gemengd nieuws. i Twee zwaar gewonden. parlementair overzicht 74** Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 5 Mei 1933 Vierde Blad No. 22432 ITbtïl VAnu.rW HTE "t^fpesprama te niewolda. ravond heeft zich in Niewolda ra €en liefdesdrama afgespeeld. KSr 0 keerde de 22-iarige arbeider 'm Tiet zijn meisje de 20-jarige E. H. 'Se te Nieuw Scheemda. die in Sda in dienstbetrekking is, van een aan haar ouders per fiets naar •ue Onderweg kregen zij een woor- Jling, omdat het meisje de verlo oide verbreken. Dicht bij haar U sprong H. plotseling van zijn fiets, SSn een revolver en loste drie schoten ®3Lr Daarna richtte hij 't wapen op h«lfIn levensgevaarlijken toestand .heide per Groene Kruisauto naar het ümisch Ziekenhuis te Groningen over bracht. Men vreest voor hun leven. de moord op agent baas. Naar wij vernemen zal op 27 Mei a.s. mr de Vierde Kamer van het Gerechtshof I a-Gravenhage worden behandeld de SHtegen den verdachte Van B., die door rechtbank is vrijgesproken van moord i den agent Baas gepleegd op 20 Sep- mber van het vorig jaar, op de brug it>U de Heerengracht. "branden. De Haarlemsche brandweer is gister- liddag omstreeks half vijf uitgerukt voor nlitslaanden brand in de Johan de ittlaan in het centrum der stad. Het eek dat er brand was ontstaan in het nrmalice hotel Bosch en Hoven, dat se- htnkèle jaren in verwaarloosden staat Tkeert en door de straatjeugd als object E vernieling is uitgekozen. De zolderver- Ljjijr stond in lichter laaie. Door het achtige optreden van den brandweer n het vuur binnen een half uur ge- ascht. De bovenverdieping brandde ge- *1 uit. Verondersteld wordt, dat de jeugd n Biirtje in het gebouw heeft gestookt. lermorgen was volgens het Hbld. ."een chauffeur van een vrachtauto te eerlen in de Willemstraat bezig bij de ïompinstallatie zijn benzinetank te vul- En.ïtoen plotseling de benzine vlam ratti waarschijnlijk door het overspringen een vonk. In een minumum van tijd ïgen de vlammen uit de auto en sloegen ier naar de benzinepomp en van daar ifhet kantoortje van de Standard Mij., [Onder zich in een tank nog ettelijke bden liters benzine bevonden, iwijl de brandweer werd gealarmeerd s het bovenstuk van de benzinepomp uit gesprongen: het reservoir, waarin zine voor de aflevering gepompt was ongeveer dertig nieter de straat jngerd, gelukkig zonder persoonlijke ikken te veroorzaken. De brandweer i vlammenzee in een uur tijds te jrai. In de nabijheid van den brand SgBfle:'. zich op een binnenplaats nog ikele poote benzinetanks, gelukkig liep ihtej alles zonder explosies af. Het ad- tr.v-gebouwtje brandde geheel uit; 1 ie geheele administratie ging ver- |Ook de auto brandde uit. Verzeke- Bekt de schade. ongeluk op de rijswijksche wielerbaan. onEerf»1St|rt?chf^nd^is 'Udens de training staver V R^1Jswljkschc wielerbaan de jonge die hom emans' dle achter z«n broer, ,1™ gangmaakte, reed, komen te cesfUiieHHe uenLst!g gewond. Het ongeluk hf, oen iu1J. het ""gaai van de bocht, bij een snelheid van 80 K.M. en is toe te schrijven aan het verkeerd monteeren ,5. voorband. Ceuremans werd on- niddellljk naar het ziekenhuis vervoerd. Behalve een ernstige schouderfractuur, werd een bloeduitstorting in de hersenen geconstateerd. Gisteren was Ceuremans nog steeds niet bij kennis. Zijn toestand is zeer ernstig. Dit ongeluk treft de familie Ceuremans zeer zwaar, daar twee jaar geleden de va der van den jongen stayer op de wieier- baan te Elberfeld doodelijk verongelukte. -o de anonieme briefschrijverij te winterswijk. Men meldt uit Winterswijk aan de N. r. Crt.: Van dr. Hesselink. die deskundige is ge weest in de zaak van de anonieme brief schrijverij tegen ds. R„ is dezer dagen in de Winterswijksche en de Amersfoortsche courant een ingezonden stuk verschenen, waaruit blijkt, dat aan hem