N.V. LEIDSCH DAGBLAD Ï4»te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 19 Mei 1933 Vierde Blad No. 22444 GEMENGD NIEUWS. RECHTZAKEN. FAILLISSEMENTEN. I folie?" dikw«ls terus in oude karakter - modderbad te rotterdam, Ontploffing in een riool. lUistermiddag was men te Rotterdam op i Schlekade W. Z. bij het viaduct bezig i straat te teeren. waartoe men gebruik kakte rat €en karretje waarop de teer 'n een vuur verwarmd wordt. Bij het Een over een riooldeksel is er vuur in V riuol gevallen tengevolge waarvan de jgehoopte rioolgassen met een luiden «al ontploften. Het zware riooldeksel wr(l 5 meter hoog de lucht in geslingerd r (j-ec dames die juist voorbijkwamen, moeten ijlings op zij springen om niet oor het voorwerp getroffen te worden, «armede waren zij er echter niet af. Na iel deksel was een fontein van modder lihoog gespoten die de ongelukkige da te' plotseling in negerinnen veranderde. zijn ijlings naar huis gegaan. (Msb.) o INBRAAK in een gemeentehuis. f.400 uit de brandkast gestolen. I In den nacht van Woensdag op Don- lerdag hebben inbrekers een bezoek ge tracht aan hel gemeentehuls te Gassel N-Brab.l. Toen het personeel gistermor- >en het gemeentehuis binnenkwam, werd ge inbraak ontdekt. De ongenoode gasten kjn vermoedelijk op een balcon geklom men hebben een ruit ingedrukt en daarna >n deur opengemaakt. Op deze wijze .wamen zij in het vertrek, waar de brand- jast stond, die zij hebben opengebroken en |et daar aanwezige geld ter waarde van jngeveer f.400 medegenomen. Direct na Intdekking van het misdrijf werd de ma- fhaussée te Grave gewaarschuwd, die jen onderzoek met behulp van een politie- jond instelde. Gistermiddag was men er Echter nog niet in geslaagd de daders te Intdekken. Men vermoedt dat hier aan het kerk geweest zijn die goed met den toe- Band ter plaatse op de hoogte waren. (Hbld.) o door een tram gegrepen. I Te Rotterdam is gisteravond het 6-jarig iongetje H. Batenburg uit de Rosestraat, i de Oranjeboomstraat door een tram ■grepen, toen hij plotseling den rijweg [rerstak. Hij is aan de bekomen verwón- ineen overleden. Den bestuurder treft ren schuld. ERNSTIG MOTORONGELUK. I Gistenniddag is op den Rijksstraatweg poerdijk—Lage Zwaluwe de 67-jarige lotorrijder Exier, apotheker te Rotter- tegen een op den weg staanden uufacturenwagen gebotst en over den i geslagen. De heer Exier is met een enschudlding en een dubbele been per auto door de marechaussee r een der Rotterdamsche ziekenhuizen rgebracht. branden. h™?!8tmiddag is de Pasgebouwde land- P?**" van den heer Holstege te Mar- vll° 8 en ^?nd 'oe afgebrand. Elf var kens kwamen hierbij in de vlammen om. uereeasehappen, wagens en landbouwma chines gingen verloren. De brand is ont staan doordat kinderen met vuur speel den. Een en ander^was laag verzekerd In de Zwanestraat te Groningen ls gis termiddag brand uitgebroken in het ma gazijn en winkelhuis in behangselpapier der firma Pels. Het vuur, dat was ontstaan in den kelder, verspreidde zich snel en tastte spoedig het achterste gedeelte van den winkel aan. De brandweer bluschte het vuurmaar de geheele voorraad pa pier verbrandde of werd bedorven De schade, die zeer aanzienlijk is. wordt door verzekering gedekt. DOODELIJK ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Op den onbewaakten overweg bij de Oostlaan te Dieren, is gistermiddag te on geveer kwart over drie de 80-jarige wedu we A. H. ter Horst door een goederentrein gegrepen en vermorzeld De vrouw was stokdoof en heeft dus geen signalen ge hoord. