Jaarpan? VRIJDAG 5 MEI 1933 No. 22432 Teerste blad. Offjcieele Kennisgevingen. I A, VAN DE SANDE BAKHUYZEN, STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ^■^PRÏJS DER ADVERTENTIEN: per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen ^■agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle ^rjarg advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentlën SBnltend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. hlCeen maximum aantal woorden van 30. volgens postrecht Voor eventueele opzending van nBIfn 10 cts porto te bjtalen_-_BewlJsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:) Voor Lelden per 3 maanden f.2.35; per week f.O.lt Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week o 18 Franco per post 1.2.35 portokosten. Dtt nummer bestaat uit VIER Bladen ■kostelooze inenting en ^^ptlNENTING TEGEN POKKEN. Burgmeester en Wethouders van Lei- dJKengen ter algemeene kennis, dat op wJKdag 10 Mei 1933 des namiddags van i tot 3 uur in het Elisabethshof aan de (J^Hgest gelegenheid zal worden gege- kostelooze inenting en herinenting tegenfcokken. De landacht wordt er op gevestigd, dat vaSliillende waarnemingen er voor plei ten, dat inenting op zeer jeugdigen leef tijd, 3—9 maanden, de minste gevaren met ^^Bengt .terwijl ook de maanden van I inijfflf" te dien opzichte van eenige be- I teekenis zouden kunnen zijn, in dier voege dat voor zooverre is na te gaan, aan de maanden Mei en December de voorkeur Imoet korden gegeven. 411 Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leicfen, 5 Mei 1933. 21. ADRES AAN DEN RAAD. VOORGEVELROOILIJNEN. burgemeester van Leiden brengt ter Tene kennis, dat vanaf heden ge- 30 dagen ter Secretarie dezer hte (Afd. Algemeene Zaken) Rapen- f2, voor een ieder ter inzage zijn Jelegd. de ontwerpen van besluiten, |e daarbij behoorende kaarten, tot lling van bijzondere voorschriften baling van voorgevelrooilijnen voor jen en andere gebouwen voor: toekomstige zijstraat van den ^Hationsweg, Oostzijde; ^Hn gedeelte van den Maredijk; BE'tc. toekomstige zijstraat van den Rijndijk, tegenover de Sumatra- |aat; gedeelte van het Utrechtsche bgpad; i toekomstige verbindingsstraat tus- fien het Utrechtsche Jaagpad en den Rijndijk, nabij de Roomburger- [tering; toekomstige verbindingsstraat tus- hen het Utrechtsche Jaagpad en den ^boge Rijndijk, ten Noordwesten van grens der gemeente; 7. het gedeelte van den Hooge Rijndijk, JJBlegen tusschen de Roomburgerwete- rlng en de grens der gemeente; 8. een gedeelte van den Roomburgerweg; 9 een gedeelte van den Zoeterwoudsche 10. tdeelten van de Rijn- en Schiekade eb het Delftsche Jaagpad; 11 een gedeelte van de Jan van Goyen- kbde; 12 gedeelten van den Haagweg; 13. een gedeelte van de Potgieterlaan; 14. de Oltmansstraat; 15. een gedeelte van de Nicolaas Bects- .'«traat; 16 een gedeelte van de De Genestet- .straat; 17. een gedeelte van den Hooge Morsch- weg; 18. den Morschweg. tevens met intrekking van een voor een gedeelte van dien weg eerder vastgestelde voorgevel- rooilijn; 19 de Plesmanslaan; 20. een gedeelte van de Paul Kruger- straat; gedeelten van de Nachtegaallaan. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Hlen, 5 Mei 1933. 