|74ste Jaargang LE1DSCH DAGBLAD, Dinsdag 6 Juni 1933 Derde Blad No. 22457 GEMENGD NIEUWS. verkeers-ongelukken met pinksteren. 1 buitenlandsch gemengd. TWEE DOODEN. Tal van motorrijders ernstig gewond. Zondagavond te ongeveer kwart voor beven wilde de heer E. met zijn auto "maf den Heerenweg de Kerklaan te heemstede oprijden. De bestuurder stopte Len om het verkeer van de richting Inennebroek te laten passeeren, terwijl hij hetzelfde deed voor het verkeer uit de Irichting Haarlem. Op dat moment kwa- Len uit de richting Haarlem twee motor rijders met groote snelheid aanrijden. De Lrst motorrijder, S. P. N. uit Haarlem ■zag de auto, vermoedelijk door de groote inelheid. waarmede hij reed, te laat en lotste met kracht tegen den wagen van ■óen lieer E. aan. Ook het tweede motor- Irijwiel, bestuurd door A. C. uit Rotterdam l_ op de duo zat zekere W. L., eveneens luit Rotterdam kon niet meer veilig Ipasseeren. A. C. week nog uit, doch reed liegen een langs den weg staanden boom |op. Beide motorrijwielen werden zwaar I beschadigd. A. C. kwam er nog het best laf Hij werd minder ernstig gewond en Ikon na voorloopig door dr. Tombrockver- Ibonden te zijn, zijn reis naar Rotterdam ■per trein voortzetten. S. P. N. en W. L. Ijverden bewusteloos en zeer ernstig ge- I kwetst opgenomen. Beiden werden naar het St. Elizabeths- I gasthuis te Haarlem overgebracht, waar Izij ter verpleging zijn opgenomen. De auto van den heer E, werd licht be- I schadigd. Zaterdagmiddag had op den rijks- I straatweg tusschen Geestdorp en Harme- len een ernstig verkeersongeluk plaats. De 54-jarige rietdekker C. de Graaf I werd door een auto, afkomstig uit Om- men. gegrepen en gedood. De man Iaat een I vrouw en vier kinderen achter. Zondagmiddag te half vier, wilde op het J krusipunt te Naarden de Amsterdamsche I auiomobiliste, mevr. J., komende van de I richting Bussum, den Rijksweg naar Am- I sterdam oprijden. Zij stak daartoe den I wegwijzer uit. Twee motorrijders, die ach- I ter elkaar reden, wilden voor haar langs, I eveneens in dezelfde richting, den Rijks- I weg bereiken. De eerste passeerde heel- Ibuids, de tweede botste tegen den auto laan en sloeg tegen den grond.. Dr. v. d. I Kroost uit Bussum constateerde een dub- Ibele beenfractuur en liet den motorrijder, I den politie-agent Barentse uit Amsterdam, tiaar de Mayella-stichting vervoeren. Zaterdag kwam een auto, bestuurd door Jl. P. uit Steenwijk, over de brug van de ■Lichtmis tusschen Rouveen en Zwolle. ■Tegelijkertijd naderde met groote snel- llieid uit de richting Zwolle een Fordauto Ivan den heer L. D. uit Apeldoorn. Op de I brug reed deze de auto uit Steenwijk aan, I zoodat deze laatste door de brugleuning I vloog, doch boven het kanaal bleef han- I gen. De vier inzittenden kwamen met I lichte ontvellingen vrij. De auto uit Apel- I doorn reed in een sloot, de inzittende werd tamelijk ernstig aan het hoofd ver- wond. Bij een driesprong op den rijksweg I Breda-Tilburg is gistermiddag ter hoogte I 'an Heusdenhout een ernstig motoronge luk gebeurd. Doordat een auto, komende tit Tilburg geen voorrang verleende aan een motorrijder komende uit de richting Breda, kwamen deze met elkaar in bot sing. De motorrijder de heer H. Jansen lilt Lieshout en de duorijder C. van Hout uit Beek en Donk werden beiden zwaar gewond. Zij zijn in ernstigen toestand I overgebracht naar het ziekenhuis te Breda. Zaterdagmiddag te ongeveer 4 uur had °P den straatweg te Irnsum (Fr.) een ernstig verkeersongeluk