LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 6 Juni 19; RECHTZAKEN. Dl JITSCHLAND. Boodschap van den Lutherse hen rijks bisschop De brand in het Rijksdag- gebouw. De nieuwe Rijksbisschop Friccirich von Bodeischwingh heeft een boodschap tot de Duitsche evangelische kerken gericht, welke op den eersten Pinksterdag in alle kerken werd voorgelezen, waarin hij de schat der Kerk noemt het evangelie der Goddelijke Genade, die ongerept moet worden gehandhaafd. In een kerk te Ber lijn is het tot een Incident gekomen. Bij de voorlezing van de boodschap, stond in de overvolle kerk een groep personen op, wier leider luid interrumpeerde: „In naam van de nat.-socialistische partij protes- tceren wij". De verdere woorden gingen verloren In het hierbij ontstane rumoer- Dc gemeente hief daarop Luther's ..Een vaste burcht U onze God" aan. waarbij een tiental personen de kerk verliet. Dezer dagen hebben alle Joodsche stu- denien aan de Duitsche univernltelten een biljet ontvangen met het volgende op schrift: Aan alle Joodsche studeerenden. Iedere Joodsche studeerende heeft eerst dan recht op 'n zitplaats in de gehoorzaal of ln het practicum, wanneer a;le Arische studenten van een plaats voorzien zijn. Dc opvolging van dit bevel zal geregeld worden gecontroleerd. Over het vooronderzoek ln zake den brand ln het Rijksdaggebouw verluidt nog. dat raadsheer Vogt tezamen met de politie meer dan 500 getuigen heeft verhoord. Het geheele onderzoekingsmatei laai, dat zich thans in handen van den procureur- generaal Werner bevindt, omvat niet min der dan 24 deelen. Een groot aantal des kundigen ls verhoord. ZU moesten Inlich tingen verstrekken over de kwestie van 't ontstaan en de uitbreiding van den brand, over het aanleggen van de vuurhaarden en de daarbij gebruikte brandstoffen. De vijf verdachten, de Nederlandsche com munist v. d. Lubbe, de vroegere comm- Rijksdagafgevaardigde Torgler en de drie Bulgaarsehe communisten Dimilrolf, Fo- poff en Taneff, die zich ln het huls van bewaring te Moabith bevinden, zullen reeds eenlgen tijd voor het begin der be handeling voor het rijksgerecht naar Leipzig worden overgebracht. De moge lijkheid bestaat, dat het proces nog vóór de gerechtelijke vacantie plaats vindt. Waarschijnlijk zal het rijksgerecht zich ln den loop van de behandeling naar Berlijn begeven, om in het Rijksdaggebouw een onderzoek te doen geschieden. Z.g. in zijn eigen belang is gearresteerd de vroegere Rijksminister van financien Kohier van het Centrum. Naar wij vernemen, is de bekende Duit sche pacifist generaal Von Schoenaich, die een van de eerste dagen van het Hitler-bewind gevangen werd genomen, thans weer in vrijheid gesteld. Hij heeft tien weken in arrest gezeten. SPANJE. Protest van den Paus Bommen geworpen. Paus Pius XI heeft een belangrijk rond schrijven gepubliceerd over den toestand van de Katholieke Kerk in Spanje. Daarin wordt o.a. gezegd: „Na de opheiflng van de wet over de conlessles en de religieuze congregaties, die een nieuwe en ernstige aanval beteekenen, niet alleen tegen reli gie en kerk, maar ook tegen het principe van burgerlijke vrijheid, acht de H. Vader het zyn plicht, ophieuw zijn stem te ver heften. Het gaat er niet om, zich te ver zetten tegen politieke omwentelingen, daar de kerk zieh met alle regeerlngsvor- men en burgerlijke inrichtingen verstaat, onder voorwaarde, dat de goddelijke rech ten en de rechten van het Christendom onaangetast blijven. Den strijd tegen de kerk kan men daarom niet motlveeren met de noodzakelijkheid, de republiek te verdedigen, maar men moet dien strijd toeschrijven aan den haat, dien