412 ONDERSCHEIDING VOOR PROF. VAN ITALLIE. Aan prof. dr. L. van Itallie is door de Universiteit van Parijs de graad van doc tor honoris causa toegekend. DE ZOMERDIENST DER NEDERL. SPOORWEGEN. *l Geen verandering voor Leiden. Met den as. Zomerdienst der Neder- landsche Spoorwegen, ingaande 15 Mei, Hm Leiden betreft weinig verande ring in de treinenloop tusschen Leiden «Otterdam—Haarlem—Amsterdam. Wel zullen behalve de locaaltreinen ook en kele sneltreinen te Warmond en Heem- WedeAardenhout stoppen. In den treinenloop tusschen Leiden Woerden—Utrecht komt geen verande ring ook niet wat de aansluitingen be treft Alleen vertrekt trein 3320, die nu «LI2 var. Woerden vertrekt door 't wach ten op aansluiting van Arnhem en Gro- rnngen ongeveer 15 minuten later van Woerden Ook In de verbinding met de Haarlem- hienneertreinen komt geen verandering. ARBEIDSBEURS LEIDEN. °P den 4en Mei 1933 waren 2977 (v.j. ■WO) werkzoekenden ingeschreven. Inzake het uitbreidingsplan. Aan den Raad der Gemeente Leiden is volgend adres gezonden: Geeft eerbiedig te kennen: De Verhuurdersbond voor Leiden en Omstreken, afdeeling van den Nederland- schen Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwondernemers, gevestigd te Leiden aan de Hooglandsche Kerkgracht No. 40, van welke Vereeniging de Statuten laat stelijk zijn goedgekeurd bij Koninklijk- Besluit van 12 December 1924; dat het Bestuur van genoemden Bond uit zijn leden eene advies-Commissie van deskundigen heeft ingesteld teneinde on der meer kennis te nemen van het ont- werp-uitbreidingsplan der Gemeente Lei den met de daarbij behoorende bijlagen enz.; dat deze adviescommissie na kennis name en bestudeering van genoemd ont- werp-uitbreidingsplan eenparig van mee ning is, dat dit plan uit een oogpunt van stadsuitbreiding, wegen-aanleg en ver keer in hooge mate verdienstelijk is; dat, gehoord de adviescommissie de Bond voornoemd wenschelijk oordeelt Uwen Raad in overweging te geven bij de vaststelling van het ontwerp-uitbreidings- plan met de volgende wijzigingen en aan vullingen der voorgestelde bebouwings voorschriften rekening te willen houden; dat ten aanzien van de in verschillende nieuwe buitenwijken voorgestelde bebou wing met eengezins-arbeiders en kleine middenstandswoningen de voorgestelde hoogte der gootlijst van pl.m. 3.50 a 4 M. wordt opgevoerd tot pl.m. 5 a 5.50 M. aan gezien hij van meening is, dat bij de voor gestelde gootlysthoogte van 3.50 a 4 M. het niet mogelijk zal zijn in deze woningen op de le verdieping behoorlijke slaapka mers onder te brengen, hetgeen arbeiders woningen in het algemeen niet ten goede zal komen; dat de mogelijkheid worde geschapen om op de terreinen waarvoor bebouwing met arbeiders- en kleine middenstands woningen wordt yoorgesteld, ook beneden en bovenhuizen mogen worden gebouwd, aangezien hij meent, dat door de thans geldende verordening op den aanleg van straten en wegen de kosten van bouw- rijpen grond dusdanig zullen stijgen, dat een redelijke exploitatie van eengezins woningen bezwaarlijk uitvoerbaar wordt, zoodat ook aan minder goed gesitueerde arbeiders en middenstanders een goed- koope woning zal kunnen worden aange boden en eene bebouwing met beneden- en bovenhuizen uit een stedebouwkundig oog punt bezien zeker niet behoeft te worden achtergesteld bij een bebouwing met een gezinswoningen dat de voorgestelde minimum perceels breedte van 6 M. in de nieuwe wijken voor z.g. „betere bouw" voor de straten met een breedte van 12 M. of minder van 6 M. wordt teruggebracht tot het minimum van 5.50 M., aangezien hij van meening is, dat ook in de wijken voor „betere bouw" in deze straten goedkoopere woningen moe ten kunnen worden gebouwd dan in de breedere en met plantsoenen enz. ver fraaide straten, zonder dat hierdoor aan het algemeen aspect van „betere bouw" afbreuk behoeft te worden gedaan; dat Bouw- en Woningtoezicht met het oog op de bodem-gesteldheid in die ver schillende stadsgedeelten een heifundee- ring voorschrijven, wat hooge kosten met zich meebrengt; dat het hem gewenscht voorkomt in deze op het plan betrekking hebbende