A.S.C.-TRANSVALIA BOKSEN nieuwe zweminrichting te oegstgeest. [«te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 11 Mei 1933 Derde Blad No. 22437 Een zwemplaats, die aan alle moderne eischen voldoet SPORT. A.s. Zondag 2 uur DOOR TRAINING STERK FAILLISSEMENTEN. KERK- EN SCH00LN1EUWS. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. FINANCIEN. VRAGENRUBRIEK. Foto Bleuzé. 4 Ki'TP Bovenstaande foto van de dames-af deeling werd genomen vanaf den springtoren l'Op den voorgrond het ondiepe bassin; rechts het diepe bad, waarvan op de foto 1 slechts weinig te zien is. Op den achtergrond de kleedkamertjes en het kleedlokaal voor de kinderen. I Oegstgeest is een nieuwe zweminrichting jjjk geworden! De oude zwemplaats Poelmeer" bekrompen en antiek als zij s is vervangen door een zeer moderne jrichting. welke is gebouwd voorbij het Sarmonderhek, even vóór den tol. Reeds bij den eersten aanblik levert zij een ver assend fraaien aanblik door den ruimen reet. de voortreffelijke accomodatie, de ssche kleurenBestuursleden van de jgstgeester Zwemvereen. „Poelmeer", te (éten de heeren Van Ingen Schenau Sr. i Jr. en dr. Timmermans, hebben gister- |üdöa; de persvertegenwoordigers daar indgeleid en vol trots verteld van de note verbetering, die hier is geschapen. |e beginnen bij de autoparkeerplaats aan Haarlemmervaart. Deze is ruim en vrij i biedt plaats aan meerdere tientallen Mens. Links afslaande komt de bezoeker langs een tegelpaadje bij het con- ■gebouwtje, waarbij men tevens de tr rijwielbergplaats aantreft. Om de ItoJe zoo eenvoudig mogelijk te doen ,'igaan alle bezoekers door den ingang f heeren-afdeeling, waarna een tweede lur linksaf onmiddellijk toegang ver- fcnt tot de afdeeling voor dames, peel de inrichting is zoodanig afge- isterd vanuit den grond tot meerdere [eters boven de oppervlakte dat last |n ratten practisch onmogelijk schijnt te In dit opzicht is het bestuur trou- fens met groote zorg te werk gegaan. Het heeft zelfs den ganschen omtrek volkomen ïten ontratten, waaraan honderden gul- Mens ten koste zijn gelegd, en het heeft ijok bij den aanleg verder niets verzuimd om te voorkomen dat de ratten hier kwaad louden kunnen aanridhten. Er zijn be tomen beschoeiingen, betonnen vloeren. Ja zelfs de rioleering is zoodanig gemaakt dat geen rat daarlangs naar binnen zou iunnen dringen. Bovendien wordt er geen Boek of chocolade verkocht, is het mee nemen van etenswaren verboden en staan er overal goed gesloten vuilnis-emmers om s'val te verwijderen. I Doch ter zake' In de heeren-afdeeling fijn 56 en in de dames-afdeeling 38 kleed kamertjes; alle hygiënisch en practisch ingericht met betonnen, afloopende, vloe ien en asbesten wanden. In beide is verder een mooi. ruim kleedlokaal, dat bij groote Brukte bestemd is voor kinderen en ook Pij volksbaden dienst zal doen. Over de [Beheele lengte is in beide afdeelingen een ruim grasveld, waar men zonnebaden kan nemen. Met het oog daarop en dus in verband met een langdurig verblijf in de zweminrichting worden een viertal kamertjes als wisselcabines gebruikt. Lief hebbers van zonnebaden kunnen zich daar even verkleeden om vervolgens hun klee- ren te laten opbergen in afgesloten kasten, waarvan men er in elke afdeeling negen aantreft. Vóór het gras-veld opnieuw over de volle lengte der afdeelingen is allereerst het „kikkerbad" en vervolgens, afgescheiden door een touw, het „ondiepe" tot ongeveer l'/« Meter. Loopbruggen geven verder toegang tot het diepe bassin dat ongeveer 32 M. breed is. Het is bij de dames 35 en bij de heeren 40 Meter lang. In het