DE VIJANDEN VAN HET BIJENDORP LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 3 Mei DE BENOEMING VAN DEN KABINETSFORMATEUR. GEMENGD NIEUWS. ODOL-tandpasta - dagelijks gebruikt - RECHTZAKEN. RADIO-PROGRAMMA. HET OORDEEL DER PERS. De „Nieuwe Rotterd. Grt." (Lib.), de opdracht aan dr. H. Coiyn tot vorming van een kabinet besprekend merkt op, dat een parlementair kabinet ln den eigenlij ken zin des woords hier te lande onbe staanbaar ls en dat men dus zal willen komen tot de formatie van een pseudo- parlcmentalre regeerlng. welke de homo geniteit van staatkundig beginsel mist tus- schen kabinet en Kamermeerderheid. Het blad meent verder, dat dr. Colijn, die r.let staatsrechtelijk geschoold ls en de ware be teekenis van de staatsrechtelijke termen niet altijd Juist voor oogen heeft, bij de overweging van de opdracht dus wel aan een partU-kablnet (zal) denken, aan 'n kabinet op nauwkeurig omschreven pro gram. waarvoor bij voorbaat bij de onder scheidene partyen. waarop het kabinet In zonderheid denkt te steunen, Instemming is verkregen. De heer Coiyn heeft voor de vorming van zulk een pseudo-parlementalr kabinet keuze te over. In een groot deel van de rechter pers is aangedrongen op een kabinet dat uit de oude coalitie-par tijen zou worden gerecruteerd, en het zou ons niet verwonderen, zoo de heer Coiyn in die richting althans begon, zyn voelho rens uit te zetten. „WU laten nu terzyde, of de tyd er naar is, om zulk een kabinet het meest aan de behoeften tegemoetkomend te achten. Wy gelooven het niet. Levensvatbaarheid zou zulk een kabinet slechts kunnen hebben, zoo de formateur by voorbaat erop ging rekenen, dat de liberale party uit beginsel gouvernemen teel ls, zoodat hy daarin, als ln de Kamer by een of andere stemming de nood aan den man komt vergoeding zal vinden voor het verlies aan stemmen, dat hy aan Room schen kant kan hebben te UJden. Mooi zou zoo Iets niet zijn. Het zou aan het kabinet van den aanvang af een spe culatief karakter geven, en wat meer nog zegt onder de gegeven omstandigheden, het zou van den beginne af aan het kabi net van een krachtige politiek weerhouden. Daarby komt, dat de heer Coiyn heel den verkiezlngsstryd door omtrent de uit werking van belangrijke vraagstukken, die op het program van het kabinet niet zul len kunnen gemist worden, zich op de vlakte gehouden heeft. Hy zal dit nu niet langer kunnen doen. en open kaart moe ten spelen. We mogen herinneren aan de Belgische kwestie. Ondenkbaar ls. dat een andere party, dan de anti-revolutionaire by de daaromtrent door dr. Coiyn gereserveerde houding zal willen volharden. Met het praatje dat daarover ln de naaste vier Jaar niet zal worden gesproken, zal geen an dere party zich tevreden kunnen stellen. Hetzelfde geldt omtrent een der punten, die aanstonds na de stemming in „De Standaard" zelve op den voorgrond gesteld zyn: „herstel van de autoriteit der Over heid." Door het niet oplossen mede van deze vraag, betoogde „De Standaard", zal de weg worden gebaand naar een regee- ringsvorm, die by onzen volksaard niet zou passen, wy raken hiermede echter verzeild in het vraagstuk van den radio-omroep en het valt te betwyfelen of de Roomsch- Katholieken zullen te vinden zyn voor een oplossing waarby de gezagondermynende krachten uit den radio-omroep worden