LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 27 Mei 19) UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. BUSLICHTINGEN. ALPHEN. Aanrijding. In de Julianastraat werd de vrachtauto bestuurder J. S. uit Enschedé met zijn vrachtauto aangereden door een hem achterop komende vrachtauto van D. C. v. R. alhier. Eerstgenoemde auto werd hierbij van achteren beschadigd, terwijl tevens de voorruit brak. Ook de auto van van R. werd beschadigd; onoplettendheid van v. R. is waarschijnlijk de oorzaak. Burgerlilkr Stand. Geboren: Gerritje, d. van D. Turken burg en Tr. de Haas Stijntje, d. van C. Raaphorst en 8. de Jeu Johanna, d. van N. G. van der Erl en J. C. Bottelier Gecrtrulda Antonia, d. van G. P. Wort- man en G. v. d. Tol Maartje, d. van A. Rijnsburger en A. P. v. d. Stoel Corne lls Adrlanus Maria. z. van A. J. J. v. Drift en M. C. W. Lindenhoff Augusti- nus Gerrit, z. van A. G. Dijk en M. W. Vierbergen. Gehuwd: Adrlanus Oskam 23 j. en A. de Wit 30 j. G. Zondag 27 J. en P. Mulder 23 jaar. Loop der Bevolking. Ingekomen van: Voorschoten, Joanna van der Werf. religieuse, Noordelnde 28 Hilversum, Jannetje v. d. Bijl, hulp in de huishouding, Julianastr. 80 Eindhoven, J. J. B. SpreU, kantoorbed., Vinkebuurt 3 Nieuwkoop, J. Wingelaar, veehou dersknecht, Zuideinde 41 Amsterdam, Elisabeth Wesseling, echtgen. van M. A. van Doorn zonder beroep Hoorn 182 Arnhem, Willem Adriaan Mulder, zonder toeroep, Raadhuisstraat 44 Nieuw-Lek- kcrland, Neeltje Verheij, dienstbode, Ot- weg 18 Waddinxveen, Hendrik van Nie- len en gezin .rijwielhandelaar, Pr. Hen- dilkstraat Sa rood. Vertrokken naar: Amsterdam, Pretorius- straat 44, Alida van Wilgen, dienstbode, Steekterwcg 268 Vlaardingen, Hoogstr. 223, Melis Lleftinck, horlogemaker, Dwars straat 3 Utrecht, Surlnamestr. 4, Cor nells van den Hoek en gezin, fabrieksarb. Murltsstr. 33 Leiderdorp, Jaagpad 65, Geertje Maria Boer, echtgen. van P. G. Verkadc, zonder beroep. Ringdijk 4 Ha- zerswoude, Hooge-Rijndijk, Jannetje Hen- drlka Sekeris, dienstb., Prinsenlaan 22 Rijnzaterwoude, Molenbrug, Jacobus Oost veen, opperman, Hoflaan 6 Nieuwveen, Nieuwveenscheweg 113, Cornells Ouwer- sloot en gezin, wegwerker N.S., Steekter- weg 130d Rijswijk, Oranjelaan 27, Fran- cina Anna Maria Wouters, Julianastraat 36 Alkmaar, Langestr. 94, Jan Frederik Egberts, kok, Raadhulsstr. 44 Nieuw veen, Dorpstr. 230, Cornells Jacobu3 Mul der en gezin, veehandelaar, Bloemhofstr. 36 Zegveld nr. 135. Aaltje de Wit, echt- genoote van A. Oskam, zonder beroep, Dorpstraat 67. De heer H. Wilts, leeraar aan de Muloschool met den Bijbel afd. L.O. alhier is benoemd tot leeraar aan de Koningin Wilhelmlnaschool afd. Mulo te Apeldoorn. De opbrengst van de busjes van uit bouw der Ned Herv. Kerk Julianastraat bedraagt over de afgeloopen maand ruim f. 135. hun belangstelling. Spr. bracht voorts dank aan het gemeentebestuur voor de beschikbaarstelling van den grond en verder allen, die hadden medegewerkt om zoo'n prachtig eeheel te verkrijgen Vervolgens sprak de heer C. Ph. Moer- lands, Rijkstulnbouwconsulent en direc teur der Rijkstuinbouwschool alhier. Spr. roemde ten zeerste de goede gedachten van de vereeniging van Boskoopsche cul turen om dezen smtimentstuin te stich ten. Spr. zag in derf tuin een groot studie object, vooral voor nieuwe en goede varië teiten. Daarna trad naar voren burgemeester CoüJn, die de vereeniging feliciteerde met deze aanwinst. Spr. zag ook in dezen tuin een groot belang voor