OP BEZOEK BIJ JUF. BIJ ONGELUK. r?A'~ De Paaschdagen waren echte lentedagen geweest: heerlijk had de zon geschenen en behalve met de maaltijden, waren de kin aeren Van der Velde den heeien aag in hun grooten tuin aan het spelen geweest. Eerst hadden ze voor het ontbijt eenig leuk loopen zoeken naar verstopte Paascheieren en daarna hadden ze allerhande spelletjes gedaan: hoog-en-verspringen, omkijkeitje overloopertje en verlos. Want als je met je vijven bent kun je dat allemaal mooi doen. En in hun tuin waren er plaatsen genoeg, waar je je verstoppen kon: achter den dikken kastanjeboom, om het hoekje van de bijkeuken in het fietsenhok en als je je klein maakte en plat ging liggen, in den zandbak en je haalde het deksel wat over je heen dan liepen ze langs je zon der je te ontdekken. Tom had 't bedacht en Suus. die „hem" was. liep. nadat ze de anderen gevonden had al voor den vijfden keer langs hem heen. Als hij toen maar zijn lachen had kunnen inhouden zou ze hem nog niet gevonden hebben. Den tweeden Paaschdag hadden ze een yo-yo-wedstrijd gehouden, maar die was op een kibbelpartijtje uitgeloopen en toen waren ze op raad van Juf het croquetspel gaan halen en hadden daar den verderen middag plezier mee gehad. Maar den volgenden dag was het koud geweest met hagelbuien en regen.... ze hadden toen waarschijnlijk kou gevat, want 's avonds waren Dien en Tom met keelpijn naar bed gegaan en 's nachts was kleine Els een paar maal door een hoest bui wakker geworden. Suus moest telkens slikken toen ze opstond, alleen Hein wilde niet weten, dat hii een zeere keel had. .Binnenshuis jullie plezier zoeken" had Moeder gezegd. Nu dat kon best. ze had den speelgoed genoeg. Dien eersten dag van huisarrest amuseerden ze zich nog wel. Maar toen den dag erop de regen nog steeds met straaltjes neerkwam, stonden de vijf van der Veldetjes met treurige of booze gezichten, al naar de stemming was door de ramen den tuin in te staren, die vol plassen lag. „Als ik maar even 'n blokje om mocht!" zuchtte Dien. „met mijn kaplaarzen aan krijg ik toch geen natte beenen..." ,Als iii uitgaat ga ik ook", zei Tom. ..We zijn toch niet van zout dat we zullen smelten" beweerde Hein. maar te gelijk sloeg zijn stem over zoo zeer deed zijn keel hem. Suur met haar vuurrood neusje zei: „Dat eeuwige Zwarte Piet en Bloemenkwartet hangt me zoover de keel uit", en ze stak haar tong zoover mogelijk uit. „Ik heb al onze boeken weer 's doorge lezen". begon Dien Ja ze verveelden zich. dat was 't. De jongens zaten elkaar voortdurend in de haren en bij Els stroomden de tranen o zoo gauw! Ik ga uit." zei Tom en liep naar de deur Da's gemeen" riepen de anderen, .wij hebben allemaal huisarrest", en ze vlogen op Tom af om hem terug te trekken; die kon zich niet staande houden en daar rol den ze over elkaar op den grond. Meteen ging de deur open en kwam Juf binnen, hun oude Juf die al bij hen gekomen was. toen Hein de oudste van het troepje nog in de wieg lag Suus en Dien hadden wel eens stilletjes gemonnerd dat een jonge Juf veel leuker zou zijn. die kon nog eens mee draven of je op haar bagagedrager naar school spurten, als je te laat was op gestaan. Hun juf fietste niet meer.maar dat mopperen was heel ondankbaar ge weest. want ze was toch heel lief. Dat zei Cor van Oeveren ook en die had er ver stand van. die had er zooveel gehad! Op het oogen'olik ook „een piepjonge", maar een kat! Nu, dat was hun Juf heelemaal niet. Ze kon wel echt een flink standje ge ven, maar als je ziek was, kon ze je zoo -lief vertroetelen! „Kinders", zei Juf, „ik krijg vanmiddag visite en nu ga ik iets lekkers voor bij de thee maken, jullie moeten me helpen." O, dat was leuk en niet lang daarna waren ze in de keuken onder Jufs toe zicht druk aan den gang. De meisjes maak ten van kwattareepen chocolatruffels en de jongens maakten, terwijl Juf een oogje in het zeil hield: boterballen. Toen Hein het taaie mengsel op de mar meren plaat uitgooide om af te koelen, stond Tom al lang klaar met een mes, om er nette vierkante blokjes van te snijden. Juf lachte hem uit: „Je hebt den tijd nog," zei ze. eerst moet 't onder het af koelen harder geworden zijn. Likt maar eerst de pan uit, maar brandt je vingers niet!" Nu, dat lieten ze zich geen tweemaal zeggen! De meisjes benijdden hen. want zij waren nog niet zoo ver met hun truffels, dat duurde veel langer. ,,'t Is er? goed voor een zeer keel", zei Hein. „Zonde, dat Jufs visite 't op zal eten", vond Tom „Wie krijgt u toch op bezoek. Juf?" vroeg Suus. Het gebeurde maar zelden, dat Juf be zoek van enkele oude dames kreeg. Suus vond het niets voor haar