midden bevindt zich de springtoren (3 M.) met boven stalen, en beneden hou ten veerplanken. De toegang tot dezen toren (tevens afscheiding van de twee af deelingen), kan worden verwijderd, waar door een baan wordt verkregen van 75 M. (met een waterdiepte van 3 Meter). In beide afdeelingen vindt men verder twee douche's, moderne waschbakken en closets, enz. De Oegstgeester zwemvereeniging „Poel meer" heeft hier dus een zweminrichting gekregen (gebouwd onder architectuur van den heer Kraan), die aan alle moderne eischen voldoet, en die mp? zich in Lei den (waar we op dit gebied waarlijk niet verwend zijn) tot voorbeeld kan stellen. Het moet een vreugde zijn in een derge lijke ruime en prettige omgeving de zwem kunst te beoefenen. Wij voorspellen bij gunstig weer dezen zomer een buiten gewoon druk bezoek! De inrichting wordt a.s. Zaterdagmiddag te halfdrie officieel geopend door mevr. Van GerrevinkRamondt, na een inlei dend woord van dr .Borgerhoff Mulder. Daarna zijn er mits de watertempera tuur minstens 17 gr. is demonstraties van de Heemsteedsche Poloclub en van de Oegstgeester zwemvereeniging „Poelmeer". GYMNASTIEK. HET ZILVEREN JUBILEUM VAN „D. O. S." UITSTEKEND BESLUIT DER FEESTVIERING. Wij vermelden tenslotte nog dat er 's morgens en 's avonds van halfacht tot 9 uür gemengd zwemmen (in de heeren- afdeeling) is voor leden en door hen ge- introduceerden. Voor het publiek (niet-lid) is de inrichting geopend van halftien tot 12 en van 27 uur. Bovendien 's Zondags van 812 uur voormiddags. VOETBAL. 6e R.V.A.—LUGDUNUM COMB. 3—5. De gisteravond gespeelde revanchewed- ph'Jd eindigde in een nederlaag van het pe R.V A. Van weerszijden werd aardig espeeld. doch de Lugd-comb. profiteerde eter van de geboden kansen. Het 6e R.V.A. ad een half uur voor het einde nog een plooien 31 voorsprong. De scheidsrechter leidde goed N- t- S. HEET NU CRONESTEIN. De naam der voetbalvereeniging N. A. S. J* veranderd in „Cronestein". Het secre tariaat is gevestigd- A. G. v. d. Berg, Vol- ïnolengracht 2 A seriewedstrijden r. s. e. p ?e Pfijzen, beschikbaar gesteld door de ziJn te bezichtigen in de etalage C.,ep heer Maartense, juwelier, Hoog- r at hoek n. Rijn vanaf 10 Mei a.s. -O BOKSEN. demonstratie boksvereen. d t.s. Op Dinsdag 16 Mei zal door de Leidsche e,^Vere€m"ing Door Training Sterk" «»ïvSS?onstratie 8e=«ven worden ter gele- van haar 1-jarig bestaan in de 5e aal yan de Zeevaartschool. IB W f011stratie ls bedoeld als middel bok n f noS weinig of niets van het een hmt .haar training afweten, hierin EenmL I11 geven, ioe vpneerend programma is hier- l bevattende diverse loop- zullcn eemóo^i oe£eningen' enz- Tot slot linden demonstratie -partij en plaats LAWN-TENNIS. H. STEENSTRA TOUSSAINT t. In den ouderdom van 47 jaar is te Noordwij k aan Zee overleden de heer H. Steenstra Toussaint, secretaris van de Noordwijksche Sportvereeniging. De heer Toussaint was in tenniskringen een stille, maar zeer geziene persoonlijkheid, wiens groote kennis van het tennis-spel alge meen werd gewaardeerd. Hij was o.m. lei der van vele tournooien te Noordwijk en heeft alleen als zoodanig zich reeds veler vriendschap verworven. Toussaint was niet alleen een sportsman, hij was ook een goed mensch. De tennisbeweging zal hem missen. Morgen (Vrijdag) middag te 12 uur zal de begrafenis plaats vinden vanuit het clubgebouw der Noordwijksche Sportver eeniging te Noordwijk aan Zee. ROEIEN. NEDERLAAG VAN „DE VLIET" TE LONDEN. Gisteren roeide de vier van de Leidsche damesstudenten „De Vliet" op de Theems tegen een ploeg van de Liverpool Univer