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE HONDERDSTE VERJAARDAG VAN HET STOOMSCHIP. President Roosevelt heeft zijn goedkeu ring gehecht aan 'n voorstel om op 22 Mei den lOOen verjaardag van de „Savannah", het eerste stoomschip, dat over den Atlan- tischen Oceaan naar Europa voer, te her denken als een officieele nationale zee vaartdag. Een wetsontwerp om dezen dag als offieieelen feestdag te erkennen, is reeds bij het Congres ingediend en zal daar waarschijnlijk de algemeene instem ming van beide Huizen hebben. Op 22 Mei a.s. zal de bekende oud gouverneur Alfred E. Smith, een radiorede houden over de stoomscheepvaart, die in geheel Amerika te hooren zal zijn. GEWELDIGE BOSCHBRAND. Reeds 40 dooden. In de buurt van de stad Puebla in Mexico zijn bij een geweldigen bosch- brand 40 -kolenbranders om het leven ge komen, nadat zij door het vuur omringd, niet meer konden ontkomen. Meer dan 200 personen verkeeren op het oogenblik nog in levensgevaar, daar de brand zich heeft uitgebreid. Ontzag lijke rookwolken maken hun redding bij kans onmogelijk. Van de veertig lijken zijn er slechts ell herkenbaar. Er spelen zich op en bij de plaats des onheils hartverscheurende tooneelen af. DE „AKRON". De commissie, welke belast is met het onderzoek van de oorzaak van de ramp van het luchtschip Akron", is tot de gevolgtrekking gekomen dat de ramp aan een technische vergissing van den com mandant van het luchtschip is te wijten. THEE ALS NARCOTISCH MIDDEL. De autoriteiten in Tunis hebben het artikel thee zwaar belast en belooningen uitgeloofd voor de ontdekking van thee- smokkelaars Thee wordt n.l. gerangschikt onder de narcotische midelen en men wil de ge woonte van theedrinken volledig uit roeien. De inlanders koken de theebladen, soms met andere kruiden vermengd uit, tot zich een siroopachtige vloeistof ge vormd heeft Deze wordt met suiker in groote hoe veelheden gedronken, en wie zich hieraan overgeeft wordt licht bedwelmd, bleek, lusteloos en is niet meer in staat te werken Vooral de boeren geven zich hieraan over en sommigen besteden het grootste deel van hun loon aan thee. Vandaar dat krachtige maatregelen getroffen worden om aan deze gewoonte een eind le maken. AFNEMENDE BELANGSTELLING VOOR STIERENGEVECHTEN. In het abattoir van Lissabon zullen 250 prachtige vechtstieren worden geslacht als gevolg van de afnemende belangstelling in Portugal voor stierengevechten en on der invloed van de verhoogde populariteit van voetbalwedstrijd en andere sportge beurtenissen. —o ONTVLUCHTE GEVANGENEN. Na een wanhopig gevecht met de be wakers zijn een aantal gedetineerden van de Turksche gevangenis te Karakeuses, nabij Van in Oost-Anatolia erin geslaagd te ontsnappen. Verscheidene weken hebben de gevan genen gewerkt aan een onderaaidsche gang totdat deze groot genoeg was om een persoon tegelijk naar buiten te laten. Op een nacht trachten zij te ontvluchten doch eenig vallend metselwerk, trok de aandacht van een bewaker Hij losten een schot, doch werd onmiddellijk door de ge vangenen overvallen en gedood. De overige bewakers kwamen op het schot toegeloopen en een geregeld gevecht ontspon zich tusschen de bewakers en de vluchtelingen. Vier gedetineerden werden gedood en drie gewond, doch ten minste negen slaagden erin te ontvluchten en bevinden zich nog in vrijheid. OUDE MUNTEN GEVONDEN. Nabij Kerasund, aan de kust van de Zwarte Zee. heeft een Turksche boer een zak met antieke gouden munten gevonden. Op eenige munten komt de beeltenis voor van Koning Mithridates, die 110 jaar voor Christus regeerde. RECLAME. COMMUNISTEN-LEIDERS STAAN TERECHT. Voor de rechtbank te Tiel heelt terecht gestaan het communistische lid van de Tweede Kamer. L de Visser, wegens be- leediging van president Von Hindenburg in een op 11 April 1933 gehouden verkie zingsvergadering Hij had over dezen ge sproken als den grooten slachter van 19141918. die honderdduizenden in den dood heeft helpen