verzocht is de onlangs tijdens de gevangenschap van ds. R ingekomen kaarten te willen onderzoe ken. Dr. Hesselink wenschte daaraan niet te voldoen, o.m. omdat deze kaarten in blokschrift zijn geschreven en het hem mogelijk voorkomt, dat ze zijn nagebootst. Het bevreemdt hem, dat Anonymus zich niet bediend heeft van gewoon schuin schrift, waarin de vroegere briefkaarten geschreven waren Of Anonymus hierop heeft willen rea- geeren is moeilijk uit te maken, maar een feit is, dat gistermorgen aan het adres van den heer Robol een briefkaart is ge post uit Amersfoort, thans geschreven in gewoon schrift en bevattende overge schreven berichten uit de Amersfoortsche courant van Dinsdag Ook was deze kaart gemerkt met een olievlek, zooals er vroe ger verscheidene zijn ontvangen Op dat oogenblik zat den heer R. nog in de ge vangenis, die hij, naar wij vernemen, he den zal verlaten. verdronken. Gistermiddag geraakte het zesjarige zoontje van den schipper J. de Mey aan de haven te Maasbracht bij het spelen te water. Toen men na eenigen tijd het kind vermiste, werd direct met dreggen begon nen. Een uur later is het lijkje opgehaald. tegen een boom gereden. Hedenmorgen vroeg is de heer Bobadi- nes, afkomstig uit Letland, die zich op doorreis bevond,in de kom der gemeente Markelo tengevolge van het springen van een band met zijn auto tegen een boom gereden. De rechterarm van den heer B. werd versplinterd, tevens kreeg hij een borst- fractuur. Zijn zoon, die zich ook in de auto bevond kwam er met een lichte hoofdwonde af. Beiden zijn naar het ziekenhuis te Hengelo vervoerd. BUITENLANDSCH GEMENGD. weer een kind ontvoerd. El' is te New-York groote opwinding over de brutale ontvoering van een 10- jarig dochtertje van vermogende ouders, Margaret McMath. De ontvoering ge schiedde te Harwich Port Cape Cod. De bandieten, die het stuk uithaalden, pasten een knappe truc toe. Eerst telefoneerde een lid van de bende het nuis van de familie McMath op en vroeg de telefoon van den haak te leggen en 10 minuten zoo te laten liggen. Dat was heette het noodig omdat er een defect aan de ge leiding moest worden hersteld. Zoodra dit gebeurd was. kwam er aan de school, waar het meisje zich bevond, een telefoon tje, dat zij dadelijk thuis moest komen. En toen zij ging stond een auto klaar om haar thuis te brengen. Maar die auto (met een neger-chauffeur) verdween met het kind. De ouders van het meisje verzochten aan de politie voorloopig niets te doen. Voorts Heten zij verluiden, dat er op geld niet zou worden gezien, indien het kind maar terugkwam. O- zevenhonderd schapen verbrand. Op het domein Alt-Klebach (Duitsch- iand) zijn Woensdagnacht een schaapskooi en een groote met hooi gevulde schuur afgebrand. Niets kon worden gered en 700 schapen en 30 runderen kwamen in de vlammen om. Men vermoedt, dat de brand gesticht is. o- TREINONGEVAL. Gisteren is bij het station Jagdliausen (Duitschland) een trein van een glooüng gereden. De machinist en de stoker wer den gewond. 6e materieele schade is bij zonder groot Het treinverkeer op het baanvak Moeckmuehl-Doerzbach is ge stagneerd. Het ongeluk is toe te schrijven aan een aardstorting ten gevolge van de hevige regens van Woensdag. RECLAME. rumoerig spanje. Te Bilbao is het tot onlusten gekomen, doordien een groote menigte voor het re- geeringsgebouw samenschoolde en eischte, dat de personen, die op 1 Mei gearresteerd waren, in vrijheid zouden worden gesteld. De politie moest herhaaldelijk charges uivoeren. In het geheel werden 10 personen ge wond, terwijl er 69 onder wie 10 vrouwen gearresteerd zijn. Te Barcelona is het in verband met de staking van de bouwvakarbeiders opnieuw tot botsingen met de politie gekomen, daar stakers werkwilligen lastig vielen. De politie moest van haar vuurwapenen gebruik