oosevelt's Boodschap, DUBBEL JUBILEUM TE ALPHEN AKKER.CACHETS »te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 17 Mei 1933 Derde Blad No. 22442 EEN BEROEP OP ALLE NATIES. FINANCIËN. JUIST NU! FAILLISSEMENTEN. RECHTZAKEN. LAND- EN TUINBOUW. GR ASM A AIM A CHIN ES I KUNST EN LETTEREN. OR ECONOMISCHE EN MILITAIRE ONTWAPENING. resident Roosevelt heelt in den afgeloo- n nacht aan de regeeringshoofden der ties welke deelnemen aan de conferen- s van Genève en Londen en (ook aan fcalinin in Moskou) een dringend beroep (richt, om het succes te helpen verzeke- ■n van de ontwapemngs- en de econo mische conferentie. President Roosevelt. De boodschap van president Roosevelt "dt als volgt: Witte Huis, Washington. 16 Mei 1933 lijn volk verwacht van mij als hoofd ler regeering, dat ik mij tot u wend en -r uw bemiddeling tot het volk van uw Deze hoop bestaat hierin, dat de 'e door praetische ontwapeningsmaat- n moge worden verzekerd en dat wij onzen gemeenschappelijken strijd "en aanbinden tegen den economischen dien einde hebben de naties twee ■•te wereldconferenties bijeengeroepen. J geluk, de welvaart en zelfs het leven r.annen, vrouwen en kinderen, welke iheele wereld bewonen, is nauw ver- '3 met de beslissingen, welke uw re in de naaste toekomst zal nemen, rerbetering der sociale toestanden, de ifhaving der individueele humanitaire ten en de eischen der sociale gerech- "eld hangen van de beslissingen af. economische wereldconferentie zal dig bijeenkomen en snel tot beslissin- moeten komen. De wereld kan niet wachten op beraadslagingen, welke "ds lang sleepend gehouden zijn. De ferentie moet door de stabiliseering der ,uta's, door de bevrijding van den we- dhandel en door internationale maat- elen tot verhooging van het prijzen- ,teau orde scheppen in plaats van den jdigen chaos. Zij moet, in het kort ge- d, nationale programma's voor het eco- mische herstel aanvullen door een wijs wel overwogen internationaal optreden. De ontwapeningsconferentie duurt reeds ter dan een jaar en heeft tot nu toe nog "li bevredigende besluiten kunnen ne en Verschillende plannen zijn nog ge- arlijk met elkander in strijd. Het is ze plicht tastbare resultaten tot stand brengen door gemeenschappelijk op- den. Kleinzielige hinderpalen en bedoe- gcn moeten worden op zijde geschoven, li zelfzuchtige overwinning moet lattr den tot een nederlaag. De eisch van n duurzanien vrede voor onze generatie ieder deel der wereld is het eenige doel, pt onze beste krachten waard is. Wanneer wij vragen, welke de oorzaken jn voor de bewapening, welke ondanks jt les en de tragedie van den wereldoorlog n grootere last vormen voor de volken BILLITON MAATSCHAPPIJ. I Aan het jaarverslag is ontleend dat het "ordeelig verschil in de waarde der be rgingen ad f. 348.399 wordt gereserveerd, jvenais een waardevermeerdering op den onraad tin ad ca. f. 73.000 Een verlies- ido ad f. 3.267 wordt gedekt uit de -serve, evenals het dividend van 3 "/o op e aand. Ie en 2e rubriek en f. 49.60 extra de aand. Ie rubriek. Er wordt geen .vidend uitgekeerd op de aandeelen Gem. gendom Mijnbouw Mij. Billiton. o STOOMCHOCOLADE EN CACAO FABRIEK KWATTA. ?rÏ cluime afschrijvingen ad totaal in (v' 3- f-354.125) blijft over 1932 winst van f. 267.563 (v. j. f 317 420). I orgesteld wordt een dividend van 6 °/o ls V. j.) op de pre{ en 4 0/o (v j 3 ,/o) ivih ®ewone aandeelen. Het onverdeelde «ïcendsaldo ad f. 487.270 blijft intact. emissie van schat kiste apier Uitgifte van ten hoogste f.55 milXioen. tusschen 9 uur v.m. en lent* «51'v.,!ordt 1411 kantore van den An.'oü Ministerie van Financiën .ndShe Bi1bank ran de N,eder" _Jha - -an Ho m ,R">tt?rdan' en het a-em Hia- do ,„d!,N.ederIaTlrtc7he Bank te D°n kiitorome-von in- onengest» i