siteit. De Leidsche dames verloren dezen wedstrijd met een taflengte. Heden roeit „De Vliet" tegen een ploeg van de vereenigde Universiteiten. WIELRENNEN. WEDSTRIJDEN TE RIJSWIJK. Zondag 14 Mei a.s. vinden op de Rijs wijksche wielerbaan internationale stayer wedstrijden plaats, waaraan wordt deel genomen door Giorgetti (Italië), Metze (Duitschland)Benoit (Belgle)Bleke- molen (Nederland) en Schlebaum (Neder- Voorts wordt nog een sprint- en afval- j race yoor amateurs verreden. Een drukke receptie en een goede uitvoering. Er was feeststemming bij „DOS" giste ren. Jubileumsfeer! Met een druk bezochte receptie en een welgeslaagde uitvoering werd voorloopig de viering van het 25- jarig bestaan besloten en men had zich dit slot niet beter, niet mooier en spreken der kunnen wenschren Op de receptie, dde van 67 uur werd gehouden, was het een voortdurend komen en gaan van afgevaardigden van zuster verenigingen, die er hun gelukwenschen kwamen aanbieden, van oud-leden en an deren. die er het hoofdbestuur kwamen huldigen of er met een enkelen handdruk, een simpel woord, uiting kwamen geven aan hun medeleven met of hun vriend schap en waardeering voor de Leidsche Ohr. gymnastiek- en schermvereeniging .DO-S." En hoevelen hebben bovendien hun woorden geen meerdere kracht bijge zet door het aanbieden van fraaie bloemen waardoor het zaaltje al spoedig als in een bloementuin was herschapen' Zoo zagen wij er schitterende bloemenmanden van de verenigingen Brunhilde, Aquaduct, Wils kracht en Genie. Concordia, O.GA.V, Nieuw Brunhilde, Excelsior, van een der oprichters van D OS.: den heer Joosten, en van de vorige directrice: mej. Van der Vegte. Achtereenvolgens is er het woord ge voerd door den heer Galjaard, namens Excelsior, den heer Nievaart, namens Wils kracht en Genie en Concordia, en door mevr. Van Dorsten, namens Nieuw Brun hilde. De heer Ant. Metz sprak als ambte naar, belast met het toezicht op de gym nastieklokalen hier ter stede, benevens als voorzitter van dón Turnkring Leiden en Omstreken van het K N.G V. Hij wees op de prettige samenwerking met D.O.S., roemde haar als de eenige Leidsche gym- nastiek-vereeniging, die zoo lang een da mes-afdeeling in stand heeft weten te houden, en prees in het bijzonder het or- ganiseerend talent van de heeren Keere- weer en Jansen, die beiden 25 jaar zitting hebben in het bestuur en die als het ware met DOE. zijn samengegroeid. Hij huldig de ook den heer Jansma voor diens goede leiding en besloot met de hoop dat D.O.S. ook in de nieuwe periode, die thans is aangebroken, op den ingeslagen weg zal doorgaan. Mej. Van der Vegte kwam als oud-leidster haar felicitaties aanbieden, de heer Joosten haalde herinneringen op uit vroeger dagen toen D.O.S. met zooveel meer en zooveel andere moeilijkheden te kampen had als tegenwoordig, en daar spraken vervolgens: de heer Heemskerk, namens D.WJS. te Rijnsburg, de heer De Knegt. namens Jahn. mej. Briejer namens Brunhilde. de heer Wendt, namens den Rijnlandschen Turnkring de heer Bos boom, namens Aquaduct en een afgevaar digde van D.O.S. te-Sassenheim. Behalve bloemen had het bestuur een tweetal her inneringsmedailles en een lauwerkrans in ontvangst te nemen. Mevr. Van Dijk en de heer J. Key boden namens oud-leden een beker aan, terwijl de heer Jansma. uit naam van de leden de verzekering aflegde dat zij allen op volle kracht zouden mee werken om de jubileum-uitvoering tot een succes te doen worden. Al die sprekers en spreeksters zijn door den voorzitter, den heer Keereweer, op vlotte wijze beantwoord waarbij hij allen hartelijken dank