ge weerd Dan zal ook hier onder een coalitie kabinet een slappe halve oplossing de plaats van krachtig ingrypen gaan Inne men. Men ziet, uit dit weinige, dat de moei- JÜkheden die dr. Coiyn zal ontmoeten, ver scheidene zyn. Er zyn er vanzelf nog veel meer. Mislukt een coalitie-kabinet, dan rest nog de mogeiykheld van een Anti-revo lutionair. Roomsch-Kathollek, Vrijzinnlg- Democratisch kabinet, gehjk aan de radi cale Roomsche flank ls bepleit, wy zullen dit echter voorloopig maar bulten onze beschouwingen laten, daar ons de kans daarop niet bi) uitstek groot ïykt." Het „Hbld." (Lib.) schryft: Biedt de coalitie meer waarborg voor eensgezindheid dan een kabinet op bree- dere basis? Hoe zou de vryhandelaar Co iyn uit Genève zich daarin verstaan met de roomschen die nog gisteren ln hun werkgeversvereeniging pleitten voor pro tectie en onder dat schild voor „organi sche" productie? Hoe zou de bezuiniger Coiyn zich daarin verstaan met de katho lieke democraten die byv. in de „Volks krant" van Maandagavond al weer hengel den naar de medewerking der S.D.AJ'. „om een democratische regeering duurzaam mogeiyk te maken?" Wat geeft hier de wortel des geloofs voor blndkracht. om nu maar te zwygen van de protestantsch- roomsche en de Inter-protestantsche tegen stellingen van zuiver godsdienstigen aard. die. geUjk de „Avondpost" dezer dagen schreef, nu er een kabinet te vormen valt, eensklaps moeten worden herleid tot de opportunistische eenheidsformule van „medebeiyders van het Evangelie"? Wij gelooven dan ook dat de formateur en de partyen andere criteria zullen moe ten aanleggen gericht op een practlsch regeeringsprogram dat in hoofdzaak een crisisprogram zal moeten zyn. en waarby de homogeniteit van staatkundig beginsel, welke aan een parlementaire regeerlng ten grondslag moet liggen, veeleer zal moeten worden opge.vat als redely ke eensgezind heid omtrent practische methoden en be paalde nabije en concrete doelstellingen, dan omtrent de diepere gronden van een principieele staatkunde op langen termyn. Dat een roomsch-democratlsch blad als het „Huisgezin" ln dezen tyd nog kan schry- ven dat de apathische houding (der libe ralen) tegenover het vraagstuk der ver breiding van het Christendom" hun mede werking uitsluit, en dat bovendien „aan hun beginselen niet alleen de kans maar de ge'egenheld (gegeven mag worden) dit is een eisch va" bondgenootschap zich weer te ontplooien en invloed uit te oefenen" bewust alleen dat het nupende noodprogram waarvoor Colijn alle andere dingen naar het tweede plan wilde schul- yen, by de eventueele coalltlegenooten nog lang niet overal wordt erkend en aan vaard. Voor een krachtig noodprogram zal men er met de gewone party-combinaties niet gemakkeiyk komen. Voor een vaag pro gram dat onder zekere bondgenootschap- peiyke Invloeden zou verwateren, zal een sterk man als dr. Coiyn zich thans moel- UJk kunnen laten UJmen Daarby steun willen vinden by groepen die nadrukkeiyk bulten de regeerlngscomblnatle zouden worden gehouden is meer dan redeiyker- wyze kan worden verwacht. Onder die om standigheden zal de nationale figuur die dr. Coiyn op dit oogenbllk naar veler oor deel te zyn behoort, en. gelooven wy. ook zyn wil een breederen opzet moeten wa gen. wy kunnen slechts hopen dat hy, maar ook dat de partyen zich zullen we ten te verheffen boven de engere party- politiek die in het verleden de politieke strategie heeft bepaald. Het land vraagt thans om meer dan dat. De „Maasbode" (R.