wilt ge zwemmen leeren dagmeisje forma natura SCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 27 Mei 1933 RECHTZAKEN. UIT DE OMSTREKEN. VOOR WANDELSPORT! VAN DER ZANDEN'S SCHOENHANDEL BREESTRAAT 77 Groot Menbel-, Tapijt- en Beddenmagazijn biedt aan zeer solide koopers de gelegenheid zich te installeeren op gemakkelijke voorwaarden H.H. AANNEMERS haagsche politierechter. ■t-verschenen F. K. heeft naar een -j, polltie-agent verklaarde, zijn die wegens een overtreding naar 'posthuis werd overgebracht, verge- AJdaar aangekomen, eischte hij, dat den arrestant zou loslaten. Ter on- uning van dit verzoek wierp hij een door de ruiten. De politierechter rdeelde K. bij verstek tot f. 10 subs. jen- - gebroeders P. en H. van D„ uit Noord- rhout, van wie alleen de eerste was henen, hadden zich wegens diefstal verantwoorden. De rijksveldwachter aarde beiden in den nacht van 7 1 te hebben aangetroffen in het bezit ongeveer 500 narcissen, welke zij be- -en te hebben gestolen uit den tuin zekeren K. ter plaatse, verschenen verdachte bekende het Ais reden gaf hij op. dat hij den en dag 500 narcissen voor een kwartje gekocht en nu weer een koopje wilde n, doch het was hem niet gelukt nd te vinden, die hem tegen dien prijs e leveren. De politierechter vond het zonderlinge reden om nu maar in het !e van den nacht te gaan stelen. Over- omstig den eisch werden de gebroe- Van D. veroordeeld ieder tot een ■"boete van f. 25 subs. 10 dagen. visscher K. H., uit Katwijk, liep op pril 's avonds laat op den weg, toen een paar mannen tegenkwam, die rijwiel aan de hand hadden. Volgens erkeerden beiden onder drankinvloed, 'aar dat zij naast hun rijwiel liepen ats van het te berijden. Ondanks i voorzorgsmaatregel schijnt een van annen toch met de fiets tegen H. te opgebotst en deze gaf deswege zijn noegen te kennen door een steen op ëmen en daarmee een van hen, zekeren klap op het gezicht toe te dienen, nogal schijnt te zijn aangekomen, ans de mishandelde getuige vorderde hoor doktersbehandeling, f6 voor het 'gen van bebloede kleeren, f. 5 voor 'erving en f. 1 voor reparatie van een Verdachte, die de feiten toegaf en de civiele vordering niet betwistte, erg boos te zijn geweest. De politie- ter wees de civiele vordering toe en ■rdeelde H. tot f. 15 subs. 10 dagen ns mishandeling. werkman A. N„ uit Alphen, was ndag 23 April naar de R.-K. kerk te ■p gegaan, doch gedroeg zich in het zoodanig, dat hem door een cwaarder verzocht werd het kerkge- 1 te verlaten. Dit was voor den tem- ager aanleiding den man. die hem a gevolgd was, een slag met den vuist 1 dienen, voor welk feit hij door den ïereehter tot een geldboete van f.25 10 dagen werd veroordeeld. KANTONGERECHT ALPHEN. r het kantongerecht te Alphen wer- navolgende verstekvonnissen ge- egens overtreding der motor- en rij- wet: L. v. d. W. te Koudekerk f. 3 subs, eek tuchtschoolstrafW. B. te Blesse rubs. 7 d.; J. I. A. te 's-Gravenhage subs. 4 dg. met toewijzing civiele vor- ad f. 10 toegewezen aan J. B. te enheim; J. W. te 's-Gravenhage f. S s. 2 d R. G. O. te Hazerswoude, f4 1 dg.; J. B. te Benthuizen f3 subs. 8A. V. te Hazerswoude f. 4 subs 1 dg.; ie G. te Hazerswoude f. 3.50 subs. 1 8; J. K. te Leiderdorp f. 5 subs. 1 dag; J v. d. K. te Rijnzaterwoude f 4 subs. "6; G. Th. D. te Hazerswoude f 3 subs. 8: F. S. te Boskoop f.2 subs. 1 dag; C. H te Boskoop f. 2 subs. 1 dag; D. 4. M. f. 