jjpSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 5 Mei 1933 TELEGRAMMEN. RECHTZAKEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. KUNST EN LETTEREN. BEURSOVERZICHT. YRAGENRUBRIEK. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. emv. 101 in, be (lio, ind rieU ieet» 't: .^steriniddag 3 uur: 760. Hedenmiddag 3 uur: 758. telegrafisch weerbericht. [gedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt gste stand 769 2 te Stockholm. agste stand 747.7 te Valencia, irwachtlng tot den avond van 6 Mei: Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijken- wind. Aanvankelijk toe- Mmende bewolking met kans op regen of aseer. Later tijdelijk opklarend. Iets koe- (rjbverdag. iClTENLANDSCB weerbericht. I s. Kon Ned Meteorol Inst te De Bildt Over Scandinavië bleef de hooge druk- l toenemen, maar de depressie in het Besten nadert weer langzaam, zoodat in Utband met drukstijging over Spanje de inkansen stijgen. Bij Zuid-Oostelijke jen of wildstilte steeg de temperatuur lieer in Duitscliland en ons land en zal dit| in Midden-Frankrijk ook weer hoog Clden. in bet Westen brengen winden van Westelijken oorsprong afkoeling en |l bet Kanaal regen. Op de Britsche eilanden blijft het weer Henachtig bij matige temperatuur. Scan dinavië heeft in het Zuiden fraai weer, he: Noorden nog sneeuw, bij lichte vorst des nachts. De algemeene toestand duidt voorloopig nog op vrij warm weer met ai en foe regen of onweer. LUCHTTEMPERATUUR. uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.), uur 'smidd.: 21 gr. C. (70 gr. F.), uur nam.: 20Vs gr. C. (69 gr. F.), BDOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE Voor Zaterdag. v.m ie II u. 59 min.; n.m. te 12 u. 13 min. IllCHl OP VOOR FIETSERS t.a. 'Vrijdag: 8.01 n.m. tot 3.51 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. ei: op: 13 u. 51; onder: 2 u. 33. -■ puitsch bezoek aan engeland. EERLIJN 5 Mei (Wolff). Rosenberg de Wder van de buitenlandsch politieke af daling der N.S.D.A.P.. is gisteren naar Mtden vertrokken om zich nader op de hoogte te stellen van de Engelsche poli- titieke toestanden en in Engelsche krin- te informeeren over den politieken toestand in Duitschland. Rosenberg wordt '•Tgezeld door graaf Von Bismarck. I HITLER EN HET CENTRUM. MUENCHEN, 5 Mei. (Wolff). De Beier- sche bisschoppen hebben een herderlijk schrijven gezonden aan hun Diocesanen, veike moet bijdragen tot opheldering en peniststelling en tot terugkeer van den I mwendigen vrede, van de broederlijke Eezindheid en de Christelijke naastenliefde. I In den brief wordt gezegd, dat de groote en moeilijke taak van de reijksregeering I net het oog op de verschrikkelijke nood en verscheurdheid slechts ten uitvoer kan worden gebracht wanneer allen die hun vaderland waarlijk liefhebben, eensgezind on offervaardig zich aaneensluiten en sa menwerken. Niemand mag thans uit ontmoediging en verbittering ter zijde blijven staan. De ms:choppen roepen de Diocesanen op den nuk niet meer naar het verleden te rich ten doch naar datgene wat vereenigt. een interview met adolf hitler. SlonDEN, 5 Mei. (V.D.). De Daily ie .raph" publiceert een interview van Bit John Foster Fraser, met Rijkskanselier Adolf Hitler, waarin deze zich keerde tegen de bewering, dat Duitschland den oorlog Wide. Niemand in Duitschland, die den oorlog heeft meegemaakt, wilde zooiets nog eens doormaken. De lichamelijke op voeding der jeugdige Duitschers had ■EL, 1611 doe' hun vaderlandsliefde te en hen moreel te sterken. Het ?