LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 11 Mei HET VISSCHERIJ-CONFLïCT TE IJMUIDEN. KUNST EN LETTEREN. AGENDA. HET STANDPUNT DEK FEDERATIE. Naar aanleiding van de vergaringen van het bestuur van den Ned Bond van Chr. P'abrleks- en Transport-arbeiders inzake de staking te IJmulden zond het bestuur van de IJmuidér Federatie, aangesloten bi] den Centralen Bond van Transportarbei ders ons een uitvoerig communiqué, hier aan is het volgende ontleend: In de Jaren 1931 en 1932 waren van ver schillende groepen arbeiders in het vls- scherij bedrijf te IJmuiden concessies ge vorderd inzake loon- en arbeidsvoorwaar den. zonder dat zulks ook maar de gering ste wijziging bracht in den algemeenen toestand van het bedrilf. In het midden van 1929 was het aantal in de vaart zijn de trawlers nog slechts 29 van de 200 te IJmuiden thuis behoorenden Ons bestuur stond op het standpunt, dat hiermede niet kor worden doorgegaan, zonder dat zekérheid wa6 verkregen dat de van ar beiderszijde gebrachte offers ook inder daad het bedrijf ten goede zouden komen. Toen dan ook wederom belangrijke loonsverlagingen voor een der groepen nj. de kolenwericers aan de orde werden ge steld, antwoordde ons bestuur dat 'net ireen heil zag in deze methode en dat het beter was, het geheele probleem van de crisis in het bedrijf gezamenlijk onder de oogen te zien. waarbij ons bestuur zich bereid verklaarde onder bepaalde voor waarden mede te werken aan den opbouw van het bedrijf Op dit schrijven werd nimmer eenig ant woord ontvangen. De loon- en arbeids voorwaarden van de vakgroep Kolenwer- kers bleven echter, ook na afloop van het contract, ongewijzigd. Eenlgen tijd nadien zegden de reeders. per 31 December, alle nog loopende contracten op en stelden zij ons in de eerste conferentie een serie nieuwe contracten ter hand, waarin vele en belangrijke verslechteringen waren op genomen Ons bestuur verklaarde zich bereid deze concept-contracten als grondslag voor de te voeren onderhandelingen te aanvaarden mits daarbij werd uitgegaan van een mi nimum aantal booten, in de vaart te bren gen met hulp van de nevenbedrijven, even tueel met, hulp van RUk en Gemeente. Op deze wijze zouden de door de arbei ders van alle vakgroepen gezamenlijk te Ijrengen offers hun rechtvaardiging vin den in het feit, dat „daardoor ook andere belanghebbende groepen in onderlinge samenwerking tot hulpverleening kwamen, waarbij, indien het bedrijf zelf zoo voor ging. hulp van de Overheid, blijkens uit latingen van den Minister, niet, uitgeslo ten behoefde te worden geacht. De reeders wilden echter van systematl- schen herstelarbeid. in samenwerking met alle andere instanties in het bedrijf, niets weten en ook het bestuur van den Christe- lijken Bond weigerde daaraan zijn mede werking te verleenen. Dit leidde er toe dat de Federatie op 2 Januari de staking pro clameerde voor zeelieden, havenarbeiders en kolenwerkers. De leiding van de Christelijke organisa tie zette na het uitbreken van de staking de ook tijdens de samenwerking met onze organisatie afzonderlijk en buiten weten van ons bestuur gevoerde besprekingen met de reeders voort. Onder den druk der staking en om de christelijk georganiseer de arbeiders er toe te bewegen, zich van de staking los te maken, lieten de reeders enkele van hun elschem vallen. In allerijl met kleine groepjes vergaderend, wist de leiding van den Christelijken Bond tot af sluiting van een contract voor de zeelie den en voor de