Gouden Huwelijksfeest te Alphen. Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 3 Mei 1933 Derde Blad No. 22430 BINNENLAND. iaar een rechtsch kabinet. alle k. l. m.-piloten nemen ontslag. EEN' nationaal program? rerband met de opdracht tot vorming parlementair kabinet aan dr. H. rvernemen wij uit zeer betrouwbare de heer Colijn zijn medewerkers Êkèlijk alleen zal zoeken bij de h.? partijen en wel op een natio- iroram gebaseerd op de vier beken- nnten welke hij in zijn verkiezings- herhaaldelijk naar voren heeft ge- een dergelijk program zou de heer vertrouwen in de Kamer een groo- —Leerderheid te verkrijgen, dan enkel Kelke gevormd wordt door de partijen. Kit hij zijn (rechtsch) kabinet zou jen samengesteld. (De Tijd). len bovenstaand bericht van de R.-K. sjd" op waarheid berust zal dus voor tel worden tegemoet gekomen aan de Èien van die kiezers, welke niet op anti-revolutionairen dr. Colijn. doch »n sterke man", als toekomstig leider ".'nationaal kabinet, hebben gestemd, teens zij er op gewezen, dat de heer i in zijn beschouwingen over de ver tesresultaten steeds heeft verklaard, |ii vóór alles partij-man wenschte te »r. Zelf wilde hij zich niet beschou- kl5 de krachtfiguur, in wien velen Etend om die reden hun vertrou- thebben gesteld. hl in het bericht van „De Tijd" genoem- ■tier punten zijn: 1. gezagsherstel en [having der bestaande orde; 2. bezui- en financieele saneering; 3. verhef- van ons economisch leven; 4. bestrij der werkloosheid. Jeta meldt uit Semaring: I Locomotief" acht den heer Weiter de jewezen figuur om op te treden als ster van Koloniën, teneinde den te- land tegen bezuiniging, blijkende uit Jiansen's „testament" te breken, t blad bepleit dat Holland door de be ing van den heer Weiter de hand uit- ftot samenwerking met Ned.-Indië ten leve van de financieele saneering van ïlndië. waarvoor het moment gunstig let de heeren Meyer Ranneft en Van iifeussche als hoogste adviseurs. o MONUMENTENZORG. I De samenstelling der commissie. Bij Kon. besluit zijn j.l. met ingang van flfei oogeheven de afdeelingen A en B bij koninklijk besluit van 10 Mei 1918 telde Rijkscommissie voor de monu- zorg met bepaling, dat de taak en sgdheden dezer afdeelingen voortaan tonen te rusten op de geheele tommusie voornoemd, met dien ver- Ie, da! deze bevoegdheid heeft voor teeelen van haar taak uit haar mid- i 'permanente subcommissies in te 1 2o eervol ontslag verleend met dank- S voor de door hen den lande be- diensten aan het lid, tevens voor tder afdeeling B. prof. ir. J. A. G. van jBteur, b.i. het lid, tevens secretaris dier afdeeling, dr. J. Kalf, het lid, tevens Kpretoii. der afdeeling A.: dr. E. J. Has- Ppirs, de leden der afdeeling A.: dr. W H, Goossens jonkvr. C. H. de Jonge I. J. M. Keuller ci„ J. H. A, Mialaret en .Ie Riele G.z., en de leden der afdeeling klJhr. mr. dr. E. A. van Beresteyn, dr. I P. Berlage, H. van Heeswijk, O. Leeuw bof A. W. M. Odé, dr. A. Pit, mr. dr. A. E G. M. van Rijckevorsel, prof. ir. C. K. peer. prof. dr. W. Vogelsang en prof. dr. ■Martin: Ijjje 3o. benoemd in de Rijkscommissie kor de monumentenzorg: ■t lid en voorzitter: prof. ir. J. A. G. an, der Steur b.i. te 's-Gravenhage; IJ lid en secretaris: dr. J. Kalf. directeur an "et Rijksbureau voor de monumenten- biy te 's-Gravenhage. tot leden: jhr. mr. dr. E. A van Beresteyn van den gemeenteraad, te 's-Graven- dr. H. P. Berlage, architect, te ■Gravenhage; mr. dr. E. J. Beumer, lid ïn de Tweede Kamer der Saten-Generaal Utrecht; ir. G. C. Bremer, Rijksbouw- ■•ter, te Wassenaar; dr. J. W. H. Goos- Rijksarchivaris te Maastricht; H. van rijk, architect bij den Rijksgebouwen- ist te 's-Gravenhage; O. Leeuw, archi ve Nijmegen; J. H. A. Mialaret. archi- te 's-Gravenhage; prof. A. W. M. Odé, -elft; dr. A. Pit, te 's-Gravenhage; mi', p A B G. M. van Rijckevorsel, te 's-Her- Pjenbosch; dr. H. Schneider, directeur w het Rijksbureau voor kunst-histori- wbf' en ikinigraphische documentatie te gravenhage; prof. ir. C. K. Visser, hoog- B?fa' aan de Technische Hoogeschool te W" prof. dr. W. Vogelsang, hoogleeraar Er de Rijksuniversieit te Utrecht: prof. ft L- ^art'n. directeur van het Konink- HF Rnbinet van Schilderijen, te Wasse- Mar. en is hpt°:D™ieti.ingane van 1 Januari 1934, aan Rijksbureau voor de monumentenzorg onrtT-?venllase opgeheven het ambt van o.i-directeur en in verband hiermede wi ingang van dien datum eervol ontslag zondanig verleend aan dr. E. J Has- llkBhuis aldaar. HET VERDRAG MET BELGIë. RïJKSVOORSCHOTTEN VOOR WONINGBOUW. Geen renteverlaging. Kr!'inJiï^°rd °P de vragen van den heer fió betreffende spoedige veria- inede rente der aan de gemeenten voonv-iSL Won'ngwet verleende rijks- dersv-n„li ,voor den houw van arbei- Beerénhl^e?' hebben de minister Ruys de dat oc,v „UCj en De Geer er op gewezen, ttav der middelen ter verminde- Cgewend 10 tiekosten kunnen worden dle»°wlra!^fing der rente kan vooralsnog •cLot'en nï 0VerfeSaan omdat de voor- de -emoah grond van de Woningwet aan DCt 'rent! }^T varstrekt, gemiddeld 4.64 dt 'ente ^?tReen, in verband met "hS eSt' voor leerlingen laag dan hoog is te noemen. Doelbewuste, zelfstandige politiek is vereiseht. Gisteimiddag heeft de Scheepvaart Ver- eeniging Zuid te Rotterdam een noenmaal aangeboden aan een groot aantaTSg- stellenden in de Nederlandsch-Belgische kwestie, waaronder veel verteeenwoordl- gers uit de Zuidelijke provinciën Ir A Plate sprak een welkomstwoord en schetste de geschiedenis van het Beleische verdrag. 6 Daarna is het woord gevoerd door ir M C. E. Bongaerts, oud-minister van Water- staat. MET INGANG VAN 1 JULI. Ir. Bongaerts. Bij het politieke aspect van de herzie ning der tractaten van 1839 komen al dus spr. allereerst drie gedachten naar voren. Ten eerste, dat de scheepvaartweg door de Tusschenwateren in een onbe waakt oogenblik even binnen den kring der besprekingen in de Centrale Commis sie voor de Rijnvaart is gebracht. Het is haast onverklaarbaar, dat de Nederland- sche regeering zich daartoe in 1928 heeft geleend en dat zij toen zelfs nadere ver plichtingen dienaangaande op zich heeft genomen. Die niet heel gelukkige stap van het in 1929 opgetreden kabinet blijkt zich wel heel hard op Nederland te wreken. Een tweede politieke gedachte is, dat in verband met het Nederlandsch-Belgische verdrag, niet aan Nederlands souvereiniteit mag worden getornd. De derde politieke richtlijn is, dat het souvereine Nederland ondertiandelt met een zelfstandig en onafhankelijk België, lid van den Volkenbond, evenals Neder land. De economisch-geografische eenheid gaat over de grenzen van Nederland, Bel gië, Frankrijk en Duitschland heen. doch zij laat die grenzen zelf uiteraard volledig in haar waarde. De goede sfeer tusschen Den Haag en Brussel, een wederzijds en onderling el kander begrijpen en elkanders