LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 6 Mei 193] KERK- EN SCHOOLNIEUWS. LAND- EN TUINBOUW. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 7 MEI. LEIDEN. Doopsgcz. Gem.: Voorm. halfelf, ds. J. IJn tem a van Leeuwarden. Egllse Wallonne: Dix hcures et demie, M. P. J. Molenaar, pasteur d La Haye. Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, ds. MakkJnk. Gcref. Kerk in H. V.: Voorm. 10 uur. ds. M. Hinlopen: nam. halfzes, de heer E. Baart. Rem. Gerei Gem.: Voorm. halfelf dr. Tjalsma. Rem. Geref. Gem.: Voorm. halfelf, ds. H. Faber van IJmuiden-Oost. Vrije Kath. Gem. 'St. Bon.-kapel. Vree- Wijkstraat 19): Voorm. halfelf. Gez, H. Mis. AARLANDEKVEEN. Ncd. Herv. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfzeven, ds. van Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Moolhulzen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Hen'. Kerk 'Jullanastraatl: Voor middag halftlen. ds. J. Stehouwer; nam. halfzeven, ds. v. Woerden van Zwammcr- dam. Hulpgebouw (Gouwsluls): Nam. half- fecvcn, ds. J. de Bruin. Klnderkerk „Bethel": Voorm. 10 uur, de lieer J. Zonneveld. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornsche weg): Voorm. 10 uur. dr. J. P. Cannegleter. Evangelisatie (Hooftstraat)Voorm. halftlen en nam. halfzeven de heer A. J. Dekker. Geref. Kerk (Hooftstraat): Voorm 10 uur en nam halfzeven, prof. dr. Ch. Aal- dcrs van Hilversum. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestraat) Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. P. Zwier. Geref. Kerk 'Raadhuisstraat): Voorm. 10 uur. ds. J. H. A. Bosch; nam. 6 uur. ds. G. Mulder. Geref. Kerk 'de Ru ij terstraat): Voorm. 10 uur. ds. G. Mulder; nam. 6 uur. ds. J. H. A. Bosch. Lok. v. Mandersloostr.)Voorm. half tlen en nam. 6 uur, de heer Vijverberg van Rhenen. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Klehl. Gcref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfzeven, ds. den Hartogh. niLI.EGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Mulder; nam. 5 uur, de heer Baas. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm .10 en nam. 5 uur, leesdienst. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. van Wijngaarden van Oude-Wetering. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur 'Bidstond visscherlj), ds. Ingwersen. Geref. Gem. (Remisestraat): Voorm. 10 cn nam. 6 uur, leesdienst. LISSE. Ned. Herv. Kerk (Verbeterde opgave): Voorm. 10 uur. ds. Tichelaar: nam. 5 uur (jeugddienst), ds. Mulder. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Brink. Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer van Scherpenzeel. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Speelman. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen (Dankz. H.A.). ds. de Lange van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. halftien ds. Mul der van Alphen; nam. halfzeven, lees dienst. NOORDWIJK-BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. P. den Duin van Enschede. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, de heer Pieron van Heemstede. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur (Bed. H. D.), ds. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Broek stra van Rijnsburg; nam. 5 uur. de heer de Jong van Voorburg. RIJNSBURG. Geref. Kerk (Rapenburg)Voorm. half tien, ds. P. de Feljter van Zwartsluis; nam. 6 uur, ds Broekstra. Geref Kerk (Voorh. weg): Voorm. half tien, de heer de Jong van Voorburg; nam. 6 uur. ds. de Feljter. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 5 uur. ds. de Jong. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. de heer Weenlnk van Den Haag. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Groot Enzerlnk van Lelden: nam. 5 uur, ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. J. C. Houtzagers. Geref. Gem.: (Ambachtshuis): Nam. 5 uur. leesdienst. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien. ds. van Wijngaarden van Nieuwkoop. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdienst. o NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Nljkerk (vac. P, J. van Melle) J. A. van Nie, te Hoogeveen. Te Renkum (toez.). W, J. van Lokhorst te Hilversum. Bedankt: Voor Franeker, R. H. Oldeman te Broek ln Waterland. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Capelle aan den IJssel M. de Goede, cand. te Rotterdam. REM. BROEDERSCHAP. Beroepen: Te Utrecht: dr. J. A. de Ko ning sech. Vrijz. Chr. Jeugdcentrale te Utrecht, DE „PRIMAVERA'-TENTOONSTELLING TE ROTTERDAM. Diverse bekroningen. Op de groote voorjaars-bloemen- en tuinbouwtentoonstelling „Primavera" te Rotterdam, welke gistermorgen geopend werd, zijn o.a. de navolgende bekroningen toegekend: Eerepr ijzen. Zilveren medaille van H.M. de Ko ningin. aan groep bloelende planten, inz. D. Baardse Dzn Aalsmeer. Zilveren medaille van H M. de Ko ningin-Moeder, aan groep bloeiende en niet-bloeiende heesters, Inz. Felix en Dijk huis. Boskoop. Verg. zllv. medaille der gem. Rotterdam, aan rhododendrons, inz. fa. C. B. van Nes Boskoop. Extra prijzen. Verg. zilveren medaille, aan groep rho dodendrons, Inz. M Koster en Zn., Bos koop. Verg. zilveren medaille, aan groep hor tensia's, inz. Lemkes en Zn., N.V., Alphen aan den Rijn. Verg. zilveren medaille, aan groep spi raea's, inz. G Lubbe en Zn., Oegstgeest. Zilveren medaille, aan groep rozen (Pol.) Gloria Mundl. inz. P. Boer, Boskoop. Zilveren medaille, aan inz. Coniferen, inz. H. den Ouden en Zn., Boskoop. Zilveren medaille, aan groep cactussen, inz. J. G. Ballego en Zn., Leiden. Zilveren medaille, aan groep amaryllis. Inz. Ludwig en Co.. Hillegom. Zilveren medaille aan rhododendrons, inz. G. W. van Gelderen, Boskoop. Zilveren medaille voor aanleg rotstutn, aan H. den Ouden. Boskoop, Bronzen medaille aan groep halfstam- rozen. Inz. P. Boer. Boskoop. Bronzen medaille aan groep azaleas, inz. M. Koster en Zonen. Boskoop. Bronzen medaille aan inz. rhododen drons en azalea's, inz. P. van Nes Azn., Boskoop. Bronzen medaille aan inz. bolgewassen, inz. W. Boekee Tzn., Breezand-Oegstgeest. Zilv. medaille aan groep calla's, inz. Lemkes en ZnN.V., Alphen a. d. Rijn Gouden medaille. Aan groep azalea's westeria's enz. van Fellx en Dijkhuis, Boskoop, met geluk- wensch van de jury voor groepeering. Groep bloelende planten van D. Baardse Dzn.. Aalsmeer, met lof der jury. Groep hortensia's, N.V. Lemkes en Zn., Alphen a. d. Rijn. Groep azalea's mollis. P. Boer, Boskoop. Groep bloeiende phyllocactus, J. G. Bal lego en Zn.. Leiden. Groep bloelende Rhododendrons, M. Koster en Zn., Boskoop. Beplanting coniferen en dwergconiferen H. den Ouden en Zn., Boskoop. Groep nieuwe rhododendrons en aza lea's C. B. van Nes en Zn., Boskoop. Groep spiraea in var., inz. G. Lubbe en Zn.. Oegstgeest. „Week-end"-tuin, inz. Vaste planten- kweekerlj Klein Zwitserland. Den Haag. en firma G. v. d. Stam Azn., Boskoop, Kleine gouden medaille. Groep witte amaryllis, van Ludwig en Co., Hillegom. 2 groepjes bloeiende calla's N.V. Lemkes en Zn.. Alphen a. d. Rijn. Groep rots- en vaste planten. J. de Knijff. Alphen a. d. Rijn. Groep vaste en rotsplanten, G. Lubbe en Zn., Oegstgeest. 2 groepen azalea's, M. Koster en Zn., Boskoop. 2 randen rhododendrons Pink Pearl, P. Boer. Boskoop Twee groenen bloeiende rhododendrons en azalea's, fa. P. v. Nes Azn.. Boskoop. Groep polyantha-rozen „Gloria Mundi", inz. P. Boer. Boskoop. Aan groep zuilvormige Polyantha-rozen, inz. P. Boer, Boskoop. Aan groep roode Polyantha-rozen op voetstam, inz. P Boer, Boskoop. Verguld zilveren medaille. Groep afgesneden late tulpen van L. v. Leeuwen en Zn., Sassenheim. Collectie tulpen en andere bolgewassen. W. Boekee TZn„ Zoeterwoude. Rots- en vaste planten, N Beumer, Sas senheim, Rots- en vaste planten Kweekerii Rijn stroom voorh Koppius, Alphen a. d. Rijn. Groep vers. Malus azalea enz., Felix,, en Dijkhuis, Boskoop. Groep azalea rosea flore plena, Inz. C. B. van Nes en Zn.. Boskoop. Groep nieuwe Polyantha-rozen, inz. P. Boer, Boskoop. Groep Polyantharoos lichtrood op voet- stam, inz. P. Boer. Boskoop. Zilveren medaille. Groep Westeria's en Genista's, van P. J. C. Oosthoek en Co.. Boskoop. 