be bouwingsvoorschriften een zoodanige re geling te geven ten aanzien van deze materie, dat een economische bebouwing nog mogelijk zal zijn; dat de mogelijkheid zal worden gescha pen om ook in de wijken voor „betere bouw" in de straten van 12 M. of minder, beneden- en bovenhuizen van een fraai tvpe te kunnen bouwen, hetgeen inder daad wenschelijk zal kunnen zijn voor ter reinen met groote bouwdiepte en uit ste debouwkundig oogpunt bezien niet als minderwaardig behoeft te worden be schouwd; dat deze wijzigingsvoorstellen en aan vullingen zijn gebaseerd op de meening, dat eene toekomstige bebouwing van de buitenwijken van Leiden zich zal ontwik kelen naar de werkelijke behoeften welke ten nauwste in verband staan met de samenstelling der Leidsche bevolking; dat hij zeer tot zijn genoegen heeft ge constateerd, dat aan Uwen Raad overeen komstig art. 36, 3e Lid der Woningwet wordt voorgesteld Burgemeester en Wet houders de bevoegdheid te verleenen om binnen te bepalen grenzen van het uit- brridinusolan af te wiiken: redenen waarom reouestrant zich tot Uwen Raad wendt met bef dringend ver zoek deze wijzigingsvoorstellen en aan vullingen bij de vaststelling van het uit breidingsplan wel te willen overnemen. w.g, J. ZITMAN, Voorzitter, w g P T DE JONG. Secretaris. PAASCHEIEREN-WEDSTRIJD. Men schrijft ons: Zeer weinig kinderen zonden hun ver sierde paascheieren in, zoodat er geen ten toonstelling plaats had. De eerste prijs werd toegekend aan Lenie Dekker. Hee renstraat 50 en de tweede prijs aan Annie Bonte, Breestraat We hopen dat een vol gend jaar de deelname vee! erooter zal zijn. Prijzen en eieren af te halen bij Mej. Nederburgh, stadhouderslaan 29. EINDEXAMENS H.B.S. De eindexamens der Gem. HB S. alhier worden gehouden op 20, 21, 22, 23, 24, 26 en 27 Juni a.s. Als deskundigen zijn aange wezen de heeren: W. A. J. van den Hurk, oud-directeur van den Gemeentelijken Telefoondienst, 's-Gravenhage; C. D. Zimmerman, oud-directeur eener Rijks H.B.S., Middelburg; Mr. Dr. A, Fontein, kantonrechter te Amsterdam, Bussum; Dr. L. W. A. M. Lasonder, archivaris der Ned.-Hervormde Kerk, 's-Gravenhage; Dr. J, de Zwaan, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit alhier. Voor die der H.B.S. voor Meisjes op 10, 11 en 12 Juli zijn als deskundigen aange wezen de heeren; O. Gunning, oud-officier der genie, Velp; Dr. R. N. de Haas, oud-leeraar M.O., Velp, Mr Dr. H. S Veldman, voorzitter van den Raad van Arbeid te Apeldoorn, Apeldoorn; Dr W. L. Slot, directeur der Rekkensche Inrichtingen en van „Oldenkotte", Rekken; Mevr. D. van der WeideBlankwaardt, oud-leerares M.O., 's-Gravenhage. Voor die der Chr. H.B.S. op 15, 16, 17, 19 en 20 Juni de heeren. W. van Rijswijk de Jong, generaal- majoor b.d„ 's-Gravenhage; Dr. G. H. Coops, inspecteur MO., 's-Gra venhage; Mr. A. de Stoppelaar Fz„ oud-onder bibliothecaris der Kon. Bibliotheek, 's-Gra- venhage; Ds. P. J. Molenaar, predikant, 's-Gra venhage; Mevr. M. E JamesBrandes, oud-leera res M O., 's-Gravenhage. Voor die der RK. HB.S. alhier op 12, 13, 14 en 15 Juli; Mevr. Dr. H. B van Bilderbeek van Meurs, Dordrecht en de heeren: D. Laverman. oud-directeur eener hoo- gere burgerschool, 's-Gravenhage; Dr. N, Japikse, directeur van het Bureau voor 's Rijks Geschiedkundige Publicatièn, 's-Gravenhage, en tot diens plaatsvervan ger Dr. H. J. Smit, onder-directeur van voornoemd Bureau; Ds. J. Ph. Makkink, predikant alhier. J. Bitter, oud-gemeentelijk inspecteur M O, Schiedam. Voor die der Bijz. H.B.S. te Voorschoten op 10. 11 12. 13. 