~™alcende Duitschland moest in andere mnden ernstig genomen worden. Het ver- van Versailles noemde Hitier een moreele achteruitgang van het Duit- wil,! ïï"1, waarvan dit zich bevrijden der i ler Mlf zou oen vermindering SLe gers voorkeur geven boven uit- UivLi!? Jan het Duitsche leger, doch ge- Het H ee' Nij voor Duitschland eischen. zono, e.ld van overzeesche expansie, bestol misschien voor den oorlog heeft Het r?:,. ",cef- Duitschland opgegeven, zrenrlr e 'ot hungt van zijn Oost- wnrAi1 a Tenslotte diende een einde te tusoSaL gtmaaltt aan de tegenstelling arbeid!?: kapltaal en arbeid en door rende!. ien?t. *°u men van den vemede- ®aken r oZ€nsteun zelfverdiend loon REDE VAN ROOSEVELT. WASHINGTON 5 Mei. (Reuter). In een redevoering aan de Kamer van Koophan del wees president Roosevelt op de pogln- <jen welke hij had aangewend, om den nandel te vergrooten en werk te verschaf fen aan de werkloozen. Roosevelt zelde dat een lichte verbete ring te constateeren viel in verschillende Industrieën gepaard gaande. In de laatste weken met een stijging der goederenprlj- zen doch salarisverhoogingen hadden zich nog niet voorgedaan. Dientengevolge verzoekt president Roo sevelt de werkgevers af te zien van ver dere salarisverlagingen, doch in tegendeel de loonen zonder dralen te verhoogen. op dat de werknemers zich bij den levensstan daard zouden kunnen aanpassen. Roosevelt beloofde de medewerking der regeering om overnroductie en misplaatste salarissen te voorkomen. Ook zegde hij medewerking toe, om ar beidstoestanden uit te schakelen, waardoor de arbeider wordt misbruikt alsmede an dere onrechtvaardtgde methoden, welke in- drulschen tegen een gezonde sociale po litiek. gandhi's vasten. LONDEN, 5 Mei. (Reuter). Lansbury, de leider der oppositie, heeft het volgend te legram aan Lord Willingdon. onderkoning van Indië gezonden: „Ik bid u Gandhi In vrijheid te stellen. Zijn voortdurende hechtenis of zijn dood in de gevangenis, zou den Christelijken Godsdienst en onze natie voor altijd schandvlekken". SIMLA, 5 Mei (Reuter) Gandhi zal vermoedelijk in vrijheid worden gesteld, twee dagen nadat zijn vasten begonnen ls. Vervolgens zal hij naar Ahmedabad gaan, waar hij zal wonen in het huis van den leider van de onderdrukte klassen aldaar. o de besprekingen te washington. NEW-YORK, 5 Mei. (Reuter). De ..New- York Times" bericht, dat de Italiaansche delegatie te Washington heeft verklaard, dat de Italiaansche vertegenwoordigers te Genève het ontwapeningsplan van Mac Donald zullen ondersteunen, meer dan het plan van Mussolini naar voren te brengen. De delegatie verklaarde Roosevelt dat Italië geen volledige afschaffing van het Verdrag van Versailles wenscht. doch een wijzizing verlangt van een aantal territo riale clausules. het duitsch-engelsche handelsverdrag. LONDEN 5 Mei. (V.D.) Het Lagerhuis heeft met 304 tegen 56 stemmen het finan- cieele besluit met betrekking tot het Duitsch-Engelsche handelsverdrag aange nomen. het conflict in 't verre oosten. TOKIO, 5 Mei (Reuter). De Sovjet- Russische ambassadeur te Tokio heeft den Japanschen vice-minister van buitenland- sche zaken in kennis gesteld met de ontevredenheid van de Sovjet regeering over het feit, dat Japansche troepen de grens nabij Pogranitchnaya