nooden. verlangens, rechten eerbiedigen, een elkan der onderling op economisch-geografisch gebied aanvullen, samenwerken en steu nen, zoowel voor Nederland als België is ais een kostbaar goed te beschoiuwen. dat zonder ophouden of versagen moet worden bevorderd en nagestreefd, in het belang van beide buurlanden en evenzoo in het belang van den Europeeschen vrede. Voorts is voor een goede en spoedige be ëindiging van de tractaatsherziening noo- dig, dat het geheel wordt gezien in groot verband. Nederland wenscht souverein te blijven, niet alleen over de landouwen, maar ook over zijn waterwegen, met een onafhanke lijk en zelfstandig België als vriendschap- pelijken buur en met volkomen vrijen toegang tot het achterland van Rijn, Maas en Schelde, op voet van gelijkheid en wederkeerigheid met de andere oever- Sfc&tdT Het zou gewenscht zijn ook de Duitsche industriedistricten. van Aken tot Crefeld. te land en te water aan te sluiten op de gekanaliseerde Limburgsche Maas. Even zoo de nabijgelegen Belgische Kempen. De zuigkracht, welke een economische ver keersweg op de omgeving uitoefent, zal daartoe geleidelijk vanzelf leiden. België wenscht voorshands niet mede te werken tot een verbinding van het Albert- kanaal bij Klein-Ternaaven met de geka naliseerde Maas bij Maastricht voor sche pen van even groot profiel als het Albert- kanaal kunnen bevaren Op die wijze zal Belgie nu toch bereiken dat de vaart van Luik naar Antwerpen met een grooter scheeptype kan geschieden dan de vaart van Luik naar Rotterdam; de verwezen lijking derhalve van de politiek, die reeds In de Nederlandsch-Belgische Maascom missie van 1905 aan den dag kwam. Wij zijn gewaarschuwd door net velle den om niet op het Oosten te vertrouwen noch op het Zuiden Een souverein en onafhankelijk Nederland kan zich hand haven en doen eerbiedigen. doch niet anders dan krachtens een doelbewuste, zelfstandige politiek, gegrondvest op zijn geografische ligging. VEREENIGDE VERGADERING VAN DE STATEN-GENERAAL. Sluiting der zitting. De beide Kamers der Staten-Generaal zijn in vereenigde vergadering m het ge bouw van de Tweede Kamer bij eengeroe- pen op Zaterdag den 6en Mei 1933. des namiddags te kwart voor drie uur Ontevredenheid over maatregelen der directie De leden der Nederlandsche Vereeniging van verkeersvliegers, waarvan alle piloten der K.L.M.. op twee na, lid zijn. hebben gisterenavond in een te Amsterdam ge houden vergadering unaniem besloten met- ingang van 1 Juli ontslag te nemen als vliegtuigbestuurders bij de K.L.M. Het besluit van de verkeersvliegers is niet dan na lang beraad en ampele bespre kingen, zoowel met de directie als onder ling genomen. Van de zijde der piloten wordt ons het een en ander medegedeeld over de redenen, die tot deze beslissing van zoo groote importantie hebben geleid. Het huidige conflict ls niet in de eerste plaats een gevolg van de economische omstandigheden, waaronder de piloten werken, doch van den algemeenen toestand van het bedrijf. De vliegtulgbestuurders en speciaal de vereeniging van verkeers vliegers, waarin ongeveer alle piloten, in dienst van de K.L.M. voor Nederland en Koloniën, zijn georganiseerd, hebben zich ernstig te beklagen over het gebrek aan medewerking, dat wordt betoond van de j zijde van de directie der KLM, Met het inkomen, dat de piloten over het afgeloopen jaar genoten, zijn zij zeer wel tevreden, behoudens enkele jongeren, die