havenarbeiders te komen. Dat voor de zeelieden b.v. werd aan vaard met 146 tegen 47 stemmen. Als men nu weet, dat onze organisatie alleen reeds 1300 zeelieden georganiseerd heeft, zal men toegeven, dat een dergelijke beslissing wei nig te beteekenen heeft. De leden van den Chr. Bond bleven trouwens solidair met de andere stakers en ongeveer 200 leden van den Bond gin gen naar de Federatie over. (De Bond sprak van slechts 94). De bewijzen daarvan liggen ter inzage Van omkoopcrlj. zooals de Bond beweer de. is geen sprake. De stakersuitkeering van den bond is natuurlijk reglementair vastgelegd. De controle er over berust bij het hoofdbe stuur en bovendien staat op iedere sta- kerskaart de volledige uitkeeringsregeling gedrukt, waarvan natuurlijk onder geen beding wordt afgeweken. Ieder lid weet dus precies waarop hij recht heeft. Zulks in tegenstelling tot de bij den Christ. Bond gevolgde methode. Ondanks alles is het de leiding van den Christ. Bond niet gelukt de zeelieden te bewegen naar zee te gaan. Thans poogt men den Chr. Bond tegen de Federatie uit te spelen. De Bond gaf de garantie dat de booten in de vaart zou den komen op conditie dat aan de Fede ratie geen gunstiger voorwaarden zouden worden verleend. Het is deze overeenkomst die een oplossing ernstig belemmert. Wat tenslotte de terreur betreft zegt de Federatie, dat de Bond hier sterk over drijft. Er zijn enkele afkeurenswaardige dingen voorgevallen, die echter geheel op zichzelf staan en niet op rekening van de e'.akingsleiding geboekt mogen worden. De mededeeling over het- Instellen van een levensmiddelendienst door den Bond wordt onwaar genoemd. Er Is trouwens-geenerlei reden voor. MEVR. W. BUDERMAN—VAN DIJK. t Overleden is weer een ren de oude garde: mevr. W. BudermanVan Dijk is te Am sterdam overleden, waar zij 9 Jan. 1852 werd geboren. Tet tooneelspelen zat haar in liet bloed. Opleiding heeft zij feitelijk nooit gehad. Op haar 15e jaar kreeg zij haar eerste engagement te Rotterdam, waarna zij geregeld emplooi vond tot zij in 1877 overging tot de operette, waar zij groote lauweren heeft geoogst. Op tateren leeftijd toen het Rembrandtheater te Amsterdam aan de film kwam. keerde zij terug tot. het tooneel en al bleef zij daar op het tweede plan, haar rollen getuigden niettemin van haar geboren talent. Voor enkele jaren trok zij zich geheel terug. BENTHUIZEN. Geen zomertijd. Met uitzondering van de gemeente secretarie. gaat men hier met den zomer tijd niet mede. zoodat de scholen, kerken enz. een uur later aangaan, zooals officieel wordt opgegeven. Burgerlijke stand. Getrouwd. Marinus Slappende!, 26 jaar ie Hazerswoude en Susanna Bregman, 21 jaar. Bij liet gehouden examen in Eudokia te Rotterdam slaagde onze plaatsgenoote mej. S. Kaashoek, voor het examen ver pleegster. HILLEGOM. De opbrengst van het Emma-bloempje. De Emmabloempjes en de loten, die door jongedames verkocht zijn voor de bestrijding der tuberculose hier ter plaatse, hebben in totaal f. 486.51 opgebracht, met een potje der firma L. Stassen Jr. tezamen f517.86. Toen 's avonds in de Nutszaal de gelden geteld waren, hield de heer J. H. A. Voo- ren, secretaris der Hlllegomsche Vereeni- ging tot bestrijding der tuberculose, een toespraak om de verkoopsters der bloempjes te bedanken. Het comité was, gelet op het ongunstige weer en den on- gunstigen tijd. tevreden over het resultaat. Voorts vertelde de heer Vooren het een en ander over 't Emma-bloempje, Koningin- Moeder en het Oranje-Nassau Oord. Er dreigen moeilijkheden en bijzondere maatregelen zijn noodig om de kasmid delen te versterken. Tenslotte volgde de uitslag der verloting. KATWIJK. GEMEENTERAAD. De Exploitatie van het kampeerterrein. - Verkoop van grond. - De Kwakelbrug. - Verpachting strand Zuid-Bouievard. - Ver lenging kasgeldleening. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was burgem. Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden. Allereerst was aan de orde mededeeling van ingekomen stukken, als eenige mis siven van Ged. Staten, houdende goed keuring van genomen raadsbesluiten. De heer P. Guyt vroeg waarom er nog geen praeadvies is verschenen over het voorstel tot instelling van een contact commissie voor tewerkstelling van de werkloozen. De voorzitter zeide, dat zulks nog niet gereed is. Voorstel tot benoeming van leden van commissies van Toezicht op de bewaar scholen. Aftredend zijn: voor Katwijk aan Zee Mevr. VlssCherVerdam en voor Katwijk a. d. Rijn mevr. A. P. Meijer— Mulder, die beiden werden herkozen. Voorstel tot benoeming van commissiën voor het nazien der rekeningen dienst 1932. Op voordracht van B en W. werden benoemd voor het nazien van de ge meenterekening de heeren W. Kulk. T. Lodder en D. Meerburg. Op een desbetref fende vraag van den heer Meerburg ant woordde de voorzitter, dat deze benoemin gen voor den raad om de beurt gaan. Voor gas. water en electr. bedrijf de heeren H. Parleviiet. J. v. d. Perk en A. van Rijn. Voor grondbedrijf, vleeschkeurings- en schoolartsendienst de heeren D. Meer burg, D. v. Riessen en A. v. Rijp Voorstel tot het in erfpacht uitgeven van grond. Een der erfpachters van „Lom bok". W. v. Duyvenvoorde. is overleden: mitsdien stellen B. en W. voor deze grond in erfpacht uit te geven aan de erven van v. Duyvenvoorde tegen een erfpachts canon van f. 8.75. Aldus werd besloten. Voorstel inzake exploitatie van het kampeerterrein. De Ver voor Vreemde lingenverkeer en de Middenstandsver- eeniging hebben aan B. en W. het voor stel gedaan om verandering te brengen in de wijze van exploitatie opdat alle te Katwijk aan Zee gevestigde winkeliers in de gelegenheid worden gesteld hun waren rechtstreeks aan de kampeerders te leve ren, wat tot gevolg zou hebben dat al deze leveranciers tot het terrein zouden moeten worden toegelaten. B. en W. meenen dat dit niet in het belang is der goede orde en zedelijkheid en dat hier mede ook de kampeerders niet zullen zijn gediend. Waar de practijk heeft uitge wezen. dat de bestaande regeling redenen tot tevredenheid heeft gegeven, komt het B. en W. voor in het algemeen daarin geen wijziging te brengen. Wel hebben B. en W gemeend voortaan het cantine- recht te moeten verpachten en lettende op het feit, dat E. Pauw. die tot dusverre een consumptieteit op het terrein exploi teerde tevens met het toezicht aldaar be last was, als zoodanig tot tevredenheid heeft gewerkt, achten B. en W. het bil lijk dat aan hem het cantine-recht wordt verpacht voor de door hem geboden som van f. 50.Op grond van het gemelde, verzoeken B en W. den raad hen te mach tigen met genoemde persoon de pacht overeenkomst aan te gaan. De heer Parleviiet vraagt wat de woor den „zedelijkheid en orde" met leverantie te maken heeft. De voorzitter zegt. dat zulks een gebruikelijke term is. De heer Parleviiet vindt het een ongepaste uit drukking en zou het terrein willen ver pachten. De heer Meerburg kan lang niet met alles in het praeadvies mee gaan. en