3.50 subs. 1 dag; A. H. B. te dekerk f3 subs. 1 dag; A. van V te ibmeer f.6 subs. 2 dagen; T. B. te Nieu- r Amstel f.6 subs. 2 dagen; M. P. M. te erswoude, f.4 subs. 1 dag; J. H. te Ter r f.3 subs. 1 dag; G. J. L. te Gouda f. 3 bs 1 dag; J. K. te Ter-Aar f. 3 Subs. 1 t. M. Z. te Leiden f.4 subs. 1 dag; H. J. Sappemeer f.5 subs. 1 dag; A. J. P. te rkoop f. 3.50 subs. 1 dag; C. v. d. Z. te oubiugge f.5 subs. 1 dag; J. O. te Bode men f.4 subs. 1 dag; overtredmg van i 436 wetboek van strafrecht; P. B. te Werdorp f.75 subs. 10 dagen; terzake Sens overtreding van het Crises-Zuivel- "luit J. N. f 5 subs. 1 week tuchtschool- af; overtr. Leerplichtw. W. M. te Nieuw- jn f 1 subs 1 dag; G. J. T. te Zegwaart subs, l dag; overtr. der Algem. Pol ei e Boskoop W. V. te Haarlem f.3 subs, da"; overtr. art. 453 wetb. v. strafrecht I H. zonder bekende woon- of verblijf- hats hier te lande f.5 subs. 1 dag; H. A. 'dem f.5 subs. 1 dag; overtreding der Bern. pol.ver. te Benthuizen P. Th. H. te termeer f.3 subs. 1 dag; idem der eente Hazerswoude D. E. te Leiden f2.50 os. 1 dag; M. de W. te Hazerswoude f 10 os. 2 dagen, overtr. Vleeschkeuringswet w ö-' P" fi subs. 5 dagen met verb.- tkl in beslag genomen vleesch. Over ling der alg. politieverordening der ge- AALSMEER Mooie successen. „Aalsmeers Harmonie" behaalde op het muziekconcours te Baam in de afd. uit muntendheid een lsten prijs met 318 pun ten. terwijl „Bloemenlust's Klein Mannen- kom: op het zangconcours te Amersfoort m de tweede afdeeling een lsten prijs met 315 punten behaalde. Een succes, waar mee beide vereenigingen gelukgewenscht kunnen worden. De heer J. M. v. d. Linde, onder wijzer aan de Chr. School te Oosteinde, is in gelijke functie benoemd aan de Her vormde School te Genemuiden (Ov.). De herplaatsing van een noodkerk van Schoonhoven naar Aalsmeer is door het Ned. Herv. Kerkbestuur opgedragen aan den aannemer P. Verhoek alhier, het heiwerk aan den aannemer A. v. d. Heu vel te Aalsmeerderdijk. BENTHUIZEN. Alhier brandde een hooiberg gedeel telijk gevuld met stroo, van den land bouwer J. Paul. geheel af. Door den gunstlgen wind kon de woning behouden blijven. De oorzaak is waar schijnlijk het spelen met lucifers van kin deren. HAARLEMMERMEER. Door de noodbrug gezakt. Een met vee beladen vrachtauto bleek te zwaar te zijn voor het draagvermogen van de over de Hoofdvaart nabij den Vijfhuizenveg gelegde noodbrug en zakte er door. Het gevaarte bleef gelukkig in het gat hangen en werd met hulp van een andere zware auto, nadat het vee was overgeladen, weder op den weg gebracht. De chauffeur en het vee kwamen er heelhuids af. VRIJWILLIGE ARBEIDSPRESTATIE DOOR tVERKLOOZE ARBEIDERS? Beroep van het gemeentebestuur op de arbeidersorga nisaties. Bij gehouden besprekingen van verte genwoordigers van de arbeidersorganisa ties met gemeentebestuursleden, werd meermalen vernomen dat verschillende werklooze arbeiders zich hadden uitgela ten in dezen geest, dat zij het onpleizierig vinden om maar altijd door elke week, bij wijze van steunuitkeering van rijk en ge meente, een gift in geld te moeten ont vangen zonder dat zij in de gelegenheid zijn een tegenprestatie te geven, omdat zij liever willen werken dan niets doen. Wijl er zich nu in Hoofddorp een bij zondere gelegenheid voordoet om prak tisch van die goede gezindheid te laten blijken, hebben B. en W. een beroep ge daan op de besturen