LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 16 Mei l! BINNENLAND. Burgerlijke Stand v. Leid RADIO-PROGRAMMA. DE KABINETSCRISIS Optimisme over dr. Colljns pogingen. Naar „De Tijd" uit parlementaire krin gen verneemt, is men daar op het oogen- bllk optimistisch gestemd ten aanzien van de pogingen die door dr. Colijn als Kabi netsformateur ondernomen worden ter samenstelling van een parlementair kabi net. Men heeft zelfs groot vertrouwen, dat het den heer Colijn gelukken zal in den loop dezer week een dergelijk kabinet t« vormen. De Roomsch-Katholieke Tweede Kamer- lractle heeft hedenvoormiddag in het Tweede Kamergebouw opnieuw een ver gadering gehouden in verband met de kabinetscrisis. OPENING DER FORDFABRIEK. De eenige automobielfabriek in ons land. Een talrUk gezelschap jerzamelde zich gistermiddag in de grootc showroom van de nieuwe Ford-automobielfabrieken aan de Hembrug. Onder dezen merkten we op den Com missaris der Koningin van Noord-Holland, jhr. dr. A. Röell, burgemeester en wethou ders van Amsterdam, leden van den ge meenteraad. hoofdingenieurs en ingenieurs van den Rijks- en Provincialen Waterstaat, directeuren en leiders van lndustrieele ondernemingen enz. Dc heer G. J. J. Both, directeur der fa briek heette de genoodlgden welkom en gaf het woord aan den heer Gottfried Iï. Crone. voorzitter van de Kamer van Koop handel. Deze wees op de groote belangstelling, die ln den kring van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Amsterdam ge koesterd wordt voor deze nieuwe onder neming, het eerste en eenige automobiel- fabricatiebedrijf ln ons land. Wel was een maal ln het andere uiteinde van Amster dam een automobielfabriek op veel klei nere schaal dan deze fabriek, doch dat bedrijf moest ontijdig worden opeegeven. Het is merkwaardig, dat sedertdien ons land, dat met name op het gebied van het vervoerwezen te water en door de lucht een vooraanstaande plaats inneemt, met betrekking tot de vervoermiddelen te land de daarvoor benoodlgde automobielen uit het buitenland moest blijven betrekken. En dat niettegenstaande toch hier te lgndc door de nuttige werking van heg wegenfonds in de laatste Jaren in een snel tempo het net van verkeerswegen te lande Is uitgebreid en ten zeerste verbe terd. Spreker hoopte dat het dit nieuwe be drijf (waar de vrije Zaterdag wordt toe gepast) goed zou mogen gaan. Van de heeren Henry Ford en Edsel Ford was een telegram van gelukwensch inge komen. Na een korte toespraak van den directeur hebben de aanwezigen daarna de fabriek bezichtigd, waar alles reeds in volle actie was. EENVORMIGE WET OP DE CHEQUES. Ontwerp tot wijziging van het Wetboek van Koophandel. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging van het Wetboek van Koophandel, van het Wetboek van Burgerlijke Rechts vordering, van de Zegelwet 1917, van de Geldschieterswet en van de wet van 25 Juli 1932 naar aanleiding van het verdrag tot invoering van een eenvormige wet op cheques. In de Memorie van Toelichting schrijven de Minister van Justitie, van Financiën en van Buitenlandsche Zaken a.l. onder meer het volgende: In het algemeen beschouwen de moderne wetgevers de cheque als een opdracht aan een bankier gegeven, om op zicht uit het tegoed, dat men bij dezen heeft, een beta ling te doen. Men ziet dus in de cheque een betaalmiddel, in tegenstelling tot den wis selbrief. die men als een credlÊtmiddel be schouwt. Het streven der nieuwere wetge vingen is, het vertrouwen in de cheque zooveel mogelijk te versterken, zoodat be taling van een cheque economisch gelijk staat met betaling ln contanten. Nederland behoort tot de Staten, waar op één uitzondering na, de cheque door het algemeene handelsrecht beheerscht