CORRESPONDENTIE GOEDE OPL0SS'MGEN ZOO'N STROP! Nu benoort de vacantie weer tot het verleden en is iedereen zeker weer aan het werk gegaan en kan men nog genieten van alle prettige herinneringen van uit gaan, logeeren, pretjes, gasten, enz. enz. Ik las veel over alle mogelijke genoegens en uitgaan in vele brieven deze keer. Nu, met het weer heeft iedereen het ook goed getroffen, daar is geen klagen over. Er is bijna nooit regen geweest, dus echt goed weer om uit te gaan. Even als antwoord op zoo heel vele vra gen hoe het met mij gaat, kan ik vertellen dat ik nu gelukkig vooruitga en 's mor gens en 's avonds al 2 uur mag opzitten, maar verder moet ik nog te bed blijven. Het waren nu weer veel meer brieven dan verleden week, maar toch ontbreken er nog eenige, die zeker nog uit zijn of nog van de vacantie wilden genieten. Alle nieuwelingen zijn weer welkom. Anje de Gelder, aan jou mijn eerste aparte antwoord in deze correspondentie. Helaas is het mijn laatste antwoord, want je moet nu ophouden; het spijt mij heel erg hoor, want je hebt 8'It jaar zoo heel trouw meegedaan, wat heb ik ontelbaar veel gezellige babbelbrieven van je ont vangen. Ik zal je heusch niet vergeten hoor en ik hoop zeker, dat je mij eens komt bezoeken. Laat ik dus maar zeggen: Tot zien, trouw raadselnichtje! Bep Oudshoorn ,zoo, mag jij dus ook ge nieten van de nieuwe fiets, dat is heerlijk voor je. Dat raadsel heeft er al eens in gestaan. Cornelis J. Arbouw, dat was zeker erg prettig hè dat je in de vacantie naar Haarlem mocht. Marie Biesheuvel, stuur de raadsels maar ,dan zal ik kijken of ze geschikt zijn en er nog niet hebben ingestaan. Adé Paul, ja de bollenvelden zullen wel prachtig zijn, je zult wel genoten hebben, toen je er met je vader heenging. Voor mij was het natuurlijk niet zoo bepaald feest met Paschen toen ik op bed lag. Francina, Bald, Dikkie de Wit, wat een alleraardigste teekening hoor, Francina, dat heb je netjes gedaan. Dat was een reuzenwandeling 3'uur, waren jullie niet heel erg moe? Annie van der Valk dank voor je mooie kaart uit Vlaardlngen. Jo Beumer verleden week kwam je brief over de post veel te laat. Je hebt zeker een zwart klein hondje en hebt hem daar om Moortje genoemd. Ja veel bloemen in huis geeft altijd zoo iets vroolijks. Jaantje en Babs v. d. Voet ja ik ben meer dan eens op eene bloemententoon stelling geweest, dus ik heb wel meer vele mooie bloemen bij elkaar gezien, dus ik begrijp dat je hebt genoten Jaantje. Wel Babs dat Is heel aardig dat je voor je nieuwe poppekind mag werken op 'school. Zorg je goea voor die lieve konijntjes. Tineke Nuyt heb je prettig in Leiden gelogeerd? Dat vind ik nooit erg als iemand eens niet inzendt, en zeker niet als het vacantie is. Carollentje Verbiest zoo, woon je op een bloemisterij? ja dan zit jij altijd te mid den van de bloemen, houdt je er ook veel van? Aaltje, Boukje, Adrianus van Vliet, zoo, waren jullie uit logeeren, nu dan sprak het van zelf dat er eens een keertje werd overgeslagen Gaan jullie alle drie naar die zanguitvoering? Drietal Kret, mag nu voortaan viertal Kret worden, want natuurlijk is Corrie mij ook welkom, ik feliciteer haar wel met haar 7en verjaardag. Hendrika de Ren, wat heerlijk dat je weer buiten mag komen. En heb je zoo heel prettig bij je Opa gelogeerd en zoo genoten van het kleine nichtje. Tonnle de Haas. je behoort tot je 11e jaar tot de kleineren. Tine van der Star, ik begrijp dat je erg blij bent met de 6 jonge hondjes van Tommie. Mag je ook een van de kleintjes houden of zoek je voor alle 6 een goed tehuis, Willy en Suze Kok, jullie krijgen dus al vast een van die 6 kleine hondjes. Ik heb Je anecdote nog niet gevonden. Conny van Vliet, als je dit leest behoort je verjaardag al tot het verleden, nog wel gefeliciteerd en ik hoop dat Je een vroo- lijken dag had, je had zeker nog vacan tie niet waar? Jitske en Marietje van Akker, neen ik mag nog niet uit. maar