van verschillende af- deelingen van arbeidersvereenigingen om te verkrijgen dat eenige werklooze arbei ders zich voor vrijwilligen arbeidsdienst beschikbaar zullen stellen. Het te verrichten werk, waarvoor van gemeentewege wegens gebrek aan de noo- dige geldmiddelen geen arbeidsloonen worden betaald, zou bestaan in het afgra ven en egaliseeren van den voor het Kantongerecht langs de Raadhuislaan gelegen grasberm met plantsoen en zwa nenvijver. De ligging van dit grasveld is nu te hoog en te ongelijk en het geheele plantsoen zou ter plaatse het aspect van het dorp aanmerkelijk verhoogen, wanneer de hel ling van af de Raadhuislaan tot aan het water belangrijk schuiner zou worden ge maakt. Als werklooze arbeiders zich geheel vrij willig en belangeloos als een goede daad van burgerzin, voor het afgraven van het gemeenteplantsoen beschikbaar willen stellen, dan zou een mooi, aesthetisch ge heel kunnen worden verkregen! Aanrijding. De heer S uit Haarlem, die per fiets een zijner familieleden in Haarlemmermeer had bezocht en weder op de terugreis was, werd op den Kruisweg plotselmb door een achterop komende auto waarvan de bestuurder vermoedelijk te wemig naar links uithaalde - zoodanig aangereden, dat hij een eind werd meegesleurd en daarna met fiets en al over den kop sloeg. De chauffeur stopte direct en hielp S„ die moeilijk meer overeind kon komen en vermoedelijk een ernstige beenkneuzing had bekomen, met de hulp van een voor bijganger in z'n wagen, bracht hem naai zëne woning alwaar Seneeskund^e hulp werd ingeroepen en verklaarde zich beieid alle door S geleden schade te vergoeden. Beroepen bij de Ger. Kerk alhier ds. R. Oosterhoff te Wamswerd KATWIJK AAN ZEE. Onder geleide van de politie zijn hedenmorgen eenige werkwilligen naar IJmuiden gereisd, waar reeds 13 stoom trawlers naar zee zijn vertrokken. LISSE. GEMEENTERAAD. meentc Koudekerk G. K. te Leiden f 2 50 subs 1 dag; J. de J. te Leiden f.2.50 subs. 1 dag. drinkwaterovertreding Ter-Aar P. v. K. te Ter-Aar f. 3 subs. 1 dag; A. E. idem; A. V. f 5 subs. 1 dag; J. G. V. idem; J V f 3 subs. 1 dag; overtr. Crisis-Var kensbesluit M. P. M. te Hazerswoude f.5 subs. 1 dag; overtr. Vogelwet C. D. f.2 en f.3 en 2-maal 1 dag met verbeurdverkl. inbeslaggenomen vogelkooien: overtreding Ongevallenwet J. L, f. 8 of subs. 2 dagen. Straatnamen - Verhooging personeele belasting - Huurverlaging. (Vervolg i. Na behandeling van de punten betref fende de openoare Ul.O.-school kwam aam de orde de verkoop van een perceel bouwgrond aan de fa. Alb. Moolenaar al hier, gedeeltelijk gelegen aan de Kerkstr. ter breedte van bijna 35 M. en ter diepte van 30 M. tegen den prijs van f. 3.50 per M2. De Raad ging met het voorstel geheel accoord B. en W. stellen voor, om de straat van- at de Tulpenstraar (Oostwaarts) de naam te geven van Crocusstraat" en de door braak vanaf de Kanaalstraat in verbin ding met de Hyacinthenstraat (Kruseman- straati te noemen .Gladiolenstraat". De heer J. P. Segers wilde liever de Cro cusstraat .Irisstraat" en de Gladiolen- straat .Leliestraat" noemen. De heer A. H. Schrama wil de Gladiolen straat noemen „Hoppoelstraat" om zoo doende een historische naam te krijgen voor de vroeger daar gelegen èn sinds la ren gedempte „Hoppoel". De heer Kingma is het met den heer Segers eens. De heer Segers zou het jammer vinden als de naam „Hoppoelstraat" gegeven werd. aangezien