hebben over schreden. De ambassadeur verzocht, dat de schul digen gestraft werden. Verder zal dit incident echter geen gevolgen hebben. TOKIO, 5 Mei. (Reuter). Volgens een bericht uit ofticieele bron heeft de vice- volkscomnussaris voor buitenlandsche zaken van Sovjet-Rusland in een onderhoud met den Japanschen gezant te Moskou er den nadruk op gelegd, dat de Sovjet-regeering vurig wenscht het geschil betreffende den Chineeschen Oosterspoorweg zoo spoedig mogelijk te regelen. Naar verluidt zou de vice-Volkscommis- saris ook gezegd hebben, dat het onjuist was van Japan te beweren, dat het hier een kwestie tusschen de Sovjets en de regeering van Mandsjoekwo betreft, welke door deze twee geregeld moet worden, zonder dat Japan erbij betrokken zou worden. SJANGHAI, 5 Mei. (Reuter). Uit Chi- neesche bron te Loeantsjau wordt gemeld, dat de Japanners in een brief gericht aan den Chineeschen commandant te Peitaiho, neutralisatie eischen van de zone tusschen de rivieren Loeanho en Sjihho, dus van het gebied ten Zuiden van Tsjingwangtao. De Japanners, zoo zegt men, dreigen met hervatting der luchtbombardementen, ge steund door bombardementen vanaf de Japansche oorlogsschepen, in het gebied van Peitaiho, indien de eisch tot neutrali satie geweigerd wordt. Mandsjoekwo zou de rivier Sjihho op- eischen als zijn grens en zou tevens controle willen uitoefenen over het ge bied van Sjanbaikwan. communisten-razzia. ESSEN, 5 Mei. (Wolff). Bij een actie tegen de communisten hier ter stede zijn zestig communisten gearresteerd, een groote hoeveelheid vuur- en slagwapens benevens ophitsende geschriften werden in beslag genomen. haagsche politierechter. Hedenmorgen werd voortgezet de zaak tegen G. A. L., uit Alphen. die terecht heeft gestaan, wegens het betrekken van gas bulten den meter om. De Officier van Justitie mr. Jhr. v. Asch van Wijck, eischte 2 maanden gevangenis straf. De Politierechter, Mr. van Laer, veroordeelde verd. tot een maand gevan genisstraf. m Verder werd de zaak behandeld tegen den boterhandelaar N. v. d. M., te Rijns- burg, die op een niet volgens de wet voor geschreven wijze margarine had voerd. Onlangs was reeds 2 maanden voorw. gevangenisstraf en een geldboete van 1.150, subs 50 dagen geeischt Als getuige werd alsnog gehoord de ver balisant, de heer A. G., Jit Den Haag. De Officier Van Justitie vroeg bevesti ging van de og. 21 April gedane eisch. De Politierechter. Mr- v- Laer, veroor deelde den vern. tot f. 100 subs. 50 dagen hechtenis en een voorw. gev. straf van 1 maand voor?/, met 3 jaar proeftijd. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het doctoraal examen rechten de dames L. G. van den Berge (Den Haag) en M, j. Zeelenberg (Lelden). Laatstgenoemde slaagde dus niet voor het taalk. doet examen indologie, zooals gis teren gemeld. Geslaagd voor het artsexamen eerste ge deelte de heeren j. Beer (Rotterdam) en j. J. Bleeker (Dronrtjp. Fr.) Bevorderd zijn tot arts de heeren j. H. H Lamers (Rot terdam) en F. H. Chericx (Den Haag) Be vorderd is tot doctor in de godgeleerdheid, op proefschrift getiteld: Het godsdienstig gemeenschapsleven in het Nederlandsch vrijzinnig protestantisme", de heer W. R. M. Noordhoff. geboren te Amsterdam. de kabinetscrisis. Naar wij vernemen vergadert de anti revolutionaire Tweede Kamer-fractie heden ter bespreking van de voorstellen, welke de kabinetsformateur