zekere secten tegen den Heer en zijn Gezalfden koesteren." Het rondschrijven houdt zich verder bezig met het beginsel van scheiding vein kerk en staat, dat reeds ln de nieuwe Spaansche grondwet ls opgenomen. De Paus betreurt het, dat, terwijl voor alle mecningen, zelfs voor de grootste dwalin gen. vrijheid van belijdenis bestaat, alleen de Katholieke godsdienst, die de religie van haast alle Spaansche burgers is, is overgeleverd aan hatelijke belemmerin gen, terwijl de grondwet het eigendom van alle burgers waarborgt, is de kerk beroofd van al haar goederen Het rondschrijven spreekt verder van de ontbinding van de Orden, welke de ge lofte van gehoorzaamheid afleggen aan een andere autoriteit dan die van de Spaansche Republiek. Men wil daardoor des te gemakkelijker het geloof en de Christelijke zeden in het hart van de Spaansche natie vernietigen. Daarom houdt de Paus het voor zijn plicht, een wet, die zoo in strijd is met de Goddelijke Instelling der Kerk, te verwerpen en te veiüordeelen. Hij protesteert verder met alle kracht tegen de wet zelf, en ver klaart, dat deze wet nooit kan worden in geroepen tegen de onvervreemdbare rech ten der Kerk. Het rondschrijven eindigt met een ver maning. te vertrouwen op Gods goedheid en te bidden. Tenslotte verleent Paus Plus de geheele Spaansche natie den apostoli- schen zegen. Gedurende de Pinksterdagen zijn in tal rijke Spaansche steden wederom bommen door links-radicalen tot ontploffing ge bracht. Zoo ontploften o.a. bommen in het raadhuis van Cadiz, in een café in Grana da; in de politiewachtpost in Melilla en in een ceramiekfabriek in Barcelona, waar zelfs twee bommen explodeerden. in Granada vonden twee kinderen een bom die dooi de makers was begraven De bom ontplofte en doodde een knaap, ter- wi.t' de tweede jongen ernstig werd ge wond. De socialisten hebben in de geheele pro vincie Sevilla de landarbeiders tot staking opgeroepen. ITALIË. Het bezoek van Dollfnss. Z.H. de Paus ontving achtereenvolgens ln audiëntie den Oostenrljkschen Bonds kanselier Dollfuss, wien hij het Grootkruis schonk der Orde van Pius IX en den Oos- tenr. minister van Justitie, Schusschnig, die het Commandeurslint ontving der Orde van Gregorlus den Groote. Het Concordaat tusschen Oostenrijk en de H. Stoel ls in het Vaticaan geteekend. De Bondskanselier benutte zijn verblijf te Rome voorts voor een lang bezoek aan Mussolini. Er werd aangaande het onder houd geen communiqué aan de pers ver strekt. Hedenochtend is Dollfuss uit Rome ver trokken. o PORTUGAL. Tegen de blauwhemden? Volgens uit Lissabon ontvangen berich ten bestaat de mogelijkheid, dat de regee ring de Portugeesche fascisten l blauw hemden) zal ontbinden, daar deze bewe ging op het oogenblik definitief bij de re geer ing uit de gunst zou zijn geraakt. De beweging heeft den laatsten tijd duizenden nieuwe aanhangers gekregen uit alle standen, en haar leider, Rolao Preto, heeft onlangs een triomftocht gemaakt door de noordelijke provinciën. Te Coimbra is het kort geleden reeds tot een ernstige botsing gekomen tusschen de blauwhemden en socialisten. Dat de re- geering den ernst van de bedreiging inziet, blijkt uit het feit, dat de censor geen te legrammen naar het buitenland toelaat, waarin op dergelijke botsingen gewezen wordt. Naar vernomen wordt, heeft de vegee- rlng de zaak ernstig onder de oogen gezien, en zal Preto gewaarschuwd worden dat, tenzij hli in staat is het extremistisch deel zijner volgelingen in toom te houden, de biauwhemden-oreanisatie ontbonden moet worden, en de leider zich uit het publieke leven zal moeten terugtrekken. SPAANSCHE iRINS GAAT HUWEN. HET VIER-MOGENDHEDEN-PACT. PARIJS, 6 Juni (Ha\as) De Fransche regeering heeft besloten den Franschen gezant te Rome te machtigen het Vier- Mogendhedn Pact te teekenen. ENGELSCHE STEMMEN OVER DE STILLHALTE-KWESTIE. LONDEN. 