wordt in onze wetgeving Is aan de cheque een uiterst bescheiden plaats ingeruimd. Slechts in een enkel opzicht bestaan in Nederland bijzondere bepalingen voor cheques, namelijk voorzoover het betreft den Postcheque en Girodienst. Aanneming der eenvormige wet beteekent ten deze een vernieuwing van het ten on zent geldende chequerecht. Daardoor zal de cheque aan order niet meer onder de regelen van het wisselrecht en de cheoue aan toonder niet langer onder artikel 221 W v. K. vallen, maar zullen beide door het zelfde recht worden beheerscht. Voor zoo ver de toonder-cheque betreft, beteekent deze vernieuwing een grooten stap vooruit. Maar ook voor de ordercheque is de re geling van dc eenvormige wet te verkiezen boven de bestaande wet, die de order cheque laat beheerschen door de voor den zicht wissel geldende regeling. BOYCOT VAN DUITSCHE ARTIKELEN. Besluit van S.DA.P. en moderne vakbeweging. De Algemeene Raad uit S.D.A.P. en N.V.V. heeft besloten een boycot van Duit- sche artikelen af te kondigen. Onder alle verbruikers zal een intensieve propaganda worden gevoerd. (Volk). GEEN VACANTIE-BIJSLAGEN VOOR GEMEENTEPERSONEEL. Naar wij vernemen hebben B. en W. van Amsterdam besloten om na 1 Januari 1934 de toekenning van vacantleblislagen aan het gemeentepersoneel te beëindigen waardoor een jaarlljksche uitgave van rond een half millloen gulden zou worden bespaard. (Tel.) INT. ARBEIDSCONFERENTTE. Samenstelling der Nederlandsche delegatie. Bij K.B. zi]n tot leden in de afvaardi ging van Nederland naar de 17e Interna tionale Arbeidsconferentie, welke op 3 Juni as. te Genève is by eengeroepen, benoemd: a. tot afgevaardigde der Nederlandsche Regeering tevens voorzitter der afvaardi ging professor mr. P. J. M, Aalberse, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal. voorzitter van den Hoogen Raad van Arbeid tot afgevaardigde der Nederlandsche re geering. mr. A. M. Joekes, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal: b. tot afgevaardigde, vertegenwoordigen de de Nederlandsche werkgevers mr. P. M. J. H. Cort van der Linden, secretaris der afdeellng „Nederland" der Internationale Organisatie van lndustrieele Werkgevers, algemeen secretaris van het Verbond van Nederlandsche werkgevers, toegevoegd lid van den Raad van Beheer van het Inter nationaal Arbeidsbureau; c. tot afgevaardigde, vertegenwoordigen de de Nederlandsche arbeiders E Kupers. voorzitter van het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal: d. tot technische raadslieden van de Re- geeringsafgevaardigden le. D. J. Burger, inspecteur van den Ar beid; 2e. Dr. E. Moresco, oud-vice-president van den Raad van Nederlandsch-Indië; 3e. Mejuffrouw mr. G. J. Stemberg re ferendaris by het Departement van Eco nomische Zaken en Arbeid, tevens secre taris der afvaardiging; 4e. Ir. R. A Verwey directeur van den Ryksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling; e. tot technische raadslieden van den afgevaardigde voor de werkgevers: le Mr. E. H Bisschop Boele. secret :ris van dc directie van de N.V. Maatschappy tot Exploitatie van Limburgsche Steenko- lenmynen. genaamd Orante Nassaumünen te Heerlen; 2e G. P. Evelein. chef van de Sociaal Economische afdeellng van de N.V. Philips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven; f. tot technische raadslieden van den afgevaardigde voor de arbeiders: le. H. Amellnk. secretaris van het Chris- teiyk Nationaal Vakverbond en penning meester van het Internationaal Christelyk Vakverbond, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal: 2e. H. B Berghuys algemeen secretaris van de Nederlandsche Vakcentrale; 3e. P J. S Serrarens. bestuurslid van het R.