haar heeft voorgelegd. Ook andere fracties zullen bijeenkom sten houden ter bespreking van den politieken toestand. K.V. „HET NEDERLANDSCHE LIED". Algemeene jaarvergadering. Onder voorzitterschap van dr. N. B. Tenhaeff, den ondervoorzitter der Ver- eeniging. had gisteravond te Utrecht in het „Hotel der Nederlanden" de algemeene jaarvergadering plaats van de Kon. Ver. „Het Nederlandsche Lied," De Eerste Schrijver, drs. P. J. Meertens bracht het jaarverslag uit over 1932. De rekening en verantwoording van den penningmeester, mr. J. Hamburger A. Dzn. werd goedge keurd. De vergadering herkoos vervolgens de aftredende bestuursleden K. J. L. Alber- dingk Thijm, F. R Coers F. Rzn„ Jhr. H. de Brauw, Prof. dr. Gerard Brom, drs. C. de Groot, mr. J. H. P. V. Haitsma Muiier, W. F. J. den Uijl en Prof. dr. H. Wagenvoort, en hechtte haar goedkeuring aan het voorstel van het bestuur, het huls Raadwijk te Utrecht te huren en vervol gens in onderhuur te geven aan den heer Coers. wiens groote muziekbibliotheek, waaruit in hoofdzaak het materiaal voor de „Liederen van Groot Nederland" wordt geput, in deze woning een passend onder dak zal verkrijgen. valsche opgave verstrekt? Naar wij vernemen zijn- door de recher che van Rotterdam in samenwerking met de politie v. Dirksland aldaar gearresteerd de tuinder L. Los en de landbouwer M. Polder beiden te Dirksland woonachtig. Beiden worden verdacht zich schuldig te hebben gemaakt aan vervalsching inzake opgave van de werkelijke waarde van land, dat zij gekocht hadden, en van de waren huizen, die zij op die landerijen hebben laten bouwen. Een en ander zou zijn ge schied om een hoogere hypotheek te ver krijgen. Beide verdachten zijn naar Rotterdam overgebracht en ter beschikking gesteld van de justitie. Intusschen is het onder zoek in deze zaak nog in vollen gang en men verwacht, dat nog meer personen, die bij deze zaak betrokken zijn, gearresteerd zullen worden. Naar men zich herinnert werd twee weken geleden geconstateerd, dat de tomatenplanten van den tuinder Los allen vergiftigd waren. De inwoners van Dirks land hebben toen een inzameling gehouden om de schade eeniger mate te vergoeden. De recherche is thans eveneens bezig om een onderzoek in te stellen, of deze laatste aangelegenheid mede in verband staat met de andere feiten, waarvoor L. is gear resteerd. overreden en gedood. Gisteravond omstreeks halftwaalf is in de Gorrekestraat te Tilburg de 31-jarige kapper Smits door een uit tegenoverge stelde richting komende auto. bestuurd door den 24-jarigen A. van B uit Rotter dam, overreden en vrijwel onmiddellijk gedood. Na de aanrijding vloog de auto tegen den gevel van een huis, waardoor de gevel gedeeltelijk werd ingedrukt De poli tie stelt een onderzoek naar de schuld vraag in. de staking in het visscherij- bedrijf te ijmuiden. Een uiteenzetting van de IJmuider federatie. Ten aanzien van de berichten, die in zake de staking in het visscherijbedrijf te IJmuiden in omloop zijn, deelt het Be stuur der IJmuider Federatie het volgende mede: Tot dusver is slechts besloten om de aandacht van het Nederlandsche publiek te vestigen op vischhandelaren, die visch ten verkoop aanbieden, aangevoerd met trawlers, bemand met onderkruipers. Te IJmuiden zelve is niet verder gegaan dan een verbod aan de leden der IJmuider Federatie om in een met name genoemde zaak hun Inkoopen