LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 12 Mei 18] UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. ALPHEN. Kostclooze in- en lu'rnu'nting. Woensdag 17 Mei a.s. zal in onze ge meente de gelegenheid zijn opengesteld voor kostclooze inenting en herinCnting en wel: voor de ingezetenen van het dorp Aarlandervecn ton huize van den heer W. v. d. Wind, arts, des v.m. 9 uur; voor de ingezetenen van de Lage Zijde en wel van de Oostzijde van de Aarbrug tot aan de grens van Zwammerdam, in het Raadhuis in de Raadhuisstraat des n.m. 2 uur; voor de ingezetenen van de Lage Zijde en wel van de Westzijde van de Aarbrug met inbegrip van de Ridder- buurt tot aan de grensscheiding met Kou dekerk en Woubrugge, ten huize van den heer W. v. Wcrmeskerken, arls, alhier des n.m. 2 uur; voor de Ingezetenen van de Hooge Zijde vanaf de grensscheiding met Zwammerdam met inbegrip van de buitenwijken tot aan de Hofbrug in het Huis der Ocmeente in de Julianastraat des n.m. 2 uur; voor de ingezetenen van de Hooge Zijde vanaf de Hofbrug tot aan do grens van Hazerswoude in het huis der gemeente in de Julianastraat, des v.m. 9 uur. De ouders worden aan- bovolcn bij de aanmelding mode te bren gen hot trouwboekje of geboorte-bewijzen der kinderen. Burgerlijke Stand. Geboren: Mijnsje, d. van W. v. 't Wout en A. Lagerweij Willem Cornells, z. van G. van den Boom en A. Valk Marinus, z. van G. Tulnenburg en Zw. Bezemer Franclscus Jan, z. van J. P, Hutjes en G. J. Lether Adrlana Pleternella d. van J. Tolk en W. C. de Boer Cornelia, d. van J. v. d. Gaag en M. P. J. de Kruijf Wlcher, z. van D. G. Vaartjes en H. Met selaar. Overleden: Sophia Klaslna van Velde. 75 jaar weduwe van T. Verkerk Willem Marinus Klink, oud 12 uren (overl. te Lelden) Marthlna Hendrlka Verruijt, 81 Jaar, echtgen. van L. Gesman. Gehuwd: Hendrlkus Gerardus van Hees 26 Jaar en A. H. de HeiJ 27 Jaar Cornells Westmaas 23 Jaar en M. A. Wolfert 22 Jaar. Loop der Bevolking. Ingekomen van: Hazerswoude B. Kui perij, venter, Gouwsl.weg 92 Oude- Tonga Maria Luijendijk en zoon hulsh. Heerenwcg 6 Bodegraven Theodora G. Vink zonder ber. Pr. Hendrlkstr. 76a Utrecht Elisabeth C. M. Versélewel de Wltt Hamer rijkstelefoniste v. Boetselaerstr. 9a Breda Marretje Hogerwerf wed. van C. van den Berg, zonder beroep Hoorn 12 Delft Beredina Assies officier Leger des Heils, Hooftstr. 235 Naarden Anton van der Knljff, veehouder Aarlanderveensche- weg 2 Ter-Aar Elisabeth J. Verby dlenstb. Rletveldschepad 13 Nigtevecht Jan Meester winkelbediende Jullanastr. 28 Bodegraven Dirkje E. Verboom echtgcn. van P. A. Verhagen zonder ber. Hooftstr. 140 Hazerswoude Johanne E. M. Kerk vliet dlenstb. Kortsteekterweg 30 's-Gravenhage Franclscus C. Faber en ge zin hotelhouder Raadhuisstr. 244 Kat wijk Gerrlt MasmeUer en gezin arb. Hoorn 238 Ysselsteln Geertruida D. Schoonen dienstb. Jullanastr. 24 rood 's-Graven- hage Adrianus Vergeer en zuster zonder beroep Pr. Hendrikstr. 69 Harderwijk J. N. Gieling religieuze Pr. Hendrikstr. 