LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 16 Mei 19] LAND- EN TUINBOUW. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. UIT DE RIJNSTREEK. BESCHERMING VAN BLOEMBOLLEN. Wering van schadelijke insecten. Ingediend Is een wetsontwerp tot wijzi ging der wet van 24 Mei 1924 houdende bepalingen tot wering van voor planten schadelijke dieren en van plantenziekten bij in- en doorvoer van droge bollen, knol len en wortelstokken van bloemgewassen. In de Vereenigde Staten van Amerika en in Canada komt reeds eenlge Jaren een thrlpssoort voor, welke voor sommige bloemgewassen en in het bijzonder voor de gladiolen zeer schadelijk is. Het gevreesde insect Is in eerstgenoemd land reeds in acht Staten waargenomen, terwijl het zich in Canada in korten tijd heeft verbreid over de staten Nieuw-Schotland, Nleuw- Brunswlik, Quebec. Ontario en Manitoba Het diertje heeft In volwassen toestand slechts een lengte van ongeveer 1 m.M. Het leeft hoofdzakelijk in de bloemen van gla diolus, waar het. door zlin wilze van voe ding zeer schadelijk optreedt. Daar de gladiolus voornamelijk voor de bloem ge teeld wordt, kan de aanwezigheid van gladiolusthrips deze cultuur geheel onmo gelijk maken. Ook in enkele andere bloe men is deze thrinssoort waargenomen. De voortplanting van het insect heeft in den zomer zeer snel nlaats. Zelfs tiidens den winter kan het zich in de schuren in sterke mate on de knollen vermeerderen Teneinde onze culturen te beschermen tecen overbrenging van deze thrinssoort. is het noodznkelllk. dat een verscherpt sani tair toezicht wordt gehouden on gladiolus- bollen. welke uit genoemde landen in Ne derland worden Ingevoerd. Deze invoer vindt In hoofdzaak nlaats na October en gewoonlilk In kleine nartlien. die ner nost- pakkpt worden verzonden. Zit bevatten veelal nieuwe soorten, bestemd voor op- plant.lne Artikel l der wet van 24 Mei 1924 hou dende benalineen tot wering van voor planten schadelijke dieren en van plan tenziekten bii in- en doorvoer van droge bollen, knollen en wortelstokken van bloemgewassen', beperkt echter het toe zicht od den in- en doorvoer tot het tijd vak van 1 Juni tot en met 31 October van ieder jaar. In de eegeven omstandigheden blijkt deze benerking echter het houden van een afdoend toezicht In den wee te staan. Het komt daarom wenschelilk voor, de wet zoodanig te wlizleen. dat de woor den ..van 1 Juni tot en met 31 October" in artikel 1 komen te vervallen en de redac tie der artikelen 2 en 3 dienovereenkomstig te herzien. Ook buiten het elaenlllke verzendseizoen behoort tot wering van het voormelde ge vaar epn geregeld toezicht te kunnen wor den uitgeoefend. Met het oog on dezelfde belangen wordt tevens voorgesteld artikel 9 dier wet zoodanig te wlizleen. dat haar benalineen ook van toenasslng zullen zlin ten aanzien van in- en doorvoer door mid del van de nakketpost. De beperkende bepalingen in voor noemde artikelen, waarvan opheffing thans wordt voorgesteld, zijn destijds in de wet opgenomen op verzoek van de organi saties uit den hloembollenbandel. Uit over leg met dezplfde organisaties is gebleken, dat harerzijds geen bezwaren bestaan te gen het doen vervallen dier beperkingen, nu de omstandigheden daartoe nopen