drijven. Op de publieke tribune bestond voor deze zaak groote belangstelling. Verdachte werd verdedigd door mr. S. de Jong te Amsterdam. Verdachte ontkende. Hij heeft de ten i laste gelegde woorden niet zoo gesproken. Hij heeft alleen gesproken over Von j Hindenburg, als den leider van de groote i slachting van 1914 tot 1918, waardoor millioenen in den dood zijn gedreven. Hij lieeft daarbij niet de bedoeling gehad om Von Hindenburg te beleedigen De inspecteur van politie te Tiel, D van Overheem. zat vlak bij den spreker. On middellijk toen verdachte de woorden sprak zooals hem zijn ten laste gelegd, heeft getuige dit in zijn boekje geno teerd. Getuige kreeg uit den heelen opzet van de redevoering den indruk, dat de bedoeling voorzat om president Von Hin denburg te beleedigen Uit het verhoor van dezen getuige bleek verder, dat ver dachte na afloop van de vergadering weigerde op hem gestelde vragen te antwoorden. Verdachte verklaarde dit uit het feit, dat zijn metgezel. Roestam Effendi, die ook bekeurd werd, door den inspecteur niet behoorlijk ingelicht werd over zijn rechten. Hij heeft toen gezegd, alleen voor den rechter-commissaris te zullen antwoorden. De subst.-off icier van Justitie achtte verdachte schuldig en eischic f. 250 boete subs. 50 dagen hechtenis. Vervolgens stond terecht Roestam Ef fendi terzake van opruiing. Ook hij ont kende. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. Uitspraak 26 Mei. Opgeheven wegens gebrek aan actief: K. Lotte. Leiden. P G. F. Mineur, Catharinastraat 2, Lelden. N. Doelman, veehouder. Alphen ad. Rijn Volgens Handelsbelangen werden gedu rende de maand April bij de gezamenlijke griffies in Nederland gedeponeerd 142 crediteurenlijsten met een totaal passief van f. 3.366.812.99, waarvan preferent f. 1.183.609 91. Sedert 1 Januari 1933 werden in totaal gedeponeerd 877 crediteurenlijsten met een passief van f. 25.124.441.84, waarvan pre ferent f4.574.373 85. VERSTIJFD DOOR RHEUMATIEK. Liet alle tanden trekken. Maar de verbetering kwam door iets anders Wij hebben juist mededeeling gekregen van een zeer merkwaardig herstel van ernstige rheumatiek. De ernstige toestand van dezen man en de stap. die ten slotte leidde tot zijn herstel, heeft hij in den volgenden brief beschreven: ..Jaren lang le„-d ik aan rheumatiek. Ik had al mijn tanden laten trekken, maar ik merkte geen verbetering. Een Jaar ge leden werd ik voor 14 weken opgenomen, zoo goed als verstijfd. Toen ik thuis kwam. ging ik door met medicijnen nemen, maar ik begon toch weer achteruit te gaan. Een vriend ran me liet mij Kruschen Salts probeeren en met vreugde kan ik nu con- stateeren. dat ik sinds dien tijd steeds vooruit ben gegaan." H. P. Geen middel kan blijvende verbetering brengen van rheumatiek, tenzij het drie verschillende werkingen verricht. Deze zijn: a. neutraliseering van het kwaadaar dig urinezuur, dat de pijn veroorzaakt: b. verdrijving van het urinezuur uit het lichaam; c. voorkoming van verdere op hooping van urinezuur. De zes verschillende zouten in Kruschen nu verrichten alle drie genoemde functies. Twee der ingrediënten in Kruschen vor men het meest werkzame oplossingsmid del van urinezuur, dat de medische we tenschap kent. Andere zouten in Kruschen hebben een aansporenden invloed op dc afvoerorganen en helpen zoodoende om het opgeloste urinezuur langs den natuur lijken weg te verwijderen. Weer andere zouten voorkomen, dat voedselresten in dc ingewanden zouden gisten en maken daardoor onmogelijk, dat er weer een teveel aan kwaadaardig urinezuur kan ontstaan Dat is de oorzaak van de blij vende verbetering door „de kleine, dagc- lijksche dosis". Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. 