Bespaar tijd en geld Wasch met 'n VELo K \TWIJKERS DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY. LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Zaterdag 27 Mei 19J UIT DE OMSTREKEN. ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz AALSMEER. Aanbesteding. Bij de aanbesteding voor het verplaatsen van een houten hulpkerk van Schoonhoven naar Aalsmeer-Oost, door architect Berg hoef, voor rekening der Ned. Herv. Ge meente alhier, werd als volgt ingeschre ven: Perceel I (timmerwerk): J. Bosman 1.3125, J. Oelein f.2045, fa. W. Spaargaren en Zn. f. 2900, Gebr. P. en J. C. Hulsbos f.2725, D. v. d. Zwaard f.2483, P. J. Kramer f. 2300, P. Verhoek f. 20—77. Perceel II (metselwerk): P. Terrechorst f. 1077, Joh. van Loon f. 980, J. Terree horst f.969, W. Bijl f.875. Massa: A. Eveleens f 4115, gebr. Moolhuizen f.4090,. O. Mosselman f3997, J. Nelemans f. 3908, A. Biesheuvel f. 3924, A. v. d. Zwaard f.3781, Gebr. J. en J. v. d. Laarse f.3570, P. Verhoek f. 2900. Hei- en schilderwerk was buiten de besteding. Jaarvergadering „Uiterwegs Fanfarecorps". Bovengenoemde verecniging hield haar jaarvergadering in do N.V. „De Oude Veiling onder voorzitterschap van den heer J. Spaargaren Jbzn. Na opening las de secretaris, de heer J. Spaargaren C.Jz„ de notulen der vorige algemeene ver gadering, welke overeenkomstig werden vastgesteld. De secretaris bracht het jaar verslag uit. Het aantal werkende leden van het corps breidt zich steeds nog uit, terwijl dat der kunstlievende leden eenigs- zins terugliep. Een verloting is georgani seerd tot versterking der kas en de secre taris hoopte, dat deze een flink batig saldo zou opleveren. Verder gaf 't verslag een opsomming aan het werk door 't corps in het afgcloopen jaar verricht, waar bij een bijzonder woord van dank werd gebracht aan den directeur, den heer W. Maarse Kzn., voor diens belangloozen ar beid in dienst van het corps. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn jaarver slag. De penningmeester, de heer Alb. Hansen, gaf verslag van zijn gehouden beheer. De ontvangsten waren f. 727.35, de uitgaven (met inbegrip nadeelig saldo vorig boekjaar) f. 961.78'/!, tekort alzoo f. 234.43',2. In verband met het nadeelig saldo deed de voorzitter ecnige mededeeiingen, waar uit geconcludeerd mocht worden, dat het met de geldmiddelen wel weer in orde zou komen. Boeken on bescheiden van den penningmeester waren door de Fin. Com missie nagezien en in orde bevonden. De voorzitter dankte den heer Hansen voor zijn accuraat beheer en hoopte, dat hij nogiv ele jaren de functie van penning meester met dezelfde ambitie zou mogen blijven vervullen Tot leden der Fin. Commissie 1933—1934 werden be noemd de heeren J. Vreeken Czn. en A. Vos. De contributie der werkende leden onderging geen wijziging, wel die der donateurs, welke teruggebracht werd van f.2 op f.1.50 per jaar, in verband met de tijdsomstandigheden. Als bestuursleden werden met alg. st. herkozen de heeren Alb. Hansen, D. Maarse en J. Spaargaren CJzn. De begrooting voor het dienstjaar 1933—1934 werd vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f. 700, waarbij gerekend is op f. 100 afschrijving van nadeelig