K AT WIJKERS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 3 Juni 193; UIT DE OMSTREKEN. ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. MUSEA. AALSMEER. Leerlingwezen bloemisterij. De afd. der Kon. Ned. MIJ. voor Tuin bouw on Plantkunde heeft besloten tot aansluiting bij het leerlingwezen van voornoemde organisatie. Benoemd zijn als leden der daarvoor gevormde vakcom missie de heeren O. Oud, D. Jongkind Mzn„ C. Keessen A.Wzn., D. van Daatse- laar en O. J. Augustijn. „Goed Wonen". Uit het Jaarverslag der woningbouwver- eenlglng „Goed Wonen", die In totaal een 52-tal hulzen exploiteert, blijkt, dat op 31 December 1932 de balans aan bezit en .schuld een bedrag aanwees van f.l73.245.06'/>, de exploitatierekening over hetzelfde jaar aan lasten rn baten f. 20.428.27. De begrooting der 24 wonin gen aan de Hadleystraat over 1933 geeft in ontvangsten en uitgaven een bedrag aan van f. fl.120.02, die der 28 woningen aan de Cyclamenstraat f. 8.123 68. Met deze begrootingen, zoo wordt In het Jaar verslag gezegd, zou het mogelijk zijn de huren van de woningen te verlagen, en wel als volgt: 24 woningen van f. 4.75 op f. 4.50, 4 ld. van f. 6.45 op f.6; 20 Idem van f. 5.45 op f. 5, 2 Idem van f. 4.80 op t. 4.40; 2 Idem van f. 4.50 op f. 4.10. Dalende werkloosheid. BIJ Arbeidsbemiddeling staan thans 172 werkloozen Ingeschreven, waarvan 103 land- en tulnbouwarbelders. Sinds de voorlaatste opgave kan geconstateerd worden, dat hot getal dergenen, die tot werkloosheid gedwongen zijn, zich ln da lende lijn ln deze gemeente blijft bewegen. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerende hulppoststation te Aalsmeer-Oost werd gedurende de maand Mei Ingelegd f. 13.494.05 en terug betaald f. 7724.48. Het laatst uitgegeven boekje draagt nummer 4168. Geslaagd te Haarlem voor het exa men der Rijkskweekschool mej. H. L. Harmsen alhier. HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. Uitbreiding van de wegenbelasting. Geraamde opbrengst f. 38000. Na heropening van de gehouden open bare vergadering van den Raad dezer ge meente werd door den voorzitter medege deeld dat van Regeerlngswege bezwaar is gemaakt tegen de regeling van de opcen ten op de personeele belasting, zooals deze is vastgesteld ln de raadsvergadering van 16 Maart 1933. De progressie liep toen van 100 tot 200 opcenten, welke dienen te worden verhoogd van 115 tot 215. De Raad ging met deze wijziging accoord. Vervol gens deelde de voorzitter mede dat alleen dan goedkeuring van de begrooting voor het loopende dienstjaar 1933 zal kunnen worden verwacht, wanneer de uitgaven en de ontvangsten met elkaar ln evenwicht worden gebracht. Daarom zal naast een verhooging van de opcenten op de per soneele belasting nog noodlg zijn een uit breiding van de wegenbelasting. De voorzitter stelde voor om de aparte belasting voor het onderhoud en de elec- trlsche verlichting van de wegen zoo als deze thans geldt voor de dorpen en de buurtschappen te laten vervallen en voortaan een algemeene belasting te heffen op alle binnen de gemeente Haar lemmermeer gelegen gebouwde en onge bouwde eigendommen en daarvoor te heffen: voor de ongebouwde eigendom men 2 procent en voor de gebouwde eigen dommen 4 procent naar de belastbare kadastrale opbrengst van de perceelen. De opbrengst van deze algemeene plaat selijke belasting wordt geraamd op f. 38000. Na eenige discussie werd dit voor stel aangenomen. Alleen de heer Griek- spoor verklaarde er zich tegen. Met betrekking tot het op den Sloter- weg nabij den Kruisweg ln Haarlemmer meer plaats gehad hebbend ernstig onge luk. waarbij