maken. Enkele personen werden gewond. o brand in kazerne. In de voormalige Uhlanen-kazerne in Demmin (Duitschland), waar 150 gezin nen zijn ondergebracht, is waarschijnlijk door het spelen van kinderen brand ont staan. waardoor de geheele bovenverdie ping vernield werd. 50 gezinnen, in totaal 130 personen zijn door het vuur dakloos geworden. Vier kinderen van tot 6 jaar kwamen in de vlammen om. Verscheidene personen bekwamen gunstige brandwon den of rookvergiftigingen. ALLE LEDEMATEN VERSTIJFD. Door verwaarloosde rheumatiek. De kleine dagelijksche dosis brengt redding. De ervaring van dezen man bewijst weer eens. hoe belangrijk het is om met Kru- schen door te zetten, wanneer het tegen rheumatiek gaat, Hij schrijft: ..Ik was meer dan 7 jaar buitenslands, toen ik terugkwam kreeg lk last van rheumatiek, vooral in voeten en armen. Drie jaar ge leden werd mijn rheumatiek veel erger en ik moest tenslotte in het ziekenhuis worden opgenomen, niet meer in staat armen of beenen te bewegen. Na twee maanden verliet ik het ziekenhuis, toen lk wat beter was. Men had mij geraden Kruschen Salts te nemen en dat heb ik ook geregeld gebruikt. En sindsdien ben ik langzamerhand mijn rheumatiek kwijt geraakt, terwijl ik nu geheel van die ver schrikkelijke pijnen bevrijd ben. Voor niets ter wereld zou ik mijn Kruschen willen missen." M. B. Geen middel kan blijvende verbetering brengen van rheumatiek, tenzij het drie verschillende werkingen verricht Deze zijn: a. neutraliseering van het kwaadaardig urinezuur, dat de pijn veroorzaakt; b. ver drijving van het urinezuur uit het lichaam; c. voorkoming van verdere op hooping van urinezuur. De zes verschillende zouten in Kruschen nu verrichten alle drie genoemde functies. Twee der ingrediënten in Kruschen vor men het meest werkzame oplossingsmid del van urinezuur, dat de medische weten schap kent. Andere zouten in Kruschen hebben een aansporenden invloed op de afvoerorganen en helpen zoodoende om het opgeloste urinezuur langs den natuur lijken weg te verwijderen. Weer andere zouten voorkomen, dat voedselresten in de ingewanden zouden gisten, en maken daardoor onmogelijk, dat er weer een teveel aan kwaadaardig urinezuur kan ontstaan. Dat is de oorzaak van de blij vende verbetering door „de kleine, dage- lijksche dosis", 348 Kruschen Salts Is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f.0 90 en f. 1.60 per flacon Stralende gezondheid voor één cent per dag. de turken krijgen gasmaskers. De Turksche regeering heeft verordend, dat de Turksche bevolking, mannen zoo wel als vrouwen in het bezit moeten zijn van gasmaskers en weten moet, hoe ze te gebruiken. Turksche militaire deskundigen hebben proeven genomen met tien verschillende soorten, om uit te maken, welke de meest geschikte is voor algemeen gebruik. Het Turksche Roode Kruis heeft hier voor een bedrag van 600.000 Turksche ponden uitgetrokken en binnenkort zal met het onderricht in het gebruik van gas maskers een aanvang worden genomen. EERSTE KAMER. regeling voor de binnenscheepvaart De Kamer hield zich dezen dag voor namelijk bezig met het wetsontwerp, hou dende maatregelen ter bevordering van een zooveel mogelijk evenredige vracht- verdeenng in de binnenscheepvaart. De nood in de binnenscheepvaart tal van sprekers hebben daarop nog eens gewezen en niet In het minst de oude kampioen, de heer Harmen Smeenge Is zeer hoog gestegen. De schippers zijn, zoo zei men. aan het eind van hun uit houdingsvermogen. Veel te veel laad ruimte (sinds Jaren al) en veel minder lading dan vroeger Het ontwerp echter werd niet met veel geestdrift begroet, omdat men het onvol doende oordeelde. De heeren ter Haer, Smeenge. Droogleever Fortuyn. Rugge. de Jong: zij hebben geschetst dat de hier ge boden hulp weinig afdoende zal zijn. Zü gaven andere