LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 3 Mei1 SPORT. SPREEKCEL. UIT DE OMSTREKEN. VOETBAL. DE WEDSTRIJD HOLLAND-BELGIE, Vermoedelijk speelt Van Heel niet. In den wedstrijd tegen Go Ahead heeft de Feyenoord-speler Van Heel Zondag een zoodanige enkel-blessure opgeloonen. dat hij waarschijnlijk niet zal kunnen uitko men tegen België. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wat er gespeeld is. Voor dc eerste klasse der Zaterdagmid dagcompetitie wist A.R.C. 1 opnieuw haar suprematie te toonen over Fides Pacta 1 en wel met een 61 overwinning. In 2A deed Fides Pacta weer heel goed werk met haar 41 zege over Rljnsburg- sche Boys 2. SX.F. 2 moest met 24 belde puntjes aan L.R.C. 2 laten. In 2B werd Terleede 2 door met 31 van Ons Clubje te winnen, kampioen van de afdeellng. waarmee wij Terleede onze ge- lukwenschen aanbieden. 3A bracht een 81 zege voor Terleede 3 tegen Ons Clubje 2. A.R.C. 3 wist Fides Pacta 3 er met 3—1 onder te houden. BIJ de juniores deelden S.C.O. en Kat wijk 0—0 de puntjes. De Zondagcompetitie bracht in de eerste klasse een groote 82 zege voor Rooden- burg 1 tegen T.O.N.A. 1. waarmee Rooden- burg de competitie keurig sluit. In 2A deed L.D.W.8. 2 wat wij verwach ten door haar 41 overwinning op A B.C. 3, doch L.F.C. 3 won eveneens en wel met 31 van Lugdunum 3. dus kwam het kam pioenschap hier. en verdiend, aan de wlt- hemden. Proficiat L.F.C.U.V.S. 4 sloeg Zuidwijck met een iets gelukkige 81, Roo- denburg 2 klopte Leidsche Boys 2 met 20. Voor 2B won Alphen 4 op het nippertje met 43 van Rouwkoop 1. RCL. 2 moest met 48 de puntjes aan U.VjS. afstaan. In 3A liet L.F.C. 4Lugdunum 5 met 50 ln het zand bijten. 3B bracht een overwinning voor Alphia 5 op Roodenburg 3. In 4A trok L.F.C. 6 met een 10 zege op Alphen 6 naar huis. Sportman 4 speel de tegen T.OJLA. 2 gelijk 66, In 4C werd Lugdunum 9 met 0—7 door Sportman 3 Ingemaakt. A.S.C. 5 deed het zelfde. met 50, tegen L.F.C. 9. Voor de juniores klopte U.V.S. (a) A.SC. (a) op eigen veld met 03. Lugdunum (a) bracht de kampioen. Alphen. een eer ste 4—2 nederlaag toe. Voor de B-juniores won Zuiderkwartier (a) met 3—1 van Sportman, waarmee deze voetballers die voor het eerst in een com petitie uitkwamen en wel in een afdeeling waarin inderdaad strijd geleverd is. op keurige wijze het kampioenschap behaal den. Onze felicitaties met deze keurige prestatie. Voor de C-Juniores is er nog steeds geen kampioen. Zuiderkwartier (bi won met 6—2 van Lugdunum (c). Sportman tb) verloor van L.F.C. (c) met 23 en A.8.C. (b) bleef eveneens met 6—2 de meerdere over U. V.8. (c). o NEDERLAAG WEDSTRIJDEN L. D. W. S. L.D.WB. houdt dit Jaar nederlaagwed strijden. welke zullen aanvangen op 20 Mei as., en verder gehouden zullen wor den. gedurende de maanden Mei. Juni, Juli. Er zal gespeeld worden ln één afdee llng. De inschrijving sluit onherroepelijk op 8 Mei as. R. B. F.—C. G. W. De openingswedstrijd, gespeeld op het terrein van R B.F., Is gewonnen door C.G. W„ met 31 (ruststand 11). Abusievelijk is gemeld dat het sportter rein van de R.B.F, ligt achter de Remise van de H.T.M.; dit moet wezen: op het Sportpark „Zuidwijck" te Wassenaar SPORTMAN (JUNIORES)— DE WAARD (JUNIORES). Zaterdagmiddag spelen bovengenoemde juniores een vriendschappelljken wed strijd op het Sportman-terrein aan de Groenoordstraat. te 3 uur. GYMNASTIEK. HET JUBILEUM VAN D. O. S. In verband met het 25-Jarig bestaan, waaromtrent Wij reeds verschillende mede- deelingen hebben gedaan, had de Leidsche Chr. gymnastiek- en schermvereenlglng D. O. S. gisteren een ouóer-avond georga niseerd. welke in ieder opzicht een succes is geworden. De