14 en 15 Juli de heeren: Dr. R. Weitzenböck, hoogleeraar aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam, Blaricum; Dr. Ir A. M. de Wild, scheikundig inge nieur, 's-Gravenhage; H. P Geerke, oud-leeraar M.O., 's-Gra venhage; L. Leydesdorff, oud-leeraar M.O., 's-Gra- venhage; Ds. R Blommaert, Waalsch predikant, Middelburg. en voor die der Chr. HB.S. te Alphen aan den Rijn op 13, 14 en 15 Juli de heeren; Dr. F. Schuh, hoogleeraar aan de Tech nische Hoogeschool te Delft, 's-Gravenhage Dr. Th. Figee, privaatleeraar, 's-Gra- venhage; Dr. Z. Stokvis, oud-inspecteur M.O., 's-Gravenhage en O. ten Have, oud-leeraar M.O., 's-Gravenhage; J. H. van den Bosch, oud-leeraar M.O., 's-Gravenhage; Ds H. Stegenga, predikant, Simons- haven (Z.-H.). Woorts zijn als gecommitteerden elders aangewezen onze stadgenooten, prof. dr. A J de Sopper. prof. dr. G. J. Thierry; ir. J M. Rademaker en mevr. Overeynder Mesenig, zoomede de heeren mr. J. Kramers, dr S. L van Oss en C. Jansen te Oegstgeest en C. Timmerman en dr. Heinsius te Wassenaar. UIT EEN RAAM GEVALLEN. Gistermiddag omstreeks 4 uur is de 3-jarige A. J uit het raam van de tweede verdieping der ouderlijke woning In de Scphiastraat gevallen. Het knaapje kwam op de betonnen binnenolaats terecht en werd met een schedelfractuur en een gebroken linker arm door den Eerste HulDdienst naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Hedenmorgen was zijn toestand zeer ernstig. LEIDSCHE VEREENIGING VAN SIGARENWINKELIERS. Maandag 8 Mei a.s. zal het 25-jaar ge leden zijn. dat bovengenoemde Vereeni ging werd opgericht. Daar men dit feest niet onopgemerkt wenscht te laten voor bijgaan werd eenigen tijd geleden een feestcommissie benoemd, om plannen te beramen om zoowel ongeorganiseerde als georganiseerde Sigarenwinkeliers een feest avond te bereiden Daar men hiermede volkomen geslaagd is, zijn de sigarenwinkeliers uitgenoodigd op een feestavond op Dinsdag as. en de kinderen op Zaterdagmiddag 13 Mei. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL Nieuwe inschrijving. Naamlooze Ven nootschap „Metselbedrijf", Levendaal 43, Leiden, metselbedrijf in den ruimsten zin. (Ned Staatscourant: 24 April 1933. Bij voegsel No. 699). Directeur: ACM van Beukering, Leiden Commissaris J C. M var Beukering, 's-Gravenhagc Maatschappelijk kapitaal: f. 5.000. waarvan geplaatst en gestort: f. 2.000 R.K. BOND VAN SPOOR- EN TRAMWEG PERSONEEL „ST RAPHAEL". Het 6de lustrum der Leidsche afdeeling. De afd. Leiden van den R.K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Ra phael" heeft gisteren onder zeer veel blij ken van belangstelling haar zesde lustrum gevierd. Hoewel 'n dergelijk jubileum eigenlijk niet algemeen gevierd wordt, was dit hier toch wel het geval, wijl het zilveren jubi leum wegens flnanciëele omstandigheden niet herdacht kon worden. De dag werd begonnen met een gezon gen H. Mis in de St. Jozefkerk, waaronder door den geest, adviseur, kapelaan L. Gudde, de wijding van het nieuwe vaandel plaats had. Na de H. Mis had in hotel „du Com merce" aan den Stationsweg een gezamen lijk ontbijt plaats, waar behalve door den voorzitter, den heer J. Naber, het woord werd gevoerd door den weleerw. heer L. Gudde en den voorzitter der feestcom missie, den heer G. Th. v. Zijp. Des middags had in het gebouw der Zitavereeniging in de Pieterskerkkoorsteeg een drukbezochte receptie plaats. Van de spoorwegautoriteiten merkten we o.m. op de stationschef, den heer J. F. v. Druten, den opzichter van den weg den heer van Duyn, van de N. Z. H. T. M. de heeren ir. W. J. Modderman, v. d. Vijver en Verpoorten. Namens het hoofdbestuur werden ge- lukwenschen overgebracht door den heer H, J. Koster, namens de R.K Volksbond door den heer J. H. Nijhuls. Voorts waren er ter receptie