op schat een totaal kTh 4 cCt schatkistbiljetten «ftffiioen dras van ten hoogste f. 55 op aarde dan ooit. tevoren dan blijkt dui delijk dat deze van tweeerlei aard zijn: 1. De openlijke of verholen wensch van regeeiingen hun gebieden te vergrooten ten koste van een nabuurstaat Ik geloof, dat slechts een kleine minder heid van regeeringen of volken, zulk een doel nastreeft 2 De angst van eenige staten voor een binnenrukken van vreemde troepen. Ik gelool, dat de overgroote meerder heid der volken zich verplicht gevoelt bui- t=nsporigc bewapeningen te handhaven omdat zij aanvallen tegen zich vreezen en niet omdat zij zelf willen aanvallen. Er is een rechtvaardiging voor dezen I angst Moderne aanvalswapenen zijn veel gevaarlijker dan moderne verdedigings- I wapenen Indien alle naties zouden kunnen over eenkomen, de wapenen, welke een succes rijken aanval mogelijk maken, af te schaf fen. dan zullen de grenzen en de onafhan kelijkheid van iedere natie weer veilig worden. Het eindoel der conferentie moet zijn de volkomen ellmineering van alle aan valswapenen. Het directe doel is een aan zienlijke vermindering van eenige dezer wapenen en de afschaffing van vele andere. De Amerikaainsche regeering gelooft, dat het program voor de directe vermin dering der aanvalswapenen, waarover thans in Genève wordt gesproken, slechts een eerste stap beteekent op den weg naar ons einddoel. Wij gelooven niet, dat de voorgestelde stappen ver genoeg gaan. Niettemin juicht de Amerikaansche re geering de thans voorgestelde maatrege len toe en zij wil haar invloed aanwenden om verdere étappegewijze vorderingen te bereiken op het gebied van ontwapening. Er zijn, duidelijk uitgedrukt, drie stap pen, waarover men het bij de huidige besprekingen eens zal moeten worden: 1. Het direct doen van den eersten definitieven stap in deze richting, zooals wordt voorgesteld in 't plan Mac Donald; 2. het verkrijgen van overeenstemming betreffende den datum en het verdere op treden tot het doen van volgende stap pen: 3. er overeenstemming over te bereiken, dat gedurende den tijd van den eersten en de volgende stappen geen natie haar be wapening zal verhoogen boven de haar bij verdrag toegekende sterkte. Maar de vrede op de wereld moet ver zekerd zijn gedurende de geheele ontwape ningsperiode Ik stel daarom een vierden stap voor en wel parallel met en volkomen afhankelijk van de nakoming van deze drie voorstellen en onder voorbehoud der bestaande verdragen: Alle staten der wereld moeten een plech tig en definitief niet-aanvalspact sluiten. Zij moeten plechtig de verplichtingen be vestigen. welke zij op zich hebben geno men voor de berperking en vermindering van hun bewapeningen en mits deze verplichtingen getrouw worden vervuld door alle staten-onderteekenaars ieder voor zich de verklaring afleggen geen be wapende macht, van welken aard ook, over haar grenzen te zenden. Het gezonde verstand toont, dat vorde ringen kunneh worden geremd en defini tief worden tegengehouden, wanneer een of andere sterke natie weigert zich op recht aan te sluiten bij deze gemeen schappelijke pogingen om een politieken en economischen vrede te waarborgen, in Genève en in Londen. In zulke gevallen zal de geciviliseerde wereld, welke beide vormen van vrede nastreeft, weten, waar de verantwoordelijkheid voor een misluk king ligt. Ik verzoek dringend, dat geen staat een dergelijke verantwoordelijkheid op zich zal laden en dat alle bij deze groote conferentie betrokken staten hun politieke doeleinden in practijk zullen brengen Dit is de eenige weg tot den politieken en eco nomischen vrede. Ik hoop, dat uw regeering zich zal aansluiten bij de vervulling van deze verwachtingen. (w. g.) Franklin D. Roosevelt. De