74sle Jaargang DINSDAG 2 ME! 1933 No. 22429 STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. - EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: Cts. ner regel voor advertentlèn uit Lelden en plaatsen tar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle idere advertentlèn 35 Cts per regel Kleine Advertentlèn [sluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts I een maximum aantal woorden van 30 Jcasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van ["even 10 Cts porto te betalen - Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden per 3 maanden t.2.35; per week f 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 1.2.35 portokosten. immer bestaat uit DRIE Blade* EERSTE BLAD. DE R.-K. HOOGERE BURGERSCHOOL. heden plechtig geopend. Heden is de nieuwe op het voormalige hof-terrein aan de Marienpoelstraat _huwde Roomsch-Katholieke Hoogere I Burgerschool plechtig geopend. Te onge- 1 9 uur droeg de Deken van Leiden, de heer Homulle, in de Kapel een plechtige Hofemis op. waarna te elf uur in de Aula I oer school een feestvergadering werd ge- houden. De voorzitter der schoolvereni ging Pastoor Beukers opende het samen- rijil met den Christelijken groet, in het Itet de wonderbaarlijke geschiedenis der HBS. releveerend. Bestaat de H.B.S. slechts 6 jaar. toch is zij reeds ouder dan 50,fcoewel toen slechts de hoogste en laag- stéplasse bestonden en dan nog in twee niet aan elkaar grenzende gemeenten. In del loop der jaren strekte de school zich echter over Leiden en 16 omliggende ge meenten uit en ook toen was het wonder- balrlijk. wanneer men nagaat, dat als di recteur een Jezuit als onder-directeur een Frliclscaner en als huisheer een Schout bij-Nacht optrad! Thans echter is uitbrei ding van het onderwijs mogelijk geworden en zoo spoedig mogelijk zal dan ook aan de HE S. een Literair-Economische afdee- lirvg verbonden worden; het samengaan van school en klooster met als middelpunt de kapel kan niet anders dan gunstig wer ken op het geheel. Dank bracht spr. aan Departement van Onderwijs voor de ïBeende medewerking, aan Leiden en de ^Bggende gemeenten voor de subsidies. Eldsche en andere parochies voor de ksche collecten Voor het tot stand- hte werk komt den architecten de e lof toe; doch ook aannemers en BBer-aannemers verrichten kranig werk enltoonden zich vooral in de laatste weken luntende vaklieden. Een eere-saluut ht spr. voorts aan pater Keyzers. den leersten directeur dank aan Schout-bij- Mecht Van Buuren, den provinciaal dei- Paters Franciscanen en alle aanwezigen. Namens den Minister van Onderwijs, en Wetenschappen bracht mr. De Boer diens gelukwenschen met de totstandko- f mine der school over. Gezien de tijdsom standigheden is de dag van heden zeker een dubbele gelukwensch waard. Meer dan 25 aanvragen bleven de laatste jaren on- p vervuld; de nieuwe Leid=che R.-K H.BS. kwam echter tot stand. Mr. De Boer be sloot met den wensch dat dit prachtige gebouw tot in lengte van dagen mag strek ken tot heil van de R.-K jeugd uit Leiden Omstreken. Burgemeester Van de Sande Barhuyzen bracht vervolgens de gelukwen schen van het gemeentebestuur van Leiden over, er op wijzende dat de drie weke- L IJjksche raadsverslagen getuigen het het TOor een gemeentebestuur steeds moeilijker wordt een ieder het zijne te geven en alle rechtvaardige wenschen n te willigen: in f alles is het Leidsche gemeentebestuur ech ter consequent. Te grooter kan de geluk wensch aan het kranige bestuur zi.in dat ondanks de tegenslagen en de moeilijkhe- r, den bouw tot een goed einde wist te engen de gemeente Leiden een Drach tige instelling op Onderwijsgebied waarop *i.i met trots kan neerzien rijker makend. Gehoord de geschiedenis der school en ge- tien haar bloei kan van de toekomst slechts het beste verwacht worden Het