Boskoop, vooral in deze crisistijden en hoopte, dat, mocht er weder een tijd aanbreken van meerdere vraag naar boomkweekerijproducten er dan in de eerste plaats naar gestreefd zal worden, het beste aan de markt te brengen. Als laatste spr. trad naar voren de heer J. Dijkhuis, voorzitter van den Bond van Plantenhandelaren, die het bestuur even eens gelukwenschte met de aanwinst van dezen sortimentstuin. De heer Veerman sprak een slotwoord, waarna het gezelschap overging tot be zichtiging van den tuin. Nog goed afgeloopen. Aan de Puttekade stapte mej. T. met haar dochtertje uit een autobus. De kleine liep voor de bus om en werd gegrepen door een juist passeerend motorrijwiel. De motorbestuurder en het kind kwamen te vallen. Eerstgenoemde, een inwoner uit Hazerswoude. kwam er goed af. Doch het meisje kreeg een ernstige verwonding aan het hoofd en moest worden verbonden. Vandalen. De aan het begin van Zuidwij k nabij de woning van den burgemeester staande prachtige bloeiende seringenstruik „Souv. de Spath", is door vandalen van de prach tige takken ontdaan. Het is te hopen, dat de politie de daders kan opsporen, opdat deze hun welver diende straf zulleh krijgen. HAZERSWOUDE. GEMEENTERAAD. De Koudekerksche brug Agentschap Arbeidsbemiddeling Verhuur woning schoolhoofd Nog een schoolkwestie. reglement voor de aanspraken bij ziekte en ongeval. B. en W. stellen voor aan die be zwaren tegemoet te komen. Een voorstel van de heeren Schut en de Kort om de vergoeding op f. 50.te handhaven wordt met 3 st. voor en 6 st. tegen verworpen. Hierna wordt overeen komstig het voorstel van B. en W. besloten. B. en W. stellen voor de betrekkingen van onderwijzer en onderwijzeres aan de openbare school ingaande 1 Juli e.k. op te heffen en in verband daarmede aan den heer G. van Heyen Oort en mej. A. J. Mollema met ingang van dienzelfden da tum eervol ontslag te verleenen zulks met het oog op de te openen Ned. Herv. School, die blijkens de overgelegde verklaringen van de ouders der kinderen van de open bare school door 45 kinderen van laatst- genoamde school zal worden bezocht Al hoewel dit cijfer mogelijk ten slotte kan blijken niet geheel juist te zijn kan toch aangenomen worden dat de openbare school hoogstens een eenmansschool wordt Na 1 Juli e.k. kan het tijdelijk hoofd met de overblijvende kinderen voortgaan. De heer J. H. van Vliet vraagt of aan een eenmansschool een onderwijzer met hoofdakte verplicht is, anders zou de heer v. Heyen Oort, die geen hoofd-akte heeft, kunnen blijven. De voorzitter antwoordt, dat voor hoofd eener school de hoofdakte verplicht is, hoogstens voor zes maanden kan daarvan worden afgeweken. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Na eenige wijzigingen en rondvraag volgt sluiting. Wegens opheffing van de betrekkin gen van onderwijzer en onderwijzeres aan de openbare school daar deze school met 1 Juli a.s. zal overgaan in een één-mans- school. is aan den heer G. van Heyen Oort, onderwijzer en mej. A. IJ. Mollema. onder wijzeres, eervol ontslag verleend tegen bovengenocmden datum. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Gerrit Lekx, 21 jaar en Geertje de Wit, 21 jaar. Getrouwd: Johannes de Vogel, 26 jaar, en Johanna Maria Straver, 22 jaar. De Geref. Deo Gloria directeur behaalde op het Nationaal Zangconcours ie Amersfoort in de 2e afdeeling een 2en prijs inet 272 punten. Onze plaatsgenoot mej. H. Dorrepaal behaalde te Haarlem het diploma voor verpleegster. Zangvereeniging „Soli ur de heer de Wolf ALKEMADE. Door B. en W. is benoemd tot eerste ambtenaar ter Secretarie de heer L. A. N, van Dommelen te Zoeterwoude. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maurits, 2. van A. Vermeulen en H. Boot; Hendrika Teuntjc, d. van A. Ooms en A. v. d. Bosch. Overleden: A. A. Eindhoven 89 jaar, wed. van G. Kruit: G. Timmer, 72 jaar, geh. met G. Landman. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Bloemsma, van Acht- karspelen. Vertrokken: T. C. M. Bloem, naar Naald wijk; S. C. Meerse, naar Langeruigeweide; A. Fokker, naar Gouda; R. Th. Fortuin, naar Leiderdorp. Arbeidsbemiddeling. Als werkloos staan ingeschreven; 1 wagenmaker, 24 landarbeiders, 16 pakhuis knechts, 10 schippers, 30 fabrieksarbeiders, 5 opperlieden, 29 losse arbeiders, 2 elec- tricicns, 3 schilders, 1 houtbewerker, 1 beier, 7 metselaars, 13 timmerlieden, 5 grondwerkers, 1 visscher, 2 chauffeurs, 2 opperlieden, 3 smeden, 1 winkelbediende, 1 molenaar, 1 klompenmaker. Ds G. Timmer t. Alhier is in den ouderdom van 72 jaar overleden ds. G. Timmer, cm. predt. der Ned. Herv. Kerk. Ds. Timmer, die in 1863 werd geboren, werd in 1890 candidaat tot den H.D. om 3 Aug. 1890 de Evangeliebediening te aan vaarden te Nieuwpoort. Achtereenvolgens diende hij de Ned. Herv. Gemeenten van Nieuwpoort (1890—1894): Giesscn-Nieuw- kerk (1894-1897); de Lier (1897-19 9) en Hellevoetsluis (1909—1930). Den len Decem ber 1930 verkreeg ds. Timmer eervol emeritaat. Gevonden voorwerpen, een belasting- merk met etui, 2 zwarte kousen, een kinderportemonnaie met Dorlas-penning. Inlichtingen bij de politie. BOSKOOP. Op Concours. Naar wij vernemen zal Boskoop's ge mengd koor „Willen is Kunnen" deelne men aan het zangconcours te Utrecht op 1 Augustus a.s. waar het zal uitkomen in de 2e afdeeling. Opening Sortimentstuin. Woensdagmiddag had de ofilcieele ope ning plaats van den sortimentstuin. De voorzitter van de vereeniging voor „Boskoopsche culturen", de heer D. Veer man Jr.. voerde als eerste spreker het woord en dankte de aanwezigen, onder wie de burgemeester en mevr. Colijnvoor De Raad kwam in openbare vergadering bijeen; afwezig de heeren A. J. de Jong en L. Noordam. Na opening en vaststellen der notulen deed de voorzitter mededeeling van ver schillende ingekomen stukken, die voor kennisgeving werden aangenomen. Van Koudekerk was ingekomen een staat van ontvangsten en uitgaven betref fende de Koudekerksche brug, waaruit blijkt, dat deze gemeente over 1932 moest bijdragen f. 1486.21. Naar aanleiding hier van vraagt de heer M. Scheel naar de op- nieïdên. brengst van hetgeen betaald wordt voor de doorvaart. De Voorzitter zegt dat de doorvaart geheel vrij is, zoodat daaruit geen opbrengst verkregen wordt. Volgens den heer Scheel is het tradltioneele klompje echter nog in gebruik. De balans en de verlies- en winstreke ning van de Bouwvereeniglng wordt goed gekeurd .Evenzoo de rekening van de Ver. „Werkverschaffing". Naar aanleiding van deze laatste vindt eenige bespreking plaats als gevolg van een vraag van den heer J. de Kort of de oorzaak, dat de te werk gestelde werkloozen boven de 65 reeds 1 April ontslagen zijn, gezocht moet wor den in de mindere subsidie van de ge meente, waarop de Voorzitter antwoordde, dat de gemeente een vaste subsidie van ƒ.500.heeft toegestaan. Wordt behandeld een verordening voor het agentschap der arbeidsbemiddeling. De instelling van zulk een agentschap is wettelijk