schatkistnromessen groot f. 10.000. f. 50.000 en f.100 000 onder dagteekenlng van 1 Juni 1933 uit te geven, worden ge steld ten name van den nemer of order; zij hebben een looptijd van 3 of 6 maanden en zijn derhalve op 1 September 1933 resp. 1 Dacember 1933 betaalbaar. De schatkistbiljetten ten bedrage van f. 1000 5000 en f. 25.000. dragen 4 pCt rente per jaar en worden uitgegeven on der dagteekening van 1 Juni 1933' zii heb ben een looptiid van 1 jaar en zullen on 1 Juni 1934 worden afgelost. De biljetten zijn voorzien van 2 half jaarlij ksche coupons elk ten name van f. 20 per f1000 betaalbaar bij het agent schap van het Ministerie van Financiën en bii de kantoren van de Nederlandsche Bank 'Hoofdbank Bijbank en Agent schappen). De schatkistpromessen zijn betaalbaar ten kantore van de Nederlandsche Bank te Amsterdam. Bij de toewijzing van schatkistbiljetten wordt de eventueel uit te keeren courtage buiten aanmerking gelaten. De toe wij zins van promessen en biljetten wordt zoo spo.dig mogelijk er uiterlijk 26 Mei 1933 ter kennis van de betrokkenen gebracht De toewiizingsbiljetten voor schatkistbiljetten ziin onderworpen aan zegelrecht ten laste van de inschrijvers De storting van d' verschuldigde som moet geschieden op 1 Juni 1233 vóór half 1 uur nam. tegen afgifte der Dromes-sen en biljetten bij de Nederlandsche Bank te Amsterdam of bij de Bijbank of eer der Agentschappen van de Neder'andsche Bark "indien het voornemen tot stortine pjf »en der bulten Amsterdam gevestigde kantoren in het inschrtjvingsbiljet Is uit gedrukt. Er zijn er, ongeduldigen, omdat het zoo genaamde werk van Genève geen directe tastbare resultaten oplevert, die de schou ders ophalen en zich afvragen waartoe de Volkenbond dient, en of het niet veeleer geld in het water is gegooid om zijn werk zaamheden te doen voortduren. Ja, wij troffen kortgeleden aan een man die blijkbaar bij uitstek geestig wilde zijn en zich afvroeg of de Volkenbond Iets anders is dan een in Zwitserland gevestigde ver- eeniging ter bevordering van de belangen der hotelhouders aldaar. Wie op deze wijze den Volkenbond, zijn toekomst en zijn arbeid ziet. kan moeilijk tot zijn waarach tige vrienden worden gerekend. Niet, om dat van de vrienden van den Volkenbond moet worden verlangd, dat zij alles, on geacht wat het zou zijn. zouden prijzen en loven. Wel verre vandaar; ook de Vol kenbond heeft behoefte aan vrienden, die hem zijn feilen durven toonen. Maar, ge- liik er van die eigenaardige vrienden rondloopen, die tot niets anders in staat schijnen dan tot het aanwijzen van lemand's fouten, zoo zijn er ook Jegens den Volkenbond critici, die meenen hun vriendschap bij uitsluiting te moeten too nen door de kwade zijden, die het Vol- kenbondswerk evenzeer heeft, naarvoren te brengen. 1 Dat is niet moeilijk, vooral niet in dezen tijd. Immers, twee zwakke plekken zijn er hl den Volkenbond, die voor een ieder duidelijk zijn: de oplossing, gegeven aan het Chineesch-Japansch conflict en de Ontwapeningsconferentie. Om dan van den economischen gang van zaken in de wereld maar te zwijgen' Zeker, er valt critiek op den Volkenbond te oefenen ter zake van dit Chineesch-Japansch con flict. Het zou billijk zijn, daarbij niet te vergeten, dat in den loop der jaren de Volkenbond kans heeft gezien om in tal van andere conflicten, die toch ook van zeer ernstigen aard waren, op gelukkige wijze tusschenbeide te treden; zoo tus schen Polen en Lithauen, tusschen Italic en Griekenland, tusschen Engeland en Turkije, tusschen Bulgarije en Grieken land. Dat doet echter niets af aan het feit, dat inderdaad de Vo'kenbond te kort is geschoten in zijn taak, wat dit meest be langrijke conflict betreft, dat hij tot dus ver te behandelen