1102 DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. STERREN VAN VROEGER EN NU. Is er veel verschil tusschen de film- irtisten van nu en die uit „den goeden Rden tijd", toen scenario's voor de stille pms op manchetten of oude enveloppen teschreven werden? Edward Sedgwick, de regisseur van de Ineeste Buster Keaton films, die onlangs öjn twintigjarig jubileum in de filmin dustrie vierde zegt, dat het even moeilijk is öe huidige stars te vergelijken met die ■jan vroeger, als een vergelijking te maken |tusschen volwassenen en kinderen. In die uen heeft hij een groot aantal altisten Ben en helpen opklimmen op de ladder van het succes en de geheeie ontwikke lingsgang van het bedrijf van nabij mee gemaakt Toen hij de eerste Tom Mix Tilms regisseerde werden de scènes gelei delijk. naar aanleiding van toevallige om standigheden in elkaar gezet. ..De rollen werden niet bestudeerd en wij verdiepten ons niet in de geschiedenis", vertelt Sedgwick, „wij gingen op stap met |een cameraman, een paar paarden en Htowboys, en hadden een gezellige picnic. In die oude dagen was filmen een zeer amusante bezigheid, maar later toen het Bedrijf op een zakelijke en wetenschappe- "jke basis gebracht werd. konden velen Wet met hun tijd meegaan en verdwenen |van het tooneel. ..De tegenwoordige filmartisten bestu iten hun rol en moeten groote dialogen van buiten leeren. Zij zijn ernstige wer- kers geworden en het resultaat is, dat de ntmkunst op een solider basis ge wacht is." Sedgwick regiseerde de eerste films van Gibs°n en van Norman Kerry. Hij I Sr - mee aan liet succes van William naines en voerde de regie over de films .Iai? Buster Keaton en Jimmy Durante. I tïr. o ter vele andere bekende artisten I iï™ "ij geleid voor de camera, o.a. Lon Baura la Plante, Conrad Nagel en Claire Windsor. JT^finald Denny was degene, die de .™]kheid in het gezelschap bracht in e dagen van zijn eerste films, maar met ue verandering in het bedrijf is Denny eeuvlj1 €rd- ernstig en zakelijk dp tn_.en, en daardoor heeft hij zich in wiek 'Unnen handhaven" zegt Sedg- e»ï3?>art Bosworth, die optrad in de wpmL 1llms. welke in Californië gemaakt zie t nog steeds in de studio's en I thans v8°?fseVr hee£t vele gekend, die SDteekt M- iang vergeten zijn en soms die nnL met an zekere weemoed over <ue oude vrienden. vrouw1' 11 .Li Marr was een heel goede datjü'tPf i?'j „Haar groote fout was, zelfde' kon 8 voor iedereen was en het- man u?? pzegd worden van Mabel Nor wie het tJ! c'Senaardig, dat diegenen, m iegengeloopen is, zoo waren, Zij waren kinderen en groeiden niet snel ge noeg op". „De moderne artisten zijn krachtiger figuren. Zij spelen niet zoozeer volgens hun intuïtie en gevoel als wel volgens een richtlijn, die een ernstige studie hen gegeven heeft. Natuurlijk heeft de spre kende film hierop grooten invloed gehad. Vroeger had men noodig een aardig ge zichtje met een beetje uitdrukking en een paar titels en kon ieder knap meisje met blond haar actrice zijn. Maar de moderne actrice moet persoonlijkheid hebben, niet alleen in haar spel, maar ook in haar stem." Veel is veranderd, maar iemand als Ed ward Sedgwick, die vrijwel de geheele ont wikkeling van de film meemaakte, is nog steeds enthousiast over zijn werk en ver heugt zich over de vele moderne middelen, die hem ten dienste staan, om de uitbeel ding van een gegeven te perfectionneeren. WAT BRENGT „METRO" IN IIET KOMEND SEIZOEN? Dezer dagen publiceerde de Metro Gold- wyn Mayer een lijst van de films, waar van gedurende het seizoen 19331934 de première in Nederland zal plaats vinden. Hieronder treffen wij een aantal belang rijke werken aan De lang verwachte en veel besproken film „Rasputin en de Keizerin", waarin de beide broers Lionel en John Barrymore