verplicht. Tot nog toe was de Secretaris correspondent der arbeidsbe middeling zonder dat zulks bij verorde ning was geregeld of daar eenige vergoe ding voor werd gegeven. B. en W. stellen nu tevens voor den agent een vergoeding van f.50 toe te kennen en aan G. W. Jochems. waar de werkloozen van het Dorp zich dagelijks melden, een jaarltjk- sche vergoeding van f. 100.toe te leggen. Het Rijk draagt in deze vergoedingen 40 »/o bij. De verordening en de vergoedingen wer den aldus vastgesteld. Van den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk is een verzoek ingekomen om de woning voorheen bewoond door het hoofd der Ned. Herv. school, tegen een huurprijs, welke lager is dan f. 400.— per jaar. B. en W. stellen voor de woning tijdelijk te ver huren t.m. October 1933. Zoolang over het voortbestaan der Openbare School nog niet beslist kan worden en dus de moge lijkheid blijft, bestaan dat deze als een mansschool blij ft en daarvoor dus een hoofd moet zijn, kan de gemeente be zwaarlijk de woning definitief verhuren. Wanneer 1 Juli e.k. de Herv. school ge opend wordt kan beoordeeld worden aan de hand van het aantal kinderen dat over blijft. wat dient te geschieden. Een huur van f. 400 achten B. en W. niet te hoog. Bij definitieven verhuur kan het bezoldi gingsbesluit gevolgd worden volgens welke i5°/o van de jaarwedde wordt verwoond op de huurwaarde volgens de personeele be lasting, zulks naar keuze van het betrok ken hoofd. Na uitvoerige discussie amendeert do heer van Dam het voorstel van B. en W. hl dien zin, dat het hoofd der te openen school ook voor de tijdelijke bewoning de keuze heeft tusschen 15 van zijn jaar wedde als huur of de huurwaarde volgens de personeele belasting. Hiertegen hebben B en W. geen be zwaar. Daarop wordt het aldus gewijzigde voor stel van B. en W. aangenomen. Van Ged. Staten is een schrijven inge komen waarin enkele bezwaren worden gemaakt tegen de verordening betreffende de veldwachters. Deze bezwaren betreffen de leeftijdsgrenzen, de vergoeding van f. 50.— voor het gebruik van een rijwiel, waarvoor f 30— voldoende wordt geacht en de verwijting naar hét Ambtenaren LEIDERDORP. Verkeersongeval. Op den Hoogmadesche weg werd de 13-jarige B. A. H., die met zijn rijwiel de rechterzijde van den weg bereed, door den bode B. van Hoogmade aangereden, tengevolge waarvan de jongen met zijn rijwiel in de sloot terecht kwam. Door een tweetal passeerqppje wielrijders, werd de jongen op het. droge gebracht. Deze twee onbekende wielrijders worden ver zocht zich bij de politie alhier aan te Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje Catharlna, d. van G. J, v. d. Stoel en A. de Graaf. Ondertrouwd: Reinier Waliaart. 55 jaar en Jacoba van Tongeren, 52 jaar. Overleden: Dirk Blom, 37 jaar. LEIMUIDEN. Vergadering van den Griet- en Vriese- koopschen polder. De stemgerechtigden Ingelanden van den Griet- en Vriesekoopschen polder hielden in het café van den heer Sneeboer alhier hun jaarvergadering. De heer J. L. Straat hof opende met een woord van welkom De secretaris de heer J. W. de Ren las de notulen van de vorige vergadering. De notulen werden onveranderd vastge steld. Aan de orde kwam behandeling van de rekening dienst 1932. Op voorstel van de commissie belast :inet het nazien van de rekening werd deze over 1932 vast gesteld als volgt: Inkomsten f. 8209.15, uitgaven f. 6520.33. Batig slot f. 1688.82. Volgde behandeling der begrooting dienst 1933. Op verzoek van den