6 Juni. (V.D.) De „Times" meldt, dat spoedig na aankomst van dr. Schacht te Londen waarschijnlijk een vergadering zal worden gehouden van alle bij de Stillhalte-overeenkomst betrokken partijen. Uit de tot nog toe gedane mede- deelingen blijkt, dat dr. Schacht weliswaar bepaalde wijzigingen ln de Stillhalte-over eenkomst zal aanbevelen, doch niets zal doen waardoor het werk van de normale credietprocedure gestoord zal worden. Het probleem der Duitsche schulden is een der belangrijkste van de vele schuldenkwesties die thans in de wereld bestaan. Tot nog PARIJS. 6 Jurl. (Reuter). Op het stad huis van La'.sanne werd hedenochtend aangekondigd, dat de Prins van Asturié. de zoon var. den koning van Spanje, in het huwelijk zal treden met een jonge Cu- baansche. Edelaire Sampedro Cchejo. AMERIKA EN JAPAN TOKIO, 5 Juni. (Reuter) Het minis terie van buitenlandsche zaken deelt mede, dat er tusschen Japan en de Vereenigde Staten overeenstemming ls bereikt ln ver schillende kwesties, de douane-politiek betreffende. Van Amerikaansche zijde wordt verder verklaard, dat de verhouding tusschen Japan en Mandsjoekwo ongeveer wordt beschouwd als die tusschen Groot- Britannië en de Dominions, welke ver klaring in Japansche kringen groote vol doening wekt. Algemeen is men hier van meening. dat de tegenwoordige regeering der Vereenigde Staten het standpunt van ITALIË STEUNT OOSTENRIJK ROME. 5 Juni. (Reuter) Naar Agentschap Stefani publiceert, ls aan Oostenrijkschen bondskanselier bi bezoek aan Rome medegedeeld, dat bereid ls. de Italiaansche tranche Oostenrijksche leening te emitteeeren toe hebben de Duitschers alles gedaan om den vroegeren minister van buitenlandsche het Duitsche crediet te handhaven en zaken, Stimson Inzake het Verre Oosten men verwacht, dat de Duitsche betrokke- heeft laten varen en dat dit een bevesti- nen hun maatregelen zullen beperken tot ghig beteekent der Japansch-Amerikaan- het beslist noodzakelijke en dat zij zich sche vriendschap, zullen onthouden van alle stappen die den Dultschen buitenlandschen handel kun- nne bemoeilijken. De opvatting der credi teuren. dat de Stillhalte-overeenkomst intact moet blijven, tot zij door wat betere kan worden vervangen, ls volkomen juist. „Financial Times" verklaart, dat op de Economische Wereldconferentie uitvoerig moet worden onderzocht hoe de nationale wenschen en economische noodzakelijk heden met elkaar ln overeenstemming kunnen worden gebracht. De behandeling der buitenlandsche verplichtingen moet een belangrijken terugslag geven voor het Duitsche crediet, waarvan in laatste in stantie de ontwikkeling van den handel afhangt. o POLEN. Spionnage-processen. Het spionnage-proces tegen den koop man Brochis en den Poolschen reserve kapitein Sterdzynskl is in een zitting met ge-loten deuren gevoerd. Beide beschul digden werden ter dood veroordeeld. Zaterdag te middernacht is het vonnis voltrokken, daar de president der repu bliek geen gebruik had gemaakt van zijn recht tot gratieverleenmg. Te Suwalki is een zekere Pieczulis we gens spionnage door het staatsgerechtshof ter dood veroordeeld. Hier heeft de presi dent der republiek het vonnis echter ge wijzigd in levenslange gevangenisstraf. COMMUNISTISCHE DRUKKERIJ. SALZBURG, 5 Juni, (Wolff) Bij de opheffing der communistische partij in Salzburg werd een geheime drukkerij ont dekt, waar 100.000 vlugschriften in beslag