer waar het onbekende meisje voor den markies een lied zong dat zoo- veel indruk on hem maakte dat hij later hemel en aarde bewoog om het meisje te rug te vinden! Deze film is rijk aan gees tige momenten Hi.i biedt uitstekend spel. is "ekruid met humor van de beste soort en bevat een .Schlager" die reeds lang een reputatie heeft verworven Stormen derhand heeft de mooie Lilian het hart veroverd van den iongen markies stor menderhand neemt zit ook de leiding bij iedere gebeurtenis in het Daleis der Kei zerin (Mady Christians)! .Ich und die Kaiserin aldus spreekt de kittige Lilian bij voorkeur er. met nadruk en dat tee kent reeds haar eansche optreden in deze uitbundige operette-film. die de laatste is. waarin Lilian Harvey is opgetreden voor haar vertrek naar Hollywooo Verschillende kluchten en een uitvoerig journaal vullen het vóór-programma. Casino-Theater. „De Rat" ls de titel van de hoofdfilm na de pauze die de Pa- rijsche onderwereld in beeld brengt Deze Rat is een zeer gevreesde en toch gevierde apache die echter wel wat al te hardhan dig met de vrouwen omgaat Voor een vrouw heeft hij ware liefde opgevat en na een heele reeks acten waarin zich met zoo bijzonder veel afsneelt treft men ten slotte een selukkte oaar aan. Over eemse onmogelijkheden stapt men dan gaarne Voor de pauze wordt een film rijk aan avonturen vertoond getiteld ..De woestijn der verlorenen" Zoo'n film is als 't ware geknipt voor Wally Wales, om er de hoofd rol in te spelen. Trianon-Theater. Het bergland ls vol geheimzinnige legenden; vele dorpsbewo ners wonend ln de afgeslotenheid hunner eenzame posten vèr van ieder menschen- geruch/t. ondergaan er den Invloed van die tot een zegen of ten vloek kan zijn. Leni Riefenstahl vernam van de Samtha- lerboeren de historie van de door hen als heilig beschouwde schoone Junta die door het voorgeslacht veracht en gehaat werd Schuw en verwilderd was zij gedoemd ln de bergen te zwerven zy meenden in haar de oorzaak te zien. van het feit dat de jonge mannen aangetrokken door het blauwe licht bij volle maan stralend van de Monte Cristallo steeds van den berg wand storten terwiil zij zelf oneelrnderd en vederlicht naar boven klautert. Zij be seffen niet dat het licht afstraalt van den schat der kristallen verborgen op de hoog ste toppen van den stellen berg en dat Junta er betooverd en eehvonotiseerd evenzeer als zij door aangetrokken wordt. Het gelukt een voorbij trekkenden schilder het geheim te ontraadselen Hij wiist den eenvoudigen armen boeren de juiste weg naar de kostbare sprookjesachtige schat die nu voor het gansche dorp. tnplaats van een vloek een zegen zal worden En als hü ook Junta wil halen om haar voorgoed met zich mede te nemen vindt hij haar omlaag-gestort als laatste slachtoffer van het ..blauwe licht" dat niet meer scheen Zij had haar schat haar droom haar ge luk genlunderd gevonden. Als heilige blijft de onverdiend verachte voortleven in de herinneringen van het primitieve berggeslacht Leni Riefenstahl. die zelf de rol van Junta speelt heeft deze legende op tref fende wijze verfilmd Talloos ziin de in drukwekkende be-»1s"',eebapoeii: myste rieus en onheilspellend. De sfeer is voor treffelijk getroffeo niet in het minst door de merkwaardige tvoes uit Zuid-Tvrol. die medewerkten Het hart van hem die de bergen liefheeft gaat ooen en hii bewon dert de stoutmoedige kletter"-partiien temidden der zeldzame natuur Men volzt deze spannende en ontroerende legende dan ook met de grootste interesse. Voor de Dauze De Bloedhonden van Zaroff" een griezelverhaal zonder weerga Ameri- kaansch-sensationeel met zenuwachtig ge lach en een de gemoederen ont'adend ap plausje der toeschouwers als slot! Voor het alhier afgenomen examen voor apothekers-assistent zijn geslaagd de dames Th. N. J. Platerink en P. J. Pen- ningh. beiden te Rotterdam en de heer H A. M. Steenbergen, Den Haag Onze stadgenoot de heer W. M. de Ruiter Jr werd heden te Utrecht bevor derd tot tandarts. Geslaagd voor het theoretisch ge deelte van het machinisten-examen diploma B de heer P. van Zonneveld alhier. Wij verwijzen naar de publicatie betreffende inschrijving van leerlingen voor de Openbare Scholen en Bewaar scholen. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen over 2 heerenrijwielen, die on beheerd op straat zijn aangetroffen. Gisteren heeft de 29-jarige T. W. in het gebouw van Maatschappelijk Hulp betoon een ruit ingeslagen. W. die niet geheel normaal is. is naar Endegeest over gebracht Bij de N.V. Boekhandel Patria alhier verscheen het eerste nummer van „Zwart op Wit", internationale boekengids. Dit Maandblad wil blijkens het voor woord der redactie zooveel mogelijk, contact leggen tusschen den boekverkooper en het publiek door de aankondiging te geven van de boeken, die verschenen zijn, en op een aantal van hen meer in het bij zonder de aandacht vestigen. De bedoeling is propaganda maken voor het boek. dat gekocht en gelezen moet worden, omdat het een waarde heeft Zwart op Wit pretendeert niet een litterair blad te zijn. Gisteravond is op de Hoogewoerd de 17-jariee F. de G.. wonende aan de Bees tenmarkt een handwagen besturend aan gereden door een auto. De joneen kreeg de kar tegen de borst en werd met een gebroken sleutelbeen ter observatie naar het St Elisabethgesticht overgebracht IJMUIDEN, 10 Juni. vischpr1jzen. Tarbot per KG. f. 0.65 0.55, Griet per kist van 50 KG. f. 309.50, Tongen per K.G. f.1—0.35, Zetschol per kist van o0 K.G. f. 15, Kleine Schol f. 23 —2.60, Schar f. 7.50—4.20, Pieterman en Poontjes f. 3.6U, Gullen f. 15.50-0.85, Wljüng f 4-2..40. Aangekomen 13 loggers: KW 110 met f.507, K.W. 95 met f.620, K.W. 169 met f.605, K.W. 33 met f.351, KW. 162 met f. 343, K.W. 134 met f. 433, SCH 84 met f.475, SCH. 25 met f.633, SCH. 186 met f.640, SCH. 297 met f.605, SCH. 201 met f.502, SCH. 379 met f.633, SCH. 285 met f.631. DE ALGEMEENE TOESTAND. De komende Economische Conferentie. - Zal Engeland een voorstel inzake de schulden doen? Groot tumult ter Arbeids- conferentie. Met uitzondering van Panama hebben alle ter economische wereldconferentie uitgenoodlgde mogendheden de Invitatie i geaccepteerd, zoodat door vertegenwoor digers van 66 staten aan de besprekingen zal worden deelgenomen. Aan de openingszitting zullen Maandag deelnemen 168 vertegenwoordigers der landen, 144 experts en secretarissen. 152 leden van het corps diplomatique en 242 journalisten. Behalve de groote zaal zijn twee groote en 7 kleinere ruimten voor de commissies ingericht. Tusschen de con ferentiegebouwen en de hotels zijn directe telefoonlijnen aangelegd. De belangrijkste vertegenwoordigers der landen zullen door politieke politle-be- ambten worden begeleid. Vergaderplaats ls het nieuwe geologisch museum in South-Kensington. In het gebouw zijn vijf en twintig ge luidsversterkers aangebracht. Practisch zijn thans alle delegaties te Londen aangekomen Waarschijnlijk zul len eenige maatregelen worden genomen, om te voorkomen, dat al te lange rede voeringen worden gehouden. In de ope ningszitting zal de koning, naar men verwacht het goede voorbeeld geven door minder dan tien minuten te spreken, terwijl de voorzitter der conferentie. Ram say Mac Donald, die na den koning aan het woord zal komen, zijn spreektijd zal beperken tot een kwartier Men verwacht, dat Engeland spoedig een nota aan Amerika