de historiciteit van de .Hoppoel" van geen beteekenis is. Boven dien zou dan deze Hoppoelstraat de eenige zijn in het „Bloemenkwartier". dat daar thans gevormd wordt, waar spr. een groot tegenstander van is. De heer Warmerdam schaart zich aan de zijde van den heer Segers. De voorzit ter vindt de naam ..Hoppoelstraat" ook niet welluidend. Ten slotte wordt bij stemming besloten de namen Crocusstraat" en ..Gladiolen- straat" voor deze nieuwe straten te be stemmen. zoodat het voorstel-Segers ver worpen werd. Vervolgens komen ter sprake de Opcen ten Gemeentefonosbelasting. B. en W. stel len den Raad voor om het aantal opcen ten op 100 te stellen (thans 75). Het aan tal opcenten van 75 werd bij de opmaking van de begrooting voor 1933 voldoende ge acht om die begrootlng sluitend te maken. Blijkens de thans van den Inspecteur der Directe Belastingen ontvangen definitieve eerste raming van de opbrengst der Ge- meentefondsbeiasting in deze gemeente bedraagt deze echter niet f. U6.0QO. doch f80.000, alzoo een verschil van f36.000 mat de van hem voor de samenstelling van de cegrooting ontvangen opgave. Derhalve ontstaat op .de Gemeentebe- grooting voor den dienst -Jfe33 voor zoover deze belastingen op dezen dienst worden verantwoord, een tekort van f. 18.000 al leen voor zoover betreft de opbrengst aan opcenten op de hoofdsom der gemeente- fondsbelasting. Niet te verwachten is. dat abnormaal hooge uitgaven der gemeente tengevolge van de huidige tijdsomstandigheden bene den de ramingen op de Gemeentebegroo- ting 1933 zullen blijven, waarom het wen- schelijk is het 'ooven-aangegeven tekort nog zooveel mogelijk te dekken daar be lastingopbrengst welke voor het loopende dienstjaar nog mogelijk is. Door de heffing van 100 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting woidt het tekort van de Gameentebe- grooting voor het dienstjaar 1933 vermin derd tot een bedrag van f. 4667. Waarschijnlijk zal de gemeentebegroo- ting door deze mindere opbrengst niet worden ontwricht. Besloten werd 100 opcenten te heffen. In dit veroand merkt de heer Verduyn op dat de financieele toestand der ge meente zeer achteruitgegaan is. Enkele jaren geleden behoefden in het geheel geen opcenten geheven te worden en thans is het maximum reeds bereikt. De voorzitter stemt dit volmondig toe en voegt eraan toe. dat de grootst mogelijke zuinigheid zal worden betracht bij alle uit gaven. Tevens vestigt hij de aandacht op het feit. dat bij controle blijkt dat nog iedere week zich gevallen voordoen van niet zuiver opgeven van gezinsinkomsten door werkloozen. De heer v. Kesteren vraagt of het waar is dat een werklooze arbeider tot straf veroordeeld is. hetgeen de burgemeester bevestigend beantwoordt. In het, vervolg zullen meerdere personen verbaliseerd worden Het bestuur van de woningbouwvereeni- gin» ..Volksbelang" heeft den Raad ver zocht om de huurprijzen van het bouw blok van 36 woningen zijnde f. 4.70 per woning per week te mogen verlagen op f.4 per woning per week. Het bestuur meent dat een huurprijs van f. 4.70 per week voor de bewoners van die huizen hun draagkracht te boven gaat. Hierdoor voorkomt men huurschuld en zullend e huren van de huizen, toebehoo- rende aan de woningbouwvereniging, meer in overeenstemming met elkaar komen. De overige huren zijn alle om en nabij de f. 4 per week. De huurverlaging beteekent voor de wo ningbouwvereniging een mindere op brengst van huur van 36 x f. 0.70 x 50. 