plaats. Twee metselaars, werkzaam bij de Zui derzeewerken en afkomstig uit Maren en Munnekenburen keerden per motorfiets huiswaarts. Toen een voor hen rijdende oiito in het dorp Irnsum vaart minderde, widen zij voorbijrijden. Hierbij kwam de Motorfiets in botsing met een auto uit de tegenovergestelde richting. De bestuurder •an het motorrijwiel werd door den auto oven-eden en werd met verbrijzeld dijbeen en inwendige kneuzingen opgenomen. Ook J® duo-passagier was ernstig gewond, hij eemge ribben gebroken. Nadat twee doctoren de eerste hulp hadden verleend, werden de beide gewonden, die bewuste loos waren, in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Leeuwarden over gebracht. Zaterdagmiddag kwamen een vracht auto en een personen-auto op den Ryks- n 'eg Hij Laren, ter hoogte van hotel tre witte Bergen" met elkaar in botsing, n? ,5ersonenauto werd vrijwel totaal ver- terwijl een inzettende dame uit nia t m werd gewond. Zij werd ter piaatse verbonden en kon naar haar woonplaats terugkeeren. Gisteravond te ongeveer acht uur is te W v -P01 de 45"Jar'Se motorrijder wilde v D. uit utrecht, toen hij een auto passeeren juist op het oogenblik dat uon anderen kant een boerenwagen torrc door de au'° gegrepen. Het 1110- wprrf slingerde over den weg. van D. in hi- gew°nd en zijn motorrijwiel raakte din» De man liep een hersenschud- °P en bekwam brandwonden. Bn?iStei'?vond geraakte de 17-jarige B. de twt wt Smilde tusschen Appelscha en Dj.jffwolde met zijn rijwiel onder een voleon e auto- De jongen is aan de ge- van het ongeluk overleden. berichten - on,deenen WÜ He volgende voRrin<^gr?orgen omstreeks halfnegen terdam n Dordtschestraatweg te Rot- heer S e0? vrli ernstig ongeval plaats De zhn u" He Beyerlandschelaan die met auto en een 13-jarigen zoon per Gordt^hü tochtje maakte, reed op den nestraatweg in volle vaart tegen rin^rb°i0m' Mevr- B- en haar zoon werden door glasscherven vrij ernstig aan hun hoofd gewond en moesten later per auto 1 Seneeskundigen dienst naar het v.™! r?an den Coolsingel worden sehruf1- heer B- kwam met den scttnk vrij. De wagen werd aan de voor zijde zwaar beschadigd. Zondagmiddag kwam de 21-jarige C. H. d?* D?rPsweg op de Boergoenschevliet te Rotterdam met zijn motor te vallen. Met een hersenschudding en een groote hoofdwonde werd de jongeman later naar net ziekenhpuis aan den Coolsingel ver- voerd. Zondagavond omstreeks elf uur heeftop de Mathenesserdijk te Rotterdam een ernstig motorongeval plaats gehad. Kort achter elkaar reed daar een drietal mo torrijders, van wie de eerste door een ver keersagent moest stoppen. De tweede motorrijder minderde onmiddellijk vaart, ten einde niet met zijn voorganger in bot sing te komen. De derde motorrijder, die den agent blijkbaar niet opmerkte, reed echter met groote snelheid tegen den motor op met het gevolg dat hij tegen den grond werd geslingerd en bewuste loos bleef liggen. De geneeskundige dienst was spoedig ter plaatse en vervoerde den jongeman, den 20-jarigen J. N v d Berg uit de Robert Fruinstraat naar het zieken huis aan den Coolsingel, waar bleek dat hy een schedelbreuk en een hersenschud ding had bekomen. Zijn toestand was •gisteren nog zorgwekkend. Onze correspondent te Leimuiden meldt: Op den hoek Weteringsche Laan—Woud- sche Dijk by de woning van den heer J. de Prie had lsten Pinksterdag een ernstig motorongeluk plaats. De Gebr. N. en L. Tielen. beiden wonende te Rotterdam, eerstgenoemde als bestuurder en zyn broe der als duo-passagier