zal zenden be treffende de schulden. Er verluidt, dat de Britsche gezant gemachtigd zou zijn aan de Amerlkaansche regeering een bepaald, niet openbaar gemaakt voorstel voor te leggen, dat den vorm zou hebben van een aanbod, om op 15 dezer een kleine beta ling te doen. In afwachting van het resultaat der onderhandelingen over de algemeene kwestie der schulden. De Engelsche ministers zouden natuur lijk wenschen, dat de heele 15-Juni-beta- ling werd uitgesteld, maar men denkt, dat dit onmogelijk is. gezien de openbare meening in de Ver. Staten. Roosevelt heeft zijn eigen moeilijkheden en de Britsche regeering zal deze niet vrijwillig verzwaren. BINNENLAND. Steun in natura aan wcrkloozen; rap port aan den minister van binnenlandscho raken (Binnenland, 3de Blad). De Maatschappij voor Handel en Nijver heid vraagt tegenmaatregelen in verband met bet door Duitschland afgekondigde moratorium (Binnenland, 3de Blad). Mr. Duys over zijn brochure, die dezer dagen zal verschijnen (Binnenland. 3de Blad). De moord op agent Baas; eisch 12 jaar gevangenisstraf (Rechtzaken, 3de Blad). De roeiwedstrijden van „Hollandia". (Sport, 4de en 1ste Blad). Critiek van den heer Krelage op de samenstelling van het bestuur der kwee kers-centrale (Land- en Tuinbouw, 2de Blad). BUITENLAND. Londen gereed voor ontvangst der Eco nomische Wereldconferentie (Buitenland en Tel., 1ste Blad). Groot tumult ter Internationale Arbcids- conferentic (Buitenland, 1ste Blad). Motie van vertrouwen voor Daladier in de Franschc Kamer (Buitenland, 1ste Blad). De kwestie der oorlogsschulden (Buiten land en Tel., 1ste Blad). In de geheime zitting der Internationale Arbeidsconferentle is het gisteren tot groot tumult gekomen tusschen de Duit- sche en Italiaansche werknemersvertegen woordigers eenerzijds en de geheeie andere arbeidersgroep. Op voorstel van het pre sidium van de werknemersgroep werden de Duitsche en de Italiaansche vertegenwoor digers uitgesloten vsn deelneming aan alle groote ter plenaire conferentie benoemde commissies voor de regeling der werkloo- zenverzekering. verlaging van den werk tijd en van alle andere kwesties. De zitting had een voor internationale besprekingen buitengewoon rumoerig ver loop. De Duitsche arbeidersvertegenwoordiger, dr. Ley. deed een beroep op het gevoel van de arbeidersgroep voor de arbeiders der geheeie wereld. Hiertoe behooren ook 30 millioen werkende menechen in Duitsch land Het zou dr. Ley verheugen, wanneer een loya'.e samenwerking mogelijk zou zijn Wanneer de commissie dit evenwel weigert door geen mandaten te verleenen dan moet zij zelve de verantwoordelijkheid daarvoor dragen Duitschland wil met ieder volk in vrede leven doch kan geen besluiten aannemen van de conferentie, zoolang het van de zakelijke werkzaam heden is uitgesloten Duitschland bekom mert zich niet om de binnenlandsche toe standen in andere landen. Het is hem on verschillig. wat voor ministers en regee ringen in andere staten regeeren, doch moet voor zichzelf hetzelfde recht op- eLschen De Italiaansche arbeidersvertegenwoor diger Razza sloot zich geheel aan bij de Duitsche uiteenzetting en wees er op, dat de socialistische arbeidersgroep de in haar ideeën zoo gepropageerde vrijheidsidee slechts voor zichzelf erkent, doch niet wil toepassen op den tegenstander. Italië is gekomen, om eerlijk aan de conferentie mede te werken. De Fransche socialistenleider Jouhaux protesteerde hevig tegen de Duitsche en de Italiaansche verklaring. Hij noemde den Italiaansehen vertegenwoordiger een tegenstander, met wien later misschien eens samenwerking mogelijk zou kunnen zijn, doch dr. Ley zijn vijand, met wien hij nimmer tot overeenstemming