werden genomen, welke bestemd waren om naar Duitschland te worden gesmokkeld, teneinde daar agitatie te verwekken. MOTORONGEVAL. CHINA. Japan's voorwaarden Rusland wil onderhandelen. Naar verluidt zijn de onderhandelingen tusschen de Japansche offlcleele vertegen woordigers der militaire autoriteiten en het ministerie van buitenlandsche zaken over het standpunt van Japan ten op zichte van de vredesvoorwaarden met China nog niet geëindigd. De Japansche militaire autoriteiten stel len de volgende voorwaarden: China mag slechts een beperkt aantal troepen in Noord-Chlna houden. Alle Chineesche troepenbewegingen in Noord-China moeten ter kennis van de Japansche autoriteiten worden gebracht. Jehol wordt by Mandsjoerye gevoegd. Het gebied van Shan-Hai-Kwan en Tsjin-Wan-Tau wordt onder Japansch protectoraat gesteld. China verplicht zich den staat Mand sjoekwo te erkennen. De Chineesche regeering verplicht zich alle klachten tegen Japan ln Genève ln te trekken. Alle versterkingen ln het gebied Koe- peikow-Loean-Peklng worden afgebroken. China verplicht zich geen bondgenoot schappen tegen Japan en Mandsjoekwo te sluiten. Volgens een telegram uit Riga heeft de Russische regeering den Japanschen am bassadeur te Moskou een nota doen toe komen, waarin wordt toegestemd in het openen van onderhandelingen op 25 Juni a s. te Tokio ter oplossing van alle poli tieke en economische kwesties, welke tusschen beide landen in het Verre Oosten bestaan, ln het byzonder betreffende den voorgenomen verkoop van den Chlnee- schen Ooster Spoorweg aan Mandsjoekwo. Hieronder volgt nog een overzicht van MATTEEN OVER ZIJN VLUCHT. OSLO. 6 Juni (V.-D.) De Oceaan vlieger Mattern heeft bij zyn tusschen- I landing op het eilandje bu de monding van de Oslo-fjord medegedeeld, dat hy gedurende de eerste 900 K.M. van zijn vlucht over den Atlantischen Oceaan mooi weer had gehad. Later was hij echter in een zwaren storm geraakt en in den mist terecht gekomen, waardoor hij herhaal- dehjk de macht over zijn machine verloor. Toen bij een windvlaag de machine sterk afgleed, geloofde Mattern dat zyn laat ste uur had geslagen. By het opvangen der machine ontstonden eenige scheuren in het linker draagvlak. Doordat hy slechs voorzien was van een weinig gedetailleerde kaart, was hy ongeveer 300 KM. uit de koers geraakt, zoodat hy de Nooische kust geruimen tyd voor de Schotsche had ge houden. De eerste nacht had bovenmen- schelijke eischen aan zyn lichaamskracht en zenuwen gesteld. Om zieh te oriénteeren had hy een plaats gezocht, waar hy een noodlanding kon maken en had teeslotte onder zich een wit glanzend eiland ge zien, dat vlak en zandig leek. Eerst bij het landen bleek, dat de wielen op grind te recht kwamen. De steenen weraen door het vliegtuig hoog opgewforpen en uit de nabye visschershutten kwam de bevolking te voorschyn. Door oververmoeidheid zakte Mattern zoodra hij uit de machine kwam, bewusteloos in elkaar. De visschers droe gen hem een huls binnen en zorgden er voor, dat hy weer opknapte. Hy stelde zich in verbinding met het station van den Noorschen Marinevliegdienst op het vasteland aan den overkant. Hoezeer de machine aan het slechte weer was blootgesteld en hoe heftig de bewegingen zyn geweest die het toestel heeft gemaakt, blijkt o.a. uit het feit, dat twee thermosflesschen door het stooten in stukken braken. Na het verlies van deze flesschen had Mattern niels eet- of drinkbaars meer aan boord dan zes si naasappelen. FRANKFURT a/MAIN, 5 Juni. (Woltf) By hier gehouden motorraces raakte Hellmann uit Lendringsen bij een bocht uit de baan en viel tusschen het publiek. Een