de brievenbesteller A. Jansen, die per rijwiel z'n bestellingen uitvoerde, door een auto werd gerepen en gedood, vernemen we nader, dat volgens verkla ringen van de getuigen, die het ongeluk zagen gebeuren, den autobestuurder, in genieur T. uit Amsterdam, geen schuld treft. Het ongeluk zal vermoedelijk moe ten worden toegeschreven aan de omstan digheid. dat de heer J. bij het dwars over steken van den weg geen kans meerheeft gezien om de auto te ontwijken. Ondertrouwd: H. M. Zwaneveld en A. Weijers. Getrouwd: J. Vermelj en A. C. van Roode. N. C. van Haaster en A. M. Meskers; A. P. Balkenende en C. Vonk. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: tascb met boeken, ets, rozenkrans. HILLEGOM Registratie van de bedrijven. Ingevolge het Saneeringsplan voor het bloembollenbedrljf is het noodzakelijk ge gevens te verzamelen betreffende de met hyacinthen, tulpen en narcissen beteelde oppervlakten. Alle bloembollenkweekers die hier wonen, voor derden telen en bui ten deze gemeente woonachtig hier voor eigen rekening of voor derden telen, wor den uitgenoodigd hun naam en huisadres, eventueel N.V. of firmanaam vóór 10 Juni a.s. op te geven, en in te leveren in de brievenbus van het Gemeentehuis. B en W. wijzen op het groote belang voor de gemeente, en voor de kweekers, groot of klein, om geen enkele opgaaf achterwege te laten. Zelfs een paar roeden met bloem bollen moeten ook geregistreerd worden. Wie het niet doet, zal in groote moeilijk heden komen. Burgerlijke Stand. Geboren: Nanna, z. van S. Hofman en A. J. de Boer; Magdalena ,d. van W. van Zanten en D. C. E. Sloffer; Jacob, z. van J. Vrugt en J. E. Winter; Dina, d. van G. de Keijzer en G. de Jongh: Johanna Adriana Maria, d. van P. A. Klinkenberg en C. Verboeve; Franciscus Henricus, z. van J. van Rossum en Q. M. Meijboom; Helena Petronella, d. van B. P. Mensa en P Onderwater; Johannes Nico'.aas Cor nells, z. van A. Kling en H. M. Alkemarie; Anna Cornelia Helena, d. van N. de Groot en C. A. M. Beurze; Adriana, d. van B. Snater en J. van Hooft; Mientje, d. van H. Drost en D. Hofman; Adriana Cor nelia, d. van R. Rogaar en J. Schouten; Willem, z. van W. Hopman en H. G. Voors. KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Leendert Cornells, z. van A, Vooljs en T. van Bslen. Oetrouwd: J. van den Oever en J. Groen; M. van Rhijn en A. Haasnoot; J. Ranselaar en J. Kromhout; A. Haasnoot en W. van Duivenbode; A. van Rijn en A. Messemaker; G. van Zuilen en L. Schaap. Ondertrouwd: A. Hoek en C. van Duiven voorde; G. Vis en A. Plug; C. van Dijk en C. van der Plas; A. Dirieux en I. Barnhoorn. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Onveilig duin. Wegens schieten met scherp zal het duinterrein achter de schietbanen onvei lig zijn op Woensdag, Donderdag, Vrijdag van ongeveer 9 uur v.m. tot 8 uur n.m. Zaterdag van 2—8 uur n.m. Dinsdag van 4—8 uur nam. KATWIJKSCHE REDDINGSBRIGADE. DROOGZWEMMEN lederen Dinsdagavond op den zolder van de GEBRS. TAAT, Hans v. d. Hoevenstraat Heeren en Jongens 78 uur. Dames en Meisjes 89 uur. 1936 HET BESTUUR. RET BUD V00B KATWIJK El OMSTREKEN GEEFT CW ADVERTENTIËN EN ABONNEMENTEN OP AAN DEN AUENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT KATWIJK AAN ZEE. Faillissement W. M. Bodaan. Het weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op de crediteurenlijst in het faillisse ment van W. N. Bodaan, schoenmaker alhier. Deze lijst telt 13 crediteuren met een totaal passief van f. 7.003.97 waarvan preferent f5.299.86. De baten zijn nog niet volledig bekend. De voornaamste cre diteuren zijn:' G. J. Claasen. geldleening le hypotheek en rente preferent f.3800 plus p. m.; H. Eerdbeek, 2e hypotheek en rente preferent f.695 plus p. m.: H. v. d. Grijspaarde, geleverde goederen f. 609.13. De stand der werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 491 werkzoekenden (vorige week 524) zijnde: 11 opperlieden, 58 grondwerkers, 8 tim merlieden, 1 schilder, 9 metselaars, 5 fabrieksarbeiders, 1 poltenbakker. 