naar het inzicht van de Vereeniging onvoldoende worden gesalarieerd. De piloten achten het geenszins onbil lijk. dat op hun inkomen in verband met de tijdsomstandigheden normale kortingen worden toegepast. Een andere kwestie is echter, dat in een kort tijdsbestek talrijke verlagingen van het zuiver inkomer, heb ben plaats gehad en wel op zoo verschil lende en willekeurige wijze, dat bij de piloten onrust is gerezen en de onzekerheid is ontstaan over hetgeen de dag van morgen zal brengen. Thans weer dreigen nieuwe kortingen Daartegenover staat een evenredige ver hooging van de arbeidsprestaties der pilo ten. Bij de directie, aldus de vliegers, heeft blijkbaar de meening post gevat, dat het „verkeersvliegen" thans niet moeilijk meer is, althans onder de huidige omstandig heden minder eischt van het moreel en physiek der vliegtuigbestuurders, dan dit voorheen het geval was. Het omgekeerde is echter het geval Door den vooruitgang van de techniek wordt van de vliegers steeds meer geëischt. Er wordt nu onder vrijwel alle weersomstandigheden en ook na het invallen van de duisternis gevlogen In mist en duisternis vliegen eischt veel meer van de zenuwen dan zooals vroeger het afwachten van mist en het wachten tot het weer licht wordt. Het meest voor de hand liggend voorbeeld hiervan is de Indiëroute. waarbij regel matig in duisternis wordt gestart en hon derden kilometers over zee. woestijn, ge bergten en oerwouden moet worden gevlo gen. zonder landingsnlogelijkheid. Vroeger bedroeg de gemiddelde afstand der dagtrajecten op de Indië-route circa 1200 K.M.. thans zijn reeds afstanden van 1800 tot 2500 K.M. in reisschema's opge nomen. Het komt daardoor niet zelden voor dat de vliegers twaalf tot vijftien uur in de lucht zijn zonder tusschenlanding. Er bestaat tusschen de vereeniging en de directie der K.L.M. een reglement-vlieg tuigbestuurders. waarin een schaal is op genomen waarbij de piloten in klassen worden ingedeeld en waarnaar hun arbeidsvoorwaarden worden geregeld Dit reglement geeft echter aan de vliegtuig bestuurders geen enkele zekerheid, daar de directie er steeds van kan afwijken. Welis waar hebben de piloten onder zekere omstandigheden recht van beroep op een commissie van advies doch een door deze commissie uit te brengen advies is niet bindend, zoodat de directie dit advies naar believen kan opvolgen of na kennisneming r.aast zich kan neerleggen. Het is zeifs voorgekomen, dat de directie jonge piloten in dienst heeft genomen in strijd met de „R.V." bepalingen De directie wenscht een soepele regeling der arbeidsvoorwaarden harer piloten en verzekert, dat wanneer de piloten het aan de directie overlaten zij zich nimmer te beklagen zullen hebben. De leden van de Nederlandsche vereeniging van verkeers vliegers hebben echter na herhaalde besprekingen niet het minste vertrou wen meer in een dergelijke toezegging. DE HEER VAN BOEIJEN HERSTELD. Naar wij vernemen is de heer van Boeijen, lid van Ged. Staten van Zuid-Hol land en voorzitter van den Radmraad, die door een ernstige ongesteldheid!geiuimen tijd aan zijn werk was onttrokken, zoover hersteld, dat hij begm volgende week zijn arbeid hoopt te hervatten. De 1reel van Boeijen, die nog buiten vertoeft, beent einde dezer week naar Voorburg teru0. „(Ned.), BEZUINIGING OP DE KEURINGS DIENSTEN VOOR WAREN. Ingediend is een nota van wijziging in het wetsontwerp tot wijziging en