groote zaal van „Concor- dlia" was prachtig bezet, toen de heer Boelée. als voorzitter van de Rona (ont spanning-;-) commissie de bijeenkomst open de en een woord ter inleiding sprak. Door leden van de Rona is vervolgens een too- neelstukje opgevoerd, getiteld „Wie is de baas", dat vlot werd gespeeld en zeer in den smaak viel van het belangstellend pu bliek. Er werd verder een tombola gehou den en een sprei verloot, waarna deze ge noeglijke avond, die den band tusschen vereenigtng en ouders weer versterkt heeft, door den heer Keereweer werd gesloten. DAMMEN. DAMCLUB LEIDEN. Gisteren zijn de Bodeva-bekerwedstrij den weer begonnen. De uitslag van de lste ronde ls: T. BonteM. Optendrees 02 P. LlgtvoetA. G. de Jeu 20 p. v. d. StelT. D. v. d. Bosch 20 N. Wassenaar—C. v. Zuilen 11 J. DreefJ. Laven 11 S. v. d. ReekJ. Vogelenzang 20 C. ColpaJ. W. Schüss 2—0 G. v. ZwietenP. v. Mastrlgt 00) (regl.) De uitslag van de 2de ronde ls als volgt: M. Optendrees vrij. A. G. de JeuT. D. v. d. Bosch 20 N. WassenaarJ. Dreef afgebr. C. v. Zuilen—J. Laven 0—2 S. v. d. Reek—P. Ligtvoet 2—0 P. v. d. Stel—C. Colpa 1—1 P. v. MastrlgtG. v. Zwieten afgebr. J. Vogelenzang—T. Bonte afgebr. I Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Allereerst een voor onze veefokkers zeer belangrijk feit en wel eenlge groote suc cessen met volbloed stamboekrundvee dezer dagen op de groote tentoonstelling behaald ie Milaan (Italié). Verschillende lste prijzen, kamploens- prijs. 2de prijzen en eervolle vermeldin gen werden door Nederlandsche Inzenders, welke daar met ruim 100 stuks uitkwamen, behaald. Voor naar omstandigheden hoogt? prijzen werd dit vee aldaar verkocht. Deze tentoonstelling (welke ieder jaar wordt gehouden en vele landen zenden daar ln) ls dus voor onze stamboekfokkers van een buitengewone beteekenis. Als we echter op den huldigen binnen- landschen veehandel neerkomen moeten we een minder goed geluid laten hooren. De ongunstige weersgesteldheid is n.l. oor zaak dat er thans nog meer handelsvee overcompleet ls als wenschelijk was, want de kooplust is totaal verdwenen en zulks drukt niet alleen op de prijzen van het gebruiksvee, doch ook het slachtvee komt ln ruimere mate aan de markten, met als gevolg eenlge inzinking ln de prijzen. Vooral was er veel 2de en 3de kwaliteit slachtvee aangevoerd, hetgeen tegen prij zen varieerende tusschen f. 0.40f. 0.50 per K.G. geslacht moest worden afgegeven. Vorige week bleef er op de verschillende markten veel melk en mager vee onver kocht en zoo was er gisteren vooral te Rotterdam weer een groot aanbod en kunnen uit de slechte gang van zaken ook te Groningen en Purmerend gisteren plaats gehad ook as. Vrijdag weer een groote aanvoer op de Leidsche markt ver wachten en mochten we niet spoedig wat regenwater en zachter weer krijgen, zoo zullen de prijzen nog verder teruggaan. Vette kalveren ondergingen ook over de geheele Unie enkele centen per pond prijs verlaging. Nuchter kalveren bleven op oude prijzen verkoopbaar. Met het wolvee ging het met de oudere schapen slecht. Er werd voor uitvoer heel weinig gedaan. Zuiglammeren werden meerendeels op de consenten ge kocht, doch maakten toch slechts prijzen van f. 7f. 10 per stuk. Op de varkens-afdeellngen was de stem ming kalm; met even flauwere prijzen 14?