35 kui pers, 1 broodbakker, 12b losse arbeiders, 120 landarbeiders, 2 tuinlieden, 3 bloemis ten, 79 visschers, 1 verwarrnings-monteur, 1 autogeen-lasscher, 2 chauffeurs, 1 machi nist, 1 scheepmaker, 6 stokers, 7 binnen schippers, 2 loodgieters, 1 straatmaker, 6 varensgezellen, 1 mandenmaker, 1 typo graaf, 1 zeilmaker, 1 motordrijver. Beneden de 18 jaar: 1 timmerman, 1 winkeljuffrouw. Examens Visscherijschool. Bij de in de Visscherijschool gehouden examens voor het certificaat kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn geslaagd: Cor nells v. d. Oever, Leen van Duijvenvoorde, Kees van Beelen Jacz., Jacob Haasnoot, Kees Hoek, Arie Schaap, Henk Schaap, Arend v. d. Boon, Adri Nijgh, Dirk Hoek, Leen v. Duljn, Vries Schaddée v. Doorn, Albert v. d. Plas, Piet Harteveld, allen van Katwijk aan Zee; Willem Smid, Maar ten de Jong, Jacob van Rooijen, J. J. de Niet, Kees Duindam, Arend Hazenoot, J. Groenewoud, Barnhoorn, J. J. Korbee, A. v. d. Niet, J. Hazenoot, allen van Noord- wijk aan Zee. AUen leerlingen van den heer C. Varkevisser, directeur van de visscherijschool alhier. Ri^jksgedelegeerde was kapitein J. H. Götz, lid der examen commissie voor stuurlieden. Algemeene vergadering Katwijksche Reddingsbrigade. In de Visscherijschool werd bovenge noemde vergadering gehouden onder voor zitterschap van dr. J. Eikelenboom, die druk bezocht was. Na openingswoord van den voorzitter las mevr. J. Boot-Montagne de notulen der vorige vergadering, die onveranderd werden goedgekeurd. Dr. Eikelenboom deelde mede, dat liet besluit van de vorige algeui. vergadering is uitgevoerd en uitbreiding is gegeven aan de tent in do Binnenwatering; de vlonder is vergroot, traliewerk is aan gebracht om het kroos te weren. Er is een verzoek tot Rijnland gericht om den toe stand van het water in de Binnenwatering te verbeteren en dat de Buitenwatering open blijft, wat ook in het belang is van de kustvisschers. Er is een nieuwe wagen aangeschaft om de booten in zee te bren gen? Een nieuwe tent zal bij de Buiten watering geplaatst worden, nieuwe zwem vesten moeten aangeschaft worden, de reddingsmiddelen zijn verbeterd. Dat alles heeft de geldmiddelen uitgeput: de hoop beslaat, dat vele nieuwe leden zich bij de K.R.B. zullen aansluiten. De voorzitter merkte op, dat het bestuur tot de conclusie gekomen is dat bet zwemmen in de Buitenwatering onvol doende verzorgd is. De hartewensch van de vereeniging is om een centralpunt te hebben vanwaar de hulpverteening in nood kan uitgaan. Daarvoor dient de Centrale hut of tent op het strand. Spr. legde er den nadruk op, dat het geen badgelegen heid kan zijn, die anderen concurrentie aan doet. Deze zal slechts alleen voor de leden toegankelijk zijn onder toezicht van een der bestuursleden. Onder diens leiding alleen kan men oefenen. Daar zwemmen in zee veel gevaarlijker is dan in binnen water moeten de adspiranten van de tech nische commissie een bewijs hebben, dat zij de Binnenwatering heen en terug kun nen zwemmen. Van de centrale tent moet een prikkel uitgaan om het reddend-zwem- men te leeren. Door de propaganda-ver- gadering, het koopen van loten voor het poppenhuis en de boonen is er voor de tent