-K. Werkliedenverbond en secretaris van het Internationaal Christelyk Vakver bond. lid van de Eerste Kamer der Sta ten-Generaal GISTING IN DE S.D.A.P.? Een niet gepubliceerde brochure van Duys. De „Telegraaf" schrijft: Het Kamerlid mr. J. Duys heeft een bro chure geschreven, waarin hy de tegen woordige tactiek der sociaal-democrati sche party fel laakt. In het bijzonder komt hy op tegen de onwaarachtige publi cistiek van het dagblad „Het Volk", die by vele bezadigde elementen der SDAP, scherpe afkeuring vindt. Hoewel deze bro chure reeds tydens de verkiezingen is gereed gekomen, heeft de heer Duys op het laatste oogenbllk besloten haar niet uit te geven, daar het partybestuur hem de toe zegging heeft gedaan, dat met zyn grieven rekening zal worden gehouden. Door deze toezegging vervallen ook de geruchten, dat mr. Duys van plan zou zyn om uit de sociaal-democratische party te treden. PATRIMONIUM. De 49e algemeene vergadering. Gistermiddag is in de Diergaarde te Rotterdam de negen en veertigste jaar- ïyksche algemeene vergadering van het Nederlandsch Werkliedenverbond Patri monium aangevangen onder voorzitter schap van het Tweede Kamerlid C. Smeenk te Arnhem. Na de gebrulkehjke opening bepaalde de heer Smeenk zyn gehoor by de woorden uit Jesaja's profetie „Wachter, wat is van den nacht". Na deze openingsrede kwamen de jaar verslagen aan de orde. Dat van den secre taris, den heer J. W. Bossenbroek van Am sterdam, deelt mede, dat het Verbond 1 Januari jj. 13.848 leden telde en 207 af- deellngen. benevens 160 buitengewone leden en 1046 begunstigers. Het aantal afdeelingen daalde met één, het aantal leden met niet minder dan 700. In 1932 vierden 8 afdeelingen hun gouden jubi leum. Het orgaan wordt gelezen door 7476 leden. Verder werden in 1932 42.053 bro chures verkocht en het jaarboek verscheen in een oplage van 2000 ex. De penningmeester, de heer M. H. Lut- ter te Groningen, sloot zyn rekening met een eindcijfer van f. 27.844.38 en opent de I nieuwe met een batig saldo van f. 3329.61. De nieuwe begrooting sluit met een eintt- cyfer van f. 25.350. (N. R. Crt.) REORGANISATIE VAN „ONS BELANG". Burger-hoofdbestuursleden treden af. Tengevolge van het tot stand komen der regeling betreffende de militaire belangen en vereenigingen. hebben verschillende mi litaire vereenigingen haar statuten en haar organisatie moeten herzien. Onder deze militaire vereenigingen neemt de landelyke vereeniging van on derofficieren .Ons Belang" de belangrük- ste plaats in, zoowgl voor wat betreft het ledental (het grootste deel der onderoffi cieren der Kon. Landmacht is lid dezer vereen als om de vele inste'lingen, die deze vereeniging bezit. Dooi den maatregel van den minister van defensie moesten van deze vereeniging on. de burger-hoofd bestuursleden aftreden, waaronder de pre sident der vereeniging. het oud-Kamerlid W. wyk, die gedurende 35 jaren de leiding had in Ons Belang". wy vernemen, dat dezer dagen bedoelde burger-hoofdbestuursleden hun functie hebben ter beschikking gesteld. Het hoofdbestuur van „Ons Belang" heeft hierop de navolgende heeren be noemd in de hierna te vermelden functies: D. F. Brandwijk, president; J. Piederlet. vice-voorzitter: M. van Olst, secretaris- penningmeester. De heer Brandwijk, wonende te Zeist, is sergeant-majoor-instructeur by de lucht doel-artillerie te Utrecht en maakt reeds gedurende 15 jaren deel uit van het hoofdbestuur De heer Van Olst te Haar lem is adj.onderofficier-adminlstrateur van een militair magazyn te Haarlem, ter- wyi de heer Piederiet te NUmegen in gar nizoen is als adjunct-instructeur bh de infanterie. Ten slotte vernamen wy nog. dat de vereeniging .Ons Belang" op 10 en 11 Juni a.s. te Utrecht in algemeene vergadering byeen zal komen