/», 15 tot 15'/« cent per pond levend ge wicht. Fok- en mestvarkens bleven duur, evenals de biggen, die tot boven de f. 10 per stuk deden. VAN DER S. HET VERDWIJNEN DER MOLENS. A. P. te Voorschoten vernam met droef heid het verdwijnen van de molen achter de Zilverfabriek aldaar. Hij vraagt of het niet mogelijk ls, dat de gemeente en de polderbesturen samen de reparaties be talen, opdat de oude molens behouden blijven, in plaats van met geleend geld nieuwe te koopen. Dit tot behoud van het natuurschoon. ROEIEN. „DE VLIET" NAAR LONDEN. De wedstrijden bij Barnesbridge. Een onzer medewerkers schrijft ons: Dat een Leidsche dames-roeiploeg het Ka naal oversteekt om in Engeland deel te nemen aan de Interuniverslty Regatta is natuurlijk een gebeurtenis, waarvoor het overgroote deel van de Leidsche meisjes studenten enthousiast is en voor ons is deze zeldzame gebeurtenis wij meenen, dat „De Vliet" de eerste Nederlandsche damesploeg is, die in Engeland zal roeien aanleiding geweest om een praatje te gaan maken. In een huis, dat blijkbaar alleen Vllet-enthousiasten herbergt en waar dus alles rood en wit ls: dat gelegen is vlak bij de oefenbaan van de Leidsche roeisters en roeiers en waar dus iedereen direct naar de ramen schiet als er een Vliet- of een NJordploeg een baantje trekt. In dat huis vonden wij de heele Leidsche ploeg bijeen, druk bezig met al die voorbereidingen, noodlg voor de reis naar Londen. De ploeg, die gelijk wij eer der meldden, bestaat uit de dames: Bal- jon, boeg; Kosturkiewicz, Hulzlnga. Le Cosquino de Bussy, slag en Heringa, sluurvrouw, vertrekt morgenochtend via Vllssingen naar Engeland. Als reserve gaat mee de ab actis van „De Vliet", mej. Van Tricht. De ploeg komt morgenavond te Londen aan en waar Maandagavond de eerste race wordt geroeid op de Theems bij Barnesbridge. blijft er dus weinig tijd over om te oefenen en te wennen aan de Engelsche overnaadsche vier, die de Leid sche meisjesstudenten zullen toegewezen krijgen en die, naar zij hopen, wat lichter van bouw zal zijn, dan de booten, die in ons land worden gebruikt. Het baantje over 750 meter ook in Engeland wordt die afstand geroeid in een overnaadsche vier vonden allen voor dames eigenlijk wat zwaar. En toch be staat de Vliet-vier geheel uit oudere jaars- roeisters. die o.a. deel uitmaakten van de acht der Leidsche meisjesstudenten, die verleden Jaar met succes aan de wedstrij den deelnam. In het algemeen is „De Vliet" dan ook tegen het snelroeien voor dames in een overnaadsche vier en de ploeg, die uitsluitend als gevolg van de Engelsche uitnoodiging is samengesteld, blijft na de Engelsche reis niet door roeien. In de tegenwoordige samenstelling zit de ploeg nu ongeveer een maand bij elkaar en de resultaten van de training zijn van dien aard, dat men met vertrou wen de Interunlversity Regatta tegemoet ziet. De wedstrijden in Engeland zijn uit sluitend gebaseerd op snelroeien, de Vlietploeg heeft echter bij de training ge tracht ook de stijl te bewaren. Zijn de Leidsche meisjesstudenten dus vol vertrouwen, de resultaten zijn moeilijk te voorspellen, omdat „De Vliet" hoege naamd niets weet van de tegenstandsters, die zij ln de Interuniverslty Regatta tegen over zich krijgt. Men vermoedt, dat aan de wedstrijden alleen zullen deelnemen de damesploegen der Engelsche universitei ten en behalve „De Vliet" dan misschien nog een enkele buitenlandsche dames- studentenploeg. De wedstrijden worden gehouden van Maandag as. af tot en met Zaterdag d.a.v. op de Theems bij Barnes bridge. Er wordt uitsluitend 's avonds ge roeid, behalve op den laatsten dag. AALSMEER. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert mor genmiddag. De agenda bevat ditmaal slechts enkele punten, o.m. komt in behan deling een 25-tal aanvragen om voorschot ten ingevolge de Landarbeiderswet,, voor het stichten van plaatsjes. In besloten zit ting zal worden behandeld de Rijkssteun regeling voor tuinbouwers, met bespreking omtrent de samenstelling der commissie. Zooals bekend, stelt de Regeering. ten be hoeve van de credietverleening aan de bloemencultuur in Aalsmeer en Haarlem mermeer een renteloos crediet beschikbaar van ten hoogste f. 600.000. In het plan van uitvoering komt o.m. de bepaling voor. dat een commissie van Advies zal worden ingesteld, die naar een door haar. onder goedkeuring van den Minister opgemaakt reglement, met de gemeentebesturen over legt, wat tot een goede en uniforme uit voering van de credietverstrekking kan bijdragen. Weer een inbraak bij de A. P. C. In den vroegen morgen hoorde de bewo ner van het gebouw der A. P. C„ aan den Stommeerweg alhier, onraad in een der benedenkamers. Toen 1UJ op onderzoek uit ging, hebben de indringers blijkbaar het hazenpad gekozen. Een boor werd door hen achtergelaten, waarmee zij waarschijnlijk een poging hebben willen doen om de brandkast te openen. Zij zijn aan de ach terzijde het gebouw binneneekomen door een raam. waarvoor tralies waren, welke werden omgebogen. Er wordt niets vermist. Dit is nu reeds de 7de maal in den loop van eenige jaren, dat in het gebouw der AP.C. werd ingebroken. Tot bestuursleden der afdeeling van het Centraal Genootschap voor Kinder- herstelllngs- en Vacantiekolonies. werden herbenoemd mevr. De Wilde en de heer C. Kikkert. In de vacature-pastoor Zwart werd benoemd de heer G. W. Camello. Het bestuur is tevens met twee leden uitge breid, waarvoor werden benoemd de hee- ren G. Kommers en C, J. Kempenaar. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerende poststation te Aalsmeer-Oost werd gedurende de maand April ingelegd f. 17.454.51 en terugbetaald f. 9192.94. Het laatst uitgegeven boekje draagt No. 4147. HAARLEMMERMEER. Een mooi succes! De in het stalgebouw van de Badhoeve boerderij alhier gehouden bazar ten bate van de restauratie van de Ned. Hervormde Kerk te Sloten, heeft, ongeveer f.2500 op gebracht. De moeilijke tijdsomstandighe den in aanmerking genomen, voorwaar een mooi succes en een verblijdend teeken. Verwaarloosd vee. Een landbouwster aan den Aalsmeer- derweg in Haarlemmermeer, liet haar koeien loopen op een stuk land, waarop rozen hadden gestaan. Er groeide niets dan onkruid en er'Was geen voedsel meer te vinden. De dieren waren tenslotte der verwaarloozing zoodanig ten prooi, dat de politie er aan te pas kwam en proces-ver baal opmaakte. Van een auto gevallen. Een 15-jarige jongen, die zich naar een voetbalveld begaf, mocht een eind meerij den op een vrachtauto van den heer N. Terwijl de auto nabij den IJweg een bocht nam, had de knaap het ongeluk zijn even wicht te verliezen en er achterover af te vallen met het hoofd op den grond. In bewusteloozen toestand werd hij op genomen en per auto naar de ouderlijke woning gebracht, waar de ontboden ge neesheer hersenschudding constateerde. De bietenteelt. Bij den uitzaai der bieten in Haarlem mermeer viel te constateeren, dat het aan tal met dit gewas te betelen hektaren dit jaar grooter zal zijn dan in 1932, hetgeen zijn oorzaak wel zal vinden in de omstan digheid dat thans een betere bietenprijs in uitzicht werd gesteld. Van de onderschei dene landbouwgewassen zullen dan ook de tarwe en de bieten de hoofdproducten vormen. Diefstal van een koe. Des nachts werd ten nadeele van den landbouwer R. aan den Spieringweg in Haarlemmermeer een koe uit het land ontvreemd. Aangifte werd gedaan bij de politie, die direct een onderzoek instelde. Inmiddels had zich 's morgens in Pur merend een incident afgespeeld, dat het noodige licht in de zaak bracht. Aldaar was een nog Jonge man nog niet goed en wel met een koe van de boot gestapt, of hij