16 Pyramide laurieren. N.V. Lemkes en Zonen, Alphen a. d Rijn. Groep Spirea's. Tunkia's. enz.. N. Beu mer, Sassenheim. Groep Azalea mollis en smensls. G. H. Kersbergen, Hazerswoude. Vetplanten en beplante schalen, van Hoogwerff—Kroon, Voorschoten. Groep vaste planten, van Arn. v. Essen, Wassenaar. Groep Coniferen, G. W. van Gelderen, Boskoop. Groep Polyantha-rozen „Paul Grampcl" inz, G. H. Kersbergen, Hazerswoude. Groep Polyantha-rozen „Perfection", inz. G. H. Kersbergen. Hazerswoude. Groep Polyantha-roos „Marinus", inz. G. H Kersbergen. Hazerswoude. Phantasiegroep diverse heesters, inz. H. den Ouden en Zn., Boskoop. Zes Betula alba „Yoingi", inz. G. W van Gelderen. Boskoop. ——o IN WAARDE GEDAALD. Het ..Hbld." meldt: De geldelijke omzet der coöperatieve veilingen van groenten, fruit en bloemen daalde van 100 millioen gulden in 1928 tot 65 millioen in 1932. Noord- en Zuid- Holland kwamen van 77 op 46 millioen of 40°/o minder. De waarde van den Nederlandschen uit voer van veeteelt-voortbrengselen, die in het eerste kwartaal van 1929 nog 98' millioen gulden bedroeg, was in het af- geloopen eerste kwartaal gedaald tot 38 millioen gulden, dat is 61»/o lager dan 4 Jaar geleden. AALSMEER GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De raad kwam bijeen onder voorzitter schap van burgemeester J. Kastelein. Af wezig de heer Raadscbelders. De voorzitter bracht in behandeling het voorstel tot wijziging der primitieve be grooting, dienst 1933. Het betrof admini stratieve handelingen, inzake de saldi van eenige rekeningen. De heer M. Alderden was van meening, dat het ditmaal wel heel lang duurt voor Ged. Staten de be grooting goedkeuren, met het gevolg, dat enkele buitengewone werken nu niet be gonnen kunnen worden. Ook vooral daarom betreurde spr. het nog uitblijven der goed keuring, omdat hij den tijd thans zeer gunstig achtte om verschillende werken te laten uitvoeren. De voorzitter gaf de verzekering, dat deze zaak de volle aandacht van B. cn W .heeft. Echter is er op het oogenblik niets aan te doen; ten aanzien van het uitvoeren van buitengewone werken moet op goedkeuring worden gewacht. Hierna ging de raad in geheime zitting ter behandeling van een 25-tal aanvragen voor de stichting van een landarbeiders plaatsje, de rijkssteunregeling aan de de noodlijdende tuinbouwers en de samen stelling eener commissie van advies. N. J. Rinkel t Overleden is' onze plaatsgenoot, de heer Nicolaas Johannes Rinkel. Deze was in onze gemeente ,doch vooral in dat gedeelte waar hij woonde, een zeer geziene cn gewaardeerde persoonlijkheid. Behalve toch eigen drukke zaken, vond wijlen de heer Rinkel steeds tijd en lust om zich aan het algemeen belang te geven. In meer dere vereenigingen en corporaties beeft hij 'n leidende functie bekleed. O.m. was bij voorzitter van'het Ondersteuningsfonds bij ziekte „Draagt Elkanders Lasten" en had zitting in het Kerkbestuur der oud- Kath. Gemeente. Inzonderheid Aalsmeer Oost verliest veel in het heengaan van den heer Rinkel, die den leeftijd van 49 jaar bereikte. De uitvaart heeft Maandag a.s. plaats in de O. Kath. Kerk te Aals meer Oost. HAARLEMMERMEER. P. de Jong t In een ziekenhuis te Haarlem is op 68- jarigen leeftijd overleden de heer Pieter de Jong, wonende aan den Hoofdweg te Nleuw-Vennep. De heer De Jong, die de wordingsgeschiedenis van den Haarlem mermeerpolder van den beginne af heeft meegemaakt, was gedurende vele jaren op landbouwgebied een bekende persoonlijk heid in deze gemeente. Directeur H. O. V. In de plaats van den heer C. W. van Schreeven is tot directeur van de Hoofd- dorpsche Orkestvereeniging benoemd de heer S. Jansen te Amsterdam. In verband met den bruggenbouw te Nleuw-Vennep en aan den Vijfhuizerweg is tot tijdelijk opzichter van den Haar