tot constltutioneering van den nieuw geschapen toestand ln de vereeniging tengevolge van de ministe- rieele maatregelen inzake militaire bon den. (U. D.) COURANTENBEZORGER DOOR POLITIE GEVOLGD. Op vragen van den heer Hermans, be treffende het volgen van een bezorger van het „Volksdagblad voor Gelderland" te Ede door politie-agenten. die de adressen van de abonné's noteerden, heeft minister Deckers geantwoord, dat bedoelde hande lingen niet zijn geschied op last van de regeering. Met voorkennis van den minis ter van defensie is een onderzoek ingesteld naar de politieke gezindheid van bepaal de personen, van wie betwyfeld wordt of zy onder alle omstandigheden achter de wettige regeering zullen staan. De wyze waarop dit onderzoek plaats vond. is over gelaten aan de daarbii betrokken autori teiten. Hoewel de wyze. waarop de gewenschte inlichtingen zyn verkregen wellicht min der gelukkig kan worden genoemd vindt de ondergeteekende daarin geen aanlei ding zich daaromtrent met de betreffende autoriteiten nader in verbinding te stel len. aangezien hy op grond van ontvangen ambtsberichten mag verwachten dat de betrokken autoriteiten het toegepaste middel niet meer zullen bezigen. DUBBELE INKOMENS. Aan de „Avondpost" werd bericht: In Amsterdam is de vorige week tot gemeente-secretaris benoemd mr. van Lier, op een (aanvankelijk! salaris van f. 8000. De echtgenoote van den secretaris, mevr. van LierSchippers, bekleedt aan het stadhuis een hooge functie. 7,y is referen daris, chef van de afdeeiing Volkshuisves ting en geniet een inkomen van ruim f. 6000. Is dat nu niet een hemeltergend schandaal? De toestand wordt nog gekker, wanneer men bedenkt, dat ambteiyk me vrouw van Lier onder haar man staat: hy is haar chef! Zoudt u op dat schandaal nu niet eens de aandacht willen vestigen? Het Haagsche blad toekende hierby aan: Het woord schandaal is hier volkomen van pas. Wij hebben in Amsterdam naar de juist heid van het bovenstaande geïnformeerd. Het antwoord werd ons bevestigd, alleen met deze rectificatie, dat mr. van Lier belangrijk meer verdient dan f. 8000. Zoo genieten deze echtelieden samen per jaar een klein kapitaal uit de gemeentekas. En duizenden intellectueelen loopen te snakken naar werk. Amsterdam heeft zoo werd ons heden morgen medegedeeld 1681 gehuwde vrouwen in gemeente-dienst (schoonmaak sters inbegrepen). In 33 van die gevallen heeft ook de man een gemeente-functie. Er zyn 423 gehuwde onderwijzeressen on der: in 162 van deze huweiyken is ook de man in gemeente-dienst. Wy hebben voor dit alles maar één woord: onrecht. Al die dubbele inkomens, al die bevoorrechte gezinnen, beteekenen onrecht tegenover andere mannen en (on gehuwde) vrouwen, die in hun carrière be lemmerd en geschaad worden. En welk een verhouding: de gemeente secretaris met een hoog inkomen heeft ziin vrouw, ook met een hoog inkomen, in zijn dagelykschen dienst. Trouwens, ook hier aan de departemen ten vindt men soortgeiyke gevallen: man en vrouw, die elk een zeer hooge rijks betrekking bekleeden, elk met een hoog in komen. Toen één van die dames destyds 'n baby verwachtte, mocht zy van den be trokken minister voortaan haar werk thuis doen. En als men dan inlichtingen wenschte van deze ryksambtenaresse, moest men haar huis opbellen. Alles: on recht. DE UITKEERINGEN KRACHTENS DE CRISISSTEUNREGELING. Op de vragen van den heer Kupers be treffende het resultaat der van regeerings- wege toegezegde overwegingen inzake het in mindering brengen van invaüditeits- en weduwenrente, ultkeeringen krachtens de Ongevallenwet en uit de Werkeloozenkas op de uitkeeringen Ingevolge de crisis steunregeling, heeft Minister Ruys de Bee- renbrouck geantwoord dat hij na