-K.) hoopt, dat dr. Coiyn den moed zal hebben, te streven naar de formatie van een rechtsch parle mentair kabinet en vervolgt: „Dat zou waarborgen, dat wy een regeering zullen krygen, die i n principieele homogeniteit een bron zal vinden voor de noodige kracht en die te midden van den grooten econo- mischen nood ook voldoende oog zal hou den voor de geesteiyke oorzaken van de tegenwoordige ellende en voor de hoogere waarden in ons volksleven, die thans zoo makkeiyk op den achtergrond geraken." Het blad herinnert aan de radio-rede voeringen van dr Colijn zelf. van den Christ.-Historischen leider, jhr. De Geer, en aan het betoog van mr. Van Schaik en besluit: „Dit alles doet ons te meer verhopen, dat dr. Coiyn zal pogen te formeeren. een rechtsch parlementair kabinet, dat met voldoende zekerheid op hechten en een- drachtlgen steun de regeering zal aan vaarden: dat zal mogen staat maken op de noodige opofferingsgezindheid; dat in zyn bestaan niet zal worden bedreigd door persooniyke gevoeligheden of door mee- ningsverschil in den boezem van de par tyen. waarop het steunt: en dat ook voor zijn sociaal beleid zal mogen rekenen op een open oog voor hetgeen de komende tyden vragen zullen." De „Nederlander" (C.-H.) merkt op, dat de opdracht tweeerlei betreft: den man en de zaak In beiderlei opzicht is het blad dankbaar voor deze daad van de Koningin en het verheugt zich over den steun, door deze opdracht verleend aan onze constitu- tioneele Instellingen. Wat de uitvoering van de opdracht aangaat schrijft het blad: Theoretisch is er meer dan één moge- lukheid om by de huidige samenstelling van de Kamer tot 'n parlementaire meer derheid te geraken. Lezen wy de opdracht goed, dan is de formateur vry om naar eigen inzicht uit deze mogeiykheld te kie zen. Ja. hy schynt vrij te zün om het met meer dan één mogeiykheid achtereenvol gens te beproeven. Indien een eerste po ging niet slagen mocht. Over hetgeen wy gewenscht en aange wezen achtten, hebben wy een en ander gezegd, wy zullen ons wel wachten om in dit stadium nader te schryven en aldus den formateur van advies te dienen. Hy is mans genoeg om de situatie te beoordeelen en om zyn beslissing te nemen uit eigen kracht. Maar een woord tot de politieke partyen schynt wel op zyn plaats. Er is nu een man. die in zyn pogen door een breede volksovertuiging wordt gedra gen. Er is nu kans op een parlementair kabinet. Derhalve moet het thans zoo maar eenigszins mogeiyk slagen. Alle kringen, die tot medewerking wor den genoodigd wie het dan ook zyn zullen het maximum van medewerking moeten verleenen. Behalve wat een vol strekt beginsel omvat zal nu alles, wat splitst, terug moeten treden. Er is natio naal werk te doen. Wie wordt geroepen, zal zich tienmaal moeten bedenken, eer hy om redenen van niet-volstrekt-supe- rieur gehalte de vlotte en gedegen samen werking stoort. Om het parlementair stelsel. Om het na tionale belang. En ook om de zwaarte van de opdracht. Want men vergete niet, in welk een ont wrichten tyd. moreel en economisch en fi nancieel de nieuwe regeering zal moeten werken: hoe krasse maatregelen noodig zullen