69 Ter-Aar Adrianus "Vork en gezin arb. Machineweg 8 Ermelo Jan Kamphorst veehouderskn. Vinkebuurt 1 Leiden Cornelia A. v. d. Dijk dienstb. Gouwsl.weg 35 Woubrugge Aagje van Eijk, dlenstb. Steekterweg 35 Gouda Johanna van Wijngaarden dienstb. Vinkebuurt 30 Leiden Aaltje Kloek dienstb. Westkanaal- weg 10 Woubrugge Jasper Groeneveld manufacturier Hooftstr. 197 's-Graven hage Petronella de Mos echtgen. van J. Groeneveld zonder beroep Hooftstr. 197. Vertrokken naar: Achtkaspelen Twijze- lerheide 158 Binne de Haan, veeh.kn. Pr. Hendrikstr. 13 Woubrugge Nieuwleven B. 19 Wouter Schravel-us scheepsbouwer Heuvelweg 2 Utrecht Lindenstr. 3, Wil- helmina Plug, onderwijzeres Jullanastr 59 Amsterdam Haarl Houttuinen 129, Jacobus Poelwijk. arbeider Noordeinde 45 Amsterdam Prinsengracht 866 II, Alber- tus C. J. Keet, kantoorbediende Stations straat 11 Malang N.O.I. Hendrlka van den Boom zonder beroep Hooftstr. 129 Zoeterwoude C. 17 Cornelia J. den Eisen dienstbode Goem. Borgesiusstr. 6 Bode graven Emmakade Niesje v. d. Lede dienst bode Vinkebuurt 92 Bodegraven Noord- straat 92 Jacobus Kloek veehouderskn. Machineweg 12 Amsterdam Noorderstr. 86, Willem S. Schouten eartonnagewerker Hooftstr. 103 's-Gravenhage Bleiswijk straat 7, Elisabeth van den Yssel, dienstb. v. Dijkstr. 4 Hazerswoude A. 245 Johan nes P. v. d. Zon. veeli kn. Hoorn 79. Val kenburg Achterweg 13 Z. H. Heiltje M. Visser Steekterweg 88. Ontspanningsavond voor de werkoozen. Door den Chr. Besturenbond was ln de kerkzaal der Martha-Stichting een ont spanningsavond voor de christelijk geor ganiseerde werkloozen met hun vrouwen georganiseerd. De belangstelling was zeer groot, zoo dat de kerkzaal bijna geheel was gevuld toen ds. J. de Bruijn opende met gebed, nadat gezongen was Ps. 89 vrs. 1. Naar aanleiding van Ps. 104 sprak ds. de Bruijn een kort woord. De heer Jasperse, die den geheelen winter in het gebouw ..Ons Huis" van den Chr. Bestu renbond leiding heeft gegeven, had ook de leiding van dezen avond. Hij dankte den Chr. Besturenbond voor de medewerking, ook voor dezen avond. Vervolgens rele veerde spr. de gehouden kerstwyding, de diverse lezingen en achtte het een geluk kig teeken. dat de geest die heerscht in „Ons Huis" goed is, en dat ook door dit alles veel vriendschap is gesloten. Voorts bracht spr. dank aan hen die geldelijk steun hebben verleend en sprak den wensch uit. dat de geest in „Ons Huis" gekweekt, verder zal doorwerken in de maatschappij naar bulten. Hierna werd een aanvang gemaakt met de uitvoering van het zeer goed verzorgde programma. Medewerking verleenden o.a. de Chr. muziekvereen. „Arti" en zangeres mej. Pison. het mannenkoor „Kunst na arbeid", de Chr. turnvereen. „D. O. S.", onder leiding van den heer de Jong en de heer J. Snel Pzn., pianist. Een en ander heeft veel bijgedragen tot het welslagen van dezen geanimeerden avond. Voordat „D. O. S." haar eerste nummer gaf, sprak de heer Groeneveld nog een kort opwek kingswoord tot versterking van de dames- afdeeling te komen. Alle medewerkenden hebben elk op hun wijze medegewerkt aan de werkloozen te geven een echte ont spanningsavond, waarin men volkomen geslaagd is. BODEGRAVEN. Hee crisiscomité. Het crisiscomité behandelde opnieuw 9 aanvragen. Enkele dekens, kleeren en le vensmiddelen werden toegestaan. Voor steunverleenlng aan werkloozen waren 23 aanvragen binnengekomen. Hierover moet overleg gepleegd worden met de organisa ties, waarom de behandeling daarvan werd uitgesteld tot Dinsdag. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacomlna Hendrika, d. v. J. Brak en D, A. Verboom Wilhelmina, d. v. E. Brouwer en J. M. Rulgrok Corne lls Arle, z. v. T. J. van Laar en N. de Geus Leendert. z. v. P. F. van Noort en G. Kranenburg Jan, z. v. P. Boelen en W. van Maren Petronella Frederika. d. v. C. Jongeneel en M. P. F. Verburg Hen drik Jan, z. v. M. van Ede en M. E. Tur kenburg. Overleden: H. M. Klppersluls. 2 d. M. v. Eek 64 J. gch met A. Zwanenburg. Loop der Bevolking. Vertrokken: D. E. Verboom, z.b., n. Al phen a. d. Rijn T. W. J. Wolff en gezin, z.b, naar Driebergen -Rljsenburg S. G. van Drlmmelen, naar Zwammerdam D. Verboom en gezin, naar Aalsmeer M. Renes, n. 's-Gravenhake C. v. d. Werff, n. Woerden. Gevestigd: J. Jongenburger, v. Batavia L. M. Joustra, v. Rotterdam G. Fost- ma. v. Alphen J. Postma. v. Alphen W. Vergeer en gezin. v. Alphen H. Burg graaf, v. Benthuizen J. de Roos en ge zin v. Haastrecht J. Blom. van Zwoller kerspel N. v. d. Lede. v. Alphen a. d. RUn. De Ziekte van Aujeski. Over bovenstaand onderwerp, men her innert zich deze veeziekte, die zich aan- vankeiyk op zoo geheimzinnige wijze verleden jaar voordeed in onze gemeente; werd een vergadering gehouden, onder leiding van den heer W. Boer, op uitnoo- diging van de landbouworganisaties. De voorzitter behandelde de verschijnse len en wees er op hoe deze zich telkens weer openbaren, ook in de omgeving. Dr. 't Hooft, van den Veeartsen-kundigen dienst, leidde de bespreking in met een aansporing tot goede samenwerking tus- schen den dienst en de veehouders om te doen wat mogeiyk is ter bestryding van deze ziekte. Men verzwijgt nog te veel ge vallen. Dr. Laurens van de Ryksseruminrichting te Rotterdam vertelde wat er van de ziekte bekend is. zy dook verleden jaar voor het eerst in Nederland en in heel West- Europa op en wel op de boerderij van den heer Schouten alhier. De uitwerking was heel erg. Na eenigen tyd ontdekte men te doen te hebben met de ziekte van Aujeski, die in Oost-Europa vrij veel voorkomt, meestal onder de varkens en daar niet veel schade aanricht. Men meende een serum gevonden te hebben, maar helaas bleek dit niet juist. Genees- en voorbehoedsmiddelen ontbreken helaas nog, zoodat het noodig is alle handen ineen te slaan om de ziekte te bestrijden. Hoe de ziekte is overgebracht weet men niet, hoewel het kan zyn door. buitenlandsch serum. De smetstof :s zeer sterk en kan heel lang leven. Mogeiyk ge schiedt de overbrenging van het eene dier op het andere door muggen, vliegen en luizen, hoewel onderzoekingen dat niet hebben kunnen bewyzen. Door voer of direct contact wordt de smetstof niet overgebracht. De sterfte is onder de run deren zeei groot, onder de varkens min der. Men moet, zoodra een verdacht geval heeft, zich onmiddellijk wenden tot, den veearts. Is de ziekte geweken dan krachtig reinigen van de stallen en