het beter vinden als de dingen die ver zwegen worden, genoemd werden. B.v. de bekende 5 tot 15"/o. En wat heeft orde en zedelijkheid met levering te maken? Wat, beteekent een bedrag van f. 50.voor cantinerecht! Ook de financieele regeling kan spr. niet bevredigen. De toestanden voldoen niet aan de gewone eischen. Spr. wenscht dat B. en W. een en ander an ders regelen, n.l. door de exploitatie onder te brengen bij de gemeentebedrijven, dat de kampeerwachter in gemeentedienst komt. dat de exploitatie in het openbaar wordt verpacht en dat er b.v. voor ge durende twee uren gelegenheid per dag is voor alle winkeliers om te leveren. Dr. Hueting zegt het met het gespro kene door den heer Meerburg geheel eens te zijn en vraagt waarom in het praead vies gesproken wordt van de winkeliers van Katwijk aan Zee en niet van Katwijk. Moet Katwijk aan den Rijn dus uitge schakeld worden? Dr. Eikelenboom zegt het ook niet ge heel eens te zijn met het praeadvies, want wat de winkeliers betreft, zijn er vele be zwaren. Het maakt ook een vreemden in druk, dat als men levert voor kampeerders en men ntet heeft te doen dan eenige procenten te deponeeren als deze vertrok ken zijn. bij den terreinwachter. Spr. Is bang voor verhooging der kampeergelden Dit zal mogelijk minder bezoek tenge volge hebben. Het kampeerterrein is ook een reclame voor de badplaats. En f. 50. cantinerecht is wel wat laag. De winke liers hebben tegen een dergelijke exploi tatie veel bezwaren. De heer van Tongeren verklaart zich ook tegenstander van het praeadvies en zou gedurende een jaar een andere regeling als proef willen invoeren, zoodat men b.v. van 912 klanten mag bedienen; voorts dat zulks is toegestaan aan te Katwijk gevestigde winkeliers en het venten met kleine eetwaren verboden is. De voorzitter wijst er op dat het Kam peerterrein een succes is geweest. Alleen de leveranciers zijn niet tevreden. Doch bij openbare verpachting heeft men over de leverantie toch ook niets te zeggen. Spr. verdedigde uitvoerig het praeadvies. De heer v. d. Zwan wil meer vrijheid voor de winkeliers dan B. en W. geven en gaat mee met 't gesprokene door den heer van Tongeren. Het voorstel van B. en W. komt na eindelooze discussie in stemming en wordt aangenomen met 10 tegen 7 stemmen. Voor het praeadvies stemden de heeren Veitkamp, P. Guyt, H. Grimbergen, B. v. d. Bent, D. van Riessen. W. Kulk, T. Lodder. J. Dubbeldam. A. v. Rijn, Dr. Eikelenboom. Punt 6. Voorstellen tot verkoop grond. De navolgende personen wenschen van de gemeente bouwgrond te koopen aan de achter hun naam genoemde straat en de hierna genoemden prijs per vierk Meter vrij geld: J. v. d. Hucht, wonende De Waal Malefijtstraat, pl.m. 161 vierk. Meter ten Zuiden der De Waal Malefijtstraat a f. 5,-; H. N. van Leeuwen, pl.m. 360 vierk. M. aan de Baron Sweerst de Landas Wyborgh- straat a f. 4,50; J. Houwaard, 158 vierk. Meter aan de Westzijde van de Tarbot straat, f. 5,- per vierk. M.; W. Vooys en A. Verdoes vragen pl.m. 510 vierk. Meter aan de Oostzijde van de Tarbotstraat, prijs f. 5,- per vierk. Meter. Deze voorstellen worden door den Raad geaccepteerd. Het bij de openbare landverhuring van 9 Januari 1929 aan G. van Duyn Gz., Vuurtorenstraat Katwijk aan Zee. tot eind 1933 verhuurde land, gelegen aan den N. Duinweg is door B. en W. met ingang van 1 Mei jl. wegens wanbetaling uit de huur genomen. Het genoemde perceel was onderverhuurd aan „Quick Boys", welke de huur wenscht over te nemen ad. f. 250 