lemmermeerpolder benoemd de heer W. J. Nieuwenhuijse te Zeist. o HILLEGOM. Dieven opgespoord. Eenige gegoten ijzeren buizen, die hier ten nadeele van de waterleiding zijn vreemd, heeft de politie te Haarlem op gespoord. Proces verbaal is opgemaakt tegen de daders, die te Haarlem woon achtig zijn. Concert Dameskoor. Gisteravond heeft het Hillegomsche koor onder directie van mej. Cor Igesz uit Haarlem een concert gegeven in de zaal van hotel Sistermans. De opkomst was groot. De avond werd geopend met „Schönheit" van Mendelssohn en „Ave Maria" van Brahms, waarmee het koor al dadelijk veel bijval oogstte. Na de pauze Is de cantate „Die fromme Ruth" van Hermann Müller uitgevoerd door het koor met soli van rtlevr. E. E. Jonkheid-Peere boom sopraan, mej. Rie Tuijl Schuitmaker alt en den heer Jac. Lagas, bariton. Voor het eerst gaf het dameskoor een stuk van dezen omvang. De voordracht en uitvoering was voortreffelijk, het succes groot, wat voor een belangrijk deel ook toe te schrijven' fs aan de solisten en aan de begeleiding van mejuffrouw Annie Jonkheer. Onder ademlooze stilte en on verdeelde aandacht is de cantate aange hoord. Voor de pauze lieten 2ich nog hooren mevrouw Jonkheid-Pecreboom en mej. Tuijl Schuitemaker in duetten van Verdi en Handel, terwijl de heer Lagas liet ge nieten van een vijftal schoone liederenn. Het geheel was een avond vol kunst genot. De dames solisten, dirigente en mej. Jonkheer zijn met bloemen gehuldigd. o KATWIJK AAN ZEE. Prachtig lichten der zee. Merkwaardig voor den tijd van het jaar is het gedurende de laatste weken voor komende geval van het lichten der zee. Avond aan avond kan men het prachtige verschijnsel bewonderen! Zoo ook gister avond, toen de zee met een prachtig blauwachtig-groene kleur getint werd. Het loont volop eens een kijkje te komen nemen ONGEWENSCHT DUITSCH BEZOEK. Vuurwapenen en S.A.-uniformen in beslag genomen. Zondag j.l. liep de Buitenwatering een zeilbootje binnen, bemand met vier jonge Duitschers. Op de boot stonden twee doodskoppen geschilderd, de naam van het vaartuig luidde „Tramp Berlin". Dins dags te voren waren zij ter hoogte van Terschelling aan boord gekomen van den motorlogger K.W. 68 der Firma D. Haas noot, waar zij aan den schipper J. Aande- wiel om drinken en eten hadden gevraagd, waaraan zij gebrek hadden. Het bootje trok de aandacht van velen, evenals de militaire wijze, waarop de Duitschers door de gemeente marcheerden, hetgeen deed veronderstellen, dat er wapens aan boord waren Bovendien kwamen vele klachten bij de politie in over bedelarij: tevens maakten de Duitschers zich aan diefstallen schuldig. Door de politie werd in de boot een aantal vuurwapenen in beslag genomen. Ook wer den er S.A.-uniformen aangetroffen. Op last van de politie moesten de vreemdelin gen de gemeente verlaten en om half elf in den avond werd het anker gelicht en vertrokken zij zeewaarts. Teraardebestelling van wijlen G. A. Schaap Onder zeer groote belangstelling heeft de teraardebestelling plaats gehad van wijlen den agent van politie Schaap. De kist met het stoffelijk overschot en gedekt met een grooten krans van het politiecorps alsmede een rouwbouquet van den inspecteur van politie werd door 8 agenten in uniform gedragen; de overige agenten liepen aan weerszijden van de dragers. Nadat in Casa Cara de lijkdienst, geleid door ds. W. M. A. Kalkman, gehouden was, sloten zich hier dc genoodigden en de inspecteur van politie, de heer J. H. v. d. Wijngaart, bij den stoet aan. De droeve stoet trok door de Tramstraat langs het politiebureau, waar de vlag half stok hing en de Stationsstraat naar het kerkhof. Zoowel langs den weg als op de begraafplaats was er veel belangstel ling. Hier waren o.a. aanwezig de burge meester mr. W. J. Woldringh "v. d. Hoop; de rijksveldwachters uit Katwijk en Rijns burg; de gemeente-veldwachlers van Rijns burg en Valkenburg. Toen de kist in de groeve neergelaten was, trad inspecteur v. d. Wijngaart naar