f. 458 in kas. Om voor het plaatsen van die tent goedkeuring te verkrijgen, moest veel moeite gedaan worden. De lieer van Hasselt heeft een ontwerp gemaakt. Er zullen 18 kleedliokjes in zijn, berg plaats voor hulpverleening enz. De plaats is gedacht voor den afrit bij de Varke- visserstraat. Zij zal geplaatst worden op palen van beton; verder is zij van hout vervaardigd met een rieten dak. Toen de besprekingen zoo ver gevorderd waren, trad de burgemeester, mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop het lokaal binnen om de vergadering verder tot het einde bij te wonen. Dr. Eikelenboom heette den bugemeester hartelijk dank voor zijn komst en merkte op, dat de vereeniging vroeger nooit het voorrecht had gehad, dat een burgemeester een vergadering bij woonde. De voorzitter vervolgde zijn uiteenzetting en vroeg, hoe men aan het geld komen moet om de kosten te dekken. Deze week heeft de aanbesteding plaats gehad; er ontbreken ongeveer f.600. Er is toen ge dacht een bazar te houden voor dit doel. Dit plan dateert niet van den laatsten tijd. Nu vernam men, dat er plannen be staan om een bazar te houden voor een steunactie voor het plaatselijk crisis-comité. Spr. vroeg zich af, wat nu te doen? De alg. vergadering zal in dezen moeten be slissen. Twee bazars achter elkander geven heeft geen reden van bestaan. Ook bekeek spr deze zaak uit het oogpunt der win keliers, die het diet erg op bazars De- grepen hebben. De burgemeester deelde mede, dat de bazar voor het crisis-comité, die op een andere leest geschoeid zal worden als ver leden jaar, gehouden 2al worden op 27, 28 en 29 Juli. Zeer uitvoerig werden de plannen be sproken om in plaats van een bazar een verloting te houden of om rentelooze voorschotten te plaatsen. Nadat het voor en tegen ernstig overwogen werd, besloot de algemeene vergadering om het plaatsen van de centrale tent één jaar ui te stellen. De leden zouden intusschen alle pogingen in het werk stellen om de kas der ver eeniging te stijven. Het volgende punt der vergadering was de voorbereiding van het zomerseizoen". Besloten werd, dat heden de reddingsmiddelen op het stand zullen geplaatst wörden. Het droogzwem men heeft weer plaats onder leiding van den heer Vis, waarvoor wij verwijzen naar de advertentie in dit blad. Vervolgens werd een rooster vastgesteld van de leden, die behulpzaam zullen zijn bij bet zwemmen. Hierna volgde een drukke rondvraag, waarbij vele leden aan het woord kwamen. Ten slotte sloot dr. Eikelenboom de vergadering na eerst nog den burgemeester dank betuigd te bejiben voor zijn tegen woordigheid. Drie werkwilligen zijn gisteren per auto onder politiegeleide naar IJmuiden overgebracht Op het politiebureau is te bevragen een geel hondje. o LISSE De werkloosheid. Het aantal werkloozen verminderde deze week met 12 en bedraagt thans 266. Verdronken. Alhier is het 21/a-jarig dochtertje van den scheepsbouwer A. te water geraakt en verdronken. De heer J. A. W. Bos behaalde liet diploma Schoolraad met aanteekening. Tot controleurs voor de uitvoering van het saneeringsplan zijn door B. en W. benoemd de heer K. Tanis (voorzitter), Jac. Kingma en Chr. van der Eist. WASSENAAR. Met Stcrt No. .107, zijn verzonden afdrukken der statuten van de postduiven- vereeniging „De gevleugelde vrienden" al hier. ZEVENHOVEN Inbraak in Ned. Herv. Kerk. De Ned. Herv. Kerk heeft wederom be zoek gehad van Inbrekers. Over de begraafplaats heen heeft men zich toegang verschaft door een raam der consistoriekamer. De vangst was echter nihil. Een busje der Zondagsschool heeft men onaangeroerd