CREDIETVERLEENING AAN BOOMKWEEKERS. Bij beschikking van den minister van Economische Zaken en Arbeid is ingesteld een centrale commissie voor de uitvoering van de credietverleening ten behoeve van boomkweekers. In die commisssle zijn benoemd: I. tot lid, tevens voorzitter, ir. C. Ph. Moerlands. Rijkstuinbouwconsulcnt te Boskoop; II. tot lid, tevens pl.v. voorz. K. 1. B. A. de Coster, Groot Hertoginnelaan lila. Den Haag; III. tot leden: Gerrit Boer Pzn lid der firma J. Boer Wzn. en Zoon, Vecnkade 30, Boskoop: A van der Bom. Stationsstraat A. 343 te Oudenbosch; P. A. Colijn, bur gemeester te Boskoop; H. Gorter, kwee- kerij „Iris", te 's-Graveland; H. G, Mathot kweeker te Boskoop; C. van Veen Gzn„ Zijde 7173 te Boskoop; ir. J. G. W, Igna tius. directeur van de Rijkstuinbouw- winterschool te Naaldwijk, tijdelijk gede tacheerd bij het Departement van Econo mische Zaken en Arbeid. GARANTIEREGELING VERBOUWERS FRUIT- EN WARMOEZERIJGEWASSEN. Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken en Arbeid is Ingesteld een Commissie van Advies voor de uit voering van de garantieregeling 1933 ten behoeve van verbouwers van fruit en war- moezerijgewassen In die Commissie zijn benoemd tot lid, tevens voorzitter F. V. valstar, to Naaldwijk, tot leden de heeren Tj. Eng. Weitering te Zuidhorn, P. Slot A.P.zn., te Broek op Langendijk, W. M. Drlessen te Venlo, J. Barendse te Poeldijk, C. Wngenaar Kzn te Alkmaar, H. J. Krui denier Jzn„ Zuidbroek 138, te Rotterdam, H. G. Ruhe. Marnixstraat 258, Amsterdam, Joh. Mol. Vriesestraat 128. Dordrecht, A. Schermer, te Hoogkarspei. W. de Groot, te Beverwijk, P. de Jong, te Roelofarends- veen. J. Wagenaar Gzn., te Sint-Pancras, T. Borst te Veur, Ir. J. G. Hazeloop, Rijks- tuinbouwconsulent te Alkmaar, ir. A. W. van der Plcssche, Rljkstuinbouwconsulent te Goes, ir. J. W. Riemens, Rljkstuinbouw consulent te Naaldwijk. H. J. Schmitz, accountant bij het bureau controle der Generale Thesaurie van het Departement van Financiën te 's-Gravenhage. Tot secretaris is benoemd ir. J. G. W. Ignatius, directeur van de Rijkstuinbouw winterschool, te Naaldwijk, tijdelijk gede tacheerd bij het Departement van Econo mische Zaken en Arbeid. CREDIETVERLEENING VOOR BLOEMENKWEEKERS. Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken en Arbeid is inge steld een centrale Commissie van Advies voor de uitvoering van de credietverlee ning ten behoeve van bloemenkweekers te Aalsmeer en Haarlemmermeer. In die commissie zijn benoemd tot: AALSMEER De verschillende collecten vanwege de Ned. Herv. Kerk over de maand April gehouden hebben het volgend resultaat opgeleverd: Voor de diaconie f, 409.51'/», tweeoe predikantsplaats f. 257.09, Irene, zending en andere doeleinden f 195 52"-, kerkvoogdij f. 307.09. HAARLEMMERMEER. Brandwonden bekomen. Het 4-jarig dochtertje van den heer B. aan den Kruisweg alhier, had gisteren het ongeluk een in de keuken op een petroleumtoeste! staande pan met kokend water om te stooten, waardoor het kind een gedeelte van den inhoud over 't lichaam kreeg en zoodanige brandwonden bekwam, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dc toestand van de kleine is naar omstandigheden redelijk. Intreepredikatie. Zondagmiddag 21 Mei