zyn; hoe moeiüjk het wezen zal. den weg te vinden, dien te gaan. dien tot het einde toe eensgezind te gaan. Wie thans de zwaarte van de opdracht op zyn schouders neemt, heeft reeds daar door zich het recht verworven van zoo trouw mogeiyken steun." KNECHT SLAAT ZIJN PATROON NEER. Omdat deze een aanmerking maakte. In een loodgieterszaak aan de De Clercq- straat te Amsterdam heeft gistermiddag een loodgietersknecht zyn patroon neer geslagen. De patroon had den knecht een aanmerking gemaakt, welke dezen niet beviel. In woede ontstoken greep hy een yzeren plaat en sloeg met den scherpen kant ervan zyn baas meermalen op het hoofd, waarop de getroffene ineenzeeg en bewusteloos bleef liggen. De dader nam daarop de vlucht. Het slachtoffer werd door den genees kundigen dienst naar het Binnengasthuis vervoerd en daar opgenomen. Het bleek, dat de patroon op twaalf plaatsen min of meer ernstig aan het hoofd was verwond. De politie zoekt naar den dader. Msb. RECLAME. VIER WAGONS VAN GOEDERENTREIN UIT DE RAILS GELOOPEN. Gisteravond omstreeks half negen is op enkele honderden meters afstand van het station Sliedrecht een viertal wagons van een goederentrein, komende uit Kesteren, door tot nu toe onbekende oorzaak op een wissel uit de rails geloopen. De gederail leerde wagons kwamen dwars over de beide sporen te staan, zoodat het spoorwegver keer ter plaatse geheel werd gestremd. Onmiddellijk werden maatregelen geno men om de vertraging zoo gering mogeiyk te doen zyn, terwijl door personeel uit Dordrecht en Sliedrecht met het oprui- mingswerk werd begonnen. De reizigers uit de richtingen Dordrecht en Gorinchem moesten op de spoorbaan de treinen ver laten en zich te voet naar "net station be geven, om vandaar verder te worden ver voerd. Persooniyke ongevallen deden zich niet voor. BRAND. Tijdens afwezigheid van de bewoners, behalve de dienstbode en een vierjarig kind, die bytyds konden worden gered, brak gisteravond laat brand uit in de ver lofzaak van den heer van Vessum in de Kanaalstraat te IJmuiden. Aanvankeiyk liet de brand, waarvan de oorzaak nog on bekend ls. zich ernstig aanzien, zoodat ook de belendende perceelen moesten worden ontruimd. Door de brandweer uit Velzen werd het vuur met kracht bestreden, zoo dat de schade beperkt bleef tot het bin nenhuis. Niettemin is de schade aan meu bilair etc. nogal belangrijk. NACHTELIJKE INDRINGER. DIE VERJAAGD WERD. In den nacht van Zondag op Maandag hebben de bewoners van Stoffels' Maga- zynen te Geleen eenige bange en gevaar lijke oogenblikken beleefd, die dank zü de tegenwoordigheid van geest eener vrouw geen kwade gevolgen hebben gehad. Tegen drie uur dien nacht ontwaakte het kindermeisje der familie; zy zag toen in haar slaapkamer een man, die bhjk- baar niet veel goeds in den zin had. Ont zet van angst, durfde zij zich niet ver roeren. Onder de woorden: „Ik ben verkeerd", ging de indringer door een tusschendeur naar het slaapvertrek der echtelieden, dat op dezelfde verdieping ligt. De vrouw des huizes ontwaakte vanwege het lawaai, zag den inbreker voor zich staan en wekte haar man die in diepen slaap verzonken lag. De man kon zich aan vankeiyk niet direct oriënteeren. De inbreker liep ondertusschen naar de andere zijde van het ledikant. Daar hief hy een bankwerkershamer omhoog en zwaaide