verhoo ging van het vijfde hoofdstuk der Rijks- begrooting voor het dienstjaar 1933. (Keu ringsdienst voor Waren). Aan de toelichting ontleenen we, dat de post voor het aandeel van het rijk in de kosten van de keuringsdiensten voor 1933 met f. 350.000 verminderd is, zulks op ad vies van de commissie-Welter, die voor haar advies ais grondslag heeft genomen het desbetreffende rapport der commissie- Van Beresteyn. In dit rapport komt laatst genoemde commissie tot de conclusie, dat op de uitvoering der Warenwet f. 350.000 kan worden bezuinigd, hetgeen neerkomt op f. 175.000 ten laste van het rijk en f. 175.000 ten laste van de gemeente, om dat het rijk en gemeenten de lasten geza menlijk dragen. De commissie-Weiter heeft geadviseerd, alleen op de rijkskosten f. 350.000 te bezui nigen. hetgeen op een misverstand moet berusten Zulk een bezuiniging zou niet kunnen worden bereikt, zonder de wer king der Warenwet ernstig te schaden. Het is daarom gewenscht, de bezuiniging op de rijksbijdragen te beperken tot f. 175.000 overeenkomstig de oorspronke lijke bedoeling. Daartoe dient de desbe treffende post met f. 175.000 te worden verhoogd. De bezuiniging wordt gevonden door korting op de salarissen, door inkrimping van personeel van enkele te zwaar bezette diensten en door verlaging van het sala rispeil. Daartoe wordt de algemeene maat regel van bestuur tot uitvoering van art. 13 der wet (voorwaarden voor de rijks bijdragen) gewijzigd. Den Oden Mei a s. zal het een halve eeuw geleden zijn, dat Dirk Bijl en Japina Pe- tronella Vos, wonende Emmalaan No. 45 te Alphen aan den Rijn, in den echt ver bonden werden Niettegenstaande het be drijvig leven, dat deze oudjes achter den rug hebben en hun leeftijd van resp. 74 en 71 jaar zijn beiden nog zeer kras; zij mogen zich verheugen in een goede gezondheid! De bruidegom, hoewel door slapte in het bedrijf gedurende den laatsten tijd niet weer werkzaam, is ruim 30 jaren onafge broken in dienst geweest bij de dakpan- nenfabriek van de NV. Oosthoek en Zn. Deze door de tijdsomstandigheden ge dwongen werkloosheid is voor hem eigen lijk een straf, daar hij nog gaarne zijn dagelijksche werkzaamheden zou willen verrichten. De bruid is nog zeer vlug. niettegenstaande zij elf kinderen groot heeft gebracht, waarvan thans nog 8 in leven zijn. Als men weet dat deze allen ook gehuwd zijn, dan kan men begrijpen dat het echtpaar drukke dagen tegemoet gaat. Bij het gouden echtpaar zullen n.l. niet minder dan 47 kleinkinderen hun op wachting komen maken! Wij wenschen het echtpaar genoeglijke dagen toe! MAATREGELEN EETREFFENDE DANSVERGUNNINGEN. HET KONINKLIJK BESLUIT VERSCHENEN. In het Staatsblad is verschenen het Koninklijk Besluit van 27 April 1933, tot uitvoering van artikel 56, lid 2, der Drank wet. Hierin wordt bepaald, dat de burge meester toestemming geeft tot dansen in een voor het publiek toegankelijke locali- teit, waarvoor een vergunning of een ver lof A is verleend, in de aanhoorigheid van zoodanige localiteit of in een locallteit, welke met zoodanige binnenshuis gemeen schap heeft, niet dan indien voldaan wordt aan een reeks in het Koninklijk be sluit opgenomen voorschriften. Vooreerst zijn regelen vastgelegd voor het geval, dat het dansen geschiedt in eén of meer localiteiten of aanhoorigheden, welke kennelijk uitsluitend of in hoofd zaak als voor het publiek toegankelijke dansgelegenheid plegen te worden