voor het eerst samenspelen met hun zuster Ethel, is een van de eersten die ge noemd worden. Ethel Barrymore heeft in Amerika zeer veel naam. Reeds jarenlang neemt zij een eerste plaats in onder de Amerikaansche tooneelspelers en reeds vele malen ontving zij aanbiedingen van filmmaatschappijen Ethel Barrymore speelt de rol van de Keizerin, Lionel is de monnik en John de jonge Prins Paul. De tweede belangrijke film is „Tarzan and his Mate", een vervolg op de dit jaar uitgebrachte Tarzan-film, waarin de hoofdrollen eveneens vervuld worden door Johnny Weissmuller en Maureen O Sulli van. De regie is in handen van W. S. van Dyke, die eenigen tijd geleden terugge komen is van zijn expeditie naar de Noor delijke IJszee, waar hij opnamen voor een Eskimo-film maakte. Clark Gable zullen wij zien in twee films nl. „The White Sister (De Witte Non), naar het beroemde boek van F. Marion Craw ford. Zijn tegenspeelster in deze film is de bekende actrice Helen Hayes. Victor Fle ming voert de regie. Verder zal men Clark Gable zien in Red Dust" (Tropenstormen) eveneens onder regie van Victor Fleming, een film werk dat zich afspeelt op de rubberplan tages van Achter-Indië. Hierin kan het Hollandsche publiek voor het eerst kennis maken met de zeer talentvolle actrice Jean Harlow. De laatste film ran Greta Garbo voor Twee scènes uit de film ..Wenn die Liebe Mode macht". Links: Renatc Mul Ier en Georg Alexander op het Parij- sche midinette-bal; rechts: de bekende Otto Wallburg voor de lachtspiegel. haar vertrek uit Hollywood zal nu spoedig in Holland vertoond worden. Deze is ge baseerd op een tooneelstuk van Piran dello ,,As you desire me" en wordt in Hol land uitgebracht onder den titel „Het Raadsel van het verleden". Greta Garbo speelt hierin samen met Erich von Stro- heim, Melvyn Douglas en onzen jongen landgenoot Roland Varno Twee films van Oostersche mystiek wor den uitgebracht met Ramon Novarro in de hoofdrollen. „The Son Daughter" (De Chineesche Bruid) waarin zijn tegenspeel ster Helen Hayes is en de v.n. bijrollen vervuld worden door Warner Oland en Lewis Stone, speelt in de Chineesche wij ken van San Francisco en geeft een bij zondere kijk op de gewoonten van het gele ras. Zij werd opgenomen onder regie van Clarence Brown Norma Shearer speelt de hoofdrol in de film „Smilin' Through" met Leslie Howard en Fredrich March onder regie van Sidney Franklin en in „La Tendresse" onder regie van Robert Z. Leonard. Voor twee films van Joan Crawford werd de bekende acteur Gary Cooper „ge leend". Howard Hawsk regisseerde „Today we Live" en Clarence Brown ..The Dan cing Lady. Na het vroegere succes van „Min en Bill" (De vreemde moeder) waarin Wallace Beery en Marie Dressier de hoofdrollen vervulden, zal men deze beide artisten wederom samen zien, o.a. in „Tugboat Annie". Johnn Barrymore zullen wij zien in „Reunion in Vienna" onder regie van Sid ney Franklin, waarin hij samenspeelt met de jonge Engelsche actrice Diana Wy- nyard. Deze laatste vervult de hoofdrol in een zeer bijzondere pacifistische film „Men must Fight" onder regie van Edgar Selwyn. Ook met de bekende karakterspeler Lionel Barrymore wordt nog een tweede film uitgebracht, n.l. „Washington Mas querade" (Hoog Spel). De regie werd ge voerd door Charles Brabin. Eveneens onder diens leiding werd van de bekende Sax Rohmer verhalen uit de Fu Manchu serie verfilmd Deze film is ge titeld „The mask of Fu Manchu" (Het masker vari Fu Manchu.) De rol van den geheimzinnigen Chineeschen dokter wordt vervuld door Boris Karloff. Hij wordt bij gestaan door Karen Morley, Myrna Loy en Lewis Stone. Robert Montgomery speelt de hoofdrol in „Heil Below", een drama aan boord van een onderzeeer, met Madge Evans en Wal ter Huston