bracht voor hun bewijzen van medeleven. Ten slotte kwamen er schriftelijke gelukwen- schen in van burgemeester Van de Sande Bakhuyzen en dr Thomas, dóe verhinderd waren persoonlijk ter receptie te ver schijnen. Nauwelijks was de receptie afgelooper, of leider en bestuurderen kwamen reeds in actie voor de uitvoering, die ditmaal om de vele belangstellenden op één avond te kunnen bergen op het uitgebouwde podium werd gegeven. Dra verschenen de eerste toeschouwers en toen tegen achten dr. van Es de samenkomst met gebed opende was de groote stadszaal zoowel be neden als hoven vrijwel geheel bezet! Dr. van Es verwelkomde na de dona teurs en donatrices o.m. de heeren Metz en de Kok (oud-leider), verder mej. van der Vegte en de afgevaardigden van tal rijke zusterverenigingen alsmede van de 3-Oc.tobervereeniging, om vervolgens de orkest-vereeniging „Musica" te danken voor haar belangelooze medewerking. Als stoffelijk blijk van zijn eigen waardeering voor D.O.S. bood spr. tenslotte een voor zittershamer aan. zulks in verband met het feit. dat de oude door (jen tand des tijds geschonden is. Komen we dan nu tot de uitvoering zelf, dan mogen we vastleggen, dat deze voor D.OE. inderdaad het hoogtepunt van haar feestviering is geworden. Ten aanschouwe van een prettig gestemd publiek en bij voortreffelijke muziek van „Musica". on der leiding van den heer Noordanus Jr., hebben de D.O.S.-leden, aangevuurd door den immer enthousiasten heer Jansma, gewerkt met volle toewijding en met stij gend succes. Vóór de pauze oefeningen met Zweedsche banken en muurspringen voor adspiranten. Vooral dat laatste num mer deed het daar aardig met dat vroolijke frissche decor op den achtergrond. Mej. W Dieben liet de kleinste meisjes eenige levendige rei-dansjes uitvoeren, terwijl de jongens stormachtige vreugde in de zaal verwekten met hun grondoefeningen! Dat bleek toch andermaal 'n nummer te zijn, waardoor de stemming wordt opgevoerd; niet zoozeer door de gymnastische waarde der oefeningen, die trouwens nauw aan de acrobatiek verwant zijn, dan wel door de tintelende sportieve vreugde, welke zij uitstralen Dat springen en rollen en dui kelen deed de jongens geheel in de „voor stelling opgaan en het publiek was niet karig In zijn bijval! De dames-afdeeling bepaalde zich voor de pauze tot uitstekend vertolkte knotsoefeningen. De heeren, le graad, turnden op hoogst bevredigende wijze aan de hooge brug (met behulp der veerplanki, terwijl drie heeren „kunst volle vrije oefeningen" demonstreerden. Het ging alles vlot en lenig en beheerscht, heel het werk ademde een zeer degelijke voorbereiding en het scheen daarbij wel of alles dezen avond beter lukte dan an RECLAME. f»70 TEKREIK WE KEMPENAERSl'KAAT - - VERLAAGDE PRIJZEN ders! Op symbolische wijze is tenslotU een interessant overzicht gegeven van den groei van D.O.S De nummers na de pauze waren kort maar krachtig. Klassikaal brug en vrije oefeningen voor de jongens, mooie spring- riet-oefeningen en brugstanden voor de meisjes De heer Jansma zorgde daar nevens voor de noodige variatie Hij be grijpt het nut der afwisseling, vooral bij een uitvoering, toonde bekwame regie talenten en wist zoo de toeschouwers voortdurend te boeien! Belangwekkend, kleurig en fleurig was het vendel-zwaaien der dames,' grappig het nummer vrije oefeningen met weerstand uitgevoerd dooi de heeren. al kunnen wij dit laatste door zijn rommelig aspect niet ten volle waar deren, Het hoogrek blijft een moeilijk toe stel, ook voor D O S, Toch viel er vooruit gang te constateeren en waren er menig maal goede prestaties