kreeg. Hierbij dient echter wel in het oog te worden gehouden, dat van den aanvang af niet kon en mocht worden verwacht, dat de Volkenbond in staat zou zijn om reeds nu, veertien jaren na zijn oprichting een conflict te be- heerschen als dat, hetwe\k in een histo risch geval de twee Oost-Aziatische lan den scheidt. Had de Volkenbond dit wel gekund, hij had wonderwerk verricht Nu is het wel mogelijk, dat. wannéér van den aanvang af de Volkenbond een andere weg had gevolgd, meer succes hem zou zijn ten deel gevallen. Doch deze weg had hii alleen kunnen volgen, indien zijn leden, en in het bijzonder de grooten on der hen, zich van den aanvang af meer Bondsgetrouw hadden getoond. Maar bovendien, gesteld, dat de Volkenbond, ge lijk nu zoo gemakkelük van hem ''an worden verlangd en geeischt, reeds dade lijk een groote mate van kracht had ge toond, en gesteld, dat Japan als antwoord daarop reeds vroeger den Volkenbond had verlaten; zouden dan de critici niet heb ben klaar gestaan met te zeggen, dat de Volkenbond er niet is om allereerst krachtdadige wegen te bewandelen, doch moet handelen met tact en beleid. Terwijl nu met onuitputtelijk geduld door de be treffende instanties van den Volkenbond alle vreedzame middelen zijn uitgeput, een dergelijk verwijt onmogelijk gemaakt kan worden, en ook niet wordt. Veeleer het tegendeel, doch daarin schuilt een on gewild compliment! Naar de Ontwapeningsconferentie dan. zal men zeggen. Inderdaad, er waren er, die hadden gehoopt en zelfs verwacht, dat nadat deze ruim een jaar bijeen is geweest, althans iets tastbaarder resul taten zouden zijn verkregen. Dat het te wenschen ware geweest, wie zal het ont kennen. Maar ondanks de zorgvuldige voorbereiding, die der Ontwapeningscon ferentie is voorafgegaan, kwam zij te vroeg bijeen, óf wellicht te laat. In elk geval pp een oogenblik, dat de wereld niet in staat was om de juiste oplossing voor de zoo moeilijke verhouding tusschen ont wapening aan den eenen en veiligheid aan den anderen kant te zoeken en te vinden. Het is uitermate gemakkelijk voor een klein land als het onze. om erop aan te dringen, dat de bewapeningen krachtdadig worden verminderd; het is uiteraard een plicht, in het Grondverdrag aanvaard. Maar de groote landen, aan welker volken eeuw in eeuw uit is geleerd, dat zij andere plichten en andere rechten in de samenleving der natiën hebben, kunnen niet ineens tot het besef worden gebracht, dat een andere tijd is aange broken Zij zien naar de veiligheid, hoe gaarne zij de ontwapening willen. Ontwa- joening zal veiligheid brengen niets is meer waar dan dat, maar alleen dan, wanneer allen gelijktijdig ontwapenen. Landen, met wantrouwen jegens eikander bezield, wachten bij voorkeur af totdat de andere den eersten stap doet. Zoo kan het niet verbazen, dat te Genève in de groote zaken tot dusver geen overeenstem ming werd bereikt. Verwijten zou men tot de Ontwapeningsconferentie slechts in dezen zin kunnen richten, dat zij de be slissing over deze groote vraagstukken onnoodig lang uit den weg is gegaan. Aan den anderen kant echter had men. bij het ontijdig stellen van de beslissing, kunnen vreezen dat ongewenschte dingen waren gebeurd. En dan is er de economische toestand waaraan de Volkenbond, zoo wordt ge klaagd, met al zijn kostbare apparaten, toch maar geen einde kan maken. Neen, waarlijk, de Volkenbond, die is opgericht in den chaos van den na-oorlog, kan na een ruim tienjarig bestaan geen einde maken aan het ergste economische on weer. dat wellicht ooit over de wereld is losgebarsten Daarbij schijnt men niet te bedenken, dat niets minder dan de Vol kenbond is aansprakelijk te stellen voor wat er op economisch gebied zich thans afspeelt en onmiddellijk gevolg is van