a.s. hoopt ds. D. Bouman uit Molkwerum in de Ned. Her vormde Kerk te Nieuw Vennep zijn in treepredikatie te houden, na 's morgens door ds. Barneveld van Warns in zijn ambt te zijn bevestigd. Autorit voor ouden van dagen. Met betrekking tot den door de Oranje- vereeniging „Hoofddorp" georganiseerde;! autorit voor ouden van dagen vernemen we, dat het plan bestaat eerst naar Was senaar te gaan, vandaar te rijden naar Scheveningen den Boulevard iangs en verder de stad door, om daarna over Katwijk, Noordwijk enz. de terugreis te aanvaarden. Het ligt in de bedoeling zoo veel mogelijk door het boschrijk gedeelte van de te bezoeken plaatsen te rijden. Een 25-tal auto's werd voor het mooie doel reeds beschikbaar gesteld. Opbrengst bloempjcsdag. De van wege de besturen van de ver schillende tot de afdeeling Haarlemmer meer van de N.H. Vereeniging „Het Witte Kruis" behoorende kringen, in deze ge meente gehouden bloempjesverkoop ten bate van de t.b.c. bestrijding, heeft op gebracht: in Hoofddorp f. 204.95: Vijfhuizen f. 160,12; Aalsmeerderdlik f. 13141Nieuw- Vennep f. 123.24; Rijk f. 121.50 en Abbenes 1.61.19, samen f. 802.41. HILLEGOM. Loop der bevolking. Gevestigd: C. M. Balm, Stationsweg 130; E. v. d. Beid, Stationsweg 224; J. O. M. Broek met vr„ Stationsweg 19; F. van Dam met gezin, Vinkenlaan 2: P. J. J. van Deursen met gezin, Vinkenlaan 12; H. Duwel, Meerdorpstraat 21: J. J. His- sink, Leidscliestraaf 25: A N. KopS met gezin, Oosteinderlaan 40; J. E. Otterloo, Weeresteinstraat 51; M. J. Reestman met dr., Leidschestraat 66: A. C. C. Rusman Mariastraat la. Vertrokken: H G. M. Koek, Ged. Oude- gracht 35, Haarlem; J. de Nijs, van Alke- madelaan 552, den Haag; P. M. Luk, Raad- straat 16, Heemstede: C. van der Werff, Rozenprieelstraat 18, Haarlem; P. Veld huis, Venneperweg 544, Haarlemmermeer; C. A. Walkers .Laarstraat A 359, Zundert; M. C. Eterman, Rljnsburgerweg 77 a, Lei den; J. A. W. Kessels, St. Annastraat 30, Nijmegen; J. H. Mulder inet gezin, Char- loiser-Kerksingel 34, Rotterdam; A. E. Beherens, Mandolastraat 96, Alphen a. d. Rijn; P Scheepmaker. Dorpstraat 43, Noordwijkerhout; J. N. Kramer, Stammers- dijk, WeesperkarspelM. M Alleman, Oranjestraat 31, Wormerveer. 1. de Graaf met gezin .Heereweg 172 E, Noordwijker hout, S. Hillebrand-Kruger met gezin, Frederik Hendrikstraat 90 II, Amsterdam: J. Kahlmann, idem, idem; A. Kortekaas, Zoeterwoudschesingel 23, Leiden; P. J. de Graaf, SI Elisabetsh-Gasthuis, Leiden; W. W. van Zonneveld, idem, ideiu. W. F. de Haas, Haarlem; Cm. Pijpers, Kerklaan 52, Heemstede; P. Spitters, Haarlem. KATWIJK AAN DEN RIJN. R.K. Bloembollenveiling. Onder groote belangstelling had in het Parochiehuis de bloembollenveiling plaats ten bate der R.K. Kerk. Zooals zulks bij dergelijke veilingen gebruikelijk is, werd er ook thans flink geboden, zoodat de totale opbrengst f. 1369 bedroeg. Een waar succes! KATWIJK AAN ZEE. Des nachts zijn bij enkele werk willige v isschers ruiten ingegooid. De politie stelt een onderzoek in. LISSE. Zilveren jubileum. Gisteren mocht de heer F. K. Dankel- man, hoofd van de R.K. M.U.L.O. school alhier, onder groote belangstelling zijn zilveren ambtsjubileum herdenken. Een stroom van gelukwenschen en eenige prach tige