begon al direct met ter plaatse aan wezige kooplieden te onderhandelen. Hij vroeg echter een zóó hoogen prijs voor het dier. dat men argwaan kreeg en het maar het beste vond de politie te waarschuwen Dit had tot resultaat, dat de koe in beslag genomen en de jeugdige geleider gearres teerd werd. Eenige uren later kon R. de koe reeds als zijn eigendom herkennen. De 18-jarige H. B. uit deze gemeente, die een volledige bekentenis aflegde, werd ter beschikking van de justitie gesteld. In Haarlemmermeer werd een man, die op den Kruisweg liep, door een auto aangereden. In bewusteloozen toestand werd hij in een auto gedragen en naar zijne woning gebracht, waar geneeskun dige hulp werd ingeroepen en het bewust zijn spoedig terugkeerde. Zijn toestand liet zich nogal bevredigend aanzien. HILLEGOM Voorjaarsueelde ln de plantsoenen. De plantsoenen der gemeente, en in het bijzonder de tuin van het Gemeente huis, bloeien thans mooi! Dc van den Endenlaan, het van Waverenpark en zelfs het pleintje bij de Nieuwe Haven p Ij en met voorjaarsbloemen! Het allermooiste is echter de Hoftuin ,met zijn hooge boomen, heesters en gazons. Vele duizenden tulpen bloeien en thans langs de paden aan de buitenzijden en ook tusschen de lage hees ters. De namen der hoofdsoorten zijn met bordjes aangegeven. Als de stroom van vreemdelingen nog zoo groot was als op de Paaschdagen, zou de Hoftuin misschien meer bezoek krijgen dan voor den aanleg goed is. Nu genieten de Hillegommers er alleen van, want het vreemdelingenbezoek is voorbij. Dc collecte voor het t.b.c.-bloempje wordt dit jaar niet in het voorjaar, maar eerst op 15 Augustus a.s. gehouden. o KATWIJK AAN ZEE. Agent van politie G. A. Schaap t Gisteren is overleden de in onze ge meente bij een ieder bekende agent van politie Gerrit Arie Schaap, die hier den 4den October 1877 werd geboren. Op 21 jarigen leeftijd trad hij in dienst der gemeente bij de openbare werken. Algemeene bekendheid verwierf de nu overledene, toen hij des zomers bij de badpolitie dienst deed. Des winters deed hij den nachtwachtdienst. Den lsten Januari van het jaar 1919 werd hij als agent van politie in het corps opgenomen. Zelden of nooit was Schaap ziek. Altijd verrichtte hij met opgewekt heid zijn dienst. De orders van zijn chef werden steeds door hem opgevolgd en Schaap werd dikwijls als een voorbeeld den jongeren voor oogen gehouden. Ook door zijn prettig humeur en aangenaam karak ter was de overledene bij zijn superieuren en collega's goed gezien. In December j.l. is Schaap ziek ge worden een van zijn longen werd aange tast. Tot het laatst toe had hij dienst ge daan, van dien datum af is hij niet meer van zijn ziekbed geweest. De begrafenis vindt plaats Vrijdagmid dag, vertrek van het sterfhuis om half 3, zij geschiedt met corps-eer. Dankbetuiging van HJVI. de Koningin. Het Willem van Oranje herdenkings- Comité heeft het volgende schrijven ont vangen van den particulieren-secretaris van H.M. de Koningin: „Hare Majesteit de Koningin heeft mij opgedragen het Comité herdenking ge boortedag Vader des Vaderlands te Kat wijk Haar dank over te brengen voor het Hare Majesteit toegezonden telegram. Hare Majesteit is zeer gevoelig voor de daarin tot uiting gebrachte gevoelens van dank baarheid en trouw", w.g. Van Geen. De V. uit de Varkevisserstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat jongens, gedeeltelijk hebben vernield, zijn ln de Uitwatering liggende boot. Door v. d. P. uit de Varkevisserstraat werd bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat de chocolade-automaat, die voor zijn winkel staat is opengebroken. Geld en chocolade werd