ermee als wilde hy den man te ïyf. De echtgenoote zag wat er ging gebeu ren. In alleryi greep zy een schemer lampje, dat naast het bed stond en sloeg daarmede den indringer op 't hoofd. Hierdoor miste de slag met den hamer zyn doel. De man, nu ook klaar wakker, sprong uit het bed en begon een worsteling met den vreemden man, die spoedig den ha mer moest afgeven. De vrouw had intusschen een raam ge opend en was om hulp gaan roepen. Een beambte van den nachtveiligheids dienst en twee politie-agenten kwamen toegesneld. Zy kwamen naar binnen, door zochten het huls, maar konden den boos doener niet meer vinden. Alles werd on der zocht. Het bleek tenslotte, dat de in dringer door het privaat-raampje moest zyn ontkomen. Hbld. voorkomt het leelijke verkleuren der tanden en een onwelriekenden adem. 250 EEN INCIDENT AAN DE GRENS. Een vyftal soldaten van het 17e reg. infanterie te Venlo profiteerden Maandag van den vrijen middag, welke hun in ver band met den verjaardag van Prinses Juliana was verleend en ondernamen een fietstochtje in de richting der Duitsche grens. Toen de soldaten op eenigen af stand muziek hoorden van een kermis, reden zy door de bosschen in de richting van het geluld. Eensklaps zagen zü twee Duitsche douanebeambten. Op hun nade ring namen de jongens de vlucht, waarop de Duitschers het vuur op de soldaten openden, evenwel zonder hen te treffen. Drie hunner, H. O., en K. P. en C. L. uit Amsterdam, konden over de grens ont komen, maar de 20-jarige C. v. d. O. uit Amsterdam en J. van E. uit Geldermalsen werden gegrepen en door de Duitsche douane in arrest gesteld. Na onderzoek zyn zü gistermorgen uitgeleverd en naar hun korps teruggebracht. Vad. BUITENLANDSCH GEMENGD. VANDALISME IN SPANJE. Te Huelva hebben jeugdige socialisten een kerk in brand gestoken. Verscheidene kostbare schilderijen werden door de vlammen vernield. Stakende havenarbeiders te Las Palmas i taken eenige pakhuizen in brand. De po litie maakte van haar vuurwapenen ge bruik, waarby een arbeider werd gedood. Te La Coruna hebben gisteren arbeiders alle vensters van het Duitsche consulaat ingeworpen. ERNSTIGE VLIEGTUIGONGELUKKEN. Op het oefenterrein van het derde regi ment vliegers van Tsjecho-SIowakye heeft een ernstig vliegongeluk plaats gehad. Twee militaire vliegtuigen waren opge stegen voor een oefenvlucht, waarbij een luchtgevecht zou worden geleverd met zoogenaamde machinegeweren. By een aanval geraakten beide vliegtuigen met elkaar in botsing. Een der toestellen stortte neer. De bemanning kon zich door gebruik te maken van een parachute uit het reeds brandende vliegtuig redden. De piloot liep lichte brandwonden op. Het tweede toestel geraakte daarna eveneens in brand, waarby de bestuurder om het leven kwam. De waarnemer wilde met een parachute uit het toestel springen; de parachute ging echter niet open en de waarnemer viel met het wrak van het vliegtuig te pletter. Het deeriyk verminkte ïyk is ge borgen. De Italiaansche militaire luchtvaart heeft twee ernstige vliegongelukken te betreuren, waarbij vier personen om het leven zyn gekomen. Bij Udine is een jachtvliegtuig en by Livorno een bom bardementsvliegtuig in zee gestort. OVER BOORD GESLAGEN. De Engelsche minister van koloniën deelt mede. dat een radiobericht ontvan gen is, waarin wordt