blijken van waardeering voor zijn trouwen en toegewijden arbeid vielen hem ten deel. De K. J. M. V. Het winterseizoen van te Katholieke Jongeren Middenstands Vereeniging is met een feestelijk samenzijn besloten. Door vele sprekers is het woord gevoerd. I. lid, tevens voorzitter, ir. C. Koeman, Rljkstuinbouwconsulent te Aalsmeer. II. leden: J. C. M. Menslnk, secretaris van den Aalsmeerschen Tulnbouwbond. te Aalsmeer, W. M. van der Zwaard, kas sier der coop. Tuinbouwbank te Aalsmeer; P. Ouwerkerk. wethouder te Haarlemmer meer; A. O. de Boer, landbouwer te Ku- delstaart, Aalsmeer; ir. J. G. W. Ignatius, directeur van dc Rijkstuinbouwwlnter- school te Naaldwijk, tijdelijk gedetacheerd bij het Departement van Economische Zaken en Arbeid. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Aria, d. van Corn, de Hoog en Pietertje van den Hooven. Ondertrouwd: Gerrit Jan Minnee, 22 j. en Maria van Delft. 21 jaar; Cornells Drie bergen, 24 jaar en Adriana van Egmond, 21 Jaar. Getrouwd: P. van Egmond, 27 jaar en Tr. A. D. van Egmond, 21 jaar; T. de Wit, 22 jaar en Jac. Marg. Prins, 19 jaar. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: W. M. Olijhoek geb. Duijn Z. G. A. Boogmans geb. Luijten, Z Ondertrouwd: G. v. Millen en J. A, Blom. Getrouwd: C. M. Koetsier en M. Binnen dijk; P. N. J. Havik en A. P Bensdorp, VALKENBURG. Beroepen. Bij de Ned. Herv. Gemeente alhier is beroepen ds. J. Nauta te Sexbierum. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. C. v. Rijn geb. v. Vliet Z, A. J. Kouwenhoven, geb. Kochman D. M Schinkelhoek geb. Hulisman D. Ondertrouwd: N. J. de Groot en P. M v. d. Togt. Getrouwd: J. B. M. v. Wissen en E. J, Haastert: W. C. v. Niel en J. E. Boudewljns, VEUR—LEIDSCHENDAM In de Ned. Herv. Kerk is over April voor de diaconie gecollecteerd f. 122.22"2 en voor de zending over het eerste kwartaal '33 f. 24.91. VOORHOUT. Ledenvergadering Woningbouwvcreeniging „Herman Boerhaave". Deze vereeniging hield haar algemeene ledenvergadering in café „Boerhaave". De voorzitter, de heer Voet, opende en riep de aanwezigen een welkom toe, in het bijzonder den burgemeester als vertegen woordiger van het gemeentebestuur. Ver volgens zette hij in het kort den toe stand van de Vereeniging uiteen. Door de toenemende werkloosheid zijn sommige huurders niet in staat ten volle aan hun verplichtingen te voldoen. Al heeft het bestuur over het algemeen geen reden tot klagen, toch moeten de huurders ervoor trachten te zorgen, dat iedere week de huur betaald wordt; 't,onmogelijke wordt door de vereeniging nöoit gevergd. De moeilijkheden zijn dan ook voor de veree niging niet minder geworden. Integendeel, al is de financieele basis zeer gezond. Het bestuur roept de medewerking van alle leden in. om dezen depressietijd zoo goed mogelijk te boven te komen. De notulen werden onveranderd gear resteerd. Volgde het jaarverslag van den administrateur den heer G. J. Heymeyer. Dit verslag was uit den aard der zaak ook niet in majeur; de steeds groeiende huur achterstand heeft het bestuur met zorg vervuld, en het heeft veel moeite gekost dit bedrag tot een minimum te beperken. Aan het uitbreiden van woningbouw kon dan ook niet gedacht worden. Het is ook niet mogelijk