ge bruikt (dancings). De oppervlakte van localiteiten of aanhoorigheid moet ten minste 100 vierkante meter bedragen, ter wijl de ruimte, welke als dansvloer wordt gebruikt niet grooter mag zijn dan een vierde deel der totale vloeroppervlakte. De dansvloer mag niet meer dansparen be vatten dan hij vierkante meters groot is. De localiteit of de aanhoorigheid moet gedurende den tijd. dat er publiek aan wezig is. steeds behoorlijk verlicht en van alle kanten goed te overzien zijn, terwijl daarin niet aanwezig mogen zijn vaste of verplaatsbare schotten, schermen, gordij nen of andere afscheidingen, hooger dan 1.25 M. van den vloer af gemeten, die van de zaal een deel afzonderen. Volledig van eikaar gescheiden toiletgelegenheden voor mannen en voor vrouwen afzonderlijk moeten aanwezig zijn. De toegang naar de toiletgelegenheden voor mannen en die naar de toiletgelegenheden voor vrouwen moeten geheel gescheiden zijn. Personen beneden achttien jaar mogen gedurende den tijd, dat gedanst wordt of gelegenheid tot dansen wordt gegeven, niet aanwezig zijn, terwijl evenmin aanwezig mogen zijn gemaskerde personen alsmede personen van verdachte zeden of die zich als zoo danig voordoen. Vrouwelijke personen, niet behoorende tot de bezoekers van de inrichting, mogen gedurende den danstijd in de dansinrichting uitsluitend werk zaam worden gesteld in het buffet, voor den verkoop van plaatsbewijzen en voor liet toezicht houden in garderobes en toi letten. Het dansen moet geleid worden door een daartoe door den burgemeester geschikt geacht persoon. Deze zijn de voornaamste van de voor dancings vast gestelde regelen. Voorts bevat het Koninklijk Besluit re gelen voor het geval, dat het dansen ge schiedt in één of meer voor liet publick toegankelijke localiteiten of aanhoorig heden, welke plegen te worden gebruikt voor het houden van tooneel-, muziek-, zang-, dans- en dergelijke uitvoeringen, van bijeenkomsten of van partijen. Hier voor geldt o.m. een deel van de regelen, vastgesteld voor dancings. Echter wordt ten deze voor personen beneden achttien jaar geëischt liet geleide van een voor hen verantwoordelijk meerderjarig persoon. Aan personen beneden achttien jaar mo gen voorts geen alcoholhoudende dranken worden verkocht of verstrekt. Soortgelijke bepalingen somt het Ko ninklijk Besluit vervolgens op voor het geval, dat het dansen geschiedt in be sloten kring in dancings en gebouwen voor uitvoeringen. Ook hier wordt voor perso nen beneden achttien jaar het geleide van een meerderjarige geëischt. Dit laatste is niet. het geval met betrek king tot het dansen in een inrichting voor dansonderwijs. Wel geld ook hier de be paling. dat geen alcoholhoudende dranken mogen worden verkocht of versterkt aan wie jonger dan achttien jaar zijn. Het dansen moet geleid worden door een door den burgemeester geschikt geacht dans- leeraar. Voorts zijn eenige reeelen gesteld voor het dansen in een restaurant tijdens het gebruik van de maaltijden (diner-dansant en souper-dansant) Hierbij is o.m. be paald, dat gedurende den danstijd in de localiteiten als bezoekers slechts mogen worden toegelaten degenen, die aan de maaltijden deelnemen. Verder bevat het Koninklijk Besluit re gelen voor het geval, dat het dansen slechts op enkele dagen van het jaar pleegt te geschieden bij gelegenheid van het carnaval, de kermis of een ander volksfeest, en ten slotte voor het geval, dat