medegedeeld, dat Carey de kapitein van de ..Discovery H", het schip, dat zich bezig heeft gehouden met wetenschappeiyk onderzoek in de arctische gebieden, op 2 Mei ter hoogte van Ouessant over boord is geslagen en verdronken. Carey had zün tweede reis rondom het Zuidpoolgebied büna voltooid. AUTO-ONGELUK. Een vrachtwagen, waarin 17 leden van een Kriegerverein gezeten waren, is tydens de terugkeer van 1 Mei-festiviteiten in Neustettin tegen een boom gereden en daarna in een sloot langs den weg ge stort. Alle inzittenden werden op straat geslingerd, waarby y3 hunner deels ern stige verwondingen bekwamen. Zy werden naar het ziekenhuis overgebracht, waar een hunner aan de gevolgen overleed. De oorzaak van het ongeluk schynt te liggen in dronkenschap van den bestuurder. GRANAAT ONTPLOFT. By re vernietiging van oude artilleriemu nitie heeft by Focasani (Roemenië) een ernstig ongeluk plaats gehad. Vier solda ten werden door een explodeerende gra naat gedood, drie ernstig gewond. 289. Het, was een heele intocht. Het koninginnetje dat veel mooie japonnetjes had. Het een heele hoop koffers achter zich aanbrengen. Pietje liep naast haar en hy gedroeg zich erg netjes, zoodat het koninginnetje het heelemaal niet erg vond, dat Pietje haar een arm aanbood. Zoo kwamen ze ln de korf aan en werden de mooiste vertrekken voor de koningin gereserveerd. 290. Den volgenden morgen wilde Pietje evenals zyn vader viytig aan het werk gaan, doch toen ie de deur opende week ie verschrikt terug. Rondom de korf ston den lange rijen gevaarlyke wespen en hemmels en Pietje, die daar al zooveel over gehoord had van zijn vader, waarschuwde de andere byen. NEDERL.-INDISCHE PONDEN LEI De eisch tot aflossing op gondbi gehandhaafd. Gisteren diende voor de recht ba,, I 's-Gravenhage wederom de zaak r; ders van Ponden-obligaties ln de Nederlandsch-Indië tegen Nederla Indië en de emitteerende banken Voor de belangen der obllgatieh, trad op mr. J. W. Dekker te VGi hage, die zyn conclusie van repliek"! tegen de gedaagden. Hierin wordt het door Ned.-lnds I conclusie van antwoord ingenomJ door de mede-gedaagde emitteerende J ken gedeelde standpunt, dat met b in gedeprecieerde ponden zou worden volstaan, bestreden. De eischende party betoogt hoofdzaak, dat aangenomen moet dat de pondenleening, al staat cr uitdrukkeiyke goud-clausule in, eenr leening is. Mr. Dekker voerde verschillende gronden aan. VOOR DONDERDAG 4 MEI. Hilversum, 296 M. AVRO-ulUetj, 8.00: Gramofoonpl. 10.00: m0!3 wyding 10.15: Gramofoonpl. - j Cello-recital door T. v. Houten. Aal vleugel: E. Veen 11.00: KnlpctJ Kinderkleeding 11.30: Zang dcoij. v. d. Eynden. Aan de vleugel: E. Veol 12.002.15: Omroeporkest o. L v. N fJ en Gramofoonpl. 2.30: Gramofoontll 3.00: Naaicursus 3.45: Gramoioonp'I 4.00: Voor zieken en ouden van dage:! 4.30: Vioolrecital door A. Mesritz. AarI vleugel: E. Veen 5.00: Radio-taj voor de kinderen 5.30: Kovacs Latal zyn orkest 6.30: Sportpraatje H a lander 7.00: Vervolg Kovacs Latei 7.30: Jhr. Jan Feith: Nederland-Vi tochten 8.00: Vaz Dias 8.05: Grc- foonpl. 8.45: Omroeporkest o. L cl Treep, met medewerking van A. (viool) en het Liederen- en Orator,J kwartet (sopraan-alt-tenor-bas) - ;j Vervolg Omroeporkest 10.00: jjJ mezzo", blyspel van J. B. Schuil, pT Kommer Kleyn 10.30: Vervolg üduia orkest 11.00: Vaz Dias 11.10-13 Gramofoonmuziek. Huizen. 