gemeen tebestuur van Leiden stelt de opriebt-ng der school dan ook op hoogen nrijs Een dergelijke voleindiging van een van parti culiere zijde aangevangen werk verdient dan ook meer waardeering dan de vervul ling van een overheldsplicht. De derde spreker, de Inspecteur van het Middelbaar Onderwijs in het ressort Leiden de heer Koops. herinnerde er aan dat reeds een maal het eindexamen ts afgenomen: alle candidaten slaagden toen ondanks de be krompen inrichting der voormalige school waar niet alleen de leeraren maar vooral de vakleeraren en de directeur zich moes ten behelpen Dat desondanks een derge lijk gunstig resultaat werd vjrkregen pleit voor de wijze van lesgeven. Den wensch uitsprekend, dat onder God's besten zegen directeur en leeraren de leerlingen door het .aankweeken van inspanning klaar zullen maken voor den steeds zwaarder worden den strijd om het bestaan en zoodoende oovoeden tot goede staatsburgers besloot sp~. zijn gelukwensch. Namens de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs te Leiden voerde vervolgens Prof. Keesom bet woord, die voorzitter, bestuur, directeur en leeraren hartelijk geluk wenschte met de totstand koming van de nieuwe school. Als ouder van een der leerlingen sprekend namens het onder leiding van den Burgemeester 'van Alkemade opgerichte comité van '[ouders was het prof. Keesom een genoegen den directeur in den vorm van een enve loppe de middelen te kunnen aanbieden gvoor een huldeblijk der ouders. W Pater Caminada provinciaal der pa- Franciscanen bracht allereerst hulde aan pater De Goede, die steeds alles in het werk heeft gesteld de school op te voeren. Na uiteengezet te hebben op welke gronden de Minnebroeders zich thans ook belasten met de leiding van het onderwijs, besloot spr. met den wensch dat onder den zegen van Sinte Bonaventura den schutspatroon der school het den leera ren zou mogen gelukken de leerlingen op te voeden in de wijsheid maar tevens in het hoogere; zoowel tot goede staatsbur gers maar ook tot Godsvruchtige Katho lieken. Ds. Broekstra voerde hierna namens het bestuur der Chr. H.B.S. het woord, dan kend voor de ontvangen uitnooaiging ge tuige te zijn van den bloei der R K. H.B S. Na gewezen te hebben op de eenheid, welke zich bevindt in het onderwijs op de R.K. en de Chr. H.B.S., besloot spr. met den wensch, dat de R.K. H.B.S. in de komende jaren steeds drukker bezocht moge worden, zoodat de directeur en leeraren steeds meer jonge menschen kun nen opleiden tot krachtige mannen in deze maatschappij als bolwerk tegen het steeds sterker wordend verlangen naar revolutie. Deken Homulle zeide vervolgens met bui tengewoon genoegen de plechtige Hoog mis te hebben opgedragen; den Heere daarbij bijzonderlijk voor de leeraren een geest van wetenschap en wijsheid en vreeze des Heeren afsmekend, opdat zij de leerlingen kunnen vormen tot even wichtige menschen met krachtige karak ters en voor de leerlingen een geest van inzien en bewaren van het geleerde, op dat in alles God's Heilige Naam moge worden geeerd. Spr. besloot met den wensch, dat de zegen overvloedig moge zijn voor leeraren en leerlingen, zoodat gedurende een lange reeks van jaren jongelieden mogen worden opgeleid tot goede Katholieken en trouwe aanhangers van H.M. Koningin Wilhelmina. De Rector van het Leidsche gymnasium, dr. Bosselaar, wenschte directeur en leerra- ren geluk met de opening van de nieuwe school, wijzende op de gelijkenis van de oude R.K. H.B.S. met het gymnasium Hoe groot de verschillen ook mogen zijn, beide instellingen dragen bij tot hetzelfde doel, de opheffing en opvoeding van de jeugd. Tenslotte sprak dr. Bosselaar den wensch uit, dat de samenwerking ook in dc toe komst op dezelfde prettige wijze moge ge schieden als voorheen en dat de resul taten dezelfde moge blijven Pater De Goede