heer Visser werd eerst behan deld de kwestie van het dorpswater. Het bestuur stelde voor geen verandering in den toestand te brengen. Met de ver- oeteringen in den loop van het jaar aan gebracht komt er niet meer zooveel water in den polder als voorheen. Bovendien kan men liet dorpswater niet laten ver vuilen, zoodat doorstrooming gewenscht is De heer Visser zou de bebouwde per- ceelen in de kom van het dorp zwaarder willen belasten. Met alleen de stëmmen van de heer Visser tegen werd besloten geen wijziging in den toestand te orengen. De heer Visser zegde dat hij om deze reden ook tegen de begrooting zal stem men. Hij verzocht aanteekening van de motieven van zijn tegenstemmen op het proces-verbaal. De begrooting werd onveranderd vast gesteld in inkomsten en uitgaven op f. 10.059.21. De mededeeling van den secre taris dat de polderlasten door de aan neming van de begrooting wederom met f. 1 per H.A. zijn verlaagd, werd met in stemming begroet De lasten zijn nu f.11 per H.A. Het bestuur werd weder gemachtigd tot het doen van af en overschrijvingen op de begrooting. Mede werd het bestuur gemachtigd tot onderhandsche aanbesteding en uitvoering in eigen lieheer van de op de begrooting gebrachte werken en leveranties. Tot leden van de commissie belast met het nazien van de rekening dienst 1933 werden benoemd de heeren L. de Rijk, J. Boere en J. van Leeuwen en tot plaats vervangende leden de beeren G. van der Snoek, J. A. Bernard en J. A. van Beijeren. Deze namen hun benoeming aan. Besloten werd om gedurende 1934 wederom aan de Kerkvoogdij der Herv Gemeente te Leimuiden een subsidie te verleenen ad f. 50 in de kosten van onder houd van de Kerkiaan. Deze weg is voor een aantal ingelanden van groot belang Daarna werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Bur rlijke vtand. Geboren: Wilhelmus Emericus, z. van W. J. dé Hollander en Q. Loos. Overleden: Frederik Klomp, 12 jaar. Gehuwd: C. A. Munsterman en P. K. van Diemen; W. van Dijk en Lljpje Z weegman. De collecte voor het Crisis-comité heeft ruim f.29 opgebracht. NIEUWKOOP. Burgerlijke stand. Geborem Clasina, d. van F. van der Wel en M. van Vliet; Huberta, d. van J. Eijs en J. M. Wijfje. Overleden; C. van Wijngaarden, 54 jaar, echtgenoote van C. Zimmerman; A. B. Plomp, 37 jaar, echtgenoot van P. Noordam. Ondertrouwd: N. Leliveld, 25 jaar en C. M. van der Fem, 24 jaar, wonende te Amsterdam: H. Verkerk, 24 jaar, wonende te Nieuwveen en G. Verduijn, 21 jaar. Mej. M. Wouters heeft met ingang van 1 Juli a.k. eervol ontslag gevraagd als schoonmaakster van het gemeentehuis alhier. NOORDEN. Aanbesteding. Door den bouwkundigen F. Pieterse al hier werd aanbesteed een dubbel-woonhuis voor rekening van Z. Otto en Zn. te Noorden. Ingeschreven werd als volgt: Metsel en betonwerk: A. C. Schutter f.2884: L. Immerzeel f.2595; G. Bodegraven f.2485; C. Veenman f. 2387P. de Jong f2369. Timmerwerk: J. Hakkeling f.1976; Niesing f.1909, N. Vink f. 189D. Lood- en zinkwerk: G. Groenendijk f.174. Waterleiding: Jac. Pieterse f. 75. Electrische aanleg: S. Splinter f.181 Smeedwerken: G. van den Heider f.7889. Totale aanneemsom f.5070.89. De begrooting was f. 5874. De bijdrage der Geref. Kerk alhier voor de Classis Woerden bedraagt f.63. De Geref. Kerk ontving als nood lijdende kerk een gift van f. 18.58 van de Geref. Kerk te Zwammerdam aldaar ge collecteerd. OUDE-WETERING. Vergadering „Boerenleenbank". Alhier is de algemeene ledenvergadering der Coöperatieve