1875 M. 8.00: KRO - lid NCRV 11.00—2.00: KRO. Hierna Kr; 8.009.15 en 10.00: Gramofoonpl] 10.15: Morgendienst o. 1. v. Dr. P. BotiJ maker 10.45: Gramofoonpl. lijf Godsd. half uur 12.15: Orkestconci| Gramofoonpl. 2.00: Handwerken. 3.003.30: Vrouwenhalfuur 401. bellezing door dr. C. Bouma, met za werking van mej. C. de Jager i zanp J Fr. Reymerink (orgel) 5.00: Piacwtf tal door mevi\ A. J. v. Duin—K 5.45: Cursus handenarbeid voor de|i„ 6.15: Causerie 6.45: Knipcura- 7.15: Ned. Chr. Persbureau 7.30.,:c Weekoverzicht door C. A. Crayé t 11.15: Het Chr. Radio-koor onder teil van J. Couvée en het versterkt N'Cal Klein-orkest onder leiding van P. r. I Hurk Van 9.009.30: Filmpraatje I C.a. 10.00: Vaz Dias 11.15—11.30; mofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 9.35: Morgein! ding 9.50: Tydseln, Berichten - 1U| Orgelspel R. New 12.05: Het Param:: Astoria-orkest o. 1. v. Anton 12.50.1 Coventry Hippodrome-orkest o. 1. v Shadwell 1.20: Voor de scholen 1 Vesper 3.10: Voor de scholen Emilio Colombo en zyn orkest Northern Studio-orkest 4.35: Klr(e| uur 5.20: Berichten 5.50: Pianosonates door Fr. Merrick Spaansche causerie 6.40 en 6.50: Li- gen 7.20: BBC-orkest o. 1. V. E. Baiti^ 8.20Tijdsein, Berichten, Lezkj - 8.55: Radiotooneel 9.50: Korte D. j| 10.05—11.20: Het BBC-DansorkesUi| v. Henry Hall. Parijs „Radio-Paris", 1724 M. 1® Gramofoonpl. 11.50: Concert dooi k Omroeporkest 5.50: Gramofoonpl-- 6.40: Orkestconcert 7.20: Radio-tooa^ 8.50: Gramofoonmuziek. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1® Concert uit het Bellevue-Strandhotel 2.204.20: Omroeporkest en soltsteD o.l v. Gröndahl 7.35: „Der Lindbergh" van K. Weill. Solisten en orkest o. L Th. Jensen 8.50: Saxofoon-recital dos W. Olessen 9.35: Weensche muziek o v. F. Mahler 10.20—11.50: Dansmuza| uit „Rltz". Langenberg, 473 M. 6.35: Grsi foonpl. 11.20: Concert o. 1. v. Ereuer- 12.20: Concert door het Duisburger IE' künstler-orkest 3.50: Concert o. LJ Wolf 6.20: Stunde der Nation Harz" 7.25: Concert door Bandoneon-l Ensemble met medewerking van sollstjl 7.50: Zie Brussel 338 M.: 9.55—11®T Populair concert o. 1. v. Eysoldt. L Rome. 441 M. 8.05: Amerikaans» I symphonische muziek o. 1. v. ffen^l Janssen. Brussel. 508 en 338 M. 503 M.: U-®| Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 12.30: Gramofoonpl. 4.20: dito W»-L „La Paix", naar Aristophanes van nets''I mann. Muziek van André 5.50 en 6,11,1 Gramofoonpl. 7.20: dito 7.35. Lite; rair programma 8.30: KooTConcert a-I Luik o. 1. v. M Dambois 9.30: Dananfl ziek uit St. Sauveur 338 M.: "-;T Gramofoonpl. 12.30: Omroepkleino." I kest o. 1. v. Leemans 7.20: Gramofoosjl platen 7.50: Europeesch concert I Finland. Sibelius-Programma M Gramofoonmuziek. L Zeesen. 1635 M. 7.20: Dansmun»! door Arthur Damp's orkest 8.10: ^°®'l jaarsgediehten 8.30: Vervolg dans®"! ziek 9.20 en 10.05: Berichten 102»-1 11.20: Dansmuziek. GEMEENTELIJK RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF le programma: lederen dag van 3--' I uur: Hilversum. I 2e programma: lederen dag van 8— I uur: Huizen. 3e nrogramma: Donderdag 4 Mei: 8.00—13.20: Lange» l berg: 13.20—14.20 North Regional; 16.20 Kalundborg; 16.20afloop: cru, sel (VI.) Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10