tenslotte dankte aller eerst God voor Zijn goede gaven in den vorm van deze wondermooie school, er vervolgens aan herinnerend hoe 6 jaar geleden temidden van een groepje van 20 leerlingen niemand dit zou hebben durven droomen. Sprekend van de R.K. H.B.S. kan het niet anders of in de eerste plaats wordt de naam van Pastoor Beukers genoemd. Hij was het die den juisten blik had op alles en altijd al zijn krachten in dienst stelde van de H.B.S.. en op stille cn be scheiden, maar hoogst werkzame, wijze tot den bloei der school bijdroeg. Toen de bloei der school verandering van gebouw noodzakelijk maakte wierp de crisis reeds haar schaduw vooruit. Dank zij de adviezen van mr. De Boer werd de aangevraagde bouwsubsidie echter verstrekt. Schout-bij- Nacht Van Buuren bracht spr vervolgens dank voor de humane en sympathieke wijze waarop hij als huisheer is opgetre den. Ook pater de Goede sprak dan den hoop uit dat de samenwerking met de andere instellingen van M. O. hier ter stede dezelfde moge blijven. Vervolgens herdacht spr. den het vorig jaar overleden pater Bernsen. den buitengewonen hoog leeraar en opvoeder bij de gratie God s. Zijn heengaan beteekent voor de school waarschijnlijk een onoverkomenlljk ver lies; het ernstig streven der leeraren zal het echter zijn in zijn geest voort te wer ken. Het feit dat deze ter gelegenheid van de opening der nieuwe school een Mis kelk schonken, waarborgt den ouders dat niet verzuimd zal worden de leerlingen tot geloovige Katholieken op te voeden. Nadat Pastoor Beukers alle sprekers hartelijk dank had gebracht voor hun goede wenschen verklaarde hij de school voor geopend, waarna de talrijke aanwe zigen. w o. wij den wethouder van onder wijs. mr. Tepe. den chef van de afdeeling Onderwijs, den heer H. A. Vriend, en ver schillende burgemeester van omliggende gemeente opmerkten, de school bezich tigden. Door de architecten Ir Thunnissen en Hendricks uit Den Haag is een uit- en in wendig fraai schoolgebouw lot stand ge bracht. De op de eerste verdieping gcicgcn kapel werd een juweeltje can devote ar- chitectuui op de ideale wijze de verbin ding vormend tusschen Klooster en school H:t schoolgebouw zelf kenmerk! zich door een stemmige kleurenrijkdom, een zee van licht en lucht en een haast weelderige ruimte. Alle klassen zijn aangibiacnt aan de voorzijde, terwijl de verschillende ruime corridors zich aan de achterzijde uit strekken op elke verdieping schooi en klooster verbindend. Vooral de vaklokalen de schei- en natuurkunde en natuurken- ris cn teekenzalen zijn buitengewoon fraai verzorgd, evenals het scheikunde-practl- cum dat eenvoudig maar doelmatig is in gericht Het in stemmige kleuren uitge voerde schilderwerk werd verzorgd door dc firma Bleys en de Jong. de firma Lan- gezaal bracht de electrische verlichtingen aan; terwijl de firma Doove voor de be kleeding zorg droeg. Het beeldhouwwerk tenslotte is van dc hand van den beeld houwer P. Bieslot. STICHTING „HET LEIDSCHE BROKKENHUIS". Uiteenzetting van het doel der stichting. In een der zalen van „In den Vergulden Turk" hield een dezer dagen het dag. Bestuin van bovengenoemde stichting een bijeenkomst met hare medewerksters en genoodigden. Op deze bijeenkomst, die werd bijgewoond door den Wethouder van Sociale Zaken, Mr. A. J. Romijn, hield Mr. P A. van Toorenburg, voorz. der Stichting, een interessante causerie over het Brok- kenhuiswerk. Wij ontleenen hieraan het volgende: De naam „Brokkenhuis" is van bijbel- sche oorsprong; de Vader der Brokken- huisgedaehte was een Duitscher, nj. von Bodelschwing uit Bielefeld, alwaar het eerste Brokkenhuis werd opgericht. Van Duit-schland uit drong het Brokkenhuis- ïdee het eerste door naar Zwitserland en bestaat te Zürich tot op heden een derge lijke inrichting van belangrijken omvang. Een artikel in