geweest de huur te verlagen, al kon in overleg met het gemeentebestuur voor werkloozen in bijzondere omstandig heden, genoegen genomen worden met een mindere huur, echter zonder daarmee de huur te verlagen. Het financieel resultaat over 1932 is niet bijzonder ongunstig; dit is echter uitsluitend te danken aan het feit, dat een groot bedrag aan huurschuld niet behoefte te worden afgeschreven, daar de gestorte waarborgsommen hier voor dekking gaven Van de rekening en balans over 1932 vermelden wij het vol gende: Ontvangsten: huur f. 16.578.64. Uitgaven: administratiekosten f. 748.67; belasting en verzekering f. 1281.77; onder houd f. 1075,34; storting onderhoudsfonds f. 1334,66: rente f. 11098.84; afschrijving gebouwen f. 852,29; afschrijving huur schuld f. 519.50: diversen f. 7.65: er is dus een nadeelig saldo van f. 376,08, De ba lans over 1932 sluit met een bedrag aan bezittingen en schulden van f. 247.261,34 Van het accountantsbureau was bericht ingekomen, dat rekening en balans in orde waren bevonden. Namens de verifi catie-commissie deelde de heer v. d. Mey mede, dat de boeken door hem in orde waren bevonden. De voorzitter dankte den heer Heymeyer voor zijn nauwkeurig be heer; besloten werd hem over 1932 dé charge te verleenen. De heer v. d. Mey informeerde of het niet mogelijk is van de werkloozen, die f. 1.50 huurtoeslag ont vangen en met de huur ten achter zijn, den toeslag in te houden. De voorzitter deelde mede dat er een regeling met het gemeentebestuur bestaat. Het is echter de vraag of de toeslag van steun kan worden afgetrokken. In de nieuwe veri ficatiecommissie werden gekozen de hee ren v. d. Mey, Augustinus en v. d. Laan. Hierna was de begrooting over 1933 aan de orde. Over den post onderhoud en reserve, die door het bestuur was begroot op f. 1100. ontspon zich een discussie tus- schen de heeren Heymeyer en v. d. Voet. Eerstgenoemde achtte dit bedrag te laag; het is gewoonte om 1°'0 van de stichtings- kosten voor onderhoud te besteden, en om nu ineens van f2400 op f1100 te gaan is niet aan te bevelen. Al zullen natuurlijk de kosten ook wel eenigszins verlaagd zijn. dit is toch niet in zoo groote mate het geval, dat een vermindering met meer dan de helft reden van bestaan heeft. Indien men met het bedrag niet toekomt, zal het onderhoudsfonds moeten worden aangesproken, waardoor de fi nancieele positie der vereeniging zwakker wordt. De voorzitter antwoordde, dat het niet in de bedoeling ligt uit de onder houdskosten het exploitatietekort te dek ken. De som is uitgetrokken met het oog op het bedrag dat ln 1932 noodig is ge weest. Het is Jammer, dat men dit jaar geen reserves kan maken, maar daar Is het nu toch de tijd niet voor, en de reser ves zijn er voor om in tijd van nood ge bruikt te worden. De heer De Bekker sluit zich aan bij den heer Voet; de tijden zijn veranderd, dus moet men de bakens ver zetten. Nadat de heeren v. d. Voet en Hey meyer hierover nog eens het woord ge voerd hadden, waarbij den heer Heymeyer bij zijn bezwaren bleef, deelde de burge meester als zijn meening mede, dat, indien het bestuur met f. 1100 meente te kunnen volstaan, hij zich daarbij volkomen kan neerleggen. Geen enkel lichaam is thans in staat reserves te