reden in de richting Rijnzaterwoude. Vanaf de Weteringsche Laan kwam de vrachtauto van den heer van Ruiten van Roelofarendsveen, be stuurd door N. van Ruiten welken den Frieze weg wilde oprijden. Juist op den hoek botste het motorijtunlg tegen den auto, met het gevolg dat de duo-passagier tegen den auto opbotste en ernstig inwen dig gewond op den weg bleef liggen. Zijn broeder kwam er zonder letsel af. Doordat de plaatselijke geneesheer afwezig was werd dr. Bül van Oude Wetering ter plaatse ontboden die opname in het zie kenhuis noodig oordeelde. Met den auto van dr. Bijl is de gewonde overgebracht naar het ziekenhuis te Leiden alwaar werd geconstateerd dat Tielen drie ribben had gebroken en dat een der longen was ge scheurd waardoor een inwendige verbloe ding had plaats gehad. De patiënt werd terstond geopereerd. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Volgens getuigen-verklarin- gen werd door beiden niet hard gereden, doch was de ooi-zaak volgens Tielen onbe kendheid van den weg. Het zou niet overbodig zyn als op het kruispunt Woudsche Dyk-Weteringsche laan vanwege den A.N.W.B. een bord werd geplaatst, daar het hier zeer zeker een ge- vaarhjk kruispunt betreft. Gisteravond is te Bontebrug (Geld.), nabij Silvolde, de tuinman Kuipers uit Gendringen met zyn fiets onder de pas- seerende trein geraakt en terstond gedood. Den bestuurder van de motortram treft geen schuld. Het gebruik van sterken drank is oorzaak van dit ongeval. DRAMA TE ROTTERDAM. Twee vrouwen neergeschoten. Gisteravond omstreeks 11 uur. zyn in de Koloniastraat te Rotterdam, twee vrouwen neergeschoten. Het waren de 32-jarige C. A. en haar 26-jarige zuster, beiden uit Duitschland afkomstig. Zy zijn in ernsti gen toestand per auto van den G.G.D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overge bracht. Omtrent de oorzaak van den aanslag vernemen we het volgende: Het oudste slachtoffer was sinds eenigen tyd in dienst by mevrouw van A. aan de Kolonialaan teneinde het huishouden te leeren. zy was verloofd met den 33-jari- gen H. v. M. afkomstig uit Barendrecht. Reeds geruimen tijd was de verhouding tusschen de verloofden zeer gespannen, en het meisje had dan ook haar 26-jarige zus ter laten overkomen om te helpen ae ver loving uit te maken. Een ooggetuige vertelde, dat hy gister avond de verloofde van mej. A. heen en weer had zien loopen in de Koloniastraat, blijkbaar op iemand wachtend. Toen de twee zusters verschenen trok hy een re volver en begon op hen te schieten. By de eerste twee schoten vielen de vrouwen ter aarde doch de man loste nog vier schoten aleer hü de vlucht nam. Hu kon by de Pieter de Hooghbrug evenwel worden ge- grepen en gearresteerd. Beide vrouwen waren door de schoten in den buik getroffen en verkeerden in zorgwekkenden toestand. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. 0 TE VER IN ZEE GEGAAN. Op het nippertje gered. De Eerste Hulpdienst te Scheveiungen heeft bijstand verleend aan twee drenke lingen die aan het noorderstrand baad den door den golfslag niet meer zonder hulp het strand konden bereiken. De eene, een jongeman, knapte spoedig op en kon zich naar huis begeven. De toestand van de andere, een meisje, mej. rwas van dien aard, dat zy naar het Roomsch Katholiek ziekenhuis is vervoerd Zondagmiddag omstreeks half zes, is de 10-jarige B. Breedsnyder. uit Amsterdam, die bij Naarden in zee aan het spelen was, te ver gegaan, voorovergevallen en wegge zonken Zijn vader, die op eenigen af- stand was, repte zich naar de plaats en kon zijn zoontje nog ophalen. Het kind was bewusteloos en is naar de Mayella- stichting te Bussum vervoerd, waar men de levensgeesten heeft kunnen opwekken. BRANDEN. De brandweer had geen water om te blussclicn. Gistermorgen is te Boxtel door onbe kende oorzaak de boerderij, bewoond door G. K. en zyn gezin met by gebouwen to taal afgebrand. In een minimum van tyd stond alles in lichtelaaie. De in het huis aanwezige kinderen konden met groote moeite door den vader worden gered. 