ontsmetten met loog en zuren. De regeering stelt gratis ontsmettings materiaal beschikbaar. Oppassen met inen ten, wanneer men meent een andere ziekte te hebben, ornaat, wanneer het de ziekte van Aujeski zou zyn, met de naald, waar mee het zieke dier is geënt, ook de gezon den worden aangestoken. Eerst den vee arts laten onderzoeken of men een geval heeft, of niet. Het kost niets, het onderzoek betaalt het Ryk, Anderen drongen eveneens sterk aan op het zich onmiddellijk wenden tot den veearts. De heer v. d. Marei merkte op, dat de ziekte veel sterker heerscht dan men vermoedt. Onder de varkens hebben veel boeren gevallen gehad, die zy eerst later als zoodanig onderkenden. Tenslotte waarschuwde de veearts, de lieer Burggraaf tegen het begraven van aan de ziekte gestorven dieren op de boerderij. Men brenge die naar het Slachthuis, vanwaar zy naar den destruc tor te Overschie gaan. Fascistenvergadering met eenig rumoer. Voor den Fascistenbond en voor de Nat. Soc. Beweging in Nederland trad op de heer v. d. Voort van Zijp, burgemeester van Maartensdijk. De zaal was zeer vol. Voorzitter was de heer Wissman, alhier, voorzitter van de pas gevormde afdeeling. Nadat de spreker zijn rede over de be doelingen der beweging gehouden had, werden enkele vragen gesteld, terwijl men van communistische zijde wilde debatteeren. De spreker weigerde dat laatste omdat het onvruchtbaar is, want de debater zou toch alle mededeelingen over Rusland als leugens aanmerken. Toen spr.. enkele mede deelingen deed, riep de heer Feij dan ook al „U liegt het", waarop de voorzitter hem tweemaal tot de orde riep. Toen dat hielp niet, verzocht deze hem de ver gadering te verlaten en gelaste hem dat later. Ook dat hielp niet. waarop de aan wezige politie ingreep en hem naar buiten voerde. De man verzette zich heftig en wierp zich buiten op den Rijksveldwachter R. De gemeenteveldwachter B. trok toen den gummistok, waarop de heer Feij een flink pak slagen opliep._ De politie maakte proces-verbaal op en leidde nem naar den trein. Later bleek, dat van een der buiten het gebouw staande auto's een band was doorgesneden De politie is den dader op het spoor. De vergadering zelf verliep 1 daarop vlbt. Twee auto's reden tegeiyk de brug op. Natuurlijk volgde een botsing en werd als gevolg daarvan de voorruit van een der wagens verbrijzeld. Een inzittende dame werd er doorheen geschoven en ver wondde zich vrij ernstig, zy moest door een dokter worden verbonden. Van een hier logeerende jongedame is vermoedeiyic uit haar taschje een be drag van f.30 plus enkele kleinigheden geroofd. Naar wy vernemen zal ds. Dam, die op medisch advies gerulmen tyd rust moest nemen, Zondag as. weer voor het eerst het Woord bedienen. Gevonden voorwerpen: 1 grijs kin derkousje, 1 nikkelen damesceintuur. 1 le dige groentenkist. By het correspondentschap der ar beidsbemiddeling staar. 