oorlog en na-oorlog. Gesteld echter, dat op het oogenblik geen Volkenbond er zou zijn hoe zouden dan de Staatslieden, de econo misten, kortom de vooraanstaande man nen en vrouwen in de verschillende landen der wereld elkander zoo ongemerkt ont moeten als thans geschiedt Hoe zou er kunnen zijn het internationaal contact dat nog het eenig middel is om uitkomst te brengen? Men vergeet wel eens, of liever Moigen hedenken de iièirau H. van Dongen (links' en C Slapper hun zilveren jubileum bij de Ia. N. Samsom te Alphen De eerste is als boekbinder, de tweede als controleur van de uitgaande drukwerken werkzaam. Daar belden zeer gezien zbn, zal het hun stellig niet aan belangstelling ontbreken! Uitgesproken: W M Reurings. kapper en sigarenwin kelier, te Leidschendam, Sluiskant 15. Rechter-comm. mr. H, W. E. Klomp. Cu- lalor mr. H C. van IJsendijk te Rijswijk. RECLAME. Niei meer in slaat nog iels te doen aan 't vele werk, aal ie wachten ligt? Dan zullen éér. of twee van die kleine "AKKERTJES" snel en zeker Uw nare hoofdpijn verdrijven en Uw geest weer helder makent Onschadelijk! 't Zijn ideale pij n-s tillers bij Zenuwpijn, Kiespijn, enz. Per 12 stuks slechts 50 cent. Nederlondsch Product Gebruikt dus voortaon uitsluitend Volgens recept ven Apotheker Dumont "AKKERTJES" 991 DE MOORD IN DE SCHEVENINGSCHE BOSCHJES. Naai- wij vernemen zal de Haag.sehe Rechtbank op Dinsdag 30 Mei a.s. behan delen de strafzaak tegen den 25-jarigen kleermaker N. J. R. thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, ter zake van moord gepleegd in den avond van 8 Jan. j.l. op de 42-Jarlge juUrouw C L. B. in do Schevenlngsche Boschjes. Gelijk men zich herinnert heeft de dader zich na het ple gen van het misdrijf bij de politie aange meld. Als verdediger zal optreden mr. J. H. G. Bekker, te Den Haag. HAAGSCHE RECHTBANK. De 44-jarige A. den U, uit Boskoop, is bij verstek door de rechtbank veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf wegens het uitlokken van meineed. Na verzet heeft de rechtbank dit vonnis bekrachtigd. gezegd men vergeet in den regel, dat de Volkenbond niet is gebouwd op de jaren, nauwelijks op de tientallen jaren, eer op de eeuwen. De Volkenbond moet aan de volkeren leeren met elkander op geheel andere wijze om te gaan en elkander ge heel anders te beschouwen; teneinde waarheden, die daaruit voortkomen, te omvatten, zal het eene geslacht voor het andere moeten plaats maken. De Volken bond is er, omdat hij noodzakelijk is in het toenemend internationaal samen leven der volken. Maar omdat de Volken bond er is, is hij niet dadelijk volmaakt; neen; hij is van niets zelfs verder af dan van die volmaaktheid De Volkenbond is bovendien wat zijn leden ervan maken. Ook in dat opzicht kan hij vergeleken worden, al gaat ook deze vergelijking mank met b.v. de Repu bliek der Vereenigde Nederlanden, gelijk zij uit de Unie van Utrecht van 1579 voortkwam. Geen staatsstuk komt minder de volmaaktheid nabij dan de acte, die daartoe werd geteekend Met opzet, want had men naar volmaaktheid gestreefd, naar bepalingen, die geen twijfel lieten, de handteekeningen zouden niet zijn ver kregen. De zwakheid van de bepalingen der Unie bleek telkenmale, bleek in het bijzonder in het weinige opwekkende tijd- i perk, dat wij in onze geschiedenis kennen als het Twaalfjarig Bestand. Maai'toch is deze Unie van Utrecht met al haar onvolkomenheden en gebreken in staat geweest den krachtigen Staat der Neder- i landen te vestigen en te bewaren Niets is ook meer van de volmaaktheid af dan het Grondverdrag van den Volkenbond; maar omdat wij tijdgenooten die onvolmaakt heden zien, is het nog geenszins gezegd, dat niet juist deze onvolmaaktheden daar- aan het langst denkbare leven hebben