saldo. Besloten werd, 's jaar lijks twee uitvoeringen te geven en deel te nemen aan het muziekconcours te Elle- com. Na behandeling der rondvraag, sloot de voorzitter de vergadering, waarbij hij in het bijzonder dank bracht aan hen, die zich in het afgeloopen jaar op de een of andere wijze verdienstelijk voor de vereeniging hadden gemaakt HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren; Pietertje, d. van P. van der Luit en L. Speelman; Willem, z. van W. van Neuren en A. Bos; Arie, z. van H. P. van Anrooij en A. van Tol; Wilhelmus Antonius, z. van H. A. van Leeuwen en M. van Graas; Willem, z. van J. B. de Jong en W. Grauwelman; Cornelia Elisa- (beth, d. van Th. Langeveld en Q. C. Rotteveel; Jan Jacob, z. van A. Jonker en A. Touw; Wilhelmina Maria Hendrika, d. van K. A. Wolterink en J. C. van Dort; Gerarda Appolonia, d. van A. F. J. Bijlhouwer en C. H. O. Homan; Veronica Maria, d. van J. Verheijen en M. E. Stuster; Theodorus Joseph, z. van J. van Hal en B. J. Duivenvoorden; Klaas Chris- tiaan, z. van L. van der Putten en C. Westmaas. Joannes Joseph, z. van P. van Schie en E. van den Boom; Johannes Cornelis, z. van C. den Hollander en M. W. den Hertog; Johannes Adrianus Jacobus, z. van J. A Schoonderwoerd en A. Jansen; Hendrika Maria, d. van N. van der Tol en E. J. van Aalst. Ondertrouwd: C. Blokker, 24 jaar en A. J. Wijnholts, 22 jaar; C. Mantel, 23 jaar en G. G. J. Groepenhoff, 19 jaar; J. de Boer, 26 jaar en G. Tol, 27 jaar; J. N. J. Hazekamp, 29 jaar en G. Verbeek, 26 jaar: J. Verbaas, 28 jaar en M. Bouterse 24 jaar. Getrouwd: J. Fienstra, 33 jaar en J. Scheffer, 27 jaar, G. Ritmeester, 25 jaar en J. Kerzaan, 22 jaar; B. Q. van der Riet, 33 jaar en G. M. van Steen, 25 jaar; H. Gijsenbergh, 28 jaar en C. J. Tos, 23 j. Overleden: Johanna Klazina Buurman, 82 jaar, wed. van K. Nederveld; Maria Elisabeth Nieuwenhuijs, 45 jaar geh. met J. F. Nieuwenhuijs; Gerrit Bakker, 77 jaar, geh. met L. Metselaar; Willem, 3 jaar, z. van P. C. Grauwelman en J. Leunk; Jacob Vlaar, 40 jaar, geh. met R. M. Volmer. Motor te water gereden. De bestuurder van een motorrijwiel, de heer G.. uit Amsterdam, kon op den Hoofdweg nabij Hoofddorp door het de fect raken van een der onderdeelen het stuur niet meer meester blijven, met het gevolg, dat de motor met zijspan, waarin de echtgenoote van G. en zijn kind waren gezeten, in de Hoofdvaart terecht kwam en allen te water geraakten. Ze wisten zich gelukkig te redden, bleken er vrijwel on gedeerd te zijn afgekomen en werden door den chauffeur van een passeerende auto in zijn wagen geholpen en naar Amsterdam gebracht. De beschadigde mo tor werd later met een kraanwagen op den wal getrokken. Oriënteeringsrit. Bij den door de Amstelveensche Motor club georganiseerden Oriënteeringsrit door de Haarlemmermeer over een traject van ruim 130 KM., werd de hoofdprijs, een door den heer Krielen uitgeloofde zilveren beker, gewonnen door den heer J. H. Jelsma te Hoofddorp. Loop der Bevolking. Gevestigd: Paul W. Surowic. v. A'dam, Aalsmeerweg 21, n. Sloterweg 31 Johan nes Staverulteir Venuslaan 85 Enkhuizen, n. Ai' -.cerd.w. 454 - J. Slootman, A'dam J. M. Kemperstraat 89 EU, n. IJweg 74 Jan Schoenmaker, Aalsmeer Helling 6. n. Aalsmeerderdijk 577 Johannes Rip O.