123 personen In- gesohreven als werkloos. Het aantal stygt weer! o BOSKOOP. Ten nadeele der gemeente Is aan den ZUdeweg door een bestuurder van een vrachtauto, een straatlantaarn omverge reden. De bestuurder, die doorgereden was, is door de politie opgespoord, zoodat betalen de boodschap zal zyn! HAZERSWOUDE. De Kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente alhier, heeft benoemd tot onder wijzeres aar de met 1 Juli a.s. te openen Hervormde School, mej. M. H. Matze te Leiden. Het Chr. Mannenkoor „Excelsior' hoopt deel te nemen aan het binnenkort te houden zaalconcours te Leiden en de Chr. Gemengde Zangvereeniging: „Zang en Vriendschap" aan een zangconcours te Amersfoort op den 2en Pinksterdag. Directeur van Excelsior is de heer Jan sen uit Gouda en die van „Zang en Vriend schap" de lieer Zanen uit Bergambacht. Op Donderdag 1 Juni a.s. zal van 9—10 uur in den Ziekenbarak op den Gemeeneweg gelegenheid gegeven worden voor inenting, waarbij verzocht wordt de trouwboekjes mede te brengen. NIEUWKOOP. Burgerl. Stand. Geboren: Wilhelmina Allda, d. v. H. A. de Jong en C. J. van der Hoorn. Ondertrouwd: A, Oskam 23 j. en A. de Wit. 30 j., wonende te Alphen a. d. Ryn. Getrouwd: G. Th. J. Nieuwerrhuizen 26 j. en A. J. Baars. 22 j. De Commissaris der Koningin heeft den heer Jac. van der Voorn alhier aan gesteld als buitengewoon gemeenteveld wachter. belast met het toezicht op het gemeenteiyk ontginningsbedrijf. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. v. W. Rodenburg en A. Blokiand Hendrik, z. v. H. Hoge- nes en M. Vermeulen Helena Anna Ma ria. d. v. L. J. Hogenboom en H. J. Ouwer- kerk. Overleden: T. C. de Bruin 59 j. echtg.e van G. Kesttag. Gehuwd: A. Rietbroek 24 j. en A. C. Lek 24 j. H. v. d. Laan 22 j. en J. C. Kleyn 21 j J. Zevenhoven 31 j. en A. C. Kelj- zer 25 j. Loop der bevolking. Gevestigd: M. Th. Hoogeveen, v. Aals meer H. Pieterse v. Nieuwkoop. Vertrokken' S v. Tol n. Bodegraven J. C. Kleyn n. Alphen a. d. Rijm P. A. Doeswijk n. Vinkeveen A. Vis n. Leimui- d'en C. H. v. d. Voorn n. Hazerswoude. AALSMEER Verkeersongeval. Op den hoek Dorpsstraat—Rozenstraat kwam een auto in botsing met een motor rijwiel. Het gevolg was, dat de bestuurder en de dame. die op de duo zat, van net motorrijwiel geworpen werden en beide verwondingen en kneuzingen opliepen. De dame bleek er wel het ergste aan toe te zijn; zij geraakte bewusteloos en werd bij den heer M. binnengebracht.. Het bleek, dat zij een kneuzing in de borst had gekregen en de bestuurder in een der armen. Per trein zijn beiden later naar hun woonplaats Amsterdam vertrokken De boonen. Door de vele regens van de laatste dagen wordt gevreesd, dat de boonen, welke hier bij verschillende kweekers reeds op den akker uitgeplant staan, ernstig geleden zullen hebben. Het is wel zeker, aat vele kweekers, ondanks het feit dat de boonen reeds goed groeiden, de planten zullen verwijderen om deze bij gunstiger weersomstandigheden door nieuwe te ver vangen. Op de jaarvergadering van de Schaak- en Damclub „Aalsmeer werd het be stuur als volgt samengesteld: J. H. Wief- fering .voorzitter; A. Smit, secretaris; A. J. P. Sebens .penningmeester; C. Buis Wzn., damleider en F. Voogd, algemeen adjunct. Het badhuis aan den Wcstplas heeft door de verscliillende werkzaamheden, welke daaraan den laatsten tijd verricht zijn, thans een fraai