te doen Bovendien is de boycot in het conflict te IJmuiden niet door de IJmuider fede ratie geïntroduceerd, maar door den vischhandel aldaar, die reeds in de eerste dagen van Januari het besluit nam geen visch te koopen, aangevoerd met schepen van reeders die bereid waren met de IJmuiderfederatie een overeenkomst aan te gaan, en van loggers welke gelost wa ren door leden der IJmuider federatie. ONTTREKKEN VAN GOEDEREN AAN EEN FAILLISSEMENT. Twee personen gearresteerd. Als verdacht van het onttrekken van goederen aan een faillissement zijn te Gemert (N. Br.) gearresteerd zekére N. en diens zoon, wonende aldaar. Beiden wer den gehoord door den Officier van Justitie te Den Bosch. De zoon werd op vrfje voe ten gesteld, doch de vader achter slot en grendel gezet. De gemeentepolitie van Gemert heeft de aan het faillissement ont trokken goederen ln beslag genomen. De Crlsls-Zuivel-Centrale maakt be kend. dat voor de week van 7 t/m 13 Mei de prijs voor het crisls-botermerk en die voor de vervoervergunning van buiten landsche boter zijn vastgesteld op f.1 per K.G. Met de a.s. Zomerdienstregeling der Nederlandsche Spoorwegen zal buurtver keer, behalve in D- en nachtposttrelnen ln alle treinen geldig zijn. UIT NED. OOST-INDIE. officieele mutaties. BANDOENG. 3 Mel. (Aneta) Ont heven eervol met Ingang van 31 Mei van de functie van hoofd der projectielfabrlek de majoor der artillerie, lr. H. J. W. Ver niers van der Loeff. Het aftredende hoofd wordt opgevolgd door den majoor der artillerie lr, e. M. Frylink die met ingang van 22 Mei eer vol wordt ontheven van de functie van hoofd der Artillerie-constructlewlnkel, ln welke functie hij wordt opgevolgd door den majoor der artillerie C. P C. Bartels, thans hoofd van de Pyro-technische werk plaats. Deze laatste wordt als zoodanig vervan gen door den majoor der artillerie P. C. Hoolboom. o de radio-dienst holland-indië. BANDOENG, 5 Mel (Aneta) Vele amb tenaren van den Post-, Telefraaf- en Te lefoondienst verzamelden zich hedenoch tend rondom het gedenkteeken op het Tjitaroem-plein. opgericht ter eere van den radiopionier dr. De Groot. Het hoofd van den P T.T.-dienst, de heer Hlllen, herdacht het feit dat 10 jaren ge leden het openbaar radioverkeer Indië— Holland werd geopend Spreker bracht hulde aan den heer De Groot, en verzocht den gediplomeerd hoofdtechnisch ambtenaar met den titel van praktijk-ingenieur, den heer D. C. Noppen, die gedurende lange jaren dr. De Groot's medewerker is geweest, een krans bij het monument neer te leggen. Verschillende andere sprekers voerden het woord. Na afloop van deze redevoeringen dankte de heer Hlllen en wekte de aan wezigen op door aler medewerking het Indische radiohedrijf zijn plaats in den aether blijvend te verzekeren. nieuwe uitgaven. de postvluchten. Het KLM.-vliegtuig „Rijstvogel" (uit gaand) is, komende van Rangoon, te Medan aangekomen. De Berggids. Bij de drukkerij W. Gaade. te Delft, is verschenen „De Berggids", officieel orgaan van de Nederlandsohe Alpen-Vereenlging. Dit eerste nummer bevat verschillende reis beschrijvingen met vele fraaie foto's. Het ligt in de bedoeling den inhoud geleidelijk uit te breiden. Voor de 24 Juni a.s. te Assen te houden T T.