wel wat langer opzitten. Voor je moeder is het natuurlijk minder druk in huls als de vacantie weer voorbij is en de jeugd weer naar school is, dat begrijp Ik best hoor. Ik hoop voor jul lie dat er goede rapoorten zullen komen. All de Blauw zoo ben je naar Hillegom geweest, daar zijn prachtige bloembollen- velden, dat weet ik wel, ik ken Hillegom ook wel. Drietal Mulder, is Nellie ziek, wat scheelt er aan? moet ze in bed liggen? Ik hoop dat ze gauw weer beter zal z,jn. Jo en Tieleman van der Linden, zijn jul lie prettig naar Amsterdam geweest. Het was mooi weer Zondag. Als je raadsels en anecdotes hebt. mag je ze wei eens sturen, dan kan ik ze vast eens nakijken. Joke Kouw, je bloemen waren heel mooi hoor en zijn eenige dagen goed gebleven. Heb je 4 dagen bij een vriendin in Sassen- heim gelogeerd, dat was heerlijk. Het heeft hier maar een heel klein beetje ge sneeuwd. Nicolaas Liebert ,in het begin der cor respondentie heb ik verteld hoe het met mij gaat. Ik heb hier geen radio dus ik kan ook niet luisteren of jullie mooi zin gen. Waar was 2en Paaschdag die groote wandeling naar toe? Kan je kleine zus ook al flink wandelen. Jacobus en Leendert Moraal, nu bij mij brandt de kachel ook lekker, die is nog niet uitgeweest, en toen het veel zachter was, stond 't raam altijd open. Neen nu is het nog heusch geen weer voor jullie om in zee pootje te gaan baden, je zou ziek worden. Jannie Neuteboom is de verkoudheid niet erger geworden, ga je gewoon naar school? Kijk maar in het begin der corres pondentie, dan weet je hoe of het met mij gaat. Rietje Trap nog wel gefeliciteerd met je verjaardag. Veel plezier gehad dien dag? Bevalt de nieuwe vulpen je goed? je schreef er al heel netjes mee. Marietje Laterveer je zag zeker al bij de goede oplossingen al dat ik je brief verle den week te laat kreeg. Gelukkig dat al dat boren in tanden en kiezen nu is afge- loopen. Dat was een meevaller hoor dat je toen nog een boek won bij dien wedstrijd. Jammer dat het hondje niet terug is ge komen Jan van der Mark, stuur mij dan maar eens een raadsel, dan zal ik kijken of het goed is. Dat geloof ik ook dat echt mooi zacht weer mij goed zou doen. Rie Oudshoorn, ik wist al door de andere nichtjes uit Warmond, dat je uit logeeren was in Koudekerk. Het was best hoor, dat Je verleden week oversloeg, er ontbraken er toen velen. Drietal de Geus, ik antwoord toch maar aan alle drie al was G. er nu niet bij, doordat hij uit logeeren was. Prettig feest gevierd? en is er mooi gezongen? Is het zóó heerlijk bij je grootmoeder, gaan jullie er zoo graag heen? Marjanna en Marius van den Anker, dat was een vergissing hoor Marius, want ik had je wel opgeschreven. Het is erg jammer dat het weer zoo guur is. nu kan ik niet altijd met open raam liggen. Annie Werter. o kleine hondjes kunnen zoo heerlijk spelen, dat zie ik ook zoo graag, vroeger in mijn ouderlijk huis had den wij er ook dikwijls Kriieen ze nu al vleesch, kunnen ze dat al bijten? Heiltje Dorrepaal. hoe is het met je hand, doet het veel pijn? ik begrijp dat schrijven nu moeilijk is. Nelly Kalshoven, ik ben niet 10 April, maar 10 Maart jarie geweest. Ik lig al vanaf begin Februari te bed. Janny Ravensbergen, dat was een mooie fietstocht hoor. en mooi om daar alles te zien op Schiphol, neen ik ben er nooit geweest. Ik zou zeker graag eens zijn gaan luisteren naar het zingen, maar ik mag niet uit. Annie Zaalberg, wat heb Je een groote wandeling gemaakt op Paschen en nu heb je de bollenvelden al wandelende mooi kunnen zien. nog beter, dan dat je er in een auto langs vliegt. Ja, ik kreeg veel gezellig bezoek op Paschen dat was prettige afleiding. Lilly van der Leeuw, ik verlang er erg naar dat ik weer uit mag en dan ga ik ook naar dat mooie park, daar is het zoo heerlijk rustig. Die kleine boschjes Ken ik ook. daar zijn zooveel vogels en zie ik ook dikwijls een eekhoorntje. Mien Planjer, ja hoor, nu zal ik wel