per jaar. Hoewel het verhuurd was voor f. 300 kunnen B. en W. zich met de gebo den som wel vereenigen en zij stellen daarom den Raad voor het perceel te ver huren tot einde 1936, zoodat de huur tege lijk afloopt met het andere terrein, dat „Quick Boys" van de gemeente in huur heeft en er naast is gelegen. De heer C. v. Tongeren zegt het onge hoord te vinden dat men van de gemeente land huurt, het gedurende twee jaar on derverhuurt voor f. 400 en de gemeente niet betaalt. Spr. geeft B. en W. in ern stige overweging alles te doen wat moge lijk is om het geld te krijgen, desnoods van de borgen. Deze toezegging geeft de voorzitter. Voorstel tot het financieren van de uitgaven in verband met den bouw eener Kwakelbrug over den Rijn te Katwijk aan den Rijn ter vervanging van de afgebro ken Kwakelbrug. Deze kosten, f, 3000,-, komen ten laste van den kapitaaldienst. B. en W. stellen voor deze uitgave te ver deden over 3 jaar; alzoo wordt besloten. Mocht echter de goedkeuring van Ged. Staten verkregen kunnen worden de aflos sing over vijf jaar te verdeden, dan zal zulks geschieden. De voorzitter vreest, dat dit niet zal gaan. Voorstel tot aankoop van grond, uit- makende de „Zwarte Weg", gelegen bij de sluizen. Deze grond wordt voor een deel door het. aan den Staat toebehoorende perceel in beslag genomen. Tot opheffing van dit bezwaar is de ontvanger der Re gistratie bereid den minister van finan ciën voor te stellen het bewuste perceel aan de gemeente te verkoopen voor f. 1.- onder voorwaarde dat de eigendom, het bheer en onderhoud wordt aanvaard met bestemming van publieken weg en bermen tot welken aankoop B. en W. den Raad adviseeren te besluiten. Hiertegen heeft de Raad ook geen bezwaar, aldus wordt be sloten. Voorste! tot het pachten van een strand- gedeelte in verband met de verlenging van den Zuid-Bouievard. welke verlenging met toestemming van den Minister bij wijze van werkverschaffing zal kunnen worden uitgevoerd Deze grond zal voor aankoop slechts f. 10 - kosten mits de voorwaarden worden nagekomen Met het Zeehospitium zal zeer waarschijnlijk een voor beide par tijen bevredigende regeling kunnen wor denden getroffen. Met het oog op den huidigen stand der gemeentefinanciën, ligt het, in afwijking van de eerste plannen, in de bedoeling om het werk in twee étappes te doen uitvoeren. B en W. stellen voor, zich dit jaar te bepalen tot het egaliseeren van het ter rein. waarvan de kosten op f. 7200,- wor den geraamd. De bestrating met bijbehoo- rende werken zou dan het volgend jaar ter hand genomen kunnen worden. B en W. willen de aandacht van den Raad nog hierop vestigen, dat tegenover de uitgaven voormeld, een ontvangstpost kan worden gesteld tot een bedrag van f. 5400,- als bijdrage ad. 75®/» in de kosten der werk verschaffing. Ais gevolg van onderhandelingen met den Ontvanger der Registratie is tevens de mogelijkheid geopend om naast het thans voor f 300 per jaar gepachte recht tot plaatsen van tenten op het strand tot den Vuurtoren, tevens dit recht te pachten vanaf den Vuurtoren tot 500 M. ten Zuiden daarvan voor f. 350,- per jaar. B. en W. stellen voor hiertoe over te gaan gedu rende vier jaren. Besloten. Voor het a.s. badseizoen behoort vol gens B. en W. de stukgeslagen afrit voor de J. Tooropstr. te worden hersteld. Spoeds halve heeft reeds een aanbesteding plaats gehad met als laagste inschrijfsom f. 1248. Bijkomende kosten oim. f. 250. B. en W. stellen voor een crediet te verstrekken van