2 kalveren kwamen in de vlammen om. Door krachtdadig optreden van de buurt bewoners konden de in de nabyheld ge legen huizen behouden blijven. Door ge brek aan water kon de brandweer geen hulp verleenen- Alles is laag verzekerd. Zondagavond omstreeks 11 uui ontstond te Oss in een kapitale boerderij aan de Berehemerweg. welke werd bewoond dooi den eigenaar Erp alsmede door het gezin v. d. Berg. De vlammen sloegen zoo snel om zich heen dat het geheele bedrijf in lichte laaie stond, terwyi de kinderen van het gezin v. d. Berg, welke reeds te bed lagen slechts met groote moeite en door het instooten van ruiten nog in nachtgewaad konden worden gered. Het geheele bedryf ging in vlammen op, ter- wyi de Inboedel en gereedschappen even eens een prooi der vlammen werden. Een kalf kwam in de vlammen om; het andere vee was in de weide. Wegens gebrek aan water kon de brandweer niets uitrichten. Ooi-zaak is onbekend, verzekering dekt de schade. Te Schlnnen (L-) is de groote boerdery van J. L. tot den grond toe afgebrand. Eenig vee is mede een prooi der vlammen geworden. 0 VERDRONKEN. Reeds meerdere slachtoffers. Te Heusden is by het zwemmen in de haven verdronken, de 22-jarige machinist Hoogentoorn, wonende aldaar. Zaterdag is in de Maas by Roermond verdronken de 12-jarige S. uit Lutteraae- Geleen. Uit Hyppolitushoet wordt gemeld: Zonuagniiuuag vond een vooroy ganger in net mwateungsxanaai tusscnen Wie lingen en den Vvienngermeeipoiuer twee kinuerlykjes drijvende, hij naaide ze op het droge en waarschuwde onmiddellyK een ookier. Deze traentte nog door kunst matige aoemnanng de levensgeesten weer op te wekken, oocn tevergeeis. De ver- aionken kinderen bleken te zijn twee dochtertjes van den landDouwer N- L. zy zijn waarschynlyk bij het spelen te water geraakt. Te Rhenen is de ongeveer 50-jange si garenmaker J. van üaien, by het zwem men in den Ryn verdronken. BENZINELAMP UIT ELKAAR GESPRONGEN. Een schippersknecht gewond. Zaterdagmorgen zou de 17-jarige schip persknecht B. Molenaar, 111 dienst by den scnipper H. de Bruin, op de Noord onder de gemeente Alblasserdam een benzinelamp aansteicen om met deze lamp de motorkap van het schip te verwarmen. Hierby is de lamp uit elkaar gesprongen. De knecht ge raakte in brand. Hy had nog de tegen woordigheid van geest in de rivier te sprm gen. Spoedig toegeschoten hulp slaagde er in den jongeman op het droge te bren gen. Hij bleek zeer zware brandwonden aan hoofd en armen te hebben bekomen. Hij is per auto naar zyn woonplaats Noor deloos overgebracht, vanwaar hy naar een ziekenhuis zal worden vervoerd. (Hbld.) LUCHTBALLON GEDAALD TE NOORDWIJKERHOUT. Zondagmorgen, daalde in de Zeereep, 1 K.M ten Noorden van den Ruygenhoek- schen weg te Noordwykernout, een lucnt- ballon, welke Zaterdagavond in Keulen was opgestegen, bemand met vier heeren en een dame; allen kwamen oehouden op den vasten grond. De firma B. Meeuwen oord te Noordwijkerhout heeit zich belast met het transport van den ballon