aanwezig afgevaardigden van tal van Kathalieke organisaties in de stad en van zusterafdeelingen uit de om geving, de controleerende geneesheeren dr. Veldhuyzen en dr. Nieuwzwaag, verschil lende geestelijken uit de stad en de heer Wilmer, voorzitter der R.K. raadsfractie. Behalve door deze vertegenwoordiging 1 werd belangstelling geuit in den vorm van I tal van bloemstukken, telegrammen en schriftelijke gelukwenschen. De feestviering werd besloten met een feestavond in de Stadsgehoorzaal, waar vele personen, die ter receptie waren te genwoordig geweest, wederom blijken van belangstelling toonden. Op en voor het podium stonden de fraaie bloemstukken, die de jubileerende vereeniging had mo gen ontvangen. Nadat de voorzitter, de heer J. Naber, de aanwezigen, in het bijzonder de autoritei ten en verdere gasten had welkom gehee- ten, werd het woord gevoerd door den voorzitter van het vaandelcomlté, den den J. A. van der Linden. Deze droeg met enkele toepasselijke i woorden het nieuwe, door de firma Stra- ter te Hilversum uitgevoerde vaandel, aan den voorzitter over, waarna kapelaan Gudde een verklaring gaf van de symbo lische beteekenls. Na het zingen van het vaandellied dankte de heer Naber met enkele harte lijke woorden voor het fraaie vaandel en daarmede werd het officieele gedeelte van den avond afgesloten. Het woord was toen aan het Fnts Bouwmeester Ensemble. De heeren Frits Bouwmeester en Ferd. Koolbergen al of niet tezamen met mevr. de Jong—Koster hebben de aanwezigen onthaald of enkele kleine stukjes tooneel van diversen aard, maar met veel smaak en kunstzin voor gedragen, zoodat allen ongetwijfeld zullen hebben genoten. De entreact muziek en verdere muzikale opluistering was in goede handen van het „Ensemble Gordijn", terwijl het gezellig samenzijn, waarmede de avond besloten werd, onder leiding stond van Evert Castelein met medewerking van „The Gordijn Jasz." BINNENLAND. Sanceringsplan voor het bloembollen- bedrijf door de commissie van advies vastgesteld (Land- en Tuinbouw, 3e BI.). De land bouw-machtigingswet door de Eerste Kamer aangenomen (Pari. Over zicht, 4e Blad). Hartelijke ontvangst van het postvlieg tuig „De Ijsvogel" tc Boedapest (Binnen land, 3e Blad). De verhooging der paspoortkosten in werking getreden (Binnenland, 3e Blad). DE PERSOONLIJKHEID VAN DEN WINKELIER. Voordracht van den heer F. van Gelder. De contact-commissie voor de samen werking tusschen de Stedelijke Licht fabrieken en de erkende electrotechnische Installateurs hier ter stede, hield gister avond in de bovenzaal van de „Turk" haar derden en laatsten cursus-avond over De kunst van verkoopen.' Ditmaal werd de voordracht gehouden door den heer F v Gelder, personeelchef van de N V. Maga zijn „De Bijenkorf" te Rotterdam, over ,JDe persoonlijkheid van den winkelier." Vroeger dacht men over den winkelier als over iemand, die nergens anders voor deugt, thans erkent men in den winkelier den noodzakelijken deskundigen tusschen- schakel tusschen consument en producent. Van de juiste verhouding tusschen deze twee hangt zijn welvaart af en daarom zal hij er op uit zijn om de tegenstelling tusschen deze twee te verzachten. Daarom mag de winkelier zijn diensten ook niet beschouwen als winstobjecten maar hij moet zijn warenkennis in dienst stellen van den consument. Het Engelsche woord .service" ken merkt het best den modernen geest, welke het moderne bedrijf leidt Welke eigenschappen zijn noodig om deze rol in de samenleving te kunnen vervullen? Een onvriendelijk karakter en een terug stootend uiterlijk zijn geen aanbevelens waardige eigenschappen Er is een natuur lijke aanleg, maar men kan dien