kweeken. De post werd tenslotte goedgekeurd. De begrooting 1933 sluit met een bedrag van f. 16.863,40. Op voorstel van den heer De Bekker werd be sloten een eventueel overschot te storten in het onderhoudsfonds. De aftredende bestuursleden J. v. Kampen en B. v. d. Lubbe, werden bij acclamatie herkozen. Thans was aan de orde verkiezing van een bestuurslid, wegens het aftreden van den heer J. v. d. Voet, die zich niet her kiesbaar stelde. De heer v. d. Voet, die zich niet herkiesbaar stelde De heer v. d. Voet deelde mede dat hij noode afscheid neemt van deze functie, die hem zeer lief is; de samenwerking tusschen het be stuur was steeds goed; in het bijzonder dankte hij den heer Heymeyer, voor den steun, die hij steeds van hem genoten heeft. Hij was bijzonder getroffen door het blijk van waardeering hem door het bestuur aangeboden in den vorm van een rookfauteuil. Als nieuw lid stelde het be stuur voor den heer Allard. die zich be reid heeft verklaard deze functie even tueel te willen aanvaarden. De heer Al- lerd werd hierna met algemeene stemmen gekozen, Als nieuwe voorzitter werd ge kozen de heer De Bekker en als secreta ris-penningmeester de heer Allard. Namens het dagelijksch bestuur der ge meente. bracht de burgemeester den heer Voet zijn dank voor het vele werk. dat deze steeds in het belang der Vereeniging verricht heeft; het gemeentebestuur heeft dan ook met leedwezen gezien dat de heer Voet afscheid gaat nemen. Na mens het bestuur sprak nog de heer De Bekker, namens de leden de heer War- menhoven, terwijl de heer Heymeyer een persoonlijk woord van dank tot den schei denden voorzitter richtte. De heer Voet was door deze waardeerende woorden zeer getroffen: het speet hem dat hij afscheid nemen moet doch zijn gezondheidstoe stand, en andere werkzaamheden nopen hem hiertoe. Hij zal echter, indien dit ge- wenscht wordt, het bestuur steeds met raad en daad terzijde staan. Hierna volgde sluiting. VOORSCHOTEN Burgerlijke Stand. Geboren: Jozephus Johannes Antonius, z. van G. H. van Giezen en J. van Am sterdam: Alida Maria, d. van P. J. H. Peeters en A. H. Nijssen: Geert, z. van C. van Egmond en J, Pal. Ondertrouwd: J. van den Eijkel, 23 jaar en G. van de Wege, 29 jaar. Getrouwd: R. Schuier en A. Hartmann. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. J. Hilgersom, Haagweg 1. van Leiden; C. T. MoIIers, Schoolstraat 104, van Leimuiden; S. van Nouhuis en gezin, Wijngaardenlaan 52, van Voorburg; M. H. van Kooij, Hofweg 23, van Oegst- geest: F. W. Beurschgens en gezin, Noort- heijstraat 19, van Leiden: D. van der Blij, Veurscheweg 20, van Haarlemmermeer; P. T. van der Vossen, Veurscheweg 31, van Voorhout: W. O. Sendler, Leidscheweg 71, van Stuttgart (D.)C. van Steijn, Valken- burgscheweg 1 b, van Wassenaar: J. A. M. Verbij, Burgemeester Vernèdepark 34, van 's Gravenhage: G. Lens-Meinders, Tulpstr. 