aanzien gekregen. Alles is mooi geschilderd, terwijl het water uitgediept en nieuw zand werd ingebrakht. A.s. Maandag wordt de inrichting geopend. HAARLEMMERMEER. De H. O. V. De heer C. W. van Schreeven, wien by zün afscheid als directeur van de Hoofd- dorpsche Orkestvereeniging als biyk van waardeering voor de uitnemende wyze waarop hij zich steeds van zijn taak heeft gekweten, een bloemenmand werd aange boden, is benoemd tot directeur van een fabriek in Rotterdam De nieuwbenoemde directeur van H. O. V., de heer S. Jansen te Amsterdam, hoopt a.s. Zaterdagavond I de leiding van het orkest op zich te nemen. Autorit voor ouden van dagen. De door het bestuur van de Oranjé- vereeniging „Hoofddorp", waarvan het be stuur is samengesteld uit de heeren I. D. Smits, S. G. Thuis en B. Asjes, georgani seerde autorit voor ouden van dagen, is definitief bepaald op 16 Mei a.s. Verleden jaar werd deze autorit ook ge houden voor ouden van dagen uit Nieuw- vennep en vyfhuizen, op initiatief van eenige ingezetenen aldaar, zoodat het wel te verwachten is dat de daartoe in 1932 gevormde comité's ook thans wel weer voor het schoone doel in actie zullen komen! By den heer H. aan den IJweg in Haarlemmermeer is 's nachts ingebroken in een achter de woning staande schuur. De dief stelde zich met een nog in uit stekenden staat verkeerend heerenrywiel tevreden en wist daarmede onopgemerkt het hazenpad te kiezen. De politie stelt een onderzoek in. WADDINXVEEN Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, Z van P. Bontenbal en C Vogelaar Jacoba Maria, D. van H. J. Nieuwkoop en M. den Hartog Willem Z. van G. Flier en C. Grootendorst Leonardus Jozeph, Z. van C. J. Steenland en P. H. Hogenelst Nannie. D. van K. J. IJska en N, Slinger Petrus Cornells, Z. van J. B. J. Muileman en W. L. Lee- meijer Gy'sberta Maria en Catharina Maria. D van M. A. Moons en A. M. Vergeer Johanna Petronella. D. van B. Laurier en M. Bekkers. Ondertrouwd: J. van Koulil 25 j. en A. van der Made 23 j. A. Kruijt 24 j. en P Langendam 19 j Getrouwd: C. H Vergouw 21 j. en Y. van der Made 20 j N. T P Plomp 23 j. en Chr. Noorlander 25 j. De Gouwe-verbetering. Het eerste gedeelte van het betonnen viaduct voor de verbetering aam de Gouwe is gestort. Het werk had een vlot verloop en was reeds enkele uren eerder klaar dan ver wacht was. Zwem- en Poloclub. Op de vergadering van de Waddinxveen- sche Zwem- en Poloclub zyn ln de polo commissie gekozen de heeren M Note- boom, S. van 't Slot en J. H. Sikkema. Tot voorzitter van de R.-K. Damver- eenlging werd herkozen de heer Van Ar- denne en tot secretaris werd gekozen de heer B. A van Roozelaar. Tot lid van de bouwcommissie werd benoemd de heer A. den Boon en in de commissie van de Rijkssteunregeling de heer A. Schouten HEDEN i Prediker: C.-H. Jongerengroep. S; Frida Katz. 8 uur nam. Zaterdag. N.V. Stoom- Zeep-, Eau de Cologns- Parf.fabriek v/h. Sanders en Co. j. alg. verg. v. aandeelhouders. 3 uur i Stadszaal: Voorjaarskermis 2-12 u BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. nu „Pas op, inbrekers!" Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 no Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nam. „Een droom van liefde!" Woensdag en Zaterdag nam. 21 Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur"' Trianon-Theater Breestraat, 8 u. najv „8 Meisjes in een boot!" Woensdag en Zaterdag nam. 2 c-, Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genetj kundeConsultatiebureau voor moeiiy kinderen. Halftroee tot 3 uur nam. injt ting tegen diphterie 4—5 uur nam Donderdags; Inst. v. Praeventieve Gs neeskunde. Consultatiebureau voor Al», holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst apotheken wordt van Maandag 8 tot met Zondag 14 Mei a.s. waargenomen c apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt no Telef. 552. WARMOND. Landbouw en gewassen. Uit de opgaaf betreffende de uitje strektheid bezet met onderscheiden lat bouwgewassen jn 1933, ontleenen wij deze gemeente het navolgende: Peulvmï ten 1/2 H.A.; Bruine en witte boonea H.A. totaal IV2 H.A.; Consumptie aaij appelen 10 H.A.; Mangelwortelen en vee bieten 1 H.A.; Koolrapen en knollen H.A. totaal ll'/g H.A. Het in deze gemeente opgem kohier der h ondenbelasting voor het ji 1933, bevat de aanslagen voor 133 hos:' van f. 1 en 18 honden van f. 5, totaal honden tot een gezamenlijk bedrag f. 223. Door den heer P. van Dos: Commissie-dienstgeleider alhier is raadhuize alhier aangifte geda van het vinden van een portemoc onder de gemeente Oegstgeest, inhoud.:: i een flink bedrag aan geld. Inlichtirj zijn bij hem te bekomen, waarbij zij gemerkt, dat hij deze gemeente Maan a.s. metterwoon gaat verlaten. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha, dr. van C. J. Schrama en C. Engel; Trijntje, d. van W. Smit en J. de Jong. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. J. Kuneman, Menneweg 9, van Bloemendaal; A. M. Klinkenberg, Wil- helminalaan 2, van Rijswijk: S. J. v. d. Veek, Charbonlaan 24, van Haarlemmer meer; W. Broekhuijzen, Hoofdstraat 109, van Kantens; H. P. J. Smits, Hoofdstraat 167, van 's Hertogenbosch. Vertrokken: C. J. v. d. Meij, Hoofdstraat 140, naar Zegwaard; A. M. Klinkenberg, Wilhelminalaan 2, naar Hillegom; M. J. v. Schoten, Oude Poststraat 1, n. Leiden. WOUBRUGGE. De Kopziekte. Tengevolge van het natte weer de laat ste dagen lijden veel runderen aan de z.g. kopziekte. Enkele dieren bezweken reeds hieraan en werden na keuring onder toe zicht ln het klein verkocht. VALKENBURG. Nog gered. Het zoontje van den heer J. B had het ongeluk ik een moddersloot te vallen, wat niet direct werd opgemerkt. Toen men het kind vond, was dr. Hueting van Kat wijk spoedig ter plaatse, die geruimen tyd pogingen aanwendde, den kleinen knaap by te brengen. Deze pogingen had den succes, zoodat men hoopt, de kleine te behouden. De collecten in de maand April heb ben in de Herv. Kerk opgebracht voor de Diaconie f. 60.57; voor de Kerk f. 114.54; de bussen f. 23.11en de maandcollecte f. 20.68. Met den Zomertijd. Gedurende den zomertijd zullen de schooltyden aanvangen te halftien en te twee uur. De verordening op de winkel sluiting laat toe, dat de winkels voor het publiek open blijven tot n.m. negen uur, op Zaterdag 11 uur. De winkeliers in ma nufacturen hebben eenparig besloten hun winkels te bhjven sluiten des nam. te acht uur, op Zaterdag te 10 uur. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Anna, d. van B. J. van Leeuwen en W. A. Brugman Eme- rentiana Johanna Maria, d. van J. B. Hoogenboom en A. van Lammeren. De 79-jarige heer K. R. viel in het duister met zijn hoofd op een ijzeren punt van een hek. Door dr. Loth werd de ern stige wonde gehecht. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Maria Cathar_ dochter van N. Korenhof en E. M. dyk Jan, zoon van A. van den f en W. I. Rapp Gerard, zoon van J. w der Wel en R. van Eek Maart je, dofte van J. N. Henkes en J. M. L. Le Grab Overleden: Gijsberta Johanna fc helmina Ouwehand, 50 jaar, wed. H. Boer Albertus Jacob van Os, 62 j« echtgen. van A. G. Koller Johaei Schut, 82 jaar, wed. van N. Krispijn OndertrouwdC. J. L. M. Smits en B Bing R. Reyerse en H. G. Schouten C. W. Bachofner en J. N. Bezuijen Wobbes en G. F. Smit. Getrouwd: P. Q. van Leeuwen en C. Pennaarts A. Meyer en H. W. A. De terding. Loop der bevolking. Gevestigd: M. Veldhuizen, uit Zegwas1- v. d. Oudermeulenlaan 2 Wed, J.Ji Slauerhoff, geb. Prlnker, uit Haan® Backershaegenlaan 4 Wed. M. T. walda, geb. A. C. Slauerhoff en zoon Haarlem, Backershaegenlaan 4 K. of- Bruigom. uit Den Haag, Oud Clingenmj- 2 J. J. v. d. Lee en gezin, uit LeW' Narcislaan 10 M. G. A. Vierling gezin, uit Oegstgeest. v. Z. van Nijevte; straat 248 F. J. M. Goslings, uit Delft Wlttenb,weg 40 P. J. B. Ruys de P/k uit Breda, Stoeplaan 1 Wed. W. Fj* Boissevain, geb. E. L. Court, uit Den Hai* Gr. Hoefijzerlaan 24 G. J. van AlUft uit Den Haag. Rijksstraatweg 380 - H. Parqui, uit Zevenhuizen, Gr. Haese» weg 51 M. Marold. uit Leiden, Rll~ straatweg 743 L. Duijnstee en gez. d. Oudermeulenlaan 13 E. M. J- Eijken, uit Leiden, Rijksstraatweg 7» M. Gundlach, uit Breukelen NijenrWj Schouwweg 106 E. J. Alkemade, Rijswijk Z.-H., Gr. Hoefüzerlaan 47 J- M. Neiis, uit Arnhem, Stoeplaan 27 - H. v. d. Hijden, uit Müdrecht, Lof";, straat 30 J. Kalff, lüt Rotterdam, w- van Hoogwolde 2 M. Kruck, uk Haag, Backershaegenlaan 12 F. van Rijn, uit Zwolle, Pr. Marielaan P. Makkes, uit Delft, Sophialaan 6 7- A IJzerman, uit Rotterdam, Ba» haegenlaan 26 G. O. Meisel. uit Em rich, van Zuylen van Nijeveldstraat os H. Verduyn, uit Den Haag, L. Kerkua B. A. Bing, uit Bottrop. Rijksstraar- 479 J. Schmidt, uit Wiesbaden, burgerweg 178 A. M. Lenzner, mi Haag, Beukenhorstlaan 14 E. B- chert, uit Den Haag, van Bommeuaa L. Kroes, uit Den Haag, van Boom laan 4 T. Verhoog en vr., uit De11 L Buurtweg 171 J. M. Schnück en uit Rotterdam, van Z. v. N.straat Wed. Mr. C. W. Vollgraff geb. Vuzeiasj druit Den Haag. Santh.Iaan 40 Eriksson, uit Den Haag, Laan WL S. van der Eijk en gez., uit Den Narcislaan 7 Wed. M. Bakker, ge" Dunnen, uit Den Haag, Narcislaar J. W. van Es en gez., uit Rotterdam-„j, tenb.weg 88 V. Bouraan. uit Ro'w idem R. L. van Kerkhoven, uit dam, idem Wed. M. Dirksen gw-®";. dr., uit Rotterdam, idem P- R0"™1 en gez., uit Den Haag, Heerenwe=

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6