onder regie van Jack Conway en in „Faithless" (Weeldekind) met de be kende actrice Talulah Bankhead. Harry Beaumont was met de regie belast. Van hem wordt nog een film uitgebracht met Helen Twelvetrees en Robert Young ge titeld „Unashamed" (De ongeschreven Wet 1 Nog wordt een aantal groote komi sche films aangekondigd. ALLERLEI OVER MODE. „Liefde maakt mode„Nu", dacht ik, aldus Renate Muller, toen ik het ma nuscript van mijn nieuwe film met dezen titel in m'n hand hield, „nu, ik meende, dat liefde reeds eenige duizenden jaren modern was! Hebben de menschen mij cn deze nieuwe film noodig om eerst tot dat inzicht te komen?" Maar reeds bij de eerste bladzijden van de lectuur bemerkte ik, dat hier eerst recht van mode sprake was. en ik, 'n klein naaistertje, was er toe uitverkoren, een nieuwe mode te ..lanceeren", zoo is toch de vakuitdrukking en wel uit liefde of nog meer uit jalouzie. Maar stil, dat alles zult u in de film te zien krijgen Hier wilde ik over iets heel anders spreken. Een heer heeft mij onlangs over mode geïnterviewd. Ik weet niet meer precies, wat voor wijsheden ik allemaal verkon digd heb Misschien waren het ook dom heden. Tot nu toe verbeeldde ik me na melijk. iets van mode te begrijpen. Dat is eigenlijk ook een zijde van ons beroep: zich altijd goed en met smaak te kleeden; maar daarbij moet men toch alles ver mijden, dat slechts een mode van korten duur schijnt te worden. Met een bijna profetischen blik moet men zien, wat van de modenieuwtjes na een paar weken of maanden, als de film onder de oogen van het publiek komt, alweer oud is'. Maar plotseling heb ik nu het gevoel, dat ik tot nog toe niet het minste idee van mode had, en graag zou ik dien in terviewenden heer terug willen roepen. Maar die is weg en mijn gouden woorden zullen wel al lang tusschen de rollen van de rotatiemachine zijn zwart gemaakt. Den grooten ommekeer in mijn zelfver trouwen heeft mijn nieuwe film „Wenn die Liebe Mode macht" teweeggebracht. Ik heb zóó goed achter de coulissen gekeken, om dat ik zelf een klein raadje in de groote modemachine te spelen heb, een klein naaistertje in een grooten salon. Het was voor mij even merkwaardig, als het voor een naaistertje zou zijn, wanneer zij achter de coulissen van de filmwereld zou kunnen kijken. Zoo ziet de werkelijkheid er dus uit, die achter de mooie kleeren steekt, die ik an ders alleen klaar te zien krijg of hoog stens halfklaar bij het passen maar1 nooit bij die heele bewerking, die daaraan te doen ls. Opeens had Ik geen echt ple zier meer in mijn kleeren. Ik bekeek ze nu met heel andere oogen. Ik zag niet meer de lijnen en kleuren, alleen maar steken, lederen steek apart. 17.000 steken heb ik juist af, als de film begint. 17.000 wat beteekent dat een vlijt, een geduld en ge heime gedachten daarbij! Maar dan, toen ik de film begon te spelen, overviel mij de vreugde van den nieuwen arbeid. Iederen keer is dat zoo, als ik een nieuw beroep heb uit te beelden, dan moet ik mij eerst inwerken en oefenen, tot ik wer kelijk in mijn nieuwe bezigheid halver wege thuis ben. Ik begon dus mijn jeugdkennis in het naaien weer op te frisschen. De naald stak meer in mijn vinger dan in de stof; die een modern noppendessin werd door de bloeddruppeltjes; mijn rug werd stijf en deed pijn, dat liet mij koud ik naaide en prikte. En steken deden mijn lieve collega's ook, als ze mij zoo vlijtig en huisvrouwe- lijk bezig zagen. Ik moest toch eens een japon aantrekken, die ik zelf genaaid had Dan zou ik mijn kunst eerst goed kunnen beoordeelen. .Laat ze steken geven," dacht ik, „als het er op aankomt, kan ik toch naaien, en tenslotte: filmen is ook niet zoo eenvoudig"

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 13