toeschouwer werd gedood, zeven werden zwaar gewond. Hellmann zelf bleef ongedeerd. OVERWINNING VAN PARAGUAY. ASSUNCION, G Juni. (V. D.) Het Para- guaansche Ministerie van Oorlog doet mededeelmg van een groote overwinning op de Boüviaansche troepen by Herrera. De Boliviaanscne troepen zouden na een verbitterd gevecht 1500 dooden verloren hebben, terwijl de verliezen der Para- guanen worden aangegeven met twaalf dooden en 29 gewonden. De Paraguanen zijn vooruitgerukt tot Platanlllos en heb ben verscheidene strategische punten by Francia bezet. De Bollviaansche troepen zouden op de vlucht zijn geslagen en door Paraguaansche vliegtuigen worden ach tervolgd. ZESTIG COMMUNISTEN- GEARRESTEERD. KATTOWITZ. 6 Juni (VB). Op M Pinksterdag werd te Panewnik dicht Kattowitz in een lokaaltje een verga, ring van communisten uit Oost Odd Silezië en uit het industriegebied i Dombrowa gehouden, die naar buiten i kend was gemaakt als een Pinkster-- stapje. De politie kreeg echter kennis i de werkelijke bedoeling der bijeenkot omsingelde de vergaderplaats, waar o™ veer 200 personen by een waren en arrr teerde zestig communisten, nadat van andere aanwezigen de identiteit wasvj gesteld. o DE TSJECHISCHE REGEERING VRAA( VOLMACHTEN. PRAAG, 6 Juni. (V. D.) De ministe president Malypetr, die volgens zijn klaring over de komende economischs reldconferentie een economische rascn gingswet ncodig heeft, heeft een veno gericht aan de partijen om zijn plan» te steunen. Het verzoek draagt echt--- a ultimatief karakter en geeft den part s den tyd tot heden, Dinsdagmorgen uur. Inaien de partyen de partijen I geren de regeering de noodige volmacht te geven, zal Malypetr nog 24 uur ondi handelen en als deze onderhandeling, zonder resultaat blijven, zal de regeer» aftreden, waarna hy een nieuwe regeera zal vormen ditmaal zonder de socialisl sche partyen, die afwijzend tegenover plannen staan. HOOGE RAAD. De advocaat-generaal bij den Hooa Raad. mrè Wynveldt. concludeerde heïi tot verwerping van het cassatieberoep v mr; L. A. M.. advicooa en notaris te Au sterdam, die inzake knoeierij met Duit!:! obligaties door het Hof te Amsterdam gens valscbheid in geschrifte, meeraad geolee.gd. is veroordeeld tot 3 maairi gevangenisstraf met aftrek der prerre tieve hechtenis. Arrest 26 Juni. NIEUWE SPOORWEGRAMP IN FRANKRIJK VOORKOMEN. I De Hooge Raad wees heden arrest ia zaak van A. M. F. Jamin die doo; rechtbank te Rotterdam wegens het ota houden van 11 winkels in Rotterdam den Zondag vóór St. Nlcolaas door rechtbank te Rotterdam ls veroordeeld 11 geldboeten van 60 gulden. De Hooge Raad zag in dit complet o overtredingen één voortgezette overtre:: vernietigde het vonnis en veroordeeld) qulrant- tot f.25 boete subs. 5 dagen tenis. Machinist en stoker levend verbrand. VEREENIGDE STATEN. Het opgeven van de goud-clausule. - De zaak Morgan. - Leening aan China. De Senaat heeft het wetsontwerp goed gekeurd waarby machtiging wordt ver leend de goud-clausule buiten werking te stellen. Het wetsontwerp, dat reeds door het Huis van Afgevaardigden was goedgekeurd is daarop door president Roosevelt onder teekend. I Uit de bepalingen inzake Morgans Ven nootschap biykt. dat sommige der jong ste vennooten recht hebben op, behalve een klein aandeel ln de winst, een salaris van honderdduizend dollar per jaar. De winst wordt verdeeld naar anciënniteit der deelname ln het kapitaal en het be lang hunner werkzaamheden, zoodat byv. J. P. Morgan ontving 24®/. der winst, ter- wyi de jongste vennooten l"/o ontvingen. De „Financial Reconstruction Corpora tion" heeft haar goedkeuring gehecht aan het plan