1. c. f. 1210 40 per jaar. In 1932 heeft deze vereniging op de verschillende bouwblokken een winst ge maakt van f. 1167.56, zoodat de huurverla ging mogelijk geacht kan worden, zonder een sluitende exploitatierekening in ge vaar te brengen. B. en W. kunnen zich wel met het ver zoek van genoemd bestuur verenigen en stellen voor het bestuur van „Volksbe lang" te machtigen de huurprijzen van het bouwblok van 36 woningen (Prlncesse- straati met ingang van Maandag 29 Mei as. te bepalen op f. 4 inplaats van f4.70 per week. De heer A. van Kesteren betreurt het, dat deze raadsvergadering zoolang is uit gesteld, waardoor deze menschen er de dupe van worden. De voorzitter zegt, dat door verschil lende omstandigheden de samenstelling der agenda moeilijkheden opleverde. De heer C. Schrama wil de huurverla ging van terugwerkende kracht doen zijn, aangezien enkelen reeds eenige weken f4 betaald hebben, omdat zij verklaarden niet meer te kunnen betalen. De heer J. P. Segers toont aan, dat het financieel onmogelijk is de huur van terugwerkende kracht te doen zijn. De genen. die reeds f. 4 betaalden zullen het achterstallige ten volle hebben bij te betalen. Verder merkt de heer Segers op, dat bij informatie gebleken is, dat deze woningbouwvereenlging in zijn geheel in vergelijking met andere soortgelijke ge meenten een prachtfiguur slaat. Er zijn wel vereenigingen die procentsgewijze grooter huurverlaging invoerden, doch die hebben altijd veel hooger huur laten be talen. wat een kleine kunst is om nu met een procentsgewijze grootscheepsche huurverlaging te komen. Unaniem werd besloten de huurverla ging op f. 4 per week a.s. Maandag in te doen gaan. De heer A. H. Schrama vraagt of de bouwvallige woningen op den Driesprong opgeruimd kunnen worden. De voorzitter vraagt zich af of hier wel van gevaar gesproken kan worden. De heer Schrama: als er geen gevaar is( kan de schutting ook verdwijnen. Voor af sluiting doet deze toch geen dienst, want de jongens breken er den boel af. Zelfs deuren liggen in den tuin geslingerd. De heer Fijnacker wijst op het onder houd aan de Termacwegen om verwaarioo- zing te voorkomen, waaraan aandacht ge schonken zal worden. De heer A. v. Kesteren vraagt of er iets gedaan kan worden voor werklooze in wonende zoons, die nu totaal niets geen steun krijgen. De voorzitter zegt dat dit een moeilijk punt is en wel een kwestie voor het Bur gerlijk Armbesuur zal worden. Deze aan gelegenheid zal echter verder in geheime zitting worden behandeld. Hierna sluiting der openbare zitting. Gevonden zijn: een laadbalk met haak, een rozenkrans en een portemonnale met geld Inlichtingen worden aan het politie bureau verstrekt. 143, naar Nd. Boulevard 3; E. J. B. Bickei. kappersbed van Zwolle, Hoogstraat II, naar Hoofdstraat 129; C. M. J. Koeleman geb. van den Berg, van Noordwijkerhout, Nieuwe Duinstraat 64, naar Pickéstraat 27; P. Th. M. van Schie, geb. van Santen, van Stoinpwijk, Stompwijkscheweg 224, n. Achterzeeweg 1. Vertrokken: F. M. van den Haak, van P Heinstraat 43, naar Wassenaar, BrOnck- horstlaan 20, G. C. H. Bentvelzen, geb. Salman, van Boerenb weg 31, naar Voor hout, Teljlingerlaan 28; M. Korbee, dienstb., van P Heinstraat 80, naar Oegstgeest, Rijngeesterstraatweg; A van den Haak, van P. Heinstraat 43, naar Wassenaar, Acacialaan 11 NOORDWIJK AAN