middelen aan: verlaging van de scheepvaart-rechten, verhooging van de vrachtprijzen, een steunregeling, maar zij erkenden, dat men er daarmee óok niet komt en dat ook aan die maat regelen bezwaren verbonden zijn Daarom wenschten de meeste sprekers het ont werp toch maar te accepteeren. omdat het door een regeling van de vrachtverdecling althans iets bood. Een enkele, zooals de heer Ter Haer, meende echter dat afstem ming van het ontwerp beter was, omdat het ontwerp illusies zou wekken, die toch niet in vervulling gaan. Hij wilde dan maar Uever nog op dc internationale be sprekingen wachten, die binnenkort over het onderwerp gehouden zuUen worden. Minister Verschuur heeft van zijn kant erkend, dat het wetsontwerp niet als een oplossing van het schippersvraagstuk kon worden beschouwd, maar in de wijze van vrachtverdeeling zag hij niettemin een voordeel, en zij zal bovendien een beteren prijs tot gevolg hebben. De Kamer bleek dit met hem eens. Het ontwerp werd aangenomen. Alleen de heeren Fock en ter Haer stemden tegen. allerlei wetsontwerpen. De Kamer heeft vervolgens aUerlel andere crisis-ontwerpen zonder of na kort debat aangenomen: de credietverleenlng voor de boomkwee kers: de steunregeUng voor vlas, voor dc riet -en grlendcultuur. voor fruit en war- moezerijgewassen, voor fabrieksaardappe len in dc veenkoloniën, voor de kippen en eendenhouders, voor de verbouwers van rogge, voor de bloemenkweekers in Aals meer en Haarlemmermeer en voor de ver- koopers van aardappelmeel. Bij één dezer ontwerpen kondigde dc Minister aan, dat er spoedig een contingenteering van rog gebloem zal komen. Ook het machtigings-wetje inzake den landbouw ging er tenslotte zonder debat of stemming door Toen was het uit. HAGENAAR. filmstars in de bioscoop. een bioscoop te Hollywood zat een teisje en volgde aandachtig de liandelin- 'en op het witte doek, waarop haar ge leide star Clark Gable te zien was. Zóó W zij geboeid door de handeling, dat zij "sar parapluie liet vallen. Een heer, die Baast haar zat, bukte zich en raapte dit iu»tige voorwerp voor haar op. Het meis- e was zeer verrast, toen zij in dien be- ttnde" heer CIarlc Gable Persoonlijk her- Zooiets gebeurt meer dan men denken ju, want dikwijls gaan de artisten hun in kleine bioscopen zien en dit he rkent niet, dat zij zichzelf steeds weer «n willen, maar zij gaan daar heen voor fV.Publiek Artisten die zonder publiek "wten spelen en eerst bij de première Helen Hayes. ö«nscènes1?L^Uni!en merken. hoe het op indrul- willen ook gaarne den dat Psb'.iek rt'at hun films maken °P in d» luxiipnJl - n de eerste voorstelling Greta Garh^i 'heaters kan bezoeken. rbo riet haar films dikwijls vij! of zes maal in de kleine bioscopen der buitenwijken. Marion Davies en Norma Shearer heb- een eigen bioscoopzaaltje in hun huis, waar zij alle mogelijke menschen uitnoo- digen en vragen hun eerlijke meening te zeggen, maar toch gaan zij nog dikwijls naar de kleinere bioscopen, evenals Wal lace Beery, Robert Montgomery en Ramon Novarro. Hierbij beleefde Lionel Barry- more. die bekend is door zijn uitbeelding in „Een vrije opvoeding", „Arsene Lupin" en „Menschen in 't Hotel", een eigenaardig avontuur Hij zat in een bioscoop achter twee spraakzam dames, die gedurende de voorstelling allerlei schandaaltjes over hem vertelden. Na afloop dankte hij de beide vriendelijke toeschouwsters voor de nauw keurige inlichtingen over zijn privé leven, die hem zelf nog niet bekend waren. Zelden worden de filmstars in de kleine bioscopen herkend. Men verwacht niet, ze daar te zullen zien daar zij er ook niet op gesteld zijn herkend te worden, kunnen zij meestal ongezien komen en gaan. Al len Jean Harlow, die door haar beroemde platma-blonde haar steeds de aandacht trekt, gelukt het zelden ongemerkt een bioscoop