aanleg ook ontwikkelen Dc vrouw heeft in dit opzicht veel voor zij heeft charme. De eerste indruk, die de klant ontvangt, moet aangenaam zijn; vandaar dat men men- BUITENLAND. Naar belangrijke beslissingen ter Ont wapeningsconferentie (Bultenl., le Blad). Rede van Mac Donald over zijn bezoek aan Amerika (Buitenl., le Blad). Hitier wil een steunfonds stichten voor achtergelatcnen van bij ongelukken om gekomen arbeiders (Buitenl., le Blad). Een geheime communistische zender in Bulgarije (Buitenl., le Blad), schenkennls moet bezitten en tact, maar als fundament moet men vooral eea grondige en gedegen warenkennis be zitten. De glimlach ls in den verkoop een belangwekkende factor, maar doze moet voortkomen uit liefde voor het vak en welwillendheid tegenover den klant. Gok de stem doet er veel toe, maar een wel luidende en duidelijke stem luistert men graag. De macht van het woord is in het lagelijksche leven grooter dan men denkt. Ook In den verkoop moet de verkooper het juiste woord op de juiste plaats weten te gebrmken Een factor, waaraan ook dikwijls te weinig aandacht wordt geschonken, ls de kleeding. Elegante kleeding is niet noodig, de kleeding moet afgestemd zijn op het te verkoopen artikel. Niets is vervelender dan een langzame bediening; een vlugge bediening is ge wenscht, naast een onuitputtelijk geduld. Tact speelt daarbij een bijzonder groote rol. In dit verband bespreekt spr. de be- teekenis van contact met den klant zich indenken in de gedachtengang van den klant. Daarvoor is een zekere menschen- kennis onontbeerlijk. Er zijn beslultelooze klanten, vastberaden klanten, voorzich tige, verlegen, achterdochtige klanten enz., die allen een speciale behandeling eischen. Vooral moet rekening worden ge houden met de koopmotieven welke kun nen zijn: financieel voordeel, nuttigheid, ijdelheid, gemakzucht, behagelijkheid, ar tistiek gevoel enz. Men moet ook met den klant spreken in de taal van den klant; met den een voudige eenvoudig, met den voorname op eer waardige wijze. Speciaal wijst spr. ook op het nut van den z.g. btjverkoop, het verkoopen van bij artikelen In den winkelverkoop speelt de vrouwe lijke verkoopster een groote rol, omdat het ook juist de vrouwen zijn, die het meeste koopen. Daarbij moet men de kin deren niet vergeten wie het kind heeft, heeft de moeder. Groote zaken hebben dit zeer goed in gezien en wijden groote aandacht aan deze psychologische factor Hier betreedt men echter reeds het gebied der propaganda. Ofschoon dit thema buiten spr.'s bestek ligt. brengt spr. zijn hoorders toch die propaganda onder het oog, welke liggen kan in het persoonlijk optreden Spr. noemt in dit opzicht de behandeling van den klant. Juist de klacht van den klant is een goede gelegenheid om hem tot vriend te maken. In één woord samenvattend: vertrouwen wekken is de groote kunst van verkoopen. De voorzitter der commissie de heer A. M. Touw. onder wiens presidium de bij eenkomst stond, dankte den heer van Gelder; na de pauze werd gelegenheid ge geven tot het stellen van vragen, waar van een geanimeerd gebruik werd ge maakt. HET ONGELUK OP DEN RUNSBURGERWEG. Door een fout in het politierapport heb ben wij gisteren een verkeerde voorste II in" gegeven van den gang van zaken bij het ongeval op den Rijnsburgerweg. Niet de heer H. v d. Z„ maar de heer A. J H S. werd In eerste instantie aangereden door de auto van den bloemist E Toen de heer H v. d Z zich bij den kring van stellenden voegde werd hij aan r door de auto van den heer v. s L -net het gevolg, dat hij behalve enkele lichtere kwetsuren een ribfractuur bekwam.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1