ZEE. Mooie onderscheidingen. Het Chr. muziekgezelschap de .Echo der Duinen", dir. de heer H. v. d. Veld te Lei den behaalde op een concours te Loos- dret'it de volveTl" bekroningen: Marsch- wedstrüd met 54 ountcn le orlts. groot zilveren medaille Harmonie- en Fanfare- conoert-wedstrljd 4e afdeeling met 324'? punt le prijs wederom groot zilveren me daille. Als gevolg hiervan trad zij na afloop met alle le ortiswinners op in den Eere- wedstriicL welks streven werd bekroond met 131 punten, le eereprijs zilveren lau wertak Een kranige prestatie! In den Eerewed strijd werd o.m gekampt teven Vereen, in superieure Ie en 2de afdeeling. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Cozijn, d. van A. Smit en W. J. van Os; Neeltje, d. van A. Smit en W. J. van Os; Wiebe, z. van A. den Hoed en T. de Jong; Henricus Petrus, z. van Th. C Schuts en H. W. A. Remmerswaal; Adriana Alida, d. van W. P. Caspers en C. C. v. d. Kamp; Cornelis Johannes, z. van A. J. van Schie en E. J. Lassoolj. Ondertrouwd: N. W. Turnhout, 27 jaar en M. J. Koelewijn, 25 jaar; G. A. Vink, 40 jaar en C. M. van der Ham, 24 jaar. Getrouwd: J Varkevisser, 22 jaar en T. van Rooijen, 22 jaar. Overleden: Mina van der Niet 44 jaar, geh. met C. R. Krug: Jan Varkevisser, 80 jaar, wedr. van Aaltje van Dijk; Paulus Marcellus Franciscus Buijze, 10 jaar. z. van H. Buijze en G. J. M Humpig. Loop der Bevolking. Gevestigd: K. L. Fabri, en fam., van Londen, conservator v. h. Instituut Kern. naar Rembrandtweg 6: H van der Wiel, geb. Post, van Velscn, W. Beukelsznstr. 3 rood. naar v. Speij .s raat 12a: M. Gund- lach, dienstb van Wa-senaar, S houwweg 106, naar Rembrandtweg 7; F. Meijer, religieuse, van Lisse, Heereweg 275, naar Wilhelminastraat 15; D. Hartsuiker, kie-r- makersbed, van Vloddcr, naar Boarcnbur- gerweg 32: M. J. Bon, dienstb., van Hil versum, Hollandschel. 12, naar Langeveld 29. K E. Schavemaker, winkeljufrr„ van Haarlem, Over.o.iweg 6, naar Voorstraat 69; G E. Doelman en fam., controleur, van Hilversum, J. v. d. Heljdenstraat 261, naar Wilhelminastraat 33; G. C. M. van der Voort, kok, van Han Surlesse, naar Kerkstraat 26; M. C. Verhaar, van Nieuwe Niedorp, 't Veld G. 42, naar Voorstraat 59, J. Bakker, van Noordwijkerhout, Hardepad 1, naar Wilhelminastraat 15; A. den Hoed, en fam., hoofd eener school, van Modjo- kerto, naar Pr. Hendrikstraat 7; G. J. M. Rady, dienstb., van R'dam, Hecmraadsingel VOORSCHOTEN. Vereeniging Vrijz. Hervormden. Enkeie weken geleden werd alhier ge tracht eene afdeeling te stichten van de prov vereeniging van vrijzinnige her vormden in Zuid-Holland. Tot stichting van eene afdeeling werd na een gehouden vergadering waarin als spreker optrad ds. Westmijse, van Rotter dam, besloten. Het bestuur van deze afdeeling is als volgt samengesteld: dr. Jac. v. d. Ende, voorzitter; jhr. mr. R. Sandberg van Boe lens, vice-voorzitter; mevr. M. A. Stoker— Mesenig, secretaresse; mevr. A. de Boer-de Jong. penningmeesteresse; J. Douwes, Blijkens een, in dit nummer geplaatste advertentie, za] Zondagmorgen voor het eerst een kerkdienst worden gehouden in de gymnastiekzaal achter het Raadhuis waar ais voorganger zal optreden ds. R. Oldeman. predikant te Broek in Water land. Deze godsdienstoefening vangt aan om half elf. Aanrijding. Gisteravond omstreeks 7 uur is op den Leidscheweg mevr. wed .M. D. v T„ die per motorrijwiel in de richting Leiden reed