te bezoeken. Helen Hayes, die reeds sinds jaren een groote bekendheid op het Amerikaansche tooneel had en nu in Hollywood is, waar zij het eerst in de film „De misstap van Madeion Claudet" de hoofdrol vervulde en vervolgens met Clark Gable speelde in „De Witte Non" en met Ramon Novarro in „De Chineesche Bruid" zegt. dat zij er niet gemakkelijk aan kan wennen, zonder publiek te spelen, maar het toch een eigen aardige gewaarwording vindt, na een groote premiere het applaus in ontvangst te nemen voor haar spel van weken te voren, dat voor haar nog slechts een her innering is. Zij gaat graag later nog meer dere malen de film zien. omdat zij tus- schen de toeschouwers veel sterker de reactie van het publiek aanvoelt, dan dat haar vroeger achter het voetlicht mogeHjk was. Dit is wat alle filmspelers als het be langrijkste beschouwen: een voortdurend contact met het publiek, dat zij niet graag willen verliezen. Critiek kan zeer opbou wend zijn en er zijn geen zuiverder critici dan het doorsnee-publiek realisme of sensatie? De film „Breng ze levend mee", die deze week hier wordt vertoond, is geen onder wereld-film, geen sensationeele gevecht-s- of oorlogsproductie, ze toont geen gruwe- j len door menschen verzonnen. Zij brengt een drama van de natuur zelve, een drama, dat zich geheel in de wildernis afspeelt. De natuur is ruwafgrijselijk, on barmhartig, niet te vermurwen. Als de koningstijger en de zwarte pan ther hun strijd strijden, is dat de strijd van alle tijden, zoolang als de wereld be staat. In het gevecht tusschen tijger en python breekt de eeuwige haat tusschen reptiel en viervoeter zich baan. De foto's van het oerwoud, van de on doordringbare lianen en wilde bloemen, zijn van een ongekende schoonheid. Als een rustig kabbelende beek het bladstille boschje doorsnijdt, zou men aan een vreedzaam landschap kunnen denken, waren daar niet de heerschers en bewo ners der wildernis, die de kalmte komen verstoren Dank zU Frank Buck is het mysterie der wildernis geen mysterie meer!.... bijrollen in de films, Voor de bioscopen leest men in groote letters de namen van de sterren, die de hoofdrollen vervullen, iets kleiner wordt meestal de regisseur vermeld en ergens in een hoekje kan men ook lezen, wie de zoogenaamde „bijrollen" vervullen .Het publiek kent deze acteurs van gezicht men ziet ze in zoovele kleinere rollen en dikwijls nemen zij voor enkele minuten de voornaamste plaats op het doek in. Een moment is men onder den indruk van hun spel en soms zoekt men inderhaast in het programma op, wie daar juist de aan dacht trok. Toch is het succes van een film voor een groot gedeelte afhankelijk van het spel van deze acteurs. Zij vormen het kader, dat het beeld van den hoofd acteur omlijst. Enkele van de Metro-Goldwyn-Mayer acteurs, die men in grootere of kleinere rollen steeds terug ziet, zijn bij het pu bliek bekend. Hiervan noemen wij Lewis Stone, die in verschillende films belang rijke rollen vervulde, doch men ook dik wijls slechts even ziet verschijnen en die steeds weer indruk maakt door de zuivere uitbeelding van zijn rol. C Henry Gordon, die het eerst de aan dacht trok door zijn uitbeelding van de politie-commissaris Dubois in „Mata-Hari", ziet men ook in verschillende nieuwe films terug. Minder bekend zijn Lawrence Grant en de beide actrices, die meestal moeders, tantes of oude huishoudsters uitbeelden, Louise Closser Éale e n May Robson. Ook willen wij hier nog even vermelden Ra- faela Ottiano, wier uitbeelding van de kamenier van Grusinskaja in „Menschen in 't Hotel" zoo zeer de aandacht trok. Dc karakterspeier Jean Hersholt, dien wij als den portier in „Menschen in 't Hotel" zagen en als den vriendelijken uit vinder in „Emma", is een van de acteurs, die men het meest in de films terugziet. Ook John