te bewonderen. Tot besluit van het zeer lijvige programma dat in een uiterst vlot tempo werd afge werkt. heeft D O S met haar verrichtingen aan de springtafel nog eenmaal de geest drift doen oplaaien. Tusschen de bedrijven door zijn de heeren Keereweer en Jansen, die beiden 25 jaar met D OS hebben meegeleefd, de directeur, de heer Jansma, de leidster der meisjes-groep, mej Dieben en de heer Noordanus. - directeur van „Musica", door dr. van Es gehuldigd. Zij allen ontvingen schitterende bloemen. GOLF. NEDERLAND SLAAT BELGIË. Gisteren is te Spa op de banen van de Golfclub des Fagnes de wedstrijd ge speeld tusschen Nederland en Belglé. Het weer hield zich 's morgens uitstekend. Na de foursomes hadden de Belgen met 2—1 de leiding. De resultaten dier foursomes waren: W. H. Duvivier en P. Rockaert (B.) slaan G. M del Court van Krimpen en jhr. mr. A Calcoen van Limmen met 2 en 1; jhr. mr. E. Michiels v. Verduynen en K. G. van Leyden (Ned.) sl. J. de Meulemeester en C Vanderstraten met een up: Comte W. de Borghraeve en Edmond Solvay (B) sl. B Carp en R. Schill met 5 en 4 België leidt dus met 21. 's Middags werden de singles gespeeld. Helaas begon het te regenen. In verband met de terreinomstandigheden werd over 28 holes gespeeld. De Nederlanders won nen vier enkelspelen en daardoor in totaal den 1 andenwedstrijd met 54. De resultaten der singles waren: Duvi vier sl. Del Court van Krimpen met 3 en 2; jhr. Michiels van Verduynen sl. Comte de Borgraeve met 5 en 5: J. de Meule meester sl. jhr. H. Calcoen van Limmen met 2 en 1; K G. van Leyden slaat P. Crokaert met een up: B. Carp sl. Vander straten met een up; R. Schill sl. Solvay met 5 en 4. „Hbld." KORFBAL. NOORD—ZUID. Het Zuid-Hollandsch twaalftal, dat a s. Zondag te Haarlem tegen Noord-Holland uitkomt, is als volgt samengesteld: Dames: G, Voordenberg, B Rietveld (beiden Deelos); M. Ebeli. B Ligtermoet (beiden Rozenburg), M Klamer (Het Zuiden, H. Leeksma (A.LO> Heeren: Dorsman (aanv.) en Van Roon (beiden Het Zuiden), Seits en Stam (bei den Deetos), Hüter (D.K.C.), v. Balen (H.K.V.) Reserves: Wedemeyer (Deetos); De Goederen (R'burg), mej. Overvliet (HS.V), mej. Splunter (R'burg). Het NoordHollandsch twaalftal komt in de volgende samenstelling uit: Dames: Douwes, Dijkman, Tijssen (al len BI. Wit), Moos (D.V.D.t Hendriksen (Olympia), v d. Bruggen (K.V.D.) Heeren: Hendriksen (Olympia); Cocq v. Delwynen 'BI. Wit); Meyer (D.V.D.); Eggink, Venekamp, Siebenlist (allen Wes- terkwartier). De wedstrijd zal worden geleid door een Oostelijk arbiter: den heer Hoevers uit Zutphen. RECLAME. DE LEIDSCHE BOKSVEREENIOING geeft a.s. Dinsdag 16 Mei een demonstratie in de gymnastiekzaal van de Zeevaartschool Noordeinde 2a. Uitnoodiging verkrijgbaar bij J. HOSSEN, Steenstraat 20 en J. DE RIDDER, Hooigracht 28. 8106a Uitgesproken A G. Schalk, kruidenier, Lisse, Juliana- straat 89. Rc. Mr. van Rijn van Alkemade. Cur. Mr. J. H. J. Simons, Haarlem. C. G. van de Poll. koopman in bouw materialen, Hillegom, Hoofdstraat 4, R.c. Mr. van Rijn van Alkemade. Cur. Mr. T. A, M. A. van Löben Seis, Haarlem. G. van Delden. bloembollenhandelaar, Hillegom, Hoofdstraat R.c, Mr. van Rijn van Alkemade. Cur. Mevr. Mr. Schutte Struick, Haarlem. Opgeheven wegens gebrek aan actief: H. C. Kemp, bakker. Vijfhuizen Haar lemmermeer. D. de Koning Czn., Hoofddorp. Haarlem mermeer G. de Boer, Aalsmeer. D. Ones, Haarlemmermeer. PREDIKBEURT. LEIDEN. Geref. Gemeente (Nieuwe Rijn): Vrij dag nam. 8 uur, ds. J. R. van Oordt van Zeist. o NED HERV KERK. Beroepen: Te Leerbroek. Th G. Volle- bregt. cand te Delft