ontvreemd. NOORDWIJK. Het jubileum van Commissaris Gooi, Dezer dagen was de heer M. Gooi, com missaris van politie, 30 jaar in dienst bij het Noordwijksche politiecorps. Niettegen staande het vaak zoo moeilijke ambt mag de heer Gooi zich verheugen in de gene genheid van Noordwijk's burgerij. Dit was oorzaak, dat een comité was gevormd, dat op zich genomen had, de gevoelens van de bevolking te vertolken. De commissariska mer, tot dat doel beschikbaar gesteld, was rijk getooid met palmen en keurige bloemstukken, als blijk van waardeering, door ingezetenen aangeboden. De jubilaris arriveerde met zijn familie, verwelkomd door notaris Wagemaker; mevr. Gooi werd 'n bouquet rozen aangeboden. Namens het comité nam daarna de heer v. Capelle het woord. Spr. schetste de groote betee kenis voor Noordwijk, van een politieman als de heer Gooi. Het overgroote deel van de bevolking is U dankbaar voor Uw tact vol beleid en voor de menschelijke opvat ting uwer taak, die er steeds op gericht is, den middenweg te bewandelen als deze mogelijk is; niet te goed en niet te kwaad, aldus spr. Door arbeidslust, ijver en liefde tot den medemensch hebt U de plaats op de maatschappelijke ladder kunnen inne men, die gij thans bezet. Wij wenschen ons zelf geluk, besloot spr, dat wij een man als U hebben, die over ons waakt! Nadat spr ook tot de echtgenoote van den jubilaris eenige treffende woorden had gesproken, bood spr mevr. Gooi een salon tafel en een divankleed aan en overhan digde den jubilaris een geschenk onder couvert. Hierna dankte de heer Gooi, mede namens zijn echtgenoote voor de blijken van medeleven. Op doeltreffende wijze be antwoordde spr. den heer v. Capelle en hoopte dat het hem gegeven zou mogen zijn nog eenige jaren de belangen der Noordwijkers te kunnen behartigen. Na deze huldiging werd het feest in hui- selijken kring voortgezet. Koninklijke dankbetuiging. Van H.M. de Koningin ontving het Wil lem de Zwijger-comité alhier, in antwoord op het ter gelegenheid van de Prins Willem van Oranje-huldiging, tot Hare Majesteit gerichte telegram het volgende schrijven. Hare Majesteit de Koningin heeft mij opgedragen de vereenigingen. die deelna men aan de Prins Willem van Oranje-hul diging, Haar dank over te brengen voor het Hare Majesteit toegezonden telegram met betuiging van aanhankelijkheid en trouw en heilbede, waarvoor Hare Maje steit zeer gevoelig was. (W.g.) Van Geen). Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende HulBDOstkanto- ren. werd gedurende de maand April 1933 bij de Rijkspostspaarbank ingelegd de som van f. 14908.28 en terugbetaald f. 13.017.14. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6824 Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende Hulppostkanto ren werd gedurende de maand April 1933 bij den postcheque- en girodienst gestort f. 124 871.68 en uitbetaald f. 64.773.22. De heer H G de Boer alhier werd benoemd tot lid der commissie aan welke in 1933 is ODeedraeen het afnemen der examens Nijverheidsonderwijsakten N VII. N VIII N xvn en N XVIII. -j De toezending van bons voor levens middelen ls door het Crisiscomité gestaakt, daar verwacht wordt dat de werkgelegen heid in de zomermaanden minder zal worden. HEDEN: Prediker: Samenkomst van j{r nam. "^-1 Stadszaal: Uitvoering Mij. to? J Toonkunst, afd. Lelden. 8 uur tij?! Donderdag. Ambachtsschool,: lingenwerk. 912 uur voormi Leger des Hells (Hoolgr, 3)- sters-demonstratle. Prediker: Samenkomst van JeruE nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd 8 „Carnavals vlindertje." Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 eo j Luxor-Theater Stationsweg, s n» .De Philantroop." E Woensdag en Zaterdag nam Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 Trianon-Theater Breestraat 8 n „De Prins van Arcadië." Woensdag en Zaterdag nam i Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 r DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve c- kundeConsultatiebureau voor n» kinderen. Halftwee tot 3 uur nam ting tegen diphterle 45 uur nam Donderdags: Inst. v. Praeventta neeskunde. Consultatiebureau voor r holisten. 710 uur nam. De avond-, nacht- en Zondata der apotheken wordt van llaandr' en niet Zondag 7 Mei a.s. waar» door de apotheken: P. du Croix, burg 9, telef. 807 en J. E. M. t«- Haven 18, telef. 85. NOORDWIJK AAN ZEE De heer v. d. Z. alhier is. toen -1 wilde begeven over een plank, die ca opening bij het opgegraven gedeeld- Hoofdstraat lag, gevallen en in bs terecht gekomen, tengevolge waarrc een rib heeft gebroken. NOORDWIJKERHOÜI, Feest in het St. Bavogesticht Heden en ook morgen ls het fee-ir St. Bavo-gesticht. Op feestelijke wijze werd het professie-feest van de Broeders tul Demetrius gevierd. Het geheele gebouw is in feesiioa dagen wordt er in het gesticht ni werkt. De feestdag begon met een pi Hoogmis. Aan personeel en vojüsc, werd een feestmaal aangeboden; ter beide dagen concerten en tooneeiz worden gegeven. Broeder Isaïas ln de wereld, A. van rop, uit Heeze, is hoofd van het eet ziekenhuis-paviljoen van St. Bavo. Broeder Demetrius, in de wereld, Kort, uit Hilvarenbeek is chef van L Vincentius, voor gevaarlijke geestesÉ Beide broeder brachten een kwart door te midden van ongelukkige krankzinnigen en zullen daarom oj feestdagen op bijzondere wijzen geh: worden en blijken in ontvangst nemen van liefde, hoogachting en deering. De Chr. muziekver. „Harpe Di' gaf onder groote belangstelling eenlr concert, ter eere van den verjaard;! prinses Juliana. Geopend werd met Gezang 49,9 het concert gesloten werd met Ps. 16 Alles geschiedde onder leiding van: directeur, den heer C. van Vete Lelden. LISSE. Bij de politie alhier is aangifte daan van den diefstal van een b# rijwiel. Een juffrouw, zich noemenif wist door leugenachtige voorwendsels partij kruidenierswaren bij een kruid- mede te nemen zonder betaling, ne' gave van verkeerd adres. Bij de pol»-' aangifte gedaan. OEGSTGEEST. Concert in de „Pauluskerk". Voor slechts een klein aantal j stellenden is gisteravond in de Paul»»; een kerkconcert gegeven door de t* J. Jannette Walen en L. J. Mens. Dat de belangstelling zóó matig voor een concert dat gegeven werd een tweetal hoog begaafde musici at dezen avond, heeft ons wel ten !K. getroffen. Te meer, omdat een me' dere zorg samengesteld programma klassieke en geliefde componisten in gevoerd en orgel en kerkgebouw een uitvoering als deze een bij n® goed geheel vormen. Het concert ingezet met de Prélude en fuga 'Ij moll van Joh. Seb. Bacil, voor orgel, den heer L. J. Mens. Deze getut'; - Bach-vertolker een groote bekendnei wist ook nu de aanwezigen onder indruk van zijn spel te brengen. e«- met het „Andante en Adagio in van G. F. Handel. Jk De heer J. Jannette Walen heel' J 5 tal werken uitgevoerd voor viool, -i orgelbeleiding door den heer L. j n.l. „Adagio" uit de Sonate C. MC' j L Joh. Seb. Bach; „Allegro energOT, Andante Doloroso" uit het concert van Ant. Vivaldi; de „Sonate no. - van G. F. Handel; bet «Lars» yl vioolconcert G. moll van Joh. Seb. en het „Andante Maestoso" van Purcell. ,'M De heer Walen heeft zich als I met zijn prachtig instrument, doen I als een buitengewoon serieus en wt kunstenaar. <1 De afwezigen hebben wei ze£ gemist. fM

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6