- Amstel. Sluiswee 37. n. Lijnderdijk 59 Arie Meesters Zaandam, P. J. Troelstral. 46, n. Dennenlaan 22 Dirk van deT Maarl, Alkemade, Nieuwe Wetering C. 50. n. Bennebroekerweg 711 Matthijs J. C. Helt, Amsterdam. Craanstr. 64, n. Nleuwe- meerdijk 177a Anna M. de Hoon wed. J. Gouze, Rijswijk (Z.-H.) Waldeck Pyrmont- laan 42. n. Hermlna Maiia Dljklaan 3 Johannes E. Teffer, Amsterdam Nieuwe Prinsengracht 6 n. Nleuwemeerdijk 177c Pieter Verhoog, 's-Gravenhage, Pletterij straat 138, n. Iepenlaan 15 Gerardus C. Venverloo, A'dam Da Costakade 41 n. Kerkhoflaan 83 Folkert de Vries, Sneek, Jan van Nassaustraat 38 Linden- laan 14 Siitske F. J. Banning, Bloemen- 4'aal, Bentveïdsweg 2 n. Bennebroekerdijk 33 Trijntje Jansen. Haarlem Gen. de la Reijstr 74, Vüfhuizerweg 427 Pieter- nella H van der Kamp Leiden P. de la Courtstraat 24. n. Lelmulderdijk 377 Teunisje van de Kraats. Hilversum Vaart weg 53/55. n Domineeslaan 81 Alida v. Ophem, wed. J. van Leeuwen. A'dam. Bon tekoestraat 7 Olmenlaan 88 Jan J. La Maitre, Haarlem. Jacob Geelstraat 14, n. Kruisweg 1517. Vertrokken Jillissina van Arendonk, v. Aalsmeerderweg 135 n. Zaandam. Gem. Ziekenhuis Jan Muljlwilk. Friedalaan 12 n. Haarlemmerliede c.a. Machinewec 20 Aaltje de Hoop Hoofdweg 494 n. Hemelu- mer Oldephaert er Noordwolde Koudum C 23. Marta de Vos. Bennebroekerweg 18. n. Leimulden Molenkade 85 Hendri- kus Ebing. Akerdtjk 182 n. A'dam. Da Cos- tastraat 133 in Jacob Groenewoud Nieuwemeerdijk 342 A'dam Sloterweg 1293 Petrus J. Schaut IJweg 663 n. Haarlem. Korte Doelstr 2a Gerard Uiterwaal, Nieuwemeerdilk 371. A'dam, Palmgracht 73 Pieter Franzen Soaarn- woderweg 119 Nteuwer-Amste! Middel polder p/a Gehrels Joh aranis Vermeij, Nleuwemeerdijk 42, n. Nieuwer-Amstel. Bleekerskade Johanna H. M. Bourier, Nieuwemeerdijk 42. n. Nieuwer-Amstel id. Nicolaas van Duiin Hillegommerdijk 114. Rtjnsbure Smidstraat 7 Barend Schuts. IJwec 86 A'dam 2de Jac van Camperstraat 134 Berendina Hof. Hutg- sloterditk 376 Den Haag Volkenhoschlaan 40 Marvaretha H Smit Hermina Ma ria Diiklaan 4 A'dam. Ceintuurbaan 308 Cornelia B Overmeer. Lisserdijk 543, Lei den Mauritsstraat 14. De Chr. Zangver. „Crescendo" Sloter weg te Nieuw-Vennep, behaalde od de Nationaal concours te Twen'o een eersten prijs onder leiding van den kranigen direc teur, den heer H. van Marschbergen. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Petrus, Z. van W. Weijers en E. A. van Rooyen Johannes Cornelis Kleis, Z. van K. de Jong en M. van Dijk Geesje, D. van J. Vledder en D. de Jong Anna Maria, D. van G. L. Pijnakker en P. H. Saarloos Nelly, D. van H, van der Jagt en J, Mijnders Jo- sephina Francisca Jacoba, D. van G. van Saasen en H. J. Zwaaneveld en Catharina Cornelia, D. van dezelfde ouders Maria Geertruida, D. van P. J. A Heeres en G. M. C, Prins Theodora Maria Seraphina, D. van A. v. d. Water en R. S. de Block Henricus Franciscus Joseph, Z, van K. C. Verhoeven en M. W. P, Kuipers Cornells Henricus Johannes, Z, van W. P. Nijman en C. C. Rusman Petronella Maria, D. van G. Hoogerwerf en C. M. Beuk. Ondertrouwd; P. J. Hagen en J. J. P. van Riek H, S. Weijers en J. M. Brouwer M. Dubbis en D. Pijper. Getrouwd: M P. Arensman en A, P. G. Schniedewind. Overleden: P. Vis M. 84 j, A. Does M. 60 J. P. Braakman M, 73 j, De werkloosheid. Het aantal werkloozen is 471 tegen 472 in de voorgaande week. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie; kerkboekje. Van de afdeeilng van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm vangen de schiet oefeningen aan op Dinsdag 30 Mei in „Flora". Niet onmogelijk is het, dat dit jaar een schietwedstrijd om prijzen wordt gehouden tusschen den Hillegomschen Burgerwacht en de afd. B.V.L. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren; Andries. z. v. W. A. Gouw en A M. Schols Gerard Hendrik, z. v. A Schouten en C. W, de Groot Cornelis. z. v. C. van Rossum en W. van Leeuwen Antje, d. v. A. van Duijvenvoorde en. T Vlieland Neeltje. d. v. G. van der Perk en P. Bakker Gerrit. z. v. G. Kuijt en K. van der Plas Johannes, z. v. J. Versteegt en S. de Mooij Hasina, d. v. J. van der Plas en H. van den Oever. Adriaan z. v. P. v. Duijvenvoorde en J. v. Duijvenvoorde. Overleden Maartje van Duijn, 59 j. echt genoote van H. .van Duijvenvoorde Trijntje Spaanderman. 51 j., d. v. T. Spaanderman en M. v. d. Plas Cornelis van der Plas 5 j.. z. v. D. van der Plas en L. v. Duijvenvoorde Johannes van Mill, 47 j., z v. A. W. van Mill en D. M. v. d. Bosch Huig Ouwehand 57 j„ gehuwd met K. Ouwehand Albertus Johannes Sanders 76 j„ gehuwd met J. E. Richard son, Ondertrouwd: J. Ranselaar en J. Krom hout F. W. de Vries en A C. de Lurt. Getrouwd J van der Bent en A. Meü- vogel P van der Plas en N. van Duijn J. Kroon en M. Hus. RECLAME. 1549 KATWIJK AAN DEN RIJN. Nieuw altaar. Door milde bijdragen is de parochie in het bezit gekomen van een nieuw H. Hart altaar. Het ls een prachtig stuk werk en zal as. Vrijdag, lsten Vrijdag van Juni, in gebruik worden genomen. Pastoor Schip horst, de vorige herder der parochie, zal voor deze feestelijkheid uit Amsterdam overkomen om bij de ingebruikname tegenwoordig te zijn en oud-parochianen toe te spreken. Zulks zal plaats hebben des avonds in een plechtig lof. Onveilig duin. Wegens schieten met scherp zal het duinterrein volgende week onveilig zijn: Maandag, Dinsdag, Donderdag, Vrijdag van 9 uur v.m. tot 8 uur nam.; Zater- terdag van 18 uur nam. Eervol ontslag aan Ds. Bruijn. Het Provinciaal Kerkbestuur van Zuid- Holland verleende, op zijn verzoek eervol ontslag uit de bediening, met Ingang van 1 Juli 1933 aan ds. L. G Bruijn. predikant bij de Ned.-Herv. Gemeente alhier. De hier opgerichte R.-K. Voetbal- vereeniging heeft een mooi veld ter be schikking gekregen, n.l. het weiland in het bosch achter het Missie-College der paters Franciscanen. Dit weiland met een gedeelte bosch ls nog eigendom gebleven van de paters Jesuïten. die van Katwijk naar Den Haag. „Huize Catwijck" ver trokken zijn Het werd vroeger ook ge bruikt als voetbalterrein door de leerlingen van het college der Jesuïten en kan een eerste klasse veld genoemd worden. Bin nenkort zal het terrein feestelijk geopend worden. HET BLAD VOOR KATWIJK EN OMSTREKEN GEEFT UW èDVERTENTlfiN EN ABONNEMENTEN OP aAN DEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTEEKT KATWIJK AAN ZEE. VERGADERING CENTRALEN BOND VAN TRANSPORTARBEIDERS. Over het visscherijconflict - Protestmotie met alg. stemmen aangenomen. In de Gemeentezaal werd deze vergade ring gehouden, die door eenige honderden bezocht werd. De heer J. v d. Veer, penningmeester van de afd. IJmuiden, voerde het woord. Deze releveerde wat de aanleiding tot den strijd is geweest. Voor vernieuwing der contracten had men zich bereid verklaard, mits in de te houden besprekingen tevens middelen zouden worden beraamd, om tot saneering van het visscherijbedrijf te komen. Spr. wees op het tot stand komen van het contract tusschen reeders en den Chr. Bond op 3 en 4 Januari en knoopte daaraan de conclusie vast, dat er dus vóór 31 December en mogelijk zelfs vóór 7 Dec. met den Chr. Bond achter de schermen zou zijn geknoeid. Gewezen werd op de ge lukkige omstandigheid, dat leden van den Chr. Bond niet bereid waren om de con tracten uit te voeren, dat dreigementen om hiertoe te geraken geen andere uit werking hadden, dat niet minder dan 196 leden zich hadden laten overschrijven. Spr. stond uitvoerig stil bij de onderhan delingen met den burgemeester van IJmui- muiden en wees er op, dat het bestuur van den Centralen Bond met het doen van concessies te ver is gegaan volgens de meerderheid der leden. Dat wij dit echter hebben gedaan, aldus spr,, is omdat wij ons van onze verantwoordelijkheid voor het bedrijf bewust zijn. Vanaf 1 Januari hebben van de IJmuider Federatie slechts 9 leden bedankt. Daartegenover staat dat vanaf 1 Januari 450 nieuwe leden zijn in geschreven, waarvan 196 uit den Chr. Bond. Er is allerminst reden tot ongerust heid, daar met moeite 9 booten naar zee hebben kunnen vertrekken. Uit IJmuiden krijgt men de mannen niet, zij spelen in IJmuiden niet voor onderkruiper De strijd zal uitgevochten worden tot Septem ber, de leden der IJmuider Federatie blij ven schouder aan schouder staan om dit conflict uit te vechten. Spr. deed een beroep op de Katwljker menschen om niet een onderkruipersrol te spelen. Hierop besprak hij de z.g. „terreur", die In IJmui den zou worden uitgeoefend. Spr. las daarna de volgende motie voor: MOTIE. De protestvergadering van pijn. 200 zeelieden, gehouden in de Gemeentezaal te Katwijk aan Zee, op Vrijdag 25 Mei, kennis genomen hebbende van het standpunt der reeders tijdens de laatste conferentie met den Rijksbemiddelaar, waarbij als nieuwe eischen werden ge steld: a. een contract, dat afloopt op het allerslechtste moment, van het Jaar, n.l. 1 Juni 1934; b. tienprocent loonsverlaging voor de zeelieden, nadat de op 1 Januari 1933 gevorderde vijf procent loonsverla ging onder den druk der staking door de reeders was ingetrokken; c. ODheffing van de vischlosregeling, een instelling van groot sociaal nut voor de havenarbeiders, welke juist door de gezameliike actie der bonden den laatsten tijd belangrijk ver beterd was; ziet in het stellen van deze nieuwe, vér gaande eischen een ongehoorde tarting en uitdaging van de voor behoud van hun levenspositie strijdende vlsscherij arbei ders; aanvaardt de haar aldus toegewor pen handschoen; besluit de strijd onver zwakt, met de grootst mogelijke