eener leening van vyttlg millloen dollar aan de Chineesche regeering voor den aankoop van Amerikaansche katoen en Amerikaanse!) graan. De leening zal een looptyd hebben van 3 jaar en 5",. rente dragen. De overeen komst is geteekend door Soong den Chl- neeschen minister van Financiën die op het oogenblik te Washington vertoeft. MOSKOU, 6 Juni (V-D.) Het vlieg veld Kazan meldt draadloos, dat de Ame rikaansche Oceaanvlieger Mattern heden, Dinsdag, te 4.25 uur Oost Europeeschen tyd, boven Kazan is gezien. De vlieger cirkelde eenmaal boven het vliegveld en zette toen zonder onderbreking zyn reis voort in de richting van Swerdlowsk, DE ZAAK MORGAN. WASHINGTON 6 Juni. (Reuter). In de Senatoriale enquête-commissie naar het bankwezen verklaarde von Sweringen. in een minutieus verhoor door Pecora welke rol hy heeft gespeeld by het oprichten van een uitgebreid spoorweg-concern door de Morgan Comoany, In de jaren 1923—'24 leende de Morgan Comoany ongeveer 26 millioen dollar aan de Nickelplata Railway welke in het bezit was van een broer van van Sweringen. voor het aanschaffen van nieuw materiaal terwijl 40 millioen dollar werd geleend aan de ChezesDeak Comora- tion. welke door van Zweringen was ge vormd. om de controle over de Cheasspeak and Chio Railway te koopen. Van Swertn<">o verklaarde, dat hy dik- wyis de Morgan Comoany raadoleegde, aangezien het wijze raadgevers waren in financieele zaken. o BLOEDIGE BOTSING IN BRITSCH-INDIE. SIMLA, 6 Juni. (Reuter). In den staat Alwar in het dom Salamur beeft een bloe dig treffen plaats gehad tusschen Hindoes en Muzelmannen, waarby vier personen werden gedood en 12 gewond Een deta chement imperiale troepen is erheen ge zonden om de orde te herstellen. PARIJS, 6 Juni. (V.D.) Gistermiddag heeft op de machine van den personen- trein van Parijs naar Montereau een vree- selijk ongeluk plaats gevonden, dat gemak kelijk tot een nieuwe groote spoorweg ramp had kunnen leiden, wat echter voor komen is door de tegenwoordigheid van geest en den moed van den machinist en den stoker, die beiden als slachtoffer van hun plicht zijn gevallen. Toen tusschen Parys en Montereau de stoker kolen op het vuur wilde werpen, sloegen plotseling een paar vlammen naar buiten waardoor de kleeren van den stoker in brand raakten. De machinist probeerde de vlammen te dooven doch de wind die ontstond door de snelheid van den trein joeg de vlammen ook in de richting van de machinist die eveneens in brand vloog. De ongelukkige sprong brandend uit den rijdenden trein en bleef ernstig gewond liggen. De stoker bleef op zyn post en had I nog de tegenwoordigheid van geest de alarmklok te lulden, die den hoofdconduc- i teur waarschuwde dat er op de locomotief iets niet in orde was. De hoofdconducteur slaagde erin over den tender de machine te bereiken, waar hy den stoker vond. die bewusteloos ln elkaar was gezakt. De hoofdconducteur bracht den trein tot staan en een ernstig ongeluk was voorko men. Machinist en stoker zyn korten ty'd na dat hun de eerste hulp was verleend aan hun verwondingen overleden. ZUID-SLA VIE. Communisten-proces. De rechtbank te Belgrado heeft uit spraak gedaan in het proces tegen de communisten. Eén der beschuldigden werd veroordeeld tot zeven jaar dwang arbeid, de overigen liegen gevangenis straffen van 1 tot 7 jaar. Vier beklaagden werden vrijgesproken Onder de veroordeelden bevinden zich ook eenige Italiaansche onderdanen. GEVECHT TUSSCHEN HEIMWEHKEN EN NATIONAAL-SOCIALISTEN. KUFSTEIN. 