8, van 's Gravenhage; G. C. P. de Vries, Wijngaardenlaan 3 a, van Rijswijk (Z.H.); K. J. Schippers en gezin Stadwijkstraat 2, van Nootdorp. Vertrokken: G. Sinnema, naar Westdon- geradeel; J. van Horik, naar Zevenhoven; J. Schrama .naar Wassenaar: D. Nagtegaal, naar Wassenaar; M. A. van Schoorl- Krauwel, naar Amsterdam; E. J. B. Janzen, naar Erichem (gein. Buren): W. Jonker, naar Leiderdorp. Ten nadeele van den lieer L de J. is op den Rijndijk een onbeheerd rijwiel ontvreemd. WASSENAAR. Alsnog is benoemd tot lid van de commissie belast met het afnemen van dt examens ter verkrijging van de akten van bekwaamheid tot het geven van nijver heidsonderwijs, gemerkt Na, Nq. Nr en Ns, dr. TJ. Eernstman alhier. ZEVENHOVEN Burgerlijke Stand. Getrouwd: Gijsbertus Theodorus Johan nes Nieuwenhuizen, j.itl. 25 jaar en Antonia Johanna Baars, j.d. 22 jaar, van Nieuwkoop. Leendert Immerzeel, j.m. 24 jaar en Mar- garetha Winters, j.d. 23 jaar van Mijdrecht. ZOETERWOUDE. De Werkloosheid. De firma's N.V. Oosthoek en Zn. en Aerocrete Holland werken weer op volle capaciteit, zij het met verwisseling van personeel. Het gevolg hiervan is, dat de werkloozen, die vroeger bij deze firma's werkten en thans niet op nieuw te werk zijn gesteld, niet meer onder de rijks steunregeling vallen, zoodat de gemeente hare uitgaven verzwaard ziet. Burgerlijke Stand. Geboren: Bernardus, z. van A. Hulsbos en J. P. Westhuis; Gerarda Beatrix Maria, d. van P. H. J. E. Beereboom en A. M. Slootweg; Gijsbertus Steven, z, van M. Ossevoort en M. A. M. Sijtsma; Hendrikus Wilhelmus, z. van P. C v. Velzen en A. Turk. Ondertrouwd: Hendrik van Rijn, 23 jaar van Hazerswoude en Anna v. Vliet, 23 jaar. Getrouwd: J Fleuren en M. J. Vlasveld: G. Engberts en P. Zandvliet. Overleden: Arend v. d. Does, 21 jaar, z .van J. J. v. d. Does en H. Sonneveld; Johannes Teunis Lekkerkerker, 44 jaar, echtgenoot van P. Paul; Antoinetta Geer- HEDEN: Schouwburg: Tooneelclub V.V.S.L. 15 nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 591 j, menkomst. te 8 uur nam H Woensdag. Ned. Leger des Heils (Lammermarh Samenkomst te 8 uur nam. Rembrandtstr. 27: Alg. ledenverg. ieJ sche Coöp. Keuken. 8V» uur nam Stadszaal (groote zaal)Chr Nat ZaJ concours. 7 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u nam. „Pas op, inbrekers!" Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 om. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nar „Een droom van liefde!" Woensdag en Zaterdag nam. 2 w Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur Trlanon-Theater Breestraat, 8 u. naai „8 Meisjes in een boot!" Woensdag en Zaterdag nam. 2 uB Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 unt. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Geneti kundeConsultatiebureau voor moeilijk kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. iaën ting tegen diphterie 45 uur nam Donderdags: Inst. v. Praeventleve Ga neeskunde. Consultatiebureau voor Al» holisten. 7—10 uur nam. Dagelijks. Den Haag, Dierentuin. Voor jaarsfeest van 2—12 uur nam. De avond-, nacht en Zondagdienst da apotheken wordt van Maandag 15 tot a met Zondag 21 Mei a.s. waargenomen djo de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat Ji Telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 11 Telef. 