het dansen geschiedt in een open aanhoorigheid van een locallteit, In één der vorige rubrieken genoemd. Van bepaalde, in het Koninklijk Besluit opgesomde voorwaarden kan, op schrifte lijk verzoek van den vergunning- of ver lofhouder, ontheffing worden verleend door den inspecteur van de volksgezond heid, belast met de zaken, rakende de drankbestrijding. Tegen weigering van ontheffing kan de verzoeker in beroep komen bij den minister. Het Koninklijk Besluit treedt in wer king met ingang van 1 Juni a s. DE ONTSLAGEN BIJ DEN INDISCHEN PANDHUISDIENST. Het Kamerlid, de heer Kupers heeft den minister van Koloniën gevraagd. 1. Is Uw Excellentie bereid, mede te deelen. hoeveel leden in de verschillende rangen van het nlet-Europeesche personeel van den Pandhuisdienst. in N.-I. vóór 1 Januari 1933 in verband met toegepaste bezuinigingen uit hun betrekking dan wel uit 's Lands dienst zijn ontslagen, en hoeveel na genoemden datum? 2. Is Uw Excellentie bereid, den Gouver neur-Generaal te verzoeken, de ontslagen, welke thans zijn aangekondigd, op te schorten en bij den Landvoogd aan te dringen, om terzake alsnog overleg te plegen met het hoofdbestuur van den Inheemschen Pandhulsbond? 3. Is Uw Excellentie bereid, om voor zoover ontslag overmijdelijk wordt geacht, wel te willen bevorderen, dat ten aanzien van de betrokkenen een mildere regeling voor wachtgeld of pensioen worde getrof fen in den geest, als voor Europeesche landsdienaren geldt? ZIEKENFONDSEN EN VEREENIGINGEN VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING. In een op 29 April gehouden vergade ring te Zwolle werd de wenschelijkheld uitgesproken, dat er tusschen de Veree- nigingen voor Ziekenhuisverpleging en de onderling beheerde Ziekenfondsen een blijvende samenwerking tot stand zal komen en wel eenerzijds ten einde te voor komen dat door de verzekerden dubbele contributies worden betaald en ander zijds. om degenen, die tengevolge van het stellen van weistandsgrenzen uitgesloten zijn of worden van de mogelijkheid, zich tegen de financieele gevolgen van zieken huisverpleging te verzekeren, daartoe de gelegenheid te openen. De vorm dezer samenwerking zal wor den uitgewerkt door een kleine commissie waarvoor door bovengenoemde Studie commissie werden aangewezen de heeren: F S Noordhoff, voorzitter van den Alg. Raad en van de Studie-Commissie; A. W. van Schaik, secretaris van de Land. Fed. en Beh. van het Ziekenfondswezon, welke Land. Fed. deel uitmaakt van den Alg. Raad; dr. E. M. v. d. Zijl, vertegenwoor diger van den Bond van Ver voor Zieken huisverpleging in de prov. Gron J. V/. Buyze, vertegenwoordiger van de Fed van Ver voor Ziekenhuisverpleging in Neder land. Deze kleine commissie zal met spoed een rapport uitbrengen aan de opdracht gevende organisaties. VERSPREIDE BERICHTEN. Naar de ..N.R.Crt." verneemt is bin nenkort de benoeming te verwachten van oen heer ir. C. Stevens, rijkslandbouw- consulent te Goes, tot hoofd van de afdee ling crisiszaken aan het departement van economische zaken en arbeid. De heer Sneevliet, die wegens op ruiing tot 5 maanden gevangenisstraf is veroordeeld, heeft een verzoek tot in- vrijheids-stelling ingediend, omdat hij zich gedrongen gevoeld zijn plichten als Kamerlid te vervullen. e De gewone audiëntie van den Minis ter van Koloniën zal gedurende de maand Mei niet plaats hebben.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9