ernstige overweging geen vryheid kan vinden, ten aanzien van den aftrek van de ln de vraag bedoelde Inkomsten van de bestaande be palingen af te wyken. GEEN „ARBEIDERSWEER". Beslissingen van den Partijraad der S.D.A.P. Zaterdag en Zondag vergaderde te Am sterdam de Partyraad van de S.D.A.P. Aan de orde was o.a. de bespreking van de door het Partycongres naar den Partyraad ver wezen behandeling van de Arbeidersweer. Het onderwerp werd ingeleid door Zwert- broek pro Vliegen contra. Na ampele be spreking vereenigde de Partyraad zich met een voorstel, dat de oprichting van een arbeidersweer of den steun aan reeds be staande organisaties, die kennelyk bedoe len de plaats van een arbeidersweer ln te nemen, als ontoelaatbaar oordeelde; de Partyraad verbond aan deze uitspraak de verwachting, dat met alle kracht zou wor den geyverd voor dc aanneming van het initiatief-voorstel Albarda, strekkende om te komen tot een verbod van alle gewa pende corpsen. (Vooruit) DE BINNENVAART. De Vereeniging van Gezagvoerders by de Binnenvaart heeft ln haar te Rotterdam gehouden vergadering besloten: Zeer sterk aan te dringen op regeling van het lager onderwys voor schippers kinderen en invoering van de leerplichtwet temeer, omdat de Jongens, die in het be- dryf opgroeien, in de toekomst buitenge sloten zullen worden van hun eigen bedryf, omdat nu reeds op de vakscholen blykt, dat zij, wegens hun tekort aan lager on derwys. geen examen kunnen doen. 2e. Te informeeren naar de resultaten, van de gehouden statistiek omtrent onge vallen in de binnenvaart. 3e. Een commissie te benoemen die tot taak zal hebben de oorzaak van byzondere voorvallen in de binnenvaart te onderzoe ken. 4e. Te trachten, wettelyke voorschriften te verkrijgen op het aanwezig zyn van reddingsmiddelen aan boord van binnen schepen en toezicht op de schepen en het 5e. Het ingediende voorstel tot regeling van de bemanning, ter kennis van de re geering te brengen. Hierin is een minimum besDaring genoemd. 6e Aan te dringen op beperking der arbeidstiiden en invoering van Zondags- en nachtrust. 7e. De besturen der steden, zooals Rot terdam, Amsterdam en Dordrecht, te ver zoeken. meer bekendheid te geven aan de scholpn voor lager onderwijs, door middel van de havendiensten Bovendien de mo gelijkheid voor de kinderen, om de school te bereiken, gemakkelijker te maken. ORDE VAN GOEDE TEMPELIEREN. Te Almelo heeft de jaarlyksche zitting plaats gehad van de Nederl. Groot-Loge der Internationale Orde var. Goede Tem pelieren. Het hoofdbestuur en de vertgenwoordl- gers der provinciale districten werden ten stadhuize ontvangen, waar het gezelschap werd toegesproken door den burgemeester, mr. M. Sichterman. die zyn waardeering uitte voor het werk der plaatsehjke af deeiing. Het congres betreurde, dat, juist nu men zoo dicht by de grens byeenkwam, geen vertegenwoordigers der Duitsche Groot- Loge aanwezig konden zyn, omdat die machtige, op neutralen basis staande orga nisatie met haar 42000 leden, 160 eigen gebouwen en talryke consultatiebureaux, door het huidige regime gedwongen werd, zich uit het internationale verband terug te trekken. Wel waren vertegenwoordigrs uit Nederlandsch-Indië aanwezig. Besloten werd tot het doen vervaardigen van een propagandafilm, waarvoor spon taan bydragen werden geschonken. De congressisten brachten een bezoek naar een terrein op den prachtige Holter- berg, dat het Overijselsche district ge kocht heeft, om er een kampeerterrein en een gebouw te stichten. Hier werd een viertal boomen geplant, ter herinnering aan overleden medestrijders. De volgende zitting der Groot-Loge zal in Rotterdam worden gehouden. VERSPREIDE BERICHTEN. Het eerste deel van de door de groote drukte gesplitste Rotterdamsche Lloyd Rapide, aansluitende aan het m.s. „Baloe- ran", zal morgenochtend te 8.28 uur te Den Haag H.S.M. arriveeren. Het tweede deel volgt 20 minuten later. UIT NED. OOST-INDIE. PROPAGANDIST GEARRESTEERD. SERANG, 15 Mei (Aneta). Een propa gandist van de Partai Indonesia, de heer Soeriadipoetra, controleur by de S.S. te Rangkastbitoeng, is op 14 Mei gearres teerd. DE NIEUWE SALARISREGELING. Bezuiniging van bijna 46 railliocn. BATAVIA. 