wat kunnen gebruiken van wat je mij stuurde. Corrie Delfos, wat vind ik dat heerlijk voor je. dat Je nu met Mei weer halve dagen naar school mag gaan. Heb Je elf maanden niet kunnen gaan. dat was lang hoor. Ik weet er alles van hoe akelig of het is om ziek te zijn en hoe heerlijk als men dan weer beter wordt. Mocht je zusje niet uit in den wagen ook niet als ze lekker warm wordt ingestopt. Arle en Jan de Graaff wat een flinke lange gedichten kTeeg ik weer. mij moest toch ook alles worden verteld over den verjaardag van Arte en over het fietsen van Jan, waar hij erg van schijnt te ge- GOEDE OPLOSSINGEN DER R.iaj ONTVANGEN VAN: Jo Beumer (brief de vorige week tt ontvangen), Marietje Laterveer verleden week veel te laat ontvaj Bep Nieboer (brief verleden week ontvangen), Jaantje van der Voet van der Voet, Jo Beumer, Rlka de C Bep Oudshoorn, Annie van der Klom cobus Nieboer. Cornelis J. Arbouw, Biesheuvel, Mien Planjer, Andries Antje de Nie, Adé Pool, Maartje i wiem. Lies Schenkeveld. Ali Varke, Francina de Wit. Bald de Wit. Dikl Wit, Annie Harteveld, Daniël vat Steen, Tineke Nuyt. Corry van Dru' van Driel. Carolientje Verbiest. Marie kaar. Vic Stokhuyzen, Wim Stokhs Aaltje van Vliet, Boukje van Vüet nus van Vliet. Tine van der Star, Kok, Willie Kok. Nico Kret, Celia Hans Kret, Hennie de l'Ecluse, Het de Ren, Tonnie de Haas. Johannit cobus Planje, Annie Werter, Chns Eggink, Jannie Neuteboom Tweetal P; (voortaan de voornamen alsjeblieft i schrijven), Conny van Vliet, Anje de der, Rietje Trap, Mientje van Riet, rietje Laterveer, Kees Hissink. Trudy net, Bep Planje, Martin van der Adriana Struik, Lilly van der L Rika Klapwijk, André Klapwijk, Jat Varkevisser, Jan van der Mark, Rie 0 hoorn, Dorus de Geus, Keesje de Gerda Spiecker, Annie Zaalberg, Mat, van den Anker. Marius van den i Corrie Delfos, Heiltje Dorrepaal. Kalshoven, Dirkje Geertrui de pooy.l Johannes de Rooy, Janny Raven-;»: Viertal Prenen (voortaan alsjebliei voornamen voluit schrijven», Jo val Linden, Tieleman van der Linden, J Mulder, Hendrik Mulder, Nellie tl Reinier den Hertog, Annie den K Wim Kruit. Adrie van Nood, Al Blauw. Johan van Nood, Maurits v Ans Vollenga, Rietje Vollenga. Jam Moed, Rie de Moed. Arie de Graaft de Graaff. Jacobus Moraal, Leendert raai. Jan Koevoet. Nicolaas Siebert. i Cornelia Stikkelorum. Rie Rail Prijna Hartevelt. Janny Hartevelt Kouw, Jitske van Akker. Marletji Akker. Wiesje Baart (je brief kwaii dat ik de correspondentie al had öigd. Neen hoor. ik mag nog niet ui: zal nog wel een poosje duren. Je liet mooie tocht gemaakt naar de bloerak velden, ia hoor ik zou er ook wel var len genieten, dat heb je goed geratte „Kom Hansje, ruim nu netjes opf Zeg Vader goedennacht! 'k Heb 't klokje zeven nooren slai En dusje bedje wacht!" Ja, als het klokje zeven slaat, Dan is 't met spelen uit! Hans zucht eens, bergt zijn bouwdoos Maar plots'ling lacht de guit. Den dag daarop 't wordt donker' De klok loopt dus naar zeven! Zegt Hansje met een blij gezicht „Mams, luistert eens even! Toe Mammie, doe me een plezier En zet het klokje stil. Dan kan ik blijven spelen toch Zoo lang ik zelf maar wil! 't Wordt dan geen zeven uur, hè M De klok kan dan niet s'aan! En 'k hoef dan niet, hé Mammie-Ik Zoo vroeg naar bed te gaan'" R. WIN» (Nadruk verboden). nieten, ja pas nog maar op voor de r dat je daar niet onder komt. En a ben Arie dus goed bedacht. Betsy en Lyda Philippo (VoorhoC kreeg nu pas die briefkaart over de die 9 Maart is geschreven om mij llciteeren voor mijn verjaardag, ec poststempel Voorhout. 10 Maart. sU op. En nu brengt de post mij die I April, die is dus lang onderweg g( Vond je het niet vreemd, dat Ik et niet voor bedankte? Wat een ellenlange correspond Wat zeggen jullie daar wel van? Hartelijk gegroet door. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEG Den Haag, van Beuningenstw*

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 18