gelaten. OEGSTGEEST. Op de hoek van de Dorpsstraat en Almondeweg kwam de 20-j wielrenner D. J. R. wonende te Leiden in botsing met een personenauto, bestuurd door G. B. te Rijnsburg. waardoor de wielrenner kwam te vallen en een ontvelling aan een zijner armen bekwam. Onvoorzichtigheid van den wielrenner schijnt de oorzaak te zijn. RIJNSBURG. De komende demonstratie-avond. Hoewel de aniino om aan de Woensdag a.s. te houden demonstratieavond deel te nemen groot is, zal toch medewerking van meerdere vereenigingen op prijs gesteld worden. Afgezien van de vraag of nog meer vereenigingen zullen deelnemen, is vast besloten, dat de deelnemers zich, met vaan dels en banieren, om half acht zullen op stellen op het Rapenburg, vanwaar om acht uur zal- worden afgemarcheerd. De volgende route zal gevolgd worden: Vliet Z.Z., Bakkersbrug, Vliet N.Z., Dub bele Buurt, Langevaart, Heerenweg, Hof straat. Kerkstraat, plein Wilhelminaschool. Het Kinderkoor „Juliana" zal op het schoolplein verschillende versjes zingen, o.m. de Kleppermarsch. Het plan vindt in veler kring mede werking. De bloemenhandel. Het ging den laatsten tijd telkens op en neer. Dit voornamelijk tengevolge van zonnig of geen zonnig weer. Thans ligt het voor de hand dat de aanvoer enorm is en er als gevolg daarvan ook aanmer kelijk lagere prijzen zijn. 't Is voor de bloemenkweekers en ook voor den handel wel iets te warm. Betaald werden de volgende prijzen: Pyrethrums in diverse soorten van den kouden grond 20—55 ct., idem uit de kassen f. 0.70—1.30, Irissen 8—13 ct. .Lathyrus 10—20 ct., Groote Pa pavers f. 0.80—1.50, idem klein 20—35 ct., Trollius 15—30 ct., Pioenen f. 1.20—2.10, Bruidsanjers 8—14 ct., Anemonen 15—30 ct.. Roven pér hos 20—40 ct., Margrieten 20—35 ct. ZOETERWOUDE. Raadsagenda. Donderdag 8 Juni a.s. komt de raad te 6 uur 45 nam. in openbare vergadering bijeen ter behandeling van onderstaande punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling afschrijvingspercentages waterleidingbedrijf. 3. Wijziging begrooting waterleiding bedrijf 1932. 4. idem gemeente-begrooting 1932. 5. idem gemeente-begrooting 1933. 6. idem salarisrege'.ing ambtenaren ter gemeente-secretarie. 7. Subsidie R.K. Geitenfokvereeniging. 8. Subsidie R.K. Sportclub „A.S.C.' 9. Wijziging raadsbesluit overdracht weg aan de Provincie. 10. Bespreking motorbrandspuit. 11. idem verkochten grond aan J. de Witt te Leiderdorp. 12. idem nieuwe legesverordening. 13. idem invoeren eener vermakelijkheids belasting. t 14. Rondvraag. ALPHEN. EEN 50-JARIG ZAKEN JUBILEUM. Van de N.V. Houth. v.h. fa Jacob Spreij Dezer dagen was het 50 jaar geleden dat hier door de heeren Th. en J. Spreij werd opgericht de tegenwoordige Honlhandel v.h. fa. Jacob Spreij N.V. Hoewel het bedrijf aanvankelijk klein werd opgezet, is dit dank zij de ijverige oprichters en tegen woordige directeuren zeer belangrijk uit gebreid, zoodat gezegd kan worden, dat dit bedrijf tot een der grootste en meest bekende houthandels uit de omgeving ge rekend kan worden. Werd het bedrijf bij aanvang begonnen met een houtzaagmolen en 1 houtloods, thans telt men in den Hoorn niet minder dan 26 groote hout- loodsen, terwijl de houtzaagmolen ver dween en het bedrijf werd gereorganiseerd en uitgebreid met een electrische zagerij en schaverij. Ook wat de vervoermiddelen betreft gingen de directeuren met den tijd mede. Werd bij aapv^ang het hout uitsluitend per vlet en tater 'niet eenige motorbooten verscheept, thans geschiedt het grootste vervoer wel met tractors en aan hangwagens. Begrijpelijk heeft het perso neel dit jubileum niet ongemerkt