voren en wijdde eenige woorden aan de nagedachtenis van den overledene, die in verschillende betrekkingen de gemeente tal van jaren trouw had gediend en die door zijn sympathiek optreden vele vrienden onder de burgerij had verworven. Ook bij zijn superieuren en bij zijn collega's stond de overledene in hoog aanzien door zijn stipte plichtsbetrachting, terwijl hij altijd bereid was om zijn collega's bij te staan en te helpen. Vandaar, dat tusschen Schaap en de overige leden van het politie corps een goede verstandhouding bestond. Zijn sterven Iaat een ledige ruimte achter, die nog lang zal worden gevoeld. Het is een troost voor de familieleden, dat zij een mooie herinnering aan man en vader behouden, doordat hij zich zelf veel ontzegde voor het welzijn van zijn gezin. Tot slot dankte de inspecteur v. d. Wijn gaart namens het politiecorps voor het geen de overledene voor de overige politieambtenaren is geweest. De agent van politie D. van Egmond sprak namens de collega's. Spr. memo reerde eenige momenten uit den dienst van Schaap en huldigde hem ais een trouw collega. Ds. Kalkman sprak ongeveer als volgt: Wij staan hier op het graf van een man van de Wet, die liet gezag heeft moeten handhaven en die dat op voorbeeldige wijze heeft gedaan en dat in §en gemeente, waar zoo weinig eerbied voor het gezag gevonden wordt De overiédene was een politic-agent van den ouden stempel, die zijn gezag wist te laten gelden en die dat deed op een wijze, waardoor hij toch gezien was door jong en oud. Deze man van het gezag heeft het hoofd moeten buigen voor het Allerhoogste gezag, want de Dood is ook tot hem gekomen. Hij heeft op wonderlijke wijze telkens con tact gehad met het Evangelie. Als man van het gezag moest hij dikwijls op het kerkhof aanwezig zijn en onder het aan- hooren van de toespraken is hij klein geworden en geheel verbrijzeld. $pr. ver zocht aan alle aanwezigen om te zingen Ps. 72 7, het lied dat Schaap op zijn sterfbed het liefst hoorde en het elfde vers. De heer Vis dankte namens de familie voor het gesprokene en de betoonde be langstelling. o LISSE. Doordat een auto de draai niet goed nam werd bij de Kanaalbrug een gedeelte der brugleuning stukgereden. Ongelukken kwamen echter niet voor. Gevonden: 1 reservewiel auto; een blauwe mantelriem. NOORDWIJKERHOUT. Voor het Crisis-comité. Het batig saldo van de uitvoering der Christel. Gemengde Zangvereeniging „Con cordia" bedraagt f.30 en is ter beschikking gesteld van het plaatselijk crisis-comité. Arbeidsongeval. De heer A. de Groot had liet ongeluk bij het sloopen van een gebouw van de eerste étage te vallen. In het Acad. Zieken huis te Leiden zijn zijn wonden ver bonden en is zijn pols, welke gebroken was, gezet. RIJNSBURG. De Bloemenhandel. Het zonnige weer van den laatsten tijd heeft de aanvoer geweldig doen toenemèn en de prijzen konden zich dientengevolge niet handhaven. De aanvoer van tulpen en Narcissen is sterk vermindert doch de soorten als Margrieten, Irissen, Ranonkels, Lathyrus, komen in des te grooter kwan- tums. Betaald werden de volgende prijzen: Tulpen per dozijn in de gewone soorten 4—8 ct. per bos, betere variëteiten 7—16 ct.. Narcissen 5—25 ct. per 100, Muurbloe men 1.2—4.50 per 100 bos, Anemonen 50—90 ct. per 100, Ranonkels 35—75 ct., Trollius 25—55 cL, Lathyrus 40—55 ct., Irissen 7—12 ct. Rozen per bos 40—70 ct. VEURLEÏDSCHENDAM. Ouderavond O. L. School. In de O.L. School aan den Weslvliet- weg had een zeer druk Bezochte ouder avond plaats. De kinderen van de hoogere klassen zongen onder leiding van het hoofd der school de heer Kool een aantal liederen welke zeer in den smaak vielen, terwijl zij onder leiding van mevr. Kool HEDEN: Concordia: Leidsche Dilettantenclub uur nam. Jerufil: Bidstond te 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Bidstond te 8 uur - - Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorn en 6V2 uur nam. Schouwburg: R. K. S. V. „St. Augusti nus", ,,'t Wondere rond