CORRESPONDENTIE. ANEKDOTE. GOEDE OPLOSSEN OPLOSSINGEN. DE AUTO-BUS Even wil ik weer aan allen tezamen ant woorden dat ik goed vooruitga, ik mag al 5 uur per dag op en als jullie dit lezen, ben ik misschien al eens even uit geweest, een eindje gereden want wandelen is nog veel te vermoeiend voor mij maar een beetje rijden dan kom ik toch weer eens eventjes in de lucht wat ik heerlijk zal vinden na 12 weken huisarrest. Spoedig hoop ik weer eens prijsraad sels te geven ik zal er deze week eens naar gaan zoeken. Wie wil, mag raadsels en anecdotes in zenden. Alle nieuwelingen zijn weer welkom. Drietal van Vliet dus jullie hebt alle drie eenige heerlijke avonden gehad met die zanguitvoeringen maar na afloop zeker wel moe drie avonden zoo laat naar bed. Conny van Vliet ja zeker vind ik het postpapier, dat je hebt gekregen, heel aardig. Jan van der Mark, lees maar het begin der correspondentie, dan weet je hoe of het met mij gaat en dat ik hoop dezer dagen eens uit te mogen. Arie en Jan de Graaff ik had veel schik in jullie verzen over het feest ter herden king van Willem de Zwijger, ik vind die gedichten altijd erg vermakelijk, die jullie mij zoo trouw Iedere week stuurt. Jannetje Varkevisser dank voor je mooie kaart uit Noordwijk. Marjanna en Marius van den Anker ja zeker lees ik dikwijls, en ik maak hand werken nu ik weer veel beter word. ben ik meestal met iets bezig, toen ik nog veel zieker was vermoeide mij dat te veel. Corrie Delfos wat vind ik dat toch heer lijk voor je dat je nu weer halve dagen naar school mag ik hoop dat het goed zal blijven gaan. Ik had zoo'n schik in je brief, alles wat je mij vertelde ook over je kleine zusje, die in den wagen op haar hoofd gaat staan. Nellie Kalshoven neen je moet niet de lieele raadsels opschrijven, dat is onnoo- dige moeite je behoeft alleen maar de ant woorden op te schrijven. Ja. het is altijd veel werk al die kinderbrieven te lezen en te beantwoorden. Jo en Tieieman van der Linden de anec dotes zal ik eens plaatsen. Ik kan nu ge lukkig merken dat ik vooruitga en dat is altijd heerlijk. Een van die raadsels heeft er al ingestaan. Annie Werter zoo vindt je kleine broer het zóó heerlijk op school, dat hij niet eens prettig vond toen er een dag vrij was. Gaan jullie naar dezelfde school? Ali de Blauw je mag wel weer eens raad sels sturen dan zal ik kijken of ze ge schikt zijn. Gerda Spiecker dat was prettig hoor om naar Delft te gaan, nu kan je alles zien. waar je natuurlijk dikwijls over hebt ge hoord of gelezen vooral in den laatsten tijd werd er zooveel over gesproken. Tine van der Star. was er geen inkt, ja dan moest je wel met potlood schrijven, nu het was heel duidelijk hoor. Ik zal je raadsel heusch eens plaatsen. Hennie de l'Ecluse ik had wel in de krant gelezen over die uitvoering, maar ik wist niet dat jij ook mee zou zingen. Dat is natuurlijk wel vermoeiend drie avonden achter elkaar. Lientje Keiler, Paula en Edward ten Hooven en Ietie Hakkenberg, verleden week kwamen jullie brieven te laat. Je hebt zeker wel gezien, dat jullie namen nu dus 2 maal bij de goede oplossingen staan. Zeker mogen jullie alle vier in een enveloppe inzenden. Ru Bas en Annie van Dijk. o nu begrijp ik waarom jullie 2 maal niet hebt inge zonden. Bas wel gefeliciteerd nog met je verjaardag. Is het een prettige dag ge weest? Annie en Arend zijn zeker blij, dat ze zijn verhoogd. Carolientje Verbiest die anecdote is heel grappig ik zal die zeker eens plaatsen. Jo van Helden, natuurlijk mag je mij Tante noemen, dat doet de geheele raad- seljeugd. Karei West