-races ontvingen wij een door den teekenaar De Vries uit Assen ontworpen, sterk sprekende reclameplaat. Bij van Gorcutn eii Comp. N.V. te Assen verscheen onder den titel „Wij Belijden", vrijzinnige beschouwingen over de .Belij denisvragen der Ned Herv. Kerk, met een voorwoord van ds. D. Bakker. AMSTERDAM, 4 Mei. Willige markt. Aandeelen-koersen aan zienlijk hooger. Nederlandsche obligaties flauw. Dultsche leeningen prijshoudender. De vrees voor den gulden hoe onge motiveerd ook, daar de laatste dagen voortdurend ten gunste van den gulden noteerden drukte haar stempel op de markt. Voor aandeelen bestond levendige vraag en daar het aanbod beperkt is, leidde dit tot zeer belangrijke verbeteringen. Bovendien gaf de flauwe noteering aan leiding een koersstijging van Wall Street te verwachten. Amerikaansche waarden konden dus tot boven New Yorksohe pari aantrekken. Op de locale markt was de handel aanvankelijk vrij groot, later trad een aarzeling in daar op het verhoogde niveau enkele winst werden omgezet Koninklijke stegen tot 6 pOt. boven het vorig slot; toen had een lichte rccatie op ln afwachting van de eerste Ameri kaansche noteeringen Van de Industrieele fondsen stegen Philips boven 140 pCt., terwijl Unilevers het tot 93 1/4 pCt. brach ten Nederlandsche Ford trokken een 4-tal punten aan. Aku*s nauwelijks veranderd. Cultuur waarden willig. H.V.A.'s werden nog ge stimuleerd door de aankondiging van een dividend van 5 pet. Scheepvaarten liepen krachtig op. Ned. Scheepvaart-Unie no teerden 58Vi pet. Tin-aandeelen waren willig Dultsche obligaties iets bete: Youpgleening avan ceerden tot 351/4 pot. Nederlandsche obligaties aangeboden en algemeen lager. WISSELKOERSEN. Engeland 8.31. Duitschland 58 65. Frank rijk 9.791/4. België 34 70 Zwitserland 48.05. Denemarken 37.—. Zweden 43.—. Noorwegen 42.45. New-York 2.081/:, Prolon gatie 1 pCt. P W te L. De verschuldigde perso- neeie 'belasting te O bedraagt (zonder kinderaftrek) in hoofdsom eiï opcenten in totaal f. 89.10. P. P., te L. Leiden. Alphen, Utrecht, Den Bosch. Eindhoven, Roermond. aMas- trieht. Totaal 215 K.M. Een betere autoweg is vla Den Haag, Delft. Rotterdam, Dordrecht. Breda. Til burg. Eindhoven, doch deze is iets langer, G.. te K. Wendt u tot het Informatie bureau voor Vreemdelingenverkeer, adres Hotel du Commerce. Stationsweg Lelden. G. G., te K De afsluitdijk ls berijd baar voor auto's. De kosten bedragen f. 1 voor het Crisiscomité. Katwijk. Noordwijk, Noordwfjkerhout, Vogelenzang Haarlem, Velsen Alkmaar. Schoorldam. Wierlngen. Zurich Harlingen. Leeuwarden. Totaal 189 K.M Leeuwarden. Heerenveen. Meooel, Zwolle Amersfoort Utrecht. Lelden. Kat wijk. Totaal 255 K.M. A B te L. Leiden. Zoeterwoude, Stompwlik Zegwaard Kruisweg. Bereschen hoek Rotterdam. Wevershoek Rljsoord, Zwiindrecht. Dordrecht. Wlllcmsdorp. Moerdijk Zevenbergen. Stnndaardbuiten, Oudenbosch. Totaal 79.2 K.M. N. P Secretaris der L. W. S. V ls de heer H. de Groot. Jan Licvenstraat 11a, Lelden. J. V„ te V. - U moet bij deuvwaarders- explolt te kennen geven, dat u het lid maatschap wilt doen eindigen. K„ te L. - Ja, zij heeft gelijk. P. A. S„ te L. 7 en 8 Juni. LEIDEN, 6 Mei. Veemarkt. Aangevoerd 1046 runderen, 400 kalveren, 730 schaepn, 39 stieren 30—340 geen handel, 371 kalf- en melkkoeien 95—200, stug, 396 vare koeien 65—110 stug, 223 vette ossen 90—235 per stuk, 22—58 ct. per K.G. schoon a. d. haak, stug, 17 pinken, 31 vette kalveren 30—50 per stuk, 35—70 ct. per K.G. schoon a. d. haak, 369 nuchtere kalveren 2—5, traag, 730 votte schapen 