6 Juni (V.D.). Op den 2en Pinksterdag werden vyftig man van de Hennatwehr te Kufstein beèedigd als grenswacht. Voor deze gelegenheid was een Heimwehr-afdeeling uit Innsbruck overgekomen, die ln den namiddag slaags raakte met een troep nationaal-socialisten. Een drietal personen werd gewond. De gendarmerie moest* tenslotte met de blanke sabel optreden om de orde te her stellen. o ONGEVALLEN IN ENGELAND. LONDEN, 6 Juni (VD.j. Bij de jaarlyk- sche processie te Manchester op 2den Pinksterdag werden tengevolge van de hitte achttienhonderd menschen onwel, waarvan ruim zevenhonderd ln zieken huizen behandeld moesten worden. Twin tig personen verkeeren in levensgevaar. Te Liverpool werd de eerste steen gelegd van de nieuwe Katholieke Kathedraal, by welke plechtigheid driehonderd menschen door de hitte bevangen werden. Honderdduizenden Londenaars brachten het week-end door op de badplaatsen in de omgeving van Londen en spoorwegen en bussen behaalden recordcijfers aan vervoerde passagiers. Gedurende de Pink sterdagen verdronken elf personen in ver schillende badplaatsen langs de kust. KANTONGERECHT TE LEIDEN, Volgende vonnissen zyn geveld: B. v. K. Rotterdam, overtr. der rooK en rywielwet f. 15 of 10 d.; J. J. R. overtr van het melkbesluit 2xf.2 of 2x1 d.; W overtr. der spoorwegwet f. 2 of 1 d.; J wed. L. O. overtr. der winkelsluitingssi f.3 of 2 d.; N. B. zwervende in staal W dronkenschap een rijwiel besturen i 5 d.; N Z. Oegstgeest. overtr. der keur Rynland f. 5 of 3 d.; H. H. D. VoorW overtr. der arbeidswet 3x122 of 3x1 d; B Noorwyk. wielrijden zonder reflector u of 2 d.; J. J. B. openbare dronkenschap f» of 3 d.; C J. de K. wielrijden zonder 1™ f.3 of 2 d.; W. M. W. wielrijden zonder re flector f.3 of 2 d.; M. J. v. d. B. Oegstgeea wielrijden over een gesloten verklaarden weg f.2 of I d.; J. E. de M. links van de» weg wielryden f.3 of 2 d.: B. H. wielrljde bel f.3 of 2 d.; A. v. d. H, zwervende, open bare dronkenschap f. 5 of 3 d.; J. G. B. wn Haag. geen geldig rybewys vertoonen of 3 d.; J. v. V. overtr. der motor- en ru- wlelbesch. f.6 of 3 d.: P. S. Haarlem.» f.3 of 2 d.; C. J. L. B. id. f.3 of 2 d 6. v. d. B. Den Haag. overtr. van het motor en rijwielregl. f. 5 of 3 d.; C. v. d. Z. Wo brugge autorijden zonder spiegel t.s o'. d.; W. A. B. links van den weg wlélruojf f.3 of 2 d.: A. H. idem id.; A. E. J. ld. NV. R wielryden zonder bel f.3i of S. J. v. d. S„ Zoeterwoude, idem J 2 d.: J. M. E. S„ Oegstgeest. wielnjde over een gesloten verklaarden weg i- 1 d.; A. F. H. Den Haag, te Leiden zich een brandende sigaret bevinden m autobus f. 2, 1 d.; J. M. M„ zwervende, te Leiden zonder vergunning op aenoi» baren weg liedjes zingen f. 2, 1 d.; te Leiden zonder vergunning op den op baren weg muziek maken 2 x f. 2, - D. T. idem f. 2, 1 d.: J. de B.. geen geiw rijbewijs vertoonen f. 10, 5 d.; j- wijk, wielryden zonder licht f. 'J W. v. R Waddinxveen. overtreding alg. politie-verord. van Zoeterwoude 1 d.: S. A. B„ Den Haag, overtreding "j motor- en rijwielbesch. I. 2, 2 d.; Voorburg, idem f. 3, 2 d.; J. W. L. v. Rotterdam, idem f. 3, 2 d.; F. C. Doid idem f 3. 2 d.; J. P. R„ Overschie t f. 3, 2 d.i T. R. Katwyk, overtredingi keur van Rynland f. 3, 2d.; H. W. J- Bergen N.H geen geldig rybewys ve nenf. 5, 3 d W. F. B. Delft, autorydw zonder rood achterlicht f. 5. 3 d.. r- Valkenburg Z.H. wielryden zonder f. 3. 2 d.: J N. Harenkarspel. autónJ"» over een gesloten verklaarden weg 3 d.; H. V Katwyk, overtreding der vei"ff Katwyk op de straatpolitie f. 2, l 3 K.. Noordwyk. wielryden zonder nen „r 2 d G. J. V Poortugaal. overtreding motor- en rywielbesch. f. 3, 2 d. Denkt morgen om de Woensd"^ collecte van het Crisis-Corr'-'

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 2