en deze voorloopig opgeborgen in de garage Zee weg. De luchtreizigers hebben zich per trein terug begeven naar „Verbert". Rijn land. Duitschland. ONBEZONNEN DAAD DUUR BEKOCHT. Gistermiddag zou de 19-jarige schoen maker W. de Jong te Ede. tusschen Ede en Wolfhezen eens een bravourstukje uit halen door nog even voor den naderenden trein, die om 16.49 te Ede aankomt, heen te loopen. Ofschoon hij nog'door zyn kame raden gewaarschuwd werd. deed hij het toch met het gevolg, dat hy van een uit stekend deel van de locomotief zulk een stoot tegen zyn been kreeg, dat hij ker mend van pyn langs de spoorbaan bleef liggen Van de uitspanning Paronama- hoeve werd om medische hulp getelefo neerd. Het bleek, dat de jonge man zyn onbezonnen daad met een stukgestooten been heeft moeten bekooDen. Hy werd met een ziekenwagen naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd. Het treinpersoneel had van het ongeval niets bemerkt. (Crt.) OBSERVATORIUM IN HET AXDES- GEBERGTE. De regeeringen van Chili en Argentinië hebben hun toestemming verleend aan een plan, om in het Andesgebergte, op de grens tusschen beide landen, een observa torium te bouwen, dat weerberichten uit zendt en vliegtuigen, die over de wilder nis vliegen behulpzaam is. Dit observatorium zou zijn plaats krijgen tegenover het reusachtige Christus-beeld, met welks bouw de beide landen elkaar wederkeerig beloofd hebben, af te zien van oorlog. FRISCH! De directeur van de watervoorziening te Altona, Lichtheim, is op staanden voet, zonder toekenning van pensioen, ontsla gen, omdat hij in een reservoir, dat voor drinkwater bestemd was. is gaan zwemmen. 0 DE ONTPLOFFINGSRAMP IN CALIFORNIA. •Delinitief wordt thans medegedeeld, dat het aantal gedoode slachtoffers van de ontploffingsramp te Longbeach zeven be draagt. Een vyftigtal personen Is ernstig verbrand naar het ziekenhuis overge bracht. ERNSTIGE MIJNONTPLOFFING IN JAPAN. Tengevolge van een ontploffing in een steenkolenmyn nabij Sasebo (Japan) zijn 46 menschen om het leven gekomen en 30 zwaar gewond 0 EEN VOORBEELDIGE VERPLEEGSTER. In een kliniek in de nabijheid van Namen zyn verscheidene zieken onder verdachte omstandigheden overleden. In verband daarmede is thans een 19- jarige verpleegster gearresteerd, zy heeft bekend, den zieken, in zwarte koffie, een dosis morfine te hebben toegediend, om dat de verpleegden haar- des nachts in haar slaap stoorden. DE GRAF ZEPPELIN. Het luchtschip „Graf Zeppelin" is ge start voor zyn tv, aden tocht van dit jaar naar Zuid-AmeriKa. Aan boord bevinden zich zes passagiers. Commandant is kapi tein Lehmann Onder de passagiers be vindt zich ook de Oceaanvlieger Hermann Köhl. 0 PRINS WILHELM VAN PRUISEN GETROUWD. Prins Wilhelm van Pruisen, de oudste zoon van den ex-Kroonprins is op het stadhuis te Bonn in het huwelyk getreden met juffrouw Dorothéa von Salviati. De belangstelling van de bevolking was zoo groot, dat de politie de straat, in welke de bruid woont, moest afzetten. Toen het jonge paar uit het stadhuis terugkeerde, braken de toeschouwers in langdurige by- valsbetuigingen uit- Prins Wilhelm was in de uniform van den Stahlhelm. Na de plechtigheid op het stadhuis heeft het Jonge paar eerst den opperburgemeester een bezoek gebracht en gedankt voor de belangstelling van de stad en de bevolking 's-Middags werd het huwehjk in de Lu- thersche kerk ingezegend. Van de familie Hohenzollern was niemand aanwezig. Een compagnie Stahlhelmleden vormde tot het portaal der kerk een