zeker vind ik dat een mooi rapport, het is altijd zoo prettig om voor uit te gaan. Marie Biesheuvel ik had er al over ge lezen dat het een prettig feest is geweest, en dat jullie werden getracteerd en ieder een portret van Willem van Oranje kreeg. Adé Pool neen ik heb niets van feeste lijkheden kunnen zien. ik ben in 12 weken het huis niet uit geweest. Weet jij al. of je naar de H B.S. of naar het gymnasium gaat! Als je het druk hebt, schrijf dan maar geen brief bij de raadsels. Wim Hoek heb je met Paschen bij je grootmoeder gelogeerd? waar woont zij? heb je veel plezier gehad? Lien de Mooy van wie was die brief, bij jou ingesloten. Jullie mogen gerust in één enveloppe inzenden, maar onder 411e brie ven moet de naam staan. Ik hoop voor jou dat de inktkoker niet weer om zal val len, zoodat je niet meer hoeft te tobben met een klein stukje potlood Janny Ravensbergen dat was jammer voor je dat je niets kon hooren van de sprekers. Je hebt dus wel allerlei van Den Haag gezien, dat was heerlijk. Jannie en Frans de Water jullie hebt de bloembollenvelden dus ook mooi kunnen zien. Janny Boom heb je zoo genoten in Ede. Hoe allergrappigst wat je schreef over je broertje en je nichtje dat die het zóó goed met elkaar konden vinden en altijd bij de kippen waren te vinden. Marie Borreman ik zal de raadsels die geschikt zijn. eens plaatsen. Ali van Weerden, ben je nu van school af, en help je je moeder nu in het huis houden? Drietal de Wit lees maar het begin der correspondentie dan weten jullie, hoe het met mij is. En Dikkie zoo'p plezier gehad in de vacantie. Och. ja ik ben nu zoo ge wend dat jullie altijd met je drieën inzendt Drietal de Geus wat heeft Gerard veel genoten in Leiden, zou je wel dagen wil len blijven in een museum? maar toch zeker niet er in slapen. Allen wel gefeli citeerd met je vaders verjaardag, erg ge zellig. dat het nu op Zondag valt. Dirkje Hopman gezellig weer eens wat van je te hooren want je bent zoo'n goede bekende van mij. Neen als ze bij je zuster de kinderkrant niet hadden, dan kon je niet meedoen. Je bent dus veel uitgeweest, en hebt veel plezier gehad, lees ik uit je brief. Jannie en Christina Neuteboom, hebben jullie zooveel seringen? Van uit mijn raam zie ik in een tuintje een paarse en een witte sering, die zullen ook wel heel gauw uitkomen en als ik nu eens uit kan. dan zal ik wel veel meer bloemen zien. dat zal heerlijk zijn. Bep Nieboer dat begrijp ik heel best hoor. wat je schrijft en ik vind het heel lief van je dat je je broertje zoo mist. maar denk dan maar dat het voor zijn gezondheid is en dat het dan dubbel heer lijk zal zijn als hij terugkomt en jullie weer samen kunt spelen. Schrijf je hem wel eens een brief zooals aan mij zeker wel hè en schrijft hij ook wel aan jou? Ik vind dat je mij ook aardige brieven schrijft. Drietal Wassenaar prettig dat Eempien en Jo zijn overgegaan met goede raoporten. Jaantje van der Voet. Babs van der Voet, Jo Beumer, Rie Oudshoorn, Koba Kool. Neli Vijlbrief. Nadat ik de correspondentie al had geëindigd ontving ik al jullie blie ven nog opgezonden uit Leiden, jullie had den die zeker wat laat bezorgd. Koba Kool dat is zeker wel heerlijk om zoo telkens met mooi weer eens langs de bloembollen- velden te fietsen, dan kan je er op je ge mak van genieten. Neli Vijlbrief bij som mige menschen bloeit de sering al. heb ik gehoord, bij jullie zal het dus ook wel gauw volgen. Van Tiny hoorde ik niets deze week. Jaantje v. d. Voet. zoo bij jullie dus 2 verschillende boekjes in huis, dan heb je dubbel te lezen, dat is prettig. Babs