om boterballen te snoepen, „Misschien blijft er wel wat over." hoop te Els. „Ik hoop ook van de truffels" zuchtte Dien, die net geproefd had en 't „zalig" vond worden. Juf lachte maar wat en gaf geen antwoord Toen ze voor de koffietafel aanschoven, lag er op het bord van 'eder der kinderen een briefje. Nieuwgierig maakten ze het open.... Een uitnoodiging om te komen theedrinken te drie uur op de balkonkamer twee hoog vóór. O. eenig! Dat was Jufs ka mer! Wat leuk nu waren ze zelf de visite, waarvoor het lekkers gemaakt moest wor den. „Dan gaan we in ons eigen huis op visite" riep Els uit. „Ja", zei Dien, „ik weet iets, als het mag ten minste" terwijl ze op Moeder toeliep om haar wat in te fluisteren. Moeder knikte van ..ja". En toen de bo terhammen op waren, vertelde Dien de anderen, dat ze in de groote kleerenkist op zolder mochten snuffelen, dan konden ze verkleed bij Juf op visite gaan. „Flauw" vond Hein Maar hij ging toch met de anderen mee „kijken" wat er voor verkleedpakjes uit de kist kwamen.... Toen Juf om drie uur op een bombarde ment van vuisten haar deur opende, stond er een zonderlinge visite voor haar. Voor op Els in een kimonootje met een grooten strik op den rug. Dan Tom met een witte voorschoot en koksmuts: een koksmaatje. Vervolgens Suus vooroverloopend, steunend op een stok. Ze had een rood overgordijn om de schouders geslagen en een punt „Ik ben Anneke, Tanneke tooverb ze met een kraakstem. Nummer Dien in een lange sleepjurk met ?f van oude vitrage: „Ik ben Prinses de bruid", lispte ze. Tot slot kwi Die had plus-fours van Vader aa- ken, waarin hij het heel ruim had over een ijstrui om zijn nek dro« schaatsen. Zijn hoofd had hü rijk? strooid met pluizen watten die vlokken moesten verbeelden en i enkele door het openeaan van de door de gang dreven. „Ik ben de ijsvorst". stelde B voor. „Wat een hoog bezoek", zei Juf kom. lieve gasten en komt binnen Gezellig was het op Jufs kamer zacht brandend gashaardje. Voor fe stond een azalea in bloei en op h stel stond het water voor de thee telen en het lekkers, 't eigen gemaal kers. lachte hun uit aardige schaal: Toen Tom zijn keel schraapte teerde Juf hem dadelijk een botert begreep Juf je toch altijd! Annek neke kreeg een makkelijken sl koksmaatje mocht op een poef s haard zitten en Prinses Sylvie kr het divanbed te zitten naast Ju! i kleine Japanneesje op schoot e ijsvorst moest maar niet te dicht i vuur", vond Juf en ze schoof ht lagen stoel bij het raam toe. Maar de ijsvorst had op Jufs schr een portret van een zeeofficier ontc wilde nu weten, wie dat was. R Frans bij wien Juf in Indië Juf" i weest toen hij nog een kleine ion® Dat was in de binnenlanden van Se de ouders van Frans woonden hee' een school zoodat Juf hem moest lezen, schrijven en rekenen: ia alles ou zijn twaalfde jaar naar kostsd Holland werd gestuurd. En Juf van het mooie huis en van den ti prachtige planten en bloemen en vruchten en over het eigen zwemb: de kleine paardjes en de vlugge Mil kindertjes met wie Frans speelde vertelde zoo gezellig, en onderwij! <t| de bezoekers thee met veel suiker lekker mocht lepelen en snoepten Juist toen Els wat slaperig bs worden haalde Juf het knibbelspel schiin en gingen ze daartoe met ijs 't- Was wel heel moeilijk om niet geluk" tegen de tafel te stooten esj bij neer te leggen, als de anderen pen hoewel je 't zelf niet vond hadden Juf beloofd, dat het wel eei bel- maar geen kibbel-spel zou zijn'Kj luidde op eens beneden de gong. 01 f|e felijk 'al tien minuten voor zes! 0^ uur moesten ze hun pakjes uit j hebben en klaar zijn om aan tl gaan „Gauw maar!" zei Juf, „leg de l maar zoolang op jullie bedden. di men we die na het eten wel op. D; ten!" „Dag Juf!" „Dag Juffie!" ,,'t Vli fijne visite!" „We komen nog eens als het mag!" En Juf. die haar bezoek tot bove de trap uitgeleide deed, zei: „Goed, dat is afgesproken." HELENE A. H. MARC (Nadruk verboden). iet He Ree J Wer Hansje kreeg een mooien spoort ré Met een lichtpaal er ook bij, Waaraan vier ballonnen hingen, Üit O, wat was ons Hansje blij! Maar wat schrik! den eersten Trekt broer Hans bij ongeluk Een ballon af! Is 't niet jamrae Nu is het op éénmaal stuk! Hanseman kijkt heel bedremmeld. Loopt naar Moeder op een draf, En zegt: Moeder, 'k trok bij on!' Van het paaltje 'n lichtje af' Als een oogenblikje later Hij weer soeelt met zusje Toos, Komt op eens het kleine meisje Nu bij Moeder en zegt boos: Moeder, Moeder! nou mag i k 11? Een ballon bij ongeluk Van het paaltje trekken, Moe» Verontwaardigd is de „uk". CARLA 8| (Nadruk verboden.)

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 16