TEEKENPLAATJE. CORRESPONDENTIE. Prijsraadsels! Heb ik nu niet gauw ge daan, wat ik beloofde. Ik ben dadelijk gaan zoeken en snuffelen en denken, en ik hoop dat jullie het prettige raadsels zult vinden en ze goed zult oplossen. Naam en leeftijd vermelden, vergeet dat toch niet, het gebeurt den laatsten tijd weer zóó dikwijls dat er geen naam onder den brief staat. Denkt daar dus allen nu goed aan, want als ik geen naam vind, kan ik niet laten meeloten, dat begrijpen jullie toch wel. En alsjeblieft tijdig inzen den, zoodat je niet te laat komt voor het loten. Jullie weten verder ook, wat ik altijd vraag bij prijsraadsels om geen lange brieven er bij te schrijven, besteedt maar liever allen tijd om de prijsraadsels netjes en duidelijk op te schrijven. Nu even een antwoord op zeer vele be langstellende hartelijke vragen of ik al ben uit geweest. Ja hoor, heerlijk heb ik al een paar maal gereden en echt geno ten van het mooie groen en bloemen, ik was in 12 weken niet uit geweest, dus alles was zóó veranderd, toen winter, kaal en nu overal frisch mooi groen, bloeiende boomen, prachtig! Alle nieuwelingen zijn weer welkom. Tot 11 jaar behoort men tot de kleineren. Ziezoo nu eens vele aparte antwoorden. Adé Pool, tot en met 16 jaar mag men meedoen met de raadseljeugd. Wat een leuk kiekje, je had toen erg veel plezier, want je lacht zóó verheugd. Heb je er nogal moed op. voor het examen? Nelly Voogdt je kan ook best veel ple zier hebben in eene vacantie, al ga je niet uit logeeren of op reis, dat zou wel heel akelig zijn. als je alleen buitenshuis ple zier kon hebben. Drietal van Dijk, ja bij jullie buiten is er erg naar regen verlangd, dat weet ik. maar mij spijt het, nu ik 12 weken in huis ben geweest, dat het nu telkens regent, zoodat ik niet uit kan. Drietal van Vliet, ik ben o zoo blij dat ik weer zooveel beter ben dat ik bij goed weer uitmkg, maar het is nu helaas al 3 dagen regen geweest, zoodat ik al weer niet uit kon, verleden week was het droog en dikwijls warm en zonnig, zoodat ik van de buitenlucht kon genieten. Jan Koevoet, dat vind ik aardig dat je geen brief wou schrijven om mij geen extra werk te geven. Jan van der Mark, nog wel gefeliciteerd met je moeders verjaardag, was het een vroolijke mooie feestdag, en is er veel familie over geweest? Marianne en Marius van den Anker, heel veel van die raadsels hebben er al ingestaan, dus die kan ik dan niet meer plaatsen, maar er zijn ook nog een paar goede bij en de anecdotes zijn ook goed. Nelly Kalshoven. ik zal je raadsel latei- eens plaatsen. Lilly van der Leeuw, als je dit leest is je verjaardag wel al voorbij, maar toch zul je mijne gelukwenschen nog wel willen aannemen, die zijn altijd nog welkom. Heb je een prettigen dag gehad? Ik ben verle den week toen het zulk mooi weer was, al in dat laantje geweest dat jij ook kent, waar de vogeltjes zoo mak zijn, maar het eekhoorntje zag ik toen niet. Lien de Mooij, je anecdote zal ik be waren. Sophie de Koning, dat raadsel is mij al zóó dikwijls toegezonden, dat is al bekend, maar de anecdote kan ik gebruiken. Neen ik heb hier in mijn èamer geen schoon- maakrommel gehad, als ik dezen zomer naar buiten kan, wordt mijn kamer schoongemaakt. Corrie Delfos, jij bent zelf zoo heel lang ziek geweest, dus jij begrijpt het zoo, ja hoor, alles was nu geheel anders, want toen ik 3 maanden geleden uitging, was het winter, alles kaal, en nu zoo prachtig frisch groen, alles bloeit, een geheel andere mooie wereld. Dat begrijp ik dat je zusje je mist nu je haar niet altijd meer rijdt nu je weer naar school mag; 2 van die 3 raadsels hebben er al ingestaan. Drietal Wassenaar, ja Jan dat hoop ik, dat we weer spoedig mooi zonnig weer krijgen, zoodat ik dagelijks kan uitgaan, want toen ik in bed lag, was het dikwijls zulk prachtig zonnig lenteweer en dan verlangde ik naar buitenlucht. Toosje Schipper, dat vindt je zeker wel gezellig als Eempien bij je op visite komt en jullie samen spelletjes doet. En zitten jullie nu op school naast elkaar, dat zal jullie beiden wel goed bevallen. Betsy Philippo, ik begrijp 't heel best hoor als je niet altijd zin had in de raadsels. Die arme Lyda. wat naar toch dat ze zoo lang in bed moet liggen, lees je haar nog dikwijls voor? Moet ze nu veel meer eten en heeft ze wel trek? Van ganscher harte het beste met haar. Adriana Struik, heerlijk hoor, dat je nu Kwak, een aardig ganzekudken. Pikte 'n graantje van den grond. En wat denk je, dat ons Kwakje Daar op éénmaal kronklen vond? Kijk maar even goed naar 't plaatje: 'n Aapje kwam er juist voorbij! Kwakje zag zijn staart en dacht toen: ,.Ha! een worm!" Wat was hij blij! (Nadruk verboden). Maar ik hoop toch voor het a Dat die Kwak bijtijds nog zag. Wat daar kronkelde! Geen worm f Die daar voor zijn pootjes lag! Teek'nen jullie nu het plaatje Eens precies en netjes uit. Zoo verschrikk'lijk