eerewacht. Toen de auto met het paar aankwam verbrak de menigte de afzetting en trachtte de kerk binnen te dringen, wat de politie slechts met groote moeite wist te verhinderen. Onder het spelen van het Praeludium in C-dur van Johann S. Bach trad het bruidspaar de kerk bimien, waar dominee Hauen het huwelyk inzegende. Door het algemeen bestuur van het vroegere Pruisische koningshuis wordt het volgende medegedeeld: „Prins Wilhelm van Pruisen, heeft bij zyn meerderjarigwording, voor het ge val hy een huwelyk zou sluiten, dat met den huisregel van het koninklijk huis in stryd zou zyn, afstand gedaan van al zyn rechten als eerstgeborene. Dit geval heeft zich door zyn huwelyk met mejuffr. von Salviati voorgedaan." VLIEGONGEVALLEN. By een nationaal-socialistische vlieg- demonstratie in Furth (Beleren), waaraan o.m. door Ryksminister Goering werd deel genomen. zyn twee vliegtuigen tegen el kander gebotst. De beide piloten zyn ge dood. Aan de Algerynsch Marokkaansche grens is een Fransch militair vliegtuig neergestort. Een kapitein, en een luitenant werden gedood. 0 TRAMONGELUK TE LONDEN. In het Zuid-Oosten van Londen is een tramwagen met imperial omgeslagen. 30 passagiers werden gekwetst, van wie 6 ern stig, zoodat zy naar een ziekenhuis moes ten worden overgebracht. De wagen vloog in een scherpen bocht uit de rails en reed tegen een school op. AUTOBUS OVER DEN KOP GESLAGEN. Te Dairycoates nabii Huil is een autobus, doordat de chauffeur de controle over zyn stuur verloor, tegen een boom gereden en toen over den kop geslagen. De autobus met bovenverdieping werd grootendeels vernield. Veertig passagiers werden ge wond. doch allen op vier na. konden na verbonden te zyn. huiswaarts keeren. De vier ernstig gewonden ztin in een zieken huis opgenomen. 0 DOCHTER VAN MINISTER VAN FINANCIEN ONTVOERD. De dochter van den vice-minister van financiën van de regeering van Mand- sjoekwo Tsjl Tsjang. een meisje van 21 jaar. is door zes bandieten ontvoerd. De bandieten eischen een losprijs van drie miilloen yen. DOOR STROOM GEDOOD. In Chiggiogna (Zwitserland) zyn zeven personen bij het vervoer van boomstam men met de kabelspoorbaan in aanraking gekomen met de sterkstroomgeleiding en gedood. Bovendien werden er nog twee personen zwaar gewond. NOG EEN SPOORWEGONGELUK IN FRANKRIJK. Uit Tours wordt gemeld, dat t« Saint Pierre des Corps een tweede spoorwegon- geval heeft plaats gehad. Een iocaaltrem kwam in botsing met den sneltrein Nan tes—Lyon, die door een onveilig signaal reed De schok was zoo hevig dat de loco motief van den locaaltrein in den eersten wagon werd gedrukt. De machinist jan den trein, twee conducteurs en een twin tigtal passagiers werden min of meer ern stig gewond. De meesten konden, na ver bonden te zijn, hun reis echter voortzetten. TORSTEN KREUGER IN HOOGER BEROEP. Het vonnis van drie en een half jaar dwangarbeid waartoe in December j 1- Torsten Kreuger, de broeder van den luci ferskoning door de rechtbank te Stock holm was veroordeeld, is in hooger be roep verzwaard tot vier Jaar. Het hof heeft eveneens de schadeloos stelling welke Torsten Kreuger aan de aandeelhouders moest betalen wegens de door hen geleden verliezen verhoogd tot 1.500.000 0 BRANDEN. Door een geweldige brand is de styfsel- fabrlek der firma Lubon te Torum (Polen) totaal verwoest. Verscheidene detachementen brandweer lieden trachtten tevergeefs het vuur te bedwingen, zoodat alle machinerieën, ma gazijnen en arbeiderswoningen tot den grond toe afbrandden. Do