j beschoren. Het is niet moeilijk den Volkenbond terzijde te staan, zijn vriend te zijn in tijden voor voorspoed. In de dagen b.v. van het Protocol van Genève van 1924, toen men meende te mogen en te kunnen juichen. Het is heel wat moeilijker den Volkenbond terzijde te staan in de dagen van de pressie van thans. Maar juist nu behoeft de Volkenbond zulke vriend schap. Juist nu moet erop gewezen worden, dat de Volkenbond is wat zijn leden, d.w.z. de volkeren, ervan maken. Juist nu dient er nadruk op gelegd, dat de instelling van den Volkenbond voldoet aan de eischen van den tijd en dat, gesteld het onmoge lijke zou gebeuren en deze Volkenbond zou verdwijnen, onmiddellijk zou worden aan gevangen met pogingen om een anderen, zoogenaamd beteren Volkenbond tot stand te brengen. De 18 Mei-Volkenbondsdag, die dient om in geheel Nederland den Volkenbond en zijn arbeid bekend te maken, is geen feestdag. Zelfs geen herdenkingsdag. Het is een dag van propaganda eenerzijds. van herinnering anderzijds. Omdat er nog veel misverstand is omtrent den Volken bond en zijn werk; omdat nog altijd deze Volkenbond te Genève door velen identiek wordt geacht met de Voikenbondsgedachte in het algemeen, is er behoefte aan den 18 Mei.Volkenbondsdag. Juist nu, en juist nu meer dan ooit! MILITAIRE OPRUIING. Gisteren heelt voor den Krijgsraad te 's-Hertogenbosch terechtgestaan de 19- jarige W. F, H. te Leiden, ingedeeld bij het 2e reg. huzaren te Breda ter zake van militaire opruiing tot feitelijke insubordi natie en dienstweigering en poging de tucht onder de krijgsmacht te ondermij nen. Hij was tegen het groeten, had ge zegd dat als er geschoten moest worden hij dat zou doen op diegene, die hem het commando gaf. Verder had hij de muiterij op de .Zeven Provinciën" opgehemeid. De auditeur-militair zeide o.m., dat verd. spionnagedienst heeft verricht. Hij behoort tot een revolutionnaire partil en is erger dan gewone dienstweigeraars. De eisch luidde 15 maanden gevangenisstraf met ontslag uit den dienst en ontzegging uit de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen. De verdediger protesteerde er tegen, dat op de particuliere correspondentie van bek!, censuur is uitgeoefend. Dat was eer spionnage. die er niet door kon. Hij be streed verder de opruiing, omdat vera, niet derhoud had gesproken en pleitte vrij- in het openbaar maar in een onderling on spraak. De krijgsraad veroordeelde verd, conform den eisch doch zonder ontzetting uit de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen. (N.R.Ct LANDBOUVVSTEUNWETTEN AFGEKONDIGD. In het Staatsblad zijn thans afgekon digd de wetten tot: a. Credietverleening ten behoeve van boomkweekers;b. Uitkeeringen ten behoe ve van de teelt en de verwerking van vlas over den oogst 1933; c. Steun aan de riet en griendcultuur oogst 1933; d. Garantie regeling 1933 ten behoeve van verbouwers van fruit en Warmoezerijgewassen; e. Steun aan de verbouwers van fabrieks aardappelen in de veenkoloniën: f. Dek king van het verlies op den geforceerden verkoop van 600.000 balen aardappelmeel garantieregeling 1933 ten behoeve van de kiopen- en eendenhouderij: h. Steun ten behoeve van verbouwers van rogge oogst 1933. RECLAME. I'rnclif-inacliiiK' vnnr slwlits f. 10.05 Donkersteeg 8 Leiden IJZERWAKEN - GEREEDSCHAPPEN DELFTSCH LUSTRUMSPEL. ,JerrF,!aEellheld van het lustrum van het Delftsche Studentencorps zal een lustrumspel worden opgevoerd, getiteld „Circus Rausch". Hel spel is geschreven dcor den heer M. H. K. Franken te Am sterdam De heer Abr. v. d. Vies zal de ïegie voeren, terwijl verder de geheele verzorging in handen is van de Deutsche studenten, die voor requlsiten, decors etc. zorgen.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9