moeilijk is 't of Op papier, dat is geruit! C. E. een eigen fiets hebt. Kon je het in 2 dagen al goed? dat is vlug, hoor. Joke Kouw, ik hoop dat het Vrijdag een prettige feestdag zal zijn, wel gefelici teerd. Het is nu op de Burcht zeker al heel mooi met al dat jonge groen en alle bloemen. Drietal de Geus het was Zondag heel akelig somber weer, maar bij jullie in huis was het toch zeker vroolijk, is er veel visite gekomen, dan zal dat wel prettig zijn geweest Nicolaas Liebert, je naam stond alleen op de enveloppe, zal je dien ook altijd onder je brief zetten. Wat akelig van je vinger, je nagel zal je zeker wel moeten verhezen, als die heelemaal is gespleten. Hendrina de Ren ja hier regent het vanaf Zondag ook heel veel en dan mag ik niet uit. Heb je zoo genoten van je kleine nichtje? begint ze al zoo aardig te babbelen? Janny Boom dat raadsel dat je stuurde, is om mondeling op te geven, niet schrif telijk, want die plaatsnamen zijn heel anders geschreven dan de woorden die je er mee bedoeld. Vanaf Zondag regent het telkens, zoodat ik niet uit mag. Corry van Vliet, ja ik zit al 3 maal daags 2 uur op en verleden week met het mooie weer ben ik al een paar maal uit geweest. Corrie Holleman, het heeft hier Zondag morgen heel even geonweerd, één slag maar, dus niets erg. Mien Planjer, dat raadsel van al die namen is veel te moeilijk, dat zal de jeugd niet raden. Van de andere raadsels zijn er enkele die ik kan gebruiken, maar vele hebben er al in gestaan. Gerda Spierker ik zal dat raadsel wel eens plaatsen, ik wist niet dat die brug bestaat in Leiden, waar is die? Jo van Helden je hebt dat raadsel goed geraden hoor, niet alle cijfers zijn altijd noodig. Ans en Rietje Vollenga, het raadsel kan ik gebruiken. Jo en Tieieman van der Linden. Tiel heeft zijn rapport dus al en was er blij mee, ik hoop dat Jo er ook blij mee zal zijn. Tine Punt, de vorige week heb ik wel eenige dagen gereden, maar na Zaterdag niet meer, steeds regen. Beb Nieboer, komt je broertje nu al heel gauw thuis, wat zal je dan blij zijn als je weer samen bent. Die anecdote zal ik plaatsen, maar het raadsel is om monde ling op te geven, dan hoor je niet of het as of asch is. Ali van Weerden, neen, ik kan nog niet den heelen dag op zijn. dat zou veel te vermoeiend nog zijn, dat komt later wel weer. Francina, Bald en Dikkie de Wit, dat was akelig voor dat meisje, is ze nu weer op school? Hebben jullie de rapporten al gekregen? Was het feest op school in Dikkie's klasse, dat was prettig. Rietje Trap, ja ik ben heel blj| weer uit mag als het goed weer is. if vind ik zoo jammer, dat het nu j" regent. Nel Wagemans, wat heerlijk daf een fiets hebt, geniet je er van? I je goudvisschen in den vijver in if en schrikken die zoo gauw, als komt aanloopen. Voer jij ze wel ed Ali Varkevisser, heerlijk hè, dail met Keesje mag gaan wandelen of veld zitten, maar dezer dagen wel niet van komen, want nu is 1 veel te nat om in te gaan zitten Lies Schrenkeveld, o, die namei ner ik mij wel, maar ik wist niet t nie een zuster en Leen een broer was. Ja hoor, ik kijk nu weer vei; uit naar het Meizonnetje, dat zal goed doen, zooals jij het schrijft Annie van der Valk, wel bedanl het kiekje. Je gaat zeker graag in dingen logeeren bij je grootouders! buiten met al die dieren is het prettig. O, ik vind kuikentjes ooi aardigst. Vindt je kleine broertje t heerlijk op het kleine schooltje? Ploon de Kort, nu ik geloof dJ mand het een pretje vindt om z« op bed te liggen en dan vooral niet mooi weer wordt en men zoo graai buiten zou willen Dat was zeker e zellig eerst de nichtjes bij jou te 1? en toen jij mee naar Den Haag. Ali de Blauw, prettig dat je naar klasse bent gegaan. Adrie van Nood je anecdotes zijn en kan ik best gebruiken. Neen. geen rebus in. Gezellig dat Dit en kens bij elkaar komen. Arie en Jan de Graaf, zoo, zijn aan het tuinieren of aan het spelen duinen, maar toch zeker niet als te regent zooals de laatste dagen steeds je moeder zoo blij met die mooie die Jan meebracht uit Valkenburg Stientje Griffioen, ik kon het hea lezen, al was het met potlood gesete Natuurlijk mag je wel eens overslais doet iedereen wel eens. De nichtjes uit Warmond, de prijsn ling is dus afgeloopen, velen van juffi blij met een mooi boek, en anderk dingen om zich te vermaken, het prettig dat je mag kiezen, wat je wilt ben. Tiny ik ben blij voor je dat Affl je brief wil meenemen voor je. Neen' ik ben niet naar de bloembollenvelde zen kijken, maar hier in de buurt 1 gereden. Rie je had gelijk, de in» heel flauw, maar ik kon het toet lezen. Neli is je boek zoo mooi, bet al uit? Henny ben je al prettig aan1 len geweest? Bij de prijsraadsels geen nieuwe ras of anecdotes sturen, bewaart die r Allen hartelijk gegroet door: Mej. A. KOOPMANS VAN BOEK? Den Haag, Van Beuningenstraat

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 16