f. 1500 en de uitgaven te verdeelen over twee Jaren. De heer M. v. d. Bent vindt de post van f. 252 veel te hoog en stelt voor die met f. 100 te verlagen. Wordt verwor pen met 811 st. Voor P. Guyt, M. v. d. Bent. H. Parleviiet. W. Kulk A. v. Rijn en D Meerburg. Voorstel tot het verlengen van de steun regeling voor werklooze arbeiders. Deze regeling loopt tot 31 Mei 1933 en waar verwacht mag worden dat deze hierna nog niet gemist kan worden stellen B. en W. voor den duur daarvan te verlengen tot en met 31 Aug. as. Ingevolge art. 7 der re geling moeten uitkeeringen ingevolge de ziektewet aan inwonende gezinsleden ten volle van het steunbedrag worden afge trokken, Daar dit tot gevolg kan hebben, dat tijdens de ziekte van een der gezins leden een grootere aftrek op den steun plaats heeft, dan voor de ziekte, stellen B. en W. voor ter voorkoming hiervan een wijziging in de regeling aan te brengen. De heer B. v. d. Bent vraagt voor tijde lijke aanstelling van een gehuwde ambte naar en bij gebleken geschiktheid, deze te laten voorgaan bij een ongehuwde. De voor zittcr zegt dat dit met dit voorstel niets te maken heeft. Het gaat thans om ver lenging der steunregeling. De heer P. Guyt vraagt nog de medewerking van B. en W. om de kindertoeslag en zoo mogelijk de steun verhoogd te krijgen, welke toezeg ging B. en W. gaarne geven. De rekening der gezondheidscommissie wordt vastgesteld in ontvangst op f. 1604.55 uitgave f. 1577.92 batig saldo f. 26.63. Als gevolg van een adres van B. Vis e.a. en daarop gevoerde besprekingen, stellen B. en W. thans voor de verordening op de zeebaden te wijzigen in dien zin. dat het voortaan geoorloofd zal zijn zich te ont- kleeden in een gesloten badtent op het strandged'eelte, gelegen tusschen de N.- Oost-zijde van de W. Beukelszstraat en 150 M. ten Z.-Westen van den Vuurtoren, of zich om te gaan baden gehuld, in een jas of mantel, op genoemd gedeelte te be vinden. Wordt z.h.st. aangenomen. Voorstel inzake afsluiting van de Gast- huisssteeg. die slechts een breedte heeft van 2 tot 2.60 M. Deze steeg is voor het verkeer van weinig belang en bepaalt zich tot de bewoners hiervan. Kan dus gemak kelijk voor het rijverkeer worden afgeslo ten Ook voor het rij wiel verkeer willen B. en W. deze steeg afsluiten. Na eenige be spreking wordt dan volgens voorstel van B, en W. besloten. B. en W. stellen vervolgens voor aan de weduwe van den overleden agent van po litie G. A. Schaap drie maanden salaris uit te keeren. De voorzitter zegt dat het voorstel eigenlijk tot bedoeling heeft de wed. Schaap bij het pensioen voor gedu rende drie maanden zooveel toeslag te ge ven dat het pensioen voor drie maanden even hoog is als de drie maanden salaris zouden zijn. Goedgekeurd. Punt 19 is een voorstel tot verlenging van den leeningsduur der aan de gemeente Lekkerkerk verstrekte kasgeldleening. Deze leening loopt 15 Juni a.s. af. Lekkerkerk wil den duur met drie maanden verlengen tegen een rente van berekend naar 3'/!