11—14, traag, 48 lam meren 2.50—5.50, 554 mestvarkens 13—24, zeer matig, 1038 biggen 5—11, zeer mallg, 6 paarden 85—190, 17 bokken en geiten 2-6. Kaasmarkt, 5 Mei. Aangevoerd 89 partijen kaas. Goudsche kaas 68, Leidsche kaas 21 partijen. Ie soort Goudsche kaas f.22—25, 2e soort idem f.20—21, lc soort Leidsche kaas f. 20—25, 2c soort idem f. 17—19, per 50 K.G. Handel goed. BODEGRAVEN, 4 Mei. - Elerenvetling B.P.K.V. Aanvoer 19341 stuks kippen eieren, prijs f.2.302.50 voor witte; f2.40 2.70 voor bruine; eendeneieren f. 1.80 f. 2.00; boter f. 0.55—0 57. BOSKOOP, 4 Mei. Coöp. vereenlging De Boskoopsche velling Rozen per bos: Elle Poulsen 3950 ct.; Butterfly 1820 ct.; Aug. Noach 1519 ct. Charlie Chaplin 12 ct.: President Hoover 2025 ct.; Ophelia 6 ct.; Else Poulsen f.0 90—1.30; Columbia 14 ct.; Polyantha- rozen 5072 ct.; Babyrozen 43 ct.; Lady Stuart 15 ct.; Wilh. Kordes 18 ct.; Hadley 2633 ot.; Golden Ophelia 1015 ct.;. Edith Helen 24—18 ct.; Rosalandla 18—22 ctFlorex 17 ct.; Pauls Scarlet 2337 ct.; Marcel Royer 16 ct.; v. Rossum 18 ct.; Briarcliff 28—32 ct.; Mac. Keiler 26—35 ct.; Kllham 1522 ct.; Gemengde rozen 18—21 ct. Diversen per bos: Clematis, Prins Hen drik f.3 40; ld. Durandi 90 ct.; ld. ge mengd 36 ct.; Trolllus 4 ctLathyrus 8 tot 10 ct.; Rhododendronbloemen 1521 ct.; Gerbera 2022 ct.; Azalia mollus bloe men 10 ct.: Balrozen 5—7 ct.: Lelie'a 80 ct.; Anemonen 810 ct.; Hortensia's in pot per stuk 41 ct. HAARLEMMERMEER, Graanbeurs te Hoofddorp 4 Mei. Aanvoer: Rogge en haver pl.m. f. 4,50; gerst (chevalier) en kanariezaad pl.m. f.5.50; duiveboonen f. 8—9; paardeboonen pl.m f. 6.50; groene erwten 1014; karwijzaad 19—21; blauw- maanzaad 5980. Alles pgr 100 K.G. KOUDEKERK. 4 Mei. Eiervelling Kou dekerk-Rijndijk. Aanvoer 8450 eieren. Kippeneieren f. 2.102.70; eendeneieren f. 1.70—2.10 per 100; boter f 0.55—0.63: kaas f.0.200-27 per pond; konijnen f0.30 0 35 per stuk. LEEUWARDEN, 5 Mei. Veemarkt Aan gevoerd 140 stieren, (enter) 60125, 82 Twenter stieren 125—220 619 vette koeien 70—170 p. st. 28—52 ct per KG.. 2620 melk- en kalfkoelen 70190. 630 pinken 30 75, 82 vette kalveren 1855 482 nuch tere kalveren 23'622 vette schapen 6 14 150 weldesohapen 611 1169 lammeren 2—5, 401 vette varkens 2065 p. st„ 2630 ct. per K.G 32 magere varkens 1235 ct. p. K.G.. 387 kleine biggen 4—9 p. st. 37 bokken en geiten 37 paarden. Totaal aan voer 7500 stuks. Zuivel; Sleutelkaas 14 28, Goudakaas 6—18, Edammerkaas 16 22 Aanvoer 81237 KG Miinboter 150 1 48 146 Veilingboter 1 431 37 Aanvoer 26/6, 2/12 vaten. Commissienoteering 53. NIEUWKOOP. 4 Mei. Aanvoer 9428 eieren. Kippeneieren f22.50, eenden eieren f. 1.601.80 per 100 stuks. RIJNZATERWOUDE. 4 Mei. Eierenvei- ling. Aangevoerd 7508 kippeneieren, prijs f. 2.002,50 p. 100; 775 eendeneieren, prijs f. 1.70 p. 100. ROELOFARENDSVEEN, 4 Mei Aardbeien 17—23 ct. per doosje; sla 40—2.50 per 100 krop; andijvie 24 ct.; postelein 9 ct.; spinazie 3—5 ct per kilo; peulen f2.90; snijboonen f. 3.50—3.80 per 10 pond. WOUBRUGGE, 4 Mei. Eeierveiling. Aan voer 6100 eieren. Prijs kipeicren 2.302 65 eendeleren 1.70—2.20 per 100 stuks. Boter 1.24—1.30 per K.G ZEVENHOVEN. 4 Mei. Eierenveiling - Aantal eieren 7626 stuks. Kippeneieren f. 2.10—2.80 per 100; eendeneieren f. 1.65— 1.80; kaas f. 0.150.22 per pond; bananen f.0.030.05 per stuk. 5—1

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 3