taaiheid te zullen voortzetten, totdat de reeders blijk geven, evenals zulks door de IJmuider Federatie bij herhaling is gedaan, mee te willen werken aan een redelijke, belde partijen bevredigende oplossing van het geschil; en roept alle zeelieden en overige vlsscherijarbeiders op niet te versagen, niet te bezwijken voor de op hen uitge oefende pogingen tot omkooperij en te begrijDen dat alleen in onbreekbare soli dariteit de kracht der arbeidersklasse ligt. Met een opwekkend woord om te blijven volharden de f600 000 om het tot Sep tember en desnoods langer te kunnen vol houden is aanwezig sloot spr. de ver gadering. De stand der werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 524 werkzoekenden (vorige week 546) zijnde: 1 stucadoor, 11 opperlieden, 57 grondwer- werkers, 13 timmerlieden, 1 schilder, 11 metselaars, 5 fabrieksarbeiders, 1 potten bakker, 38 kuipers, 1 broodbakker, 135 losse arbeiders, 124 landarbeiders, 2 tim merlieden, 3 bloemisten, 87 visschers, 1 verwarmingsmonteur, 1 autogeenlasscher, 2 chauffeurs, 1 machinist, 1 scheepmaker, 7 stokers, 7 binnenschippers. 2 loodgie ters, 7 straatmaker, 7 varensgezellen, 1 mandenmaker, 1 typograaf, 1 zeilmaker, Beneden de 18 jaar: 1 timmerman. Geplaatst werd 1 losse arbeider. Examens Visscherijschool. Bij de in de Visscherijschool gehouden examens voor het certificaat kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn geslaagd: Jan Zwanenburg, Willem Kuijt, Bert van Duijn, Adri v. d. Boon, Piet de Haas, Teun Inthorn, Jaap van Duijn, Dirk van Duijn Czn., allen van Katwijk aan Zee; Dirk v. d, Zwan. Jacob Haasnoot, C. v. d. Wiel, Gijs Duindam, allen van Noordwijk aan Zee. Allen leerlingen van den heer C. Varkevisser, directeur van de visscherij school alhier. Rijksgedelegeerde was kapi tein J. H. Götz, lid der examencommissie voor stuurlieden. Te Den Haag is geslaagd voor het exa men voor schipper op stoom- en zeilzee- visschersvaartuigen Willem Vooys Lzn„ eveneens leerling der visscherijschool alhier. Voor den eersten herhalingscursus E.H.B.O. van de K.R.B. slaagden mej. L. Vooys, en de heeren A. Dubbelaar en D. Ketting, allen leerlingen van dr. J. Eike lenboom. Mej. B. E. van Gulik, onderwijzeres aan de school van het Zeehospitium al hier. Is met ingang van 1 Sept. a.s. be noemd tot onderwijzeres te Curacao (West- Indië). In plaats -van den heer D. Duindam te IJmuiden, die zijn benoeming tot agent van politie alhier niet aannam, is benoemd de heer P. Brandsma, agent van politie te Delft. RIJNSBURG. De bloemenhandel. De handel was den laatsten tijd en alhoewel alles voor het binnenin moest blijven, waren de prijzen ook slecht te noemen. Hier volgen eenige prijzen: Anjers f. 0.500 85; Pyrethr m verschillende soorten f.0.30—0.55, uit. kassen f. 1.103.20; Albo pleno odon f. 0.350.50; Trollius f. 0.40—0.75; v'_ grieten f. 0.200.35; Lathyrus i.o* 0.60; Irissen f. 0.10—0.16; Iris Pal), f. 0.90—1.60; Centauria f. 0.35—0.55; Anr monen f. 0.60- 0.80; Zomerfletten f.lj^ 1.30; Bruidsanjers f. 0.200.35. "Ha SASSENHEIM. Raadsagenda. Ter behandeling van onderstaande 1 ten komt de Raad Maandagavond cm uur 30 in openbare vergadering bijeeo. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Verordening op de Inning van leg voor jachtakten. 4. Verzoek steuntrekkende eigenhuls-ti zitters om huurtoeslag. 5. Steunaangelegenheden. 6. Verordeningen tot heffing en invo dering eener Wegenbelasting. 7. Verhooging opcenten Gemecnt Fondsbelasting voor het (belasting]! 1933/1934. 8. Heffing opcenten Vermogensbclastli 9. Wijziging begrooting 1932. 10. Wijziging begrooting 1933. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. G. A. Crol, J. P. Goog neurlaan 45, van Voorst, Twello: D. Kt sten, Teijlingerlaan 3, van 's Gravenhi A. M. Douma, Hoofdstraat 253, van Ass W. J. C. Meijer, J. v. Beierenlaan 5, i 's üravenhage. Vertrokken: Wed. W. Boersma-Verhoei en gezin, Charboniaan 18, naar Leldi E. A. Hoekstra, Kerklaan 34, naar 'sOi venhage; S. C. van Zonneveld, Hoofdstn 88, naar Noordwijk; J. Goddijn, Bijdoi straat 20, naar Oegstgeest; P. v. d. He»j en gezin, schip H. Daniël, naar Amsterdi I. Kis, Tijloosstraat 24, naar Hilvers C. G. Voorn, Hoofdstraat 276, naar V» hout. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendricus Leonardus, 1, T. J. Schrama en M. E. van Schie; Hl z. van G. den Hartog en E. A. M. Jara Arentje, d. van N. van Reeuwijk en I de Kok. Ondertrouwd; H. J. Plomp, 29 jaar M. A. Kroes, 33 jaar. Gevonden zijn een spade, een 1 regenjas en een zakmes. Inlichtingen! den bij de politie alhier verstrekt WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren Wilhelmina Maria. d. v, M van der Meulen en A. C. Jansen - B d. v. W. N. J. van Ditmar en W. E, Potobsky Maria Elizabeth Hendrici v. P. W. M. v. d. Klaauw en J, P. H« straaten Cornelis Johannes Quirlniz v, J. L, Voorham en M. L. J. Köhlef Louis Jean Richard, z. v. J. Mulder C. R. Bosanquet. Overleden Geertruida van Wouw. echte, van W. van Esmond Gerrit ïi Engwirda, 33 j. ongeh. Ondertrouwd: J. van Aken en J- 1 Klaveren. Gehuwd: J. de Lange en jkvr. J. T von Weiier V. P. M. Andreoli en 1 Kuscheck. Het assistentsdiploma van de Ooit dingscursus der Centr. Ver. van Opent»! Leeszalen en Bibliotheken werd uitgereB aan mej. E. Mathol alhier. ——o ZOETERWOUDE. Naar aanleiding van ons bericht trent „Verboden Visschen" ontvingen een schrijven van den heer v. A., waaj hij ontkent, dat hij en zijn zoons dl' nacht gevischt hebben. Bij informatie we ons bericht, dat de politie in de dene de heer v. A. en zijn zoons mee herkend te hebben. Zij bevonden ncn hun eigen land, doch het was verMO vischtijd, terwijl tevens het vervoeren vischtuig in den nacht niet is toegesta. 7. Simmy,pak jij nu wat etenswaar in en vergeet vooral onze spaarduitjes niet. dan ga ik de kano vast nakijken. Elk ging nu aan zijn taak. Simmy kwam met zijn bun deltje aandragen en dacht er gelukkig net nog aan om zijn nainnc mee te nemen, want in den zomer kun je in China zoo'n zonnescherm heusch niet missen. 8. Hè, hè, pufte Simmy, toen hij hun bagage in de kano gooide, ik ben klaar en steek nu maar gauw van wal. Mensch, riep Wo-Wang verschrikt, je bent toen zeker niet van plan om zoo mee te gaan? Wat zou dat nou? Alle negers zien er toch zoo uit als ik. Vooruit maak voort, of ik ga niet eens meer mee.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14