1313. truida Nicolina de Vroomen, 39 ju echt gen. van W. v. d. Poel; Mina Faneoii 56 jaar, echtgen. van A. van Leem Nicolaas van den Akker, 86 jaar, wei van P, Heemskerk. Tot tijdelijk onderwijzer aan d R.K. Jongensschool aan den Schenkeliq alhier is benoemd de heer J. A. Peerde man uit Woerden. De „Emmabloemcollecte" heelt i jaar in deze gemeente bruto f. 61.18 0 gebracht tegen f. 67.13 in 1932. Aan d plaatselijke t.b.c. afdeeling komt hiervi een bedrag van f. 38.38 ten goede. In tegenstelling met andere jaren 1 dit jaar voor het eerst in de geheel gemeente de zomertijd ingevoerd. ALPHEN. Jubileum van mej. D. Minderman Gisteren was mej. D. Minderman -tl bekende juffrouw „Dora" 25 jaar w* zaam in de Martha-Stichting-inrlclitiï voor onverzorgde kinderen alhier. De lui ste jaren is zij na tal van andere funci juffrouw in de huishouding in het kinae- huis. Des morgens werd de ju' laresse in tegenwoordigheid van bests en personeel in welgekozen bewoording:: en op hartelijke wijze gecomplimenteffl door den predikant-directeur ds. A. Voors. Een en ander ging gepaard met li aanbieding van een reeks cadeaux van bi- stuur, personeel en oud-verpleegden. 03 het verdere van den dag mocht juffroi» „Dora" zich over veel belangstelling vew heugen. Met de kinderen werd des ml«' dags een kinderfeest gehouden, terwijl is avonds het personeel met de jubilaresse bijeen kwam. Vergadering Chr. Hist. Jongerengroep- De Christ. Hist. Jongerengroep WW haar laatste vergadering in dit seizoen. spreker trad op de heer W. E. M. Egg® van Rotterdam, die een referaat hield oW het onderwerp; „Kerk en Staat". Spr. 8" een uitgebreid historisch overzicht van Kerk en besprak uitvoerig het werk, o»> Koning Willem I verricht heeft ten op zichte van de regeling der verhouding Kerk en Staat. I Na eenige bespreking en regeling hülï' houdelijke zaken werd besloten in de zo mermaanden eenige uitstapjes te makes- Gevaarlijke val. Toen de 9-jarige v. L. in de Hugo <j; Grootstraat een voetbal van het dak wil» halen, die door zijn vriendjes hierop geschopt, had de jongen het ongeval, toe» hij langs een regenpijp klom mis te stap pen en van een vrij groote hoogte nas» beneden op straat te vallen. Ernstig ver wond werd hij opgenomen. Dr. H. en v. verleende de eerste hulp. Zijn toesta»» moet ernstig zijn. jaarverslag Chr. Ziekenverpleging- Aan het jaarverslag van de vereenigW voor Chr. Ziekenverpleging ontleenen het volgende .Heb aantal contribuant®1" vrijwel gelijk gebleven aan het vor.ge jw; n.l. 1000. Aan contributie's werd on',,,, gen een bedrag van f. 2685.45 (ln f. 2600.55). Door middel van de j werd ontvangen f. 200. Met dank verrn» het bestuur dat door de gaven van va het nadeelig saldo van f. 265.53 Per i,e nuan dit per 31 Dec f. 178.66 becIroeg Jaarlijks is ongeveer noodig een Dew van f. 4500 welk bedrag alleen door willige bijdragen verkregen wordt, b»' stuur verwacht, dat ook dit Jaa' (eti, dezen arbeid zullen gedenken. De zus - die steeds bereid zijn hulp te verlf rv3S brachten dit jaar 9230 bezoeken, ,„0. 257 belangstellend en 219 voor not sultatlebureau. In plaats van.wijlt» heer A. .Verduijn nam in het bestuu ting de heer G. van Staalduinen. bestaat het bestuur uit de heeren as- Stehouwer. voorz.; ds. J. h. a. „j, i seer W J. Spreij, penn.; J- Bc,rrjdo:- 1 alg. adj.; D. v. d. Bijl en G. v St nen; zusters zijn mej. E. J. de Jqus t,- Jonker. In de zuster-comnussie zitting: mevr. wed. Doruiter, men f. Jongenburger en mevr. J. Sprey—

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6