ben je al mogen beginnen met de kleertjes voor je poppenkind Jo Beumer, dat is al heel prettig dat je mag kiezen voor de prijsuitdeeling, en dat je ook nog mocht komen, al was je al van school af. Rie Oudshoorn, wat een verjaardagen bij je thuis in de maand Mei en jij begint, niet waar. Nu veel plezier op al die feest dagen. Allen hartelijk gegroet. En nu allen weer hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Den Haag. Van Beuningenstraat 42. Ingezonden door Annie Werter. Moeder: „Frits waarom huilt je zusje toch zoo. wat doe je met haar?" Frits: ..Och Moeder ze heeft uit een fleschje inkt gedronken en nu wil ik haar vloeipapier laten eten en dat wil ze niet". ——o GOEDE OPLOSSINGEN DER RAAI ONTVANGEN VAN: Lientje Keiler, Ietie Hakkenberg, f en Edward ten Hooven (van deze brieven der vorige week', Lilly va: Leeuw, Nelly Kalshoven, Jan vat Mark, André Klapwijk. Rika Hap Marius van den Anker, Marjanne vat Anker, Corry van den Kerkhof, Tiei van der Linden. Jo van der Linden. Werter, Conny van Vliet. Aaltje van i Boukje van Vliet, Adrianus van i Annie Zaalberg. Marie Brokaar, Ja Nieboer, Rika de Graaf, Marietje L: veer. Maartje Zaalberg, Bep Riebeet hannes, Jacobus Planje, Corrie ft Heiltje Dorrepaal. Ali de Blauw, C: tiaan Eggink. Marietje Zaalberg Franke, Gerda Spiecker, Tine Punt Planje. Mientje van Riet, Tine vat Star. Rietje Trap, Maurits van Johan van Nood. Rini Vlasveld, s Cornelia Stikkelorum, Dini van t Schenau. Een brief zonder naam op; papier met een meisje met 5 katjes Kruit, Hennie de l'Ecluse. Maartje R wiem, Johan Mulder, Hendrik Mi Nellie Mulder, Rie de Moed, Janiu Moed, Lientje Keiler. Paula ten Hm Edward ten Hooven, Nelly van de: Beppie van der Blij, Ru van Dijk, van Dijk. Annie van Dijk. Ietie Hal berg, Adrie Bavelaar. Abram Ban Karei West, Carolientje Verbiest, M van der Meer, Roenie Bekooy, At Coert, Jo van Helden. Annie vat Kloot, Bep Nieboer. Jan Koevoet, !i Boom, Wim Hoek. Marie Biesheuvel.! de Nie. Dikky Smit. Rie Hartevelt. f Hartevelt, Janny Hartevelt, Stienie! leboom, Jannie Neuteboom. Een brie! der naam op een stukje gelinieerd p in klein witte enveloDpe Marietje Bors Adrie v. Nood, Adé Pool, Francina de Bald de Wit, Dikkie de Wit. Ali; Weerden, Gerard de Geus. Dorus del Keesje de Geus. Arie de Graaff. Ji Graaff, Dirkie Hopman. Tineke Corry van Driel, Jan van Driel, Vic huyzen, Daniël van der Steen. Jan: Water, Frans de Water, Janny Pu bergen. Lien de Mooy (met nog een in dezelfde enveloppe met verhalen lieve kleine poesjes maar geen naar der den brief). Alie Varkevisser. Schenkeveld, Jan Wassenaar, Eei Wassenaar. Johanna Wassenaar, Schipper, Wim Stokhuvzen. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT VORIGE NUMMER. 1. Bloembollenvelden. den. blond, boom. vol. el. 2 Oerang oetang. 3. Schaapje. 4. Mei, dat is maar 3 letters. 5. Lemmer, emmer. 6. Velp. Utrecht. 7. Fluitketel, fluit, ketel. 8. Twee honden vechten om een de derde loopt er gauw mee het: door C. E. DE LILLE HOGERWAARD We spelen „Autobusjel', Jan Albert is chauffeur, De halte wat een bof hè'1 Is vlak bij onze deur. Daar komt de autobus al Luid toet'rend om den hoek! Chauffeur, wij moeten ook mee Naar stad, gaan op bezoek! En strakjes keeren wij weer Met d'autobus terug. Zoo'n reis gaat in een wipje: Jan Albert rijdt zoo vlug! Maar op het etensuurtje, Dan stopt de autobus En stappen allen uit, hoor! Jan Albert, Piet en Zus. Dan gaan we lekker eten, We hebben reuzetrek! En onze bus moet wachten Vlak voor het huis: bij 't het (Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 16