15 Mei. (Aneta) De „Java- Bode" publiceert over het nieuwe ontwerp voor een salarisregeling, dat in het alge meen de opvatting van het B.B.L. 1925 ten aanzien van de bezoldiging wordt gehul digd. terwijl ten aanzien van de B-schalen de zienswyze van den minister van Kolo men dat daarin ook vele Westersch ge- orienteerde Inlanders thuis hooren, wordt gehuldigd. De tyd is nog niet gekomen dat academische iuncties naar het zuiver Indisch salarispeil kunnen worden overge bracht. Wel moet met de opleiding in Indië krachtig worden voortgegaan. De salaris commissie wil alleen een toelage voor schoolgaande kinderen wanneer het sala ris niet meer dan f. 500,- bedraagt, welke toelage tot den 19-jarigen leeftyd der kin deren doorloopt. De standplaatstoelagen vervallen voor Java en worden voor de Buitengewesten zeer beperkt. Voorts vindt een verdere be perking der ambtskosten tot vrije woning plaats. Alleen Gouverneurs krygen repre sentatiekosten. Het vrije wonen wordt be perkt tot de voornaamste bestuursambte naren en officieren, terwyi overigens maatregelen er in voorzien dat niemand meer dan 25% in nominaal salaris achter uit gaat. Minimaal zal 15% worden ge kort. hetgeen voor enkelen een kleine ver betering beteekent. Wie by de nieuwe regeling meer salaris zou ontvangen moet die verhooging ten behoeve van de schat kist derven. Verhoogingen zullen voortaan alleen by gebleken geschiktheid worden toegekend. Totaal denkt de salaris-com missie 32 millioen te kunnen bezuinigen, respectieveiyk 19,7% voor de A-, 23,2% voor de B- en 18% voor de C-schalen. Daar ook de wachtgelden en non-activiteits- tractementen zullen dalen, wordt op een eindbesparing van f. 45.700.000,- gerekend. DE HEER MEYER RANNEFT ONGESTELD. BATAVIA, 16 Mei (Aneta). - De vice- president van den Raad van Ned.-Indië, de heer dr. J. W. Meyer Ranneft, is onge steld. Hy heeft influenza, zoodat de be lediging van den nieuwen voorzitter van den Volksraad, den heer mr. H. J. Spit, nog niet kan plaatsvinden. De heer Meyer Ranneft hoopt aan het einde van de week de vergadering van den Raad van Ned.-Indië weer te lelden. GEBOREN. Willibrordus Petrus Maria. z. v B Goddyn en J. J Habraken Eilsaj.- d. v H. J. v. As en C. Groenend)': Hester. d. v. F. Kluivers en S. M. c jl Oude Hermanns d. v H. A. Midde>J en J. A. v. Elk Elisabeth Maria 'j L. J. Roodakker en M P van der Hai 1 Adriana Maria. d. v. J. Hoogervors; e: Q. Hoogenboom Anna Maria. d. v j f Brandenburg en J. M. Meeuwis CaeJ rina. d. v. J. Sierat en M W. Dubbelaa.-J Maartje, d. v. C. H. v. Teijlingen Neuteboom Catharina Elise d. v y v. Straten en S. C. Kenbeek Alida Mt- d. v. H. W. Straathof en J. A. v. d. gJ OVERLEDEN: F. W. Horstmann. m. 66 J. j -J BiemenRegeer, wede. 95 j. C J jj rendrecht z., 4 m. GEHUWD: Chr. Nooteboom Jm. en C. M. Tel jeu: J J. Neuteboom jm. en M. Bultje jd. 1 ONDERTROUWD. H. Kasteelen jm. 26 j. an B. J. V:«J veldt jd. 22 j. VOOR WOENSDAG 17 MEI Hilversum, 296 M. VARA-uitzenuiJ 10.00 VPRO 8.00 GramofoonplJ 10.00: Morgenwydlng 10.15: Voor AiJ ln de Continubedr. Hetty Beck (dedJ ma tie), VARA-Kleinorkest o. 1. v. H. d Groot en Gramofoonpl. 12.00: „De njj tenkrakers" o. 1. v. D, Wins en GragJ foonpl. 