voorbij laten gaan, terwijl evenmin de tegenwoor dige directie zich onbetuigd heelt gelaten, hoewel ook de laatste jaren het bedrijf vanzelfsprekend niet aan den terugslag in het bedrijfsleven kon ontkomen. Reeds 's morgens vroeg wapperde van alle hout- loodsen de vlag, terwijl de ingang tot het kantoorgebouw feestelijk was versierd. Gedurende den geheelen dag bereikte de directie van al haar uitgebreide relaties tal van gelukwenschen en bloemstukken, terwijl des avonds in het gebouw „Jona than" door de directie met de oud-oprich ters en het personeel een feestelijke bij eenkomst werd ^houden. Allereerst werd hier de oprichters bij het binnentre den van het gebouw met hun familie door het personeel een welkomstlied toe gezongen. De directeur de heer J. Spreij Th.zn. zoomede de heer mr. J. Spreij Jzn. hielden een toespraak. Door den oudsten vertegenwoordiger den heer A. Vierbergen werd namens hét personeel een fraai tegel tableau aangeboden. Dit tableau naar het ontwerp en vervaardigd door de bekende Plateelfabriek der fa. Goedewagen en Zn. te Gouda stelt voor de zaak voorheen en thans. Namens het werfpersoneel sprak de heer J. Westmaas en namens het kan toor en reizigerspersoneel de heer J. H. v. d. Berg, die beiden in een keurige toespraak tegenwoordige directie en op richters complimenteerden. Namens de afd. zagerij voerde nog het woord de directeur de heer D. v. d. Bijl. De zeer geanimeerde avond, afgewisseld door muziek en het aanbieden van verschillende tractaties werd ten slotte gesloten door den heer L. Spreij Jzn. Als vervolg op dezen feest avond maakte directie en personeel vervol gens gisteren met een tweetal autobussen een uitstapje naar de omgeving van Utrecht en Gelderland waarbij o.a. een bezoek werd gebracht aan het vliegveld te Soes- terberg, het Koninklijk Paleis te Apeldoorn, het dierenpark te Arnhem, terwijl te Lunteren gezamenlijk werd gedineerd Be grijpelijk iiad dit tochtje begunstigd door zeer fraai zomerweder bij de leden van het personeel w.o. ook enkelen nog van het oud-personeel, veel instemming. Zoo wel bij oprichters als tegenwoordige directie en personeel zal dit jubileum zeker nóg lang in aangename herinnering blijven. Ds. Bosch, Geref. pred. alhier ontving in de afgeloopen week ten behoeve van de Geref. kerk en diaconie een gift van f. 100,-. Aan het verslag van de Kerkvoogdij over het jaar 1932 van de Ned. Herv. Kerk Ju'ianastraat ontleenen wij het navol gende: De rekening ontvangsten en jitga- ven sluit op een bedrag van f. 29.52t\TP/a. Batig saldo '31 f. 139,78, over '32 f 75,02'/2. Door de C.J.V. „O.D.S." werd een waiidelsportvereerriging opgericht. Nac.r wij vernemen ligt het in dc bedoeling om bij het federatiebestuur een voorstel in te dienen, om over te gaan tot net stich ten van een onderafd. sport, die zich niet alleen let de wandelsport zal beperken. De opbrengst van de huisbusjes van de Zending der Ned. Herv Kerk over het eerste halfjaar was f. 264 l5'/2. Gevcnoen voorwerpen- 1 rishie regen jas, 1 beursje 1 zilver atmbandborloge, 1 Lipssleutel en 1 pak bandijzer. HEDEN: Beestenmarkt Bert Brugman's mariorrf tentheater te 2'/t en 8 uur nam. Kaasmarkt 33. Voor jaarsconf erena Ver. Christen Sabbbatvlerders. Zondag. Beestenmarkt Bert Brugman's marione', tentheater te 2'/s en 8 uur nam. Kaasmarkt 33. Voorjaarsconferenti Ver. Christen Sabbbatvlerders. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voort en 6'/i uur nam. Leger des Heils (Hooigracht 30): Samea komsten te 10 uur voorm. en 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten 10 uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Beestenmarkt Bert Brugman's marionet tentheater te 2'lt en 8 uur nam. Jeruël: Samenkomst te 10 uur nam. Vrije Evang. Gcm.: Samenkomst te i| uur voorm. Katwijk-aan-Zee (Gemeente, zaal): Spr. de heer Luijtjes van Leiden 7 uur nam. Voorschoten (Raaphorst): Zen dingsfeest, 2 uur nam. Dinsdag. Beestenmarkt Bert Brugman's marionet tentheater te 2'/s en 8 uur nam. Jeruël: Samenkomst te 8 uur nam Stedelijk Museum de Lakenhal, Lan, Scheistraat 2. Tijdelijk gesloten. Rijksmuseum van OudhecUn. Rapenbur 28. 1 Dec.—1 Febr. van 10—3 uur. 1 Ftb tot 1 April van 10—4 uur, 1 April—l or van 10—5 uur. 1 Oct.—f Dec van 10- uur. Zondags van 1—4 uur Entrée Maan dags f. 0.25, overige dagen f.0.10 Ethnographisch Museum, Rapenburg I —69 en Breestraat 18. Op werkdagen ui 104 uur. Entrée Maandags t0.25, overtj dagen 1.0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff park. Werkdagen 8.30—12, 1.305, Zata dags 8 30—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks ra 9—12.30 en 2—6 uur Kosteloos. Hortus Botanicus. Rapenburg 73. OÊ werkdagen van 1 Aipril—1 Oct. van S- en IV»6 uur Zaterdags tot 5 uur. 1 OcJ ber31 Maart 9—4 uur. Op Zondzr doorloopend geopend van 104 uur. r teloos. Neder). Hist. Natuurwetenschappd; Museum (Stationsweg): Alle werkte behalve '.s Maandags van 10—4 c 's Zondags 1—4 uur. Academisch Historisch Museum, dags en Vrijdags van 10—12'/j voora lt/.5 UUr nam. Kosteloos. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): tl opend op werkdagen van 1.304.30 nam. Zondags gesloten. Rijksinnseum voor geologie en uiiiun logic (Garenmarkt)Op werkdagen 912 en l'/i4 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. nan „Kameradschaft". Zondag en Maandag nam. 4 uur 30 3 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nant „Titanen der lucht". Woensdag en Zaterdag nam 2 a® Zondag en Maandag nam. 2 uur. 4 uur I en 8 uur. Trianon-Theater Breestraat. 8 u. nam.' „Kaiserwalzer". Woensdag en Zaterdag nam 2 o® Zondag en Maandag nam. 2 uur. 4 uur r en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst d| apotheken wordt van Maandag 29 Men en met Zondag 4 Juni (lsten Plnksterda a.s. waargenomen door apotheek C, Duyster, Nieuwe Rijn 18. telef. 523. Maandag 5 Juni <2den Pinksterdsï nemen waar de apotheken P. du Cr® Rapenburg 9, telef. 807 en J. E. M. Dijk, Haven 18. telef. 85. De geneeskundige Zondagsdienst te M den wordt van Zaterdagavond 8 uur Maandagmorgen 8 uur waargenomen uw de doctoren Hovens Gréve, Kors, Kor» mann, Muyzert en Simons en van Maa® dagmorgen 8 uur tot Dinsdagmorgen 8 u« door de doctoren van Bockel, van Es. Kt»1* mann en Meyboom. Te Oegstgeest wordt deze dienst op W sten Pinksterdag waargenomen door Hugenholtz, Tel. 390 en op den Tweeo® Pinksterdag door dr. Varekamp, Tel. w BOSKOOP. Ernstige baldadigheid. Gisteren geraakte op de gemeente*''] aan de Zuidkade de teermachlne van gemeente is brand. Het vuur vond gretig voedsel in vat met teer, dat op de machine *es plaatst. .a De inmiddels verschenen politie 5»»^ er met andere hulpvaardige hanaen het vuur door middel van zand te doe Naar wij vernemen moet er kwW° ligheid in het spel zijn w -arnaar do° politie een onderzoek zal worden lnscs Rijkspostspaarbank. Bij de Rijkspostspaarbank werdI Tj rende de afgeloopen maand f. 9257,21 en terugbetaald f. 1854MJ- Het laatste door de Spaarbank d"- ven boekje draagt het nummer 54«- De heer C. Brakman leeraar £[Jjr Rijkstuinbouwschool alhier ls Se$','staP het doctoraal examen Handelswet'"* pen 'Staatkundig economische jjj

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6