het tijdschrift voor Arm wezen, c.a. 10 jaar geleden, gaf den stoot tot oprichting van Brokkenhuizen ook hier te lande, en deze bestaan dan ook behalve te Leiden, ook o.a. te Rotterdam, Amster dam, Groningen en Haarlem, terwijl in onze naaste omgeving dit werk ook ter hand werd genomen te Alphen a. d. Rijn en Wassenaar. Wat het doel der Leidsche Stichting betreft ,deze stelt zich in de eerste plaats ten doel om hulp te verschaffen aan de weinig koopkrachtigen, niet door het geven van geld of hulp in natura, doch door hen in de gelegenheid te stellen niet meer gebruikte meubelen, kleeding enz. na reparatie tegen lagen prijs te koopen. Doordien men de goederen niet cadeau krijgt, wordt het gevoel van eigenwaarde niet ter neer gedrukt, immers men koopt. Wij willen aldus spreker de bemid delaars zijn tusschen hen die te veel, en hen die te weinig hebben, terwijl tevens het doen repareeren der goederen een mid del van werkverschaffing is, zij het dan ook in zeer bescheiden mate. Het brokkenhuis werd c.a. 3 jaar gele den opgericht op initiatief van den Ar menraad, en de eerste goederen werden dan ook opgeborgen op een zolderkamertje van cien Armenraad. Na eenige omzwer ving heeft de Stichting echter de beschik king gekregen over eenige lokaliteiten in het St. Vincentius-Gestlcht aan de Hoogl. Kerkgracht en in Oct. zal het 3 jaar ge leden zijn,, dat de koopers daar voor het eerst hun intrede deden. De Stichting bleek spoedig in een be hoefte te voorzien. Het aantal koopers neemt gestadig toe De medewerking van de ingezetene is ook nog steeds groeiend, dank zij een intensieve propaganda. Spreker zette vcl.Is uiteen dat door middel van een kaartsysteem alle verkoo- pen geregistreerd worden, waardoor mis bruik. zooals het opkoopen van goederen vermeden wordt, Na de pauze hield Mevr. Stiasny een be schouwing over den dagelijkschen gang van zaken in het Brokkenhuis, alwaar een groote schare dames bij toerbeurt be hulpzaam is bij het sorteeren en repatee- ren der ingekomen goederen en bij den verkoop. Spreekster zette voorts uiteen, hoe dank zij de samenwerking met de Gem. Comm. voor Maatsch. Hulpbetoon en Crisis-Comité het mogelijk is geworden ook nieuw goed. in het bijzonder onder goed te verschaffen Een der medewerksters knipt de goede ren, hemden flanellen, enz terwijl naai sters hierin bijgestaan door verschil lende dames de goederen verder gereed maken Vervolgens was het woord aan den Penningmeester den heer B. van Kleef, die aan de hand van talrijke cijfers uiteen zette. waaruit de onkosten van de Stich ting bestaan: de posten huur reparat'»s, ophaaldienst, propaganda, enz, moeten alle bestreden worden uit de opbrengst der goederen. De heer van Toorenburg herinnerde er nog eens aan. dat wij allen en zeker heden ten dage de naastenliefde moe ten betrachten, en besloot met er op te wijzen, dat het Brokkenhuis zeer zeker heeft getoond levensvatbaarheid te heb ben. Wij brengen nogmaals onder de aan dacht van onze lezers, dat zij die goederen voor het Brokkenhuis willen afstaan, zulks kunnen opgeven aan het Secreta- r'aa' Witte S'T"»' 50 1' 2579 681 terwijl zij die in aanmerking willen komen om voor eigen rekening goederen uit het Brokkenhuis te betrekken hun aanvrage (met vermelding van den aard der ver langde xtr.