12.45: Stella Seemer zingt, aj medewerking van J. Vogel (piano) -ujl Vervolg orkestconcert 1.30: Verrol zang 1.45: Zenderverzorging 2Ü| Voor de vrouw 3.00: Voor de kinderJ 5.30: „De „Flierefluiters" o. 1. v. j. d.d. Horst en Gramofoonpl. s Joodsch programma met medewe: van R'damsch Joodsch Mannenkoor o. v. Stranders, en L. Fuld (zang) 7.' Causerie Jan Oudegeest 7.20: door Herbert Weissbach, m. m. v. J. J- (orgel en piano) en J. Vogel (plano) 7.59: S.O.S.-berichten 8.00: Causerie Lindemann 8.20: Gramofoonpl. -j „Rooverhoofdman Cocosch", spel Rombach, met medewerking van V tooneel o. 1. v. W. v. Cappellen 10 Orgelspel J. Jong 10.15: Vaz Dias 10.30: VARA-orkest o. 1. V. H. de Groot 11.15: Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. NCRV-uitzend' 8.00: Schriftlezing en meditatie - —9.30: Gramofoonpl. 10.30; Mors dienst o. 1. v. Ds. J. F. W. Erdman: 11.00—12.00: Trio v. d. Horst met mei werking van mevr. C. v. Ravenzwai- Möllenkamp (zang) 12.15: Gramol platen 12.30: Vervolg concert - Gramofoonpl. 1.15: Orgelbespelm 2.002.45: Landbouwuurtje 3.00. Lectuur 3.30: Concert door het a sche Trio (viool-cello-plano) Kinderuur 6.00: Causerie over het munisme door Dr. F. J. Crop 6.30 gestaan 7.15: Ned. Chr. Persbuieii 7.30: Causerie door Dr. J. Schokkin; 8.00: Samenkomst van het Leger des 8 te Harlingen o. 1. v. Comm. Bouwe 7c met medewerking van het Muziekcorps de Zangbrigade o. L v. Adj. G. Claeijs 9.30: Concert door het Hekster-kre (2 violen, altviool, cello) 10,30: Vaa 10.40—11.30: Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgei ding 10.50: Tydsein en berichten 11.05—11.20: Lezing 12.20: Orgelspel Maclean 1.05: Western Studio-o: o. 1. v. F. Thomas 1.50: Gramofooipl 2.45: Voor de scholen 3.20: LezlK 3.50: Verst. Sted. Orkest van Bonn mouth o. 1. v. Sir Dan Godfrey, met o dewerking van A. St. John Wright (pla~ 5.05: Orgelspel R. Foort 5.35: Kin® uur 6.20: Berichten 6.50: Lieder van Brahms 7.10: GezondheidspraaV, 7.25 en 7.50: Lezingen 8.20: Var® programma 9.20: Berichten en lezing 10.00: Pianorecital B. Mason 1°") Derde acte van Wagner's „Siegfried" o. v. R. Heger 11.40: Voordracht - 12.20Dansmuziek door Roy Fox en band. Parys „Radio-Paris", 1724 M. Gramofoonpl. 12.35: Concert door". Omroeporkest 12.50: Orgelspel G. Desserre 1.25: Vervolg orkestconcert 7.40: Gramofoonpl. 8.35: Concert i het BBC-orkest o. 1. v. S. Kou (uit Londen.) Kalundborg, 1153 M. 12.20-2» Concert uit Hotel Angleterre 3.20: G mofoonpl. 3.505.50: Omroepor» o. 1. v. Reesen 8.20: Opera-Ba Muziek door het Omroeporkest o. L Gröndahl 9.40: Jazz-Pianoduetten i V. Visscher en S. Hansen 10.45. w mermuziek door Strykkwartet H™. 12.50: Dansmuziek uit Rest. „Wivex 1 Langenberg, 473 M. 7.30: 0", foonpl. 12.20: Concert o. 1. v. Eysolm 1.20: Concert o. 1. v. Wolf 2.50: Gra foonpl. 4.50: Concert o. 1. v. EJ'50,1 - jTl 8.50: Concert door Werag-strykkwauri solisten 11.05: Concert o. 1. v. Wou Rome, 441 M. 9.05: „Siberia", van Giordano. In de pauze: Causerie Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: li' Gramofoonpl. 1.30: Concert o. tj Felleman 5.20: Dansmuziek uit St.l veur 6.50: Mahler-liederen 7.05o- mofoonpl. 8.20: idem 8.50: Cone- o. 1. v. Felleman 10.30: Vervolg w®, 508 M.: 12.20: Concert o. 1. v. Felle®£ 1.30: Gramofoonpl. 5.20: Soul concert 5.50, 6.35 en 6.55: Gramol"--, platen 8.20: Symphonieconcert o. Kumps 10.30: Gramofoonpl. GEMEENTELIJK RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF le programma: lederen dag ran uur: Hilversum. -•! 2e programma: lederen dag W uur: Hulzen. 3e programma: Woensdag 17 Mei: 8.00—14.20: La-' berg 14.20—15.20: North Re? - lL? 17.20: Kalundborg 17.20—afloop sel (VI.) Wijzigingen voorbehouden

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10