aangereden door een auto. ZIJ be kwam verschillende verwondingen o.a. aan arm en hoofd en een kneuzing in de heup. De doktoren M v. d. Stoel en H. de Boer hebben haar verbonden en naar hare wo ning vervoerd. Het motorrijwiel werd zoo goed als vernield. VEUR—LETDSCHENDAM Ledenvergadering „Volksonderwijs". De afd. Stoinpwljk-Veur van de Ver. Volksonderwijs hield een flink bezochte ledenvergadering in hotel „de Zwaan". De voorzitter de heer Timmers wees op den regelmatigen groei der afdeeling. Besloten werd een blocmpjesdag te hou den ten bate van het fonds tegen kerke lijke dwang. Tot leden van de controle commissie werden gekozen de hecren Bloemheuvel en v. d. Kemp. In verband met het plaatsgebrek in het vereenigingsorgaan, zal aan de a.s. Alg. vergadering worden voorgesteld dit uit i te breiden. Met een opwekking om te strijden voor de openbare school werd de I vergadering gesloten. Ged Staten van Zuid-Holland hebben vernietigd het raadsbesluit van Stompwijk, waarbij aan de leden van dc commissie van „steun aan werkloozen" f. 1.50 per zitting als presentiegeld was toegekend. De Coop. Graanmaalderij „Nooit Gedacht", heeft wederom een loonsver laging, ditmaal van f. 1 per week, inge voerd De loonen zijn in ca. 1 jaar in totaal met ca. 25 pet. verlaagd. WARMOND. Een mooie prestatie. De muzlekveresmging St. Matthias, die hedenavond een muzikale rondwandeling zal maken door het dorp en een concert geeft in de gemeentelijke muziektent, heeft op het Nationaal Concours te Rotterdam een eersten prijs behaald met 384 punten. De Chr zangver. alhier heeft deelge nomen aan het Nationaal Concours te Amers-foort en wist daar in de afd. Uit muntendheid den tweeden prijs te be machtigen met 292 punten. DOE HET DAN NU!in de Gemeentelijke Grondwater Zweminrichting „DE ZIJL" Zwemmeesters gediplomeerd door n. z. b. Radicaal verhinderen dat ratten eeni# contact met zwemwater hebben, leidt tot bouwen van zweminrichtingen Xan bet type der overdekte en van dat met grondwater. 1583 Dr. P. H. VAN THIEL. Gemeentel. Grondwater-Zweminrichting .,De Zijl' is van dit type. CFARAAGD: S4n^an<"8 innende werken Fagelstraat 14. DIENSTBODE. Gevraagd; flinke Dienstbode, voor dag of dag en nacht, ook Duitsche. 9614a Jan van Goyenkade 1. MODELLEN BOEKJES GRATIS VERKRIJGBAAR 1603 Brieven aan hei Bureau ran dit Blad on dei No. 7004 TE KOOP een VI: tons Ford vrachtwagen; een z. g. als nieuwe Betonmolen en een Directiekeet, 4 x 4 M. Te bevr.: C. v. ITERSON, Voorbouterweg 23 en J. J. MOOTEN, Hofstraat No. 44, Rij'nsburg. 1528 Notaris H EERDBEEK te Katwijk, zal op Donderdag 1 Juni 1933 te Katwijk aan den Rijn, op het Veilings terrein, des namiddags te 2 uur, in het openbaar om contant geld verkoopen: Diverse partijen HOUT, als; palen, delen, baddings, af braak, enz. 1588 Fijn Salon-Ameublement, van particulier ter overname, best. uit: 2 auto-fauteuils, 4 eiken stoelen, daarbij groot dressoir, tafeltje en thee- dressoir, alles te zamen f.155, gekost f. 425. Salonkarpet f.20 en f.40, gekost f.95. 2 club fauteuils en 4 stoelen f.75. Eiken dressoir f45. Tevens nog eenige andere chique meubelen. Alles 3 maanden geleden geïnstalleerd. Te zien alléén Zaterdag van 5 tot 9V: uur, Zondag van elf 7 uur, Maandag, Dinsdag en Woensdag van elf tot 9 uur. 75 Bcnoordenhoutscheweg 75, bij den Dierentuin, den Haag 1539 3—2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7