-ev tu. ns ie-, :n J" brievgi bu' v-Het. c. üct- welk gevestigd is Middelweg 30. waarna toezending van een toegangsbewijs ten spoedigste volgt. DE MEIFEESTVIERING DER S.D.A.P. Ds. W Banning spreekt de feestrede uit. In de gistermiddag gehouden feestver gadering der S.D.A.P heeft ds. W. Ban ning uit Bentveld, lid van het Partij bestuur de 1 Mei-rede uitgesproken. De groofé Gehoorzaal was tot in alle hoekjes bezet, toen de neer P. Sasburg een welkomstwoord sprak waarin hij zijn vTeugde uitte over de massale opkomst en zijn onwrikbaar geloof en vertrouwen uitsprak in de komst van het socialisme. Spr. wenschte kracht, moed en wijsheid DR. COLIJN KABINETSFORMATEUR. EEN PARLEMENTAIR KABINET. H.M. de Koningin heeft heden den Minister van Staat, Dr. H. Colijn, ont vangen en hem opdracht gegeven tot vorming van een parlementair kabinet. Dr. Colijn heeft verzocht die opdracht in beraad te mogen houden. toe aan de partijgenooten in het buiten land, die een zwaren strijd moeten voeren en besprak vervolgens het verbod tot demonstreeren op 1 Mei, dat spr. een ge vaarlijk symptoom noemde, temeer waar de burgemeester het zelfs niet noodig achtte zijn besluit te motiveeren. De heer Sasburg eindigde met een opwekking tot een waardige en eendrachtige feestviering. Ds. Banning wees er op, dat al zijn wij hier bijeen om feest te vieren, toch de uit bundigheid ontbreekt. Sedert 1889 wordt op 1 Mei overal gevierd de internationale van den arbeid. Dat is vandaag helaas niet mogelijk. De Meidag heeft iets van zijn allergrootsten luister verloren, niet alleen door uitschakeling van de Duitsche sociaal-democratie, maar vooral door den oproep der Duitsche arbeiders onder de vaan van het Hakenkruis. Ook in 1915 werd de 1 Mei-dag niet onder rooskleurige omstandigheden gevierd, maar toch was er toen het perspectief van den voorbij- gaanden oorlog. Nationaal-socialisme, fas eisme en communisme leggen op dezen dag een zware beklemming. Zeker er zijn er, die zullen zeggen: „Ons socialistisch id -aal laten wij niet kapot trappen, ook niet, door Hitler" (applaus), maar spre kers vertrouwen in de leiders der Duitsche vakbonden is radicaal geschokt. Het cen trale vraagstuk voor nel socialisme is hierin gelegen .Wat blijlt er over om op te herbouwen? En dat is moeilijk, want Hitier laat ssen m.ddel onbenut om het socialisme in de kiemen te vernietigen. Hiervan getuigt ook weer zijn voorschrift om alle socialistische lectuur in het open baar te verbranden. Toch is het volgens spr. onbillijk alleen Hitier den val van het Duitsche socialisme te wijten. Er is door eigen partijgenooten verraad gepleegd. Spreker zoekt de oorzaak hierin, dat te veel aandacht is besteed aan de kwantiteit en te weinig aan de kwailteit; er was te weinig innerlijke kracht en over tuiging. Hel socialisme is uitsluitend een kwes tie van de helft plus één. Op dezen Meidag moeten wij ons allen stellen onder de tucht van ons socialistisch ideaal, waar door slechts innerlijke winst te behalen is. Een tweede oorzaak noemt spr. dat wij de maatschappelijke verhoudingen in de na- oorlogsche jaren niet altijd voldoende hebben onderkend. De kapitalistische ontwikkeling na den oorlog en de maat schappelijke crisis hebben breede groepen der bevolking met verproletariseering be dreigd. Uit deze kringen is de bodem ge legd voor de huidige anti-socialistische beweging welke een man als Hitler op buitengewoon knappe wijze heeft weten te organiseeren. In de derde plaats meent spr. een gebrek aan ernst bij de jongeren in den strijd voor het practische socia lisme te constateeren. Zij hebben de resul taten van hun voorgangers te gemakkelijk aanvaard. Maar ondanks al deze zellcritiek is spr. meer dan ooit doordrongen van de nood- ze -lijkheid van net socialisme Er zijn op het oogenblik drie mogelijk heden: dictatuur van het kapitalisme (fascisme!, dictatuur van het proletariaat (communisme! of sociaal-democratie. De eerste twee zijn voor ons onaanvaardbaar, omdat zij dc persoonlijke en geestelijke vrijheid aantasten. Geen socialist, aldus eindigde spr., behoeft welken vorm van dictatuur ook te vreezen, wanneer slechts het socialisme als een onwrikbaar, levend goed staat in de harten van de millioenen werkers, die de vrijheid zullen liefhebben, (applaus). Deze rede werd voorafgegaan en gevolgd door muziek van Nieuw Leven" en zang van „De Stem des Volks", terwijl een spreekkoor van de A. J. C. een fragment uit .De opstandelingen" van Henriette Roland Holst uitvoerde. De samenkomst werd besloten met het zingen van de Internationale. BINNENLAND. Plechtige opening van de R.