Kilian"; 81/4 nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 59); Sj menkomst te 8 uur nam. Staaszaal: Nationaal Kapconcours L, d K. C.; 126 en 7 3/41 uur nam. Vrije Evangelisatie: Samenkomsten tc 10 uur voorm. en 3 en 7 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Jubileumrede van den heer v. d. Horst, 10 uur voorm. Maandag. -Concordia: Feestverg. ..Kunst na Arbeid'' 8 uur nam. Oud-Hortuszicht: Leidsche Radiovereen 8.15 uur nam. Schouwburg: Rotterdamsch Hofstadtoo neel „De Vader des Vaderlands", 81" uur nam. Stadszaal: Nationaal Kapconcours L. d K. C.: 26 en 7 3/42 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te IOV2 uur voorm. en 3 en 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd. 8 u. nam.: „Zwei Herzen und ein Schlag". Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nam. „Eine Tür geth auf". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur- Trianon-Theater Breestraat. 8 u. nam. „Leve de Vrijheid". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uir, Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kundeConsultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. Inên ting tegen diphterie 45 uur nam- Donderdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Aks- holisten. 710 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienf der apotheken wordt van Maandag 1 ld en met Zondag 7 Mei a.s. waargen:::-.: door de apotheken: P. du Croix, Rag:- burg 9, telef. 807 en J. E. M. ten Cr, Haven 18, telef. 85. - De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur to' Maandagmorgen 8 uur waargenomen doo: de doctoren van Bockel, Kors, Lahr. Mui- zert en Simons. Te Oegstgeest wordt deze dienst dat waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916 niiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiinniniiiiiiiiiiiiHiiiiiHininiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiniiiiiiiiin1 eenige stukjes declameerden. Als dank voor het vele werk door haar verricht, ontving mevr. Kool uit handen van den voorzitter den heer Balt, namens de ouder' een fraai bloemstuk. Nog kon worden medegedeeld dat bin nenkort het gymnastiekonderwijs haar in trede zal doen daar de benoodigde werk tuigen een dezer dagen zullen arriveeren. 0 VOORHOUT. Vergadering „R.K. Hanze", De R.K. Hanzevereeniging afd. Voorhout vergaderde in café Boerhave. De heer Schulte sprak een welkomst woord, waarna de notulen door den secre taris werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna kwam aan dc orde de bespre king van den katholiekendag welke 21 Mei a.s. in Delft wordt gehouden. He, bestuur stelde voor, 0111 indien er vol doende deelname is, een autobus te huren, teneinde gezamenlijk dezen dag, welke zeer interessant belooft te worden, te bezoeken. Van de aanwezigen, gaven ztc» zes leden op, terwijl getracht zal worden door huisbezoek nog enkele deelnemers te krijgen. De beschrijvingsbrief voor de Centrale raadsvergadering, welke 10 Mei a.s. gehouden zal worden, leverde geen bijzondere gezichtspunten op. Bij de rond vraag informeerde de heer M. Jansen ot het niet mogelijk zou zijn alhier een winkelweek te organiseeren. Dc voorzitter ontraadde dit, tenzij men hieraan een bijzondere attractie zou verbinden. D" onderwerp zal door verschillende nering doenden onderling besproken worden- Hierna volgde sluiting met den Chr- groet, o VOORSCHOTEN. Van een auto gevallen. Mej. T. B. uit Breda, die naast den bestuurder van een groot autochassis za] is hiervan op den Leidscheweg, tijden' het rijden afgevallen. Zij bekwam ver schillende verwondingen o.a. een zee" groote hoofdwonde boven het rechteroor- Nadat haar voorloopige hulp was ver leend is zij naar dr. H. de Boer ver voerd. Later op den middag is zij P» eigen gelegenheid naar Breda vertrokken' De bestuurder van het chassis moesu terwijl hij in de richting Leiden plotseling uitwijken voor een motornjdc met bovengemeld gevolg. 2-ï

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6