zou kunnen komen. Dr. Ley is een vijand van de ar beidersklasse, met wien men nimmer zal samenwerken. Tienduizenden arbeiders smachten nog ln de gevangenissen en cen- centratiekampen. Dr Ley noodigde de geheeie groep aan wezigen uit op zijn kosten in Duitschland de concentratiekampen te bezichtigen en zich een beeld te vormen van Duitschland Met luider stemme riep dr. Ley: U hebt thans met het nieuwe Duitschland te doen, niet meer met het oude. U kunt Duitschland wel met machtsmiddelen eenige schade toebrengen, maar 't nieuwe Duitschland kunt u niet meer deemoedi- gen. Twee millioen arbeiders, zooals Duitschland op 1 Mei, heeft nog nooit een volk bijeengebracht. Twee millioen kan men niet commandeeren. Hierna werd tot stemming overgegaan, waarbij de Duitsche en de Italiaansche vertegenwoordigers werden uitgesloten. Dr. Ley heeft daarop bij het Senioren convent van de conferentie officieel ge protesteerd tegen deze uitsluiting der Duitsche arbeidersvertegenwoordigers uit alle groote commissies. Volgens de door den vertegenwoordiger der Italiaansche regeering doorgedreven wijziging van het reglement van orde der conferentie kan het Seniorenconvent ar beidersvertegenwoordigers, die niet ln de commissies zijn gekozen, in de verschil lende commissies benoemen. Dr. Ley heeft voorgesteld, dat de Duit sche arbeidersvertegenwoordigers op de zelfde wijze als op vroegere conferenties ln alle commissies zitting en stemrecht zullen hebben. Het Seniorenconvent heeft met 9 tegen 6 stemmen besloten den Dultschen arbei dersvertegenwoordiger in 3 van de 6 com missies toe te laten en wel in die voor de werkloozenverzekering, het plaatsings bureau en de ouderdoms-, lnvallditeits- en weduwen- en weezenverzekering. Dr. Ley en Razza blijven uitgesloten van den Raad van Oudsten. Tenslotte heeft dc conferentie een aan de economische wereldconferentie gerichte resolutie aangenomen, waarin aan de eco nomische conferentie de volgende aanbe velingen worden gedaan: Herstel van stabiele valutaverhoudingen. Maatregelen ter vermijding in de toe komst van verderfelijke schommelingen van het prijsniveau. Opheffing van de belemmeringen van den wereldhandel. Vermeerdering van de koopkracht der bevolking. Wederinschakeling van de doode kapita len in den geldsomloop door speciale maatregelen, vooral door onmiddellijke uitvoering van groote openbare werken. Samenwerking van de kapitaalrijke lan den met de kapitaalarme landen en sa menvatting van al deze maatregelen in het internationaal kader. Van de Nederlanders sprak Serrarens erover. Deze herinnerde eraan, hoe hij ver leden jaar reeds erop gewezen had, dat een voortduren van de ellende groote volksmassa's naar uiterst rechts of naar uiterst links zou drijven Deze voorspel ling is helaas bewaarheid. Daarom moest de internationale arbeidsconferentle nog maals een beroep doen op de staatslieden, op de parlementen en op de volkeren, op dat dezen de noodzakelijkheid zullen be seffen, zonder verder te dralen eindelijk te handelen. Mr. Cort van der Linden heeft zich met enkele andere werkgevers van stemming over de resolutie onthouden. Mr. Cort van der Linden verklaarde dat hij de juistheid van de aanbeveling' betreffende de uitvoering van openbare werken ln twijfel moest trekken en dat hij bovendien geenerlei mandaat had zich. te uiten over economische kwesties Mr Cort van der Linden achtte het onge- wenscht, dat de internationale arbeids conferentle zich met economische vraag stukken bemoeien zou zooals hij hel ook onwenschelijk zou achten, indien de con ferentie van Londen zich met sociale kwesties zou bezighouden.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1