Boerenleenbank gehou den in de zaal van den heer Klein. De voorzitter van den Raad van Toe zicht, de heer K. Duyser, leidde deze ver gadering. In zijn openingsrede herdacht de voor zitter in welgekozen woorden de beide overledenen, die de Bank in 1932 zijn ont vallen. De notulen werden zonder bemerking goedgekeurd. In het jaarverslag werd het lid van den Raad van Toezicht, wijlen de heer G. Boot herdacht, die, als een der oprichters van de Bank gedurende de 32 jaar van haar bestaan een bestuursfunctie heeft waargenomen. Geheel vrij van alle per soonlijke kwesties gaf de overledene steeds advies, zooals helder verstand en geweten hem voorschreef. Een zwaar verlies heeft de Bank met dit heengaan getroffen. Uit het verslag, rekening en balans stip pen wij het volgende aan. Per 31 December bedroeg het ledental 287. In omloop zijn 1135 spaarbankboekjes met 'n gezamenlijk saldo van f. 803.445.02. De spaargelden waren in 1932 nog iets ge stegen. Aan voorschotten was geplaatst f. 489.380.09. verdeeld over 228 posten. 190 rekeninghouders hadden per 31 De cember een vordering en schuld aan de Bank van respectievelijk f. 282.557.47 en f. 585.585.06. De Centrale Bank had een vordering van f. 112.533.63. Aan rente is ontvangen van voorschot ten f. 20.871.19, in rekening-courant f 23.081.86, coupons 1.1207.53 en f. 2406.67 aan provisie en diversen. Aan rente is uitgegeven, aan spaargel den f. 30.526.73, in rekening-courant f. 6362.49, afschrijvingen f. 2700.10 en aan diversen f,7.441.76. De omzet der Bank is in het afgeloopen jaar minder geworden, dat tengevolge van het kleiner worden der verhandelde bé dragen. De bedrijfswinst heeft over 1932 bedra gen f. 6.637.64. Bij de verkiezing zijn met algemeene stemmen herkozen tot lid van het bestuur, de heer H. P. Klein te Oudewetering en tot lid van den Raad van Toezicht, de heer C. Straathof Jz. te Nieuwe-Wetering. In de vacature ontstaan door het over lijden van den heer G. Boot, werd geko zen de heer J van Dam te Leimuiden. De heer A. Remmelts te Leimuiden werd met groote meerderheid van stemmen tot lid der financieele commissie gekozen. Van de rondvraag werd een animeerend gebruik gemaakt. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Christina Maria, d. van H. P. Heemskerk en Joh. Ubink; Laurentius Petrus, z. van Henr. Sassen en A. J. van Dam. Overleden: D. A. v. d. Laan, 5 m. Loop der Bevolking. Gevestigd: Wed. A. C. Rijkelijkhuizen, van Rijnzaterwoude. Vertrokken: N. Baas, naar. Ouder-Amstel. BEDEN: Hortus Botanicus: Tentoonstellin; i natuur in en om Leiden". 10—5 uur Zomerlust: Tooneelavond „Het Nu Tooneel", 8 uur nam. Zondag. Stadsevangelisatie (Morschweg 59,- menkomst te 8 uur nam. Maandag. In den Vergulden Turk: 3 Oct. Ver. 8'/« uur nam. Marekerk: Wijdingsavond Werkmansbond, 8 uur nam. Ledenti Chr. t BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. dj; „Het groene masker". Zondag nam. 2 uur 4 uur 30 en 8 mn Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur aai „Susanna in 't bad". Woensdag en Zaterdag nam. 2 j Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur Trlanon-Theater Breestraat, 8 u. nai „Madonna, wo bist du?" Woensdag en Zaterdag nam. 2 u Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Gene kundeConsultatiebureau voor moeui kinderen. Halltwee tot 3 uur nam lui ting tegen dlphterie 45 uur nam Donderdags: Inst. v. Praeventieve neeskunde. Consultatiebureau voor ai holisten. 