Miljan. uitbeelder van honderd tallen advocaten-van-kwade-zaken. juris ten en bendeleiders, is een bekende figuur, hoewel misschien velen zijn naam niet kennen. Een enkele maal ziet men hem ln een sympathieke rol, zooals b.v. de officier in „Titanen der lucht". **-• 1 4 lily rodien. Slechts zelden worden hun namen in de films naar voren gebracht, maar voor het publiek zijn deze acteurs, die een zoo be langrijk aandeel in het succes van de film hebben, toch door de jaren, misschien onbewust oude bekenden geworden. lily rodien. Een nieuw geluidsfilra-talent. Alfred Zeisier, de bekende schepper van de spannende, crimineele Ufa-films, heeft het aangedurfd, de moeilijke vrouwelijke hoofdrol in zijn nieuwste film Eine Tür geht auf" (Een deur gaat open) door een onbekende artiste te laten bezetten Lily Rodien. Zij heeft het examen van de gevreesde proefopname glansrijk doorstaan. Men ver wacht nu veel van haar. Dit groote enga gement van de Ufa is echter niet haar eerste werk. Reeds was ze in eenige klei nere rollen opgevallen. Interessant is echter de wijze, waarop ze eigenlijk bij de film gekomen is Een directeur van een filmmaatschappij bladert in een mondain modetijdschrift. Hij vindt daarin een foto van een blond meisje, met een fijn, Duitseh gezichtje. Rechts in den hoek staat heel klein de naam van de fotografie. Dat is voldoende voor den directeur. Hij grijpt kort besloten naar de telefoon, en reeds na enkele minu ten staat het adres van de onbekende schoonheid in zijn notieboekje. Zoo kwam het, dat Lily Rodien spoedig daarop met een filmexpeditie voor vele m aanden naar Afrika vertrok. „De reis zal voor mij altijd een fantas tische onvergetelijke gebeurtenis zijn!" zei ze dankbaar. De jonge kunstenares werd als dochter van een advocaat op 9 April te Genève geboren Daar ze in die stad haar jeugd heeft doorgebracht, spreekt ze Fransch als haar moedertaal. Nadat Lily het Lyceum doorloopen had, moest ze gaan werken, want haar vader stierf en in den Inflatie tijd hadden ze hun heele vermogen ver loren. Llly Rodien werd nu propagandiste voor een parfumerie-fabriek en werkte korten tijd in een laboratorium te Parijs. „Ik heb lippenstiften gegoten, poeders gemengd en al die reukgevende dingen meer. Maar toen had Ik in den waren zin van het woord mijn neus vol, gaf mijn betrekking op en ging naar Berlijn", ver telt zij lachend. Hier heeft ze zich.laten fotografeeren. En ze is zeker niet weinig verrast geweest, toen haar op zekeren dag een directeur van een filmmaatschappij werd voorgesteld, die haar in een mode tijdschrift haar eigen portret toont en haar naar aanleiding daarvan aan de film wil brengen. „Ja maar. weet U dan, of ik talent heb?" vraagt ze bijna verschikt. Maar Innerlijk danst ze van vreugde Artistiek werk! Heerlijk! Na haar reis naar Afrika neemt ze doelbewust lessen in de dramatische kunst. Bestudeert moderne en klassieke rollen en neemt er nog dans- en zanglessen bij. En dat alles met een inner lijke vreugde om het te „halen". Spoedig volgden de eerste successen Bij Reinhardt in de „Schone Helena", bij Karl Helnz- Martin in het „Deutsches Theater" in „Wunder um Verdun". „Mijn rol in de Ufa-fUm „Eine Tür geht auf (Een deur gaat open) heeft me zeer voldaan; want zij is psychologisch interes- sant en geeft me voor de eerste maai ge legenheid mijn werkelijke spelmogeliik- heden te ontplooien. Een engel is deze Vera overigens heelemaal niet.Maar ik mag niet uit de school klappen!" vertelt Lily Rodien met vroolijk plichtsgevoel Men kan deze Lily Rodien niet tot' een bepaald „type" rekenen. Zij is een van de moderne, jonge begaafde artisten,die in staat zijn elke hun opgedragen rol een menschelijk karakter te geven. Bovendien is zij mensch ook....

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 13