% per jaar. De leening is groot f. 40.000. Het kassaldo der gemeente Katwijk bij de Bank van Ned. Gemeente die slechts l°/o geeft, is op heden nog groot f. 94000. Zonder dis cussie en zonder h. st. wordt hiertoe be sloten. Bij het punt wijziging der begrooting, spreekt de heer Meerburg zijn teleurstel ling uit over het gemeentehuis. Dat deze posten te laag waren is vroeger al meer gezegd. Toen werd geantwoord dat de pos ten ongeveer juist zouden blijken te zijn. Thans moet f. 1950 gevraagd worden voor drie maanden dat het gebouw in gebruik is. Ook over een uitgave voor de O. L. School is spr. niet te spreken. Hierdoor kan de exploitatie van alle bijzondere scholen opgevoerd word'en hetgeen niet f.200 doch dan f.6000 zal kosten. Spr. vraagt stemming over deze post. Nadat de voorzitter uitvoerig geantwoord heeft op hetgeen de heer Meerburg naar voren heeft gebracht, komt zijn voorstel in stem ming en wordt verworpen met 511 st. Voor de heeren Meerburg. Guyt, M. v. d. Bent. Eikelenboom. en dr. Hueting. Het voorstel van de heer v. Tongeren om bij de Buitensluis een waterkraan te plaatsen wordt aangehouden nadat de heer Meerburg geadviseerd heeft een kraan met automaat te plaatsen. Dit ter voorko ming van misbruik en ter tegemoetkoming in de kosten. Rondvraag. In antwoord op een in vorige vergadering gedane vraag door den heer Kulk antwoordt de voorzitter dat te gen het overtollige water in de Romeinen straat maatregelen zullen worden geno men Vraag B v. d. Bent over vuil. neer geworpen in de Duinstraat: bij onderzoek is dit niet juist gebleken. De heer B. v. d. Bent zegt zich vermoedelijk verkeert uit gedrukt te hebben, 't Was de Schoolstraat, de heer v. Tongeren vraagt thans of het toelaatbaar is. dat Zondags met ijs gevent wordt in de Voorstraat. De voorzitter zegt dat het stand publiek terrein is. hetzelfde geldt voor de openbare straat en ijs is wat de verkoop betreft, aan de wet onttrokken. Ook een nieuwe verordening zou niets uit werken. In meerdere plaatsen is zulks al bewezen B. en W. zijn van hetzelfde ge voelen als de heer v. Tongeren doch er is niets tegen te doen. De heer Meerburg wijst er op dat z.i. de nieuwe straatweg onvoldoende wordt bewerkt Het z.g. inwateren is onvoldoende. Zal de aandacht hebben van B. en W. De heer Guyt vraagt meer spoed bij de be strating Vooral ten opzichte der kerkgan gers is meer spoed gewenscht. De heer v. d. Zwan wijst ook op den langen duur van sommige afsluitingen, met name de SluU- weg. Dr. Hueting wijst er op. dat het ge bouw der N.Z.H.T M. te Katwijk a. d. Rijn ■te koop staat en wil er de aandacht al vast op vestigen, omdat later indien het in andere handen mocht overgaan op een andere wijze in een wachtgelegenhetid zal worden voorzien: doch dan is uitzien nood zakelijk. Hierna sluiting der vergadering met gebed. Onveilig Duinterrein. Het terrein der Rijksschietbanen zal wegens het schieten met scherp onveilig zijn: Maandag van 9 uur v.m. tot 2 uur n.m.: Dinsdag en Woensdag van 9 tot 2 en des avonds van 6 tot 8 uur Don derdag van 9 tot 2 uur; Vrijdag van 9 tot 2 en des avonds van 6 tot 8 uur; Zaterdag van 1 uur n.m. tot 8 uur n.m. Het ierreiu is dan pas veilig, wanneer de roode vlaggen zijn ingehaald. Vrijdag. Prediker: C.-H. Jongerengroep. 6- Frida Katz. 8 uur nam. Zaterdag. N.V. Stoom- Zeep-, Eau de Cologrt Parf.fabriek v/h. Sanders en Co - t alg. verg. v. aandeelhouders. 3 ujjt 'jj Stadsgehoorzaal: Voorjaarskermis 4 BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd. 8 u t» „Zwei Herzen und ein Schlag" Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 81> Luxor-Theater Stationsweg, 8 nnr „Eine Tlir geht auf". Woensdag en Zaterdag nam. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 m. Trlanon-Theater Br eestraat, 8 n „Leve de Vrijheid". Woensdag en Zaterdag nam j. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 im DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Gei» kunde Consultatiebureau voor moei kinderen. Halftwee tot 3 uur nam n ting tegen diphterie 45 uur nam- Donderdags: Inst. v. Praeventieve; neeskunde. Consultatiebureau voor ai holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdlens'i apotheken wordt van Maandag 8 tot met Zondag 14 Mei a.s. waargenomen 4 apotheek: M. Boekwijt, Vlschmarkt n» Telef. 552. RECLAME. Een Jubileum sigaret met bon et plaatje. In April, Mei en Jvnj nebben de bons dubbele waarili Soc/e/c Cha/iLc/icci/rccc\ Het Crisis-comité. Ingekomen van 10 Maart tot 11 1933: J. H. V. f. 10; wed. A. T. f. 1; wi D. f. 1; P. H. C. f. 2.50; dames O. f. 250' M. f.10; W. H. f. 2.50; ds. V. f. 2.50; ei W. f. l; L. P. f. 2.50; M. B. f.2.50; W. f.1; D. C. f.5; C. M. f.5; mevr. v. W.. dr. Z. f.2.50; pers. Waterl. f.24.70; nr Ir. H. Tr. f. 10; dr. R. Z. f. 2.50: W. f.1; mevr. v. W. f.3; C. M. f. 2,50; Ba Meisjes Padv. f.5; Zangverg. „ExceS f. 112.93; Maand, bijdr. geïnd f. 36.42; dr. Z. f. 2.50. Het Comité deelt mede, dat de In uitdeeling van levensmiddelen-a,; voor het loopende seizoen zal plaats 1 ben op 12 Mei a.s. KATWIJK AAN ZEE. H. H. uit de Tramstraat deed politie aangifte van het feit, dat zij: wiel, dat hij geplaatst had voor deiü ■kei van v. T. in de Tramstraat, 1st vreemd. LISSE. Aanrijding. Nabij „de Heul" op de Kanaalstraa: t een aanrijding plaats. Een meisje. i1 wilde de straat oversteken doch weroi ■bij aangereden door den wielrijder D 3 meisje werd opgenomen en binnenrri gen bij v. Z.. alwaar zij in huis is. 6 toestand is bevredigend. Huisbrand. Alhier ontstond brand in de womrj?:i den goudsmid v. d. E. De brand wr: oorzaakt doordat het gordijn door hel 9 len der kinderen in aanraking kwair 'J- een electrisch kacheltje. Door het neel van de Prot. Coöp. werd de brat: J gemerkt. De brandweer was binne' i: kele oogenblikken ter plaatse aan«t doch behoefde geen dienst te vernet'? doordat het vuur inmiddels met ens? water gedoofd kon worden. In de Kar» werd brandschade veroorzaakt. Vergadering Coop. Boerenleenbank In de Veilingzaal van H.B.G. is algemeene vergadering gehouden W> Coöp. Boerenleenbank. De matig bezo<- vergadering werd door den heer G. Tre= geopend met een kort openings»?? waarna tot behandeling der agenda overgegaan. Allereerst werden de no;i" gelezen en vastgesteld. I De heer J. C. Zaneveld kassier ie; renleenbank. gaf in een keurig een overzicht van het verloop der Bï zaken De kassier noemde de gang van gezien de tijdsomstandigheden nie- 1j gunstig. De druk der tijden deed vans- sprekend ook zijn invloed gelden. De spaargelden liepen terug me V f. 150.000. Evenwel bleef het eindsaioo f. 300.000 boven het mmioen. Dit toont- het vertrouwen geenszins is geschos sterker is geworden, aangezien nie! der dan 80 nieuwe spaarders zijn IW treden. Aan nieuwe voorschotten werd het geringe bedrag van f. 10.000 vers»1®. Het totaal der voorschotten is intu-"1-' verminderd met f. 30 000. De schuld van de leden aan leenbank verminderde met bijna f.» Al is er in het algemeen een grom' ruggang in den omzet, niettemin duidelijk dat de Bank er allerminst -- voorstaat. De winst- en verliesrekening lever-a verrassing op en wel deze. dat oe over het afgeloopen boekjaar bUB*.ju gulden bedroeg, dus nog ongeveer meer dan in het Jubileumjaar. Nam zullen de tijdsomstandigheden winstcijfer hun invloed doen eelow Bij aoelamatie werd de heer J- als lid van den Raad van Toezicht heer D. Guldemond als lid van he herkozen. j>'

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6