7—10 uur nam. Dagelijks. Den Haag, Dierentuin: Vo jaarsfeest van 2—12 uur nam. Dagelijks Den Haag (Scala): Bouwme ter's revue, 8 uur nam. 's Zondags 2 1 matinee. De avond-, nacht- en Zondagsdienst 1 apotheken wordt van Vrijdag 26 tot en u Zondag 28 Mei a.s. waargenomen door apotheken: G. H. Blanken, Hoogewa 171, Telef. 502 en D. J. van Driesum, Mi 110, Telef. 406. De geneeskundige Zondagsdienst te 1 den wordt van Zaterdagavond 8 uur I Maandagmorgen 8 uur waargenomen li de doctoren Janssens, Nieuwzwaag, Pooi man en Veldhuijzen. Te Oegstgeest wordt deze dienst dj waargenomen door dr. Bertel, Tel. 3302. Branden. In de meubelfabriek van den heer Kemi i kes ontstond een begin van brand in 1 opslagplaats van krullen en zaagsel. Ds spoedig optreden werd de brand gebtal en erger voorkomen. Aan het Jaagpad brak brand uit in el I oude onbewoonde boerenwoning welte i heel in vlammen opging evenals een i I berg met stal. De oorzaak is onbeS- Jaarvergadering „Eigen Haard", I11 de Raadzaal had de algemeene vergadering plaats van de vereenigi:; bevordering" van het verkrijgen va roerend goed door land-arbeiders J Haard". In 1932 zijn geen plaatsjes is zin der wet uitgegeven. Aanvragen voor kwamen niet in, zoodat het plaatsjes beperkt bleef tot zes. Een M zicht werd gegeven van de beretó der jaarlijksche annuiteiten d.i. per plstó en per jaar f. 185. Inzake het losse land werd gemeld, als gevolg van het ongunstige results het gemeentebestuur besloten heeft W land aan één persoon te verhuren De heer Nielen werd met stemmen herkozen. ZWAMMERDAM. Vergadering Ver. van Chr. Belangen. De Vereeniging tot Bevordering Chr. Belangen, van welke vereeniging Chr. Nat. School alhier uitgaat, hield on* leiding van den heer C. van Muiswinke Mzn. haar jaarvergadering. Het hoofd dei Schooi, de heer A. R. Koster ga' ee' overzicht van het schoolleven over be afgeloopen jaar. Dit stemde in alle op zichten tot tevredenheid. Het aantal leef lingen bedroeg 95 en van de schoolbal® theek welke 130 boeken telt, werd eer veelvuldig gebruik gemaakt. Het financiee verslag van den penningmeester, den M® L. Hoogendoorn, was eveneens gunstig- N ruime afschrijvingen kon nog een ban, saldo van f. 48.76 worden geboekt- w winst op de schoolschapen bedroeg f Hierna volgde een bestuursverkieri"? De heeren C. v. Muiswinkel Mzn. ia,tr' en N. Kortenoevers (aftr.) werden herkozen Na eenige besprekingen bij de row vraag, eindigde de heer G. W. Domburi met dankzegging. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannie, d. van Arie Doordui» en van Johanna Ermina van der Bregma Perron H. S. M. Op werkdagen: Richting Amsterdam Rotterdam 3.—*' 10.40 13.30 15.15 16— 16.20 17.50 22— 22.45 3— 7— 10.40*= 13.30 14.30 16.20 16.50 19.20 23.05 Utrecht 5.15" 15.55 20.10 te' WADDINXVEEN Burgerlijke Stand Geboren: Johanna Grietje, d. van M. Zijderhand en N. Kraan; Engelina Emma 1 Marie, d. van G. J. Bresser en E. Dijns; Neeltje, d. van J. van Noort en F. van j Z wieten. Ondertrouwd; A. van der Berg, 25 jaar en M. van Dam, 21 jaar: A. Boevéé, 25 jaar en C. L. Vermulm, 20 jaar; A. van Eljk, 24 jaar en T. de Goeij, 25 jaar. Getrouwd: J, van Koulil, 25 jaar en A. van der Made, 22 jaar. Des Maandags en daags na feestdag niet. De verzending geschiedt door J- schenkomst van het hoofdkantoor Op Zon- en Feestd'gen: 3— 22.56 3— 22— Station Reerensingel Bus aan den trein niet op Vertrek der posttreinen op werkdag 12.35 16.27 *8'4 2-"

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6