-K. Hoogere Burgerschool te Leiden (Stadsnieuws, 1ste Blad). Feestelijke viering van den verjaardag van Prinses Juliana te 's-Gravcnhagc. (Binnenland, 3de Blad). Bezuinigingsmaatregelen bij de Haag- sche Tram-Maatschappij (Binnenland, 3e Blad). Mr. Stcenberghe over het bedrijfsleven en de crisis (Binnenland, 3de Blad). Financieele moeilijkheden te Zaandam (Binnenland 3de Blad). Een adres van het Centraal Blocmbol- lencomité inzake den steun aan 't blocm- bollenbedrijf (Land- en Tuinbouw, 3de Blad). BUITENLAND. Stemming te Genève over de Duitsche politie (Buitenland, 1ste Blad). Viering van het feest van den Arbeid in Duitschland. Rede van Hitier (2de Blad). Het I-Meifeest over het geheel rustig vcrloopen (Buitenland, 1ste Blad). Vragen en antwoorden in het Engclscho Lagerhuis (Buitenland, 1ste Blad). De Duitsche moderne vakbonden door de Nazis opgeslokt. (Tel. Ie Blad). EINDEXAMENS GYMNASIA.. Bij het eindexamen van het gemeen telijk gymnasium op 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 16 en 17 Juni a s. zijn als gecommit teerden aangewezen: dr. C J. Vinkestcyn, oud-Inspecteur der gymnasia, te Wassenaar; dr. J. Wille, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, wonende te Baarn, cn dr. G. Schaake, hoogleeraar aan do Rijksuniversiteit te Groningen; aan wie op 12, 13. 14, 15, 16 en 17 Juni zal worden toegevoegd: dr. W J. de Haas. hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit alhier. Voorts zijn als gecommitteerden elders aangewezen prof. dr. N. J. Krom, prof. dr. J. Droste, prof. dr. F. A. H. Schreinema- kers. dr H D Kloosterman, prof. dr. F. Muller Jzn prof dr. W. J. de Haas, prof. dr G J. Thierry, prof dr. J. H. Kern, prof. dr. L. G. M Baas Becking, prof. dr. C. de Boer prof. dr. B A. van Groningen, prof. R Casimir. prof dr. A D Fokker en prof. dr. P. Ehrenfest, allen alhier. AANBESTEDING. Hedenmorgen is door den directeur van Gemeentewerken, namens B en W. aan besteed het uitvoeren van rioleerings- en bestratineswerken op een terrein ten Oos ten van den Zijlsingel; doortrekking der Munnikenstraat en Oosterdwarsstraat. Ingekomen waren 12 biljetten, waarop als volgt was Ingeschreven: J A en J Brandt, Dubbeldam, f 3200- v. d. Velde en De Jong, 0"estgeest. f 2744: Bunschoten en Zn., HiHleorsberg. f.2489; P Korver, Lelden, f.2467' C Korver. Leiden, f.2399; Tim- mers Lelden, f 2250; Bax en Steenklst, Haarlem, f.2180; Marcelis. Leiden, f.2086; Heemskerk, Leiden, f 2067; Cornet, Lelden f. 2063: v. d. Geer en Stuifzand, Leiden, f 1996 H. Veld, Leiden, f. 1985 Het weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op de crediteurenlljst in het faillis sement G. J Huijzenveld alhier Deze lijst telt 35 crediteuren met een totaal passief van f 2916 02 De baten zijn nog niet vol ledig bekend De voornaamste crediteuren zijn: Llnsen en Derkx f 382 02: H M Ro- senfeld f 506 13 De wethouder van Onderwijs i mor gen verhinderd spreekuur te houden. De Wethouder van financiën is wegens uitstedigheld verhinderd morgen spreekuur te houden. Op verzoek van de politie alhier, is te Katwijk aan Zee door de politie aan gehouden de minderjarige J. de G die naar hier on transport is gesteld. Bij de politie is een onbeheerd ge vonden heerenrijwiel te bevragen Op het Zaterdag j.l. gehouden examen van dc Vereen, van Leeraren in Stenografie en Machineschrijven in Den Haag. slaagde voor Kantoorstenograaf Nederl (130 lettergr. p. min.) de heer H. J. J. Witteman. leerling van het Genoot schap „Kennis is Macht", alhier

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1