Te Wanneperveen E. Postma. cand te Heerlen. Aangenomen Naar Altforst-Appeltem. W. Lourens Jr., cand. te Oosterbeek. Naar Rottum-Stitswerd, J. J Verdendus te Heerde. Bedankt: Voor 's-Grevclduin-Capelle B. van Ginkel te Nieuwpdort. GEREF GEM. Bedankt: Voor Terneuzen. J D, Barth te Borssele. CHR GEREF KERK Bedankt: Voor Enschedé ds. H. Hoogen- doorn. te Zierikzee. REM. GEREF. BROEDERSCHAP. Beroepen: Te Rotterdam (als hulppred.) J. R. van Royen, prop. aldaar. ALGEMEENE STNODALE COMMISSIE DER NED. HERVORMDE KERK. n. Als naar gewoonte wordt in deze Mei vergadering de agenda aangevuld met verscheidene ingekomen stukken, zoodat de taak, welke de Synodale Commissie heeft te vervullen, weer niet gering is. Tot die taak behoort ook het uitbrengen van advies over voorstellen tot wijziging van het reglement op het hoogcr onder wijs, d. 1. tot wijziging ln de opleiding van aanstaande Evangeliedienaren. Eenige leden zijn aangewezen voor het uitbrengen van een rapport. De Quaestor-generaal wordt gede chargeerd voor zijn beheer over 1932, met dankzegging voor de goede zorgen. Na behandeling van eenige verzoeken om advies, worden de aangelegenheden van het Fonds voor noodlijdende kerken en personen afgedaan. Helaas zal weder een groot bedrag moeten worden afge trokken van de subsidies, welke de cor respondenten aan verschillende noodlij dende gemeenten hadden toegedacht. Op het genoemde Fonds volgt het Fonds tervoorziening in de geestelijke behoeften van gemeenten, waar eigen middelen ontbreken. Ook hier moet van de toe lagen althans een klein gedeelte worden afgenomen, omdat de middelen niet ver oorloven vast te houden aan de bedragen van vroegere jaren Het stemt intusschen tot dankbaarheid, dat H M. de Koningin ook dit jaar weder f. 750 voor dit Fonds beschikbaar heeft gesteld. Voor uitkee- ring kan worden bestemd een som van f. 5420, te vermeerderen met eene sup pletie van f. 3280 uit de generale kag. Thans volgen de aanvragen om toe lagen uit het Fonds tot verbetering van de schraalste predlkantstraktementen. In 1932 werd uit het Fonds „Aanpakken" een subsidie van f. 32.500 ontvangen, terwijl uit de generale kas f. 17.089 en uit de baten van den Vervolgbundel f. 500 werd overgeschreven. Thans is bericht ont vangen. dat „Aanpakken" in 1933 slechts 1. 30.000 beschikbaar kan stellen. Dien tengevolge en ook om andere redenen moet het minimum-traktement van I. 1750 op f. 1725 en het maximum van f. 2100 op f. 2000 worden teruggebracht. Uit het Fonds zelf kan voor uitkeering slechts over f. 9350 worden beschikt. De aangelegenheden van de Algemeene Weduwen- en Weezenbeurs leiden tot het besluit, aan de Alg Synode voor te stellen weder f. 205 voor uitkeering te bestem men, vermeerderd met een bijslag van f. 145 (alzoo ln totaal f. 350). In 1932 werd een uitkeering gedaan aan 399 we duwen, 5 minderjarigen en 14 erven. Vad. STOOMMEELFABRIEK „HOLLAND" Over het afgeloopen jaar is een verlies geboekt van f. 266.510 (vorig jaar winst f. 316.176). hevea-rubberfabrieken. Het winstsaldo over 1932 bedraagt f. 9 209 (vorig jaar f. 6.309'. Er wordt 2 pet. dividend (vorig jaar nihil) uitgekeerd uit de dividend-reserve. BURGERHOUT's MACHINEFABRIEK EN SCHEEPSWERF. Het totaal-verlies over 1932 bedroeg f. 450.835 (vorig jaar f. 209.090). W. de W., te L. Wendt u tot het In formatiebureau voor V.V.V waar men u p-atis een autokaart van Duitschland ter inzage zal geven. WIJ kunnen uw vraag niet zonder meer oplossen: er zijn wel vier plaatsen van den naam Offenbach ln Duitschland.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9