schade bedraagt meer dan een mii lloen zloty. Daar wegens het Pinksterfeest slechts zeer weinig personen in de fabriek aan wezig waren, vallen gelukkig geen men- schenlevens te betreuren. Er is een nauwkeurig onderzoek inge steld naar de oorzaak der ramp. Het dorpje Ahausen by Rotenberg (Duitschland) is den Tweeden Pinksterdag tydens de godsdienstoefening door een ontzettenden brand geteisterd, waardoor bijna een derde van het dorp in de asch werd gelegd. Het vuur was veroorzaakt door spelende kinderen. De kerkdienst moest worden onderbroken. De dominee wekte de gemeentenaren op mede te hel pen aan het blusschlngswerk. Elf van de ongeveer 30 hoeven van het dorp zijn een prooi der vlammen geworden. De schade bedraagt ongeveer een vierde mlllioen. Mark. De meeste boeren zijn niet ver zekerd. FAMILIEDRAMA. De vrouw van postbode Loeffler te Re gensburg (Duitschland) heeft zich en haar vier kinderen van anderhalf tot 5 jaren door middel van gas om het leven gebracht. o JULIUS BARMAT WIL OOSTEN RIJKER WORDEN. Naar de „Stundc" meldt, heeft Julius Barmat, die korten tijd geleden uit Neder land werd uitgewezen, voorbereidingen ge troffen om zich duurzaam te Weenen te vestigen. Hij zou reeds stappen hebben gedaan om de Oostenrijksche nationaliteit te krijgen om een nieuwe ultwyzing te voorkomen. 0 EEN GESLAAGDE OCEAANVLUCHT. De Amerikaansche piloot Mattern, die een wereldvlucht maakt, is onverwacht van koers veraderd. In stryd met zyn oorspronkeiyk plan tusschenlandlngen te maken in Parys en Beriyn is hy Zondag middag op een klein eiland aan de Noor- sche kust gedaald, op ongeveer 150 K.M. van Oslo. Vandaar is Mattern verder ge vlogen naar Oslo, waar hij na een korte nachtrust gisterochtend om 6.40 uur is opgestegen naar Moskou, waar hij om 3.25 uur Moskousche tyd op het centrale vliegveld is gedaald. Hy verklaarde, in Noorwegen te zyn gedaald, daar hy vreesde voor ijsvorming op de vleugels van zyn toestel en omdat hy zeer vermoeid was. Hij had een zeer goede vlucht gemaakt, behalve boven de Oostzee, waar hij blind moest vliegen wegens mist. Na een kort oponthoud is hy verder ge vlogen. Irkoetsk is nu het doel. GROOTE DIEFSTAL, Zaterdag J.l. hebben twee mannen zich, door zich uit te geven voor electrlclens, die de leiding kwamen nazien, toegang weten te verschaffen tot een huis in de March-strasse in Charlottenburg. Twee bedienden, die thuis waren, wer den door hen vastgebonden en met re volvers bedreigd. Uit een safe roofden de indringers daarop 15.000 Mark, 'n paarlen collier, twee briljanten broches, verschei dene kleine ringen, een platina dames horloge, twee armbanden met kleine bril janten en paarlen. een gouden horloge en een zilveren cigarettenetui met monogram. Zonder herkend te zijn slaagden zij er in te ontkomen. VERKEERSONGEVALLEN IN FRANKRIJK Tusschen Toulouse en Revel viel een volle autobus in een greppel, waarbij 15 personen gewond werden, waaronder eeni gen zoo zwaar, dat zy naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. De autobus zelf werd volkomen vernield. In Noord-Frankrijk reed een autobus, waal-mede een muzlekvereeniging zich naar Ryssel wilde begeven tegen een muur. Zeventien inzittenden werden min oi meer zwaar gewond De autobus werd vernield. In Crampaene botsten twee auto's teeen elkaar waarbij drie personen werden ge dood en drie anderen levensgevaarlijk gewond. Denkt morgen om de Woensdag- collecte van het Crisis-Comité

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9